Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118651) azbest válasza Tim82 (#118644) üzenetére


azbest
félisten

nem látok chipsetet a weblapjáj az eredeti cuccnak.

Az 500Mbps alatti limit miatt én nem pcie, hanem usb3 csatisnak tippeltem, de a weblap pcie laneket mond. Elvileg az expressart 2.0 újabb usb 3.0 (5 gbps) acsatit is magában foglal.

Ahhoz meg léteznek chipsetek, amik nvme és/vagy sata m.2 -re tudnak alakítani usb-t. De nem érhető el persze pcie sáv, hanem a chip maga fordítja át. A jobbak tudnak 10gbps usb3.x porttal is működni.Hozza is a sebességet.

Az rtl9210b -t olvastam a legjobbnak. És valóban nem melegszik. Az a noname másik chip is hozza a 10gpbs-t megfelelő gépre kötve, de 10-15 fokkal jobban melegszik az ssd benne. Mind a 4 színből vettem, a fekete jött a noname belsővel [link] de random lehet. JMS chipsetes változatok is vannak, van ami nem mindhárom fajtát viszi csak az nvmi-t.

A videón a t400 gépben nem mutatja a sebességet, mert csak usb2 és ezért lassabb lesz.
Win11-szoktam külső driveról futtatni róla. Ssd firmwaret nem lehet rajta kersztül frissíteni, bár crystal disk info felismeri mi van beleétve.

[ Szerkesztve ]

(#118652) fatpingvin válasza azbest (#118651) üzenetére


fatpingvin
őstag

na várj, most ugyanarról beszélünk?

amiket te mutatsz azok USB-NVMe adapterek. amiről eddig szó volt az az expresscard-akármi átalakítók

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#118653) azbest válasza fatpingvin (#118652) üzenetére


azbest
félisten

mivel nem mondanak chipsetet és a videóról is lehagyják a közeliről, a t400 gépnél pedig nem mutatják a sebességet, így azt mondom, hogy nagyon nagy valószínűséggel egy ilyen chipet tettek rá az az expresscard slot usb módját használhatja szerintem.

Persze lehet tévedek. De sehol nem láttam még ilyen adaptert, az egpu topicok tele lennének vele.
Bár a The P50/51/70/71 are capable of PCI-E 3.0, and can go up to ~900MB/s. érdekes, ha igaz. Egy pici reményt adhat, hacsak nem létezik 10gbps portos usb3 módú expresscard slot is.

[ Szerkesztve ]

(#118654) fatpingvin válasza azbest (#118653) üzenetére


fatpingvin
őstag

én azt nem értem hogy az expresscard slotba minek egyáltalán BÁRMILYEN fordítóchip egy NVMe SSD-hez. mindkettő natív PCIe, csak össze kell drótozni. azaz alaktrészt spórolsz vele, ugyanis ehhez csak egy panelt kell legyártani amire feldobsz egy EC meg egy M.2 csatlakozót és bedobozolod, nem kell semmilyen vezérlő.

ha még soha nem láttál ilyet akkor engedtessék meg egy kis önreklám :)

amúgy van ilyen cucc előregyártva is, Tim82-től egy ilyet kértem kölcsön PoC teszteléséhez. azóta a saját gyártmányú mellé vettem egy gyárit is, összességében kényelmesebb hogy az ATX tápot is az kapcsolja. viszont a NVMe SSD-m eléréséhez továbbra is a saját gyártmányt használom, mert annak nem kell 12V betáp.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#118655) Scalpel


Scalpel
senior tag

Helyzetjelentés:
Kaptam egy T14 Gen2-t céges laposnak, így volt lehetőségem a 40B0 dokkolómon saját lapost nem kockáztatva a mágneses USB-C csatimat kipróbálni. Két darab 4k@60Hz megy mint a parancsolat, szépen felismerte a dokkolót, az elején volt egy kis nem érintkezik rendesen buli, de utána ez fizikai leválasztással és újra csatlakoztatással megoldódott, azóta semmi probléma, reméljük ez hosszú távon is így marad. Egyetlen baja, hogy az USB-be illeszthető bizbasz marhára kiáll... így a port védelmére annyira nem alkalmas... :(
De már megvan a következő jelöltem is..., ebayen non-branded kicsit olcsóbb... :D

(#118656) azbest válasza fatpingvin (#118654) üzenetére


azbest
félisten

amúgy lehet igazad van... végülis nekem is van exp gdp expresscard slotos kínai egpu. És a videón a felső oldalon legalábbis mintha csak táp chip lenne rajta. Bár az asztali slotba való nvme adapteremen meg szinte semmi sincs. [link]
Lehet az expresscardon nincs meg minden feszültség, ami kellhet neki, de normál slotban meg van.

igaz, kicsit elvitte a gondolataimat a thunderboltos dolog az újabb gépeknél.

Közben látom, hogy a bootolás is trükkös vele (bootloader meg sd kártya), akkot tényleg nem usb-s, mert arról a boot megy (legalábbis uefis új gépemen) simán.

Áh mindegy. Akkor vegyétek úgy, hogy ha kijön a gépből egy kisebb nvme ssd, tudtok gyors pendrivet csinálni az általam linkelthez hasonlókkal :)

[ Szerkesztve ]

(#118657) fatpingvin válasza azbest (#118656) üzenetére


fatpingvin
őstag

az ExpressCard leginkább a mPCIe slotra hasonlít, csak hotplug-képes design szerint.

1x PCIe sáv, egy USB 2.0 érpár és 3.3V táp. mindkettő ezt tudja :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#118658) Francia91 válasza Celithrandi (#118622) üzenetére


Francia91
veterán

"Egy 7éves laptop olyan mint egy 25 éves kocsi."

Mesélj még kérlek..... :D ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#118659) yodee_ válasza Francia91 (#118658) üzenetére


yodee_
őstag

Nem mindegy hogy milyen 25 éves kocsi, és nem mindegy milyen 7 éves laptop. Egy 25 éves lada vagy egy audi illetve egy kommersz asus vagy thinkpad. Amúgy sajnos a microsoft megtesz mindent hogy a régebbi konfigokon használhatatlan legyen a windows 10 és tarsai. Sajnos.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#118660) Francia91 válasza Tim82 (#118637) üzenetére


Francia91
veterán

Hmm, és ez működhet bármelyik ExpressCard-os laptoppal? Pl Dell Precision M6800-assal?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#118661) Tim82 válasza Francia91 (#118660) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elviekben igen, de ugye nincsen vele még személyes tapasztalat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#118662) donjohnson válasza Francia91 (#118658) üzenetére


donjohnson
addikt

ez egy kazán és a thinkpad jobb mint a dell. thinkpad topikban vagy. :P

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#118663) Francia91 válasza donjohnson (#118662) üzenetére


Francia91
veterán

OFF-ba is tettem. És amúgy nem kazán, minden hőfok tökéletes :)
Akkor, hogy topiknál maradjak, ThinkPad P70 vagy P50, azok 7 évesek, és ThinkPadok is :)
Mindkettő bőven megállja hardveresen ma is s helyét :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#118664) FoxiestFox válasza yodee_ (#118659) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt kifejtenéd kérlek? :D
Én pont azon vagyok "meglepődve" évek óta, hogy egy C2D Thinkapdre Win10-et vagy 11-et (a kis trükkel ugye) telepítve gyakorlatilag plug&play az egész, és hibátlanul működik.
Soha, ismétlem soha nem volt ezelőtt olyan Microsoft OS, ami a támogatottsága idején ennyire régi vason napi használatra alkalmas és frissíthető is legyen.
Több C2D notit is napizok, első gen i7-es is van, gyakorlatilag netezés, Office, hasonlók, amire az emberek a laptopjaikat használni szokták, nem lehet különösebb különbséget érezni a rendszer működésében, ha mondjuk a W701-em után egy T470-et használok. Annyi, hogy az újabb energiahatékonyabb.
De ha a W500 van nálam, annál sem érzem, hogy az MS mindent megtenne, hogy ne használhassam, stabil, gyors, hívös. mindene működik, alszik-kel ahogy egy modern noti.
Lehet consumernél nem így van, de nem látom, az miért lenne más.
Legyen legalább 8GB memó, SSD, legalább két mag, és a 10-es boldog.

(#118665) yodee_ válasza FoxiestFox (#118664) üzenetére


yodee_
őstag

Az x230 gépem 8 évesen adtam el. Szenvedés volt a windows vele. Megizzasztotta egy sima chrome, úgy hogy hardveresen semmi baja nem volt. Közel sem hozta az újori tempót. Az első verziós win10-el semmi ilyen gondot nem tapasztaltam, és win7-tel sem, de az meg már elmúlt...

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#118666) FoxiestFox válasza yodee_ (#118665) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát, akkor másik az igényeink, elfogadom ezt is.
De nekem mindig kettéáll a fülem, mikor meghallom, hogy valakinél egy Chrome fszba húzta a harmadik gen i5-öt (vagy mi van az X230-ban), mikor nagyon nem szabadna neki.

Régebbi cpu-kat a Windows Antimalware service tudja megakasztani, ami minden programindításnál ráül az erőforrásokra és nem tudsz vele mit csinálni, azon kívül, hogy az írmagját is eltünteted egy kis registry, group policy mókolással, és biztonság kedvéért a fájljainak törlésével :))

[ Szerkesztve ]

(#118667) HSM válasza FoxiestFox (#118666) üzenetére


HSM
félisten

"Régebbi cpu-kat a Windows Antimalware service tudja megakasztani"
Tetszőleges CPU-igényes háttérfolyamat, amennyiben kétmagosokról beszélünk. Pl. egy frissítés, weben beágyazott videók, animációk, reklámok... 4 magon számomra már inkább a használati élmény dominál, nem a hajtépés. ;]
Mondom ezt úgy, hogy a kétmagos referenciám egy i7-2620M és i7-6600U, egyik sem épp a lassabbak közül való, míg a négymagosból i5-8250U, ami kb. a legkisebb belépő modell, igaz, egy jó hűtésű gépben.

[ Szerkesztve ]

(#118668) FoxiestFox válasza HSM (#118667) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egyik sem olyan súlyos, mint az antimalware.
Frissítések telepítése közben gyakorlatilag bármit lehet röccenés nélkül csinálni még Penrynen is. A Win annyi erőforrást ad rájuk, amennyi épp üresben van.
Ha te csinálsz valamit, az lesz gyors, nem a frissítés.
Sajnos az Antimalware nyomorékságuk nem tud ilyesmit, és több folyamatnak amit használnál, kell várnia rá.

(#118669) yodee_ válasza FoxiestFox (#118668) üzenetére


yodee_
őstag

Egy szó mint száz, a windows 10 defenderrel ( nélküle nem próbáltam, de ... ) sajnos egy hulladék :(

Esetleg egy jó leírás a kiírtásra? Csak hogy meg tudjam próbálni milyen nélküle az élet.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#118670) HSM válasza FoxiestFox (#118668) üzenetére


HSM
félisten

"A Win annyi erőforrást ad rájuk, amennyi épp üresben van."
Nekem nem ez a tapasztalatom. Ha pár hónapig nem használom őket, utána nyilván a rendszerre rájön a frissíthetnék, ekkor gyakorlatilag számomra használhatatlanná válik, míg be nem fejezte... Négy/hatmagoson ellenben szinte észre sem veszem, hogy csinál valamit. SSD-vel szerelt, dögivel rammal kitömött gépekről beszélünk mindkét esetben.

Az antimalware egyébként ismerős, néha a hatmagos Ryzent is úgy befékezi az egyszálú bohóckodásával, hogy inkább kikapcsolom néhány feladat mellé.... :(

(#118671) #73500928


#73500928
törölt tag

Sziasztok!
Van egy Thinkpad T400-am, amit szeretnék Linux-val használ, viszont van egy olyan problémám, hogy elképesztően lassan működik. Tudom-tudom, C2D (P8600), de szerintem akkor sem kéne ilyen gyengének lennie. Tettem bele egy 250GB Samsung Evo 850 ssd-t és a már meglévő 2GiB-es RAM mellé egy másik T400-ból való 4GiB-es egységet, tehát szerintem abszolút nem kéne olyan brutálisan lassunak lennie, mint amilyen jelenleg. Esetleg valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond? A kuka akksi lehet a húnyó, vagy a tápnál lehet a gond?

(#118672) Tim82 válasza #73500928 (#118671) üzenetére


Tim82
nagyúr

A kuka akksi lehet a húnyó, vagy a tápnál lehet a gond?

Kuka akku és 65W-os táp együtt lehet gond.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#118673) #73500928 válasza Tim82 (#118672) üzenetére


#73500928
törölt tag

Szuper, köszi a választ!

Esetleg egy 90W-os táp segíthet rajtam? Akksi csere jelenleg nem téma, Greencell és társaiban túl sok hitem nincs, ugye gyári nincs, újracellázás nem játszik. Alapvetően nem szeretném hordozni a gépet, fixen tápról használnám asztalnál.

(#118674) Tim82 válasza #73500928 (#118673) üzenetére


Tim82
nagyúr

Segíthet. Valószínűleg azért tapasztalsz lassúságot, mert 65W-os táppal és akku nélkül vagy kuka akkuval üzemszerűen visszaveszi a CPU órajelet. Nem 100%, hogy ez a megoldás (lehet más oka is), de ez a legvalószínűbb ok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#118675) FoxiestFox válasza yodee_ (#118669) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elég nehéz kiirtani, én úgy szoktam, hogy gpedittel letiltok belőle amit enged, reboot, eltüntetem a registry bejegyzéseit (mindre vannak leírások google bármely találat jó lesz), aztán take ownership (ehhez kelleni fog egy tool hogy legyen ilyen kontext menüd) a mappáin (mindenfelé van, mindkét program filesban, userben), törölni amit enged, reboot csökkentett módban, még egyszer mindent törölni a mappáiban amit enged, majd még egyszer átmenni a registryn hogy megtisztult-e. :))
Reboot rendes módban és visszakaptad a cpu időd nagy részét, és nyertél egy zsák akkuidőt.
Nyilván kibelezett securityvel ne azon a gépen menj kétes oldalakra ;]

[ Szerkesztve ]

(#118676) simonjoe válasza FoxiestFox (#118675) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én ezt szinte hónapok óta próbálom megtenni egy HP win-10-es táblán és sehogy sem megy. A gép nincs neten, nem is megy fel soha, ennek ellenére valahogy egy idő után "visszaíródik" a defender! :W

Joe

(#118677) FoxiestFox válasza simonjoe (#118676) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezzel a fenti módszerrel még szerencsére nem mászott vissza sosem. Ha sikerül a fájlokkal együtt kiirtani, nem teszi őket vissza.
Van egy 4 éves Win10 rendszerem, ami több laptopon is átment már, perpill a W500-ban van, szerencsére nyoma sincs.

(#118678) simonjoe válasza FoxiestFox (#118677) üzenetére


simonjoe
senior tag

...priviben leírnád a folyamatot?? :R
Ha lesz időd valamikor.

Joe

(#118679) Reggie0 válasza FoxiestFox (#118664) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a DOS aranyaiban sokkal tobb vason futott gond nelkul. :) Mar 5-6 fajllal barmilyen gepen bebootoltam floppyrol.

[ Szerkesztve ]

(#118680) FoxiestFox válasza simonjoe (#118678) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fent leírtam amire emlékszem, lépésről lépésre sajnos nem tudom neked reprodukálni, mert utoljára decemberben csináltam, mikor idekerült a W701, azelőtt pedig kb 4 éve, mikor az említett rendszeren.

(#118681) fatpingvin válasza Francia91 (#118660) üzenetére


fatpingvin
őstag

elvileg kéne neki, hacsak nincs valami nyomorult BIOS gányolás benne ami aktívan megakadályozza. architekturálisan mindenképpen mennie kéne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#118682) azbest válasza FoxiestFox (#118666) üzenetére


azbest
félisten

az intel hd4000 video lassító volt a végső lökés nekem, hogy vegyek új gépet.
A t430 ereje (pláne a 4magos procival) és még éppen a 16GB ram is elment a mostani munkámhoz. A 4k 60Hz hiánya -> a chrome hülye tőle és eszi a procit 30Hz-en az egyik biztonsági patch óta. Linux alatt meg még kevesebb video gyorsító funkció megy, winnel fhd-ban 60Hz kijelzőkkel még egész jól ment.

Sajna expresscard egpu-t csak ki-be kapcsolással lehet rákötni, leválasztani, nem olyan plug&play mint egy usb3 kártya, legalábbis az ext gdp. És ugye áramszünet is emiatt fagyást okozna.

Win alatt egyébként amúgy is van valami bottleneck, mert a 14 mag 20 szálas gépen is van, hogy képes megakadni, mert a gui és más háttérfolyamatok lehet ugyanazt az egy szálat használják - pláne ha nem hálózati meghajtó felcsatolás is van vpn-en át.

(#118683) azbest válasza Tim82 (#115805) üzenetére


azbest
félisten

most látom van az expresscard nvme adapterről nagyobb felbontású kép is külön megnyitva a weblapjukon [link]

Az a chip rajta egy GL823K usb2 sd kártya kontroller ic, gondolom a bootloaderes sdkártya slothoz [link]

Viszont azt is látom, hogy 2021 óta kábé nem lehet rendelni.

A kínai klónról van pár szétszedett kis kép ennél az alis eladónál értékelésben [link]

[ Szerkesztve ]

(#118684) fatpingvin válasza azbest (#118682) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Sajna expresscard egpu-t csak ki-be kapcsolással lehet rákötni, leválasztani, nem olyan plug&play mint egy usb3 kártya, legalábbis az ext gdp."

ezt igen komoly kíváncsisággal hallgatom hogy miből gondolod.

windows alatt elhiszem de ez biztosan nem hardverszintű probléma, én quadro meg radeon kártyákat (sőt, matroxot meg voodoot is) simán fel-le csatlakoztattam az x230-asomon.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#118685) fatpingvin válasza azbest (#118683) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez milyen csótány megoldás már... komolyan? egy SD kártya az USB buszon?

ez most nagyot esett a szememben. persze, valahol védhető, de azért nem tudom én valahogy ennél szofisztikáltabb és kevésbé kőbe vésett megoldást vártam volna egy modding kelléktől.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#118686) Reggie0 válasza fatpingvin (#118685) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem egy hetkoznapi ssd nem tamogatja a hotswap-ot.

(#118687) azbest válasza fatpingvin (#118685) üzenetére


azbest
félisten

usb-sd kártya: Arra is gondoltak, hogy nem minden gépen tudod a biosban kiválasztani a gépben az expresscardos nvme ssd-t bootkor, viszont usb boot az "szabványos". Lehet, hogy modernebb gépekben (vagy bios moddoltakon), ami eleve tartalmaz nvme-t, abban már látja a bios és nem kell külön bootloader kártyára.

#118684 fatpingvin
emlékeim szerint csontra lefagyott a gtx 1050-nel az exp gdp. Ha utólag dugom be csak pörög a venti izomból rajta.
Az új gépen a thunderbolton már más a helyzet, az jól bírja a kihúzást is, meg ott megjelenik leválasztós ikon is.

Régi kártyákkal legacy boot móddal lehet megy [link] . Régi driverbene ahogy visszaolvastam magamat, még lehet volt leválasztás menü. Az újabb gpu-kkal eleve uefi módban megy jól + nvidia registry patch kell. [link]

[ Szerkesztve ]

(#118688) szamóca78 válasza Celithrandi (#118620) üzenetére


szamóca78
újonc

Csak azért van, hogy útközben egyszerűbb legyen a levelezés. Az aksija a korához képest még mindig szinte tökéletes. 3-4 órán simán elzötyög. :)
Csak ezért nem cserélném le a gépet. A RAM-on is csak azért gondolkoztam, hogy "párban" legyen benne. Ennyit

(#118689) fatpingvin válasza Reggie0 (#118686) üzenetére


fatpingvin
őstag

nemtom, jobban belegondolva logikus, csak nekem valahogy furcsa. egy bootloadernek kicsit overkill a SD kártya.

#118687 azbest:

hogy mi a célja azegyértelmű, amin én fennakadtam, utólag ezt némikeg felülbírálva, az az hogy erre biztos egy SD kártya a legjobb megoldás-e. bár nagy előnye hogy a vezérlő írásvédetté tehető, ezt elismerem.

nyilván függ attól is hogy milyen kártya. én a GTX950 quadro tesójával próbáltam, azzal ragyogóan ment, a leválasztás is. a FirePro S9300 x2 már néha problémázott, mondjuk ott egy teljes PCIe switchet kell először inicializálnia és utána a két GPU-t, az valóban stabilabban ment cold boot-tól.

ami a NVMe bootot illeti, a corebootban van NVMe driver szval tud róla bootolni. mondjuk ennek meg az oprom supportja az ami megkérdőjelezhető, SAS HBA-ról még nem igazán sikerült rávennem hogy betöltsön, bár ez talán egy laptop esetében nem is akkora nagy baj.

apropo, a SAS HBA leválasztása, na az néha szokott problémás lenni, még akkor is ha először leállítom a RAID tömböt, majd leválasztom a PCIe végpontot. nyilván maga a kártya meg a drivere se arra lett optimalizálva hogy egy már futó rendszerből egyszer csak ki legyen tépve. mindenesetre fagyás nem szokot lenni csak megkergül a lemezkezelés kicsit.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#118690) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok!

Van egy L15-ös gép, amin villog a kijelző alja, ha mozgatják. (ismerősé, még nem kaptam meg a videót róla.)
Depó garancia van rá, ami nem is lenne gond, hogy vinni-hozni kell a gépet.

Kérdésem, itt Pesten melyik szervíz az ajánlott?
Illetve ha előre lebeszélem, vagy megnézik a gépet, vajon hány nap a csere?
Munka eszköz, így több hétnyi átfutási idő nem játszik sajnos :(

Előre is köszönöm a segítő válaszokat! :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#118691) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

T500-hoz van vkinek a kijelző mögötti magnézium váz? Illetve esetleg egy kamerás kijelző keret. Az enyémen el van repedve a mindkettő a zsnaérnál. A keret nem téma, de a váz miatt lötyög a kijelző és előbb-utóbb széthullik. Vagy esetleg kompletten az egész, ha nem sok píz. :)

(#118692) zsolti75 válasza mcroberto (#118690) üzenetére


zsolti75
senior tag

Aloha, 4-5 munkanap.

(#118693) FoxiestFox válasza xcds (#118691) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sajnos ez a gyenge pontjuk, így ez a legritkább alkatrész is.

(#118694) xcds válasza FoxiestFox (#118693) üzenetére


xcds
őstag

ahh, lehet el kéne kezdeni utód után nézelődni?

(#118695) Dhampir válasza xcds (#118694) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem érdemes.

(#118696) Relo


Relo
tag

Sziasztok!

Került hozzám egy ThinkPad L440 laptop. Ram, hdd nélkül érkezett. Nem volt itthon csak sima ddr3 2x2GB 1,5V ramom. Ezzel megy is hibátlanul. Kérdésem, amire nem találtam választ a neten, hogy jó e bele a sima 1,5V ddr3 ram, vagy inkább szerezzek bele ddr3l ramot?

(#118697) Tikakukac


Tikakukac
titán

Volt kérdés miért kell a rendes panel. Végre itt van előttem a mostani és a leendő gépem. Első 250 nit alap IPS másik a kékfény szűrős, alacsony fogyis, marketinges csoda.

Nem kicsi a diffi és koloriméter még csak most ugrik fel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#118698) bluekoli


bluekoli
tag

Az SSD topikban nem kaptam választ, ezért bepróbálkozom itt is. T480s laptopom 256GB-os SSD-jét szeretném lecserélni egy 1TB-osra. A teljesítmény nekem annyira nem szempont, inkább a megbízhatóság számít és az, hogy ne melegedjen nagyon. Milyen márkát ajánlanátok max. 40e Ft-ig? Ahogy olvasom, csak 1 oldalas SSD-t fogad...
Illetve memóriát is szeretném bővíteni +8GB-al. Itt van valami ajánlás, hogy milyet szeret vagy nem szeret? Most Samsung van benne, célszerű ugyanúgy Samsungot vennem mellé?
Köszönöm

(#118699) mcroberto válasza zsolti75 (#118692) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Szia. Köszi a tippet, beszélek velük. :R

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#118700) HSM válasza Tikakukac (#118697) üzenetére


HSM
félisten

"250 nit alap IPS"
Ezzel az a gondom, hogy ilyen panel valójában nem létezik. :P Viccen kívül, ahogy már utaltam rá [link] , elég széles palettát ölelnek fel ezek, az egész kellemestől a kifejezetten kellemetlenig (tapasztalat). :K A fényerő is változik, 200-300 között van mindenféle, a válaszidő is tág határok között ingadozik, a támogatott csatornánkénti bitmélység sem egyforma (6, 8), a kontraszt a kellemetlen 700 és egész jó 1300 között bárhol lehet, a lefedettség 55-65% sRGB, és persze az sem mindegy, az a nagyjából 60% milyen színeket is jelent pontosan, pl. nem sok haszna van, ha a teljes kék spektrumot tudja, ha mellé súlyosan hiányos a piros és a zöld csatorna, ez is ugyanúgy kiadhatja a 60%-ot, mint egy kiegyensúlyozottabb panel.
És mindezt úgy írom, hogy a napi használatú monitorom egy 80% DCI-P3 / 99% sRGB fedésű, kalibrált, csatornánként 10 bites IPS [link] , tehát van viszonyítási alapom, milyen amikor nem hiányoznak színek. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.