Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) sbalu1 válasza huncutka1029 (#26149) üzenetére


sbalu1
senior tag

Basszus, ettől féltem, pedig mkv-és kiterjesztésű, 3D half-OU-nak jelölt, de úgy látszik valamit belebuzeráltak.Kösz a választ!

[ Szerkesztve ]

(#26152) gyorgy1961 válasza huncutka1029 (#26139) üzenetére


gyorgy1961
csendes tag

kÖSZÖNÖM VÁLASZODAT :R

(#26153) gyorgy1961 válasza BloodRay (#26141) üzenetére


gyorgy1961
csendes tag

Köszönöm. :R

(#26154) StSanya válasza Yogi Bear (#26147) üzenetére


StSanya
őstag

SMART TV TULAJDONSÁGOK / Prémium CP => Premium Content / Prémium tartalom?
SMART TV TULAJDONSÁGOK / MVPD => Multichannel video programming distributor

Ezek különböző hálózatos, fájlmegosztásos médialejátszásos dolgok, amik többek, mint egy egyszerű DLNA, pl. android támogatás stb:

SMART SHARE / Outdoor Access (WoL)
SMART SHARE / Remote App
SMART SHARE / Media Link
SMART SHARE / Window Media Player
SMART SHARE / Miracast
SMART SHARE / Hálózat böngésző
SMART SHARE / 2nd Display

SPECIÁLIS / Multi task (2 screen) => Internetezés közben TV-zhetsz... Azaz ez nem PIP!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#26155) Yogi Bear válasza StSanya (#26154) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Köszönöm :R

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#26156) berbatov2


berbatov2
senior tag

Nincs valami topik a mediaserverekről ( serviio-ról találtam, de az csak a telepítéséről szól), mert elég sok dolgot nem értek, és hátha van valami szájbarágós téma, de ez itt már nagyon off lenne.

(#26157) pecel23


pecel23
csendes tag

Hello! Egy kis segítséget szeretnék kérni, betelt a külső hdd-ém, (Western digital elements 2.5" 500gb) nagyon megvagyok vele elégedve , és szeretnék venni egy nagyobbat egy 2 Tb-t ki is néztem de az 3.5", elements ugyanúgy ( http://compker.hu/product.php?id_product=309 ) ez az pontosan. A tévém lm 669 es valakinek 3.5 hdd vel illetve ezzel a típusú tévé kombinációjával van tapasztalata, föleg az érdekel hogy full hd filmet jól kezeli van gond vele esetleg lejátszás, felismerés, stb ???? Ha más fajta hdd-vel azt is szívesen fogadom. Előre is köszönöm. Üdv Robi

(#26158) sbalu1 válasza pecel23 (#26157) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én úgy tudom, hogy az LG tévék 1 TB-ig kezelik a HDD-éket.

(#26159) huncutka1029 válasza sbalu1 (#26158) üzenetére


huncutka1029
addikt

1 Tb ig támogatja az LG, ez nem minden esetben jelenti, hogy felette nem működik.
többen használják 2Tb HDD-vel, Őket kell kérdezni milyen típus vált be, mert 1TB felett valóban nem mindegyikkel hajlandó stabilan együttműködni
:K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26160) sz.z.csicsi válasza pecel23 (#26157) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Nekem WD 2 TB van lm660 tv-re és megy hibátlanul

(#26161) pecel23 válasza huncutka1029 (#26159) üzenetére


pecel23
csendes tag

Az energia miatt nem kezeli a 2Tb kat??? Mert a 3.5" nek külön táp kábelük van! Így az energia probléma megoldva!?

(#26162) pecel23 válasza sz.z.csicsi (#26160) üzenetére


pecel23
csendes tag

És megtudnád adni a pontos típust kíváncsiságból?

(#26163) sz.z.csicsi válasza pecel23 (#26162) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

WDBAAU0020HBK-EESN

ez van a model-hez írva. Külső tápos ,csendes és sztem 2 éve van meg vagy több?...és ez is közel tele van :D
Minden féle dolog van rajta....még talán 25-30 gigás film is és még nem dobta soha le a tv-sem a hdd miatt.
és persze gyors a betöltése is(bár ezt nem tudom hogy mitől függ vagy nem )
Nálam folyamatosan rá van dugva meg egy samu 500 gigás is a tv műsor végett.

Most nézem: a samu csak 320 G-s

[ Szerkesztve ]

(#26164) Labello


Labello
csendes tag

(#26165) pecel23 válasza sz.z.csicsi (#26163) üzenetére


pecel23
csendes tag

Nekem jelenleg ilyenem van állandóan rádugva a tévére ( http://www.interstore.hu/termek/Western-Digital-WD-Elements-Desktop-500GB-WDBPCK5000ABK-p4655622.html ) Western Digital WD Elements Desktop 500GB WDBPCK5000ABK filmeket tárolók rajtuk 3D és full hd filmek csak sajnos kevésnek bizonyult megtelt, ezért keresek 2 Tb at, és pont azt néztem amit te is írtál nevet azt néztem ki akkor szerintem az lesz! Lehet egy két kérdésem?? Milyen hosszú a táp kábel illetve az adat kábel kb??? Kikapcsol ha nem használod olvastam hogy energia takarékosra kapcsolja magát ha nincs használatban igaz????

(#26166) Ravenloft válasza LSL1337 (#26130) üzenetére


Ravenloft
tag

Értem. De mivel én nem PC-t használok hanem egy MBP laptopot, nekem nagyon nem mind1, hogy 7/24-ben megy, vagy sem. Viszont ezt a "gép nélküli" dolgot nem nagyon értem amit írtál. Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben is?

(#26167) Ravenloft válasza kmarci25 (#26140) üzenetére


Ravenloft
tag

Azt nem vágtam, hogy az Egreat-el lehet torrentezni is. :) De mint írod, nem "ajánlatos". De mindenesetre felkeltetted az érdeklődésem (újfent) a Egreat iránt. Már csak az a kérdés, hogy Mac-el mennyire kompatibilis a dolog...

(#26168) sz.z.csicsi válasza pecel23 (#26165) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

A táp kábel kb. 1.8 m az adat kábel 1 m. Igen, kikapcsol ha nem azt használjuk.

(#26169) kmarci25 válasza Ravenloft (#26167) üzenetére


kmarci25
veterán

Simán az. :) A Transmission felületet eléred internet böngészőből is a GUI csak a csicsa, meg a könnyebb kezelhetőség. De sztem itt érdemesebb folytatni, hogy ne legyen off. ;) Itt vannak, akik aktívan használják a letöltést, ők majd elmesélik az előnyeit, hátrányait, buktatókat, trükköket, stb.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26170) LSL1337 válasza Ravenloft (#26166) üzenetére


LSL1337
őstag

nem tudom mit fejtsek ki rajta rendesen?

routerrel autoamtikusan le lehet tölteni kb mindent

(#26171) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok
Örömmel használok egy LA660S készüléket.
Az NFC-s képernyő továbbítás tökéletesen működik egy LG4X mobiltelefon készülékkel. Kérdésem, h használja-e valaki Padfonone 2 -vel ezt a funkciót. Tervezek egy tel. cserét, de jó lenne, ha ez működne.
Előre is köszönöm.
üdv:

[ Szerkesztve ]

Optika

(#26172) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy használja-e közületek az invitel ca modulját [link].
Azt tervezem, hogy tv csere után lecserélem a mostani beltérit egy ilyenre.
Van vkinek tapasztalata vele, hogy milyen?

Előre is köszönöm! :R

Üdv: Gábor

(#26173) #20844032


#20844032
törölt tag

Elmondani nem tudom mennyire elegem van az LG bénázásából. Komolyan.
Ez az új firmware szétcsapta az időzített felvételt. Programguideból beállított felvétel megáll 4.59 percnél.
Hogyazistenbe kerül ki egy hibákkal telivert firmware? Nincs ott egy félhülye teszter, aki legalább ránézne mi megy ki? NEM FÉR BELE???
Ennyi, elég volt. Itt a vége. Soha többet LG.

(#26174) huncutka1029 válasza #20844032 (#26173) üzenetére


huncutka1029
addikt

LM vagy LW ? frissítés amiről írtál?

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26175) ZaXXoN válasza #20844032 (#26173) üzenetére


ZaXXoN
tag

Minden nagy gyártó ezt csinálja. Csak a feltörekvő kicsik figyelnek oda rendesen.

(#26176) #20844032 válasza huncutka1029 (#26174) üzenetére


#20844032
törölt tag

LM.

(#26177) #20844032 válasza ZaXXoN (#26175) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem csinálja minden nagy gyártó ezt. A konkurencia egyszer sem tapasztaltam olyat, hogy alapvető funkciókat csesztek volna el frissítés gyanánt, pedig sw ügyben ott is megy a bénázás, de nem ilyen fokú.
Nem mellesleg nem érdekel, hogy ki csinálja -még-, Aki(k) csinálja, attól nem vásárolok. Rossz, hibás működést, pláne ha az ilyen mértékben, és hosszan folyik, nem támogatunk.
Márpedig amit az lg művel, ebben az amúgy sem túl magas szintet képviselő piaci területen (szoftver tekintetében), az egész egyszerűen kabaré.

(#26178) huncutka1029 válasza #20844032 (#26177) üzenetére


huncutka1029
addikt

Sajna egyet kell, hogy értsek veled, az elmúlt két évben nem volt olyan olyan SW frissítés, ami bug mentesen jött ki, illetve ne vett volna el valamit, ami addig jó volt.
A non plus ultra számomra az, hogy még egy istenverte change log-ot sem képesek megosztani a felhasználókkal.
És ezt más gyártónál tényleg nem tapasztaltam.

Szerintem nekik is többet profitálna, ha openGL-es nyilt forráskódu Sw-t adnának, akkor legalább haszálhatóvá tudnánk tenni. :(((

anno a samyGo is milyen király volt! :Y

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26179) ferob válasza #20844032 (#26177) üzenetére


ferob
őstag

Egyre jobban kezdem azt érezni, hogy minden plusz funkciót direkt rontanak el, hogy vagy külső eszközt vegyen az ember, vagy váltson egy újabb modellre.
Nálam már addig jutott a helyzet, hogy semmi nem működik a tévén megfelelően azok a funkciók közül, amikre én használnám.
Na meg ugye, amit te is mondasz hogy 4:59 után leáll a felvétel, ez igen nehezen tudna véletlen bug lenni.

Mert ebben szerintem mindenki egyetért, hogy nem véletlenül keletkeznek ezek a hibák és nem véletlenül nem kerültek azóta se kijavításra.
Valamint számomra az is túl nagy véletlen, hogy mostanában rontanak pl. a feliratkezelésen és a felvételen is, de nem meglepő módon a hangsáv váltásának hiányát már 1 éve nem sikerült kijavítani.
Konkrétan a médialejátszási és felvételi képességei, akkor el is lettek intézve a tévének és gondolom örökre.

(#26180) kmarci25 válasza ferob (#26179) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálam már addig jutott a helyzet, hogy semmi nem működik a tévén megfelelően azok a funkciók közül, amikre én használnám.

Ezek szerint már kijelzőként sem működik? Vagy arra nem használtad sosem? :DDD ;]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26181) huncutka1029 válasza kmarci25 (#26180) üzenetére


huncutka1029
addikt

azért 2011 ben még megvolt a lehetőség a downgrade-re, ha nem jött be egy frissítés, vissza lehetett állítani az előző verziót.
Aztuán, letiltották a service menü elérés nagy részét,
a kövi frissítéssel meg a downgradet is.

elredetileg így működött a downgrade:

hoe menü beállítások, kijelölted a kurzorral a beállítások ikont, majd 7 x megnyomtad a fav gombot,
ezzel visszaállt a gyári eredeti FW-re.

Most az LW-hz még elvben működik egy hackelt üres FW-vewl, az 5. xx verzióra visszaállítás, de az is lehet hogy ez a frissítés ezt vette el, mert más nem nagyon történt, azon kívül, hogy kicsit gyorsabb lett a csatornaváltás....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26182) kmarci25 válasza huncutka1029 (#26181) üzenetére


kmarci25
veterán

Jó, jó, ezt értem. Nem is ezzel akarok szembeszállni, csak az általam idézett megállapítást egy kicsit túlzónak találtam. Az oké, hogy elcseszik a frissítéseket, meg persze, hogy ez felháborító, de azért az túlzás, hogy "az általa használt funkciók mind használhatatlanná váltak". Eddig minden fw frissítés után működött a kijelző. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26183) huncutka1029 válasza kmarci25 (#26182) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ez így van :K :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26184) Godfather válasza rubico (#26135) üzenetére


Godfather
aktív tag

Nálam is van ilyen gond, (42la620s) ha külső hangszóróra van állítva. De ha átállitom a sajátjára, akkor van dts hang, vagy az lg optikai szinkronra.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#26185) sbalu1


sbalu1
senior tag

Hát ez a fissítési herce-hurca tényleg elég gáz, még jó hogy nem engedélyeztem nálam az automatikus frissítést és manuálisan se tettem meg.

(#26186) gahor72 válasza kmarci25 (#26169) üzenetére


gahor72
aktív tag

Zöldfej barátunknak már én is javasoltam hasonlókat,[link] 3nappal ezelőtt,de úgy tűnik az "új és leendő tv-sek" csak dolgoztatják a fórumozókat. De olvasni......az nem. :(
üdv

[ Szerkesztve ]

(#26187) Peat76


Peat76
őstag

A nero media home server-t miért csak wifi-s kapcsolattal látja a tv?
Vezetékessel miért nem tudom összehozni?
Wifi-n akad a videó, gondolom a kábeles megoldás gyorsabb?
TV: 47LA740S + laptop MSI + D-link routerDIR501....
Valaki help?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#26188) frantyi


frantyi
tag

Sziasztok
Adott egy 47LM660S TV és egy 320 GB-os WD laptop vinyó ami fizikailag hibás az utolsó 10 % a környékén.
Eltudom érni valahogy hogy a TV csak az első 200 GB-ot használja?

Köszönöm
Franty

(#26189) huncutka1029 válasza gahor72 (#26186) üzenetére


huncutka1029
addikt

pont ma láttam a best byte-ban ezt a típust, + ajcsi 500Gb HDD-vel 32K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26190) huncutka1029 válasza Peat76 (#26187) üzenetére


huncutka1029
addikt

dugj a laptopra is lan kábelt
a tv meg a routerbe a másik lan kábellel.
routeren kapcsold be a DHCP forwardingot

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26191) huncutka1029


huncutka1029
addikt

Most csekkoltam az időzített felvételt LW5590 -en FW frissítés után,
nem áll le 5 percnél, mint amit az LM-sorozatnál jelzetetek. :C :C :C :C :C

most megsasolom a pythonos service menü elérést is

megmaradt, és tool options6 ban bekapcsolható lett a 3D THX mód.
Bár nem tudom mire jó :F

Sajna a tool options 3 továbbra sem elérhető, így a THX mód nem kapcsolható, csak downgrade után
Hotel mode szintén elérhető maradt.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26192) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Erre a kérdésre valaki esetleg meglátás?

Üdv: Gábor

(#26193) Laca0 válasza #20844032 (#26173) üzenetére


Laca0
addikt

Azt tudom javasolni mindenkinek, akinél ilyen szoftveres probléma felmerül, hogy bátran hívják az LG-t, jelentsék le hibára. Ha nem javítják ki ezeket a problémákat, az nekik sokkal többe fog kerülni a sok tévécsere miatt.
Nálam annó az LW5590-nél először csak hangprobléma volt. Panelcsere után képprobléma lett. Újabb panelcsere után semmilyen USB-s HDD-t sem volt képes felvételre használni. Kérésükre feltettem a legújabb szoftvert, gyári visszaállítást alkalmaztam. Utána én kértem.... vissza a vételárat! Megtették. (eközben csak 1* vitték el a tévét, a többi helyszíni javítás volt, így nem okozott túl nagy kellemetlenséget)
Azóta van LM620S, ami eddig teljesen jól végzi a dolgát. Bár nem próbáltam még minden funkcióját, egyenlőre amire szükségem van, azt jól tudja.

Annyit még hozzátennék, hogy évek óta nem volt az LG-vel semmilyen PC hardver garanciális ügyem a vállalkozásom kapcsán, korábban példaértékű volt az ügyintézésük. Ami annyit jelent, hogy szó nélkül cseréltek mindent, amit visszavittem. Ez igaz volt a Samsung-ra is. Mindkettő nagyon megbízható márka a mi tapasztalataink alapján. Egy kivétel van: az LG optikai meghajtók. Azok sorra fekszenek meg gar lejárta után (ezért csak akkor veszünk, ha nincs samu raktáron).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#26194) Indiant válasza #20844032 (#26173) üzenetére


Indiant
addikt

Ugye, hogy igazam volt tavaly? Direkt elrontják a fw-eket.

(#26195) ZaXXoN válasza frantyi (#26188) üzenetére


ZaXXoN
tag

Persze, particionáld úgy diszket, hogy a problémás rész már ne legyen elfoglalva.

(#26196) sch_a


sch_a
addikt

Az LN5400-ban tényleg IPS panel van? Nem nyúlok mellé, ha ilyet veszek? Ahogy nézem 42"-os méretben ilyen áron (~110k) nincs jobb ennél.

(#26197) Indiant válasza ZaXXoN (#26195) üzenetére


Indiant
addikt

Javíts ki, ha tévedek, de a tv partícionálja és nem a user.

(#26196) sch_a: nekem LM van 42", de tényleg igaz, hogy inkább nagyobbat kell venni.
..mert lehetne nagyobb

[ Szerkesztve ]

(#26198) ZaXXoN válasza Indiant (#26197) üzenetére


ZaXXoN
tag

Ha arra használod, hogy a tv-vel vegyél fel vele, akkor igen, és akkor másra nem is tudod használni.

(#26199) Laca0 válasza #20844032 (#26173) üzenetére


Laca0
addikt

Én is kipróbáltam az ebédszünetemben. Felvetettem vele a reflektort. 14,5 perc volt, rögzítette rendesen.
Ráadásul a tévé standby állapotban volt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#26200) #20844032 válasza Laca0 (#26199) üzenetére


#20844032
törölt tag

Néha nekem is megy.
Aztán beállítom estére, és másnap ránézek, vagy végigment, vagy 4.59 után megállt.
Mindezt csak akkor, ha programguide-ból állítom be. Ha manuálisan indítom, sosem áll le.
És napra pontosan azóta, hogy felkúszott a frissítés. Előtte sosem, pedig minden nap legalább 1 műsort rögzít a tv.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.