Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) cigam válasza #16729600 (#27897) üzenetére


cigam
félisten

Nem tudom, még nincs TV-m, most szemezek egy N570-el (Euronics akciós 90k), bár nem sokat írtatok róla mostanában. Amúgy meg az összes videóm .m4v (AppleTV-t használok)

OldMike
lehet, hogy az app adatbázisa ritkábban frissül (pl. csak naponta/hetente indexeli/adja hozzá az új videókat)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27902) Balu888


Balu888
csendes tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Van egy LG 60PA660S-ZF tv-m,és laptopról szeretném nézni a filmeket rajta.Ezt egy lan kábellel már ki is próbáltam,viszont most úgy szeretném használni,hogy wifin keresztül működjön,így viszont nem ismeri fel a gépem.Mi lehet a probléma?

(#27903) #16729600 válasza Balu888 (#27902) üzenetére


#16729600
törölt tag

Van gyári wifi adaptered hozzá?Mert,ahogy nézem csak LAN van benne...

(#27904) kelly7


kelly7
aktív tag

Ma meg vettem az LG 42LA667S tv-met. Ismerkedünk még, de volna pár kérdésem. Valahogy azt meg tudom-e csinálni, hogy a hangot ki küldjem egy sima erősítőre? Nem optikán, hanem az erősítőn lévő rca-ra? Egyenlőre T-s analóg tv-t nézek rajta, ami meglepően szép rajta. Kis segítség kéne a beállításokhoz azért. Nézegettem, állítgattam már, de biztos van már itt olyan tapasztalt felhasználó aki tudja mi az optimális beállítás az analóg csatornákhoz. A két koax bemenetnél nem tudom azt megcsinálni, hogy az egyiken a hagyományos T-s analóg a másikon meg a mindig tv-s hd M1-et mondjuk be tudjam állítani? Ehhez a típushoz csak a magic remote jár? Ismerősömnek mintha kettő lett volna, de lehet egyiket vette külön.

(#27905) #16729600 válasza kelly7 (#27904) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ki tudod küldeni a hangot erösitöre,többféle megoldás is van keress rá a fórumban.szakszerű leírásokat csináltak a fórumtársak,A két koax bemenetből az egyik az műholdra való,a másik az a kábeles vagy antennás,tehát egyszerre nem tudod se behangolni se nézni az analóg + mindig Tv adásokat.Valamint tudtommal egy db magic remote jár hozzá

[ Szerkesztve ]

(#27906) Balu888 válasza #16729600 (#27903) üzenetére


Balu888
csendes tag

lan megy a wifibe...

(#27907) #16729600 válasza Balu888 (#27906) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az addig rendben is van,de a TV-d be nincs wifi adapter gyárilag, kell hozzá egy wifi dongle,amivel fogja a jeleket.

(#27908) cigam válasza kelly7 (#27904) üzenetére


cigam
félisten

A leg1xerübb, ha a fejhallgató kimenetre kötöd. (sztereó jack-rca kábel a megfelelő hoszúságban)
Így automatice lekapcsolódik a tv beépített hangszórója, és továbbra is a TV távírányítójával tudod szabályozni a hangerőt.

Az analóg kábeltv-t és a dvb-t-t a legegyszerübben mechanikus kapcsolóval, de akár infrás elektronikus kapcsolóval is válthatsz.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27909) huncutka1029 válasza #16729600 (#27907) üzenetére


huncutka1029
addikt

de legalább is egy routerre mindenképpen szüksége lesz,
És azt sem mondtad neki, hogy mielőtt ész nélkül vetetnek vele egy wifi dongle-t a tv hez, csak az LG saját wifi adapterével műxik, LG AN-WF-100 ami legalább annyiba fáj, mint egy router.
Ha már van laptop, akkor olcsóbb HDMI kábellel rákötni a tévére..... :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27910) #16729600 válasza cigam (#27908) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezekkel a közösítőkkel nem kell mindig újra kell hangolni a csatornákat?

(#27909) huncutka: Gondoltam egyértelmű,hogy kell hozzá router,különben miből jönne szolgáltatói oldalon a a wifi jel?? :)A másik felvetésre pedig idézném saját kérdésemet: (#27903) szunya1: " Van gyári wifi adaptered hozzá? " Szóval szó sem volt arról,hogy nem hívtam fel a figyelmét ,hogy csak gyári adapterrel fog menni. :)

[ Szerkesztve ]

(#27911) Balu888 válasza #16729600 (#27907) üzenetére


Balu888
csendes tag

az úgy nem jó akkor ha csak simán egy lan kábel megy be az elosztóba?

(#27912) cigam válasza #16729600 (#27910) üzenetére


cigam
félisten

Nem kell újrahangolni. Ezek nem közösítők, hanem átkapcsolók. Olyan mintha fizikailag odasétálnál a tv-hez, kihúznád az 1ik antennát, és visszadugnád a másik antennát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27913) #16729600 válasza Balu888 (#27911) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez csak az egyik fele a dolognak,kell hozzá egy fentebb linkelt,külön megvásárolható ( LG gyári ) wifi vevőegység a TV-dbe ,amivel fogja az " elosztóból " érkező jeleket.Ennek hiányában csak LAN kábellel tudsz netre csatlakozni.

(#27912) cigam: Akkor ez egy hasznos kütyű, nem is drága,köszi az infót :R

[ Szerkesztve ]

(#27914) cigam válasza Balu888 (#27911) üzenetére


cigam
félisten

Milyen "elosztóba"? HUB/Switch? Tuti statikus ip címekkel akarsz bajlódni? Mennyivel olcsóbb egy hun/switch mint egy router?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27915) Balu888 válasza #16729600 (#27913) üzenetére


Balu888
csendes tag

lannal csatlakozom a netre azzal nincs gond,a laptop viszont wifin csatlakozik,kicsit rosszul fogalmaztam bocsi.a tv tehát lannal megy a hálózatra... azért kell ez a megoldás,mert a laptopot viszem ide-oda,közbe meg mehetne róla a zene is pl...vagy a film vagy akármi.

(#27916) Balu888 válasza Balu888 (#27915) üzenetére


Balu888
csendes tag

csak ebben a formában valamiért nem látja a laptopot,de ha lan kábellel közvetlen összekötöttem a tv-laptopot úgy jó volt.

(#27917) Lajos_ válasza cigam (#27908) üzenetére


Lajos_
tag

Vagy ha tud HDMI-t fogadni az erősítő, akkor jöhet az ARC. (Audio Return Channel)

(#27918) #16729600 válasza Balu888 (#27915) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hozhatod ,viheted a laptopot,ha nincs beledugva a Tv be LAN kábel ugyan mitől látna netet a TV-d ?? :)

(#27919) Balu888 válasza Balu888 (#27916) üzenetére


Balu888
csendes tag

ja és csak a laptopot nem látja,internet közben oké.

(#27920) Balu888 válasza #16729600 (#27918) üzenetére


Balu888
csendes tag

a tv-be van. a laptop meg wifin keresztül.

(#27921) Ravenloft válasza csuzmoj. (#27898) üzenetére


Ravenloft
tag

Ja, én azt hittem, hogy konzolt használsz gémelés szempontjából. De akkor ezek szerint te is a HDMi1-re kötöd (akár csak én). Nekem sincs más rákötve csak a PS3, de mint mondtam volt, néha csinál olyat, hogy nem érzékeli az adott HDMi kimenetre csatlakoztatott eszközt. Fakutya legyek ha értem! :)

Amúgy a NAS-on már azóta gondolkodom, mióta megvettem a TV-t. De valahogy amíg DLNA-n megy rendesen a video stream, addig elvagyok vele. Bár már lassan kezd szűkös lenni a HDD keresztmetszet, szóval előbb vagy utóbb "upgrade" lesz. :)

(#27922) Rbert válasza Ravenloft (#27893) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Nekem 47LM660S van azon teszteltem a Dual PLAY-t és nekem is van "áthallás" .De ezt több tesztben is olvastam. Xbox 360-al teszteltem a Forza játékkal.
Input lag-ot én nem tapasztalok,szerintem azok tapasztalják akik csak szeretnének ilyen vagy hasonló tv-t.
Ezt az APP-ot leírnád bővebben,hogyan mire és hogyan kell telepíteni?!

(#27923) fagee01


fagee01
csendes tag

Sziasztok! Ha a házimozi erősítőn Hdmi (arc)out akkor azon nem fog bemenni a hang a tv-ről? Akkor ez igy csak a tv-re viszi a képet és a hangot? Vagy ettől tudnia kellene a tv hdmi (arc) csatlakozón hangot vinni az erősítőre?

(#27924) #16729600 válasza fagee01 (#27923) üzenetére


#16729600
törölt tag

ARC ből a R a "returnt" jelenti,tehát oda vissza tudja a hangot továbbítani.

(#27925) Ravenloft válasza Rbert (#27922) üzenetére


Ravenloft
tag

Akkor megnyugodtam, hogy nem az én készülékemben van a hiba (ami a DP-t illeti). :)

Ha az LG TV Remote app-ra gondolsz, akkor azt vagy az appstore vagy az android store-ból tudod letölteni. Viszont arra figyelj, hogy két azonos ilyen app van (app store-ban legalább is) és csak az egyik működik (nálam legalább is). Én iPhone5-el használom és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Gyakorlatilag egy "majdnem" teljesértékű (nem lehet ki-be kapcsolni vele a TV-t) távirányítót csinál a telefonból, csak annál jóval többet tud. Konkrétan szinte mindent vezérelhetsz vele (smart, prémium tartalmak, DP, setting, 3D, CH stb..) ami a TV-vel kapcsolatos. Sőt, konkrétan a SmartShare appon belül látod is a stream tartalmakat (video, zene, fotó stb..) két katt és már megy is a film a TV-n. Vagy akár legyen szó a prémium tartalmak eléréséről (youtube, vTuner, index, origo, google maps, facebook stb..) amik szintén pikk-pakk megnyílnak.

Szóval egy biztos, ezek után a Magic Remote-ot csak arra használom, hogy ki-be kapcsoljam vele a TV-t. :) Amúgy ez az app még tutibb egy iPad minin lenne! Ja és nem mellesleg (bár nem értem mi értelme van?) a telefon képernyőjén meg lehet jeleníteni az éppen futó TV műsort is. Amolyan "second display" lesz belőle. Illetve olyat is lehet, hogy készítesz egy pillanatfotót az éppen aktuális adás egy darabkájáról, majd posztolod ide-oda (FB, twitter stb..).

Tehát mindenkinek csak ajánlani tudom (aki eddig nem ismerte volna) ezt az appot. Mint mondtam volt, mind iPhone-ra mind Android-ra elérhető.

(#27926) Geretnero


Geretnero
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy LA6608-ZA tévém van.
Alapvetően minden remek, teszi a dolgát, de ha pc-re kötöm néha bevillan a kép, zöldes, pirosas, kékes néha a képernyő alsó felében néha a teljes képernyő néha csak egy egy csík. Reménykedtem, hogy csak a nagy gépem vacakol és átkötöttem a laptopra de ott is csinálja igaz sokkal ritkábban. Találkozott már valaki hasonlóval? Mitől lehet ez???

(#27927) #16729600 válasza Geretnero (#27926) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem kábel hiba,próbáltad másikkal?Illetve milyen VGA,milyen driver?

[ Szerkesztve ]

(#27928) kelly7


kelly7
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de teletext van ezeken a tv-ken?
03.20.37 szoftver verzió van a tv-n. 04.00.13 a legfrissebb. Frissítsem, vagy maradhat a régi?

[ Szerkesztve ]

(#27929) Watt25 válasza kelly7 (#27928) üzenetére


Watt25
veterán

Van Teletext.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27930) csuzmoj. válasza huncutka1029 (#27857) üzenetére


csuzmoj.
újonc

A csatorna átszámozás sikerült, újrahangolás után. Köszönöm. Szunyának is.

(#27931) b00ster


b00ster
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap érkezett meg az én 42LA660-asom, millió hsz átbogarászása után a TI(!!) beszámolóitok alapján rendeltem meg (illetve több üzletben is megnéztem).
Ezúton szeretném megköszönni a fórumozóknak, hogy válaszoltak a millió fel sem tett kérdésemre! :)
A TV maga egy álom, bőven túlteljesítette az elvárásaimat, és a várakozásomat. Úgy gondolom sokkal többet kaptam mint amire számítottam. Az első film amit megnéztünk az Oblivion volt (BD50). Döbbenet, nyitott száj, stb. :) Asszony is csak vigyorgott végig, és bár a film szerintem elég lapos volt, a látvány miatt megérte megnézni :) :)
Én személy szerint nem nézek TV adást (csak Forma 1-et), de meglepően szebb a képe a sima SD adásnak is a korábban tapasztaltakkal szemben.

Remélem hosszú távon fog szolgálni a masina, és még egyszer köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek! :) :R :R :R :R :R :R :R :C :C :C :C :C :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

**-**

(#27932) #16729600 válasza b00ster (#27931) üzenetére


#16729600
törölt tag

Üdv a klubban és használd továbbra is megelégedettséggel :K

(#27933) csuzmoj.


csuzmoj.
újonc

Bocs, a képek lemaradtak:





[ Szerkesztve ]

(#27934) csuzmoj.


csuzmoj.
újonc

Kicsit amatőr vagyok itt még, a szöveg a fenti képekhez, mivel már nem tudom beilleszteni eléjük:

Sziasztok!

A korábbi összefoglalómban közölt, input lag-re vonatkozó információkat kéretik fenntartással kezelni, mert nem szeretném, hogy Vki csak ez alapján vásároljon TV-t, utána meg @nyázzon, mert nem hozza a várt eredményt.
A tesztet saját kiváncsiságom kielégítésére csináltam otthon, (értsd: nem laboratóriumi berendezések és körülmények :) )között, az interneten talált stopperórás összehasonlításos eljárás alapján.
DELL CRT monitor, LG TV és HP Pavilion DV7 noteszgép, valamint Panasonic LZ7 fényképelő.
A tegnap előtt, játékmódban mért 28ms is úgy tűnik egyedi eset, mert tegnap este újra tesztelgettem és nem tudtam újra produkálni, viszont tudtam a laptop és a TV között 0ms!-os lag-et is fotózni, továbbá tudtam a CRT és a laptop között is 0-ás lag-et fotózni, ami azért némi :((( mérési hibára enged következtetni.
Nem játék módban a gép és a TV között 43ms-nál nem tudtam rosszabb lag-et fotózni.
A crt monitor és a gép között átlag 7-19ms lag van. (de volt 0 és 40ms-is!)

Összefoglalva: én a szememre hagyatkozva tudom állítani, hogy nem tapasztalok késést játékban a leadott lövés és az elhangzó "headshot" között. :)

remélem segítettem

(#27935) #16729600 válasza csuzmoj. (#27934) üzenetére


#16729600
törölt tag

Lassan BME phd doktorik születnek ebből a fránya és dögvész input lag jelenségről :) Amúgy,ha már játékmód,nem kellene inkább azzal kipróbálni??

[ Szerkesztve ]

(#27936) huncutka1029


huncutka1029
addikt

Kollégáim megleptek a szülinpom alkalmából egy Wayteq fuso tv stickkel.
Asszem, ezzel, megoldottá válik az LW sorozat smart része.(elfelejtem a gyári smart appokat, stb.
Tesztelgetem délután, és majd megírom milyen itt egy teszt róla, ez alapján választották nekem.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27937) kmarci25 válasza huncutka1029 (#27936) üzenetére


kmarci25
veterán

Jó a fuso, LM szérián már gyárilag elérhető, csak sajnos nem érhetők el rajta a cuccok HD-ban. Ettől függetlenül ez a stick még egy csomó mindenre használható, és bizalomra ad okot, hogy nem egy Xiahuei vagy hasonló nevű gyártótól. (Bár valószínűleg a vas ugyanaz. ;] )

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27938) sbalu1 válasza huncutka1029 (#27936) üzenetére


sbalu1
senior tag

Happy Birthday to You! :C

(#27939) huncutka1029 válasza sbalu1 (#27938) üzenetére


huncutka1029
addikt

Köszi!
:C

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27940) #16729600 válasza huncutka1029 (#27939) üzenetére


#16729600
törölt tag

Boldogat! ( kérem a sörömet ) :)

[ Szerkesztve ]

(#27941) huncutka1029 válasza #16729600 (#27940) üzenetére


huncutka1029
addikt

okda, majd megisszuk! :DD

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27942) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Milyen tesztképeket vigyek tv kipróbálásához, vagy videót esetleg?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#27943) gid válasza csuzmoj. (#27934) üzenetére


gid
tag

Még egyszer köszi a teszteket, ezt nézd még meg plz:

[link]

Szóval a srác kapcsolgat a mozi és játék mód között, szvsz látni a különbséget. Ha kicsiket mozdítasz a kontrolleren (fordulsz), akkor igazán jól kijön a késés (gyengébbeknek/szerencsésebbeknek segít a kontroller hangja esetleg a látvány, hogy az emberünk ujja már a levegőben van a képernyőn meg még most fejeződik be a forgás. :) ).

[ Szerkesztve ]

(#27944) tturai17 válasza huncutka1029 (#27936) üzenetére


tturai17
csendes tag

Istenke éltessen! ;)

(#27945) #16729600


#16729600
törölt tag

Újabb Oscar jelölt input lag film,amiből az égvilágon semmi nem derül ki ,csak az hogy vérpistike unatkozott :)
Valamint ez egy közel 4 éves típus,legalább LM-LA páros lenne a tesztalany,olyan készülékek,amiket nem csak ipartörténeti múzeumokban lehet kapni :O

[ Szerkesztve ]

(#27946) Tina77 válasza b00ster (#27931) üzenetére


Tina77
csendes tag

Melyik webáruházból rendelted?
Minden rendben volt?

(#27947) csuzmoj. válasza gid (#27943) üzenetére


csuzmoj.
újonc

Mint fentebb említettem, nem vagyok gamer, csupán hobbi szinten játszom, és most hogy van a TV így ezen is kipróbáltam. És mivel fel tudtam hajtani kölcsön egy régi CRT monitort, így gondoltam megpróbálom megmérni a "mumust". Több-kevesebb sikerrel.
Az általad közölt TV pedig már nem mai példány így szvsz nem igazán lehet ezzel az infóval mit kezdeni.
Egy biztos: én nem fogok tube-ra tölteni videót a mészárlásaimról. hogy bebizonyítsak valamit, ami számomra egyébként mellékes dolog. Se időm, se kedvem erre. TV vásárláskor a lag nálam nem volt szempont.
A TV -bármilyen hihetetlen és sokan elfelejtjük ezt- tévézésre való és én is ezért vettem. HD foci, tenisz, film és 3D tartalmak miatt. Ezekben pedig jó. Mit jó! Nagyon jó!!

(#27948) huncutka1029 válasza h1ght3chzor (#27942) üzenetére


huncutka1029
addikt

tesztképnek készíts paintben 1920 x 1080 piros zöld kék, fehér fekete jpeg képeket, ezzel tudod szűrni a sub pixel hibákat is.

Videóbol xvid, mp4 x264, mkv .ts, is jó mindegyiket megeszi a lejátszó

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27949) huncutka1029 válasza tturai17 (#27944) üzenetére


huncutka1029
addikt

köszi
:B

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27950) Watt25 válasza h1ght3chzor (#27942) üzenetére


Watt25
veterán

A Paint-ben készült képeket pedig még véletlenül se JPEG-ben mentsd el, hanem PNG-ben!!!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.