Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) Lauda válasza undercover (#24600) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nekem a wd mypassportok beváltak. A családi képeket érdemes lehet egyszerre több helyen is tárolni.

(#24602) gabormgp


gabormgp
senior tag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy fotók, videók tárolására milyen külső merevlemezt ajánlanátok?

Árban kb 50.000Ft környékére gondoltam.

Új vagyok ebben a témában, megbízhatóak ezek a kütyük?
Nem vesznek el róla az adatok?

Előre is nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24603) undercover válasza Lauda (#24601) üzenetére


undercover
senior tag

Köszönöm a választ!

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#24604) -mugen-


-mugen-
tag

Üdv!

Melyiket vegyem szerintetek?
LaCie
Toshiba
Toshiba

"nankurunaisa"

(#24605) King Unique válasza -mugen- (#24604) üzenetére


King Unique
titán

Ez értelemszerűen nagyban függ attól, hogy pontosan milyen külső merevlemez kell.
A LaCie eleve prémium kategóriás gyártó, mármint a külső ház dizájnja és anyaga, meg esetleg a gyárilag mellékelt szoftverek és szolgáltatások (pl. Rescue Data Recovery Services) tekintetében.
A LaCie Mobile Drive USB-C fizikai interfészes és gyárilag is USB-C - USB-C kábelt mellékelnek hozzá, míg a Toshiba Canvio Flex Micro-B csatlakozóaljzattal van ellátva, amihez Micro-B - USB-A és Micro-B - USB-C kábeleket mellékelnek gyárilag.
A Toshiba Canvio Flex külső merevlemez gyárilag exFAT fájlrendszerre van formázva, ami Windows és macOS közötti használatnál praktikus lehet, mivel az exFAT-ot mindkét operációs rendszer natívan olvassa és írja, ellenben pl. az NTFS-t a macOS alapesetben csak olvasni tudja. Ha tartósan Windowson lesz használva a külső merevlemez, akkor viszont célszerű átformázni NTFS fájlrendszerre.
A 2,5" Toshiba és WD külső merevlemezek eleve integrált USB-sek (példa), ellenben a többi gyártó hasonló termékeinél standard SATA csatolófelületű HDD van az USB-s külső házban.
Mindkét, sőt manapság az összes 2,5" belső és külső HDD SMR adatrögzítő eljárást használ, ami (átmeneti) belassulást okozhat írásnál. Viszont ha nem kell gyakran nagyobb mennyiségű adatot rámásolni (ráírni), akkor kevésbé téma ez.
Mindkét linkelt külső merevlemezre hivatalosan 3 év gyártói garancia van, nem 2 év, az hogy egyes webáruházak csak 1-2 évet biztosítanak, az más dolog. Ahol ha pl. csak 2 évet adnak, akkor a fennmaradó 1 évben opció lehet az RMA, viszont akkor azt saját költségre kell intézni.
Jól felmentek az árak, kb. 1-2 éve 25-30 ezer körül már 2,5" 2 TB külső merevlemezeket lehetett venni, most meg 1 TB kerül annyiba...

[ Szerkesztve ]

(#24606) -mugen- válasza King Unique (#24605) üzenetére


-mugen-
tag

Mac/Iphone képek mentésére lesz,LaCie csak ezért került képbe mert így akciósan egy árban vannak.
az usb c- c pedig meg plusz pont,úgy néz ki a laCie lenne a legjobb a 3 közül.

"nankurunaisa"

(#24607) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Külső ssd-t keresek adattárolásra, mentésre 1Tb méretben. A kiszemelt példány a Kingston XS1000 [link] . Jó lehet vagy van ebben az árkategóriában más ajánlott?
Köszönöm.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#24608) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata olyan USB-s 2 diskes külső házzal, amiben RAID1-be tudok tenni 2 db 10 TB-os HDD-t? Raspbian alá lenne mountolva. Eddig nem nagyon találtam ilyesmit, vagy ha van is, már lassan egy belépő szintű NAS-t tudok venni az árán.

Köszi!
Üdv.

(#24609) King Unique válasza Winnie The P (#24607) üzenetére


King Unique
titán

Ez a topik a címéből adódóan is eleve külső merevlemezekkel, azaz külső HDD-kkel foglalkozik, ellenben külső SSD ügyben értelemszerűen a "Milyen SSD-t vegyek?" topikban kellene érdeklődni, illetve előtte megnézni az ottani példákat, a fórum külső SSD cikkeit, stb., ami már többször le lett írva itt.
Egyébként igen, egynek elvileg az Kingston XS1000 is jó lehet, ha olcsó gyárilag készre szerelt külső SSD kell és USB 3.2 Gen 2 alapon elég 10 Gb/s (max. 1 GB/s) adatátviteli sebesség.

(#24608) almi:
A téma összefoglaló elején eleve világosan le van írva és a téma tudnivalóknál is külön feltüntetve, hogy a 3,5" méretformátumú külső házakkal a Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja foglakozik, ahol már volt szó kétlemezes, RAID funkciós külső házakról (példa).

[ Szerkesztve ]

(#24610) almi válasza King Unique (#24609) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Elnézést, meg volt nyitva mind a 2 topic és végül rossz helyre írtam.
Az általad linkelt már sajnos nincs forgalomban, de megyek tovább a másik topicban, köszi.

(#24611) Winnie The P válasza King Unique (#24609) üzenetére


Winnie The P
őstag

#78494 hsz-ban kérdeztem meg, az általad említett topikban!
Egyébként kösz.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#24612) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Üdv.
Azonos árban melyiket vegyem, havi egyszer rádugom a gépre és rámásolom az új dolgokat, utána be a fiókba.
Toshiba 1TB Canvio Advance (ehhez nincs szériaszám sajnos)
Seagate STJL1000400 1TB
WD Elements 1TB WDBUZG0010BBK

Mindegyik 2.5" 1TB 5400 RPM HDD, USB2-n lesz használva. Sajnos az alaplap leírása nem ír semmit a hátsó portokról, így gyanítom 0.5A mindegyik.
Jó lenne megúszni Y kábel nélkül, mivel a boltban nincs ilyen.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#24613) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Végül a WD-t vettem, mert az volt szimpatikus és a boltban is azt ajánlották inkább. Működik egy USB-ről szerencsére, elég neki a 0.5A a gyári rövidke kábelen a hátsó csatlakozón.

Ennek amúgy spéci WD csatlakozója van népszopatás miatt vagy milyen található rajta? Nekem a többi külső eszközöm mind USB C, bármilyen kábel amit találok jó nekik, ez a WD mit használ? Sose láttam még ilyen sata szerű, alul, nem szimmetrikusan pöckös dolgot.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#24614) King Unique válasza Alusky (#24612) üzenetére


King Unique
titán

Jó esetben akár 1 db USB 2.0 port is elegendő lehet ahhoz, hogy megfelelő USB-s tápellátást nyújtson egy 2,5" külső merevlemeznek, lásd #20384. Na persze az ideális ilyen szempontból nyilván az, ha USB 3.X porthoz van csatlakoztatva, ami megléte manapság a modern PC-knél kb. alap.

A mellékelt képen lévő fizikai csatlakozóban egyébként nincsen semmi fura, az USB 3.0 Micro-B fizikai interfész, ami eleve széles körben elterjedt standard csatlakozó - lásd pl. ezen + ezen + ezen a képen - az ilyen külső merevlemezeknél. A 2,5" Toshiba és WD külső merevlemezeknél inkább a külső házban lévő HDD integrált USB-s csatlakozója az ami extrának számít és eltér a megszokottól (példa), de az ezen gyártók külső merevlemezeinél szintén nem újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#24615) Alusky válasza King Unique (#24614) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Akkor szabvány csatlakozó, az jó. Ha valami történne a kábellel bárhol kapok, igazából az volt a fontos.

Van USB3 tüske az alaplapon, de a régi gépház nem rendelkezik vele, nincs mit rádugnom. Hátul meg ott van 8 darab USB2, nem akartam egyet külön kilógatni a gépből, szerencsére nem is kellett, stabilan indul és másolta a cuccokat 5 órán át. :DDD

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#24616) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Az ok, hogy ha leállítom a gépet, a külső hdd állapotjelző világít? Egy Chieftec 2,5-ös hdd házról van szó, usb 3-as kábellel a géphez csatlakozva. Ez miért nem áll le ha a gépet kikapcsolom?
Köszi!

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#24617) Alusky válasza 3shae (#24616) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Kapja a standby 5V-ot az USB-ről. Talán az UEFI-ben lehet ezt kikapcsolni úgy emlékszem.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#24618) 3shae válasza Alusky (#24617) üzenetére


3shae
aktív tag

Valami rémlik nekem is, egy biztos, a TV-t ha kikapcsolom a hdd-ről való filmnézés után, akkor a led elalszik. Megnézem a bios beállításokat milyen opciók vannak. Köszi!!

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#24619) King Unique válasza 3shae (#24616) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5"-os USB-s tápellátású külső merevlemezről van szó, akkor az normál esetben eleve teljesen kikapcsol, ha a PC is ki van kapcsolva és nincsenek áram alatt az USB-portok. Max. akkor működhet tovább a benne lévő HDD és világíthat rajta az állapotjelző LED, ha BIOS / UEFI szinten engedélyezve van a töltési funkció az USB-portoknál, vagyis nem kapcsolnak ki és továbbra is áram alatt maradnak a portok a PC kikapcsolása után, amely beállítás ErP Ready néven is futhat.

Egyébként a PC kikapcsolása előtt lehet használni a Windowsban a hardver biztonságos eltávolítása funkciót, amely ilyenkor leállítási / kikapcsolási parancsot is küldhet az eszköz (külső merevlemez) felé - amit magának az eszköznek is támogatnia kell firmware szinten a működéshez - annak leállításához, kikapcsolásához, + ugye ki is lehet utána húzni az USB-kábelt, stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#24620) 3shae válasza King Unique (#24619) üzenetére


3shae
aktív tag

Sikerült, megtaláltam a beállítást! :K
Szépen lekapcsol a géppel együtt.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#24621) thomasx76


thomasx76
csendes tag

Sziasztok próbáltam visszaolvasni de nem találtam hasonló problémára megoldást. Adott egy 6Tb wd 3.5" usbs my book ,amit használok pár éve,kezdettől fogva azal kínlódok hogy a gép bekapcsolása után usbre rádugom, hol elindul hol nem. A gép kiírja hogy csatlakoztatva de nem megnyitható. Próbáltam több gépen Inteles/Amd konfigon mindegyiken ugyanezt produkálta. lehetséges valami valami bios vagy windows beállításban valamit konfigurálni az usb portokon? WD My Book 3.5" külső merevlemez, 6 TBWD My Book 3.5" külső merevlemez, 6 TB

(#24622) King Unique válasza thomasx76 (#24621) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "hol elindul hol nem" mármint ha úgy értendő, hogy hol bekapcsol és felpörög a benne lévő merevlemez hol nem, akkor az lehet pl. a tápegység hibája miatt, vagy ha bekapcsol és felpörög rendesen csak adatkapcsolat nincsen, akkor pedig pl. az USB-kábel hibája miatt. Ha nem így értendő, akkor meg azt kellene írni.

A "de nem megnyitható" mármint ha úgy értendő, hogy megjelenik a külső merevlemez (az eszközkezelő és a lemezkezelő mellett) a Windows fájlkezelőjében és ott nem lehet megnyitni, akkor nem mindegy, hogy hozzáférés megtagadva hibaüzenet (példa) miatt, vagy mert pl. RAW lett, amely utóbbinál a javasolt megoldás is más.

[ Szerkesztve ]

(#24623) thomasx76 válasza King Unique (#24622) üzenetére


thomasx76
csendes tag

Köszönöm a segítséget ,megpróbálom. :K

(#24624) 3shae válasza Alusky (#24613) üzenetére


3shae
aktív tag

Az én Chieftec hdd házamnak is ilyen a csatlakozója. Először azt hittem megnyomorgatták :D sose láttam még ilyet. Aztán Alza-ról rendeltem hozzá. Pár nappal később a közeli piacon is árult ilyet egy srác, azt mondja mit vagyok meglepődve, gyakran használt motyó ez.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#24625) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Ismerős adott 1 régi külső usb-s vinyót,hogy rakjak rá videókat tvhez.
De merevlemez a halál küszöbén van,így alternatíva után nézelődtem.
Próbáltam egy 2.5"ös usb-set,de tv nem ismerte fel.
Gondolom tv-hez mindenképp kell külön power,mert tv usb-je nem tudja leadni a kellő áramot hozzá!Vagy ezt tv vagy külső meghajtó válogatja van amivel jó?
Illetve,talán hosszabb élettartamú,meg kényelmesebb lenne,lecserélni vinyót 2.5ösre,gondoltam.
Csak nem tudom,ez árthat-e vinyónak,hogy 3,5ös külsőbe van rakva külön adapterrel,és túl sok áramot kaphat?
Köszönöm válaszokat előre is. :R

Avatar

(#24626) King Unique válasza GAbre (#24625) üzenetére


King Unique
titán

A #23003 és #24410 számú hozzászólásokban le van írva ezekre vonatkozóan a lényeg.

Egyrészt működhet a tévével egy 2,5" külső HDD is, ahol ha van a tévén pl. "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port, vagy egymás mellett 2 db 0,5 A-es USB-port Y-kábel használatához, akkor az stabil tápellátást biztosíthat egy ilyen USB-s tárolóeszköznek.
Másrészt a "Próbáltam egy 2.5"ös usb-set,de tv nem ismerte fel" lehet az MBR / GPT partíciós séma és FAT32 / NTFS / egyéb fájlrendszer támogatási probléma miatt, ahol ilyenkor nyilván ki kellene deríteni - ami értelemszerűen a TV & Audió témakategória megfelelő topikjának a témája - , hogy az adott tévé pontosan mit támogat, mit kezel.

[ Szerkesztve ]

(#24627) szimcsi


szimcsi
senior tag

Hello,

WD Mybook 8tb-os külső merevlemezem van és alvó móddal van gondom. Archiválásra használom csak a mybook-ot, pár hetente másolok rá. Kb 1-2 perc után lesz inaktív, ami túl korai nekem és idegesítő.
Windowsban (10) kikapcsoltam, ahol csak láttam az alvó módot. Most mintha úgy csinálná, hogy alvó módba megy majd magától is aktív módba kerül ismét pár perc után.
Kimondottan van olyan opció windows-ban az usb kapcsolatokra vonatkozóan, hogy ezt az alvó módot befolyásoljam?
Vagy hogy lehet folyamatos aktív módban tartani?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

XP

(#24628) King Unique válasza szimcsi (#24627) üzenetére


King Unique
titán

A #18840 számú hozzászólásban korábban le lett írva erre vonatkozóan a lényeg, valamint Windows specifikusan a Windows 10 topikban is.
Ha a Windowsban lévő energiagazdálkodási beállításnál a lemezek kikapcsolásának tiltása nem használ, akkor az alábbi leírás alapján a WD Drive Utilities programban lehetne megpróbálni, valamint plusz opcióként a HDS programban a lemezek leállásának akadályozását.

[ Szerkesztve ]

(#24629) szimcsi válasza King Unique (#24628) üzenetére


szimcsi
senior tag

Köszönöm!

Viszont most nézem, hogy windows 10 power options-ban nekem nem is jön elő a turn off hdd disk after opció mint itt [link]
To Change Turn Off Hard Disk After Idle Setting in Power Options

Nekem csak ennyi:
[link]

Ez lehetséges?

[ Szerkesztve ]

XP

(#24630) King Unique válasza szimcsi (#24629) üzenetére


King Unique
titán

Ez értelemszerűen nem ennek, hanem a Windows 10 topiknak a témája, amire vonatkozóan már linkelve lett az előző válaszban onnan a kapcsolódó hozzászólás.
Az előbbi egyébként csak 1 lehetséges megoldás abból a 3-ból, ami az előző válaszban le lett írva.

[ Szerkesztve ]

(#24631) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Külső meghajtót keresek 2,5" 1TB-2TB méretben adatmentés céljából, windows és macos kompatibilisnak kellene lennie, melyik most a legmegbízhatóbb ilyen eszköz a piacon?

:R

[ Szerkesztve ]

(#24632) King Unique válasza Hoffer (#24631) üzenetére


King Unique
titán

(#24633) Hoffer válasza King Unique (#24632) üzenetére


Hoffer
őstag

Alapból Adata HD710 Pro-t néztem, ez is megfelelő lehet?

(#24634) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!

Van egy 3.5"-es Maxtor külső HDD-m, amit a routerhez csatlakoztatva használok. Tegnap át akartam másolni a notebookról két nagyobb fájlt (51GB összesen), ami wifin elég lassú, így lecsatlakoztattam a routerrről és közvetlenül dugtam az USB 3.0-as csatlakozóba. Így is lassú volt, 30 perc körülre jelezte a folyamatot, nem volt annyi időm, így megszakítottam.
Hiába csatlakoztattam vissza, nem érzékeli a router, de kipróbáltam, most már a notebook sem. Cseréltem kábelt, de nem segít. Érzékeli a notebook, hogy az usb-be csatlakoztam, egy pillanatra ki is írja, majd pörget a hdd, jön a lecsatlakozási hang és ennyi. Lemezkezelő se látja. Kuka lett a hdd? Mit tudok tenni?
Köszönöm!

(#24635) King Unique válasza Hoffer (#24633) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván az ADATA HD710 Pro is megfelelhet a célra, meg ha kifejezetten a külső hatásoknak jobban ellenálló részlegesen ütésálló és vízálló 2,5" külső merevlemez kell.
Viszont ha már annyira ki lett hangsúlyozva a kérdésben, hogy "windows és macos kompatibilisnak kellene lennie", akkor az előző válaszban nem véletlenül linkelt #24605 számú hozzászólásban eleve ott van a Toshiba Canvio Flex, amit pont ennek jegyében ír le a gyártó és gyárilag a Windows és macOS kompatibilis exFAT fájlrendszerre van formázva, az USB-C csatlakozási lehetőség is biztosított, dizájnban is jobban passzol Machez, stb. Na persze nem kötelező ezt választani, meg szükség esetén akár az ADATA HD710 Pro is átformázható exFAT-ra, lehet hozzá USB-C adaptert / kábelt venni, stb.

(#24634) BB9360:
Ha több asztali asztali PC-n vagy laptopon próbálva egyáltalán nem jelenik meg a Windows eszközkezelőben és lemezkezelőben, sőt még pendrive-ról bootolt Linux live rendszer sem érzékeli, valamint az USB-kábel cseréje és másik USB-porthoz csatlakoztatás sem használ, akkor igen, lehet tönkrement. Bár ha felpörög benne a HDD rendesen és nem az eszköz tápegysége hibás, akkor a "jön a lecsatlakozási hang és ennyi" utalhat az eszközhiba mellett USB-s csatlakozási problémára is, ahol az USB-port és az USB-kábel hibája is szóba jöhet.
A gyárilag készre szerelt 3,5" Maxtor külső merevlemez (Maxtor D3 / M3 Station?) eleve elég muzeális, vagyis annál a tönkremenetel sem lenne meglepő, sőt ilyen alapján csoda hogy idáig gond nélkül működött.

[ Szerkesztve ]

(#24636) BB9360 válasza King Unique (#24635) üzenetére


BB9360
aktív tag

Szia!
Köszi a gyors választ. Eddig gond nélkül üzemelt, igen, ez egy 3TB-s D3 Station.
Másik notebook sem látta, kábelek is cserélve lettek keresztbe kasul.

Az eszközök és nyomtatók részben is feltűnik kb 5 mp-re, majd el és csak villog a led (4 kicsi négyzet)... Nem értek ezekhez, szóval a Linuxos megoldásnak nem esnék neki, hacsak nem mondod, hogy a fentiek alapján még lenne értelme.

Viszont az adatok kimenthetők? Gondolom, erre szakosodottak meg tudják oldani, Budapesten a 16. kerületben vagyok, errefelé ki ajánlott?

Viszont akkor kellene vennem egy másik HDD-t, igaz? Milyet és hol, ebben is tudnál tanácsot adni?
Köszönöm.

(#24637) King Unique válasza BB9360 (#24636) üzenetére


King Unique
titán

Ha USB-n nem lehet működésre bírni a tárolóeszközt, akkor max. azt lehetne még saját felelősségre megpróbálni, hogy szétszerelni és kivenni belőle a HDD-t, majd egy asztali PC-be tenni és SATA-n csatlakoztatni, vagy akár egy másik USB-s külső házba / dokkolóba téve. Ha úgy sem működik a HDD és nem lehet hozzáférni a rajta lévő adatokhoz, vagy nem opció ez mert nincsen kéznél asztali PC / USB-s külső ház / USB-s dokkló, akkor utolsó opcióként max. egy adatmentő cég marad.
Adatmentés ügyben értelemszerűen az adatmentés - HDD - SSD - Flash topikban kellene érdeklődni, az annak a témája.

[ Szerkesztve ]

(#24638) BB9360 válasza King Unique (#24637) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszi, feltettem a Linuxot, ugyanaz. Leadtam adatmentésre.

A "milyen külső merevlemezt vegyek" kérdést itt fel lehet tenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.