Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118101) Francia91 válasza FoxiestFox (#118099) üzenetére


Francia91
veterán

Én november vége fele kínlódtam T500-ason Windows 10-zel, hogy menjen a váltható grafika, de sehogy sem jutottam dűlőre. Ott feladtam, a 8.1-esen még meg lehetett oldani, és tartósan jól működik a váltás, de ott vége van :(

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#118102) FoxiestFox válasza barnam_ (#118100) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Itt a kérdező problémája, hogy meríti az akkut, ami így igaz. :D Bár egy napi használatú gépnél ez nem okoz problémát szerintem, az a néhány % merülés két bekapcsolás között... Lehet, ő több időre teszi le a gépet, akkor már azért problematikus, hogy a töltve lerakott gép egy hét múlva már nem kifejezetten mutatja a feltöltöttség állapotát :))

(#118103) ChRiS_RS válasza Surfym@n (#118035) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

No... újabb (nem jó) hír.
Újraraktam Win11-el és minden driver telepítése nélkül is leáll újraindulás helyett. A végén már "visszaballagtam" Win10-re és a probléma ugyanaz maradt. Kezd tele lenni vele a bakancsom. :(
Még az alapbeállításokat is visszaállítottam az UEFI-ben. A helyzet mit sem változott.
Egy érdekes észrevételem van: ha tápra van dugva a gép, akkor hajlandó újraindulni, egyébként nem.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#118104) barnam_ válasza FoxiestFox (#118102) üzenetére


barnam_
nagyúr

Merül készenlétben, az tény.
De egy jó feature volt szerintem :)

(#118105) FoxiestFox válasza barnam_ (#118104) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem is. Mikor eladtam a W520-at lassan 4 éve, és visszatértem egy Frankenpadra, ez hiányzott a legjobban.
Szuper comfy.
Mostanában szerintem meg lehetne oldani, hogy egy ilyen feature kevésbé merítse a gépet...

(#118106) zsolti75 válasza ChRiS_RS (#118103) üzenetére


zsolti75
senior tag

Rakj fel egy gyári recovery-t! Ha azzal se jó, akkor szerviz.

(#118107) ChRiS_RS válasza zsolti75 (#118106) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Megpróbálom. De számomra fura, hogy 2 laptop is ugyanazt a jelenséget produkálja.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#118108) Tim82 válasza FoxiestFox (#118105) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én magát azt az ujjlenyomatolvasót nem sírom vissza, a T470-em, X270-em, L380-am ujjlenyomatolvasója pontosabban működik és komfortosabb is. Az olvasóval történő bekapcsolás és bejelentkezés azonban valóban nagyon jó feature volt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#118109) FoxiestFox válasza Tim82 (#118108) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem emlékszem, hogy problémám lett volna vele, de tény, hogy a "ráhelyezős" olvasók jobbak szoktak lenni, mint a lehúzósak.

(#118110) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Szsiasztok! Van egy T470-em még egy pár napig, mielőtt lecserélem egy P50-re. Nem tölti fel egyik akkut se, állandóan 0 százalékon van. mind a két akksi. Próbáltam a gyári töltőjével és a C-s töltővel is, de egyik sem tölti. Valaki találkozott már ilyennel?

(#118111) donjohnson válasza bzolika10 (#118110) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, nekem a t570-essel ugyanez lett (belső és a kivehető akku sem töltődik). úgy néz ki, hogy a 70-es széria gyenge akkumulátorokat kapott.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#118112) vargas0502 válasza donjohnson (#118111) üzenetére


vargas0502
tag

Na de ennyire? Az egyik barátom is ezzel a jelenséggel küzd a T470-en.

(#118113) donjohnson válasza vargas0502 (#118112) üzenetére


donjohnson
addikt

lehet, hogy silány beszállító adta az akkukat abban az évben. 6 éves gépek. lejárt a garancia, igazából ne várj csodát. arra ösztönöznek, hogy vegyél új gépet.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#118114) vargas0502 válasza donjohnson (#118113) üzenetére


vargas0502
tag

Nyilván erről szól a játék...., de azért ez egy kicsit fura.
Na mind1, elengedtem.

(#118115) bzolika10 válasza donjohnson (#118111) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Akksicsere megoldotta vagy mélyebben keresendő a hiba?

(#118116) donjohnson válasza bzolika10 (#118115) üzenetére


donjohnson
addikt

én nem cseréltem. nem éri meg szerintem.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#118117) bzolika10


bzolika10
aktív tag


így néz ki jelenleg a vantage. Azért is érdekes, hogy 0%-ot ír, mivel a névleges feszültség közelében van az elsődleges akksi. Ha maxra lenne töltve akkor lenne 12,6v az egész pakk feszültsége. A másodlagos meg már a mélykisülés határán van, ezen nem is csodálkozom, hogy rottyon van.

(#118118) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Remélem a feleségem duplaakkus szörnyűsége (szintén T470) nem jut erre a sorsra egyhamar. Beállítottam neki a töltési küszöböket mikor megvettük, ezen felül csak a reménykedés marad.

Abban is, hogy nem nyomódik össze még vékonyabbra az igazi Thinkpadek szorításában ;]

(#118119) Papaj x válasza fungi (#118098) üzenetére


Papaj x
tag

Köszönöm.

Ha sikerültne valahogy engedélyeznem a biometrikus dolgokat (már megtettem), de mégsem tudom telepíteni az ujjlenyomat olvasót.. :W
Van kínlódás.. :D

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#118120) vargas0502 válasza FoxiestFox (#118118) üzenetére


vargas0502
tag

Te jó ég, az a W701-es egy vadállat lehet.
Fáj a fogam egy ilyenre vagy egy W700-ra de nagyon..........

(#118121) FoxiestFox válasza vargas0502 (#118120) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát igen, szerezned kell egyet.

(#118122) vicze válasza FoxiestFox (#118121) üzenetére


vicze
félisten

Bmeg, megnéztem mennyibe kerülnek... :Y :Y :Y

(#118123) Tim82 válasza Papaj x (#118119) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#118124) Papaj x válasza Tim82 (#118123) üzenetére


Papaj x
tag

Köszönöm, nézem. :R
Már próbáltam mindent, fél napom rá ment, de... Remélem itt lesz megoldás. :))

Szerk.: Oldal nem elérhető a működő fingerprintre.. :(

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#118125) Tim82 válasza Papaj x (#118124) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dehogynem. Azért van linkelve a Wayback Machine. Pl. az egyik snapshotból most is tölthető: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#118126) Papaj x válasza Tim82 (#118125) üzenetére


Papaj x
tag

#fungi

Bocsánat, valóban. Mentségem az, hogy messze volt már tegnap reggel. :)
S köszönöm, hálás köszönet mind a kettőtöknek, végre sikerült. :DDD :C

Minden tiszteletem. :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#118127) fatpingvin válasza FoxiestFox (#118118) üzenetére


fatpingvin
őstag

hergeled mán megint a népet ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#118128) S.I


S.I
kezdő

Most, hogy rendberaktam összesen 3 db t60-at, gondoltam, szivatom magam tovább és elővettem a jó kis régi hurcolászós 4:3 x61-em a szekrény mélyéről (már használtan vettem) amit kb. 1,5 év után le is váltottam anno egy szintén használt dell e4300-ra. Azóta nem is voltak thinkpadjaim (nem is hiányoztak, maradtam a dell vonalon)
Szétbontottam, mert amúgy is zörgött a hűtő, kapott pucevát, wd40-et. És van a fiók mélyén egy t7700 (meg van egy t7500 is, jó régen vettem darabját az ebayről 300 ft-ért pár másikkal), ami 400 hz-el gyorsabb mint a gyári. Csak egy pákám van, azzal vajon le tudom szedni a gyári forrasztást? A széleken látok 3 pöttyös forrasztásokat a lapra. De amiket találtam módszerek, mind hőfúvósak. Az annyira nem zavar, ha a proci nem éli túl.
Plusz ha még a bios microkódokkal is szívni kell, nem elég egy bios frissítés, akkor tényleg inkább hagyom, annyit nem ér, majd megpróbálom családban, baráti körben így elajándékozni. (amúgy mennyi érhet, 4 giga rammal? lelakva nincs, de a hdd fedelet nem találom :D )
Éééés van még egy z61t is :D. Szerintem abban lesz akkor proci csere, ha összeraktam az x61-et. Ezt egyszer már majdnem elpasszoltam, de nem jó akksit küldtek a vásárlás során, aztán polcon maradt.

(#118129) FoxiestFox válasza S.I (#118128) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Z61t-vel megkínálhatsz, ha gondolod. Akku nem érdekel.

(#118130) Tim82 válasza S.I (#118128) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valamit nagyon benézel, ha a T61-en forrasztottnak látod a procit.

Sem a T7500-hoz, sem a T7700-hoz nem kell semmilyen mikrokódos szívás. T8100, T8300, T9300, T9500 esetében lehet (de nem biztos), hogy kellene BIOS-t frissíteni - ha nagyon korai, mondjuk 2007-es dátumú a BIOS a notin.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#118131) FoxiestFox válasza Tim82 (#118130) üzenetére


FoxiestFox
félisten

x61-en akar forrasztani szerintem, de ezt nyilván nem élné túl a gép. :D

(#118132) Tim82 válasza FoxiestFox (#118131) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja bocs, akkor én néztem be, hogy mit írt.

X61-en valóban, jó eséllyel kinyírja a lapot a forrasztós procicsere-kísérlet.

De amúgy ott se kell mikrokóddal szívni T7500, T7700 esetében, volt gyárilag ezekkel forrasztott X61 is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#118133) HSM válasza S.I (#118128) üzenetére


HSM
félisten

Még a hőlégfúvó is amatőr módszernek tekinthető. Megvan annak a maga módszertana, milyen hőfokon, mennyi ideig kell/szabad lennie, ha tartósan működő eredményt szeretnél. Ezt egy professzionális BGA forrasztó állomáson meg tudod valósítani, hőlégfúvóval sok sikert hozzá. :)

(#118134) Tikakukac válasza S.I (#118128) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha úgy raktad rendbe a T60-akat ahogyan most procit akarsz cserélni szegény gépen, nos, akkor sajnálom a gépeket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#118135) vargas0502 válasza Tikakukac (#118134) üzenetére


vargas0502
tag

Már vártalak Tika..., de jogos amit írsz.

(#118136) S.I válasza Tikakukac (#118134) üzenetére


S.I
kezdő

Annak, hogy megkérdezem, házi módszerrel érdemes-e egyáltalán ennek nekiállni bohóckodni, mi köze van pl. egy nem forrasztott cpu-s géphez? Csavar, csavar, kipattint, kábel leszed, kipucol, pasztáz... összerak. Szimpla droid munka, 3 tál rizsért megcsinálták Kínában anno. Semmi különösebb hozzáértés nem kell hozzá, csak egy videó, meg némi türelem.
Értem én, hogy adott esetben ezt képes vagy nagy etvászként előadni egy kuncsaftnak, aki életében nem látott ilyet, de felesleges pózőrködnöd.

[ Szerkesztve ]

(#118137) megott válasza S.I (#118136) üzenetére


megott
tag

"pózőrködnöd" - ez rövid "o"
" wd40-et" itt meg elkövettél egy baromi nagy hibát ugyanis nem kenésre való, mert elillan belőle kenőanyag és egy ragacsos trutymó marad utána, ami vonzza a port és szépen nekiáll csiszolni a felületeket.
Szóval, fuss neki mégegyszer.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#118138) Tikakukac válasza S.I (#118136) üzenetére


Tikakukac
titán

Annak, hogy megkérdezem, házi módszerrel érdemes-e egyáltalán ennek nekiállni bohóckodni, mi köze van pl. egy nem forrasztott cpu-s géphez?

Meglepően sok. Egyfajta indikátora, hogy milyen szinten vagy tisztában azzal amit csinálsz. A WD40 után egy ilyen kérdés instant riasztás :K

Csavar, csavar, kipattint, kábel leszed, kipucol, pasztáz... összerak. Szimpla droid munka, 3 tál rizsért megcsinálták Kínában anno. Semmi különösebb hozzáértés nem kell hozzá, csak egy videó, meg némi türelem.

Jep. Legalábbis szokta ezt hinni az egyszeri ember. Egész jól meg lehet élni az otthon elb@szott hasonló projektek duplán kiszámlázásából, a nem jól elrakott kábelek későbbi anomáliáiból stb. Úgyhogy hajrá, kövi héttől megint számlaképes vagyok, jöjjenek a vasak :R

Értem én, hogy adott esetben ezt képes vagy nagy etvászként előadni egy kuncsaftnak, aki életében nem látott ilyet, de felesleges pózőrködnöd.

Pákával cserélnék CPU-kat az qrva élet, hogy még cigánykereket is vágnék a nappaliban az ügyfelek előtt. De még az ügyfelek is bakker ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#118139) S.I válasza megott (#118137) üzenetére


S.I
kezdő

A white litium változat, amit használtam tudtommal pont erre való, de biztos téved a szakma, csak a ph-n fingják szokás szerint a passzátszelet egymás arcába helyesírásilag is. Bár a pózolás már hosszú ó.
Bár most nézem, nem írtam ki, csak hogy wd40.

[ Szerkesztve ]

(#118140) megott válasza S.I (#118139) üzenetére


megott
tag

Tetszik az arroganciád, bár nem sokra mész itt vele, a szakmaiságod már más kérdés.
Ha mindenáron fújkálni akarsz, akkor Klübersynth NH1-et használj.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#118141) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Az a lényeg, hogy T60-nak ne essen baja, a többit pákázd nyugodtan. ;]

(#118142) vargas0502 válasza FoxiestFox (#118141) üzenetére


vargas0502
tag

Óvjuk meg a T60-at, az összeset is.

(#118143) Tikakukac válasza FoxiestFox (#118141) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt kikérem az X-es sorozat nevében is :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#118144) FoxiestFox válasza Tikakukac (#118143) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kinek a pap, kinek a paplan... :D

(#118145) azbest válasza S.I (#118139) üzenetére


azbest
félisten

igen, ebből van nagy kavarodás, amióta wd40-et nem konkrét cuccra, hanem brandként használják és tucatnyi különböző anyagot árulnak alatta. [link]

[ Szerkesztve ]

(#118146) konyi79 válasza azbest (#118145) üzenetére


konyi79
addikt

Ha már felmerült, miféle eretnek anyaggal szabad szokás megkenni egy zörgő ventit, ha már a csere nem feltétlen opció?

(#118147) FoxiestFox válasza konyi79 (#118146) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én jó sűrű váltóolajjal szoktam, amit autóbuszokban használnak. :D
Aztán leragasztom, hogy ne tudjon kifolyni.
Van T4x hűtőm, amibe 9 éve tettem, és azóta sem zörög.

(#118148) megott válasza FoxiestFox (#118147) üzenetére


megott
tag

Én pl óraművekben használatos nagy viszkozitású olajjal, valamint a már fent említett Klübersynthet.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#118149) FoxiestFox válasza megott (#118148) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja, ez is nagy viszkozitású cucc. Jó sűrű, de idővel szépen beszivárog mindenhová ahová szükséges.
Kísérleteztem régebben folyósabb műszerolajokkal, de volt, amivel fél év múlva újra zörgött a fan.
(Ez egy annak idején nasként használt gép volt, úgyhogy folyamatosan ment valami nagyon elborult időt, kikapcsolva csak olajozásra volt, ill. egyszer tettem bele nagyobb HDD-t )

(#118150) HSM válasza FoxiestFox (#118149) üzenetére


HSM
félisten

Miért nem erre való szert használtok? Én lítium bázisú, EP adalékos csapágyzsírt szoktam tenni bele. Kerékpárboltokban pl. általában beszerezhető, nem drága. Piszok sokáig jó, nem igazán folyik ki, nem fogja le túlzottan.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.