Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99601) DrojDtroll válasza Socket A (#99598) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ez érdekes, mert én csak törött kábel vagy hibás csatlakozó esetén találkoztam vele.

(#99602) Shingen válasza DrojDtroll (#99594) üzenetére


Shingen
addikt

Mindenhogy kerülöm azt a márkát.

風林火山

(#99603) DrojDtroll válasza Shingen (#99602) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Téged is megszívatott?

(#99604) conexke


conexke
tag

Sziasztok egy gyors kerdes

ennek mi az oka? elözö ujra inditásnál meg 7.95öt látott vagy mi :R

(#99605) DrojDtroll válasza conexke (#99604) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Milyen moduloknol tevodik ossze a 16 gb?

(#99606) conexke válasza DrojDtroll (#99605) üzenetére


conexke
tag

(#99607) Fityusz


Fityusz
tag

Sziasztok. Asztali PC-vel kapcsolatos hibajelenségek miatt hol tudnék segítséget kérni?
Köszi!

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#99608) SP4C3 válasza Fityusz (#99607) üzenetére


SP4C3
veterán

Itt.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#99609) Fityusz válasza SP4C3 (#99608) üzenetére


Fityusz
tag

Köszi.
Öcsém 1 éve vásárolt asztali gépe nem akar indulni. Asus felirat után 3 - 4-t villan az alsó vonalka és semmi ,fekete képernyő. Kihúztam minden felesleges perifériát, ramot kivettem visszatettem leporoltam mindent nagyjából. Mit próbáljak meg? Asus H81M-A

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#99610) Shingen válasza DrojDtroll (#99603) üzenetére


Shingen
addikt

Igen, volt egy tab aztán megakadt nem lehetett vele mit kezdeni, se reset se semmi.
Aztán használhatatlan volt, lassu, nem reagált normálisan.

風林火山

(#99611) DrojDtroll válasza Shingen (#99610) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nekem egy telefon halt le. Most vettem egy ujjat. Emaitt nem lesz SSD a gepemben egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#99612) HoaryFox válasza Fityusz (#99609) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ezt ki tudnád nekem fejteni bővebben?

"Asus felirat után 3 - 4-t villan az alsó vonalka..."

Hol is van ez a "vonalka", milyen színű-szagú-állagú, BIOS utánig eljut-e, BIOS-ba be tudsz-e jutni, stbstb.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99613) Fityusz válasza HoaryFox (#99612) üzenetére


Fityusz
tag

Az asus felirat bejön, majd utánna az _ villog a képernyő bal felső sarkába
3 - 4 alkalommal. Bocs ha érthetetlen voltam. Igen a biosba be tudok lépni.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#99614) HoaryFox válasza Fityusz (#99613) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Aha, szóval a kurzor villog.

Nem tudja betölteni a Win-t, vagy a HDD mekkent meg vagy csak a Win. Nézd meg előbb a BIOS-ban, hogy látja-e a vinyót, esetleg egy másik gépben megnézni pl. Hard Disk DSentinel-el az állapotát.

Ha a vinyó OK, akkor valszeg a Win halt meg. Reinstall, backup visszaállítás, Win telepítőből javítás.

Sok sikert! :)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99615) Fityusz válasza HoaryFox (#99614) üzenetére


Fityusz
tag

Kurzor basszus. Bios latja a vinyót akkor valszeg a win a baja.

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#99616) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Gondom akadt az nVidia meghajtó program telepítésével.
Szerettem volna feltenni a mostani 372.70-es drivert ( nVidia-tól letöltve ), de nem sikerült.
Előtte leszedtem már a korábbit, ccleaner-el kitakarítottam a rendszert, átnéztem a Programfiles és a Dokumentomok... stb könyvtárakat, hogy mindenhonnan kitörölhessem, rendszer restart is megvolt, de továbbra sem engedi telepíteni. Viszont nincs semmi hibaüzenet, hogy legalább legyen valami kiinduló pont, a hiba okát illetően. :(

( GTX560, Win 10 Home x64 )

Eddig jutok egyelőre:

(#99617) quailstorm válasza AthlonXP (#99616) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Anniversary Win10? Mert ahhoz másik driver kell amit érthetetlen módon letörölt az nVidia. Ha kell, akkor felrakom megára.

ez se talál nV-s maradványt?

[ Szerkesztve ]

(#99618) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Az még lemaradt, hogy egyik verziót sem tudom telepíteni, azt sem, eddig fent volt és az előtte fent lévőt sem...
Ugyan ennél az ablaknál megáll mind. :(

(#99617) quailstorm: Minden frissítés fent van a Win 10-en. Aktivált eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#99619) quailstorm válasza AthlonXP (#99618) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor itt valami igencsak megmakkant...
telepítő telepítés előtt azt írja hogy egyik komponens sincs fenn?

(#99620) AthlonXP válasza quailstorm (#99619) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, mert, mint fentebb írtam, manuálisan leszedtem mindent, ami a korábbi driverekből maradhatott.
Előtte a szokásos normál módon akartam telepíteni, vagyis driver exe file indít és express telepítés. Mindig így telepítettem, már évek óta minden rendszeren a video drivert és nem volt vele gond. Viszont itt nem működött most ( korábban igen ), így mindent leszedtem és restart után próbáltam telepíteni, de mint látható, eredménytelenül.
Tiszta telepítést választva sem megy a dolog. Ilyet még nem tapasztaltam sose, ráadásul semmi hiba üzenet, hogy legalább mondana valamit, miért nem megy fel! Ezért vagyok teljesen tanácstalan. :F

(#99621) quailstorm válasza AthlonXP (#99620) üzenetére


quailstorm
nagyúr

mindig tisztán telepíts mert az express fennhagy sok szemetet, 2 év alatt akár 20-40GB-ot

Ezt szedd le és teszteld. meg a rapr-rel nézd meg mi van

(#99622) AthlonXP válasza quailstorm (#99621) üzenetére


AthlonXP
őstag

Használtam a programot, amit linkeltél, leszedtem a drivert.
Futtattam ccleanert, minden leszedve teljesen. Restart, majd driver telepítés adminként.
Ugyan addig jutottam, mint előbb. Beadja azt az ablakot és ennyi.
Ráadásul, most a felbontás is gyök 2 lett a win-ben, mert nincs videó driver.
Megpróbálok egy Win update-t, hátha talál valamit és fel tudja tenni.
Más ötletem nincs most, de rendszer installt meg nem akarok. :O

Szerk. Közben már tölti a drivert a Win 10. Ha az sem, akkor a rendszer visszaállító. Hátha abban van működő állapot. Kéne neki, mert be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#99623) AthlonXP válasza AthlonXP (#99622) üzenetére


AthlonXP
őstag

A win 10 felrakta a 369.09-et.

Kipróbáltam a DOOM-ot, de baromira akad. 720p-ben mediumon 60 és 6 FPS közt ugrál, de gyakoribb a 6, mint a 60. Akadozik, használhatatlan az egész! Fórumon néztem, az enyémnél gyengébb gépeken, nagyobb felbontásban és részletességgel, simán játszanak vele...
Pedig úgy örültem neki, hogy végre meg lett a teljes verzió, mert a demóját leszedtem, mikor megjelent és elég jól ment, végig is vittem, nagyon jó volt. Ez meg használhatatlan. Olyan, mintha ezerrel töltene a gép valamit, de semmi lemez művelet nincs, egyszerűen csak akad a játék, mint állat!
Megpróbálom újra telepíteni a drivert, az újat, hátha most engedi, ha nem, akkor cumi, mert visszaállítási pontom is csak tegnapi van, de már akkor se volt jó a rendszer, mármint ez a része.
Nem értem, miért nincs korábbi, hisz van hely a mentéseknek és elvileg minden program telepítéskor, vagy törléskor csinálnia kéne neki. :F

(#99624) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Semmi eredmény, továbbra sem jó.. :W

(#99625) Vakegérke válasza AthlonXP (#99624) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha még nem próbáltad, a DDU csutkára kitakarítja a VGA driver-t, utána pedig vagy felteszed manuálisan, vagy ráhagyod a Win10-re.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99626) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Sürgős segítségre volna szükségem, win10 alá benyeltem vmi kártevőt illetve vmit, ami állandóan meg akar, azaz indításkor meg is nyit egy kínai oldalt. Eset vírusirtó megfogja, de kb 5 percenként dobálja fel az értesítéseket, de kiírtani nem tudom, nem talál semmit. Rendszeresen átállítja az alapértelmezett keresőt vmi UC kezdetű nevű kínai progira...

Hogyan tudom ezt leirtani a gépemől???

(#99627) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Valami vadul tekerte azt a vinyót néhány percig, amin a rendszer (is) van (külön partíción). Amikor meg akartam nézni a Feladatkezelőben, a képen látható fura látvány fogadott. Van értelme abban reménykedni, hogy a Windows 8.1 feledékenységében elfelejtette kiírni az adott program nevét? Nem szeretnék valami rondaságot a gépre. Az Avast gyorskeresése és a MBAM nem talált semmit, most fut a MBAM egyéni vizsgálata, aztán tervben van az Avasttal is egy szintén alaposabb. Ötletek? Mi lehet ez?

(#99628) Csabee. válasza C. s. (#99627) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Teljes keresést futtass avastból. Nézd meg mi indul el automatán a gépeden a feladatkezelő indítás fülén Ha találsz gyanúsat álítsd le.

Üdv: Csabee.

(#99629) AthlonXP válasza Vakegérke (#99625) üzenetére


AthlonXP
őstag

Kipróbáltam a DDU-t le is szedte a drivert, de restart után sem tudtam feltenni az új drivert.
Ugyan úgy megáll, mint korábban.
A win 10 felteszi a drivert update-n keresztül, de az csak a drivert, semmi mást, azt is régebbit, így nem az igazi. :(

(#99630) Vakegérke válasza AthlonXP (#99629) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amondó lennék, hogy itt is tedd fel kérdésed.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99631) quailstorm válasza C. s. (#99627) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez a feladatkezelő egyszerűsített, noob-friendly nézete. A részletek fülön visszakapod a régit. Vagy felteszed a processhacker2-t (ingyenes nyílt forrású taskmanager)
Magyarul nem kell csodálkozni ha az első fülből nem tudtál meg semmit. De ott szép magyarul van a legtöbb cucc.

[ Szerkesztve ]

(#99632) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok! Sokszor észrevettem, hogy ha állítok valamit a biosban elindításnál a windows betöltése helyett ezt írja ki a gép: BOOTMGR is missing. Pl amikor alul feszelem a procit, nem nagyon csak egy kicsit 1,2V-ra visszavettem. Konfigom az adataimnál. Illetve olyan is volt, hogy a biosban kikapcsoltam az iditáskor megjelenő alaplap logoját, és akkor is a BOOTMGR is missing fogadott, visszaállítottam és elindult a windows. Mi okozhatja ezeket a furcsa hibákat? Gondoltam az SSD-re is, de a saját programja szerint hibátlan.

(#99633) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Hali! Lenne egy kérdésem a hangkábelekről, és azok veszteségéről. Adott egy házimozi, ami csak zenehallgatásra van használva. A linken megtalálhatóak a portjai.

Digital coaxial in
Digital optical in
AUX IN 1 (2 RCA)
Audio in (3,5 jack)
USB

RCA kábellel talán a legjobb, Jackkal nagyon sok a hangveszteség, minőségre nagyon leromlik. ha ilyen egyszerű lenne a dolgok akkor fognék egy RCA kábelt be a házimoziba át jackra ami megy a laptopba, de!

Az a gondom hogy van egy ledeket működtető hangvezérlő a dologban.

Bocs a primitív rajzért, lehet semmit se fog mondani, csak gondoltam lehet egy kicsit érthetőbb a dolog.

Hogy lehetne legértelmesebben megoldani a dolgot? esetleg az optikai kábellel lehet valamit varázsolni, ha igen, csak akkor lenne értelme ha olyan hangkártyám lenne aminek van optikai kimenete?

Előre is köszi szépen a segítséget!

(#99634) mezis válasza ZTE_luky (#99633) üzenetére


mezis
nagyúr

Hosszú kábelezésnél az optikai kábel nem fog zavarokat, brummot összeszedni. A rézkábellel nagyon sok gondod lehet.

mezis

(#99635) ZTE_luky válasza mezis (#99634) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

A noti és a házimozi között olyan 5-6 méter van 2 RCA be és 3,5 jack kimenet, a vezérlés pedig a házimozi mellett lesz, szóval ott csak egy y kábelt raktam be.

(#99636) #65675776 válasza AthlonXP (#99623) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolom túl jól sikerült a takarítás, és olyan dolgoktól is megszabadított a CCleaner, amitől nem kellett volna.

(#99637) C. s. válasza Csabee. (#99628) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm! Nem sok dolog indul automatikusan, 3 kivétellel nem látok semmi gyanúsat, de ennél a 3-nál nem írja ki a gyártót.

Már fut a teljes rendszervizsgálat, az éjjel a komolyabb MBAM-vizsgálat sem talált semmi gyanúsat.

Érdekesség: kikapcsolás előtt vettem észre, hogy a gép kereken 2 órát késik. Nem figyeltem, lehet, hogy már bekapcsoláskor is késett. Pár hete már volt ilyen, akkor be is állítottam rendesen, bár nem értettem, mi okozta. Most pedig ismét. Az elem vacakol vagy mi lehet ez? Az a különös, hogy mindig kerek órákat késik, perceket soha. Az időzóna helyesen van beállítva, most is ellenőriztem.

A másik furcsaság: ma bekapcsoláskor örömmel értesített az Avast a sikeres frissítésről. Nem volna ebben semmi meglepő, ha be volna kapcsolva az automatikus frissítés. De nincs, illetve eddig nem volt, mert ellenőriztem, és bizony teljesen át volt állítgatva minden benne, pedig a beállításokat (is) jelszóval védem. A képernyővédős keresésnél is mindig átállítja a képernyővédőt arra a ronda firkára a háttérképek cserélgetése helyett. Közben azt is megtudtam, hogy augusztus elsején meghosszabbítottam a regisztrációmat az Avastnál, 2881 nap van hátra. Még csak nem is értesített, hogy lejárni készül. :F

Kapcsolódhat ez a 3 dolog egymáshoz?

#99631 quailstorm:

Köszönöm, ez jó ötlet, már egészen elkényelmesedtem! Sajnos azon a fülön nem rendezhető HDD-tekerés szerint. Majd jobban szemügyre veszem, amit ajánlottál, hátha az tud olyat. Első pillantásra jónak néz ki, tetszik a színkódolós megoldás, mert hasznos.

(#99638) #65675776 válasza C. s. (#99637) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a három file az intel integrált videovezérlő driveréhez tartozik.

(#99639) C. s. válasza #65675776 (#99638) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a gyors választ. Akkor békén hagyom őket.

(#99640) SP4C3 válasza C. s. (#99639) üzenetére


SP4C3
veterán

Crapware

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#99641) C. s. válasza SP4C3 (#99640) üzenetére


C. s.
addikt

Úgy érted, szabaduljak meg mindháromtól? Nem szükségesek? Esetleg illetlenül kíváncsiak vagy mi a bűnük? Nélkülük is rendben megy majd a gép?

Más, illetve a "régi" lemez:

Újabb anomália, ezúttal a tálcán. Már kezdem unni. Egy idő után magától eltűnt mind. Amikor rákattintottam, hogy meglássam, mi ez, nem jött elő semmi.

[ Szerkesztve ]

(#99642) SP4C3 válasza C. s. (#99641) üzenetére


SP4C3
veterán

Csupán csak feleslegesek. Egyszer megnyitod átnézed a beállításokat, mindent beállítgatsz, letiltod (services-ben is) és kész. Valószínűleg soha többet nem kell elővenned őket, csak futnak feleslegesen, pont ugyanúgy, mint az amd crimson, CCC, realtek, és gyakorlatilag az összes más gyártó driver-software-je.

Annyi pofont kevernék le az alkotónak, ahány gépen kéretlenül futnak ezek a sz@rok:

A tálcáddal nemtudom mivan. :Y

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#99643) C. s. válasza SP4C3 (#99642) üzenetére


C. s.
addikt

Ja , értem. Köszi szépen!

Szerk.:

Ezt mindet le lehet tiltani? Teljesen vagy csak úgy, hogy szükség esetén induljon?

"A tálcáddal nemtudom mivan."
Én meg a gépemmel... :Y

Bocs, az a kérdés nem kimondottan Neked szólt, csak nem akartam új HSz-t írni, mert nem illik itt össze-vissza grafománkodni. :B

[ Szerkesztve ]

(#99644) SP4C3 válasza C. s. (#99643) üzenetére


SP4C3
veterán

Nálam le vannak tiltva (hogy még csak véletlenül se induljanak), nincs galiba.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#99645) C. s. válasza SP4C3 (#99644) üzenetére


C. s.
addikt

Az jó, köszi az ötletet! És előtte miket kell beállítani? Vagy ha eddig működött, minden maradhat úgy?

Szerk.:
Írogatunk ám keresztül-kasul. :D

[ Szerkesztve ]

(#99646) #65675776 válasza C. s. (#99641) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez eléggé VGA driver problémának tűnik.

SP4C3: Abban az esetben crapware, amennyiben nem használod egyetlen kicsit is fejlettebb opcióját. Pl a játékonkénti optimalizációkat és beállításokat. Ha több kijelzőt használsz, akkor pedig eleve nélkülözhetetlen pl az AMD megoldása a VGA-inál. OK, a Win is kezeli a többkijelzős rendszereket, de az eléggé csak mutatóban levő funkció, meg sem közelíti a HydraVision vagy az Eyefinity adta lehetőségeket és rugalmasságot.

(#99647) C. s. válasza #65675776 (#99646) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi! A tálcás dolog vagy az előző 2 furcsaság is? Ezzel együtt 3, a tálca a negyedik.

Van külön videókártyám.

[ Szerkesztve ]

(#99648) #65675776 válasza C. s. (#99647) üzenetére


#65675776
törölt tag

A névtelen process csak annyit jelent, hogy az adott folyamat file-jának nincs kitöltve a fejléce. Egyébként meg jobbgombbal rákattintva kérd le a részletes adatait vagy akár csak simán a Tulajdonságait, hátha abból kiderül valami.

(#99649) C. s. válasza #65675776 (#99648) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Tehát nem biztos, hogy vírus. Ez tulajdonképpen jó hír. Ha legközelebb is elcsípem, amint tekerget, azt fogom tenni, amit írtál. Inkább azért nyugtalanító a megjelenése, mert korábban nem buzgólkodott. Persze lehet, hogy egy frissítéssel jött a gépre.

(#99650) AthlonXP válasza #65675776 (#99636) üzenetére


AthlonXP
őstag

Évek óta használok ccleanert, soha nem volt gondom belőle.
Egyébként a hiba a ccleaner futtatása előtt keletkezett, azt csak utána indítottam el, hogy tudjak csinálni tiszta telepítést.
De mivel sehogy sem sikerült megoldani a problémát, azóta újra telepítettem a rendszert.
Most teszem fel a dolgaimat a gépre.
Reinstall után gond nélkül települt az új vga driver, minden összetevőjével együtt.

Most jó minden, egyelőre. :R

Persze továbbra is zavar, hogy miért csinálta ezt, jó lenne tudni az okát, hogy elkerülhető legyen a dolog. :U

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.