Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) madgie válasza leslieke (#20141) üzenetére


madgie
titán

Nekem sokkal jobban bejött a svéd verzió (de igazából csak az első rész, a többi annyira nem). Lassú, hömpölygős, tájnézegetős, elmélázós. Ja igen és a svéd nyelv... gyönyörű.

Integra, BD forrásból nézd :K

[ Szerkesztve ]

(#20152) brownus válasza bajnokpityu (#20135) üzenetére


brownus
veterán

pl. Låt den rätte komma in (ez is jobbra sikeredett mint a hálivudi verzió/let me in/, nyersebb, tökösebb, nincs rajta nyál....)

(#20153) atike


atike
nagyúr

Jack Reacher

Csatlakozom azokhoz, akik nem olyan nagyon alkottak pozitív véleményt eme szösszenetről. Nem volt rossz, de úgy igazán semmi extra. Klisés, kiszámítható, néhol vontatott. Maga a mesterlövészesdi az tetszett, Tom Cruiseból Terminator - Jet Li kombináció nekem sok volt. Megnéztem, egyszer nézhető, láttam már rosszabbat.

5/10

(#20154) brownus


brownus
veterán

(#20156) brownus válasza gyuromoj (#20155) üzenetére


brownus
veterán

wow, Paul Giamatti :C :DDD

(#20157) atike válasza gyuromoj (#20155) üzenetére


atike
nagyúr

Nekem már sok ez a sok páncél... :U Mark 42...? :Y

De attól még várom, hogy legyen tovább persze... :D

(#20158) mephi666


mephi666
nagyúr

megejtettem hétvégén én is az iron man 3-at: (enyhén spoileres)

ahhoz képest, hogy 0 elvárásom volt a 2. rész miatti csalódás miatt, most sokkal nagyobbat csalódtam, de szerencsére a kellemes irányba... pont azok a dolgok lettek hanyagolva, ami miatt nem tetszett a 2. rész: ott nagyon ment tony stark "kiaf@szagyerek" stílusa... már-már hánynom kellett az egójától meg önfényezésétől... (tudom, hogy képregényben is ilyen a karakter, de nekem ez már sok néha) az emberi kapcsolatok is elnagyoltak voltak, üresjáratból is volt bőven... ez itt a 3. részben helyére került mind :K stark egy kedvelhetőbb, emberi szuperhős lett, miss potts is több szerepet kapott, mint az előző 2 részben összesen... a kapcsolatoknak is lett súlya... meg kellett ez a felvetett téma, hogy "akkor most jó-e ha teljesen függővé tesszük magunkat a gépektől és a technikától?" (a látvány meg megint rendben van teljesen, de nálam nem ez az első szempont)

ez a 3. rész meg is válaszolta azt a kérdésem, hogy "kell-e az iron man trilogy is idővel bd-boxsetben?" :B 10/8 (az első részt szeretem, a 2. részt elviselem és mickey rourke teszi egyedül élvezhetőbbé... a 3. rész viszont odatette magát rendesen)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20159) babferi


babferi
tag

Tegnap volt szerencsem megnezni a Star Trek Into Darknesst (kulfoldon lakom , dolgozom jelenleg ). Nos szeretem a Star Trek univerzumot es a sci-fi-t , bar nem vagyok igazi ST fan . ST-bol is az Uj nemzedek sorozat es filmaltozatok jonnek be a legjobban . Na de most a filmrol . A szinesz garda jo es a jatekuk szinvonala is megfelelo egy ilyen filmhez . Egyedul Benedict Cumberbatch ( Khan ) jateka volt helyenkent tuljatszott egy kicsit ( ertem ezt az eros arcmimikara es az artikulalasra ) , de ez betudhato a szinhazi multnak , szerencsere ez nem zavaro (egyebkent meg jo szinesz :) ). Helyenkent , becsusznak humoros parbeszedek es beszolasok , szerencsere ezek nem eroltetettek . A latvanyvilag abszolut rendben van . A sztoritol ne varjunk csodat , de egy ilyen jellegu filmhez ez is boven elegendo . Az elozo ST-tol meg egyertelmuen jobb . Szoval tetszett a film , mindenfelekeppen erdemes megnezni , bar aki hardcore ST fan annak nem biztos , hogy bejon .
Es most egy kis SPOILER , bar inkabb csak par utalast mondok , semmi lenyeges , semmi cselekmeny :

Khan multja es kepessigei megegyeznek az eredeti ST sorozatban feltuno "fogonoszeval" . A film vegen pedig van egy kis osszecsenges a Warth of Khan mozival , de mivel persze ez mar egy masik idovonal nem ugyanugy zajlanak le az esemenyek mint ott , de sok mozzanata ugyan az , meg egy kicsit meg van "forditva" Vegre itt feltunnek a klingonok ! Bar a megjelenesuk nem annyira jott be , nekem az "Uj nemzedekes" smink/maszk jobban bejon. A tervezett kovetkezo filmben pedig mar szinte tuti , hogy ok lesznek az ellenfelek . A filben fetuno super-csatahajo meg kiraly nagon :K

Szoval ajamlott film nagyon !

[ Szerkesztve ]

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#20160) oriic válasza babferi (#20159) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem ugy volt, h nem ismertuk a fogonosz nevet? Max sejteni lehetett. Vagy en vagyok lemaradva es ez mar regota tudott?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#20161) madgie válasza oriic (#20160) üzenetére


madgie
titán

Nekem is (fél)spoiler volt...

[ Szerkesztve ]

(#20162) babferi válasza oriic (#20160) üzenetére


babferi
tag

Egyreszt erosen lehetett sejteni igen , de az imdb-n kint is van (mar) .

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#20163) oriic válasza babferi (#20162) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

imdb akarmit irhat, teli van sokszor nem hivatalos dolgokkal is. De aki nem nezi azt
hanem csak egy ket hirt olvas, meg trailert nez, annak ez spoiler volt, nemkicsi. Nekem csak egy megerosites, sejtettem, hogy o lesz az.

Live-Die-Respawn

(#20164) babferi válasza oriic (#20163) üzenetére


babferi
tag

Akkor bocsanat igy utaolag is .

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#20165) oriic válasza babferi (#20164) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mint irtam, nekem nem gond, tobbiek meg mit szolnak, azt majd meglatjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#20166) vzsryl válasza oriic (#20165) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az egyértelmű, hogy monstre megkövezi. Aztán saját magát is, hogy jobban kiélvezze eme fétisét. :P

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#20167) oriic válasza vzsryl (#20166) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#20168) adalbert1 válasza rt06 (#20133) üzenetére


adalbert1
veterán

Én olyan sorrendben néztem, hogy amerikai verzió, majd a svéd második és harmadik rész. Mivel az amerikai változaton keresztül ismertem meg a karaktereket, így az a mai napig jobban tetszik mint a svéd második-haramadik rész, igaz a svéd első részt azóta se láttam.

A hatodik napon: hát ez nagyon gyenge volt, főleg ha azt nézem, hogy 1 évvel korábban kijöttek olyan filmek mint a Matrix.

(#20169) batai15 válasza rt06 (#20133) üzenetére


batai15
félisten

énis leszedtem este meg is nézen.
De most akkor ezek most egy film variációi? vagy több film ? más mindnél a történeti szál? és svéd stb ez a nyelveket takarja?

(#20170) madgie válasza batai15 (#20169) üzenetére


madgie
titán

Millenium trilógia, könyvben fogyasztható :)
A svéd a korábbi adaptáció, mindhárom rész meg lett filmesítve, az amerikai csak a legelső könyvnél jár (jelenleg?).

(#20171) bAtt001 válasza oriic (#20165) üzenetére


bAtt001
addikt

én nem örülök :( jó volt nem tudni ki az :D

(#20172) leslieke válasza batai15 (#20169) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez egy trilógia. Először voltak a könyvek, azokból lett a svéd film trilógia. Az amcsik még csak az első könyvből csináltak filmet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20173) LOTR


LOTR
addikt

azt azért nem mondanám, hogy előrelépés született abban, hogy meddig bírtátok spoilerezés nélkül
még jó, hogy visszafele kezdtem el olvasni a postokat...

One Ring to rule them all

(#20174) #54715584 válasza vzsryl (#20166) üzenetére


#54715584
törölt tag

:DDD Látom ez maradandó nyomot hagyott :DDD

(#20175) Maximum1 válasza adalbert1 (#20168) üzenetére


Maximum1
őstag

Ugyan így néztem, de nem bírtam ki és megnéztem a Svéd 1 részt, nem kellett volna.
Az amerikai sokkal jobb, átlátható, követhető és jó a vége is, nem is kell belőle több.
A 2.,3. rész ahogy madgie írta "Lassú, hömpölygős, tájnézegetős, elmélázós".

Menedék tegnap megnéztem a 2 órából 1óra 10 percet még semmi nem történt :F ma befejezem és jelzem.
A csaj az nagyon komoly benne, csak Ő miatta nézem végig.

[ Szerkesztve ]

(#20176) Mr. WolfDog


Mr. WolfDog
tag

Film + -on a ráámbáó!

(#20177) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

RED

Akkora hatalmas ez a film... Rohadt jó volt, remélem a 2. rész is hozza a színvonalat. :)

Live-Die-Respawn

(#20178) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Dark Skies

Ezt a filmet azoknak ajánlom, akiknek erős a fantáziájuk, és szeretik a sci-fit. Inkább azoknak, akik a kevésbé látványos filmekkel is beérik, sci-fi témában. A többiek abszolút kerüljék, mert kissé lapos, de legalább nem kiszámítható a vége (annyira). Egyszernézős 5/10

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20179) Integra válasza madgie (#20161) üzenetére


Integra
titán

én direkt nem olvastam tovább az első sornál amit írt... :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20180) cyberkind


cyberkind
félisten

Vasember 3 : $949,046,699
Wikipédia szerint, szépen teljesít(ett), ahhoz képest hogy csak 1 hős van benne !
Bocs ha volt !

Paranormal Cocktivity

(#20181) Maximum1


Maximum1
őstag

Menedék 6/10
Mozijegyet nem ér.

(#20182) Integra


Integra
titán

iron man 3 (2013) - angol nyelv, magyar felirat

röviden: a legjobb film a három részből.
bővebben: poénok és beszólások, rendben, hiányzott, hogy nem iszik, a kissrácos betét picit fura volt, a pánokrohamjai fontosak voltak a karakterében, ben kingsley zseniális, guy pearce is, a film komorabb világa pedig lendít a filmen, de mégis messze van a batman stílusától. ami legkevésbé sem baj, mert ne legyen batman ironman.
ami picit zavart, az mk42 óvódáspáncél. a világzseni barkács, ennyire nem lehet lúzer... a másik, ezek a tűzemberek. vicces, hogy egy kis génterápia olyan kőkemény harcosokat generál, akik a stark páncéljait ízekre tépik pikk-pakk....
pepper viszont bomba, 40 évesen is istennő, ahogy kinéz, kárpótol :)
a magyar fordításra néha ránéztem kíváncsiságból, hemzseg a félrefordítástól.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20183) callmeakos válasza Integra (#20182) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Vashazafi? Például? :DDD

All→M8

(#20184) batai15 válasza Integra (#20182) üzenetére


batai15
félisten

Pepper szerintem is bomba nő.
:B :B

(#20185) brownus válasza Integra (#20182) üzenetére


brownus
veterán

(#20186) ígyvanferi válasza brownus (#20185) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A butt buster a legmenőbb.

(#20187) Xirtam válasza Integra (#20182) üzenetére


Xirtam
veterán

SPOILER

Azokat a páncélokat amiket széttépnek , egyik sem arany titán ötvözetből készült. Csak a Mark VI/VII van abból. Így az eddigi látott páncélokból azok a legstrapabírobbak.

(#20188) Integra válasza Xirtam (#20187) üzenetére


Integra
titán

SPOILER

az lehet, bár ebben van logikai bukta is rendesen, mert minden egyes fejlődés magával hozza, hogy egyre erősebbek az anyagok a páncélban. ha nem is minden páncél, de mondjuk 5-6 páncél után változik a fémszerkezet is előnyére..
de nekem ez akkor is vicces volt finoman fogalmazva. felizzik a tested x ezer fokra, összeolvad egy hiper valamivé és mint kés a vajon, bármilyen fémen átgázolsz, meg újra nő a végtagod.. szóval itt ütközik ki, hogy csináljunk ironman3-at, kell egy főgonosz, kell nagy csata és ugye fizikailag is nagy csata kell, mert vasember az mégis csak vasember.. és akkor olvasztókemencés tűzemberek lesznek a katonák a páncélokkal szemben.. teljességgel hiteltelen, így az embernek marad egy kis savanyúság a szájában a végén. sajnos. a cgi menti a dolgot, mert arra látszik, nem sajnálták a pénzt.
és akkor a végén elpukkantja az összes páncélját, hogy megtudd, hogy úgyis újakat fog építeni a vasember4-re? vagy avengers2-re, mert úgyis épít újakat természetesen.. de tudjuk be, hogy új szintre emeli az egészet. kérdés, hogy akkor kik lesznek majd az ellenfelei? ellopják a hulg genomját és csinálnak belőle gonosz ellen-hulkokat? :U
a stáblista végén viszont banner ütött :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20189) oriic válasza Xirtam (#20187) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezzel az a gond hogy a hivatalos pancel leirasok szerint joval erosebbek ezek az armor-ok.

Live-Die-Respawn

(#20190) batai15 válasza oriic (#20189) üzenetére


batai15
félisten

Milyen hivatalos leírások? kaphatok egy linket? mióta vadászok ezekre.

(#20191) oriic válasza batai15 (#20190) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem olyan leirasok amikre gondolsz, rosszul fogalmaztam. Ide is tobbszor belinkeltek a pancelok listajat, meg hogy mire lettek kitalalva. Es vannak ott igen komoly peldanyok is. Pl űrharcra vagy melytengeri kuldetesekre tervezett peldany.

Live-Die-Respawn

(#20192) batai15 válasza oriic (#20191) üzenetére


batai15
félisten

Hmm ezeket se láttam. mindjárt nyálazom a topicot. :R

(#20193) batai15


batai15
félisten

(#20194) hoffman_ válasza Integra (#20182) üzenetére


hoffman_
nagyúr

errőlvanszó.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20195) callmeakos válasza oriic (#20189) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

SPOILER már aki még nem látta :U

Szerintem a gyengébbeket (amik nem konkrét közelharcra lettek fejlesztve) azokat pusztították el az Extremis katonák. Amik túlélték a harcot, azok a "Villanyoltás" áldozatai lettek.

All→M8

(#20196) batai15


batai15
félisten

nem tudom hogy vagytok vele, de elkellene megint menni a moziba és megnézni a vasember 3-at.
Nem állapot hogy naponta többször EIFFEL 65"blue-t halgatom. :((( :DDD

(#20197) Xirtam válasza batai15 (#20196) üzenetére


Xirtam
veterán

4x láttam eddig. és akarom még még még :D

(#20198) batai15 válasza Xirtam (#20197) üzenetére


batai15
félisten

asszem 1 filmbe se voltam még ennyire belebuzulva..

(#20199) Integra válasza batai15 (#20198) üzenetére


Integra
titán

szerintem a belebuzulástól azért az ironman messze van, túl sok helyen van benne bukta. ennek ellenére nagyon jó kis akciómozi, élvezetes végig. csak rdj-t kiherélik lassan a cenzorok meg a családvédő marhák

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20200) oriic válasza Integra (#20199) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ne is mondd, ez a piálós dolog is... Ok kis dolog, de hozzátartozik a világhoz.

féloff:

Ezen röhögök már negyed órája. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.