Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46302) bok92 válasza callmeakos (#46301) üzenetére


bok92
addikt

[ Szerkesztve ]

(#46303) oriic válasza callmeakos (#46301) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azt hogy nagyon király lesz. :D

Live-Die-Respawn

(#46304) callmeakos válasza bok92 (#46302) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Baszki bevallom, nekem ez így bejön :D
A totális elborulás, minden szinten. De végül is valahol ilyennek kellene lennie a filmnek. Halál laza, agyatlanabb mint egy kukac, de a maga ultraprimitív módján valahol szórakoztató :D

All→M8

(#46305) k!nG válasza callmeakos (#46301) üzenetére


k!nG
aktív tag

Ezzel megeroszakoljak a regi sorozatot. Hol volt ott bazooka meg ilyen szarok? Meg ki mondta, hogy a teknosok ilyen oriasok? Ember meretuek voltak ha jol tudom.. Ahh..

bok92: Es a "Who are you?"-t is milyen erthetoen mondja az elejen.. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#46306) bok92 válasza callmeakos (#46304) üzenetére


bok92
addikt

Na meg Megan néni... kb kettőt nyögött az előzetesben. Oscar gyanús... :DDD

(#46307) Vikthor válasza callmeakos (#46301) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez a facepalm tipikus esete...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#46308) Ace owner válasza bok92 (#46306) üzenetére


Ace owner
addikt

Jobb mint egész film alatt azt üvöltözni hogy "SZEEEEEEEEEEEEEEM!!!!!!!" ??

Galaxy Fold 4

(#46309) Pali1119 válasza callmeakos (#46301) üzenetére


Pali1119
tag

Ha sikeresek lesznek az Őrzők, akkor ennek is sikeresnek kell lennie. Sőt, ennek még sikeresebbnek, mert hát ki nem hallott még a teknőcökről? :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#46310) diablo1984 válasza Ace owner (#46308) üzenetére


diablo1984
veterán

itt nem tudom melyik teknőst szemeli ki magának, vagy közös kedvenc lesz?

(#46311) devil-k


devil-k
nagyúr

98 perces az új "Szikla" féle Herkules. Mit lehet ennyi idő alatt elmesélni? :N Szerintem ez kissé erőltetett menetnek tűnik.

- mozi bolondéria -

(#46312) aizen92


aizen92
addikt

Új J.J. Marketing gépezet - Star Wars VII. 2. videó - X-Wing

mégse. Látom gyuromoj mester tegnapi csokrában benne van-
sorry

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#46313) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Rise of the Planet of the Apes
1080p eng

Dawn of the Planet of the Apes
euro 4k hundub

megígértem egy cimbinek, hogy megnézünk valami filmet a héten, aztán ezt bökte ki, szóval vasárnap fogtam magam, meglestem az elsőt, ma pedig megvolt a mozi. sose voltam oda érte, a régieket se láttam, ez a cucc nekem nagyon testidegen volt mindig is. így egy csokorban írok róla, csak egy pár szót. a sztori magja ugye a hőskorból való, nekem igazából ez az, ami valahogy sosem jött át. ez az új köntösbe burkolt verzió mondjuk nekem, mint teljesen laikusnak és érdektelennek a témában, megállta a helyét. a folytatás erősebb volt, az már olyan igazi "majmok bolygójás feelinget" hozott, az szerintem valami ilyesmi lehet. a látvány elsőrangú volt, erre nem lehet panasz. a sztori egész jól fel volt építve, néhány nagy tátongó lyuk ellenére is. látszik, hogy ezt kapásból trilógiának tervezték az elejétől kezdve. nem nézném meg újra, egyszer elég volt, de bánni nem bánom semmiképp. az erkölcsi háttér mondjuk nagyon masszív volt, ott azért lehetett érezni, hogy van súlya, és akart valamit mondani ez az egész. aki el tud siklani a beszélő majom és a csodaszer lza 112 irracionalitásán, az valószínűleg tudja majd élvezni.

ui.:

ahogy betoppantam a lakásba, tök spontán elgondolkodtam, hogy szépen lassan azért most is nézegetem a filmeket, moziban is, itthon is és szinte nem is emlékszem már, mikor volt utoljára, hogy azt éreztem a moziban ülve/otthon ülve, hogy ez most belepréselt a székbe. nem az volt az eszemben, hogy fel kéne állni, és go dologra, hanem kattogtak a kerekek, vagy az érzések. durva. jöhetne már valami ilyen. az expendables az más, ez és a hasonló filmek ilyen gyerekes lelkesedést váltanak ki, simán ugrálok ülve a moziszékben, meg ilyenek, ez fasza igen, de nem is ez hiányzik.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46314) #54715584


#54715584
törölt tag

Divergent

Nem tudom magyarra hogyan fordították ezeket a borzalmas szavakat, így megpróbálok érthetően fogalmazni :D

Szóval a nagy háború után 100 évvel Chicagot körbevették egy kis (hatalmas) kerítéssel, elzárva a külvilágtól, az embereket pedig 5 részre osztották a legfőbb tulajdonságok/erények alapján. Ha felnőttél, letesztelnek (kapsz egy hallucinatív drogot), és bekerülsz egy ilyen faction-be. De választhatsz is, nem kell ottmaradnod, amibe beleszülettél. Ha több faction-be is beleillesz, akkor az gáz, kinyírnak, mert kontrollálhatatlan vagy, márpedig ebben az elcseszett társadalmi és hatalmi rendszerben nem lehet saját akaratod. Az egész egyébként illogikus és ellentmondásos, de hát ilyen ez a jövőkép, kellett kis idő, hogy ezen túltegyem magam.

Szóval a kis hősnőnk persze, hogy egy ilyen divergent személy lesz, aki bekerül egy másik faction-be, ahol elég kemény az élet, és innen indul a sztori igazából. A többit inkább nem spoilerezném el.

Nekem bejött, élveztem mind a 2 órát, a zenék nagyon jók voltak, még több jó lett volna belőlük. Ami meglepő volt az az, hogy a zenét Junkie XL csinálta, Zimmerman pedig csak producer volt, de így is nagyon jó instrumentális zenéket kaptunk.

3 könyv van, remélem a többit is megismerjük, mert az első rész csak a városon belül játszódott. A faction-ök közötti kapcsolatokat nem nagyon ismertük meg, igazából csak a dauntless faction-ön volt a hangsúly. Romantikából kevés van szerencsére, pont annyi, amennyi kell, drámából viszont annál több. Az egész jól lett összerakva, nincsenek üresjáratok és vannak kifejezetten izgalmas/érdekes részek benne.

Aki még nem tudott dönteni, hogy megnézze-e, nyugodtan kezdjen neki, de 2 órás a film játékideje, ezzel számoljatok :)

A Hunger Games utánérzet miatt csak 7/10, viszont várom a következő részeket. :K

[ Szerkesztve ]

(#46315) k!nG


k!nG
aktív tag

Robocop

Legjobb film a vilagon 10/10 mindenki bekaphassa, koszontem! ;] Nem volt ez olyan rossz amilyennek hittem, kicsit limonade, de a celnak megfelel. En a robotzsaru szerepet nem tudtam aterezni, mert ha ilyen jo bigem lenne es rajonnek, hogy robot vagyok es nincs pocsom megoletnem magam alapbol. :DDD Csorinak meg az utolso szex sem lehetett meg, mert tiktak bumm... ;]

Samuel L. Jackson es Oldman alakitasa feledteti a foszereplok gyatra teljesitmenyet. Osszessegeben:

10/7

https://www.behance.net/vargadom

(#46316) callmeakos válasza k!nG (#46315) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Most 10 vagy 7 pont?
Döntse már el uram! ;] :DDD

All→M8

(#46317) .LnB


.LnB
titán

A Hector and the Search for Happiness

Nekem a Walter Mitty is tetszett, ezt a filmet is várom. Olyan mosolygós ez a trailer. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#46318) bandus


bandus
veterán

Tíz éve rajzol Alieneket és majmokat egy magyar :R

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#46319) eeXaa


eeXaa
addikt

Kaphatnék pár ajànlást az elmúlt pàr év zseniális össze esküvős thrillereiből?

(#46320) #54715584 válasza eeXaa (#46319) üzenetére


#54715584
törölt tag

Lakodalmas thrillerre gondolsz? :DDD

(#46321) eeXaa válasza #54715584 (#46320) üzenetére


eeXaa
addikt

...majdnem :)

(#46322) k!nG válasza eeXaa (#46321) üzenetére


k!nG
aktív tag

Itt a trailer, a lenyegi resz nincs benne, nem spoilereznek a gyartok.. ;]

noxwill:

Mit erdekel az teged, menj vissza es nezd a hulye majmos filmeidet. :W

;] :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#46323) callmeakos válasza k!nG (#46322) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Tudd már hol a helyed kutyuli ;] ;] :D

All→M8

(#46324) #54715584


#54715584
törölt tag

Fejezzétek be, ne majmoljátok már egymást :D Az enyém a legnagyobb és kész :DDD

(#46325) diablo1984 válasza k!nG (#46322) üzenetére


diablo1984
veterán

hú, baszki, 2 perc után vettem észre, hogy magyar a szövege...... elég kisebbségi tájszólás.....

mod: vagyis mintha lenne benne olyan is, meg sűrűn mercedes...... :U

[ Szerkesztve ]

(#46326) k!nG válasza diablo1984 (#46325) üzenetére


k!nG
aktív tag

Hat ez ilyen.. noxwill tudna rola beszelni, o is igy tori a magyart. Ne tudd meg, mostanaba hogy nez ki a srac, amiota meg lejar napozni is a Palatinusra.. Nincs pigmenthianya a csoromnak. :W

;] ;] :DDD

https://www.behance.net/vargadom

(#46327) callmeakos válasza k!nG (#46326) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát te........ :W

:DDD :DDD

All→M8

(#46328) diablo1984 válasza k!nG (#46326) üzenetére


diablo1984
veterán

höhöhö, koronát a fejére! ;]

bakker 1 hónapja volt a lagzim, de ha ilyen lett volna még mindig feszengnék, szegény kiscsajon egy pillanatra sem látszott, hogy örülne, bár ha ennyi jóféle kani vett volna körül húsnak nézve valszeg a seggem még most is feszítené a görcs! hát más szokások, más "cooltúra"...... :U

(#46329) spiky03 válasza callmeakos (#46301) üzenetére


spiky03
veterán

Azt, hogy király lesz. :)
Szerintem a látvánnyal nem lesz gond, és remélhetőleg a poénok is jók lesznek benne.

Egy kis szerda délutáni mozinak tökéletes lesz.

Húzós hónap lesz az augusztus mozi szempontjából. :) 4 fimet is meg kellene nézni.

Tegnap haverral megnéztük a Majmok bolygóját a Sugárban.
Nem volt rossz, tetszett mind a kettőnknek. De tényleg durva film lett. Végig érezni a feszültséget. A majmok nagyon komolyan néznek ki benne. Tényleg Andy megérdemelné azt az Oscart, vagy legalább egy jelölést, vagy, hogy legyen ilyen is az Oscar gálán, mert amit az eltud játszani a puszta tekintetével, az valami félelmetes.

Jah és teljesen rendben volt a mozi a Sugárban. A székek jobbak voltak, mint a CC-ben. A képpel és a hanggal sem volt semmi baj. Ez a Spielberg terem volt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#46330) ígyvanferi válasza #54715584 (#46320) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Lakodalmas thriller, te jó ég. :DDD Azok a fránya igekötők...

(#46318) bandus: én azt hittem, ezeket is a vezetéknyi lászló csinálta. :(

(#46331) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Csoda hogy a macskát nem akarja felrobbantani ez a piromán félőrült :DDD

All→M8

(#46332) .LnB válasza callmeakos (#46331) üzenetére


.LnB
titán

Utálom ezt az embert. :W
Tegnap kerestem új sorozatokat. Elkezdtem nézni a The Last Ship trailerét. Korábban nem jártam utánna mi az, de a sorozatos topikba sokat emlegették. Amint megláttam a trailerbe a nevét ki is nyomtam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#46333) spiky03 válasza .LnB (#46332) üzenetére


spiky03
veterán

Pedig nem rossz sorozat.
Igaz én még csak az első részt néztem meg, de haver követi és azt mondja, hogy jó.

Van még pár sorozat amit nézünk az asszonnyal. :) Így vsz bevárjuk a teljes évadot és akkor nyomjuk majd le.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#46334) #54715584 válasza .LnB (#46332) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, emlegettük sokat, mert annyira sz*r lett... :D

(#46335) callmeakos válasza .LnB (#46332) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De ugye azt tudod hogy annak a sorozathoz Baynek annyi köze van, hogy ő csak producer? :D

És egyébként tényleg ótvar lett. Az első rész után kaszáltam is mint a fene :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#46336) .LnB válasza callmeakos (#46335) üzenetére


.LnB
titán

Nekem ennyi elég. (hogy csak producer) :P

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#46337) Integra válasza callmeakos (#46301) üzenetére


Integra
titán

egy nagy szar, de akinek belógott a léc a transzformerszeknél is, tuti imádni fogja.
dög unalmas akció jelenetek, ugyanazok a lassítások újra és újra, ugyanazok a pózok újra és újra, ugyanazok a koreográfiák újra és újra, ugyanazok a lassan szembe jövő leszakadt alkatrészek, újra és újra, ugyanúgy lassítva..
ez van, ez kell a népnek, a barátok köztet is nem véletlenül nézik a legtöbben, bay sem véletlen a legfelkapottabb rendező, mert hiába gyárt kommersz szart, erre van a legnagyobb igény, ez hozza a legtöbb bevételt.
tessék szaladni jegyet venni rá :)

aizen:
nemtom mennyire okos dolog ezeket a régi z95-ös gépeket előkapni, ráadásul pont az új részekre, amelyek ugye a 6. epizód után vannak, ahol igencsak x-wingre épül minden. most komolyan megakarják etetni a néppel az elavult ősgépeket, csak azért, hogy új gépek legyenek benne?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46338) aizen92 válasza callmeakos (#46331) üzenetére


aizen92
addikt

Spielberghez képest semmi Bay!

Nem elég egy triceratops neki

Trófeái között ott van még :

Mufasa
Egy unikornis
Végtelen történetből Falkort a sárkány
Bambi anyukája
+ E.T. is!!!

Boycott Spielberg!

:DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#46339) ígyvanferi válasza aizen92 (#46338) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha ezeket meglátná az a roppant intelligens néni, hú, mi lenne itt!

(#46340) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

Space Station 76 trailer. Nagy adag retro, várós. :C
(Ez a Matt Bomer amúgy rohadtul olyan, mint Henry Cavill, ráadásul az egyik DC rajzfilmben ő volt a hangja Supermannek. Lol.)

Néhány nagyfelbontású Mad Max kép (odab*sz), meg két Hobbit kép (ez már kevésbé, de ahogy látom Bard elég központi szereplő lesz, ami jó, Luke Evans karakteres forma).

A Deus Ex filmnek meg írtak egy forgatókönyvet. Remélem elhagyják... :U

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46341) aizen92


aizen92
addikt

Mondjatok már valami olyan filmet, ami nem reboot/remake/köny-játék adaptáció etc.etc. és ütött az utóbbi években + rengeteg bevételt hozott...
Nem megtekintésre, csak úgy érzem nem sok "eredeti" alkotás születik mostanában.
( most hollywoodra koncentrálok, tudom vannak jó kis európai-ázsiai filmek, azokkal nincs gond )

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#46342) Bad Pritt válasza aizen92 (#46341) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Gravity, Inception, Frozen, How to Train your Dragon, Wreck-It Ralph (bár ez lehet, hogy adaptációnak minősül). Jellemzően a meséknél van új ötlet és be is jön (Japánban a Frozen közben a 250 milliót ostromolja. Elég OP cucc).

Amúgy a játékadaptációt felesleges volt odaírni, nemhogy az elmúlt pár évben, de még soha nem készült normális film játékból. Nem is fog, max a WarCraft.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46343) KisTücsök válasza Bad Pritt (#46342) üzenetére


KisTücsök
addikt

Mit esznek a japók azon a filmen? Teljesen átlagos. Wreck it Ralph pl köröket ver rá.

Uncharted filmmel mi van? Nem készül? Abban pedig van potenciál.

(#46344) kexksz válasza aizen92 (#46341) üzenetére


kexksz
addikt

Lego Movie? (Adaptációnak tudtommal nem adaptáció, de van "alapja", szóval lehet, hogy nem épp ilyenre gondolsz.)

[ Szerkesztve ]

(#46345) Bad Pritt válasza KisTücsök (#46343) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Nagyszemű csajok színes ruhákban énekelnek. Japánnak készült. Mondjuk átlagosnak nem nevezném, de én sem vagyok annyira oda érte (Brave, na az már más tészta :B)
Ralph amúgy nem egészen 30 milliót hozott náluk. Gáz.

Van benne potenciál? Érdekes, az új évezred elején is írtak ilyesmiket valami Lara Crofttal kapcsolatban... ;]
(Amúgy készül az Uncharted, de ahogy én látom, most kicsit parkolópályára tették ezeket a terveket, mindenki a WarCraftot várja, mint a messiást. Ha az nem lesz sikeres, akkor semmi.)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46346) KisTücsök válasza Bad Pritt (#46345) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igaz.

Persze, az ilyen repcsiktől jobb, de nem egy kategória a Brave-vell sem, ha már szóba hoztad.

Én látok benne. Sokkal inkább, mint a WoW-ban. Hogy tudnak abból bármit is kihozni? Kíváncsi leszek. Még túl kevés az infó.

(#46347) Bad Pritt válasza KisTücsök (#46346) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Mármint a Brave jobb, vagy rosszabb? A Repcsik rosszabb, azt értem. :D

A kalandfilmeknek jelenleg nincs nagyon piaca az a baj, pedig én is néznék valami Drake kalandot.
A WarCraft azért lesz fontos, mert ez az első olyan játékadaptáció, ami mögött tényleg minőségi stáb dolgozik komoly stúdiótámogatással. Nem mellesleg nem szabad lebecsülni azt a pártízmilliós rajongótábort, amit a WarCraft meg WoW tudhat magáénak a mai napig és amivel kb egyik másik játék sem tudna versenyre kelni a filmvásznakon. Plusz a nem elhanyagolható tény: jelenleg a fantasy-k korát éljük, sorra jönnek a ratyi bestseller adaptációk, amik meg akarják lovagolni a Gyűrűk Ura, Harry Potter meg Alkonyat farvizét, több, de inkább kevesebb sikerrel. Soha jobb alkalom nem volt WarCraft filmre szerintem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46348) KisTücsök válasza Bad Pritt (#46347) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jobb. :) Persze ez magánvélemény.

Igaz, pénzügyileg sikeres lehet. Amúgy várom, nekem is volt wow-os korszakom. Remélem jó lesz. Csak nehéz elképzelni, hogy hogyan lehetne jó. :D

(#46349) Vikthor


Vikthor
nagyúr

sziasztok!

Milyen filmes boltokat tudtok ajánlani Budapesten? Figurák, poszterek és replikák érdekelnének elsősorban. Ja és nem webshop, szeretnék elmenni oda körülnézni, fogdosni, nyálat csorgatni... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#46350) devil-k válasza Vikthor (#46349) üzenetére


devil-k
nagyúr

Idehaza hihetetlenül és gusztustalan módon túl vannak árazva az ilyen dolgok. A neten sokkal jobb áron lehet kifogni ezeket a kütyüket, főleg a külföldi oldalakon. Na igen, itt sajnos nem tudod tüzetesebben szemügyre venni a kívánt relikviát.

Update 1.:

Nekem kissé gagyinak tűnik ez a Holdfény. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.