Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Adam86


Adam86
tag

Valaki tud adni egy útmutatót, vagy videót, hogy hol tudom kivenni a thinkpadom vinyóját?
T500 ról van szó.

Lenovo Thinkad T500

(#3552) Mac! válasza Adam86 (#3551) üzenetére


Mac!
aktív tag

1. hsz.

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#3553) egon111 válasza brd (#3546) üzenetére


egon111
csendes tag

Szia, köszi a tanácsot ,de sajnos az nem segít ua. a helyzet mind 1 mit választok csökkentett módban sem indul.

(#3554) adik


adik
őstag

Hali,
van vkinek ötlete arra, hogy 9.10 ubuntu @ SL300 alatt hogy tudom letiltani a tapipadot, hogy csak a trackpoint működjön?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3555) TOZ válasza adik (#3554) üzenetére


TOZ
addikt

BIOS-ban ezt nem lehet?

(#3556) brd válasza egon111 (#3553) üzenetére


brd
nagyúr

Ha van (volt) rendszervisszaállítás, akkor másik gépbe betéve a HDD-t, a SystemVolumeInformation-ból ki tudod szedni a regsitry-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#3557) Mészike


Mészike
aktív tag

Van itt valakinek már olyan gépe, ami gyárilag Win7-el jött ki? Tehát a recovery partíció is Win7-es?

(#3558) yanna


yanna
őstag

Jó hírem van magamnak, már 24 órája muzsikál a TP-emben az eredeti 2 giga memória 2 gigás testvére, érzésre szerintem legalább kb. 20 %-ot gyorsított mindenen (boot, leállás, vista kezelés). :))

Más: a billentyűzet világításnál már vagy 2 muslica bement, kijönni egyet sem láttam, remélem nem zárnak semmit sem rövidre. :(

[ Szerkesztve ]

(#3559) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok!

Ha a gépet Windows operációs rendszerrel veszem meg (vagy bármilyen WIN), akkor azt megkapom CD-n is a gép mellé, vagy rejtett partíción van az OS. Ugyanez lenne a Driverekről is a kérdésem.

Válaszokat előre is köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#3560) Peter M


Peter M
tag

Üdv!

Kérdés:
W500 mellé megrendeltem egy ThinkPad Advanced Dock - ot most bogarásztam csak a technikai specifikációt és találtam benne egy érdekes részt: link

Van benne egy kialakított hely egy Half Size PCI Express grafikus kártyának.

Valakinek van ezzel valami tapasztalata? Nem akad össze a 3 videokártya driver (INTEL AMD és a harmadik az akár még NV is lehet?)
Mennyire stabil?

Köszönöm

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#3561) mdk01 válasza HZoli87 (#3559) üzenetére


mdk01
addikt

A gépen lesz az OS a rejtett partíción.

Én a vista mellé kaptam még egy downgrade XP cd-t de mivel a linkelt gépet WIN7-tel adják nem hiszem hogy látták értelmét egy downgrade XP cd melléklésének. Ha ezen a szálon tovább megyünk és mint tudjuk sokaktól akik kipróbálták a win7-et, a win7 jobb mint a vista így egy downgrade vista dvd-nek sem látom sok értelmét.

DVD-n többek között azért sincs sok értelme, hogy kiadják mert eleve OEM tehát konfigurációhoz kötött. Másrészt meg kiírod magadnak majd pár dvd-re a rejtett partícióról ha ez a vágyad.

[ Szerkesztve ]

(#3562) Shadowfax válasza HZoli87 (#3559) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nem kapsz külön CD-t, a rejtett partíción lesz az OS és az abba "beintegrált" driverek, amivel kompletten ismét gyári állapotba hozható a noti. Viszont lesz egy Rescue & Recovery szoftver a gépen, amivel ajánlatos kiírni az ún. Recovery CD/DVD-t. (lásd topik első hsz.)
A driverek akár külön is letölthetők a Lenovo oldalról egyesével, vagy a System Update nevű program segítségével egyben az összes. (Bár ez utóbbi nem mindent talál meg, s nem feltétlenül a legfrissebbeket.)

Szerk: Eh, már megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#3563) evone válasza Peter M (#3560) üzenetére


evone
őstag

Hali

Ahogy latom mindenhol csak az Ati x1300at irjak hogy bele lehet rakni, de szerintem ez gyengebb mint a w500ban levo videokartya, ugyhogy gondolom nem is erdeems erre kolteni, helyette biztos mehet valami ertelmesebb is, hangkartya, tv tuner, ilyesmi.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3564) evone válasza Shadowfax (#3562) üzenetére


evone
őstag

Egyebkent vannak gepek amikhez adjak a recovery lemezeket, nem egy unbox kepen lattam mar hogy ott csucsulnek a dobozba.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3565) HZoli87


HZoli87
veterán

Köszönöm a segítséget. :R

(#3566) buherka válasza Peter M (#3560) üzenetére


buherka
addikt

Kérdés, hogy ez a Half Size PCI Express...kompatibilis e, az MXM szabvánnyal. mert ha nem, akkor lőttek a VGA bővítősdinek.
Ez az X1300 meg kb 5-6X gyengébb a te ATI V5700-nél.

Azért ha meglesz ez a Advanced Dock, akkor írd meg róla a véleményed, mert kíváncsiak vagyunk. ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3567) mdk01


mdk01
addikt

Videokártyával lehet bővíteni a T500-akat, hogy legyen vmi izmosabb történet is ezen az integrált vackon kívül?

Köszi

(#3568) McAdam6


McAdam6
tag

Sikeresen felraktam a T400-ra a Win7-et, clean installal, előtte mindent lementettem (remélem). Felrakta a SU amit talált, kézzel felraktam, amit nem.
Egyedül a Roxio Creatort nem találom, lehet, hogy csak pre-installban volt fenn ?
Egyébként egy "álom" W7. Minden megy, fingerprint, client security, switchable graphic, osd, active protection. A kék gombra most a "Lenovo Thinkvantage Toolbox" jön be, kiírja, mennyi van a gariból, egy csomó beállítási ajánlat, stb. Szóval tecc. Virtual PC-re van XP, de Ubuntut is fel lehet tenni.

(#3569) Integra


Integra
titán

pana vs lenovo kakasviadal:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3570) Almaslepeny


Almaslepeny
csendes tag

Tiszteletem.

Vane megoldás arra, hogy a T500amba 2db HDD/SSD legyen? Nem szeretném kiszerelni az optikai meghajtómat és nem szeretnék magammal cipelni semmi extrát.
Konkrétan egy 64gigás ssd-t szeretnék beletenni, de kellene a hdd is mert sok az adat a gépen.

(#3571) g.gergo válasza Almaslepeny (#3570) üzenetére


g.gergo
senior tag

:N

(#3572) adik válasza TOZ (#3555) üzenetére


adik
őstag

BIOS-ban ezt nem lehet?

Néztem, nem leltem rá semmit... :(

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3573) Peter M válasza buherka (#3566) üzenetére


Peter M
tag

Half Size PCI Expressz benne véleményem szerint teljes értékű Low Profile kártyának kéne lennie, közbe én is utánna olvastam néhányan panaszkodnak, hogy VGA esetén kicsit instabil (vki vmi Hd4xxx karit tett bele Low Profile) csak ugye ami gátat szab az az h Half PCI-E és h nem kaphat külső tápot.
Közben agyaltam ha már van luk be kell tölteni (férfi ösztön ;)
Asus Xonar (báár SPDIFen keresztül akarom összekötni így akkora ugrást nem jelentene, meg kérdés h a Xonar driverek és illesztők mennyire fogják szeretni a le és felcsatolást)

no mind1

dec 5 én kiderült.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#3574) kisgee


kisgee
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket kérném: van egy T400-as Mobolity Radeon HD 3470-es kártyával. Ez a kártya elvileg támogatja azt, ha egy HDTV-vel összekötöm hdmi kábellel (DVI/HDMI átalakítóal), akkor azon hang is átvihető. Nekem ez sajna nem megy. A kép átmegy, valamint komponensen a hang is, de DVI-n nem. Felraktam a legfrissebb ATi drivert, ami a Lenovo-hoz van, valamint az ATI hdmi audio drivert is. Mikor csatlakoztatom, akkor azt írja ki, hogy a hangot külön kábelen vigyem. Az átalakító is elvileg egy 4000-es szériájú Radeon-hoz való (állítólag a 3000/4000-esekhez u..a.). Az eszközlistában is csak az alaplapi jelenik meg (Conexant HD). Valakinak vmi ötlete tapasztalata?

(#3575) Luser2000 válasza McAdam6 (#3568) üzenetére


Luser2000
addikt

Sajnos a Roxio Creator nekem is hiányzik. Én simán ráengedtem a meglévő Vista rendszerre a W7-et.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#3576) buherka válasza mdk01 (#3567) üzenetére


buherka
addikt

Magában a notiban nem lehet bővíteni a VGA-t....sem az Intel(NB) sem az ATI(3650) esetében sem.
Mind a kettő BGA tokozású...forrasztva a van az alaplapon.
Egyedül a W700-as TP-ban van MXM szabványra épülő VGA, különálló hűtéssel...ebben cserélhető.

(#3573) Peter M...pl. egy 4650-es mobil VGA már 35W-ot is eszik. Kérdés, hogy ez hogy oldják meg :U . Lehet ott sufnituningolni, meg külön tápot adni neki, de szerintem ez nem kifizetődő. :(
Elég brutál árakon repkednek ezek az MXM VGA-k, még az ebay-en is.

Csinálj egy-két képet majd a cuccról :R

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3577) Peter M válasza buherka (#3576) üzenetére


Peter M
tag

W500 as már megvan lassan 3 hónapja most a dokkolót várom amibe -eddigi fórum és google után- teljes értékű PCI-Express kártya tehető -ezt azért csinálták az okosok h 4 monitoron tudjon Aknakeresőzői- VGA közül meg a Half size (ami ezek szerint egy a Low Profile-al ) az nem MXM csati hanem sima asztali csak a kártya kiterjedése kicsi. (jó az még hozzá tartozik, hogy annyira nem teljes értékű hiszen a sebessége vissza van vágva csak 1x és nem 16x tehát sebességbe a normál PCI és az AGP között van)

De ezt mind mind majd meglátjuk. Itthon eléggé el van szállva az ára ennek a motyónak ha egyáltalán van raktáron.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#3578) Poo


Poo
aktív tag

Hello

Egy olyan kérdésem lenne hogy a Lenovo G550L-CEL Black notinak a képernyője matt vagy fényes?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#3579) evone válasza Poo (#3578) üzenetére


evone
őstag

fenyes

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3580) Poo válasza evone (#3579) üzenetére


Poo
aktív tag

köszönöm

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#3581) mdk01 válasza buherka (#3576) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm

(#3582) Adam86


Adam86
tag

Igaz az, hogy létezik olyan dokkoló, amibe HDD-t lehet pakolni?

Lenovo Thinkad T500

(#3583) Tim82 válasza Adam86 (#3582) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már a Dock II-be is lehetett (ami T20-T43 között kompatibilis a legtöbb Thinkpad-del), az enyémben is van. Kell hozzá Ultrabay adapter, persze.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3584) Adam86 válasza Tim82 (#3583) üzenetére


Adam86
tag

AZ ultrabay-t nem az optikai helyére lehet betenni? Még sose láttam / használtam szóval lövésem sincs dologról

Lenovo Thinkad T500

(#3585) Tim82 válasza Adam86 (#3584) üzenetére


Tim82
nagyúr

A dokkolón ugyanúgy Ultrabay hely van. Egy ilyen helyre berakhatsz akár optikai meghajtót, akár adapterrel 2.5" vinyót is.

Nekem régebbi Thinkpad-em van (T41p), emellé egy Dock II, ez a dokkoló az elég régi Ultrabay 2000 szabványt használja. Nekem jelen pillanatban egy 40 GB-os 2.5" IDE Fujitsu vinyó van bent adapterrel.

Az Advanced Dock-ba (ami a T500-adhoz való) már Ultrabay Slim meghajtókat (ODD, vinyóadapter) tudsz tenni. A rossz hír számodra az, hogy a T500-ad még az Ultrabay Slim-nél is újabb szabványt használ, a Serial Ultrabay Slim-et. A jó, hogy az Ultrabay Slim vinyóadapterek viszonylag olcsón beszerezhetőek pl. Ebay-ről, vagy ha rádobsz privit Otisz fórumtársra (ha még foglalkozik ilyenek beszerzésével).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3586) Adam86 válasza Tim82 (#3585) üzenetére


Adam86
tag

Köszönöm a tájékoztatást, jó tudni, hogy ilyenek is léteznek!

Lenovo Thinkad T500

(#3587) Tim82 válasza Adam86 (#3586) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még valami: keress rá a topikban (vagy az elődjében) a vinyóadapterekkel való tapasztalatokra. Nem mindenkinek működött, legalábbis a nem Lenovo-gyártotta, hanem utángyártott példányok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3588) Adam86 válasza Tim82 (#3587) üzenetére


Adam86
tag

Ha igazán aktuális lesz rákeresek, meg akkor úgyis lenovo-tól rendelek majd eredetit.
Egyelőre még ssd cserében vagyok épp, majd utánna.

Lenovo Thinkad T500

(#3589) Tim82 válasza Adam86 (#3588) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha a Lenovótól rendelsz, annak elég komoly ára lesz. Érdemes szvsz körülnézni használtpiacon.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3590) macikos


macikos
addikt

Nincs itt olyan valaki, akinek van rossz, kidobni való T4x-hez való 6 vagy 9 cellás akkuja és esetleg térítésmentesen megválna tőle? :)

(#3591) Tim82


Tim82
nagyúr

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Egy ismerős szeretne egy T61-et vásárolni. A gép körül minden kóser, vagy legalábbis annak tűnik, de a biztonság kedvéért adásvételivel szeretné nyélbeütni az üzletet. Nincsen esetleg valakinek mintája adásvételi szerződéshez? (Beszkennelt változat is jó, természetesen kitakarva valahogy a nem ránk tartozó adatokat, csak használható minta legyen.) Ha van, akkor az adatlapomon lévő emailcímre (adathalászat miatt nem írom ki a topikban, elnézést) el tudná küldeni?

Előre is köszönöm! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3592) mdk01 válasza Tim82 (#3591) üzenetére


mdk01
addikt

Hát nem találtam meg a gépemen amit régen írtam , lehet a másikon van de itt van egy.
Ha ezt átfogalmazod laptopra teljesen jó lesz.

Ha nem jön holnapig ennél jobb segítség akkor megkeresem az enyémet.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#3593) yanna válasza Tim82 (#3591) üzenetére


yanna
őstag

Ezt is kell kicsit módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#3594) Tim82


Tim82
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3595) Gondwana válasza adik (#3554) üzenetére


Gondwana
addikt

Látom, még nem kaptál választ a TouchPad kikapcsolására. Zasszonyomnak is ez volt a baja a T42-vel. 9.04-es Ubuntuban System, Preferences, Mouse, itt a harmadik panel a Touchpad, ott pedig az Enable mellől ki kellett csak venni a pipát.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3597) bwoay


bwoay
nagyúr

hát ez meg mi ez?
tök úgy néz ki, mint a Slim töltő (pakk), vagy csak én nem látok különbséget?
(mármint az árat leszámítva) A típusszáma egész más. Valaki?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3598) mdk01 válasza bwoay (#3597) üzenetére


mdk01
addikt

Bemeneti felületen lehet két csatlakozó nem?
Nem értek hozzá csak azt tudom elképzelni hogy van egy hagyományos kábel a hálózati adapteres csatlakozáshoz és van egy a szivargyújtós csatlakozáshoz. Aztán vagy automatikusan érzékeli, vagy egy kapcsolóval kell átkapcsolni, hogy melyik csatlakozó van használva és tudja mikor kell inverter-ként működnie és hagyományosan.

Viszont egy problémát látok én ezzel ha jól látom, de majd javítsatok ki.
Az adapter kimeneti csatlakozója fixen van bekötve ami érthető is talán mivel egy laptopra van kitalálva ez a töltő.
Ezzel csak az a problémám hogy ugyan ennyi pénzért lehet kapni Belkin márkájú inverter-t amibe azt dugsz bele amit akarsz persze a watt-okat figyelembe véve. Jut eszembe ha már a watt-oknál tartunk akár lehet rá tenni egy T csatlakozót is, mert ha nem éred el az X watt-os határt akár több dolgot is rádughatsz egyszerre.PL fényképező, telefon együtt is csak pár watt.
Én úgy emlékszem a múltkor 6000 körül vettünk egy ugyan ilyen Belkint, bár az lehet kevesebb watt-ot tudott. Utána kellene nézni.

[ Szerkesztve ]

(#3599) bwoay válasza mdk01 (#3598) üzenetére


bwoay
nagyúr

jól látod, ez egy ilyen eszköz, de nem is ezzel van problémám.
a slim AC/DC combo adapter kb 20 e. Ft. A linkelt meg ennek mondjuk a harmada,
miközben külsőre nemigen látok eltérést, viszont utóbbi típusszámát nem találtam
sem a product guide-ban, sem a weboldalon. Azért kérdeztem rá, hátha van valaki,
aki már találkozott ezzel, és jobban képben van.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3600) mdk01 válasza bwoay (#3599) üzenetére


mdk01
addikt

Értem, akkor várjuk a rutinosabbakat.:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.