Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) Imifej


Imifej
senior tag

Nem lehet rossz ez sem: [link]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#28502) schawo válasza CaNNa3IS (#28499) üzenetére


schawo
titán

Mindkettő való otthoni zenebonára és stúdióba egyaránt. Stúdiós szempontból az egyik egy sokcsatornás AD/DA, a másik egy mastering DAC. Otthon az egyiket házimozisták szokták használni, a másikat hifibuzik.

A különbséget mégsem így értettem, hanem DA szekció felépítésileg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28503) CaNNa3IS válasza schawo (#28502) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

mastering dac mit takar?
Mi az amit a rackes nem tud és a kicsi igen?

Primary92: OMFG mit adnak egy csoki áráért ? :DDD

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#28504) schawo válasza CaNNa3IS (#28503) üzenetére


schawo
titán

Más a hangja. A Stereo192 részletesebb. Hogy ez jó-e vagy sem, az véleményes, masteringre biztosan jobb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28505) Kékes525


Kékes525
félisten

Még egy kérdésem lenne, az hogy okos telefonhoz, (Samsung galaxy s2, audio chipje nem a legjobb) és talán az újabbakon is használható jó minőségű micro USB DAC van e (3-50ezer max. árral)?

Egyáltalán DAC-al kiváltható e a telefon audió chipszettje? :F

Ha hülyeségeket kérdezek, elnézést...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28506) Primary92 válasza CaNNa3IS (#28503) üzenetére


Primary92
senior tag

Ennyiért adnak egy PCM2704-et, 13 kondenzártort, 7 ellenállást, 1 ledet, egy USB A csatlakozót, egy 3,5 mm-es jack aljzatot, és egy kvarc generátort. Illetve egy NYÁK-ot. Mindezt egy antisztatizacsiban, szép kínai sárga borítékban.
48/16 a maximum. Van ez a pici mindenféle néven futó usb hangkártya, ami itthon 2-4 ezer forint, na attól mérföldekkel jobb (bár ilyen olcsó kis kártyát vettem egy netbookhoz, mert kellett mikrofon bemenet, 0.8$-ért; na ennyit az itthoni árakról). Az Realtek alaplapitól, és a valamilyen Cmedia chipes Terratec kártyámtól is jobb.

(#28507) CaNNa3IS válasza Primary92 (#28506) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

[link]

:DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#28508) Primary92 válasza CaNNa3IS (#28507) üzenetére


Primary92
senior tag

Nem tudom hogy lehet ilyen olcsó. Hamisítvány ic lenne benne? Ránézésre olyan, mint egy bármelyik másik. Hangja ennyiért tök jó.

(#28509) matyi94 válasza Primary92 (#28508) üzenetére


matyi94
senior tag

Úgy, hogy a darabára sokszorosa annak, amikor valaki egy többtízezer darabos batchet vesz.

Legyen szép napod!

(#28510) bkercso válasza CaNNa3IS (#28507) üzenetére


bkercso
nagyúr

[link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28511) Bodz válasza bkercso (#28510) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#28512) bkercso válasza Bodz (#28511) üzenetére


bkercso
nagyúr

PCM2704-et egy százasé'!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28513) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Érdekes ez a föld bolygó :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#28514) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Ma beszélgettem egy ismerősömmel akinek fiio rendszere nálam is volt pár hetet. Valaki bogarat ültetett a fülébe, hogy az e17 az fázist fordít és az bizony nagyon rossz. Mivel ő is annyit ért hozzá mint én így jobbnak látom megkérdezni. Valóban fázist fordít? Ha igen ezt miben veszem észre egyértelműen, vagy mivel mérem ki? Ha nem hallja akkor nem gond? Esetleg ettől lényegesen bonyolultabb? Aki elmagyarázná / vagy küldene egy linket ahol már jól le van írva annak megköszönném.

(#28515) schawo válasza Beladon (#28514) üzenetére


schawo
titán

Fehér zajjal. Letöltesz kétféle fehér zajt: fázishelyest, és fordított fázisút. Aztán rákötöd a FiiO-t egy jó terű hangszóróra, majd meghallgatod mindkettő zajt. A fázishelyesnél határozottan egy pontból kell szólnia, a fordított fázisúnál összevissza, a tér minden pontjáról, pontos hely nélkül. Ha így van, akkor jó. Ha viszont a fázsihibás éppen jól definiáltan, egy pontból szól, a helyes változat pedig rosszul, akkor az eszköz fázist fordít.

Ha nem találsz fázisfordított fehérzajt (white noise out of phase), akkor szólj, és holnap csinálok egyet, mert hirtelen én sem találtam.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28516) .DLL válasza schawo (#28515) üzenetére


.DLL
veterán

Ez fejhallgatón is érzékelhető, vagy csak hangszórón (hangdobozon)?

(P.H.)

(#28517) vodkaboy22 válasza schawo (#28515) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Fázis - fordít az 180 fokot (tehát invertál). Fázist - tol az lehet -179 + 179 között bármi.
Na most ez a fázis fordít füllel való teszt talán még működhet is de én nem biztos hogy mindig és jól... (Sőt én azt mondanám, hogy az a rendszer amiben a jelút nem fut bele erősen frekvenciafüggő alkatrészbe alkalmas csak egy ilyen tesztre...) Sajnos már egy kimeneten (dac kimenet vagy akár erősítő kimenet - az utóbbi jobban befolyásol) ha AC csatolt valamilyen elemmel pl kondi vagy trafó már elrontja ezt a tesztet. Szerintem!

Ez a fázist fordít dolog nem feltétlen problémás ha tényleg fordít (invertál) ha viszont erősen tol +60-90 fok között akkor az cinkesebb... De az ilyesfajta tolást már csak scoppal lehet látni de megkülönböztetni hogy ez most +60 vagy -60 vagy +110 azt mááááár...

Persze egy tényleg jó rendszernél ahol erre a cső elején is figyelnek már ott tényleg számíthat ez az apróság is. MInt tudjuk minden apróság számít és sok kicsi sokra megy, de egy alap rendszernél mint amit a FIIO termékek képviselnek szerintem ez távolról se mérvadó :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28518) schawo válasza .DLL (#28516) üzenetére


schawo
titán

Fejhalllgatón is, de azon nem egészen ilyen, egy kis gyakorlat kell hozzá. Egy fülesnek nincs rendes tere, máshogy szól belőle a hang mindenhonnan. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28519) .DLL válasza schawo (#28518) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor én is kíváncsi lennék egy ilyen és olyan fájlra, mert ugye a Prezi invertál (a hangkártya pedig elvileg nem) kíváncsi vagyok a különbségre.

Szerk.: Az SHP 5401-nek pedig a fejhallgatók között nagyon jó tere van, de van itt egy Takstar TS 671 is :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#28520) vodkaboy22 válasza .DLL (#28516) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Fejhallgató válogatja. Szerintem van olyan Pl egy AKG k240 sextett (aminek nagyon érdekes... élvezhető de elborult tere van) aminek lehet bármilyen profi rendszere nem fog változást kiemelni de pl egy másabb fejes aminek egészséges tere van ott lehet számít. (Szerintem a DT990-nek ez már jelenthet valamit de a DT770LE-nek felfújt tere van egy zárt fejeshez képest ami roppant élvezetes de pl játékoknál nem ad reális térérzetet.) Nekem ezek vannak ehhez tudok hasonlítani. :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28521) schawo válasza vodkaboy22 (#28517) üzenetére


schawo
titán

Na most ez a fázis fordít füllel való teszt talán még működhet is de én nem biztos hogy mindig és jól...
Megfelelő rendszeren mindig jól. Mindig így állítom be a hangsugárzóimat.

kondi vagy trafó már elrontja ezt a tesztet. Szerintem!
Lásd előző pont :)

Ez a fázist fordít dolog nem feltétlen problémás
Tragédia szörnyű, elviselhetetlen. Fésűszűrős hang, vibráció, a tér teljes hiánya. A fázisfordításnál sokkal kisebb gond a fáziscsúszás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28522) vodkaboy22 válasza schawo (#28521) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tudod elfogadom amit mondasz, én az esetek 3%-ban hallgatok hangfalról zenét sajna mert albérlet nem enged mást.
Ilyesfajta problémám még nem sok volt így.
Annyit tudok hogy még a csöves erősítőknél ahol 1-2 fázisfordító elem is van + kondi + kimenő trafó is sokat babrálnak azzal hogy ne legyen fázisfordítás a kimeneten vagy ha van akkor a kimenet fordítva legyen kikötve.

Én ezt eddig csak szabályként jó munkásemberként alkalmaztam de nem nagyon tulajdonítottam a neki fontosságot. :U

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28523) korpicschess


korpicschess
veterán

Azt meg tudjátok mondani, hogy milyen esetben lenne érdemes a mélyládán fázist tolni (van rajta gomb)?
Kiolthatja egymást bizonyos helyeken alapból a frontokkal (nem figyeltem még ezt, de a mostani új frontjainkban van 2*2db 20 centis mély, úgyhogy már lehet számít)? Előnyök, hátrányok?

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#28524) matyi94 válasza korpicschess (#28523) üzenetére


matyi94
senior tag

Nekem a jbl manualjaban az volt, hogy 20-20 percet hallgassam legalabb mind a 2 modot es dontsem el hangra melyik tetszik jobban. Jelzem, ez egy eleg komoly aktiv sub.

Legyen szép napod!

(#28525) schawo válasza vodkaboy22 (#28522) üzenetére


schawo
titán

Mivel több mikrofonos felvételeknél nagy a fázishiba lehetősége, erre olyan érzékeny fülem, hogy a legapróbb elcsúszást is meghallom. A teljes fáziskioltástól feláll a szőr a hátamon :)

(#28523) korpicschess
Nagyon számít. A mély tartományt (vagy annak részeit) teljesen ki is ütheti egy rossz beállítás. Rosszabb is lehet, mintha egyáltalán nem lenne szub.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28526) .DLL válasza korpicschess (#28523) üzenetére


.DLL
veterán

Ha a mélynyomó külön szól, onnan hallod, ahol el van helyezve, az szerintem nem egészséges, ha jól be van állítva, akkor kimegy oldalra a hangja a top ládák alá, és egybeolvad velük, de jól hallható marad.

(#28525) schawo: Akkor neked Deprez műszerek vannak a hátadon? :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#28527) vodkaboy22 válasza schawo (#28525) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Minden tiszteletem :DD
Én a tápból eredő legkisebb brummra vagy annak felharmonikusaira vagyok hepciás... :O

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28528) korpicschess válasza schawo (#28525) üzenetére


korpicschess
veterán

Kipróbálom majd. Úgy rémlik, hogy eltolás nélkül jobbnak tűnt.
Most konkrétan: Left ----- TV-center- földön mellette a sub ----- Right
A frontok között van egy polc is, a mély kicsit talán beljebb van, mint a többi. Olyan felállásokat is szoktam látni, hogy a mély oldalt van.
Meg egyáltalán, hogy a hátsókat hogy kéne elhelyezni... Nem olyan egyszerű ez. :DDD Viszont ez egy másik topik, nem akarok spammelni. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#28529) schawo válasza vodkaboy22 (#28527) üzenetére


schawo
titán

Én a tápból eredő legkisebb brummra vagy annak felharmonikusaira vagyok hepciás...
Ilyen ez a popszakma :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28530) Beladon válasza schawo (#28515) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszönöm a választ. Élnék a lehetőséggel és igényt tartanék arra a helyes / helytelen fehér zajra.

(#28531) Melorin válasza schawo (#28525) üzenetére


Melorin
addikt

De ha a fáziseltolás egymáshoz képest fix mindkét csatornán, akkor nincs mihez képest érzékelned azt, hogy el van csúszva. Ez nem olyan, mintha egy filmben el van csúszva a hang a képtől.
Sok végerősítő eleve invertálósra van megtervezve, ilyen esetben a hangszórókimenetek polarítását fordítva viszik ki a kimeneti csatlakozóra. Ezt nem lehet meghallani. Kivéve ha nagyon szar konstrukcióról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#28532) Melorin válasza vodkaboy22 (#28527) üzenetére


Melorin
addikt

Na erre én is nagyon finnyás vagyok. Én mindig azt csinálom ha egy erősítőt készítek, hogy miután készen van a vezetékelés is a dobozon belül, jól megemelem az erősítés mértékét (+35dB), hogy mindent jobban halljak (mint a nagyi a Piroskában :D ) és így eliminálok mindenféle zúgást, búgást, pattogást a vezetékek elhelyezésével, stb.
Ha már így sem hallani, akkor szépen lecsökkentem az erősítést a majdani normál használatúra, ahol így kizárt, hogy akár nyomokban is felfedezhető lesz valaha is bárminemű zaj.

(#28533) schawo válasza Melorin (#28531) üzenetére


schawo
titán

A fázis relatív fogalom, nincs értelme az egzakt irányáról beszélni, mert a hangzásban nincs különbség. Csak akkor van értelme a fázisról beszélni, ha legalább két csatorna van, és a kettő eltérő fázisban van.
Épp ezért nem is lehet gond az invertáló opamp kapcsolás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28534) .DLL válasza schawo (#28533) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor Beladon felvetése, hogy a Fiio E17 fázist fordít, az szintén mind a két csatornára értendő, tehát az szintén nem lehet gond , nem?

(P.H.)

(#28535) schawo válasza .DLL (#28534) üzenetére


schawo
titán

Én nem így értettem. Hiszen az erősítők jó nagy része fázist fordít mindkét oldalon, ez az invertáló kapcsolás lényege.

Sőt, nem létezik olyan, hogy előre fázis, nemhogy visszajátszáskor, de még felvételkor sem. Attólfüggően, hogy hova helyezem a mikrofont, más és más fázisban készül a felvétel.
Képzeld el az a helyzetet, hogy amikor megszólalsz (vagy egy hangszer hangot ad), akkor elindul egy hullámfront. Ha közel rakom a mikrofont a hangforráshoz, akkor kapok x fázist a felvett anyagban, ha fél hullámhossznyival messzebb teszem (pár centi is lehet), akkor pont ellenkező fázist. Melyik a helyes? Melyik frekvencián?

Szóval az invertáló kapcsolásnak semmi hátránya nincs. Ha tényleg csak ennyi volt a kérdés, hogy invertáló-e a FiiO, akkor már most megválaszolható, hogy tök mindegy, nem kell vele törődni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28536) .DLL válasza schawo (#28535) üzenetére


.DLL
veterán

Én így értettem, ezért is kaptam fel a fejem a témára, mert ennek nem kéne, hogy jelentősége legyen. De mivel Te nemkicsit tapasztalt vagy ezért, mondom oké legyen nézzük meg. De így jó tisztázni a dolgokat, mielőtt fölösleges munkába kezdünk, s akkor jól is tudtam. :)

Ha csak az egyik csatornán fordítana fázist a kis Fiioka, az nagyon gáz lenne. O_o

(P.H.)

(#28537) Beladon válasza schawo (#28535) üzenetére


Beladon
aktív tag

A nekem feltett kérdés arra vonatkozott, hogy úgy kellene hallania a zenét mintha az a bizonyos fehér zaj mindenfelől szólna mivel a fiio rossz. (2 hétig volt nálam igaz az e07k-val együtt használtam és nem észleltem ilyet normális zenén rendben volt) Ezért is kérdeztem mivel lehetne igazán jól tesztelni és kaptam is rá a választ, hogy fehér zajjal amim nincsen.

(#28538) Melorin válasza Beladon (#28537) üzenetére


Melorin
addikt

(#28539) GML válasza Melorin (#28538) üzenetére


GML
őstag

Azért fejesen is lehet ezt hallani, nem is kicsit. ;)

(#28540) fattyu válasza Melorin (#28538) üzenetére


fattyu
veterán

namostaztán elbizonyatalanodtam. Felemás eredményem van fejessel.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28541) Primary92


Primary92
senior tag

Használgatom a nagyon olcsó DAC-omat egy ATH-SJ11-el. Hangja elég meggyőző, de majd kell rárakni egy potmétert, mert PC-ről nem lehet normálisan szabályozni, mert 0-ból kimozdítva is már elég hangos, aztán pedig csak még hangosabb.
Vonaton tök jó, nem kell a laptop sistergő, nyöszörgő hangját hallgatni. Hangfallal hallgatva, maximum hangerőn zene nélkül, vagy halk részeknél szinte nincs alapzaj. Ugyanazt már meg sem próbáltam volna az integráltnál.

(#28542) bkercso válasza korpicschess (#28523) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mélynyomónál elég, fa fázisfordítást csinálsz (akár a kábelek felcseréléséves), ugyanis a lehallgatóhelyiségben minden ponton más a szatellit és a mélynyomó relatív fázishelyzete. Ahol hallgatod, ott nem gyengítsék, hanem erősítsék egymást, ez a cél.
Elhelyezni sarokban szoktam, de legalábbis a földhöz és egy falhoz közel. Nem a nagyobb hatásfok miatt, hanem mert így egyenletesebben tölti meg a szobát, nem lesz sokkal hangosabb, ha közel megyek egy falhoz. Az átvitele kicsit hullámosabb lesz, de az általában nem olyan nagy gond a mélytartományban.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28543) Beladon válasza Melorin (#28538) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszönöm :R

(#28544) schawo


schawo
titán

Van egy (illetve négy darab két külön forrásból) Telefunken mikrofonerősítőm (illetve multifunkciós erősítőm, amit mikrofonerősítőként használnék) a 70-es évekből. Az a gondom vele, hogy 1kHz-től lefelé egy szép egyenletes 6dB/oktáv vágást csinál, mind a 4 darab. Rengeteg üzemóra van bennük (tízezres nagyságrend). Lehetséges, hogy kiszáradt elkók okozzák a vágást?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28545) vodkaboy22 válasza schawo (#28544) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igen. De nem csak elko hanem régi fólia is lehet gond.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28546) bkercso válasza schawo (#28544) üzenetére


bkercso
nagyúr

1/6-odára csökkent volna a kondi kapacitása (16Hz-es kezdeti vágást feltételezve)? És az összesé egyformán?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28547) vodkaboy22 válasza bkercso (#28546) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ugyanolyan kondi + hasonló körülmények ráadásul nem is fiatalok szerintem tiszta sor (cseréltem is már így kondikat).

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28548) schawo válasza vodkaboy22 (#28547) üzenetére


schawo
titán

Oké, köszi, akkor kondicsere lesz.:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28549) bkercso válasza vodkaboy22 (#28547) üzenetére


bkercso
nagyúr

Rtm. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28550) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!
Milyen usb-s fejhallgató erősítőt érdemes venni egy Audio Technika ATH-M40fs fejhallgatóhoz? A maximumot akarom kihozni a fejesből. Nem egy nagy cucc, de kihajtva nem szól rosszul.
Lehetőleg nem sok tízezerből szeretném ezt megtenni. :)
Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.