Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102901) rgeorge válasza vicze (#102898) üzenetére


rgeorge
addikt

Vajon a System Interface Driver, vagy mi (most nincs előttem a W520) is frissült a Vantage-al együtt? Mert az biza szétküldi a színprofilt, ha olyanja van, pl. minden nap 11:00-kor. De újabb gépeken pl. BT eszköz csatlakozáskor is, nálam mintha röccenne USB csatlakozáskor is. 2019 május 7-i az utolsó verzió.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#102902) vicze válasza rgeorge (#102901) üzenetére


vicze
félisten

A System Interface Foundation folyamatosan frissül, így az nem szól közbe. Nekem 1.1.18.1-van fenn, ami áprilisi, de mivel régi gép, így nem tudom frissül-e egyáltalán.

Viszont a frissülés (ugye a Store csinálja, és első indítások malmozik kicsit) maga admin promptot dobott, így ez is vidám lesz. De tényleg az a legbosszantóbb, hogy nincs semmi doksi, hogy mik az új beállítások(se registry se GPO) a sok szemét reklám kikapcsolásara. :(
Semmilyen régi registry beállításra nem reagál semmit.

Amúgy a legújabb hülyesége a Vantage-nek az volt, hogy random bekapcsolta az EyeCare-t 1-1 (tök reandom) usernél, azt nem értette senki miért piros a kijelzője... "Szegény" MS-re fogják.

[ Szerkesztve ]

(#102903) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Amúgy mennyire gyakori ez az M2-es 2242-es port ha pl gépet váltok akkor tudom használni még ezt az ssd-t másik laptopban is?

(#102904) rgeorge válasza vicze (#102902) üzenetére


rgeorge
addikt

Erről beszélek én is, az EyeCare mód random bekapcsolásáról, ezt is a System Interface Foundation csinálja, legalábbis a 11:00 időzítésből kiindulva ő a leginkább gyanús. Akárhogy kapcsoltam ki az EyeCare-t, ez a 11:00-s időzítést nem hatotta meg, de a Vantage bizonyos részeinek megnyitására is előjött.
Holnap megnézem, amit a cikkben írtak (Lenovo Vintage > Device > Display & Camera > Display > Daytime Color Temperature).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#102905) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Üdv!
Lányomnak szeretnék venni laptopot, amit utazásnál ( egyetem ) könnyen tud hordozni. X-250-re gondoltam, mert a 40-es szériát sosem javasoltátok. Felhasználási mód - Internet, Offfice, néha filmnézés.
X250 Ezt találtam, ha esetleg van jobb javaslat megköszönöm!
Az eladótól már többször is vásároltam, megbízhatónak találtam!
Köszönöm a segítséget!

(#102906) vicze válasza SPeti1984 (#102903) üzenetére


vicze
félisten

A M.2 2242-es portot használják minden Thinkpad-ben a WWAN bővítésre, így mindegyikben van, DE nem minding modellt támogat háttértárat illetve, nem mindegyik SATA-t az újabbak csak NVMe-t támogatnak.
T440/s/p/T450/s/p SATA-t támogat csak T450s felett egyik s modell se támogat más storage-et WWAN-on, csak a simák. T480 és felette csak NVMe-t támogat már. X1-ek nem támogatják egyáltalán egyik se. A többi X-et nem tudom fejből.

(#102904) rgeorge: Holnap megnézhetem, hogy azoknál akiknél gond volt lefrissült-e de nem hiszem. Csak fogtam és az aksi toolbaron kikapcsoltam, azóta nem jött vissza senkinél.
Amúgy az új Vantage-ben nincs ilyen beállítás, szóval hiába is keresném. :D Valószínű ennek a sztorinak több változója is van.

(#102907) Butcher82 válasza DjKoxi (#102905) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

szerintem az X250 egy jó választás, de én IPS kijelző alá már nem adnám, amit linkeltél az TN a leírás alapján. Esetleg kérdezz rá hátha van náluk IPS verzió. Vagy még kicsit vadássz, biztos akad valahol IPS-sel (HA-n is szokott lenni többször is, elég sok megbízható, használt laptoppal kereskedő eladó van már itt).

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102908) FoxiestFox válasza rgeorge (#102904) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az nekem is sújtotta a W520-at, mielőtt eladtam 1-2 hónapja már ki és be kelett kapcsolni a night light-ot Winben, hogy normalizálódjon (minden egyes boot után).
Eye care ráadásul fordítva működött, mint a Wines.. undormány az egész. És tudtommal még mindig nem kapcsolható ki teljesen.
Az X220t-n gond nélkül megy, úgyhogy gondolom az Optimus miatt fossa össze magát W520-on.

(#102909) Tikakukac válasza SPeti1984 (#102903) üzenetére


Tikakukac
titán

Az abszolút zsákutca. Ennél a 2260-as a nagyobb fail. Adapterezhető a dolog egy darabig, utána úgyis kompatibilitási gondod van.

Szóval ja, remek kis szabvány volt, most is szinte telített a piac ilyenekből. Ja, nem, anno is volt 3 SSD összesen, abból meg lett 1 mostanra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102910) DjKoxi válasza Butcher82 (#102907) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm a megerősítést! Az IPS kijelzősök szerintem haveri körön belül gazdára találnak :)
Néztem a hardveraprót is, ez sem lenne rossz. IPS.
Sajnos a leírás, meg a képernyőfotó nem egyezik.

[ Szerkesztve ]

(#102911) vicze válasza Tikakukac (#102909) üzenetére


vicze
félisten

2. SSD-nek abszolút elmegy és rengeteg kínai gyártja elég olcsón SATA-t és NVMe-t is. Ha nem fontos olyan hű de nagyon a folyamatos sebesség és az adatbiztonság(bár ez szerintem nem vészes) akkor nyugodtan bevállalható.

(#102912) fungi válasza Oldman2 (#102895) üzenetére


fungi
aktív tag

Kingston V300 60 Gb semmi különös, működik.

(#102913) Tikakukac válasza vicze (#102911) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt mindenkinek egyéni mérlegelésére raknám. Az teljesen tuti, hogy a kínai rendelések kezdenek befalazódni, most már tényleg alig kapok meg valamit. Ilyet, hogy SSD nem is mernék rendelni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102914) Tim82 válasza vicze (#102892) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak érdeklődésképpen, kaphatunk egy linket a kínai 1 TB-os M.2 2242 SSD-hez? Gondolom, van, akinek hasznos lehet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102915) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

T420s-m mostanában magától kikapcsol. Bekapcsolva hagyom majd 10 perc múlva nézem és már kikapcsolt állapotban van. Ilyenkor ha megnyomom a bekapcosló gombot csak villog zölden a bekapcsoló gomb és az akku ikon. Kiveszem az akksit és a töltőt is lehúzom, várok egy kicsit majd táp alá helyezem a rendszert és akkor bekapcsol. Amikor használom akkor egyszer sem kapcsolt még ki. Mi lehet a gondja? Neten olvastam olyat, hogy volt visszahívás eeprom hibával 2011-es gyártás esetén. [link]

[ Szerkesztve ]

(#102916) vicze válasza Tikakukac (#102913) üzenetére


vicze
félisten

Szó sincs Kínáról. De nem kell messze menni választékért se.

(#102917) Tikakukac válasza vicze (#102916) üzenetére


Tikakukac
titán

Ó, de még mennyire, hogy arról van szó. SSD topik segít, attól, mert elkezdték itthon is adogatni ezeket dupla áron még nem ér annyit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102918) vicze válasza Tim82 (#102914) üzenetére


vicze
félisten

Hát már van 2TB-s is.
Ezek ugye DRAM nélküliek csak nagyon rövid peak sebességet bírnak utána esik 100 alá simán. Ha van elég RAM-od nem veszed nagyon észre. Ennek ellenére ezek egyáltalán nem olcsók sőt.

@Tikakukac: Egyiket se állítottam, mivel úgyis kidobott pénz mint megállapítottad ezért a dupla ár jobb mint a 5x-ös a márkáért.

[ Szerkesztve ]

(#102919) Tikakukac válasza vicze (#102918) üzenetére


Tikakukac
titán

Pár ezres tételben van statisztikám erről, mindegy, szerencsére nem az én pénzem, nem az én gépem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102920) Butcher82 válasza DjKoxi (#102910) üzenetére


Butcher82
senior tag

Elég sok pozítvja van ennek az eladónak is, van telefonszám egy kérdést megér, mivel elég sok lapost árul lehet csak elírta.
Az IPS panel sokkal kellemesebb a szemnek főleg mindennapos felhasználásra, de ez csak az én véleményem. :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102921) vicze válasza vicze (#102906) üzenetére


vicze
félisten

Megtaláltam a Daytime Color Temperature beállítást, mivel az úgy színek "csodálatosan" kontrasztosak(minimalist flat deign for the win!) az opciók tökéletesen beleolvadnak a fejléc hátterébe, és a TN-en konkrétan alig látszott. :U Elnézést a félre informálásért. :(
Amúgy ez csak akkor aktív ha EyeCare is szóval annak a kikapcsolása meg kéne oldja a gondokat.

[ Szerkesztve ]

(#102922) DjKoxi válasza Butcher82 (#102920) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Megvettem az IPS kijelzőst. Nagyon korrektnek tűnik az eladó, készséges, türelmes. Küldött képeket.

(#102923) Oldman2 válasza fungi (#102912) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

(#102924) Butcher82 válasza DjKoxi (#102922) üzenetére


Butcher82
senior tag

Örülök, hogy összejött.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102925) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Idő közben átnyergeltem egy W541-re.
Minden rendben a gépezettel egy dolgot kérdeznék meg, hátha van rá megoldás, vagy valaki találkozott már hasonlóval és tudja, hogy mitől van.
Ha telepről működtetem a gépet, akkor renderelés alatt a poci szabályos időközönként ejti az órajelét.
Mondjuk megy 3.3 Ghz-en, egy ideig, aztán 800 Mhz, aztán vissza.
Ezt teljesen szabályos időközönként.
Nem ér el kritikus hőmérsékletet, nem emiatt van, max 90C az egyik mag az összes többi 80-85C üzemel.
De ellenőrző programmal is néztem és nem jelzi, hogy thermal throtling-olna.
Mi lehet ennek az oka, van rá valami megoldás?

Gép adatai: i7-4810MQ, 2x8 Gb HyperX, K2100M, SSD 240GB, Win10 Pro 64 bit

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#102926) Tikakukac válasza Olajka02 (#102925) üzenetére


Tikakukac
titán

Leírtad a 2 okot ami lehet: telepről render és 90 fok. Nem feltétlen kell 105 fok vagy épp mennyi, az az Intel ajánlása. A gyártók eltérhetnek és szoktak is ettől.

Plusz akkuról nem tudsz maxi kraftot kiszedni, szinte soha. Bizonyos gépek fixen tiltanak is szorzókat. Neked még szinte jó is a dolgod. Renderelni tápról, meg főleg nagy asztaliról szoktunk :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102927) Olajka02 válasza Tikakukac (#102926) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Köszi a választ.
Értem.
Akkor ez így rendben is van.
Csak azért kérdeztem rá, mert ugye ez egy WS cucc, hátha tudja ezt kezelni.
De rendben, elfogadom, hogy ez így megy ebben a formában.
Még ismerkedem ezzel a thinkpad-es világgal.
Egyébként nagyon frankó cucc.
Amit eddig kipróbáltam rajta mindennel elégedett vagyok.

Az viszont ebből a szempontból érdekes, hogy az előtte lévő T540p-m meg telepről 100 mhz-cel feljebb boost-olt, mint hálózatról és az nem csinált ilyen droppokat.
De nyilván más típus, más beállított és gyárilag preferált működési profilok vannak.

(#102928) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Nálatok a win 10 óta rendesen működik a webkamera? Mert nálam sem a 440p sem az x260-ban azóta nem tudom életre kelteni hiába rakom fel a drivereket.

(#102929) vicze válasza SPeti1984 (#102928) üzenetére


vicze
félisten

Mi az, hogy óta? Mind a két gép alapból Windows 10-el lett kiadva.
Nyilván működik rendesen.

BIOS-ban aktív? Windows 10 beállításaiban nem tiltottad le? Eszközkezelőben megvan és működik?

[ Szerkesztve ]

(#102930) Tim82 válasza vicze (#102929) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mind a két gép alapból Windows 10-el lett kiadva.

T440p legfeljebb Win 8-cal. (2014-es gép, a Windows 10 meg 2015 júliusában jelent meg.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102931) Kbali válasza SPeti1984 (#102928) üzenetére


Kbali
nagyúr

440p-m van, win10-zel, megy a kamerám.

(#102932) SPeti1984 válasza vicze (#102929) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Hát épp ez a gond, hogy hiába telepítem a drivereket hozzá meg sem jelenik az eszközkezelőben egyik gépnél sem. Win 10-nél engedélyezve van a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#102933) Tim82 válasza SPeti1984 (#102932) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy már említették, a BIOS-ban megnézted, hogy nincsen letiltva-e a kamera?

Mobilról vagyok, amin korlátozottan működik a BIOS szimulátor, így nem tudom, hogy a Security-> I/O port access vagy Internal Device Access alatt tudod csekkolni és engedélyezni, ha szükséges.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102934) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

ThinkPad R50e elketyeg Dothan-nal, vagy csak Banias-al?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#102935) vicze válasza Tim82 (#102930) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést, igazad van Win 8 volt(egy kutya :P ), mondjuk az "ótát" akkor se értem. :)

Igen ott van a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#102936) Anász válasza Surfym@n (#102934) üzenetére


Anász
tag

Én upgradeltem az origi SL8ML-ről SL7EM-re. Bár rövid ideig használtam, akkor is inkább teszteltem, de ment hiba nélkül.

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#102937) Tim82 válasza Surfym@n (#102934) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megeszi a Dothan procikat is, ha azok 400 MHz FSB-sek (a Pentium M 725, 735, 745, 755, 765 ezek).

Az 533 MHz FSB-sekhez valamilyen hardveres mókolás kell, egyébként azt hiszem, csak 400 MHz FSB-re visszakorlátozva mennének az R50e-ben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102938) SPeti1984 válasza Tim82 (#102933) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Igen Bios-ban is engedélyezve van a kamera ezért is fura a dolog.

(#102939) darvinya válasza SPeti1984 (#102938) üzenetére


darvinya
titán

Nálam BT-vel volt hasonló, s egy BIOS reset oldotta meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102940) tototos válasza tototos (#102915) üzenetére


tototos
őstag

valaki? :F valahonnan ki lehet deríteni miért kapcsol ki a gép? windows tárol valamit?

(#102941) donjohnson válasza tototos (#102940) üzenetére


donjohnson
addikt

eseménynaplót nézted? (event viewer) szerepel benne valami a rendszer fül alatt, piros x-es hibaüzenet a kikapcsolás időpontjában?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#102942) tototos válasza donjohnson (#102941) üzenetére


tototos
őstag

Semmi. Piros x csak a bekapcsolás után van, hogy a rendszer leállása váratlan volt.

(#102943) DjKoxi válasza Butcher82 (#102924) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Itthon van a gép, szép állapot karcmentes kijelző ami LP125WH2 SPT1, valóban IPS. A proci I7 5600 U.
Szinte újszerű, kopásmentes mindenhol, csak a fedlapon van pár apró karc. 167 GB-os Intel SSD, 8 GB RAM, fél év gari.

Egyelőre ismerkedés a WIN 10-zel, és ami a lényeg a lányom nagyon elégedett :)

Érdemes volt tanácsot kérnem a fórumon, köszönöm szépen!

(#102944) adamhr


adamhr
lelkes újonc

Hetekkel ezelőtt kérdeztem a fórumon a véleményeket a T440-ről.
Beszámolok pár sorban. Mivel anyagi és ár érték arányban ezt találtam a legjobbnak. (i5-4300U,8GB,180SSD stb.). Szerettem volna egy megbízható, megkímélt T-t. Sikerült. A touchpad elsőre furcsa volt, de megszoktam és már szeretem. Lehet ezért megköveztek. A gép anyag minősége hozza a szokásost. Tehát megbízható, strapabíró. Színre tökéletes. Nem zavaró az eltérés. Hűtésre is 5 csillag. Én megszerettem. W-vel is tökéletesen megy, én L Mintel használom. Elégedett vagyok vele, csalódtam, de azt pozitívan. Majd a T440P is érkezik hamarosan. Tehát a Thinkpad nem változott negatív irányba x40-es szériával.
Köszönöm, hogy elolvastad.

[ Szerkesztve ]

Lg, AdamHr | Thinkpad T440,540P,X240-Huawei,Xiaomi|| Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#102945) Tikakukac válasza adamhr (#102944) üzenetére


Tikakukac
titán

Mások tiszteletben tartásával kérdezek akkor egyet. Vagy párat.

Szerettem volna egy megbízható, megkímélt T-t. Sikerült.

Ezt 3 hétből?

A touchpad elsőre furcsa volt, de megszoktam és már szeretem. Lehet ezért megköveztek.

Én biztosan nem. Fogunk egy T450-et meg egy T440-et és azonos feladatokat kell elvégezned. Mérünk időt és végül 1-10-ig pontozzuk az ujjleszakadást és b@zmegelést. Az biztos a szeretem szót 40-es touchpadről khm, nos, nem sűrűn olvasni. Finom voltam.

A gép anyag minősége hozza a szokásost.

Szokásos mit? Mert nem ThinkPadot, ezt tudjuk, látjuk, mérhetjük, tapasztaljuk.

Tehát megbízható, strapabíró.

Ugrás az első pontra, grátisz egy gépből ezt levonni...

Tehát a Thinkpad nem változott negatív irányba x40-es szériával.

Továbbra is tisztelettel: ömlik az önigazolás szegény értékelésből. Ezt én így nulláról betolva 2-3 hét tapasztalattal erősnek érzem. Kicsit olyan szemben az autópályán érzés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102946) HSM válasza adamhr (#102944) üzenetére


HSM
félisten

Ezek a gigantikus clickpadek kizárólag akkor nem zavaróak, ha ki vannak kapcsolva. De legkésőbb az első gombnyomással való próbálkozáskor forralja fel az ember agyvizét. Mindenesetre, sok szerencsét hozzá. :R

(#102947) adamhr válasza Tikakukac (#102945) üzenetére


adamhr
lelkes újonc

Vártalak! :D
De komolyan nyertem egy fogadást, hogy nem kell 10 perc és itt vagy.
Elfogadom a Te véleményedet, de had térjek rá vissza egy fél, majd egy év múlva. És meglátjuk akkor is ez lesz e a véleményem. De van egy érzésem, hogy igen.

Köszönöm a válaszodat és hogy időt szakítottál Rám! :)

Lg, AdamHr | Thinkpad T440,540P,X240-Huawei,Xiaomi|| Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#102948) fattyu válasza adamhr (#102944) üzenetére


fattyu
veterán

A gép anyag minősége hozza a szokásost. Tehát megbízható, strapabíró.

aha. láttál már élőben 30ast 20ast? utoljálra max a lenovo marketingesei mondtak olyat hogy ugyanolyan anyagminőség masszív strapabíró.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102949) adamhr válasza fattyu (#102948) üzenetére


adamhr
lelkes újonc

Láttam és van is a családba. Én nem csalódtam... De majd az élet hozza!

Lg, AdamHr | Thinkpad T440,540P,X240-Huawei,Xiaomi|| Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#102950) fattyu válasza adamhr (#102949) üzenetére


fattyu
veterán

szedd le a hátlapot. csak a kedvemért. aztán tedd mellé a 30as vázát... csak ne tedd púpos felületre mert rájahajlik...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.