Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) Batman2 válasza Speeedfire (#15479) üzenetére


Batman2
őstag

A plusz tranyó elvileg a teljesítményét dobja meg legalább 1,5x-ére, de nyilván nem csak a hasznos jelet, hanem a torzítást is növeli, ezért is érdeklődtem a minőségéről, hogy belefér e még plusz két tranyós teljesítmény növelés (található neten ilyen kapcsolás BD tranyó párral) !

Üdv. és köszi !

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#15602) PHM válasza Batman2 (#15600) üzenetére


PHM
addikt

P=UxU/8R (Egytelepes táplálásnál.)
A 22W-ot csak az adatlapon megadott tápfeszültség mellett tudja,
a megadott impedanciára.
Alacsonyabb tápfesz mellett jóval kisebb lesz a kimenő teljesítmény.
Ehhez vedd még hozzá, hogy a hangosságérzet karakterisztikája
közel logaritmikus.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15603) Lompos48 válasza Batman2 (#15598) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szívesen bármikor. Csak olyan kérdéseket ne tegyé' fel, amikre nem tudjuk a választ és itt kell megszégyenüljünk. :))

A fordított betáplálás ellen már tettem egy 5A-es Sottky formájában

Erre egy - inkább rosszmájú - megjegyzésem van. A Schottky jobb, mint a mezei dióda, mert kisebb rajta a feszültségesés és így kevesebb tejesítményt kajál meg az erősítőéből. :) Pedig utánaszámolva előző hsz. váltások alapján: a dióda 2A körül/fölött (maximumon) el fog fűteni kb 1W-ot. Ha ezt az erősítőnek maradna, fele kijöhetne hangban, fele a levegőbe a hűtőborda útján. De ne legyek már annyira szőrszálhasogató!
Ha a táp és erősítő külön-külön dobozban lesz, inkább keress valami olyan konnektort a tápláláshoz, ami nem csatlakoztatható fordítva. Akkor nem kellene a dióda.

(#15604) totya694 válasza Speeedfire (#15591) üzenetére


totya694
őstag

Elég sok fajta rajzoló szert/tollat kipróbáltam és nekem csak a köröm lakk volt ami 100%-os sikert nyújtott minden esetbe.A lakkfilc nekem nem jött be 1x sem sikerült "normális" NYÁK-ot készítenem. :(

Üdv:Attila

(#15605) Speeedfire válasza totya694 (#15604) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én sima alkoholos filccel is javítottam már, nem volt 100%-os. De működött. Viszont ha rendesen rá van vasalva akkor okés. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15606) totya694 válasza Speeedfire (#15605) üzenetére


totya694
őstag

Egy Konica laser nyomtatóm van.Lehet,hogy pont most fogsz annyira felcsigázni,hogy munkára fogjam(csak már azt se tudom hogy kell) :B

Üdv:Attila

(#15607) And válasza Batman2 (#15598) üzenetére


And
veterán

Fordított betáplálás ellen egy hagyományos nagyáramú Si-dióda is megteszi, ha azt a táppal párhuzamosan, de záróirányban kötöd. Persze ilyenkor kötelező még a dióda előtt egy kellően gyors üvegbiztosíték a tápágban, és az sem árt, ha a dióda a fogyasztó névleges áramánál jóval többet is elvisel (elvégre fordított tápnál rövidre zárja a tápágat). Ez a megoldás viszont alapesetben, helyes polaritásnál nem melegíti a diódát.

(#15608) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Karácsonyra lehet hogy kapnék egy új multimétert.
Egy viszonylag nagyobb tudású darabot keresek, és jó lenne a PC-kapcsolat is, ha belefér árban.
Amit eddig néztem, az két Maxwell: 25506 és 25507. Utóbbi úgy néz ki már kifutó darab, nem is biztos hogy találnék még valahol.
Árban viszont lehet még ezek is túl drágák lennének (20-21e körül vannak), ha feladnám a PC-kapcsolatot, akkor mit kapnék mondjuk 13-15e körül ?
Viszont akkor már olyan kellene, ami tényleg tud mindent amit ebben a kategóriában lehet: frekvencia min. 1Mhz-ig, kitöltési tényező, hőmérséklet, Min - Max data hold.
A "Power Ratio measuring (dBm)" mit is akar jelenteni ? (A 25506-ban van)
Még az is jól jönne, ha 20A-ig lehetne mérni (és lehetőleg nem csak 10s-ig...), ha erre van esély. Bár azt tudom hogy lakatfogós lenne jó erre, de abból meg ami DC-t is tud, elég drága.

(#15609) Speeedfire válasza totya694 (#15606) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hát akkor hajrá, szerintem megéri, mert olcsó és semmi extra dolog nem kell hozzá. :)
[link] [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15610) atesss válasza atesss (#15608) üzenetére


atesss
addikt

A dBm-re rájöttem: [link]
Nem mondom hogy olyan fontos, de azért ezt sem árt ha tudja.

MOD: Most jövök rá, hogy ez teljesítmény egység, amit hogyan tud mérni 1 db multiméter ?

[ Szerkesztve ]

(#15611) totya694 válasza Speeedfire (#15609) üzenetére


totya694
őstag

Köszi az infókat(elmentettem) :R

Üdv:Attila

(#15612) Lompos48 válasza atesss (#15610) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A dBm mérés egy illesztett tehelésen történik. Nem tudom a Maxwell műszeren melyik értéket választották. Az egyik ilyen szokványos impedanciaérték például a 600Ω. Ebben az esetben a mért jel a műszer bemenetén már eleve 600Ω-ot "lát", így a mérés egyértelmű.

Ami a PC-kapcsolatot illeti kissé szkeptikusabb vagyok. Erről se találtam leírást. Sajnos van egy nem túl kielégítő tapasztalatom hasonló műszerrel. Igen, rendelkezik egy soros porttal, adnak hozzá szoftvert (én floppin kaptam), amivel tényleg a mért értékek a PC-re jutnak, sőt grafikont is rajzol belőle olyan DOS 6.0 szintű grafikával. Másra képtelenség használni az adatokat, nem lehet a műszert utasítani/vezérelni. Kellene ismerni hozzá, a műszerben használt protokollt, de a vezérlés akkor se lehetséges. Protokoll ismeretében talán az adatokkal több mindent lehetne kezdeni.
Tehát nézegesd meg alaposan az igényeid függvényében.

Viszont akkor már olyan kellene, ami tényleg tud mindent amit ebben a kategóriában lehet: frekvencia min. 1Mhz-ig, kitöltési tényező, hőmérséklet, Min - Max data hold.

Ez már a Fluke kategória.

[ Szerkesztve ]

(#15613) totya694 válasza Lompos48 (#15612) üzenetére


totya694
őstag

Ebből Te mit tudnál kihozni? :B
A doboza miatt tetszett meg de azért van benne más is.

atesss: Ha műszer akkor Fluke(még ha spórolni is kell rá de megéri)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#15614) Lompos48 válasza totya694 (#15613) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Jókat kérdezel!

Elsősorban eltitkoltad (önzésből :D ), hogy mit rejt az előlap. Ezért dühömben nem is mondom meg hol található a Users Guide-ja.

Van benne pumpa, klassz hátlapi hálózati csatlakozás kapcsolóval, fogadok rá, hogy hálózati szűrő is van a dobozban. Nehéz lesz kitalálni mit tegyél az előlap helyére és hogy, mert a kijelző nagyon dedikáltnak tűnik. Hálózati trafó, minőségi, biztos :Y stb.

De csak törd a fejecskédet, megérdemled!

(#15615) totya694 válasza Lompos48 (#15614) üzenetére


totya694
őstag

Sajnos az enyém nem tartalmaz kijelzőt az elején.Erősítő doboznak vettem meg különben.
PC-s csatik vannak a hátulján.Igen a tápcsatival egybe van építve egy szűrés is amiből a kraft egy 24V 4,2A-es kapcsoló üzemű tápba megy.(tennék fel fotót de nem tudok "A képfeltöltés átmenetileg nem elérhető, a hiba javításáig kérjük türelmeteket!")
Van benne sok minden...

Külön köszönöm az olvasni valót :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#15616) atesss válasza Lompos48 (#15612) üzenetére


atesss
addikt

Ja így már érthető a dBm.
Bár az azért érdekes, hogy nagyobb feszültségen ez már több W is lehet a műszeren keresztül. Pl. 40V-on 2.66W.
Bár gondolom van egy méréshatár.

Másra képtelenség használni az adatokat.
A Maxwell szoftverében XLS exportálás van. Meg a grafikont lehet BMP-be elmenteni.
De jobb lenne TXT exportálás, amit utána könnyebben fel tudok dolgozni saját programmal (C-ben vagy akár most már Perl-ben írt).

Illetve az igazi az lenne, ha a soros portos kommunikációnál tudnám a protokollt, és akkor akár saját regisztráló eszközt is tudnék építeni MCU-val. Persze ez már nem egyszerű, de nem lenne rossz. USB-snél ez viszont elég nehézkes (ott már nehezebb lehet ismerni / kiismerni a protokollt, meg USB-t tudó MCU kell).

nem lehet a műszert utasítani/vezérelni.
Na ezt tényleg nem lehet vele, de ez már végképp más árkategória lenne.

Ez már a Fluke kategória.
Ezt tudja ez a Maxwell, illetve az USB-s, amit tudja a Min - Max data hold-ot, az csak 100kHz-ig mér.
A soros portos nem tudja a Min - Max data hold-ot, viszont 10MHz-ig mér.

totya694
Ha műszer akkor Fluke(még ha spórolni is kell rá de megéri)
Ahhoz sajnos elég sokat kellene spórolnom...
Pontosságon kívül miben lenne az sokkal jobb mint a Maxwell ? (Jó persze tartósságban is.)
Ha jól sejtem Fluke-nak egy alap műszere is min 20e körül van, nem ?

[ Szerkesztve ]

(#15617) totya694 válasza atesss (#15616) üzenetére


totya694
őstag

Az "olcsóbb" műszereknél én azt tapasztaltam,hogy sok használat/kapcsolgatás elkoptatja a forgókapcsolót ami a NYÁK-on van kialakítva és már lehet is venni a másikat.
Arról nem beszélve,hogy sok olcsó digitális multiméterrel egyszerűen nem lehet pl. autónál töltést mérni mert a gyújtás okozta jelektől behülyül a műszer.

Lompos48: Amcsi dobozba majd Nelson Pass-t építek ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#15618) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na ma sikerült maci mentessé tenni az 5 single ended Pcl/Ecl86 csatornámat. A kulcs az volt, hogy újrakábeleztem mindent, ezúttal UTP ereket használtam, ebből lehet a legjobb fűtés vezetéket csinálni, aztán kellett alkalmazni egy minimális negatív visszacsatolást, mert ezeknél a csöveknél a fűtés kiközepezés nem csinál semmit, elvileg a soros fűtőszáluk miatt.

Most kellene valami műszer, amivel tudok mérni átviteli jelleggörbét, mert baszott jól szól, él vele a zene. :K

Majd a napokban megépítem az OTL csövest is, aztán valamikor befejezem az 5.1-hez a PP (mélynyomó) rajzát és azt is megépítem, valamint megtervezem a dobozt és megyek lapszabászatba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15619) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A nemrég emlegetett tápomat próbáltam volna kimérni, de semmi feszt nem mutat, ha a kábeleken mérek szakadást akkor azt jelzi, hogy szakadt...sok esélye nincs. Újratekercselni meg szerintem nem sok értelme lenne ezt a kis 37VA-s trafót. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15620) Lompos48 válasza Speeedfire (#15619) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Táp vagy trafó ami szakadást mutat?

(#15621) Speeedfire válasza Lompos48 (#15620) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A trafó, 0V van a kimenetén. :O

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15622) Lompos48 válasza Speeedfire (#15621) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az tényleg gáz. Ha nem vagy az a trafótekercselgetős fajta, akkor tényleg túl nagy a befektetés.

(#15623) Speeedfire válasza Lompos48 (#15622) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

1x nem csináltam még. :N
Így nem tudok nyilatkorni róla, hogy milyen. De oda is kellene akkor venni rezet minimum. :D
Vagy a mostanit megfoltozni, nem tudom mi a megoldás. Mindenesetre fura, hogy mind a 2 oldalon szakadás van.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15624) CPT.Pirk válasza Speeedfire (#15623) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Véletlen nincs benne hőbiztosíték (vagy valami ilyesmi a neve)? Élőben még nem láttam, de volt már ilyen trafóm, amit meg kellett patkolni, aztán jó lett és azóta is megy.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15625) Lompos48 válasza Speeedfire (#15623) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha egy egyszerű trafóról van szó (1 primér és 1 szekunder tekercs), akkor annak 4 szála van. Ha semmiféle kombinációban nem mérsz valamelyik 2 szál között ellenállást, akkor mindkettő szakadt (nem egy szokásos jelenség). Ha mégis, akkor újra kell tekerni és 2 út áll előtted: újraszámolni, vagy bontáskor megszámolni a letekert meneteket. Kis trafónál a primérnél elég sok lesz. De inkább keress a környezetedben valakit, aki már csinálta. Távvezérléssel nagyon nehezen menne az első trafó újratekerése.

Amit CPT.Pirk ír tökéletesen igaz, a baj akkor lehet, ha a hőbiztosíték a menetek közt van és onnan kell előbányászni.

[ Szerkesztve ]

(#15626) PHM válasza Lompos48 (#15625) üzenetére


PHM
addikt

A hőbiztosíték általában a primer tekercs külsején szokott lenni,
a papír szigetelő alatt. (Eddigi tapasztalataim szerint legalábbis.)
Ha a szekunder tekercs is szakadt, szerintem nem éri meg vele foglalkozni.
Egyszerűbb egy másik trafót szerezni.
Kivéve persze, ha a gyakorlás/tanulás a cél.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15627) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Egyszerű a trafó mint a faék, 2-2 vezeték van rajta, a 2 piros szerintem a bemenet a vastagság és a szín miatt a barna/sárga pedig a kimenet. Mindegyiken szakadást mértem. Ami kicsit fura szerintem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15628) Lompos48 válasza Speeedfire (#15627) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A vastagság alapján pont a piros a szekunder márcsak azért is, mert általában belül tekerik a primért, kívül a szekundert.

(#15629) Lompos48


Lompos48
nagyúr

És ami még érdekes: túlságosan vastag a szekunder drótja, az nem olvad el csak úgy, nyomtalanul a képeken pedig eléggé makulátlanul néz ki a tekercs. A jobboldali képen talán látható egy kis mechanikai behatás egy meneten, de attúl még műkodhetne.

(#15630) totya694 válasza Speeedfire (#15627) üzenetére


totya694
őstag

Üdv mindenkinek
Nos miben volt a trafó(mert sok esetben a származása elárulja,hogy van-e benne hőbiztosíték).Ha valamilyen eszköznek volt egy műanyag dobozba zárt külső tápja akkor nagy rá az esély,hogy van benne hőbiztosíték(+ lehet még olvadó betét is a kimeneti oldalon)
Vannak gyártók akik a hőbiztit bedugják a csévetest és a vasmag közé ezt jól lehet látni. és van aki bele rejti a trafó belsejébe no ezekkel van a gond mert még "jobb" esetben is csak úgy lehet hozzáférni,hogy a secunder(vastag vezetéket) le kell tekerni a trafó szét szedése után.Ha egy olyan készülékbe volt a trafó ahol volt neki külön biztosítékja a primer(230-as) oldalon akkor lényegesen kisebb az esély arra,hogy építettek bele hőbiztit is."DE" természetesen a kivételek erősítik a szabályt.

Üdv:Attila

(#15631) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy tápegység autó erősítőhöz, amit lakásban akarok használni. Azt mondták nem elég neki a 12V kell 14,7V neki illetve legalább 5A. Igaz ez?
Mert akkor nem úszom meg olcsón a dolgot. ezt néztem. Jó e? Ha nem vagy van olcsóbban, akkor linkelne be valaki egy jót és olcsót!
Köszi

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#15632) moha21 válasza adyh (#15631) üzenetére


moha21
addikt

Nálam eddig vígan ment az összes autóerősítő 12V-ról. Próbáld ki PC táppal óvatosan! ( Ugye nem szereti, ha csak 1 ág van terhelve ), ha elindul akkor lehet venni 12 V-os stabilizált tápokat.

Egyébként mekkora teljesítményű? / bár gyanítom rá van írva 1000 W /

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15633) adyh válasza moha21 (#15632) üzenetére


adyh
tag

Igazából öcsémnek lesz karácsonyra. Azt hiszem ez. Azért kéne valami fix gyári táp neki. Nem tudom kipróbálni előtte sajna. Linkelnél nekem egy ilyen stabilizált tápot?
Köszi

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#15634) Lompos48 válasza adyh (#15633) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az igazság az, hogy annak az erősítőnek KELL táplálás. A kiválasztott táp tényleg megfelelő lehet(ne), kérdés mit "szólna" az erősítő a 15V-hoz, mert az akku 14.4V-nál nem szokott többet adni. Meg aztán kapcsolóuzemű, akár a PC-tápok is.

(#15635) totya694 válasza adyh (#15633) üzenetére


totya694
őstag

Néhány lehetőség és még ott vannak a már részben kihalt CB tápok azokat direkt 13,8V-ra kalibrálták(ennyi az autó nyugalmi feszültsége és 14,2V-nak kellene lennie a max. töltő feszültségnek)

CB táp 5000-ért

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#15636) moha21 válasza adyh (#15633) üzenetére


moha21
addikt

[link] én ilyeneket szoktam használni ( többnyire LED-ekhez és kamerákhoz ), de az az autóerősítő nem tudni valójában mennyit is kér. Lehet elfogyna a táp alatta. ( egyébként se biztos szeretné a táp kondi nélkül ).

Benti használatra miért kell ilyet venni? 10-15 k -ból lehet kapni asztali erősítőt trafóval mindennel és még szebben is szól, mint ezek a vackok ( számomra nem volt élvezhető, pedig nem vagyok egy HIFI mániás).

(#15634) Lompos48 : Igen nem nagyon szeretik a kapcsolóüzemű tápokat. Főleg a PC-tápról való hajtás esetén halnak sorra meg.

Határokon belül lehet csak használni így!

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15637) totya694 válasza adyh (#15633) üzenetére


totya694
őstag

Ismét pár CB táp

Üdv:Attila

(#15638) adyh válasza totya694 (#15637) üzenetére


adyh
tag

Ezt nézegetem, elbírja akkor?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#15639) Lompos48 válasza moha21 (#15636) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Rendesen kihajtva (bár nem tudom honnan lehetne 2 ohmos hangfalakat keríteni belső használatra) izgalmas egy kütyü, valószínű jócskán 10A fölött kér. Én szívem szerint egy kegyetlen egyenirányítóval etetném jó nagy befőttesüvegnyi szűrőkondikkal, Mivel itt próba/tesztelés lehetősége ki van zárva ki kell választani egy legalább 15A-es 12V-os tápot, az a teljesítményveszteség, ami a 14.x-12V fesz. különbségből születne nem lesz világvége.

@adyh: az közel sem elég.

[ Szerkesztve ]

(#15640) adyh válasza Lompos48 (#15639) üzenetére


adyh
tag

No, akkor nézem ezt 12V/10A árban ez lenne a megfelelő
Nagyon muszáj ez 12V/16A vagy akár ez 13,5V/14,9A ? Árban kicsit sokak ezek már most nekem de tényleg kell ekkora?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#15641) totya694 válasza adyh (#15638) üzenetére


totya694
őstag

Inkább a 10A felé hajlanék én is.
Nekem is van egy Blaupunk 2x 25W-os autós kis erősítőm annak 5A-es a biztije és nem véletlen.

Üdv:Attila

(#15642) adyh válasza totya694 (#15641) üzenetére


adyh
tag

Tényleg, amekkora biztosíték van rajta annál nagyobbat nem is nagyon kell venni nem? Vagy rosszul gondolom?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#15643) moha21 válasza adyh (#15642) üzenetére


moha21
addikt

Jól gondolod. Bár túlméretezni nem árt, de többet nem vehet fel a cucc. Ezért is szoktam csodálkozni az 1000 W-okon, közben 12V mellett 10A-es biztosíték van, ami 120W bemenetet jelent és nyilván a kimenet ennél kisebb lesz. Ezért is linkeltem azt a 10 A-es tápot 6 ezerért az még elmegy.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15644) totya694 válasza adyh (#15642) üzenetére


totya694
őstag

Általában nem kell de azért nem mindegy,hogy egy 4A-es táp megy 90-100%-os terhelésen hatalmas hőtermeléssel stb. vagy egy 10A-es táp félgőzzel erőlködés nélkül is teljesíti amit kell.(persze kisebb hőmérsékleten stb.)
A biztosítékok közt is van több fajta...

Üdv:Attila

(#15645) adyh válasza moha21 (#15643) üzenetére


adyh
tag

Igen-igen, akkor megtudakolom mekkora biztosíték van rajt pontosan, és ahhoz mérten választok egy 12V-osat.

Köszi mindenkinek a segítséget!
Kellemes Ünnepeket! :)

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#15646) Speeedfire válasza Lompos48 (#15628) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Tehát a 2 piros lenne a kimenete? :U


totya694: A változatosság kedvéért ez is lemezjátszóban volt. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15647) Lompos48 válasza Speeedfire (#15646) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Persze. Csak nem kimenet, hanem szekunder.

(#15648) Speeedfire válasza Lompos48 (#15647) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én maradok a hétköznapi nyelvnél. :DDD
Na, akkor lassan jövök vissza a mérési eredményekkel. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15649) Lompos48 válasza Speeedfire (#15648) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem hagyom! Nyugodtan lehet bemenet is. Ha mondjuk 30V~ -t kötsz egy ilyen trafó "vastag" drótos tekercsére, a másikon 230V~ -t fog adni (az lesz a kimenet), mert a trafók reverzibiisek. :K

(#15650) Speeedfire válasza Lompos48 (#15649) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hát, így is 0V van a kimenetén. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.