Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) TOZ válasza mdk01 (#3749) üzenetére


TOZ
addikt

Igen.
(na jo UB-ben egy masik HDD-n van egy Win7 RC - a veglegest meg nem volt erkezesem feltenni - de csak a kivancsisag miatt.)

(#3752) mdk01 válasza premete (#3750) üzenetére


mdk01
addikt

Igazad van , ezeszembe se jutott.
A régi T61-emen meg volt osztva a meghajtó úgy, hogy az OS-nek és a prg.-nak volt 40Gb-juk.
Azért furcsáltam, mert azon a gépen nem foglalt ekkora helyet a backup. Akkor megvan az ok is.:)

Ezen a gépen még tesóm(nem vagyok informatikus) nem tudta megosztani a vinyót mert linux telepítő cd-vel szokta viszont nem találta még.

Erre van vmi ötletetek hogy mivel lehetne még megosztani?
Vista-nak nincs vmije, vagy Thinkvantage?:F

Köszi

TOZ:
Akkor azért vagy te is megelégedve vele, mert gondolom a Linux se x@rja teli mindenféle upgrade-del hetente az OS-t.

(#3753) evone válasza mdk01 (#3752) üzenetére


evone
őstag

Neki ubuntu van fent, tobb frissites erkezik sztem hetente mint Win-re. :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3754) premete válasza mdk01 (#3752) üzenetére


premete
veterán

Erre is az Acronis a legjobb szerintem, a disk director suite. Rendszerparticiónak 30 GB elég kell, hogy legyen, nettó (hiberfile, swap nem foglal helyet mentésnél) 20-ban benne van már office2007, photoshop cs4, acrobat, archicad és minden egyéb, szokásos cucc
A "gyári" backupok nagyon pazarlóak, az ibm is, a hp is
A következő módszert javaslom:
1, Tedd fel az Acronis Disk Director Sute 10-et és az Acronis True Image home 11-et
2, Méretezd át a rendszerparticiót 30 GB-ra a disk direktorral
3, Csinálj backupot egy másik particióra, vagy hdd-re, ha még biztosabbra akarsz menni, akkor:
4, Ha van 16 GB-os pendrive-od, csinálj arra acronis recovery médiát, legyen benne mindkét fenti program, ezek bootolnak usbről, ha rámásolod a backup.tib-et is, akkor onnan minden visszamegy 10 perc alatt (normális gépen) és ellóghat a kulcstartón.
5, Ha nincs ekkora pendrive, akkor a recovery médiának elég 100 MB, de be kell tallózni a backup.tib-et, ha vissza akarod tenni a mentést, és ez hdd cserénél nem segít.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#3755) TOZ válasza evone (#3753) üzenetére


TOZ
addikt

Igen. Ubuntu. Nagy problemam meg nem volt vele.
A TP featurek jo resze megoldhato linuxon.
(Irodai appokat hasznalok: Word, Excel, ujabban Projectre is szuksegem lesz, illetve nemi torretent es csaladi fotok flickerre toltese. Jatek nuku. Ezekre nekem tokeletes a Ubuntu. Mindket TP-men az fut.)

(#3756) tomi.tomi válasza Mészike (#3747) üzenetére


tomi.tomi
tag

Akkor jó hírem van, mert megtaláltam a megoldást itt: egy Windows Vista hibáról van szó, amit a linkelt hotfox javít.

A hiba leírása: "If you put the computer to sleep or into hibernation when it is running on AC power, the high definition (HD) audio controller continues to use power. Additionally, even after the computer transitions to DC power while the computer is asleep or in hibernation, the HD audio controller still uses power. This behavior persists even though you disable the "Allow this device to wake the computer" option in the HD audio controller properties."

Letöltöttem, feltettem a javítást, hibernáláskor 97%, kb 12 órával később 97%. Remélem, Win7 nem tartalmazza ezt a hibát, mert a hotfix elvileg csak Vistára jó.

(#3757) mdk01 válasza tomi.tomi (#3756) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönjük szépen.

(#3758) mdk01 válasza premete (#3754) üzenetére


mdk01
addikt

Remek, köszönöm szépen.
Most nagyon kevés helyem van, már nem tudom megcsinálni a megosztást.
Fejben tartom és egy reinstallnál megcsinálom amit írtál.

Köszi
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#3759) N4nI


N4nI
tag

sziasztok

lenne egyszeru, de lehet badar kérdésem.

win7 magyar feltelepitese utan, lehet valahogy német nyelvüt csinálni belöle?

üdv és köszi

(#3760) TOZ válasza N4nI (#3759) üzenetére


TOZ
addikt

Hivatalosan az Ultimate verzio ezt tamogatja (letolti az OS a szukseges nyelvi fajlokat).
Azt nem tudom, hogy a tobbi verzio eseten van-e valami mui letoltogetos "hack", de velelmezem, hogy igen.

(#3761) evone válasza N4nI (#3759) üzenetére


evone
őstag

attol fugg melyik verziot raktad fel. csak az ultimatet es az enterprise valtozatot lehet menet kozben mas nyelvuve alakitani

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3762) BFeco válasza N4nI (#3759) üzenetére


BFeco
aktív tag

Try Vistalizator - this tool allows you to change display language in Windows editions other than (officially supported) Ultimate, like Starter, Home Basic, Home Premium and Business/Professiona.
Vistalizator overrides the limit of one MUI language on non-Ultimate Windows editions.
Vistalizator

Fecó

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#3763) evone válasza BFeco (#3762) üzenetére


evone
őstag

az elozo kommentembol kimaradt hogy hivatalosan. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3764) BFeco válasza evone (#3763) üzenetére


BFeco
aktív tag

Igen, hivatalosan, ill. utólag. Business/Professional verzión kívül pl. Acer W7 Home Premium 64 bit első indításkor, magyar v. angol választási lehetőség.
Fecó

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#3765) lapa válasza lapa (#3706) üzenetére


lapa
veterán

erre még mindig nem tud senki okosságot?

újabb kérdés: ha benyomom az advanced mini dockba a gépet, akkor a gép vga csatija attól még műx?

[ Szerkesztve ]

(#3766) evone válasza lapa (#3765) üzenetére


evone
őstag

erre enis kivancsi lennek :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3767) Markusz King


Markusz King
tag

Sziasztok!

Hátha Ti tudjátok a megoldást.

Feltettem egy IBM X41-re a Vistát, de annyira nem tetszett, így most szeretném visszatenni az XP-t abba az állapotba, amiben volt. (Asszem van a gépen egy particó, amin, ha minden igaz recovery adatok vannak.)

De a lényeg:

Az XP boot cd-ről, fel is másol mindent, de amikor elsőnek kéne HDD-ről bootolni, akkor azt írja ki, hogy LEMEZHIBA, Nyomjak le egy gombot…. Ekkor megint cd-ről bootol és kezdődik előröl.

Nem tudom elérni, hogy vinyóról induljon. Találkoztatok már ilyen problémával? Van 5let, hogyan tudom visszatenni az XP-t?

Köszi a válaszokat előre is!

(#3768) mhorvat


mhorvat
senior tag

A mai napon beléptem én is a ThinkPad tulajdonosok táborába. Ebben egy R52-es volt segítségemre. Profi. Pont. :DD

(#3769) V8David


V8David
tag

Sziasztok!

Légyszíves segítsetek!
Eddig még nem nagyon mozgolódtam az IBM topikban, de nagy rajongója vagyok a Thinkpad-eknek.
Amiben a segítséget kérném: Van egy R60-as a családban, 2010. júliusig van rá gyári gar és a Bios jelszó el lett hagyva. Ezt az IBM szervizben nekem megmondják, vagy mit kell csinálnunk vele?

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#3770) yanna válasza V8David (#3769) üzenetére


yanna
őstag

Bár a listában az R60 nem szerepel, de szerintem itt érdeklődj.

(#3771) mdk01 válasza V8David (#3769) üzenetére


mdk01
addikt

..de mivel van rá garancia, szerintem próbáld meg először ezt úgy, hogy holnap felhívod őket.

Központi szerviz:
IBM Magyarországi Kft.
1117 Budapest Neumann János utca 1.
Tel.: (+36) 1 382 5885
Fax: (+36) 1 382 5501

(#3772) evone válasza V8David (#3769) üzenetére


evone
őstag

Szedd szet, alaplap elemet lehuzod 10 percre, osszerakod es voila. Nekem t61en ez bejott

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3773) Shadowfax válasza evone (#3772) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ez csak akkor működik, ha power-on password van beállítva (ami a szokásos win indításnál jelenik meg), nem pedig a Supervisor password.
Ha nem tud a BIOS-ba belépni, akkor sajnos ez utóbbi jelszó van beállítva, azt pedig a szerviz csak és kizárólag alaplapcserével fogja orvosolni (közel hatjegyűszám plusz ÁFA). :U

(#3774) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok, feltettem az új lenovo toolboxot, és csinállt egy ilyen win7 szerű ikont a taskbar jobb oldalára. Van valami mód ezt eltüntetni?

Csak mert időnként igen sok program van megnyitva és nem egyszer kattintottam már rá véletelnül...
msconfigban néztem, de nem találtam meg, hogy melyik exe tartozhat hozzá.

(#3775) yanna válasza KilgoreTrout (#3774) üzenetére


yanna
őstag

A megoldás .

(#3776) V8David válasza evone (#3772) üzenetére


V8David
tag

Ezt már próbáltam, de sajnos az utánad lévő hozzászólónak van igaza! Nem tudtam ezzel orvosolni, remélem, hogy nem csak alaplap cserével lehet megoldani.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#3777) V8David válasza mdk01 (#3771) üzenetére


V8David
tag

Köszi szépen a telefonszámot, megérdeklődöm náluk!

yanna érdeklődtem már nála, de azt mondta, hogy nem tudja megcsinálni az R60-at.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#3778) yanna válasza V8David (#3777) üzenetére


yanna
őstag

Elszomorító! :O Mondjuk -mint hozzá nem értő- el sem tudom képzelni, miben különbözik e tekintetben az R60 és az R61. :U

[ Szerkesztve ]

(#3779) V8David válasza yanna (#3778) üzenetére


V8David
tag

A chip-készlet azt tudom, hogy más, de ez kívül egyéb mást én sem tudok, ennyire nem értek hozzá. Azt a választ kaptam, hogy más az R60 rendszere... ugyan így a T60 és az x60 sincs ott. Gondolom ezért.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#3780) KilgoreTrout válasza yanna (#3775) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Köszi, na ez eszembe sem jutott.:)
Ja és persze lusta voltam visszaolvasni...

(#3781) evone


evone
őstag

S/PDIF-et hasznalt mar dokkolon? Milyen a hangja? Nincsen vele semmi gond?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3782) evone


evone
őstag

Na ugy nez ki meglesz a dokkolo is a gephez. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3783) TOZ


TOZ
addikt

Bizom benne, hogy az elegedettsegi indexet noveli majd ez a teny. ;)

(#3784) evone válasza TOZ (#3783) üzenetére


evone
őstag

Ha szep kepe lesz DVIon a 24"os monitoron fullhd-ben akkor lehet hogy visszater a lila kod, Szoval fogja. :) Meg aztan remelem hogy jolesz hatula hangkimenet is, es vegre nem elol fog logni egy kabel a gepbol, hanem hatul. Meg nem kell allandoan kabelekt dugdosnom a gepbe.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3785) Peter M válasza evone (#3784) üzenetére


Peter M
tag

Thinkpad Advanced Dock

SPDIF tökéletes Z5500 ám kicsit macera h betesz átállít SPDIF default device-ra csak ha kiveszed akkor nem áll vissza autó notebook hangszóróra
(w500)

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#3786) evone válasza Peter M (#3785) üzenetére


evone
őstag

Klassz. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3787) mdk01 válasza TOZ (#3783) üzenetére


mdk01
addikt

:)

Evone:

...és dockoló tölti az aksit is?

Üdv.

(#3788) evone válasza mdk01 (#3787) üzenetére


evone
őstag

Igen, jar a dokkolohoz kulon tolto is. :)
képek

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3789) hcpeter válasza evone (#3788) üzenetére


hcpeter
tag

Ez ugye olyan, hogy nem is kell kinyitni a laptopot, külön bekapcsológomb van rajta? Vajon ezt tudja az advanced mini dock is?
Egyébként újonnan vetted, vagy használtan? Ha igen honnan, ebay, vatera, sarki fűszeres?:)
Köszi!

#include <sör>

(#3790) evone válasza hcpeter (#3789) üzenetére


evone
őstag

Tud olyat, ott a bekapcsologomb rajta, kukk a kepeket. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3791) bwoay válasza Shadowfax (#3773) üzenetére


bwoay
nagyúr

oder

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3792) Chandler


Chandler
senior tag

Üdv,

Ugye attól nem lehet baja a notimnak (T400) hogy a processzort Low-on járattam kb 4-5 napig, és a sokszor volt 100%-on a terheltség (sokáig, néha a hűtés is hangos volt).

(#3793) hcpeter válasza evone (#3790) üzenetére


hcpeter
tag

Köszi!

És a beszerezhetőség? Láttam MO-n, de hát aranyárban mérik, annyi nincs rá.
Valaki nem tud T400-hoz advanced mini dockot?:)

#include <sör>

(#3794) Shadowfax válasza bwoay (#3791) üzenetére


Shadowfax
addikt

Egy szóval sem mondtam, hogy nincsen más alternatíva, csak arra reflektáltam, hogy a szerviznek mi a hozzáállása a kérdéshez. :)
Házilag is megoldható a Supervisor password megfejtése, meg vannak persze, akik ebből élnek.

(#3795) bwoay válasza Shadowfax (#3794) üzenetére


bwoay
nagyúr

egy szóval sem mondtam, hogy egy szóval is mondtad volna,
hogy nincs más alternatíva :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3796) mv válasza evone (#3788) üzenetére


mv
aktív tag

Pöpec. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#3797) evone válasza hcpeter (#3789) üzenetére


evone
őstag

hardveraprorol vettem hasznaltan. :) elvileg 1 eves, nincs semmibaja. mindjart kiderul. ismerosom megy érte
jár hozza tolto + kulcs is.

a gazdaja azt mondta hogy minden portot kiprobalt vele, semmi gond vele

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3798) evone válasza evone (#3797) üzenetére


evone
őstag

Nah, akkor megsincs dockolom, ismerosom kiment a megbeszelt helyere, vart, felhivta az eladot, aztan telefonba mondta neki hogy mégsem adja el. :) :) :) :R

Milyen kedves. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3799) hcpeter válasza evone (#3797) üzenetére


hcpeter
tag

Ohh, hányszor néztem meg a hardveraprón, és nem leltem ilyesmit:)
Na sebaj, majd nézegetem alaposabban.
Király dolog, én is akarok mindenképpen (nem beszélve arról, hogy itt a nagy monitor, én meg ezen vakulok.....)

Most olvasom, hogy mégse lett meg... hát ez sux. Amúgy nem gondolkoztál ebay-es rendelésen?

[ Szerkesztve ]

#include <sör>

(#3800) evone válasza hcpeter (#3799) üzenetére


evone
őstag

Ez volt az. Irtam neki privatot hogy kulon adja-e, azt irta igen. Majd lesz másik.

Aztan most kiment ismerosom, ha nem telefonal allhatott volna ott egy ideig, mert a srac elsem ment, a telefonba csak annyit mondott hogy "mégsem elado" aztan letette.

Nem akarok mocskoldoni, de ilyen eladót. :S

Mostanaban nem néztem eBayt. Látsz normalisat ott? 12-15 korul kene.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.