Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102601) Butcher82 válasza magellan2600 (#102600) üzenetére


Butcher82
senior tag

Mindig lehet valami "gond" ez benne van a pakliban, de én azt mondom, ha nyugodtan állsz neki, nem lesz baj. FRU szám alapján kellene keress, az a tuti. Egyébként milyen a géped webkamerás? (csak azért kérdem mert megkotrom a fiók alját, hátha... :) , a T60-ast elvitte a "róka" :D , de lehet még akad más is).

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102602) FoxiestFox válasza Butcher82 (#102601) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T60 invertere amúgy jó T400-500-akba, legalábbis valamelyik fajtáé.
Szalagkábelben nem vagyok biztos, de sanszos hogy nem jó.
Inverterem valahol van kétféle is.

(#102603) magellan2600


magellan2600
tag

"FRU szám alapján kellene keress, az a tuti."

Tudom, csak gondoltam, hátha megúszom, és nem kell kétszer bontani, de látom, nem. :DDD
Egyébként nem webkamerás gép.
Van egy T60-asom, de azt nem bántom, lassan megy a múzeumba. :D
Köszi a segítséget nektek. :)

(#102604) Butcher82 válasza magellan2600 (#102603) üzenetére


Butcher82
senior tag

Hazaérek a melóból és meglesem neked, az biztos, hogy webkamera nélküli. Kérdés, hogy mié :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102605) magellan2600 válasza Butcher82 (#102604) üzenetére


magellan2600
tag

Okés, köszi előre is :)

(#102606) zsolti75 válasza Butcher82 (#102555) üzenetére


zsolti75
senior tag

Szia!
Ez egy nagyon alap fhd panel, átlag usernek megfelelő lehet, de én inkább vennék valami újabbat. Nekem most csak 4K paneleim vannak, de tanáccsal tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#102607) zsolti75 válasza zsolti75 (#102606) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ja és Legion Y530-at szerelték ezzel állítólag.

(#102608) Butcher82 válasza zsolti75 (#102607) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi, közben meglett, haver Asus Vivobookjában is ez van :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102609) Butcher82 válasza Butcher82 (#102604) üzenetére


Butcher82
senior tag

Sajnos ez nem jó neked. Tuti nem T400-é.
Viszont, ahogy látom itt HA-n több helyen van T400 alkatrész, próbálkozz.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102610) magellan2600 válasza Butcher82 (#102609) üzenetére


magellan2600
tag

Okés, azért nagyon köszönöm a segítséged. :R

(#102611) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!

Gyári akkumulátor előtti vásárlás előtt állok és remélem jó topikba "tévedtem". :)

Szóval van egy Lenovo T530 ami majdnem 3 éve van meg, használtan lett vásárolva és elég hamar tönkre ment benne az akksi, amire ugyebár nem is volt garancia. Ezért akksi nélkül üzemel "asztali gépként" immáron kb 2.5 éve. De most szeretnék hozzá akksit vásárolni és inkább a gyári, Lenovo felé hajlok bár tényleg elég drágák sajnos.

A lenovo support oldalán nézelődtem és 2 találat van amiben szerepel a T530 (ami igazából 3 db):

1. ThinkPad Battery 28++ (9 cell slice)
ez nekem túl nagynak tűnik így el is vetem inkább

2. ThinkPad Battery 70+ (6 cell) and ThinkPad Battery 70++ (9 cell) - Overview
itt ugyebár 2 van:
a)70+ 6 cellás 57Wh (0A36302)
b)70++ 9 cellás 94Wh (0A36303)

Itt is inkább az a) kisebb 6 cellás felé húzok, az ár és a kisebbség, praktikusság a befolyásoló tényező. (+ Gyárilag is ilyen van benne azt hiszem: kép1; kép2)

Rákeresek erre a számra (0A36302) árukeresőn, akkor is 87 találatot dob azaz sok különböző termék van, persze leírásban ott szerepel a T530 de akkor se tudom melyiket lenne érdemes választani ezek közül. Pl.: Lenovo 42T4911 vs 42T4795 vs 45N1005 stb stb...

Viszont ha konkrétan az alapján keresek ami a mostani rossz akksin is szerepel 45N1001 (FRU P/N) vagy 45N1000 (ASM P/N) akkor arra csak 5 találat van de az mind "fake" igazából. Az első ami nagyon hasonló viszont az 45N1105-ös , azaz kicsit eltér.

Na ezekkel kapcsolatban kéne egy kis felvilágosítás mit és hol lenne érdemes nézegetni. Mindenképpen Magyarországról vásárolnék.

Előre is köszi a válaszokat. :R

De akár jöhetnek ellenérvek is, hogy pl: nem érdemes gyárit venni, vagy inkább nagyobb kapacitásút érdemes stb.

UI.: Remélem nem volt túl hosszú a szöveg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#102612) Flashcash válasza Albigator (#102611) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A környezetemben kb. 10-15 gyári 6 cellás T520-T530 akksit használtam el én, illetve kollégák, rokonok, ezek alapján a legjobb, legtartósabb elérhető típus az LGC cellás 45N1005 változat, a másik elérhető típus a Sanyo cellás változat ami 45N10001 FRU-val elérhető ( ez utóbbi hamarabb megadja magát, nagyobb eséllyel előfordulhat hirtelen kapacitás vesztés a másikhoz képest).
6 cellásból a többit ne nézd mert már nem igazán kapni, a legtöbb bolt nem jegyzi külön ezeket az FRU-kat, hanem ami éppen van készleten azt küldi a kettő közül (45N1001 vagy 45N1005).

T530 akku lista:
FRU 45N1001 - SANYO Nozomi 6cell
45N1003 - Panasonic Nozomi 6cell
45N1005 - LGC Nozomi 6cell
45N1007 - SANYO Nozomi 9cell
45N1011 - LGC Nozomi 9cell
45N1013 - SANYO Nozomi 6cell-3yrs
45N1105 - Nozomi 6cell /2200mA
45N1107 - Nozomi 6cell /2200mA
45N1173 - Panasonic 9c,2.9Ah,LiIon

A linkelt hirdetésben a 45N1105 valószínűleg elírás lehet 4400mAh kapacitással, rá kell kérdezni, hogy mi a valós típusszáma és kapacitása, ha tényleg 2200mAH-ás változat akkor kerülendő, nem éri meg.

Még egy ebay link itt random 45N1001 vagy 45N1005 akkut kapsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#102613) Dhampir válasza zsolti75 (#102607) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Y530-at is többféle panellel szerelik, fényerősségben is eltérőek. Itt kikereshető pár adat. A display-nél sajnos a gyártó nincs megadva, de például a nit értéke igen.

(#102614) zsolti75 válasza Dhampir (#102613) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ide ha beirod a sorozatszámot, gyártó és típusszám szerint is kikereshető, milyen panelekkel szerelték:
[link]
A laptop panelek eléggé kompatibilisek, érdemes újjítani, ha elromlik. Amit linkeltél 250-300nit-es paneleket, ugyanazon az áron 5-600nit-est lehet kapni (persze ez csak egy jellemző). Általában az az olcsó amiből éppen sokat gyártanak.

[ Szerkesztve ]

(#102615) Dhampir válasza zsolti75 (#102614) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, ezt a linket el is mentem a másik mellé. :R

(#102616) Albigator válasza Flashcash (#102612) üzenetére


Albigator
őstag

Köszi a választ. Akkor mivel senki nem ellenkezett marad a gyári (se fejújítás, se utángyártott).

Szóval akkor megpróbáltam magyar oldalon direkt ilyet keresni amit te javasolsz (45N1005), hátha akkor ilyet is kapok:

-1. X HUF "nem megbízható bolt" (2 vélemény 4 csillag) 1 év garancia (ák link)

-2. X+1e HUF "nem megbízható bolt" (3 vélemény 5 csillag) elvileg 1 év garancia (ák link)

-3. X+2e HUF "megbízható bolt" (6484 vélemény 5 csillag) 6 hónap garancia

-4. X+8e HUF "megbízható bolt" (224 vélemény 5 csillag) 1 év cseregarancia (ák link)

Igazából az utolsót kicsit drágállom, nem szívesen adnék ennyit már érte de amúgy ez néz ki a "legtutibbnak".
Tudom nem nagyon szabad ajánlgatni meg reklámozni de érdekelne melyik "számú" boltokból érdemes/ lehetne nyugodt szívvel vásárolni. (1-2-3-4)

:R

[ Szerkesztve ]

(#102617) zsolti75 válasza Albigator (#102616) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ugyenez kínából utángyártott 5400Ft, eredeti lenovo 14500Ft, postával együtt. A magyar boltok is onnan veszik :D

[ Szerkesztve ]

(#102618) Tikakukac válasza Albigator (#102616) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha gyári akksi kell, és tuti forrás, Mysoft. Megírod mit akarsz és kapod. Náluk jobb kisker árat okosítás nélkül szerintem nem kapsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102619) Albigator válasza Tikakukac (#102618) üzenetére


Albigator
őstag

Erre a mysoftra gondolsz szerintem, ahol most 2 féle Lenovos akksit látok (egyik se jó nekem) de elég borsos az áruk. ([link1] és [link2])
Persze értem, hogy ha írok nekik biztos szereznek olyat ami kell de ennyiért tuti h nem veszek úgysem. (Meg ki tudja mennyi időt kell várni míg ők is beszerzik)
Elmondom miért: ez a laptop (i5 3360M, 8GB RAM, 240GB SSD) ér most kb 50-60 ezret. Ha neadjisten tönkre menne a közeljövőben akkor úgy mond a drága, kb fele annyit érő akksi is menne a levesbe.

(#102617) zsolti75

Rendeltem már rengeteg mindent Kínából több féle boltból de megfogadtam, hogy semmi elektronikai, IT kütyüt soha többet...
Nem ebayes hanem alis vásárlás volt, ahol rendben megérkezett a termék (persze vagy 1 hónapot várva). Ez egy BT-os fülhallgató ami szar volt, nem nagyon működött megfelelően, hogy finoman fogalmazzak. A lényeg lett nekik írva hogy szar, ők kérdezték hogy csere vagy visszafizetés, én utobbit választottam. De vissza kellett nekik juttatni a hibás fülest, megírták milyen címre és hogy a legolcsóbb szállítási módot válasszam. Postán fel lett adva. Kérték a paypal accomat, ahová majd küldik a pénzt. Megadtam. Aztán vártam vártam és semmi. Írtam nekik többször már semmi reakció nem jött... Bukó a termék ára és még a posta költség is. :W

Tőlem veheti a magyar bolt is Kínából de ők várnak X hetet rá és ők intézkednek úgyis ha nem teljesen úgy alakul a biznisz ahogy kellett volna. A lényeg, hogy én ebből a folyamatból inkább kimaradok.

[ Szerkesztve ]

(#102620) Tikakukac válasza Albigator (#102619) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor sorjában.
Olyan kiskert, ahol minden létező akku van, adatbázisra olvasva és updatelt árakkal tolva én nem ismerek. Oka egyszerű. Kell belőlük heti szinten max 3 egy jobban menő pesti boltban is. Ezeket rendben tartani borzalmas. Raktározni meg instant tökönlövés.
Akkus boltok már jobbak ebből a szempontból, csak mivel a gyári akksi drága, a géped meg nem ér sokat, kitalálod magad is: ők sem fognak gyári akkut tartani, mert kutya sem veszi. Utángyártott meg kínai kamu akku megy. Más nem.
Ha nem egy 20 éves ritka géphez kell cucc ez napok alatt meg kell legyen. Nagykereknél és ellátóknál azért szokott lenni pár darab.
Áruk az bezony lesz 20-25-30k simán.

Azt értem, hogy nem akarsz kínából, bár, a fülest is ott kefélted el, hogy... na mindegy, szóval ez így nem is megy velük :B
Tehát ez úgy néz ki, hazai bolt berendelni bagóért, tripla áron kiszámlázza neked. Ha egyszer ülsz a buszon, nézed a filmet és a gép reccs, utána gyári akkuról is reccs, na akkor éri majd a felét a kompjúter hirtelen.
Annyi meg annyi felújított meg neves "brand" utángyártott akkujával szívtam X sorozatban is, hogy nem. Inkább hetekig bújtam az ebayt használt rendesebb akkupakkért gyáriból is, de még egyszer én nem fogom játszani ezt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102621) Albigator válasza Tikakukac (#102620) üzenetére


Albigator
őstag

Akkor mit javasolsz? Mégis csak ebay rengeteg idő várás és lehetséges szívás kockáztatása? (Elárulhatod itt, vagy akár priviben is mit csesztem el a BT fülhallgatónál)
25-30et nem fogok kiadni érte. Lélektani határ a 20e kb. Amit nem mondtam, még hogy nem az enyém már a laptop, de a családban van és ajándéknak gondoltam ki az akksit. Amúgy sem létszükséglet a hordozása, úgymond "asztali gép"-ként is teljesen megfelelő jelenleg is. Csak gondoltam hátha jobb lenne megint ténylegesen laptopként használni.

De azt hiszem azért megértettem a gyári akksi fontosságát ebből a hsz-ből, úgyhogy ennél is maradok. :)

[ Szerkesztve ]

(#102622) Tikakukac válasza Albigator (#102621) üzenetére


Tikakukac
titán

Helyi apró meg jófogás esetleg vatera aztán keress egy olyat, ami reset után is tud vagy 60-70%-ot. Gyorsan megvan, helyben is van, gyári is lesz főleg jóval olcsóbb.

Az a baj, hogy a gyári akkuk már sok évvel ezelőtt is voltak 20k-k. Azóta meg csak elszállt mindennek az ára.

Kínaiaknak meg sosem hiszünk el semmit. Ez mondjuk igaz bárkire, aki nem a saját klónod. Majd küldjük a pénzt, meg kérjük vissza a lomot blablabla. Francokat. A vasat ütni kell. Ha valamit meg akarnak oldani az max 48 óra alatt mindig megvolt. Ha ez kevés úgyis le akarnak koptatni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102623) Butcher82


Butcher82
senior tag

Nem szoktam, de muszáj ironizáljak. Imádom a komoly érdeklődőket. ;]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102624) bigrock


bigrock
addikt

Egy érdekes kérdésem van: van egy legális Autocad 2013LT szoftverünk, ami a céges X220 és 230-as gépeken az első műveletnél lefagy. Érdekes módon egy noname gépre telepítve csont nélkül működik... Windows 10 Pro, minden frissítés feltéve, Acad patch felrakva stb...
Nincs ötletetek, mi lehet a baj?

(#102625) Tikakukac válasza bigrock (#102624) üzenetére


Tikakukac
titán

Win7 és Win8 felrak, próbál. Ha nem fagy, tudjátok mi a gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102626) Butcher82 válasza bigrock (#102624) üzenetére


Butcher82
senior tag

A "nonamen" is Win10 Pro van? Nekem sem ment rajta, igaz sokat nem próbálkoztam, win7-el oké volt.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102627) Albigator válasza Tikakukac (#102622) üzenetére


Albigator
őstag

Használt akksit tuti nem veszek ajándékba. Sőt igazából nekem se kéne.
Már majdnem berendeltem a "3"-as számú "megbízható bolttól" ahol csak fél év gari van de megérezték és megemelték az árát 5 rugóval... :C

(#102628) Tikakukac válasza Albigator (#102627) üzenetére


Tikakukac
titán

Ismerős érzés. Nálunk is csakazújmettajándékbahogynézkimegneménfingottambeleelsőnek az általános alap mindenre.
De szerencsére kimosta az élet bőven elég takony új cuccal már az orcáját mindenkinek, így szabad egy ideje használt dolgokat venni ajándékba is. És láss csodát, máris egyszerűbb és boldogabb az ember, mert mondjuk nem lövi szét az utángyártott fos a töltőelektronikát ami utána egy szekér pénz mire megint jó. Plusz ugye új akku megint :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102629) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok!
Vettem nemrég egy ThinkPad P50-et, amibe szeretnék beletenni még egy M.2 SSD-t. Azt olvastam, hogy a két M.2 slotba vagy két darab SATA SSD-t lehet rakni, vagy két darab NVMe SSD-t, de azt nem lehet, hogy egyik ilyen, a másik olyan. Ami viszont most benne van, az SATA, én viszont lehetőség szerint NVMe-t vennék. Tudtok esetleg ezzel kapcsolatban valami biztosat mondani, vagy van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Köszönöm előre is!

(#102630) zsolti75 válasza R.P. (#102629) üzenetére


zsolti75
senior tag

Szia!
2db M.2-nek van hely, +1db sata, vagy
2db sata de ekkor M.2-nek nem lesz hely.
Az M.2-höz kell ssd tálca, (asszem van még 2db)
A satához pedig külön van jobbos és balos kábel és egy gumi keret a rögzítéshez (ebböl 2 garnitúra tuti van)
Én mindenképpen nvme M.2-t javaslok.

(#102631) SNor válasza Albigator (#102627) üzenetére


SNor
tag

Régen (T60), volt olyan, hogy beballagtam az ibm raktárába, és kértem valami alkatrészt, kaptam egy sárga csekket. Elmentem, befizettem a postán, visszavittem. Ha volt raktáron kiadták, ha nem, felhívtak mikor megérkezett. Ilyen nincs már?

(#102632) R.P. válasza zsolti75 (#102630) üzenetére


R.P.
aktív tag

Szia!
Köszönöm a választ, de sajnos azt hiszem, hogy nem fogalmaztam eléggé világosan. Eszerint a topik szerint kétféle M.2 keret létezik: M.2 SATA meghajtókhoz, és egy másik M.2 NVMe meghajtókhoz. Az elsőn elvileg két "notch" van, míg a másodikon egy. Ezen kívül valahol azt olvastam, hogy a gépben egyszerre vagy két darab M.2 NVMe meghajtót lehet használni, vagy két darab M.2 SATA meghajtót. Azt értem, hogy ha belerakok a gépbe két darab 2,5" SATA meghajtót, akkor nem lesz hely a két M.2 meghajtónak, de nem erre vonatkozott a kérdésem, hanem arra, hogy lehet-e egy darab M.2 SATA és egy darab M.2 NVMe meghajtót egyszerre, szimultán használni. Van esetleg ezzel kapcsolatos tapasztalatod?
Köszönöm előre is!

(#102633) zsolti75 válasza R.P. (#102632) üzenetére


zsolti75
senior tag

Itt valami nagy félreértés van.
A M.2 ssd tényleg van satás és nvme, de ugyan az a tálca való hozzájuk.
Magán a ssd-n van egy kivágás illetve kettő, de a tálca szempontjából ez tök mindegy mert azon a részen kilóg a tálcából.

(#102634) vicze válasza R.P. (#102632) üzenetére


vicze
félisten

Semmilyen említést nem találtam, bárhol, hogy azonos kéne legyen.
Amennyiben különböző az M.2 vezérlő max. HW RAID nem fog menni, de ez kivéve mindegy, hogy SATA vagy NVme.
Sehol nem találtam semmilyen megkötést, hogy egyforma kell legyen.

(#102635) zsolti75 válasza vicze (#102634) üzenetére


zsolti75
senior tag

így ahogy mondod. Nálam is így van most, 2db nvme + 1sata

(#102636) zsolti75 válasza R.P. (#102632) üzenetére


zsolti75
senior tag

Tuti megy együtt 2db M.2 sata és nvme, már sokszor beraktam formázni ilyen-olyan meghajtót az nvme mellé.

(#102637) R.P. válasza zsolti75 (#102636) üzenetére


R.P.
aktív tag

Na, köszönöm, akkor ezt tisztáztuk. Bevallom, hogy nem olvastam teljesen végig a linkelt topikot, mert indokolatlanul hosszúnak találtam a fejtegetést, de ilyenek vannak benne például:
"If you look at my post (message #6 just above a bit) you'll see that there are two different M.2 trays for the P50. One (4XB0L78233) is for a SATA M.2 SSD (with two notches in the card) and the other (4XB0K59917) is for an NVMe M.2 SSD (with one notch in the card). So depending on which type of M.2 SSD you purchased, that dictates which of the two tray types you needed to also purchase, with only one of them being correct for the particular type of M.2 SSD you buy."

Mindenesetre akkor megnyugodtam, és veszek egy NVMe SSD-t a gépbe.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

(#102638) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

T500-as masinám után szeretnék egy másikat más igényekhez igazodva. Próbáltam utánanézni és arra jutottam túl sokat akarok, kérlek igazítsatok el hogyan köthetnék a legkevesebb kompromisszumot!

Amire szükségem van:
- legyen kisebb és könnyű! (Szeptembertől az egyetemre nem akarom a mostanit magammal cipelni.) (max 2 kg)
- hosszú üzemidő! Egy egész napot kibírhatna, ami kb 6-7 óra. (A mostani 9 cellás Panasonic akksi 2-3 órát ha kibír Linux-al - Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy mely szériával kompatibilis még ez a nagy akksi? Hátha tudnám használni, hogy kibírja a napot vele.)
- szeretnék néha játszani régebbi játékokkal legalább HD medium felbontáson (8 GB RAM, i5-i7, ~GT1030 GPU teljesítmény, amit már megközelít egy mai integrált Intel HD, így nem kéne a problémásabb dedikált)

Keret rá max 150e, használtban gondolkozom természetesen.

Szóval amolyan mindenes laptop kéne.
A T440P ami eddig a legmeggyőzőbb: jól bővíthető, időtálló, cserélhető a trachpad-ja, IPS kijelző, 16GB RAM max, i7 CPU. Szinte mindenben jó lenne, de nehéz.
Tudtok hasonlót, ami még kisebb és főként könnyebb?

Köszönöm!

Üdv, Dávid

(#102639) Tikakukac válasza Nestor16 (#102638) üzenetére


Tikakukac
titán

Gém is, meg i7 is, meg könnyű is meg minden is.

T450s akkor, de minden egyben nem fog menni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102640) Albigator válasza SNor (#102631) üzenetére


Albigator
őstag

Fogalmam sincs, de most jegelve van úgyis az egész...

(#102638) Nestor16

Laptopokba, azaz mobilprocik világában nem vagyok otthon annyira de simán az asztali CPU-knál, sincs az UHD 630 a 1030 szintjén.
Az AMD integrált megoldásai vannak ehhez közelebb, mondjuk egy Vega10-es, ami pl egy 2700U, 3700U-val szerelt masina. Videót most erről nem találtam de egy jó kis összehasonlítás: [link] Ha lejjebb görgetsz van egy csomó játék összehasonlítás, de a legvégén van a lényeg:

Average Gaming Intel UHD Graphics 630 → 100%
Average Gaming AMD Radeon RX Vega 10 → 133%

Szóval ha játékra is kell a gép és intel vonalon maradsz úgyis, akkor azt te nem úszod meg + dedikált VGA nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#102641) HSM válasza Tikakukac (#102639) üzenetére


HSM
félisten

Vagy T460, abban emlékeim szerint masszívan erősebb az IGP.

(#102642) Tikakukac válasza HSM (#102641) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy lehet T490 is. Árban ha no limit van, minden van :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102643) Albigator válasza HSM (#102641) üzenetére


Albigator
őstag

Intel® Core™ i7-6600U Processzor
Intel® Core™ i7-6500U Processzor
Intel® Core™ i5-6300U Processzor
Intel® Core™ i5-6200U Processzor
Intel® Core™ i3-6100U Processzor

Ezek a procik szerepelnek T460-ban.
Intel HD Graphics 520-al van szerelve a 6600U. Semmiképpen sem jó ez játékra..
Ahogy korábban írtam még a "legjobb" UHD630 is eléggé nyögvenyelős szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#102644) HSM válasza Tikakukac (#102642) üzenetére


HSM
félisten

Ellentétben a T490-el, a megjelölt 150K-s keretből vígan kijön egy patika, FHD IPS-es T460 SSD-vel, amibe akár nagyobb akku is lehet, így bátorkodtam megemlíteni.

(#102643) Albigator: A 630 is ugyanazt tudja grafikai tempóban, csak a videós képességek bővültek, ha nem tévedek.
Persze, játékra ez sem ideális, de azért egyszerűbb címekkel megbirkózik. [link]
Sajnos kicsi könnyű akkuról sokáig menős minőségi gépet nem nagyon fog dedikált GPU-val kapni, főleg ennyiért.... :N
Talán T460s-ből volt, de nem nagyon látni olyanokat pl. aprón, főleg nem 150K-ból.

[ Szerkesztve ]

(#102645) Albigator válasza HSM (#102644) üzenetére


Albigator
őstag

HD520 vs UHD630

Average Gaming Intel HD Graphics 520 → 100%
Average Gaming Intel HD Graphics 630 → 143%
Average Gaming Intel UHD Graphics 630 → 144%

Azért ezt nem mondanám. :)

(#102646) vicze válasza Tikakukac (#102642) üzenetére


vicze
félisten

T495 ugye és akkor nem kell dGPU. ;)

De a legyen gyors, sokáig bírja, és legyen könnyű háromszög, nem egy pontban összpontosúl az biztos. Az árat meg bele se vettem. :)

(#102647) HSM válasza Albigator (#102645) üzenetére


HSM
félisten

Nézd meg akkor kérlek, miket mértek és miben... Négymagos CPU mellett, duplaakkora cache-el persze, hogy néhol gyorsabb a 630-as... :DDD

De pl. ami relevánsabb, nem CPU bezavart, pl. FireStrike graphics:
-Lenovo T460s, i7-6600U (Skylake), 929pont
-Lenovo ThinkCentre M910z, i5-7500 (Kaby Lake), 969pont

Nem véletlen írják a 630-nál: "Performance

The exact performance of the HD Graphics 630 depends on various factors like TDP, L3 Cache, memory (DDR3/DDR4) and maximum clock rate of the specific model. However, it should be fairly similar to the HD Graphics 530 (see for gaming benchmarks) and therefore only suited for low demanding games like Overwatch or Farming Simulator 2017 (low details)."

Az 530 meg ugyanaz, mint az 520, csak 10%-al magasabb maximum turbó órajellel.

[ Szerkesztve ]

(#102648) Silεncε válasza Nestor16 (#102638) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem is T450s van, amit Tika mondott föntebb. Majdnem minden követelménynek megfelel, csak játszani nem lehet rajta. Nekem majdnem a legfullosabb configgal, 5-6 órát kibír, Linuxal, alacsonyabb fényerőn, dupla akksival. Én is egyetemre használom, netezni, programozni, de semmi heavy load, arra van asztali.

(#102649) Albigator válasza HSM (#102647) üzenetére


Albigator
őstag

Ez igaz. De ugyebár az ember a laptoppal együtt a procit veszi meg, amiben ugyebár ott az integrált grafikus vezérlő. Ha lenne dedikált VGA akkor is egyértelmű, hogy egy jobb CPU-val lenne több FPS.
És igen még a RAM is fontos, nem hogy DDR3/DDR4 hanem pl simán DDR4-el sem mindegy milyen órajalen, késleltetéssel ketyeg a memória, van pár játék ami különösen érzékeny erre.

(#102650) HSM válasza Albigator (#102649) üzenetére


HSM
félisten

Alapvetően ha ki akarjuk maxolni a szőrszálhasogatást, akkor le lehet írni a frankót, egy könnyű notebook nem játszani való, főleg, ha jóárasítva akarunk kijönni a buliból.

A ram sebesség fontossága viszont szerintem nagyon nem egy ilyen erejű VGA mellett fog sokat számítani.... :N Ennyit dobott amúgy nálam a 6600U, vékony T460s-ben, jó meleg szobában: [link].
Mindezt nem túl ideális, 16+4GB 2133Mhz CL15 DDR4 mellett.

Mindezektől függetlenül nekem az a tapasztalatom, egy-két régebbi címmel teljesen jól el lehet ezeken játszani. Én pl. az előző i7-2620M-es T420 IGP-jén Diablo 3 és Starcraft 2-t is játszottam, igaz, minimum grafikán, és ahhoz képest ez a HD520 azért már más liga, rengeteget fejlődtek azóta.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.