Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) student válasza Pitterix (#39648) üzenetére


student
őstag

sose érdekelt a warcraft de mint film érdekes lehet

Egy HALO trilogia már nagyon jöhetne

[ Szerkesztve ]

(#39652) Pitterix válasza student (#39651) üzenetére


Pitterix
őstag

Én meg mióta tudom, hogy majd egyszer nekiállnak, tűkön ülve várom. De nagyon félek, hogy eltolják. Mondjuk, amennyire szerettem játékban, szerintem nekem akkor is tetszeni fog.
Csak legyen benn sok csata, igazi Warcraft hangulat, hősök tömkelege és így tovább.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#39653) Huma válasza Pitterix (#39652) üzenetére


Huma
addikt

Hidd el, elfogják tolni. Minimális az esély hogy mégsem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#39654) dokee78


dokee78
félisten

(#39655) gzbotii


gzbotii
veterán

Into the white

Nekem tettszett, lehet később újranézésre kerül.
Bár a borítón is ő szerepel, ebben a filmben nem alakít akkorát Ron WeasleyRupert Grint. De annál nagyobbat domborít Florian Lukas és Lachlan Nieboer, kettejük alakítása ami igazán jó ebben a filmben. Lachlan nagyon jól adja az arrogáns brit arisztokratát (szép nyelvjárással hozzá :D ) Lukas meg a tipikus német tisztet. Ez (szerintem) egy olyan film, ahol színészi játék a fontos, mert nincs tele nagy akciójelenetekkel meg midenféle CGI-al. Abban meg megállja a helyét.

8.5/10

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#39656) #54715584 válasza Huma (#39653) üzenetére


#54715584
törölt tag

el fogják tolni

Space Pirate Captain Harlock

Nagyon tetszett. Nem vagyok maradéktalanul elégedett, de nagyon jól szórakoztam, kicsit kielégítettem a sci-fi szomjamat. A látvány zseniális, néha eltátottam a számat, a sztori picit sablonos/klisés, de annyira jól megcsinálták, hogy ez egyáltalán nem zavart.

Nézzétek angol szinkronnal, de felirat nélkül, mert a kettő köszönő viszonyban sincs egymással (legalábbis nálam 4 felirat mondott csődöt), a nyelvezet viszont egyszerű, könnyű megérteni.

Szuper japó cucc, nézze meg mindenki :K

Ha tudtok hasonlót, amihez van legalább angol szinkron, szóljatok :)

9/10

(#39657) cyberkind válasza student (#39651) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem egy Dead Space, Half-Life, meg Mass Effect jöhetne, amiből lehet trilógia, és még mennyi mindent nem soroltam fel. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#39658) #54715584 válasza cyberkind (#39657) üzenetére


#54715584
törölt tag

Dead Space nagyon-nagyon jó lenne, de a többi is :K

(#39659) cyberkind válasza #54715584 (#39658) üzenetére


cyberkind
félisten

De persze olyan kéne ami hű a játékhoz, tehát a 18-as karika alap lenne, így ebben se reménykedjünk. :o

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#39660) Jhonny06


Jhonny06
veterán

That Awkward Moment (2014)

Remek kis film, műfaján belül elég jó. 7/10. Már csak miatta is megéri megnézni :B

(#39661) #54715584 válasza cyberkind (#39659) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát arra tényleg nem sok remény lenne, pedig az lenne nagyon jó.

(#39662) cyberkind válasza #54715584 (#39661) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha belegondolok nemhiába nem készült el a 2. és 3. részt összekötő animációs film se, semmi pénzt nem hozhattak, pedig az 1 igazi remekmű. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#39663) S e t h válasza Bad Pritt (#39641) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egy barátom javaslatára most néztem meg, csak köszönni tudom neki.Kapásból az utóbbi idők vérszegény sci-fi felhozatala miatt a Gravitáció jutott eszembe, pedig az még csak nem is karistolja a műfajt, viszont még unalmas is, ellentétben ezzel.
A film nézése közben döbbentem rá, hogy én vagy olvastam ezt már, vagy csak hasonlít a Arthur C. Clark Űrodüsszeiájára.
2001 - Űrodüsszeia

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#39664) #54715584 válasza cyberkind (#39662) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát, az igazat megvallva nekem az animációk nem nagyon tetszettek. Vagyis jól szórakoztam rajtuk, de a grafika nem jött be így nagyon rontott az élményen.
Viszont a játék 3. részének második fele sztem baromi jól sikeredett, főleg amikor repkednie kellett 2 pont között. (Már nem emlékszem pontosan hogy volt ez, de a vége felé)
Igazából akár mindhárom részből lehetne jó filmet forgatni megfelelő kezekben és 18-as karikával :K

(#39665) Bad Pritt válasza S e t h (#39663) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem sok film jutott eszembe közben, de abszolút pozitív értelemben.
Az általad is említett Űrodüsszeia mellett a Lem-féle Solarisból is sokat merít szerintem, ezek mellett a District 9 jutott eszembe furcsa módon ezzel a párhuzamosított cselekménnyel. Ott is úgy volt megoldva, hogy miközben nézted vissza a felvételeket, néha szakik (itt tudósok, ott hozzátartozók, kollégák meg asszem újságírók) kommentárjait is bevágták, akik kvázi adtak egy alapot a történetnek, meg ugye voltak jelenetek a küldetés megkezdése előttről is. A konklúzió meg számomra azért volt meglepő, mert nagyon direkt módon tolta az arcodba és ez így a Cloverfield-es, REC-es időszakban szokatlan volt.
Az ellenpélda, amit ezzel együtt néztem meg, az Apollo 13, aminél ugyanezek a sémák nem működtek, a hidegháborús hangulatot nem sikerült megfogni benne, a film lényege meg eléggé elcsépelt és közhelyes lett szerintem, sokkal többet is ki lehetett volna belőle hozni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39666) Integra válasza Bad Pritt (#39665) üzenetére


Integra
titán

az melyik film? a szalonnás kevin féle apollo film? képtelen voltam végignézni :DDD
az űrodüsszeia a sci-fi alapművek közé tartozik szerintem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39667) Bad Pritt válasza Integra (#39666) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

My bad, Apollo 18. :B Az egy ratyi, a Szalonnás Kevin-féle Apollo 13 jó film. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39668) genndy válasza S e t h (#39663) üzenetére


genndy
addikt

Nem hasonlít, hanem abból készült, ACC és Kubrick együtt dolgozott a forgatókönyvön.
Jöhet akkor a 2010, ami szintén ACC könyvfeldolgozás, de szerintem sokkal jobb film mint a 2001 (amin én halálra unatkoztam volna magam és egy kukkot sem értek ha nem olvastam volna előtte a könyvet. És szerintem a 2010 könyvben is jobb). Pörgősebb, látványosabb, szintén jó színészekkel (Rob Schneider, John Lithgow :K ) És akkori friss, eredeti Voyager felvételeket használtak a Jupiter-rendszerhez, elképesztően szép.
Kár hogy a 2061-et már nem filmesítették meg.

Ja, és vesszőparipám: Rámát! Rámát! :DDD

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#39669) Bad Pritt válasza genndy (#39668) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rob Schneider kicsit fiatal lett volna ahhoz a filmhez.
Roy Scheiderre gondolsz szerintem. :)

Amúgy nekem mindkettő film tetszett, jól különböztek egymástól ahhoz, hogy ne kelljen hasonlítgatni őket feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39670) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Van még ezen az arcon kívül más, aki így jelen meg, és nem süt le róla hogy egy köcsög? :D

Robert Downey Jr. on Jimmy Kimmel

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#39671) Ace owner válasza callmeakos (#39670) üzenetére


Ace owner
addikt

Hatalmas forma :)

Galaxy Fold 4

(#39672) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Mary and Max

Nezes kozben jottem ra, hogy valamikor par eve elkezdtem nezni, de valahol feladtam, talan meg az elso 20 percben, ahogy magamat ismerem.
Most megadtam neki az eselyt, nem bantam meg.
Valoszinuleg soha tobbet nem nezem meg, viszont egyszer kotelezo.
Meg egy szuper drama is kitelt volna ebbol a sztoribol, ambar igy animacios filmkent is megalta a helyet.

8/10

...

(#39673) Jhonny06 válasza callmeakos (#39670) üzenetére


Jhonny06
veterán

Utálom ezt a csávót, túljátssza a szerepét, egy idő után már nem poén. Színészként jó.

(#39674) Huma válasza Devid_81 (#39672) üzenetére


Huma
addikt

Én kétszer is megnéztem. Nagyon jó.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#39675) callmeakos válasza Jhonny06 (#39673) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De legalább felvállalja, hogy ő ilyen. Nem álszenteskedik. :D

All→M8

(#39676) Devid_81 válasza Huma (#39674) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Erdekes volt nagyon!
Amikor film vegen hagyom vegig a szereplogardat menni az mar jelent valamit, nyomot hagy az emberben, nem is kicsit. :K

...

(#39677) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Szerintetek a Veszély Zóna c. filmet érdemes megnézni ? Nagy B13 fan vagyok, és érdekelne, hogy ezt az újra remakelt alkotást meglehet-e vizuálni, mert trailer alapján nem rossz

best regards, egy fórumozó blogger

(#39678) Pali1119 válasza Dyrtyho (#39677) üzenetére


Pali1119
tag

Hangulatában hozni fogja, a parkour még mindig királyság, úgyhogy ha nem zavar az, hogy konkrétan jelenetről jelenetre leforgatták a B13-at újra /ami a trailerben is benn van/ ala Rec - Quarantine, akkor sztem érdemes megnézni. /Még a nevek is mennyire hasonlítanak :D /

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#39679) Realradical


Realradical
őstag

Bár nem film, de akit ez a téma érdekel annak bátran ajánlom a könyvet Kevin Smith-től:
Tough Shit: Life Advice from a Fat, Lazy Slob Who Did Good

Lelombozott, hogy Bruce Willis mekkora seggfejként volt képes viselkedni. :(

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#39680) #54715584 válasza Realradical (#39679) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mi történt Bruce Willis-szel?

(#39681) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

The Night Of The Hunter (1955)
hd,eng
azt írták róla, masterpeace...

és tényleg az. És tényleg.
8/10

(#39682) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Her (2013)

Ritkán van ilyen, mikor egy filmet nem tudok hova tenni. Vártam ezt az alkotást, érdekes dolgokat boncolgat. De nem tudom eldönteni, hogy társadalomkritikának szánta e a rendező, vagy csak egy nemnormális ember történetét szerette volna bemutatni. Mindezt azért gondolom mert eljuthat oda a világ amiről a film szól, mikor nem lesz szükségünk test-test közti emberi kapcsolatra. De ez egy szörnyű jövőkép lenne, amit ez a film még is jól tálal elénk. Már már úgy, hogy elhisszük nincs ezzel semmi baj. De azért a film közepe felé rájövünk, hogy igen is nagy baj van. Én nem tudnék így élni, ezért számomra borzalmas amit ez a film bemutat, annak ellenére, hogy nagyon szépen teszi mindezt. Aztán ott a másik gondolatom, hogy csak egy fura figura története ez. Ha így van akkor az a nem mindennapi magány és elkeseredettség amit ez az alak átél, elég indíték lehet, hogy így találjon boldogságot. Így tanuljon meg újra szeretni. Szerintem elég "beteg" ami lezajlik a szemünk láttára, de nem a rossz értelemben. Engem taszít már ez a szint, mikor a számítógép ennyire élő lesz. (mondjuk nekem az Oculus Rift is átlépi ezt a határt).
Amy Adams nem szép a filmben, bár itt most nem is az a dolga. Most hagyták színészkedni, és nem is rossz. Joaquin Phoenix ismét jó, de a The Master-ben nyújtott alakítása sokkal emlékezetesebb. Ez is szuper, mert nem lehetett egyszerű egyedül eljátszani egy kapcsolatot. Sikerült neki. Rooney Mara-t nem ismerem és itt sincs sok szerepe.

Pontozni nem tudok, mert nem tudom eldönteni, hogy mi is volt ez. Inkább pozitívan tudnék nyilatkozni ha valaki megkérdezné tőlem, hogy érdemes e megnézni. De azért felhívnám a figyelmét az illetőnek, hogy nem könnyű anyag!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#39683) Viszlát


Viszlát
addikt

Her

De nagyon kellett már egy ilyen, nagyjából idejét sem tudom mikor láttam utoljára értelmes filmet a szerelemről. Gyönyörűen fotózva, ha lenne időm, most rögtön megnézném újra csak a fényképezés miatt. Aztán újra a zene miatt, aztán még egyszer és még... Kicsit úgy éreztem, hogy visszakaptunk valamennyit a régi Scarlettből, az a hang TJÉ, JP meg továbbra is a legjobbak között.

9/10

Nymphomaniac Vol I-II

Érdekes téma rettentő ratyi megvalósításban. Kár érte... Akit ennél komolyabban és hitelesebben érdekel a téma, ajánlom Catherine Millet könyvét elolvasni.

3/10

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39684) dokee78


dokee78
félisten

Blood Ties 75%
A korszak a színészek,régóta kerestem ilyen filmet.

(#39685) callmeakos válasza .LnB (#39682) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát nem könnyű az biztos. Főleg a vége nagyon erős. Bemerem vallani, hogy ott azért majdnem könnyem csordult a moziban, pedig egyáltalán nem vagyok egy ilyen, és nagyon ritkán van ilyen. Nem is tudom mi váltott ki belőlem ilyet utoljára.
Én azért ajánlom megtekintésre. Szerintem a legjobb film az idei Oscar felhozatalból.

All→M8

(#39686) Pali1119 válasza .LnB (#39682) üzenetére


Pali1119
tag

SPOILER

"De nem tudom eldönteni, hogy társadalomkritikának szánta e a rendező, vagy csak egy nemnormális ember történetét szerette volna bemutatni."

A srác normális volt, nem volt defektes,meg semmi ilyesmi, csak ugye szakítottak a barátnőjével és befordult egy kicsit. Persze volt randija, de azzal inkább csak feledtetni szerette volna a szakítást. Míg az intelligens oprendszerrel jól megértették egymást, vele elkezdte újra élvezni az életet /amikor mondta neki a vidámparknál éjszaka, hogy pörögjön meg a tengerparti jelenet/ és ahogy emlékszem az Amy Adams által játszott nő is kicsit bensőségesebb kapcsolatba került a saját rendszerével.

Illetve igen, fel lehet fogni egy lehetséges jövőképnek is, ahol a "kockák" így tudnak randizni.

"De ez egy szörnyű jövőkép lenne, amit ez a film még is jól tálal elénk"

Nézőpont kérdése. Aki nem él társasági életet, nem bulizik, nincs senkije, annak ez lehet egy mentőöv.

Mondjuk az elején, amikor lefekszik az ágyba, aztán felrakja a fülest és chat-sex, az azért érdekes volt. Viszont nem volt hülyeség technikailag sztem. Tehát nem megoldhatatlan.

SPOILER

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#39687) Tibiajax válasza Viszlát (#39683) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Nymphomaniac Vol I-II, 3/10.. ohhohóó...
fogunk mi még erről eszmecserét folytatni
:)

(#39688) Viszlát válasza Tibiajax (#39687) üzenetére


Viszlát
addikt

Állok elébe. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39689) student


student
őstag

ugye ti is izgatottan várjátok? ;]

(#39690) cyberkind válasza student (#39689) üzenetére


cyberkind
félisten

Én kifejezhetetlenül rühellem.

Paranormal Cocktivity

(#39691) HuMarc válasza student (#39689) üzenetére


HuMarc
addikt

Mit? Végre lesz valami nézhető a moziban? :U

(#39692) cyberkind válasza HuMarc (#39691) üzenetére


cyberkind
félisten

:DDD

Inkább rongyosra lesem a Sharknado-t mint ezt. :)

Paranormal Cocktivity

(#39693) Jhonny06 válasza student (#39689) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha tudnám, hogy mi ez.. gondolom n+1. szuperhősös faszság :))

(#39694) ígyvanferi válasza Jhonny06 (#39693) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tininindzsaharciteknőc.

(#39695) skitzoo válasza Jhonny06 (#39693) üzenetére


skitzoo
senior tag

Szerk: Már megválaszolták. :)

Elsőre Hulk-nak néztem. Meg még lehetett volna a fantasztikus négyesből is Ben. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#39696) student válasza Jhonny06 (#39693) üzenetére


student
őstag

kicsit már én is kezdem unni a jelmezbálos bohócokat majd kifullad ez is 4-5 év múlva (bár akkor meg lehet rebútolják az egész marvel univerzumot ;] )
szívesen néznék inception interstellar jellegű filmeke

(#39697) Kidus


Kidus
őstag

Vot-e :)

Assuming Control

(#39698) skitzoo válasza student (#39696) üzenetére


skitzoo
senior tag

Mibajod van a jelmezes filmekkel? :DDD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#39699) Bad Pritt válasza student (#39696) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

4-5 év? Nagyon optimista vagy. Csak az Avengersből annyit fognak kifacsarni, hogy a kövi 15 évre már be van táblázva a naptár nekik.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39700) Jhonny06 válasza ígyvanferi (#39694) üzenetére


Jhonny06
veterán

Uhh.. az még rosszabb

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.