Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117151) Flashcash válasza Flashcash (#115769) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ígértem egy visszajelzést a GreenCell Ultra T420/430/T520/T530 70+ 6 cellás ThinkPad akkuról amiről korábban itt írtam: [link] [link]

80 ciklus után is jól bírják a Panasonic cellák, az elhasználódás 0%-os.
Összegezve az akku minősége jó, hátránya az, hogy egy használt gyári chip újrafelhasználásával készül, emiatt a gyorstöltés nem működik. Részletekeért lásd amit írtam korábban a linkelt hozzászólásokban.

[ Szerkesztve ]

(#117152) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

T480ba ?normál méretű? (Samsung 960 pro) ssd berakható, vagy csak 2242es?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#117153) Tim82 válasza Dare2Live (#117152) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megfelelő adapterrel a 2,5" helyre tudsz 2280-as NVME SSD-t tenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117154) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Végre lecserélte a régi T460-amat egy T14 gen2-re intel procival. Megdöbbenésemre a vetilátoának van egy magas fütyülő hangja, mint egy sípnak, vagy nem is tudom. Azt hittem gyári hibás, mondom beviszem boltba cserléjék, vagy küldjük el szervizbe. A biztonság kedvéért meghallgattam az ott kiállított darabot, és az is produkálja ezt. Nem túl hangos, az enyémnél max fordulaton nem is jelentkezik, csak alatta, viszont átlagos használat mellett baromi idegesítő, mint ha egy kutyasípot fújnának folyton :/
Nem tudjátok esetleg, hogy ez valami ismert dolog? Esetleg gen3-ban már jobb lehet? Vagy AMD procival? Hátha ahhoz valami szofisztikáltabb hűtőt raktak. :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#117155) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Adott egy T530, security chip aktív,sok beállítás szürke benne (nem módosítható)

Mit kellene csinálni,hogy aktívak legyenek a menüpontok? Biosba Enterrel be tudok lépni,nincs jelszó rajta.

[ Szerkesztve ]

(#117156) vicze válasza salieri. (#117155) üzenetére


vicze
félisten

"security chip aktív"
Nem, a BIOS supervisor jelszó aktív, a BIOS lockolva van és csak a jelszóval lehet módosítani.

"Biosba Enterrel be tudok lépni,nincs jelszó rajta."
De van rajta jelszó, jelszó nélkül read only módban lépsz be.

Kell a supervisor jelszó hogy unlockold a BIOS-t és eltávolítsd a jelszót.
Amennyiben nem tudod a jelszót nincs semmilyen hivatalos módszer az eltávolítására.
Ezen a fórumon nem tudunk tovább segíteni, mivel nem igazolt a laptop származása. De elég kis eséllyel tudnád kivitelezni a szükséges fizikai módosítást ami kiütéshez szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#117157) FoxiestFox válasza salieri. (#117155) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Supervisor, Hardveraprón van 1-2 arc aki kiüti róla.

(#117158) salieri.


salieri.
őstag

Király,akkor rosszat vásároltam sajnos.

(#117159) parijani


parijani
tag

Sziasztok!
Van egy E480-as notebookom aminke elromlott a kamerája. Korábban néha kizöldült a kép, majd eltűnt, de reload után jó lett. Most viszont egyszer csak eltűnt. Amiket próbáltam driver csere, reload, live ubuntu. Nme látszik a kamera, mint hardver. A mikrofon működik.
Hívtam már pár szervízt, de mindenhol 2 hét beviszgálást mondtak ez sajnos nem fér bele. Tudtok esetleg ötletet adni, hogy ez hardveresen halt meg és cserélni kell, hogyan teszteljem le? Vagy olyan szervízt Budapest/Budaörs ahol van lehetőség gyors átvizsgálásra, aztán megrendelik hozzá amit kell, utána szólnak kicserélik? Vagy felejtős és mindenképpen nélkülözni kell a gépet?

Köszi

(#117160) totron válasza salieri. (#117155) üzenetére


totron
addikt

Mik a benyomásaid a modellről? Átmenetileg használom, de elég ciki a borításának-illesztéseinek minősége. Egészében működik persze, de rém kellemetlen a használata. Miket figyeltél meg és miről váltottál rá, ha kérdezhetem? Csattognak billentyűk? Egyéb bármi?

(#117161) FoxiestFox válasza totron (#117160) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha jól rémlik, ő laptopdealer, valszeg nem használósnak vette.
De a T530 összességében a billzetet kivéve pont olyan, mint a T/W520, 510.
A Lenovo éra csúcsai, az utolsó klasszik munkaállomások az oldschool filozófia szerint (erős váz, nyekergős műanyag, jó bill).

(#117162) orbano válasza FoxiestFox (#117161) üzenetére


orbano
félisten

Dögöljek meg a T14 g2 tetszett jó minőségűnek tűnt és a bill/trackpoint is jobbnak tánt mint a T460-am. Pedig nekem is a T420 volt az etalon, álom billentyűvel. Van itthon egy X201-em, néha előveszem a szekrény mélyéről, hogy gépeljek rajta egy kicsit :D
Persze a tartósságről, strapabírásról nem tudok semmit...

A vér nem válik VAZZE!™

(#117163) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

ADott egy T400-as Switchable Graphics-szal, Win7 32bitessel.

Betölt a Win7 és fekete képernyő fogad. BIOS-ban hiába próbálnám rákényszeríteni mondjuk csak integrált vagy csak diszkrét grafikára, visszaáll mindig alapesetbe.

Van ötlet, hogy lehetne tartós működésre bírni? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#117164) Veron


Veron
őstag

E14 típussal szemezek mert gyenge a Dell 5480asom CPUban és kevés benne a RAM.
A Lenovo mennyire minőségi darab, vagy csak nevében ThinkPad? T440em volt annak nagyon tetszett az összerelési minősége. Az ezt váltó Dellt kissé visszaesésként éltem meg, de ennél lejjebb már nem mennék.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#117165) Veron válasza Veron (#117164) üzenetére


Veron
őstag

az lemaradt, hogy T480/T480s lenne az alternatíva. gyengébb HW egyértelműen

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#117166) Tikakukac válasza Graphics (#117163) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy új alaplappal leginkább. Van W500-am, ugyanez a sztori.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117167) Graphics válasza Tikakukac (#117166) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megoldódott, újra kellett driverezni, de azért köszi az alaplapot :DDD .

Meg most a Macrium 32bitessel nem barátok, de azt megoldom.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#117168) orbano válasza Veron (#117164) üzenetére


orbano
félisten

Volt pár céges dellem, ipari hulladékok, még az új ThinkPadekhez képest is. E-t mondjuk nem láttam, nem tudom mi a különbség felépítésben, csak T szériás gpeim voltak világ életemben. A katalógusadatokban csak annyit láttam, hogy olcsóbb hardverrel szerelik mint a T-ket.

A vér nem válik VAZZE!™

(#117169) Tikakukac válasza Graphics (#117167) üzenetére


Tikakukac
titán

A BIOS-nak a driverhez semmi köze. Ha nem áll meg, az nem driver. Ez 13000% :B

Ott akkor vagy te csinálsz valamit rosszul vagy lap.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117170) Tikakukac válasza orbano (#117168) üzenetére


Tikakukac
titán

Van nálam T440 és 5480 is.

Kezdjem? :DDD

Amúgy Dell flottát viszek és 2 tucat ThinkPad van nálam. Biztos menjünk ebbe bele? ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117171) Graphics válasza Tikakukac (#117169) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valamit félreértettél.

Működik a gép, drivert kellett feltenni a grafikához, mert Windows betöltésnél ment el a kép, az hiányzott. (Switchable, visszakerestem sokan szívtak vele)

Ennyi volt mindössze. Az előző tulaj nem foglalkozott ezzel, szalagkábel hibát erőltette, de semmi koze nrm volt ehhez.

De köszönöm, értékelem a jó tanácsokat.

A BIOS es a driver kapcsolatot nem értem miért írod, ezt én nem is hoztam összefüggésbe.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#117172) Tikakukac válasza Graphics (#117171) üzenetére


Tikakukac
titán

BIOS-ban hiába próbálnám rákényszeríteni mondjuk csak integrált vagy csak diszkrét grafikára, visszaáll mindig alapesetbe.

Te írtad.

Nyilván a driver gondokat az előző tulaj szalagkábelt kezdett instant cserélni nem drivert :B

Döntsd el akkor mi a gond, mert ez így eddig a szokásos driver fel, megáll, majd egyszer omlik gép. Igen van ilyenem is, tudom :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117173) FoxiestFox válasza Graphics (#117171) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha van switchable, biosban be lehet állítani, hogy az OS is detektálhassa, vagy ne.
Viszont Win7 alatt ez semelyik beállítással nem kellene, hogy gondot okozzon, az egy támogatott OS ezeken a gépeken.
Mivel a System Update már nem megy, legegyszerűb fognod egy T/W520 64 bites Win7 recovery szettet, telepíteni arról, törölni, ami nem kell, és feltenni az 1-2 hiányzó dolgot, pl FPR és Switchable. Én pont pár napja csináltam a W500-amon, ezt is azon írom. Tök használható netes gép.

[ Szerkesztve ]

(#117174) Tim82 válasza FoxiestFox (#117173) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igencsak jó, stabil lehet az a W520/T520 recovery-ből így feldriverezett W500. :)

De amúgy Francia91-nek az Összefoglalóba is betett driverpakkja még mindig elérhető, letölthető (ellenőriztem most).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117175) orbano válasza Tikakukac (#117170) üzenetére


orbano
félisten

ne, mert lejövök az életről :D a minőségre már nincs az embereknek igénye, hajtogatható, csillogó design-fisfos kell nekik. Flottába meg az olcsó sz*r Dell. Fúú Te, hányok azoktól a mocskoktól, mindenhol azt kapom évek óta.

A vér nem válik VAZZE!™

(#117176) Veron válasza Tikakukac (#117170) üzenetére


Veron
őstag

Igen pls mert most nem világos, hogy a Dell a hulladék vagy a Lenovo :B
Az a kérdés, hogy 5480at érdemes-e E14re vagy T480ra cserélni a minőség és megbízhatóság tekintetében.
Munkagép lesz de perifériákkal használom, nem hurcolom.
Köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#117177) FoxiestFox válasza Tim82 (#117174) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Simán. Visszafelé kompatibilisek. :K
Kb ugyanaz az eset, mintha T40-re tennél T43 recoveryt. Menni fog, csak kicsit újabb driverek, szoftverek lesznek rajta (és több bloat, kb Lenovo folyamatosan adagolta a preinstall szemetet nagyjából pont a T/W500-ig. :))
Sőt szerintem még 64 bites T60-on pöpecül menne a T520 recovery, valszeg ott is az fpr-t és a Radeont kellene utólag telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#117178) Tim82 válasza FoxiestFox (#117177) üzenetére


Tim82
nagyúr

Némileg nagyobb hardveres ugrás volt W500 és mondjuk W520 között, mint T40 és T43 között, de biztosan így van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117179) FoxiestFox válasza Tim82 (#117178) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Próbáld ki alkalomadtán.

(#117180) Graphics válasza Tikakukac (#117172) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindent elhiszek. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#117181) Tim82 válasza FoxiestFox (#117179) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem hiszem, hogy lesz rá alkalmam, energiám, meg én már szabadulni igyekszem az ilyen korú/generációs gépektől. Kicsit szkeptikus vagyok, de elfogadom, hogy működik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117182) FoxiestFox válasza Tim82 (#117181) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha esetleg dobnál ki ilyesmi korú gépet, inkább küldd el nekem :))

(#117183) Tim82 válasza FoxiestFox (#117182) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem dobok ki, eladományozni tervezek valóban rászorulóknak, és valamilyen könnyebb és felhasználóbarátabb Linuxszal telepítve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117184) FoxiestFox válasza Tim82 (#117183) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szóval aprón fognak kikötni, majd figyelek :P

(#117185) Tikakukac válasza Veron (#117176) üzenetére


Tikakukac
titán

Same shat mind a kettő, a titok a krémben van, avagy, hogy a TP mint olyan milyen zseni érzékkel pusztította le a szoftveres előnyöket és az ergonómiát úgy, hogy dekával nem lett olcsóbb.
Dellből söpörni tudom a kínálatot, mert van és jóval olcsóbb, TP ugyanitt aranyában van, de inkább fölötte.

A cserét én nem javaslom, mert sokat nem nyersz vele. Az igazi ugrások a fiatalabbakban vannak hardverben, de az meg gondolom pénzben sok neked.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117186) Tikakukac válasza orbano (#117175) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdés, hogy melyik olcsó sz@r Dellt. Mert az 5000-es sori amiből én raktam ki a gépeket idebent max annyi panasz van, hogy nehéz a legnagyobb akksival. Cserébe terepen nincs kérdés, van kakaó bőven. Alkatrész dettó, szerelni ezy, ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117187) Veron válasza Tikakukac (#117185) üzenetére


Veron
őstag

Mindenképp cserélni kell mert az enyém a 7300u 8gb rammal gyengusz.
4 magos kell min. 16 gb rammal.
E14ből ki lehet fogni 10210u procival, t480 és 7490 is csak 8350u-val szerelt.
Ezek a 150k körüli kategóriába esnek. 200k-ig is elmennék de nem szignifikánsan jobb a kínálat.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#117188) Tikakukac válasza Veron (#117187) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj most keverünk időszakokat és gépsorozatokat is.

Persze, hogy nem lesz x gépben 10. genes proci, mikor az még nem is létezett :P

A150k meg, nos, igen. Csodát nem tudok tenni a piaccal.
200k már más. Ott mondjuk már 5420-akat is megcsípsz, az meg toronyra aláz mindent ami itt van hardverben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117189) Donki Hóte válasza Tim82 (#117153) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Megfelelő adapterrel a 2,5" helyre tudsz 2280-as NVME SSD-t tenni.

Van ilyen adapter emberi áron?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#117190) Tim82 válasza Donki Hóte (#117189) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha négyezer jó magyar forint annak minősül, akkor Hardveraprón is találsz. Hirdetést nem linkelnék, de "ssd caddy t480" keresőszavakkal meglesz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117191) Graphics válasza Tim82 (#117190) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt 4 ezerért?

Az jó ár :D majdnem benéztem.

Ebayen 9 ropitól indul.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#117192) Tim82 válasza Graphics (#117191) üzenetére


Tim82
nagyúr

T470-be vettem az eladótól (ugyanaz az alkatrész), működik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117193) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Itt a sok új gép közt lenne egy retro kérdésem.

Thinkpad R40-hez van FFD-m vagyis 3,5" floppy meghajtóm
Tök jó
jah nem :D
Működik és lát is a floppyn dolgokat, de egy idő után tönkreteszi a floppyt. Olyan mintha hozzá érne a fej is a lemezhez.
Most a floppy-m régi vagy tényleg rossz lehet az olvasó? Egyébként alig használt
Típus:
Sony MPF82C-1
https://www.thinkwiki.org/wiki/Ultrabay_2000_Floppy_Drive

(#117194) FoxiestFox válasza angyalpc2 (#117193) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem szabad ilyet csinálnia, úgyhogy nem működik megfelelően. Gondolom élete során leesett és a fej úgy mozdult el, hogy ír-olvas ugyan, de nagyobb terhelést helyez a floppy lemezkéjének felületére, mint amit szabadna.

(#117195) fatpingvin válasza angyalpc2 (#117193) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez amúgy milyen interfészt használ?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#117196) vargas0502


vargas0502
tag

Sziasztok.

Adott egy IBM Thinkpad T42p. Az op. rendszer egy Windows XP Professional sp3. :)
A hivatalos lenovo oldalról hiába töltöm le az ethernet drivert a jó fenéért nem akarja felismerni az eszközt.

Innen töltöttem le a drivert.
[link]

Tudom.. lehetne próbálkozni a Vantage-el,de ahhoz meg kellene a .NET 3.5 és az meg a netről húzna le magának pakkokat. :(

Ötletek esetleg?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#117197) FoxiestFox válasza fatpingvin (#117195) üzenetére


FoxiestFox
félisten

80 pin molex, IBM proprietary csatit, erre mentek anno az Ultrabay HDD caddyk, optikák, akkuk is. Hogy mik voltak még, itt lehet megnézni.

(#117198) Dare2Live válasza Tim82 (#117153) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Úgy néz ki gyárilag adapter van benne. [link] Nem kell bele vennem.

Viszont felmerült pár kérdés:
-Ha berakok vmi gyors NVME 2280 SSDt pl samsung 960 prot akkor vissza fogja fogni SATA sebességre?
-Ebbe sima 2.5es SATAs drivet bele lehet rakni?
-Ha a képen látható ssdt cserélem a windows licensz ami biosban van még érvényes lesz? Tehát mehet rá jogtiszta W10(állítólag W11 is csont nélkül felmegy)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#117199) Graphics válasza Dare2Live (#117198) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem fogja vissza, nem sata eszköz.

Nem lehet ebbe 2,5-es eszközt tenni, csak masik adapterrel, ha így érted

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#117200) Tim82 válasza Dare2Live (#117198) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem.
Igen, másik adapterrel, ahogyan Graphics is írja.
Igen, mehet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.