Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) callmeakos válasza Integra (#39500) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát ha más nem is, legalább azok jók :D
És amennyire leradírozzák New York-ot, azért már érdemel egy hátbaveregetést :D

All→M8

(#39502) Bad Pritt válasza Integra (#39500) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ebben egyetértünk.
Az egy dolog, hogy Krypton teljesen tropára megy a polgárháborúban, senkit nem érdekel, utána úgyis felrobban.
Na de az, ahogy Zod meg Superman egymásnak feszül a végén és szerencsétlen Metropolis maradékát is legyalulja, valami fenomenális. Mikor kijöttünk a moziból, a legtöbben azt hozták fel ellene, hogy egyszerűen túl sok volt a pusztítás és amúgy még az én receptoraim is majdnem kiégtek rajta, de ha belegondolunk, valahogy be kellett mutatni, hogy itt félistenek küzdenek meg egymással és azt meg másképp nem lehet.
Ezt a filmet amúgy szerintem három dolog mentette meg a középszertől, ahogy Te is mondtad: a zene, a látvány és Zod. Zod odabaszott rendesen, Michael Shannon valahogy elkapta azt a "még pont nem őrült, de az egyszerű fanatizmuson már túl van" aspektust, ami nagyon illett ehhez a Zodhoz.

Noxwill please, ne degradáljunk, New York a ratyi Avengersben volt. ;] :P

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39503) pelenka35 válasza Bad Pritt (#39499) üzenetére


pelenka35
őstag

1-2 részt megtudnék nézni még belőle.... :B

Gamertag:Rob3rt75

(#39504) Integra válasza Bad Pritt (#39502) üzenetére


Integra
titán

igen, zod nagyon zoral volt :K :D
de moziban anno azon agyaltam, hogy egyik oldalról jó, a másik oldalról meg egy csalódás az egész.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39505) Tibiajax válasza Integra (#39500) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

kár, h bennem nem maradt meg az égvilágon semmi a filmből. azóta se jutott eszembe, h újranézzem

amúgy tényleg fasza volt :)

(#39506) Ace owner válasza Bad Pritt (#39502) üzenetére


Ace owner
addikt

Na de a ratyi Supermanban nincsen Scarlett Johansson :D :C

Galaxy Fold 4

(#39507) Bad Pritt válasza Ace owner (#39506) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Van helyette Laurence Fishburne. Owned! ;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39508) Integra válasza Tibiajax (#39505) üzenetére


Integra
titán

én sem néztem újra mozi óta, de ma elcsíptem, premiere elkezdte adni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39509) Ace owner válasza Bad Pritt (#39507) üzenetére


Ace owner
addikt

Fogai közt nyáriszünet? :Y

Galaxy Fold 4

(#39510) Bad Pritt válasza Ace owner (#39509) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ne bántsad, csak egy apró hiba a Mátrixban. :((

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39511) Integra válasza Bad Pritt (#39510) üzenetére


Integra
titán

hehe :DDD
amúgy durva, hogy emberek, akik dollármilliomosok, milyen szinten tudnak ápolatlanok és igénytelenek lenni.. pedig az a 2-3e dollár amit fogszabályzóra kéne elköltenie, valszeg nem fogja megborítani a havi kiadásait.. :-/

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39512) dokee78


dokee78
félisten

Film pangás van?
Semmi nem akar megjelenni a tékákban?

(#39513) student


student
őstag

ugy döntöttem xment nézek mer nagyobb büdzsébő készüt mint a godzi meg real3d a másik meg fake és csak 90perces

[ Szerkesztve ]

(#39514) aizen92 válasza dokee78 (#39512) üzenetére


aizen92
addikt

én is ezt vettem észre. De nagyon régóta, nincs semmi normális. :F

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#39515) dokee78 válasza aizen92 (#39514) üzenetére


dokee78
félisten

Itt a Blood Ties,képi világ kor bejön,de már nem kezdek most bele,mert 2 órás és korán kelek.

ígyvanferi készített hozzá feliratot,ha jól rémlik.

(#39516) callmeakos válasza dokee78 (#39512) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az még hagyján, de a mozikínálat se erős hetek óta.
Jövőhéten talán a CsodaPók2 (engem mondjuk az pont nem izgat), 2 hétig megint semmi, aztán Godzilla és rá 1 héttel Xmen.

All→M8

(#39517) hoffman_ válasza Integra (#39511) üzenetére


hoffman_
nagyúr

pontosan ez futott át az agyamon nekem is, ahogy ránéztem a képre, meg úgy amúgy is néha színészek/hírességek kapcsán. és akkor jön az a gondolat, hogy van néhány jellegzetességük, ami valamilyen szinten védjeggyé vált, és lehet, hogy ennek kapcsán nem akarnak inkább hozzányúlni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39518) Weeman1


Weeman1
veterán

Ritka jó új Magyar filmet latni,de ezekt érdemes megnézni:

Isteni műszak
10\7

Coming out
10\6

Xiaomi 11T Pro

(#39519) aizen92 válasza Weeman1 (#39518) üzenetére


aizen92
addikt

Tényleg. Isteni műszakot le kéne már nyomnom! köszi hogy írtad. Na úgy látszik " van valami kínálat" de a Godzillát én is várom már, mert nagyon nagy a pangás :(

(#39515) dokee78: trailer alapján nekem is bejön ez a világ. Ránézek! Köszönöm! :R

ígyvanferinek meg nagy hála a feliratért! :R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#39520) student


student
őstag

itt stormnak ki lett lyuggatva a szíve?

(#39521) pohár válasza student (#39520) üzenetére


pohár
félisten

lehet készül rá, és jól megküldi egy kis amperrel hirtelen, csak az kimaradt a trailerből :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39522) dokee78


dokee78
félisten

Pangás idejére,jó szövegekkel:
Baaad Movies - Halottak légiója

(#39523) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Szombaton délután megyünk a Galápagosra. Foglalni nem tudtam, mert beszart a CC foglalós rendszere, de sebaj, ahogy láttam, nem tolongnak rá annyian. Nagyon kíváncsi leszek rá. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39524) Pali1119


Pali1119
tag

"Peter Jackson átkeresztelte A hobbit harmadik részét (There and Back Again - Oda és vissza), mely mostantól The Hobbit: The Battle of the Five Armies (Az öt sereg csatája) címet viseli." via Vox

'[•REC] 4: Apocalipsis - Trailer (HD) első fasza volt, második elment, harmadik gyenge visszalépés, meglátjuk, ez milyen lesz

SIn City 2 60 mp-es trailer jó lesz ez :C mondjuk ez a glitch mob zene baromira illik hozzá sztem

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#39525) Integra válasza Pali1119 (#39524) üzenetére


Integra
titán

nagyon trendi ez a dubstep a fiatalok körében, de ezt kell meglovagolni, mert ebben van a pénz most. mindegy, ez az irányzat úgyis kikopik idővel, nem egy időtálló elektronikus zenei műfaj, nem csoda, borzalmas. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39526) pohár válasza Integra (#39525) üzenetére


pohár
félisten

jaj, isten ments attól a zajtól... a hányás kap el tőle :D
de szerencsére már mondhatni, hogy kiment a divatból, helyette jöttek a tonal kickes szarok

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39527) Bad Pritt válasza pohár (#39526) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A mik?? :Y

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39528) Integra válasza pohár (#39526) üzenetére


Integra
titán

az mi? az is valami hasonló zörej?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39529) pohár válasza Integra (#39528) üzenetére


pohár
félisten

egy fokkal már jobb, de... :D
a legismertebb ebből a "stílusból" az Animals Martin Garrixtől (és ez még jónak mondható a mezőnyben)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39530) Bad Pritt válasza pohár (#39529) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mármint Agnes zenéje a Gru-ból. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39531) pohár válasza Bad Pritt (#39530) üzenetére


pohár
félisten

jaj istenem... :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39532) Integra válasza pohár (#39529) üzenetére


Integra
titán

rákerestem jútúbon. minősíthetetlen. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39533) pohár válasza Integra (#39532) üzenetére


pohár
félisten

tipikus fesztiválzene, nagy hangerőn jobban élvezhető, de máshogy nem nagyon... :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39534) Bad Pritt válasza pohár (#39533) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem mindenki ilyen. :P
Megvolt a helye és ideje ezeknek a zenéknek, de sajna hamar kinőttem ezt a korszakomat. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39535) Integra válasza pohár (#39533) üzenetére


Integra
titán

nincs annyi pia és drog amivel ez élvezhető... szégyellném magam, ha ilyet kellene fesztiválon hallgatnom, már most is kínos volt, hogy eggyel gyarapítottam a jútúbon a nézettséget :DDD

hágé:
na, ez nagy film :K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39536) pohár válasza Integra (#39535) üzenetére


pohár
félisten

pedig jön a srác Soundra, muszáj leszek valahogy túlélni :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39537) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Az elmúlt 1 hétben volt időm 2 filmet is megnézni

A Bűn Éjszakája (The Purge)

Nem egy rossz alkotás, az alapötlet viszonylag jó, viszont a kivitelezésből többet is ki lehetett volna hozni, de egyszer azért mindenképp érdemes megnézni. Júliusban vagy augusztusban meglátjuk hogy milyen is lett a folytatása

Harcban Élve (Homefront)

Egy 1x nézhetős, pörgős, régi iskolás akció film, tele bunyóval, és néhány golyó pufogtatással, szóval Statham úr újabb filmjei közül ez az amit a Feláldozhatók 2 óta láttam, és még azt tudom mondani rá, hogy tetszett. nem vagyok J.S fan, de azt kell mondanom, hogy vannak még jó filmjei az ürgének

best regards, egy fórumozó blogger

(#39538) hoffman_ válasza Integra (#39535) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nekem Ray Charles, Freddie Mercury meg Led Zep és hasonlók is tonnaszámra állnak a gépen, imádom őket, de nem leszek rest bevallani, hogy ez a Garrix féle móka, illetve tsunami és társai, meg amit a spinnin records kinyom, nos baromira bejönnek, élvezem őket, hatalmas bulit lehet csapni rájuk. mutatok én olyat, ami még ezeknél is elvetemültebb, a dupstep jókislány csak mellette, és volt idő, mikor sokat hallgattam. be se merem linkelni :D

nade lényeg az, hogy ízlést nem illik fikázni, nálam pl teljesen jól megfér egymás mellett a japán trip hop, a komolyzene, Jacko meg a dupstep, mind jó.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39539) prolad


prolad
őstag

Pár film,amit mostanában néztem:
A próféta (A Prophet):
Aki szereti a börtönös környezetet,annak mindenképp ajánlom.Nem egy pörgős akciófilm,de nem untatott,nagyon bejött a történet. Plusz kiváló nyelvlecke,a film francia,beszélnek még benne olaszul és arabul,angol felirattal :D
8/10

Austin Powers trilógia:
Ha van aki még nem látta,azonnal pótolja.Rég nem nevettem ennyit filmen (igaz,nem is sok vidámat láttam mostanában :D ).Egyetlen gyengesége,hogy egy színés (Mike Myers) játssza Powerst és Dr.Genyát is,ami a közös jeleneteiken meg is látszik,azokból többet is ki lehetett volna hozni.Aki meg látta,annak csak annyit,hogy "svéd gyártmányú pénisznagyobbító pumpa" :D
8/10

Isteni műszak:
Végre megint egy jó magyar film.Vagy tetszeni fog,vagy 5 perc után törlöd,de ha szereted a fekete humort,akkor jó választás.
7.5/10

Lord of war (nem tudom,mi a magyar címe)
Egy fegyverkereskedő története,maga a történet semmi extra,de mégis leköt,sok fegyver,Afrika,egy lőszer életének bemutatása,Ukrajna kokainból,Rambo géppuskája...
8.5/10

Mechanikus narancs (Clockwork orange):
Ezzel a filmmel nem tudok mit kezdeni.Amint elkezdtem,egy hang a fejemben az kiabálta,kapcsoljam ki,de nem tettem,magával ragadott,odaszögezett a képernyő elé.Művészfilm,amit általában ki nem állhatok,de ez mégis tetszett.Akinek elege van a mai sablonfilmekből,annak különösen ajánlom.
Értékelés nincs,ezt a filmet nem lehet.

Sin city:
-Zseniális.
-De...
-Semmi de.Kiváló alkotás.
10/10

Stalingrad (2013-as)
Ha röviden akarnám megfogalmazni,akkor az oroszok Gravitációja.A látvány hibátlan (bár egy két jelenet,mintha valami benchmarkból lenne kivágva),a többi azonban felejthető,valahogy ez most nem jött össze az oroszoknak,pedig a háborús filmjeik jók szoktak lenni (pl. 9 rota). A legjobb Sztálingádos film továbbra is a 93-as verzió (ami ráadásul német szemszögből mutatja be a dolgokat,az oroszok túldicsőítése nélkül).
6/10

(#39540) pohár válasza hoffman_ (#39538) üzenetére


pohár
félisten

na, akkor te vágod miről beszélek, nem mertem már említeni a többieknek, hogy nézzenek szét a Spinninnél manapság, aztán megtudják, hogy miről beszélek :D
lassan lecseng ez a mizéria is, a nagyját amúgy is Worwerk gyártja (Dimitriéknek például, és még rohadt sok "új sztárnak"), de a Spinnin régen még minőségi zenéket adott ki, most meg csak ezeket a taknyokat nyomják agyba-főbe :( :(

amúgy nem tudom, hogy követted-e az Ultrát, de például Angello most rakta ki a szettjét (csak hiányzik az utolsó 15-20 perc valamiért, pedig leadták), csekkold :K

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39541) hoffman_ válasza pohár (#39540) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én ezeket a taknyokat is bírom, tőlem jöhetnek, csengés ide, vagy oda, baromi jók. a. 80%-ban amúgy is valami ambient cuccot hallgatok, a japánok óriásiak. a nagyon jó zenék meg nagyon jó zenék maradnak, az csak nekem külön öröm, hogy ezeket a futószalagos cuccokat is imádom :D és közben megkerestem az egyik best shot-ot a fent említett agyrémből, ezt én sok éve még rendszeresen hallgattam, néha még most is előveszem :DDD

mod:

nem követtem, de egy link jöhetne, akár privátban is :)

mod2:

a dupstep fassza, de amúgy megnéztem a trélert, tényleg nem passzolt hozzá szerintem sem.

mod3:

na ja, ez mondjuk jogos. bár én ezekhez a nevekhez nem értek :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39542) pohár válasza hoffman_ (#39541) üzenetére


pohár
félisten

atyavilág :DDD
oké, jöjjenek, de ne a világ egyik legjobb/legnagyobb kiadóját "csesszék" már szét vele úgymond, jöhetne máshol... az Armada se ad ki technot :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39543) Integra válasza hoffman_ (#39538) üzenetére


Integra
titán

mint mondtam, engem nem zavar, egyszerűen nem hallgatok ilyeneket, egyszerűen messziről kerülök minden ilyet, nem érdekelnek a trendek. szerencsére vannak irányzatok, amik kiállták az idő próbáját, nekem ennyi pont elég, megtalálom amire szükségem van. :)

pohár:
legelső soundon voltam talán két napot, meg talán a másodikon egy napot. ennyi volt a soundos pályafutásom és már ez is sok volt bőven (sziget detto ugyanez). nekem ez a kommersz, ipari, futószalagos, lehúzó szórakoztató ipar nem kell. se zeneileg, se emberileg. 20 évvel ezelőtt is menekültem ez elől és ma sem változott a helyzet. ettől még biztos sokan szeretik a soundot, nincs ezzel baj :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39544) pohár válasza Integra (#39543) üzenetére


pohár
félisten

pár éve már nem annyira kommersz, mert kezdenek egyre jobban szétválni a stílusok, példának okáért idén jön Steve Angello és Alesso is (svédek), mindketten más (elég egyedi) hangzásvilágban mozognak, top10-es zenét gyártanak és játszanak is

bár arról, hogy anno mi volt az első soundon/szigeten, arról fogalmam sincs :D

Szigetre meg jön Axwell, na hát ő aztán minden, csak nem kommersz és futószalagos :D

de tény és való, hogy mostanában ezt kajálják az emberek, így olyanokat is hívnak fellépni, de szerencsére sok üdítő színfolt van a line-upban

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39545) Tibiajax válasza Integra (#39543) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

voltál a legelsõ Szigeten, arc?.. :)

(#39546) brownus válasza Tibiajax (#39545) üzenetére


brownus
veterán

azaz integra is egy venember mar....:D
mi iden is sun, pici fesztival gyonyoru kornyezetben, jo emberek, kellemes zene, stb....
az ilyen szigetesmoka nekem mar tul nagy, tul sok emberrel,kurvak....

(#39547) hoffman_ válasza brownus (#39546) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A sun tenyleg jo, de azert amennyi gomba ott fogy egy napom, annyit én 10 év alatt nem eszek meg :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39548) Tom5


Tom5
addikt

Prisoners-höz hasonlo filmeket mondjatok pls. :R

(#39549) spammer válasza Tom5 (#39548) üzenetére


spammer
veterán

Gone Baby Gone, The Killing (tv sorozat), Zodiákus, Hetedik

Előbbi kettő emberrablásos, utóbbi kettő sorozatgyilkosos.

szerk: esetleg még a Gibson féle Váltságdíj, az is jó volt régen.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#39550) Tom5 válasza spammer (#39549) üzenetére


Tom5
addikt

Hetedik....hmmm, jo film. Régen láttam. Köszönöm. :R

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.