Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102551) Wolfskin válasza Wolfskin (#102550) üzenetére


Wolfskin
őstag

De egy sz@r ez a fórum motor. :W Már vagy 20 perce pötyögöm a módosításokat a telefonomon, mire elküldeném, kiírja, hogy lejárt a 15 perc... elveszett az egész... Köszi prohardver! :R

szóval.

a probléma az, hogy

1. az intel HD3000 drivere win 10 alatt nem tudja meghajtani a displayportot. látja a gép a 2. monitort, de nem tud rá jelet adni. Sőt nincs is igazán win10 drivere, csak win 8.1

2. az optimus driver nem vált át automatikusan integráltról diszkrét vga-ra, ha monitort észlel a dp-on.

3. manuálisan win alatt nem lehet átkapcsolni nvidia kártyára, csak a biosban. programokat lehet rendelni az nvdia-hoz, de ez nem oldja meg a dp problémát. csak az, ha biosban kijelölöm optimus helyett az nvidia vga-t. mert akkor van kép a 2. monitoron.

Ezek után kíváncsi lennék, hogy használja win10 alatt a displyaportot az a gép, amelyiken csak integrált vga-van. Sehogy? Kuka?

Ezekkel arra akarnak szorítani, hogy a Tx30 előtt gépeket dobáljuk el és fogyasszunk...? A kérdés költői... :(((

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102552) FoxiestFox válasza Wolfskin (#102551) üzenetére


FoxiestFox
félisten

User errornak tűnik.
Szó szerint semmi ilyesmi gondom nem volt W520-on, és most sincs X220t-n.
Ment az Optimus, ment a diszkrét graf, A W520 3 kijelzőt kezelt egyszerre (saját, displayport, vga).
X220t is kezeli rendben a saját displayportját, hang is megy, egyidejűleg vga is megy (dokkon is, a gépen magán is).
Szerintem te túl sok drivert akartál kézzel feltenni. :D
A Win10 majdnem mindent feltesz, nekem pl egyedül Access Connectionst kellett szednem, mert az nincs alapból, és használom.
Store-ból leszedhető Vantage minden mást tud, amit a PM tudott.
HD3000 verzióm:

(#102553) Wolfskin válasza FoxiestFox (#102552) üzenetére


Wolfskin
őstag

De mi lehet? Hardveres vagy szoftveres?

Az a helyzet, hogy vettem egy új gépet, mert a régin meghalt a ventilator és gyorsan kellett. Ugyanaz a hardver mint ami volt, ergo átpattintottam a ssd-m és ment.Így nem zárható ki a hardveres hiba sem, bár nekem nem annak tűnik.

Viszont van szabad ssd-m, felteszek rá egy száz wint, csak nem tudom, a driverekkel hogy járjak el.
Annak idején e szerint haladtam. Le is mentegettem mindent, instrukciókkal, külön könyvtárakba, amiből volt újabba, abból azt. Ha érdekes lehet, bezippelem és felteszem valahova.
Az intel és nvidia drivereket a gyártó honlapjáról töltöttem, a többit a cikkből vagy a lenovotól, ahol frissebb volt.

Tulajdonképpen működik is, az fn+f gombok is mint régen, egyedül ez az anomália maradt, hogy adp-n nincs jel alapból.

Ha most felteszek egy win 10-t, mit érdemes figyelembe venni? ÉS hogyan tegyem fel a drivereket?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102554) donjohnson válasza Wolfskin (#102553) üzenetére


donjohnson
addikt

ez a legfrissebb win10-es driver szerintem a hd3000-hez amit itt találsz: Microsoft Update katalógus
egyébként miért nem telepítesz egy üres hdd-re, ssd-re win8.1-et és win10-et hogy kiszűrd a hardveres hibát? ha a tesztrendszeren megy a displayport, akkor valóban a saját ssd-den vannak "összekuszálódva" a driverek, ami a hibát okozza.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#102555) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

LP156WFC-SPD1 típusú panelről van valakinek esetleg infója, minőségre pl.?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102556) westlake


westlake
félisten

Teljesen más belülről, mint a T580-as.
Engem az egy darab memóriafoglalat, meg az integrált WiFi lepett meg. Mondjuk a speaker sem szokványos kialakítású.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#102557) FoxiestFox válasza westlake (#102556) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az alu-mg rollcage-maradványokat leszámítva szinte consumer. Mi az a hűtés is, jááj :(
A héten adtam el a W520-am, előtte kapott új pasztát, percekig csak gyönyörködtem a belében, úgyhogy a kontraszt arconcsap. :DDD

(#102558) azbest válasza FoxiestFox (#102557) üzenetére


azbest
félisten

ez az ultrabook irány ilyen... már az is csoda, hogy van ram slot és háttértér nem beforrasztott.

A hangszórót nem is látom... a billentyűzetben van?

(#102559) Wolfskin válasza donjohnson (#102554) üzenetére


Wolfskin
őstag

próbáltam visszatenni az eredeti ssd-t, amin egy friss win 8.1 fut, de újra kezdi a "unaccessable boot device" hülyeséget... :W

egy kérdés:a biosban a boot sorrendnél a kiválasztott eszközt a +/- gombok segítségével lehet mozgatni a sorrendben. de ezen ugye nincs numpad, közvetlen +/- gom. ilenkor...?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102560) westlake válasza azbest (#102558) üzenetére


westlake
félisten

Az alaplap "fölött". Három csavar tartja. Hosszú, vékony. Ezért írtam, hogy nem szokványos.

#102557: Szerintem nincs baj a kialakítással. Szerelni sokkal jobban szeretem az új gépeket, mint a régieket. Lehet, hogy "gagyi" hatású, de a célnak tökéletesen megfelelnek. Mondjuk az s linet sokkal jobban szeretem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#102561) donjohnson válasza Wolfskin (#102559) üzenetére


donjohnson
addikt

ü betűvel viszed lefelé és shift+ó-vel felfele a bootsorrendet. a bios us keyboard kiosztást használ. vagy köss rá egy usb-s külső billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#102562) FoxiestFox válasza azbest (#102558) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát igen, sok hely nincs építkezni, de eleve az milyen már, hogy a T széria ultrabook lett?
Szerelhetőség szempontjából (már azt a pár összetevőt, amit javítani lehet egy ilyenben) persze sokkal egyszerűbb.
Nyilván gyártani is az, csak épp az ár maradt, ahol volt.

(#102563) HSM válasza westlake (#102556) üzenetére


HSM
félisten

Szépen lassan mindent utolér a költségcsökkentés. :( Mondjuk a Wifi-t talán annyiból megértem, hogy:
-nem szokott tönkremenni
-jogszabályi megfelelési okokból nem is lehet benne elvileg akármilyen (ezért is a whitelist).

(#102558) azbest: Hát igen, legalább ennyi szabadság megmaradt.

(#102560) westlake: Amúgy igen, nekem a T460s nagyon bejött szerelhetőségre. Pár csavar ki, és már minden ott van előttem, amihez kellhet hozzáférés, pillanatok alatt újra lehetett pasztázni, hűtőt kitakarítani és SSD-t cserélni. :K És az általam nagyon nem kedvelt műanyag pattintgatások sem kellettek hozzá.
Nekem amúgy a masszívságával sincs bajom a vékonysága ellenére, a kijelző/fedlap lehetne kicsit masszívabb, de maga a gép rám jó benyomást tett, bár lehetett olvasni, hogy nem mindenkinek van jó tapasztalata vele.

(#102562) FoxiestFox: Amúgy a 460-470-480 szériánál még elég jól el voltak szeparálva, volt az ultravékony S kiadás, valamint a nehezebb, vaskosabb, hagyományosabb kialakítású (belül rollcage, kívül műanyag), viszont a 490-nél már itt is ultrabook és még ultrabookabb a lehetőségek....

Nekem amúgy nem lenne bajom ezzel a nagyonvékony/nagyonkönnyű iránnyal, amennyiben az alap minimum bővíthetőség megvan (SSD, és legalább egy ram foglalat), és nem megy a használhatóság rovására. Viszont közben azért nyilván úgy látom lenne igény egy kicsit a régebbi szériákat idéző masszívabb kiadásra is. :K

(#102564) FoxiestFox válasza HSM (#102563) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem mindre szükség lenne.
A rendes, sturdy vastagabb, jobb hűtésű DTR-ekre, a köztes, könnyű, de még bővíthető cuccokra, és az agyonintegrált ultrákra is, de még az utóbbiak közé is el tudok képzelni egy vonalat.

(#102565) darvinya válasza westlake (#102556) üzenetére


darvinya
titán

Ebben még van anyag.
Nem úgymint Samu-ban(igaz döglött).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102566) HSM válasza FoxiestFox (#102564) üzenetére


HSM
félisten

A 460/470/480 idején azért ezt elég jól kitalálták. Ott volt a vastag gép, normál 2,5" HDD, két ramslot, kivehető akku, normál dokkoló, az még egészen "sturdy" kategória szvsz. Ha vékonyabb gép kellett, oké, ott volt az S kiadás, buktál egy ramslotot, a kivehető (akár nagy) akkut, a strpabíróbb borítást, már csak M2 SSD ment bele, de maradt a teljes port kínálat, normál dokkoló, teljes értékű, bővíthető, ergonómikus gépet kaptál, de fél kilóval könnyebben és picit kissebb méretben. Akinek ez sem volt elég pici/vékony, ott volt az X1 Carbon, ami még kisebb, könnyebb, vékonyabb, de cserébe mindent integráltak bele, meg külön dokk is kellett hozzá, és a portokból is el lett véve.

De abban igazat adok, hogy a 15,6 jó hűtésű DTR és az elpusztíthatatlan 14" kategória viszont tényleg már ekkor sem volt már. Igazából a T440-től a normál kiadás volt, ami korábban az S volt. Mondjuk végülis most a T490-nél is hasonló lett, a korábbi S lett már szinte a normál is.

[ Szerkesztve ]

(#102567) vicze válasza westlake (#102556) üzenetére


vicze
félisten

Minden "9gen" ilyen. Az integrált wifi a chipsetbe került, így mindenképp integrált kell legyen.
Most már mindegyik gép 8GB forrasztott + RAM slot. Elvileg van 16GB forrasztott, de sehol nem láttam még opcióban. P-ben maradt még 2 RAM slot.
A hangszóró is minden 9-esnélmilyen lett a Dolby Atmos miatt.

Szörnyű, hogy a 15" mennyire "üres" már.

(#102568) HSM válasza vicze (#102567) üzenetére


HSM
félisten

"így mindenképp integrált kell legyen"
Tudtommal opcionális, miért ne lehetne ettől felrakni egy slotot? Inkább így olcsóbb lehet, mert csak egy egyszerűbb rádiót kell tenni a csipszet vezérlőjének végére.

(#102569) vicze válasza HSM (#102568) üzenetére


vicze
félisten

Opcionális, csak van értelme? Mit raksz helyette még egy ugyanolyat?

(#102570) FoxiestFox válasza vicze (#102569) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Linux alá, pentestelni nem árt, ha olyan wifit használhatsz, amilyet szeretnél.

(#102571) vicze válasza FoxiestFox (#102570) üzenetére


vicze
félisten

1 lenne bekötve, csak ott lenne még egy feleslegesen.

(#102572) FoxiestFox válasza vicze (#102571) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezzel mit akarsz mondani?
Hogy nem kell a hálózati technikusoknak sem alternatív wifi, ellenben egy ló ivarszerv hasznosabb lehet?
Meg amúgy is, engedje el mindenki a bővítési lehetőségeket, könnyebb az élet anélkül? :P

(#102573) HSM válasza vicze (#102569) üzenetére


HSM
félisten

A T420-nál elég sokat dobott a használhatóságon, hogy a DPC-beteg gyári 6300 helyére be tudtam tenni egy Atheros-al szerelt kártyát, amit azóta is nagy megelégedéssel használok. [link]
Illetve kijöhetnek új vezetéknélküli szabványok is, azokhoz sem fogsz tudni alkalmazkodni egy cserélhetetlen kártyával. Persze, tudom, majd veszel egy komplett új notebookot hozzá, úgy a gazdaságos. :C
De ugyanennek az integrálási trendnek köszönhetően van a T460s-emben 16+4GB ram, így az igazi a dual-channel kezelés... :W

[ Szerkesztve ]

(#102574) westlake válasza vicze (#102567) üzenetére


westlake
félisten

Milyen chipsetről beszélsz? A WiFi ott van az alaplapon. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#102575) vicze válasza westlake (#102574) üzenetére


vicze
félisten

Az csak a shildelt rádió rész. Link.

(#102576) azbest válasza vicze (#102575) üzenetére


azbest
félisten

érdekes egyébként, hogy nem az RMII, hanem egy másik fajta hasonló CNVi megoldást csináltak.

Ettől függetlenül egyébként vannak gyártók, akik inkább nem a soc-ba vagy chipsetbe integrált vezérlőket használják lan esetén sem, hanem néha külön pcie sávon ülő eszközt. Az meg aztán már jó kérdés, hogy ezt licensz/ár miatt vagy esetleg plusz képességekért cserélben teszik.

[ Szerkesztve ]

(#102577) vicze válasza FoxiestFox (#102572) üzenetére


vicze
félisten

Arról, hogy felesleges valamit belerakni, ami már benne van, és hogy nem igazán érted, hogy még 2 két antenna is kéne és egyéb apróságok.
Egy normális dolgozónak és vállalati IT-nak semmi szüksége a bővíthetőségre, a legjobb laptopjaink továbbra is az X1-ek, ha lenne 32GB-s szivesen használnám én is.
Nyilván megvan az oka, hogy nem fogok már T490s-t rendelni, de ezt kivéve max a roncsvadász kultúra mániája a laptop alkatrészek cserélgetése. 5év gari és cserélnek mindent.
Hiába van már szárrá modolva a T440p, tisztában vagyok vele, hogy ez az én egyéni heppem és nem erre van kitalálva.

Tesztelésre maradnának az Alfaknál egy értelmes 9dB-s antennával, ha megengeded. :)

(#102578) azbest


azbest
félisten

nem tudom, hogy ez az utángyártott akku mennyire tróger fajta, viszont nagyon olcsónak tűnik (3eHuf) egy aqua készletsöprésben és tán a szállítás is ingyenes (állítólag t410, t420, t510, t520 -hoz is jó, de bármi lehet) [link] és 14"-es t61-hez is [link]

Talán ennyi rizikót megér egy régi géphez, ha pont csak akku kéne.

[ Szerkesztve ]

(#102579) Butcher82 válasza azbest (#102578) üzenetére


Butcher82
senior tag

Most ezért lehet megköveznek itt a fiúk, de ez szerintem szép találat :D Egy év garral meg aztán pláne.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102580) Kiki18 válasza azbest (#102578) üzenetére


Kiki18
őstag

Kár hogy nincs 30as szériához :(

(#102581) Wolfskin válasza Wolfskin (#102551) üzenetére


Wolfskin
őstag

Heló, szóval

• betettem a T420s-be-be a másik ssd-t, amire múltkor még win 8.1 volt telepítve (by AIDA)
• nem indult sehogy sem, "unaccessable boot devicere" hivatkozott a kékhalál
• visszaállítottam a windowst alapra
• és voilá, bebootolt egy szűz Win10pro :Y
• ééééés: egyből ment a dp/hdmi kimenet... :C

Úgyhogy most óvatosan pakolásznám a drivereket hozzá...
Amit múltkor csináltam, mert az volt az első kísérletem Win10-el, hogy a RoboGuru-s cikk alapján (meg a lenovo, intel és nvidia oldalakról levadászott driverekkel manuálisan telepítettem mindent. Ugye az info az, hogy már a T420-asokra a win 10 nem támogatott, így a system udpader sem működik tökéletesen.

Ezeket a drivereket gyűjtöttem össze, ahol alpontok vannak, ott több alternatíva is rendelkezésre áll. Esetleg rápillantva valaki értő, hogy érdemes-e, illetve kell-e ezekkel bíbelődni, mit jobb a system updaterre hagyni, vagy mivel érdemes molyolni?
A power manager8 (win7 verzió) illetve a Fn+F gombokon lévő gyorsgombokhoz mindenképp kell a RoboGurus megoldás

_Conexant Audio Software for Windows 10\
_Intel Chipset_10.1.1.42_Public\
• Inetl Win7-8_x64_v15.28\
• Lenovo oldalról_Win 8.1_x64__v.9.17.10\
_Intel HD3000 driver\
_NVIDIA MVS 4200M win10 x6 driver [386.01 - v.2.1002.257.2236]
_NVIDIA Optimus Display Driver for Windows 10 (64-bit)[g5do01ww]\
_RENESAS-USB_3,0 -Host-Driver_v30230\

00. Lenovo System Update for Windows 10_v5.07.0078\
01. Intel 82579 LAN Latency Fix\
• Ericsson WWAN F5521gw win10\
• Intel WLAN Latency Fix - telepítés után (CMD /Robo Guru)
• IntelWirelessLAN64-bit 14.3.0.6.exe
• Wireless_18.20.0_ De164 15.5.0.0.exe
02. Intel Wireless LAN 14.3.0.6 + Latency Fixer\
• HP_LAN driver alternativ_ Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection\
• Intel82579LAN_11.12.36_64-bit.exe
03_Realtek Bluetooth 4.0 Driver for Windows 10 (64-bit)\
• Thinkpad Bluetooth OFF Fix\(Robo Guru)
• Intel Bluetooth Software for Windows 10_v20.60_OK\
• Intel Wireless Bluetooth 4.0 Adapter Software for Windows 10_v3.1\
04. Acces Connections\
05. Lenovo Power Management Driver_1.67\
06. Hotkey Features Integration [Fn+F5\
07. Lenovo Communications Utility [Fn+F6\
08. UltraNav [Fn+F8\
09. Thinkpad EasyEject Utility [Fn+F9\
10. ThinkVantage Button Hotkey\
11. Power Manager win7\ (FIX by Robo Guru)
12. Power Manager win10\
13. SATA_AHCI Controller Consol with Device Driver\
14. ActiveProtectionSystem\
15. Password manager\
16. Segédprogramok\
17. Egyéb_Extra Drivers from lenovo.com

BIOS 1.46\
Lenovo System Interface Foundation for Windows 10\

A biost frissíteni érdemes ? Úgy emlékszem 1.42 van rajta -->1.46. És ha igen van ahhoz valahol tutorial...? Egyszer csináltam, de máér évekkel ezelőtt... :U

köszi a segítséget!
W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102582) Tikakukac válasza Wolfskin (#102581) üzenetére


Tikakukac
titán

Van gondod olyasmivel, amit az új BIOS javít? Ha igen, tedd fel. Ha nem, ne nyúlj hozzá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102583) Wolfskin válasza Tikakukac (#102582) üzenetére


Wolfskin
őstag

A lenovo oldalán semmi érdemlegest nem találtam róla. És nekem sincs semmi gondom vele

[Important updates]
- Security fix addresses LEN-22133 Speculative Execution Side Channel Variants 4
and 3a (CVE-2018-3639, CVE-2018-3640). Refer to Lenovo's Security Advisory page
for additional information. (https://support.lenovo.com/product_security/home)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102584) Apollyon válasza vicze (#102577) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A roncsvadász kultúra szerintem ki fog halni idővel, mondjuk egy olyan 10 év múlva elég valószínű, ha minden forrasztva lesz, és nem lesz már mit szerelni a gépeken.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102585) Tikakukac válasza Wolfskin (#102583) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor marad így. Legutóbb egy elegáns brick lett a vége egy hasonlóan értelmetlen frissítésnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102586) Wolfskin válasza Tikakukac (#102585) üzenetére


Wolfskin
őstag

:R
én is a minimalizmus híve vagyok...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102587) Butcher82 válasza Tikakukac (#102585) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ehhez van egy jó sztori. Rokon Y510 gépe. Újratelepítés. Lenovo System Update felrak. Felkínálja a dolgokat, biost nem pipálom be. Jön a kérdés a figyelő szemektől "há azt mé nem". Mert nem. Tuti ami tuti. Gép kész, mindenki örül.

Rá pár napra, teló csörög rokon hörög (bocsánat, de a mai nap lazítás van, a rose meg finom). "Hát én felraktam mégis a biost mert felkínálta, de nem indul...... ;] "

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102588) Tikakukac válasza Butcher82 (#102587) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem egyedi eset, hidd el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102589) Wolfskin válasza Wolfskin (#102581) üzenetére


Wolfskin
őstag

Esetleg erre valaki?

T420s + Win10 alá driverek?

tegyem fel manual, vagy működik a system updater valamenynire...?

Tapasztalat...?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102590) Tikakukac válasza Wolfskin (#102589) üzenetére


Tikakukac
titán

Felrakod a sysupdatet, megnézed mennyi drivert listáz ki, szerintem nem sokat, sőt, aztán döntesz mit és honnan raksz fel. Win10 mellé szinte 99% lesz a stock állapotban való működése az alap dolgokat.
Ami meg egyedi, na, azzal viszont lesz szopó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102591) Butcher82 válasza Wolfskin (#102589) üzenetére


Butcher82
senior tag

Én T520-nál updatert használok, nálad is működnie kell, ha van kérdéses ahhoz meg vadászol.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102592) FoxiestFox válasza Wolfskin (#102589) üzenetére


FoxiestFox
félisten

1. hagyd frissülni a Win10-et, illetve hagyd, hogy feltegyen minden drivert, amit megtalál
2. Lenovo Vantage telepítés MS Store-ból
3. System Update install, nézd meg, listáz-e valamit, amire szükséged van (ha nem, ne erőltesd)

Manuálisan csak azt, amit egyik sem talált meg, és csak minden update process után.

(#102593) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Ok, köszönöm mindenkinek a segítséget!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102594) Butcher82


Butcher82
senior tag

Üdv,

nem vagyok képben ezekkel a memória-dual channel dolgokkal.
T580-ban van 8Gb Ram, kérdés ha frakvenciára ugyanolyat veszek de más márkát akkor az még rendben van? Vagy ha esetleg veszek 16Gb-t a 8 mellé jobban járok? :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102595) magellan2600


magellan2600
tag

Üdv!

Adott egy T400-as olyan gonddal, hogy néha elszáll a kijelző háttérvilágítása. Lámpával megvilágítva látszik nagyon halványan a kép. Korábban itt azt a választ kaptam, hogy inverter, vagy szalagkábel gond. Melyik az esélyesebb? Egy esélyt még adnék neki, ha nem jön össze, akkor megy a levesbe.

(#102596) yodee_ válasza magellan2600 (#102595) üzenetére


yodee_
őstag

Ha mozgatásra nincs javulás akkor inverter

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#102597) vicze válasza Butcher82 (#102594) üzenetére


vicze
félisten

Dual channel esetében csak annyi a fontos, hogy a két modul azonos frekvencián menjen, más nem nagyon. Lehet más márka, más méret, és akár magasabb frekvenciás is lehet a modul, de legyen "közös nevező". Kb. ennyi.
Személy szerint Crucial-t szoktam venni, mivel Micron OEM van gyárilag szinte minding már. (De lehet Hynix és Samsung is)
Amúgy T580-ba 2x 32GB megy max, így elvetemültségedtől függ mennyit raksz bele. :)

[ Szerkesztve ]

(#102598) magellan2600 válasza yodee_ (#102596) üzenetére


magellan2600
tag

Eleinte mozgatásra helyrejött, de most már nem.

(#102599) Butcher82 válasza magellan2600 (#102598) üzenetére


Butcher82
senior tag

vicze1: köszönöm! :)

magellan2600: kábel gyanús akkor, de ha itt a HA-n akarod beszerezni alkudj és szerintem kapsz mindkettőt nem drága pénzért :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102600) magellan2600 válasza Butcher82 (#102599) üzenetére


magellan2600
tag

Ahogy nézegettem, árban nem nagy tétel egyik sem, inkább a cserétől tartok egy kicsit, mert nem csináltam még ilyet, hűtést már cseréltem benne, de az egyszerűbbnek tűnik egy fokkal. Megbízható szerviz meg a környéken nincs.
Egyébként típussal mennyire lehet mellényúlni? Azt láttam, hogy a szalagkábelnél nem mindegy hogy webkamerás a gép, vagy sem. Más egyéb van, amire figyelni kell?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.