Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) bAtt001 válasza Bad Pritt (#46144) üzenetére


bAtt001
addikt

a jeti bosszúja nagyon jó film, biztos láttam már vagy 10x :D

(#46152) #54715584 válasza oriic (#46147) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tudom :D

(#46153) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha ezek a nagyon rossz filmek, akkor pl. hova sorolnátok azt az anettkás, Ihos Józsis valamit? Vagy amit az a transzvesztita csinált, valami "űrhajós", világmegmentős.

(#46154) cyberkind


cyberkind
félisten

SW 4-5-6 4K?

Paranormal Cocktivity

(#46155) somasz válasza devil-k (#46145) üzenetére


somasz
addikt

Időbűnökkel mi a bajod? Nekem kifejezetten tetszett!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46156) syberia


syberia
veterán

A világ 10 legrosszabb filmje :D

https://howbad.info/

(#46157) devil-k válasza syberia (#46156) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez mekkora kaka. :(

somasz
Amikor megjelent, nem jött be. Lehet, hogy most bejönne.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#46158) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, egy filmet keresek, a témája valami olyan, hogy lehűlt a Föld, és a megmaradt emberek egy vonaton utaznak. Hátul a szegények, elöl a gazdagok. Lázadást terveznek a hátsók,stb...

Meg tudja írni valaki a címét? :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#46159) devil-k válasza Kloden (#46158) üzenetére


devil-k
nagyúr

:D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#46160) darál0w válasza #54715584 (#46141) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

avatarrol jut eszembe....

Humát mikor és miért rakták ki? :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#46161) callmeakos válasza Deck (#46142) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

#HolnapTörtént

(#46160) darál0w
Úgy egy hónapja. Sajna nem kötötte a nagyérdemű orra alá Kalandor. Kár ;]

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#46162) Deck válasza callmeakos (#46161) üzenetére


Deck
titán

Egy vélemény róla "Nem hittem volna hogy lesz film ami eléri az álom.net szintjét!!!Ennek sikerült!!!Megkérném G. Tamást hogy a filmrendezést még időben fejezze be!!!Mindenki érdekében!!!"

"Azta büdös mindenit..... ha ezt nem látom a saját szememmel, el se hiszem, hogy ilyen létezik. Erre találták ki azt a mondást, hogy ilyen nincs, és mégis van. Igen, létezik a trágyában fetrengés, létezik medvedisznóember akinek tehénlepény van a fejében agyvelő helyett. És ez a 21. században készült..... Az emberi faj nevében elnézést kérek mindenkitől, aki látta, és attól is aki nem. Ez az emberiség ellen elkövetett tudatholokauszt. Szégyen gyalázat, és akkor még semmit sem mondtam erről.."

Kemény lehet ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#46163) callmeakos válasza Deck (#46162) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az emberi faj nevében elnézést kérek mindenkitől, aki látta, és attól is aki nem.

Ez mindent elmond :D

All→M8

(#46164) cyberkind válasza callmeakos (#46163) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem jobban tetszik mint a grevitíí, ez a baj. :D

Paranormal Cocktivity

(#46165) ígyvanferi válasza cyberkind (#46164) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az mondjuk komoly probléma. ;]

(#46166) callmeakos válasza cyberkind (#46164) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na jó, de a te viszonyod ezzel a filmmel puszta perverzió. Ez nem számít ;] ;]

All→M8

(#46167) cyberkind válasza ígyvanferi (#46165) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, ennyire szar a grevitíí. :K

(#46166) noxwill
Így pizza mellé lehet meglesem estére, de nem sanszos, inkább Indiana Jones 1 BD50 lesz. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#46168) callmeakos válasza cyberkind (#46167) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Tényleg, mért is ne néznél meg egy filmművészeti klasszikust, ha van egy olyan világpusztító fegyverkísérlet, aminek a neve Holnap Történt. #tomorrowhappened

;] :DDD

All→M8

(#46169) S e t h válasza ígyvanferi (#46153) üzenetére


S e t h
nagyúr

Azok titkos favoritok, de nem merik felvállalni, mert ciki.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#46170) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#46153) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Nem nézek magyar filmet, szal sehova. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46171) callmeakos válasza Bad Pritt (#46170) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hiba!
Ha egyszer nekivágnál, kezd ezzel. Hisz mindig az alján kell kezdeni a dolgokat :D

All→M8

(#46172) Pali1119 válasza Bad Pritt (#46170) üzenetére


Pali1119
tag

Ez sztem teljesen érthető. Mi van a legtöbb magyar filmben? Káromkodás, dugás, etc. Most erre ki kíváncsi? Alig van olyan magyar film, amiben találni értékelhető dolgot.
Egyszerűen nincs forgatókönyvi ötlet. Ott a Mosters. Ilyet pl. simán lehetne aprópénzből itthon forgatni, nem nagy / vagy kb. nulla trükkökkel. Csak egy szuper forgatókönyv kellene.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#46173) Bad Pritt válasza callmeakos (#46171) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Nekivágnékén az alján, de minek, ha nincs teteje? ;]
Az új évezredből szerintem volt két tényleg kiemelkedően jó magyar film, a Kontroll meg a Fehér Isten, a többi vagy agyalágyult baromság, vagy hipszter művészieskedés, amire a kutya sem volt kíváncsi. Max még néhány vígjáték, de azok is egyszernézősek. Szégyen. Egri Csillagok rebootot a népnek. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46174) #54715584 válasza Bad Pritt (#46173) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az Egy bolond százat csinál sztem jó volt :P

(#46175) S e t h


S e t h
nagyúr

Nincs időm hosszabban kritizálni, így csak röviden.

The admiral
Szeretem a háborús, történetileg hű filmeket, de itt kicsit sok volt a romantika, bár ez is lehetett a cél, én néztem be, mert több korhű csatajelenetet vártam, 6,5 pont

12 év rabszolgaság
Abszolút csalódás, egyrészt a főszereplőtől nem tudtam elvonatkoztatni, hogy már láttam baddass szerepben, így nem jött át a szenvedő rabszolga fájdalma, plusz a sztori sem volt nekem elég megrázó.A nagy hype meg végképp elidegenített tőle, szóval elnézést a 4,5 ponttért, nekem csalódás volt.(viszont Faszbender jó volt)

Stranger than fiction
Will Ferrel, Dustin Hoffman és Emma Thompson, ne viccelj, kötelező,(ezt hittem), a sztori is rendkívül eredeti, de vhogy akkor sem kötött le, lehet a vizsgák is közrejátszottak, 6 pont

Non-stop
Ha az aranytojást tojó tyúkot sokat tojatjuk, előbb vagy utóbb elfárad és szépen megzápulnak azok az értékes tojások.Ugye kedves Mr Liam Neeson?Izzadságszagú, erőltetett, a korábbi akcióparádék nyomába sem ér, mint alkesz légimarsall nem igazán volt oké most a játéka. 5 pont

Drug war
Átlagos távolkeleti film a rendőrség és szervezett alvilág harcáról, a műfajban nem kevés sokkal jobb alkotás született. 5,5 pont.

Lego movie
Elképesztő poénok és a végén újra gyereknek érezhettem magam 7,5 pont

Akasszátok őket magasra
Clint Eastwood ritkán rossz választás, gyermekkorom kedvenc műfaja feltámadt két film erejéig, talán egy hajszállal de ez volt a jobb. 7,5 pont

Férfi a férfihoz
Lee van Cleef, a másik kedvenc, klasszikus bosszú western ez is, 7 pont

The raid 2
A brutalitás nyers eszenciája, két és fél óra kemény akció, amelynek az eleje talán lassabb, de a vége annál keményebb.Érdekes módon a vége felé Bruce Lee Tomboló ököl c. filmje jutott eszembe gyermekkoromból, erre az utolsó képkockák ezt végképp megerősítették, kb. erős bizonytalanságban hagyva a nézőt, remélem lesz folytatás. 8 pont

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#46176) pohár válasza S e t h (#46175) üzenetére


pohár
félisten

valószínűleg lesz :K
és ha a rumored szereplő is benne lesz, aaaaakkor nagyon durva filmnek nézünk elébe :Y :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46177) dokee78


dokee78
félisten

Felteszek egy körkérdést:
Mely 5 mások által népszerű filmet nem néznétek meg?

(#46178) somasz válasza dokee78 (#46177) üzenetére


somasz
addikt

Transformers 1-2-3-4-(5)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46179) #54715584 válasza dokee78 (#46177) üzenetére


#54715584
törölt tag

F&F, drámák, n+1 romkom, vígjátékok, az ötödiket nem tudom :D

(#46180) genndy válasza dokee78 (#46177) üzenetére


genndy
addikt

Torrente 1-2-3-4
Oroszlánkirály

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#46181) MurdR válasza dokee78 (#46177) üzenetére


MurdR
veterán

Meg fognak kövezni.
StarWarsok, Transformersek, Mátrixok, Gyűrűk Urák, Ponyvaregény, Keresztapák... :D

Mondjuk az utolsó kettölő még esélyes hogy valamikor nekiugrok. :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#46182) Bad Pritt válasza dokee78 (#46177) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Galaxis Őrzői. Abban öt idióta van, nem? Pont elég.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46183) devil-k válasza MurdR (#46181) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezért tényleg kövezés jár. :DD Kivéve a Transformers filmekért. ;]

HáGé
A Tini Nindzsa Teknőcöket se hagyd ki. Szecska mesterrel 5. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#46184) callmeakos válasza Bad Pritt (#46182) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hajj de tré lesz neked három hét múlva ;]

All→M8

(#46185) Bad Pritt válasza devil-k (#46183) üzenetére


Bad Pritt
félisten

De azt régen szerettem, szóval ezt meg fogom nézni. Itthon. Vagy ha ingyen be tudok menni, akkor moziban. Meg ez, ahogy látom, k*rvára nem érdekel senkit sem, szóval nem is fedi le a dokee által írt kritériumokat. :D

(#46184) noxwill: Készülök az erőteljes ellenkampánnyal és tudom, hogy lesz, aki csatlakozik hozzám. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46186) atike válasza Bad Pritt (#46185) üzenetére


atike
nagyúr

......van rá esély... a csatlakozásra.... :DDD

Sikerült megnézni a Transformers 4-et amúgy...

SPOILER
A "bújtatott" reklámoktól csak néztem... Hihetetlen... Fél percig iskolástej-ivást kell nézni premier plánban.... Uh. Kemény. Az abszolút mélypont ellenben a film vége felé a propelleres-elszáll-autó-fölött jelenet volt. A Derült égből fasírtból lopott szájtátás hosszú másodperceken át belassítva.... Az nagyon de NAGYON gáz volt. Nem is tudom mit akart azzal a képsorral Bay. :U
SPOILER VÉGE

Összképet tekintve - robotok, látvány, akció, meg minden amúgy (a hülyeségek ellenére is) tetszett... Értékelni majd csak újranézés után fogom. :)

(#46187) #54715584 válasza Bad Pritt (#46182) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ejj de harcias vagy nagycica... :DDD
Csak nehogy a végén az egyik kedvenc szuperhősös filmed legyen :P

(#46188) Bad Pritt válasza #54715584 (#46187) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Egy esetben nézem meg, ha mindenki azt mondja, hogy ez az eddigi legjobb Marvel film, mert akkor az érdekes lehet. Amúgy meg hagyjuk már. A kedvencem nem lesz, az az Elektra meg a Daredevil. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46189) callmeakos válasza Bad Pritt (#46185) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mit ártott néked ez a film, hogy itt háborúba mennél azért, hogy lebeszéld itt a népet erről a filmről? :D

All→M8

(#46190) #54715584 válasza Bad Pritt (#46188) üzenetére


#54715584
törölt tag

Elektra jó is volt :P

(#46191) Bad Pritt válasza callmeakos (#46189) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Azt, hogy lesz. :D
Mikor ez az egész Marvel univerzum elindult, nagyon szép képet festettek le cross reference-ekről, közös témákról, nagy összeborulásokról, epikus ellenfelekről. Na most ehhez képest 6 éve megy ez az egész (+Hulk), temérdek filmmel, amik közül egy volt tényleg kiemelkedő (Kap 2) kettő volt csak jó (Vasember meg Bosszúállók) a többi vagy nagyon gáz vagy közepes. Ellenfelek gyakorlatilag nincsenek, Lokit erőltetik és fogják is még és az általános minőség is esik, nem véletlenül hagyta ott Edgar Wright az Ant-Mant, egyszerűen nem tudnak a rendezők kibontakozni az erős stúdió felügyelet alatt. Ez a Galaxis Őrzői pedig már a szánalom betetőzése, mikor új A-listás szuperhős egyszerűen már nincs a Marvel birtokában, ezért előszedik ezt, mert egyszerűen nincs más...
Két okból sajnálom amúgy, hogy így elkurvultak, egyrészt, mert a koncepció valóban jó volt, csak részenként nem sikerült egy általános standardot felállítani, így lettek olyan abominációk, mint a Hihetetlen Hulk vagy a Thor 2, amit gyakorlatilag azért csináltak, hogy felvezessék az idei filmet az utolsó fél perces jelenettel. Másrészt mert ez egy jó tanulópénz lesz a DC részére, amiből 100%, hogy nem fognak tanulni, mert azt hiszik, hogy az inverz megközelítés (először csapatfilm, onnan leágazva külön sztorik) sikeresebb lesz, de hosszútávon ugyanígy el fognak fáradni és hozzák majd az önálló Stormwatch meg tökömtudjamilyen filmeket. Amúgy sokan azt hiszik, hogy a Marvel ellen vagyok, pedig nem, összességében képregényekben szerintem ők a jobbak (bár az is igaz, hogy a New 52 előtt az öt legnépszerűbb szuperhős közül 4 volt DC), de ez az embertelen dömping nagyon gáz, és ők se bírják, ezért kell a hülye mókus meg Gyökér barátja a filmvásznakra. A Vasember premierjekor el nem hittem volna, hogy idáig fajul ez az univerzum.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46192) k!nG válasza dokee78 (#46177) üzenetére


k!nG
aktív tag

Keresztapa, Harcosok klubja (erre kenyszeritettek anno de elaludtam rajta es a vegere keltem fol), Baranyok Hallgatnak, Ponyvaregeny es ugy altalaban az osszes Jim Carrey film. (kiveve a Dumb es Dumber es a Grincs, mert azokat volt szerencsem vegigszenvedni, a Kick-Ass 2-ot meg nem szamitom)

HáGé: Harom darab szuperhosos filmet ismerek, ami nem elkurvult blockbuster es az az Nolan fele Batman trilogia es a Watchmen, ezek mellett a Kick-Ass is az.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#46193) dokee78 válasza k!nG (#46192) üzenetére


dokee78
félisten

A keresztapa,pedig elég jó film. :K

(#46194) Bad Pritt válasza k!nG (#46192) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Kick-Asst én nem szeretem, Watchmen mellett szerintem a Sebezhetetlen a legjobb szuperhős-film. Érdekes, hogy eddig senki nem mondta.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46195) callmeakos válasza Bad Pritt (#46191) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Heteken belül kiderül. :)

(#46192) k!nG
A Kick-Asst adom. Tavaly kb. mindenki hülyének nézett, mikor azt mondtam hogy nekem az év legjobbja a második rész :D

All→M8

(#46196) Pali1119 válasza k!nG (#46192) üzenetére


Pali1119
tag

(#46194) HáGé

"Érdekes, hogy eddig senki nem mondta."

Persze, hogy még nem mondták, hisz az inkább dráma, mint kimondott szuperhős film.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#46197) Bad Pritt válasza Pali1119 (#46196) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Hát és? A Batmanek is drámák, a Watchmen meg még inkább. A Sebezhetetlenben is fel lehet ismerni a szuperhősfilmek gyakorlatilag minden zsánerelemét, különösen a Vasemberrel meg a Batman Begins-szel érdemes összevetni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46198) Pali1119 válasza Bad Pritt (#46197) üzenetére


Pali1119
tag

Mondjuk úgy akkor, hogy én nem tekintem szuperhős filmnek. Meg egyébként mitől szuperhős film? Mert képregény alapján készült? /mondjuk a képi világán ez baromira nem látszik, de mindegy/. Meg ahogy én a filmre emlékszem, abban nem volt semmi szuperhősös képesség sem.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#46199) Bad Pritt válasza Pali1119 (#46198) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Batmannek van szuperképessége? :D Csak mert az, hogy Willis nem tudott meghalni, sőt, semmi nem fogott rajta, eléggé annak tűnik...
Ugyanazt a történeti szálat viszi végig, mint a Vasember vagy a Kezdődik!, tragédia, reveláció, útkeresés, fokozatos átalakulás, míg a végén kvázi elfogadja, hogy ő egy hős, nem pedig átlagember, elfogadja az új felelősséget, csak nem olyan teátrális módon, mint a többi filmben a főhősök. Megvolt a tökéletes ellenlábas, aki gyakorilatilag tükrözte az ő képességét, így kapva motivációt és a végén még szuperhős szerelést is kapott tulajdonképp Willis, köztudatba került a névtelen megmentő alteregója. Ha ez nem szuperhősfilm, akkor semmi nem az. :D
Csak azért mert nem tol mindent az arcodba, nem színes és nincs idétlen páncélja meg kosztümje, ugyanúgy benne van minden, mint a két nagy sztorijaiban.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46200) #54715584 válasza Bad Pritt (#46194) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sebezhetetlen jó film volt, tetszett :K

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.