Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fülhallgatós OFF topik

Hozzászólások

(#1051) kemcso válasza Tulku (#1050) üzenetére


kemcso
Ármester

A kommersz vásárló meg két évente újat vesz (ha kibírja addig), mert kijön a W40 helyett egy W400 :D

(#1052) Tulku válasza kemcso (#1051) üzenetére


Tulku
veterán

És ugyan ott vannak...mindketten...hallgatják a "cukor, cukor...méz,méz" című nagy sikerű remeket...ami viszont egyáltalán nem kommersz...

(#1053) fericske


fericske
addikt

A kommersz a hifinél, de általában is arra utal, hogy a gyártó többféle termékkel is jelen van a piacon (kommersz-commersial) nem csak célirányosan egy vonalon működik.
Ezzel jön egy termék minőségi vonatkozása is a dolognak - még ha nem is teljesen igaz minden esetben - mert ez arra utal, hogy egy ezermester érthet sok mindenhez, de igazán jól semmihez sem.
Kommersz márka pl. a Philips, Sony, Panasonic, Samsung...akik sokféle cuccot csinálnak, a háztartási gépektől, a számítógépeken keresztül a szórakoztató elektronikáig.
A Sony-nak, Philips-nek vannak elismert produktumaik hifi-ben is, de ettől még kommersz márkák.
Mikor valaki alapvetően csak egy vonalon van rajta, és ismertséget is szerez magának a jó, átlagosnál jobb minőségű termékeivel, azt nem illetik kommersz jellemzővel.
Az ár/érték aránynak ehhez semmi köze.
Egy A&K lejátszó sem ér annyit amennyit elkérnek érte, ezért senki nem fogja kommersznek nevezni őket.
Luxusnak legfeljebb.
A Westone csak fülhallgatókkal foglalkozik, egyáltalán nem nevezhető kommersznek.
Valaki a Marantzot is kommersznek titulálta a fej-fülhallgatós találkozó topik valamelyikében.
Az sem az. Csak hifi-vel foglalkozik. Még ha követi is a módit az ilyen wifi streames dokkolós izékkel, arra ügyel, hogy a minőség rovására ne menjen.
A Blaupunkt pl. kommerszé vált mikor az autórádiók mellett - amiben kiváló volt - más projektekbe is belekezdett. Tévékkel kezdte, amik tragikus képminőséget hoztak, most meg már csinál mindent amihez áram kell a lakásban.

(#1054) kemcso válasza fericske (#1053) üzenetére


kemcso
Ármester

Egy újabb nézőpont a tiéd :)

Blaupunkt már csak márkanév, eladták sajnos, ráteszik mindenre, ami...

(#1055) Tulku válasza fericske (#1053) üzenetére


Tulku
veterán

Igen ott a pont...ez frappáns...

Egyébként érdekes...a westone gitárokkal kezdett...a legendás straopaster ma már fogalom...

De nem kommercializálódott...mint a sanyi...

(#1056) kemcso válasza Tulku (#1055) üzenetére


kemcso
Ármester

Az két külön cég más is a jelük, a gitár japán. A fogalom meg a Fender Stratocaster szerintem

Tudomásom szerint a Westone hallókészülékekkel kezdett.

(#1057) Tulku válasza kemcso (#1056) üzenetére


Tulku
veterán

Elnézést a p betűért...telefonról vagyok...a többi info a westone info oldalán vagy gugliba westone stratocaster...

(#1058) kemcso válasza Tulku (#1057) üzenetére


kemcso
Ármester

A Stratocaster eredetileg a Fender cég terméke, 1954-től gyártják, akkor a Westone-gitárcég még sehol se volt.

[ Szerkesztve ]

(#1059) Tulku


Tulku
veterán

OK kevertem...

(#1060) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Akkor kicsit megvilágosodtam, eddig mélyen hittem, hogy a Westone gitárokat előállító cégnek köze van az audioeszközöket gyártó Westone-hoz (utánaolvasásra meg nem voltam elég erősen rákésztetve).

Kicsit más téma; zene streamelő szolgáltatást használ valaki? Melyiket érdemes választani, egyáltalán mennyire használhatóak, ajánlhatóak?

[ Szerkesztve ]

(#1061) randras_83 válasza BigBlackDog (#1060) üzenetére


randras_83
addikt

én most tolom a google félét, eddig jó, de ott a spotify is

https://www.flickr.com/randras83/

(#1062) #16820480 válasza BigBlackDog (#1060) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Tidal-ra mondják azt, hogy elég jó, de nem próbáltam még.

(#1063) Krisztian101


Krisztian101
tag

Szeretnék agybadugós fülhalgatót venni. Eddig Sennheiser CX 300 II volt. Technot, meg klasszikust hallgatok. Lényeg, hogy asszimetrikus legyen, max 20e-ig, de inkább 15e. Mit ajánlanátok?

(Fülhallgató topik "kidobott" ezzel a kérdéssel.)

[ Szerkesztve ]

(#1064) cubix válasza Krisztian101 (#1063) üzenetére


cubix
tag

Nem "kidobott", hanem azt a választ kaptad, hogy "Összefoglalót nézd meg.". Ennélkül szerintem itt se fognak mást mondani. Ha elolvastad az összefoglalót, akkor annak megfelelően tedd fel újra a kérdésedet az ON topikban.

「시작이 반이다」

(#1065) bucsher válasza cubix (#1064) üzenetére


bucsher
őstag

SzétONolod a topikot! :DDD

In the pipe - five by five!

(#1066) monti0222w válasza Krisztian101 (#1063) üzenetére


monti0222w
addikt

SM E50 lesz a fülesed, igaz nem aszimmetrikus, de minden nem lehet egyben!

(#1067) #16820480


#16820480
törölt tag

Előzmény.

zack: Én eddig egy DAP-ban hallottam kielégítően szólni Cirrust, de az meg olyan millió körül van itthon, szóval több van benne, mitn egy sima DAC chip.
Egyelőre drága a HTC10, de majd megy lejjebb az ára. Kínában lehet szerezni olyan 150e körül elvileg, az nem olyan vészes már érte. Nekem jobban bejön, mint a Samsungok, mert nem annyira szifon másolat, és legalább normális sorrendben vannak rajta a navigációs gombok :)

monti0222w: Rendben, bár a Pro 5 Sabre megoldása után én nem várok tőle sokat :( A Vivo is valamiért Cirrusozik, bár azokat nem hallottam még. Gondolom olcsóbb.

(#1068) monti0222w válasza #16820480 (#1067) üzenetére


monti0222w
addikt

Amit hallottam a MI5-ről hang terén nagyon nem győzött meg, pedig valószínűleg a Qualcomm saját DAC-ja van benne, :N a másik kiszemeltem a Lenovó Z2 Pro ugyan azzal fog jönni. Szerintem a Cirrus ennél jobbat fog hallatni, nagyon bízok benne, nagyon dicsérték a joutube-ra feltett videóban, tudom erre azt mondod, hogy mindenki a saját lovát dicséri, de én ennek ellenére hiszek, na mindegy! :D
Részemről rendben, amint meglesz írok majd rád privit. :K

[ Szerkesztve ]

(#1069) #16820480 válasza monti0222w (#1068) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen :D
Én úgy vagyok vele, hogy nem ez alapján veszek már igazából telefont. Annyi igényem van ezen kívül, hogy inkább azokra figyelek, a zene az nem annyira fontos, út közben úgyse hallom igazából a részleteket.
Viszont én elvesztettem a bizalmam a kínaiakban, bár főleg szoftver terén, de mivel nem nagyon van rájuk más opció, mint a gyári, így ezzel ki is golyózták magukat a játékból nálam.

(#1070) Tulku válasza #16820480 (#1069) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem kár dac chip-ekre lebontani a hangzást....lehet találni ellene-mellette elég példát....

Az említett cirrus pl AK 100II, 120II és 240-ben példásan szerepel...és persze az X3 II-ben nem....
Én a sabre-től nem voltam elájulve eddig semmiben sem....de pl a dx90 az Angie-val olyan nagyot szólt mint semmi más általam hallott fülessel...

...és a wolfson a kis AK100-ban példásan szerepel a kategóriájában...nekem pl a tere sokkal jobban bejön mint a mostani csúcsmodelleké....

A köré építés, a megfelelően párosított eszközök szerintem sokkal nagyobbat nyomnak a latban mint egy dac chip.

persze ez az én véleményem....

(#1071) monti0222w válasza #16820480 (#1069) üzenetére


monti0222w
addikt

Pedig én úgy emlékszem annak idején Meizu-id voltak, a páromnak van M1 Note-ja és a magyar nyelv hiányától eltekintve nincs panasz rá, jönnek a frissítések is rá, szóval nagy panasz nincs rá. :N Kapott egy fő frissítést is és még ki tudja mit hoz a jövő! Azt is tudom hogy a Mx 3-t elhanyagolták, de azóta úgy látom fejlődnek ebben is. :K

(#1072) #16820480 válasza Tulku (#1070) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nekem eddig nagyjából kategorizálni lehetett, hogy melyik chipre építő megoldások mennyire jönnek be :B Valahogy Cirrus - Wolfson - AKM - Burr-Brown és Sabre a sorrend. Persze vannak kivételek, mert mindent el lehet rontani.

monti0222w: Igen, régebben csíptem őket, de most utoljára az M2 Note nem annyira volt meggyőző. Illetve persze azért az árért nagyon jó, de mondjuk 3-4 hét használat után már lassult a rendszer, sok apróságban nem votl olyan kényelmes, annyira a Flyme sem jön be, meg azért sok tekintetben tényleg csa kegy olcsó, belépő kategóriás okostelefon. Bizto a Pro széria jobb, de abból meg jellemzően kihagyják az SD kártyát (MX 4 Pro, MX5, Pro6), vagy ormótlan nagyra csinálják (Pro5).

(#1073) schawo válasza #16820480 (#1067) üzenetére


schawo
titán

Sajnos az információk szerint a Pro5 hangját elég csúnyán elszúrták, Sabre ide vagy oda. Akinek mindkettő van, azok szerint az MX4 Pro sokkal jobb. Szóval lehet, hogy a Pro6-ra sem szabad ugrani, először hallgatni kell.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1074) monti0222w válasza #16820480 (#1072) üzenetére


monti0222w
addikt

Az nekem is csipi a szemem, mármint az sd kártya hiánya, de szerintem egy 64 GB verzióval ellehet már lenni. :K Az amoledtől félek egy kicsit, nem a kijelző szépségétől hanem a kiégéstől, ámbár egyre több helyen olvasom hogy ezek a problémák már nem annyira állnak fent, mint régebben. A párom M1-e még mindig gyors, igaz még nincs 1 éves sem a nyáron tölti be :D és fürgébbnek találom mint a H6-t. Igaz, a Meizu sűrűbben van frissítve mint a H6. :K

schawo . Arra sajna egy hamar nem lesz lehetőség, ha csak nem a Ping be nem hozza előbb! Így marad a lutri, vagy jó lesz vagy nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1075) schawo válasza Tulku (#1070) üzenetére


schawo
titán

Az MX4 Pro-ban két DAC van, egy Wolfsson és egy Sabre, ott a Sabre sokkal jobb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1076) #16820480 válasza schawo (#1073) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyik barátomnak van Pro5, de nem nagyon szakítottam rá időt, hogy próbálgassam. Túl nagy, így sosem nagyon érdekelt.

monti0222w: Nekem most 128 van, plusz a beépített 16. Így nagyjaból elég, a 64 szűkös lenne már. Szerintem az AMOLED szuper, főleg, ha van fekete téma a telefonra :K

(#1077) vicze válasza Tulku (#1070) üzenetére


vicze
félisten

"Szerintem kár dac chip-ekre lebontani a hangzást"
:K :K :K

Nem mondom, hogy lényegtelen a DAC, de többi komponens 1000x többet számít, mint pusztán csak a dekóder. Az AD konvertálás nem a világ legbonyolultabb dolga, és a valóságban a DAC-ok a nosie-to-signal-t kivéve igen minimálisan különböznek, a különbségek abban merülnek ki, hogy az EQ-zásban a hangmanipulálási képességekben és, hogy milyen codec-et támogatnak, de ezek egyáltalán nem befolyásolják a minőséget.
Viszont amikor analóggá alakul a hang, na ott kezdődik a neheze, mivel erősíteni kell, árnyékolni kell, és védeni úgy, hogy megőrizze a semleges karakterisztikáját. Ha bárki megnéz egy audió eszközt, akkor ez fogja az elektronika nagy részét kitenni, nem az DA konverter.

Egyre inkább viccesnek tartom, hogy a DAC-kal el lehet adni egy telefont, mikor ott a legtöbb esetben semmilyen analóg optimalizálás nem történik. Az első Galaxy S olyan hájpot váltott ki, a Wolfson DAC-kal, (ami valójában csak kényszerből került bele, és nem is minden változatban volt megtalálható), hogy a mai napig valami olyan nemlétező misztikum övezi, ami én sose fogok megérteni. :)

"persze ez az én véleményem...."
Nem csak a tiéd. :)

(#1078) schawo válasza vicze (#1077) üzenetére


schawo
titán

Valóban nem csak a dac ic számít, de az egyik igen fontos alkotóelem, különösen dapban. Be kell látni, hogy a dac az egyben analóg és digitális alkatrész, mindkét világban jól kell teljesítenie, ugyanis a dacban alakul analóggá a jel (mik vannak) (ugye nem akarod folytatni a technikai paraméterek elemzését), tehát nemhogy a leglényegtelenebb, hanem igenis az egyik legfontosabb elem. Persze csak a dac alapján nem lehet ítéletet hozni, a többi alkatrésznek is jól kell teljesítenie. De egy lítiumion akkus DAP esetén a tápra sok gond nincs, kevés jobb áramforrás létezik analóg célra. Persze korlátozza a kimenő teljesítményt, de ezzel minden egyes DAP esetén együtt kell élni. 3.7Vp-p nem használhatatlanul kevés a mai modern, nagy érzékenységű fej- és fülhallgatók korában.

Az első generációs sgs igenis jól szólt, kiemelkedően 2010-ben, a dap-roham előtt. Akkoriban nem voltak fiiók, dibassók, ak-k, tehát nem volt rajtuk nyomás, mégis egy normális hangot kihoztak belőle. Az akkori iphone, ipod, cowonok között üdítő színfolt volt. Mai napig megállja a helyét az alsó kategóriás DAP-ok között.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1079) Tulku válasza schawo (#1078) üzenetére


Tulku
veterán

Egyébként...ha már dac chip-ek hangjánál tartunk...

Nekem semmi bajom a wolfson 8740-nel....sőt...nekem minden eddig hallgatott terméke esetében kifejezetten tetszett...széles, tágas hangszínpad, nagyon jó közepekkel...sajnos sokan puffogós, mélyorientált, részlettelen elektronikát építenek utána, ezért a rossz híre, de pl az ak100, 120-ban baromi jól szól a hdp r10-ben fenomenális, a HM802-ben szintén...nekem kifejezetten a kedvencem, sokkal jobban tetszik mint a sabre kíméletlen, szúk terű hangja...na mondjuk a dual sabre dx90 az jó tu lenni, ha akarjuk...azt viszont nagyon jól kell pároztatnunk....

Azt látom, hogy most a sabre a trend (gondolom ez érhető el nagy számban jelenleg), de ha jó elektronikát építenek köré a cirrussal sincs semmi baj, meg kell szelidíteni az igaz, de ez tervezői feladat...utólag max megfelelő fejes-fülessel lehet némiképp korrigálni...

...na de ez a szép ebben a világban...a kísérletezés szabadsága....és az hogy nem vagyunk egyformák :)

(#1080) E2E4


E2E4
aktív tag

Sziasztok!

Az on-topicból folytatom akkor itt.

A V10-es potenciális Hi-Fi vak teszthez - a sajátomon kívül - a keresési felhívást közzé tettem a V10 topikban.
A későbbiekben a tesztelő csapattal történő kommunikációhoz létrehoznék egy V10 Hi-Fi teszt topikot, ahol konkrétan kommunikálhatnának erről az érintettek.

Mit szóltok hozzá?

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#1081) szentkuti11 válasza E2E4 (#1080) üzenetére


szentkuti11
addikt

Topiktól függetlenül benne vagyok. :)

(#1082) E2E4


E2E4
aktív tag

Az LG V10 OFF topik: Hi-Fi vakteszt fórum megszületett.

Kérek minden érdeklődőt, hogy részvételi szándékát oda jelezze, illetve erősítse meg.
Köszönöm.

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#1083) zgospel


zgospel
őstag

Sziasztok,
Nem tudom hogy ez offnak minősül-e ezért inkább ide írom, mint a fülhallgatós topicba, jobb a békesség :)
Megosztanám a tapasztalataimat illetve lenne pár kérdésem is. Ezekkel kapcsolatban bármilyen véleményt szívesen fogadok és előre is köszönöm.

Évekkel korábban vettem egy Sennheiser CX Street II fülhallgatót, mert sajnos akkor még nem jutott eszembe hogy a prohardveren utánanézzek a tutinak :D Jól be is nyaltam, mert bár nagyon jól szigetelt, nagyon kényelmesen ült a fülemben, és a hangzásvilágát is számomra megfelelőnek találtam, 9 hónap használat után megtört a kábel valahol és kontakthibás lett. Sebaj, kicserélték (mehettem ki Budaörsre a halálnak ama bizonyos testrészére, munkaidőben, hogy kicseréljék, mert a bolt nem volt hajlandó).
A csere után már csak annyiban merült ki a füles használata, hogy az irodában a laptopba volt bedugva 0-24, szóval igazából egy kifejezetten kímélő és nyugodt élete volt. Ennek ellenére 2,5 - 3 évvel később a bal oldali kábel szigetelése, és a kábel is több helyen kirepedezett, megtört. Hogy mitől az rejtély, direkt napfény nem érte sosem. Számomra egyértelmű, hogy elég silány minőség az olyan fülhallgató, ami az irodában ilyen rövid idő után így megkotlik, úgyhogy eldöntöttem elkerülöm ezt a márkát jó messziről.

Ekkor elkezdtem nézelődni, találtam az a-Jays One fülhallgatót, aminek lapos, vastagabb kábelei vannak, úgy tűnt hogy jó kis strapabíró cucc lesz, de sehol nem volt raktáron, plusz valós, tartós használat utáni felhasználói véleményekre alig bukkantam a neten.

Aztán végigolvastam a fülhallgatós topik összefoglalóját, plusz jó sok hozzászólást, így akadtam a Xiamo Hybridre, amit meg is vettem.

Ami így az elején szokatlan, hogy nem ül olyan kényelmesen a fülemben, pedig már cserélgettem a gumikat rajta. Illetve hogy ezen a fekete gumiharangon már 1 használat után is nagyon meglátszik a kosz, pedig rendszeresen tisztítom a fülem :DDD A Sennheiser fehér gumijain 1 év után fele ennyi nem látszott.

A másik ami szokatlan, és nem tudom hogy a későbbiekben változni fog-e vagy csak simán megszokom majd, az a teljesen más hangzás. Nyílván a sennheiserhez már hozzászoktam az évek alatt, ehhez meg még nem, de most így hirtelen nem tudom, hogy milyennek is kéne lennie a zenéknek amiket hallgatok.
- Egyrészről olyan mélyek szólalnak meg ezzel a hybriddel, amiket korábban nem hallottam, ez tök jó, nagyon tetszik.
- Másrészről viszont az énekhangok, szövegek olyan "dobozosak", nem tűnnek tisztának.

A kérdésem, hogy én vagyok a hülye és ez így normális?
Vagy ez így nem normális de később ha bejáródott más / jobb lesz picit?

Illetve van a laptopra gyárilag a HP-nak hála telepítve egy DTS audio control nevű cucc. Ez lehetőséget ad az equalizer basztatására, illetve van egy "audio enhancement" nevű opció is. Így néz ki:
[kép]

Na most ha ezt az audio enhancementet bekapcsolom, akkor nagyon megtáltosodnak a zenék, sokkal tisztább lesz az egész, miközben a mélyek is szépen megmaradnak. Ellenben ezzel az opcióval rohadt hangos lesz minden, plusz mintha menetközben játszana a hangerővel, és amikor halkabb a zene, pl csak simán beszél valaki, akkor felhangosítja, aztán amikor meg beindul a zene lentebb veszi a hangerőt.
Elég hülyén hullámzik tőle az egész, úgyhogy kikapcsoltam.
Az equalizerrel is próbáltam játszani, de hát nem túl kifinomult ez sem, régen a Winampban szebben be lehetett állítani :) Egyelőre ez a "Rock" preset tűnik jónak, de még mindig dobozos a szövegek hangzása, bár jobb mint defaulton.

Bocsi a TLDR szövegért, de ha valakinek van bármi tippje vagy kommentje ezzel kapcsolatban, azt nagyon szívesen venném :)

Ja és igen, egy fontos dolog majdnem lemaradt: elsősorban rap zenét szoktam hallgatni, de nem ritka az sem hogy zúzósabb metált vagy house zenéket rakok be, szóval elég vegyes a dolog. Nem vagyok vájtfülű, csak mint átlagember kérdezem.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1084) E2E4 válasza zgospel (#1083) üzenetére


E2E4
aktív tag

Szia!

Nincs gyakorlati tapasztalatom a szóban forgó "kínai csodáról" fülhallgatóról, csak kiemelnék pár mondatot a tesztjéből.

Ha ezt vetted, akkor meg kell tudni barátkoznod az "erőteljes V karakterrel és a középtartomány elnyomottságával". Amitől szerintem simán lehet az a doboz hang a középtartományban, amiről írsz.

A teszt végén a fülhallgató megkapta a "tetszett" plecsnit, ami vélhetően valós is, a 7500 Ft-os ár mellett. Szerintem ennyi pénzért ennyit lehet kihozni belőle. (Még úgy is, hogy "az általános hangminősége pedig tényleg magasan túlmutat a legismertebb fülhallgatógyártók hasonló árú termékein.")

A dinamikus meghajtóval felszerelt és az armatúrás fülesek ötvözéséből keletkezett hybrid technológia előnyei "sajnos viszonylag ritkán szokott összejönni, általában nem a fejlesztések előnye, hanem a hátrányuk egyesül".
Ez pedig történetes Hybrid headset.
Pont.

Az "audio enhancement" nevű opció a leírásod alapján olyan, mintha egy kvázi szoftveres dinamikakompresszor lenne. Ez pedig sok esetben csak a hangerőháború jelenségét idézi elő. A minőségi zenét hallgatók pl. úgy kerülik az ilyen adottságú "digtally remastered" felvételeket, mint a kísértetet. :U
A gond csak az, hogy az utóbbi két évtizedben a legtöbb zenét ezen "csodálatos" megoldással adták ki. Na most ha erre még rájön az általad bekapcsolt "audio enhancement", az aztán "parádésan" szörnyű végeredményt eredményezhet.

Csak ennyit szerettem volna megosztani hamarjában veled. Majd jönnek a szakértők, és szakmaibb választ adnak. :)

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#1085) zgospel válasza E2E4 (#1084) üzenetére


zgospel
őstag

Nagyon köszönöm, már ez is nagyon hasznos volt számomra és sok új információt tartalmaz :)

Igazából a felső határ 10 ezer Ft volt, mert egyébként tényleg csak az irodában használom, hogy kizárjam magam a mellettem ülőktől amikor mindenki egyszerre telefonál.
Plusz nem is vagyok egy jó hallású valaki, szóval feltételezem nem is érné meg befektetnem drágább motyóba. Pláne úgy hogy javarészt online zenéket hallgatok, soundcloud, spotify meg néha youtube, szóval teljesen az átlagember kategóriába tartozom.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1086) Putty73


Putty73
újonc

Üdv! A minap JVC HA-ETR40-B/R fülhallgatót vásároltam Samsung Galaxy note 3 készülékemhez, mivel a csomagoláson szerepel az, hogy android rendszeren is működik. Használatbavetelkor derült ki, hogy nem teljesen kompatibilis, ugyanis kellemetlen, sokol rádió hangja van mp3 hallgatás közben. Azt szeretném megtudni, hogy létezik e olyan átalakító, vagy toldó, ami lehetővé teszi, hogy samsung telefonomon is tökéletesen működjön a HA-ETR40-B/R
fülhallgató?
http://av.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL029442&

(#1087) randras_83 válasza Putty73 (#1086) üzenetére


randras_83
addikt

szerintem a hangminőségen semmilyen toldó, átalakító vagy csodakütyü nem javít, max ha feláldozol egy szüzet éjfélkor a meteoreső közepén, az mondjuk segít.

https://www.flickr.com/randras83/

(#1088) kemcso válasza Putty73 (#1086) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha megnyomod a gombot rendbe jön a hangzás?

(#1089) Putty73 válasza kemcso (#1088) üzenetére


Putty73
újonc

Hang rendben, de a basszus nem jön át. Nokia telefonnal tökéletesen működik a füles, gyönörű a hangja. Persze nem a csúcs de a 9k árat tekintve tökéletesen kielégítő a hangzása.

(#1090) vicze


vicze
félisten

Itt folytatnám.

USB-C to MicroUSB-t male-male keresek ami OTG képes, hogy DAC-ig a túlóra tudjam kötni.

Egész pontosan ugyan ez a gond.

(#1091) kemcso válasza vicze (#1090) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez OTG képes, most ajánlották vkinek: [link], tudom nem az, amit keresel de

(#1092) vicze válasza kemcso (#1091) üzenetére


vicze
félisten

Ilyetmár rendeltem, csak így elég macera.
Ez az egy van ami tuti, de nem szállítanak ide.

(#1093) #16820480 válasza vicze (#1092) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#1094) vicze válasza #16820480 (#1093) üzenetére


vicze
félisten

:R Köszi, sok eszem van eBayen néztem, gondoltam ha ott nincs...
13$-ért ajánlom hogy működjön...

(#1095) #16820480 válasza vicze (#1094) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nincs hozzá komment, ha jól látom, de ránézésre ugyanaz, mint amit te néztél :)

(#1096) vicze válasza #16820480 (#1095) üzenetére


vicze
félisten

Működik. :D
Akkor nem kell a tablettel szenvedjek a talin.

(#1097) #16820480 válasza vicze (#1096) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is most jött meg a Shield tablet, azt hiszem ezen viszel leginkább zenét majd :) Bár nem ártana egy nagyobb SD kártya bele, most csak 32-es van kéznél.

(#1098) vicze válasza #16820480 (#1097) üzenetére


vicze
félisten

Én már a 128-assal szemezek. :)
Shield ráadásul támogatja a storage migrációt, szóval belső tárhelyként tudod használni.

(#1099) #16820480 válasza vicze (#1098) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elég sok eszköz támogatja, a 6.0 óta van ez a funkció, inkább úgy kellene mondani, hogy pár gyártó kiszedte a saját rendszeréből (khm...samsung...khm).

Volt 128-as kártyám, de meghalt a Motorolámban, pont ilyen belső tárhelyként használva :U Azóta meg nem volt olyan cuccom, amibe kártya menne, így nem nagyon akartam másikat helyette.

(#1100) vicze válasza #16820480 (#1099) üzenetére


vicze
félisten

Sony se engedélyezi, csak root után lehet bekapcsolni. Adoptable storage amúgy, mindig elfejtem a nevét.

Az tuti, hogy nagyon megválogatom, milyet veszek, mert microSD elég könnyen elhalálozik. Most csak Sandisk extrem, és Samsung Pro van, ezek elég jól bírják eddig. Samsung EVO-ból 3-at láttam ismerősnél meghalni.

(#1101) #16820480 válasza vicze (#1100) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is egy Samsung Evo halt meg :( Most egyelőre jó lesz ez a 32GB-os, azt hiszem Kingston, ameddig elmegy, úgyse nagyon van rajta létfontosságú adat, csak redundáns.

(#1102) vicze válasza #16820480 (#1101) üzenetére


vicze
félisten

Hát az USB-C azt hiszem nem lesz a kedvenc csatlakozó felületem...
Apalapjáraton az OTG-n tölti a DAC-ot, ami így szépen leszipkázta a telóm, úgy 1óra alatt. (High gain)
Aztán láttam, hogy lehet más opciókat is választani ha csatlakoztatok egy eszköz, alapértelmezett az, hogy töltöm azt.
Mindig tanul az ember...

(#1103) #16820480 válasza vicze (#1102) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ez nem az USB-C hibája, hanem az új OTG kezelés az Androidban.

(#1104) vicze válasza #16820480 (#1103) üzenetére


vicze
félisten

USB C mert valóságban nem kompatibilis visszafelé, a microUSB OTG egy elég csúnya hacking volt így elég hülyén működik a C-vel.

(#1105) vicze


vicze
félisten

Hát rohadjon meg az USB-C. :( Csak úgy működik a DAC, ha a teló ad neki áramot, kb. 2óra alatt le is szívja a faszba 0-ra... Ez így használhatatlan, akkor talira marad a tablettel szórakozás.

Még a microUSB -> USB A -> USB-C csodánál megnézem, hogy viselkedik, de azt hiszem ugyanúgy. :(

(#1106) #16820480 válasza vicze (#1105) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, ez érdekes. Nekem szerencsére a tablet még nem USB-C, és megy is szépen a DAC funkció, ráadásul a Shield van olyan kedves, és jó minőségben adj ki hangot, 20ms alatt van az oda-vissza latency.

(#1107) SirRasor


SirRasor
őstag

Na akkor ide írom ennek kapcsán, akit esetleg érdekel az adott zene minőségbeli összehasonlítása flac-mp3(64-320-vbr)-ogg vonalon:
https://drive.google.com/open?id=1ReSA6Amkbi2CuyPo3s3uRKcGbpUb_rXU

Picit hörgős, viszont sok minden van benne. 2:02-től nyugodtabb rész, 2:25-től mégtöbb apró részlet, hörgés nélkül. Egyeseknek érdemes csak onnan hallgatni :DDD

Make Love not war!

(#1108) #16820480 válasza SirRasor (#1107) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez elsősorban neked kell, mi már csináltunk ilyet korábban, azért állítjuk többen is, hogy nem túl valószínű, hogy hallanád a különbséget :)

(#1109) SirRasor válasza SirRasor (#1107) üzenetére


SirRasor
őstag

Na kész, ennyit a tesztről és a fülemről.
64-128 brutális a különbség.
128-192 csak a magas cintányéroknál hallok valamit, de azt se mindig
192-256 igazából csak *érzek* valamit, mintha teltebb lenne, de ha részletre figyelek, akkor nem hallok különbséget
256-320 semmi
320-vbr0 semmi
320-flac semmi
..
128-flac..hát néha a magasat..
192-flac..igazából nem hallok különbséget.

Na ezt végigcsináltam 3 fülessel és az asztali hangrendszerrel.
-Sennheiser MX375
-Xiaomi in-ear Pro HD
-SoundMagic E10
+asztali Creative P380

Hát...ennyit a fülemről :(
A fülnek ezen érzékenységét lehet valahogyan fejleszteni? :U

sheratan oké, de azért jó móka végigpróbálni :D Foobar ABX-be egyszerre akármennyi számot bele tudtam tenni, így nagyon könnyen lehetett ide-oda váltani közöttük.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#1110) #16820480 válasza SirRasor (#1109) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet valamennyire fejleszteni, ha tudatosan arra figyelsz, hogy milyen hibák szoktak lenni a tömörítésnél, meg egyebek, de ennek azért nem látom értelmét, mert ugye azért használunk ideális esetben ilyen-olyan hangeszközöket, hogy élvezzük a zenét. A többi már inkább csak kütyübuzulás :D

(#1111) kemcso


kemcso
Ármester

Nem, ebay esetén a Seller refurbished azt jelenti, hogy az eladó (hifiheadphones2014) újította fel. Ha a gyártó tette volna, akkor Manufacturer refurbished lenne odaírva: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fülhallgatós OFF topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.