Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165512) paatrick


paatrick
őstag

Dűne 2 / Dune 2 (2024)

Visszaolvasva meg figyelve amit írtatok eddig, olyan érzésem van mintha én másik filmet néztem volna :DDD
Az első rész tökre tetszett, érdekes volt, de ez a második olyan semmilyen. Politikában is kevés, nem igazán tudta átadni a dolgokat, akcióban is kevés, lassan csordogáló valami.
A film elején meg többször olyan érzésem volt mintha kivágtak volna 2 percet, mert egyes jeleneteknek egyszerűen nem volt vége hanem csak ugrott a következőre. Pl.: amikor elküldik Pault a sivatagba és mondja neki a fickó hogy ez egy teszt vigyázzon a százlábúakkal meg éljen túl majd jöjjön vissza. És így ennyi. Semmit nem látunk belőle, konkrétan átugorták az egészet, pedig vagy 3 perces felvezetése volt :DDD
Aztán ott a fekete-fehér rész így spoilermentesen érti mindenki melyik, szóval a végére tök felesleges lett az egész szál. Sok hűhó semmiért.
A politikai részben láttam volna fantáziát de arra meg kevés volt az idő, inkább sorozatért kiáltana hogy megismerjük kinek mi hogy miért. A fűszer megint nagyon parkolópályán van, de azt az első film se vette túl hangsúlyosra, pedig kellett volna merthát ezért megy az egész.

A kinézetre meg a hangokra nem lehet panasz, de én sokkal komolyabb történetet vártam azok után amiket írtatok. Bár bevallom nekem hiányzott a világítós kék szem mint a régi változatban, legalább Paul meg anyuka kaphatott volna :D

-
#164726 Bad Pritt
Azoktól kérdezném, akik nem olvasták a könyveket: mennyire volt a Dűne 2-ben érthető, mi is a Kwisatz Haderach?

Semennyire. Én teljesen elvesztem a mindenféle nevek között, amin az se segített hogy a fremenek nem is angolul beszéltek hanem keverve.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.