Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99951) Kommy válasza HoaryFox (#99935) üzenetére


Kommy
veterán

[kép]-re kattintva láthatod

(#99952) Hunork válasza draco31 (#99950) üzenetére


Hunork
veterán

Hát én sajnálom, nekem egy alkalommal sokat segített, még a régi időkben, hozzáteszem, és ment is vissza garis cserére. Vittem a monitorról készült képet a telón, rögvest kicserélték. De az is igaz, hogy több modul esetén egyenként kell tesztelni.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99953) lazatt


lazatt
csendes tag

Tudom, hogy van saját topikja , de nekem lehetőség szerint még 20:00 előtt kellene egy válasz erre a problémára , ha lehetséges, hátha valakinek régen volt ilyen konfigja és jó a memóriája. :D

(#99954) mezis válasza draco31 (#99950) üzenetére


mezis
nagyúr

Végig ment a memtest86 ? Melyik verzió ?

mezis

(#99956) Hunork válasza #20749568 (#99955) üzenetére


Hunork
veterán

Nézd meg ezt, ismerősömnek bevált korábban: vstudio win hotfix problem

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99957) Zin


Zin
senior tag

Ezt a német telszámot hogyan tudom felhivni magyarországrol? (0151-43602531)
Mit kell pontossan begépelni h kicsengjen?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#99958) Kékes525 válasza draco31 (#99950) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet hogy a nem a memória cellákban van a hiba, hanem egyszerűen kontakt hibás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99959) draco31 válasza mezis (#99954) üzenetére


draco31
veterán

4.60-as volt, és az is igaz, hogy egyszerre teszteltem a 4 modult, és több mint egy óráig tartott.

Kékes525
Mind a 4 foglalatban? Az érintkezők tiszták rajta, bár az igaz, hogy nem radíroztam meg őket, de nem is volt szennyeződés rajta. Még por sem nagyon van a gépemben, pedig nem takarítom, a porszűrők az oldalain jól teszik a dolgokat a ventiken.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#99960) Vakegérke válasza Zin (#99957) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elméletileg 0049 után bezongorázod a számot, és kicsörög. Elképzelhető, hogy a kezdő nulla nem kell, tehát 0049151stb.
A 0049 helyettesíthető +49-cel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99961) kisbe88 válasza Hunork (#99949) üzenetére


kisbe88
csendes tag

Itt van, hogy mi történik(a ledes ventit csak azért kötöttem be, hogy jobban lehessen látni):
[link]

Szétszedtem, újra összeraktam, de nem jó, a táp felpörög.
Viszont ha átkapcsoltam a lapon lévő bios kapcsolókat, akkor 100%on pörögve ment a cucli, de bootolás nincs.

Holnap kapok egy tápot, meg egy pittyegőt ha minden igaz, szóval lehet előrébb jutok.
Egyre gyanúsabb nekem, hogy ez lap, de remélem nem a táp nyírta ki.(A tápnak a kondijai nem puposak, de többet nem tudtam megállapítani).

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#99962) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Van egy masina, amibe régebben lett pakolva előre-hátra 1-1 venti a jobb hűtés érdekében, viszont már nincs meghajtva, nem melegszik. Gondoltam kiszerelem őket, mert hangosak. Könnyebben fog lerakodni benne a por, így hogy az elől-be hátul-ki szellőzést mellőzöm?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#99963) Vakegérke válasza haromegesz14 (#99962) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tegyél a helyükre nejlonharisnyát, vagy valamilyen porszűrőt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99964) ravaszla


ravaszla
újonc

Sziasztok!

Van egy 2 éves asztali konfigom, az alábbi:

Asus Z97A alaplap
Core i7-4770K @3.50GHz processzor
Corsair 16Gb Vengeance DD3 @1600Mhz
Corsair Builder CX750W
Crucial 120GB Sata 2.5" M500 SSD
MSI GTX770 2GB VGA

Erre a gépre installáltam Win7-et mikor megvettem, 2014 nyarán, aztán tavaly upgrade-eltem Win10-re, azóta azt használok. Pár hete a gép random játék/filmnézés közben beakad, mintha a frame megfagyna, a hozzá tartozó hang ismétlődik. Rosszabb esetekben ez csak hard resettel oldható meg, jobb esetben csak egy pillanatnyi akadásról van szó. Van valakinek hasonló tapasztalata, hogy ez mitől lehet? Játékok SSD-ről, filmek 2 terás külső merevlemezről mennek, így a háttértárat nem gyanítom, én a VGA-ra vagy alaplapra tippelnék. Tudom ezt valahogy diagnosztizálni?

Köszi előre is!

(#99965) Met


Met
nagyúr

Van két gép (egyező hardverek) az egyikre fel lett telepítve win7 (legális) be is lett aktiválva lefrissítve, kellene telepíteni a másik gépet amihez van legális win7 licensz.
A telepítés de még inkább a frissítési idő rövidítése céljából az lett kitalálva hogy át lesz másolva az üres gépre a telepített gépről a rendszer (ghost vagy más költöztető program, esetleg linux) de ezt is be kellene aktiválni a felhasználatlan serial-al. A serial csere még megy pl. [link] de az aktiválásnál nem lesz így gond? Vagy a frissítésnél?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#99966) HoaryFox válasza Kommy (#99951) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Elsőre valami kódolási hibának véltem a dolgot, de így megnézve a képet nem illik rá a dolog.

Valami Mac-specifikus dolog lesz. Windows-al próbáltad esetleg valahol, hogy esetlegesen előjön ez a hiba ott is?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99967) Hunork válasza kisbe88 (#99961) üzenetére


Hunork
veterán

Nem szép. :(
Hát akkor van pár lehetőség.
Memóriák kilőve, mivel azokat már próbáltad egyesével, másik slot-ban.

Másik táppal próbáld meg, az kideríti, hogy a táp vagy alaplap halt meg. Csipogó most nem is kell, másik táp a fontos. Ha másik táppal jó, akkor táp, ha azzal sem, akkor alaplap. Hogy miért / mitől, arra nem tippelnék.

Sajnos, ott van még a CPU is. Bár ez a kisebb esélyű. Újrapasztázás mikor volt? Vagy a régi paszta nem folyt szét körbe rajta? vannak paszták (jó sok), melyek vezetik az elektromosságot...és okozhat galibát.
Más nem jut eszembe.
Itt van ez a topik, itt is kérdezd meg, hátha több szem, többet mond: [link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99968) mezis válasza draco31 (#99959) üzenetére


mezis
nagyúr

Van amikor csak együtt nem hajlandóak jól működni a memória modulok. (Időzítések, dual channnel,...)

mezis

(#99969) #33253120 válasza draco31 (#99959) üzenetére


#33253120
törölt tag

A memtestet azért illik több ciklusban futtatni. Minimum egy éjszakát pöröghet modulonként.

(#99970) kisbe88 válasza Hunork (#99967) üzenetére


kisbe88
csendes tag

Hát igen, de remélem nem a CPU lesz az...Most lett összerakva a config nem rég, 2-3 hete, én pasztáztam és nagyon vékonyan kentem fel.
Ma délután szétszedem azt is, megnézem hogy a lapon a lábak mienek, ha a táp nem segítene.

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#99971) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, amiben segítséget kérnék.

Adva vagyon egy alaplap (x99), és egy proci (5820K (húzva 4.0 Ghz-re) egyéb adatok az adatlapomon).
Nagyon lassú a perifériákkal, HDD-kel való kommunikáció (átlagos válaszidő 1500 2500 ms).
HDD kiszűrve, cserélve, nem azzal van a gond.

Kérdésem a következő?
Mi lehet a hibás?
Proci, vagy alaplap?
Előre is köszi a segítséget!

Üdv: Olaj

(#99972) rokendrol


rokendrol
senior tag

sziasztok: Miért van az ha google böngészőből ha kiteszem az ikont,és azt ki is teszi az asztalra,,ha az asztalon az ikonra kattintok akkor új lap jön be azon belül az megint az ikon,,,Miért nem egyből az ikon tartalma jön ,,eddig úgy volt hogy az asztalon rá kattintottam akkor egyből az ikon tartalma jött ,,lehet valamit el állítottam,de nem tudom mit ...Kérem valaki segítsen!!

(#99973) philoxenia válasza rokendrol (#99972) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Chrome böngészőnél mindegy hová írod amit keresel a Google keresőt használja alapvetően. A címsorba írva is keres.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#99974) rokendrol válasza philoxenia (#99973) üzenetére


rokendrol
senior tag

értem de ha az ikonját be rakom az asztalra akkor miért nem adja egyből a tartalmát miért nyit egy új lapot ,,?
ha az ikonra kattintok az asztalon

[ Szerkesztve ]

(#99975) Hunork válasza kisbe88 (#99970) üzenetére


Hunork
veterán

Várom nagyon a fejleményeket a másik táppal! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99976) philoxenia válasza rokendrol (#99974) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minek a tartalmát? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#99977) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok!

Új laptopvásárlás esetén mik az első dolgok amit célszerű ellenőrizni a gépen, hogy esetlegesen még a 14 napos elálással kikerüljem a gondokat? Illetve milyen programokat ajánlanátok?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#99978) haromegesz14 válasza RedHarlow (#99977) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Katt

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#99979) Graphics


Graphics
Jómunkásember

PC-s kérdés jön.

Adott egy ilyen konfig.

Alaplap neve Asus P8H61-M LE
I5-2310-es procival

Van rajta D-SUB és DVI is.

Szeretnék két monitort meghajtani ,de sehogy sem sikerül.
A DVI-os csatlakozón egy D-SUB átalakítóval próbálkozok. / kettőt is kipróbáltam , semmi /

iGPU-t használnám

Elég sok gépet láttam már ,de ez nekem is fejtörést okozott.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99980) VoidXs válasza Graphics (#99979) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az Intel HD Graphics driverben engedélyezni kell a kiterjesztett asztalos többképernyős módot.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#99981) #65675776 válasza Graphics (#99979) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az DVI-D csatlakozó, abban meg egy fia analog jel sincs. Úgyhogy feleslegesen próbálkozol akár ezer darab átalakítóval is. Arra csak digitális bemenetű monitort tudsz kötni.

Ez egyébként a kézikönyvben is benne van. (A pdf-nek a 32. oldala, az oldalszám egyébként 1-22.)

[ Szerkesztve ]

(#99982) megint én


megint én
őstag

Hello mindenki!
Mivel a Drive topic eléggé parlagon hever, hátha itt előbb kapok választ erre a problémára.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#99983) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok!

Nem kapcsol be a gépem! Az alaplapon világít a szokásos zöld lámpa, de semmi reakció a gomb megnyomása után, kábeleket megmozgattam bedugtam újra, áramtalanítottam, de semmi, nem kapcsol be, mi lehet a gond?

Köszi előre is.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#99984) mezis válasza LordAxwell (#99983) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Áramtalanítsd, mérd meg az alaplapi elemet.

mezis

(#99985) LordAxwell válasza mezis (#99984) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Szia!

Az nekem nem olyan egyszerű mert sabertooth lapom van :/
Tegyük fel, ha annak nincs baja, akkor mi a következő tipped? De holnap majd szétszedem ha nem jutok semmire.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#99986) Pulsar válasza LordAxwell (#99985) üzenetére


Pulsar
veterán

Ventilátorok felpörögnek? bios csippan valamit?

(#99987) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Rufussal megformaztam a pendriveom, win telepito pendriveot csinaltam, plusz tettem melle dokumentumokat, amikre nagy szuksegem lenne surgosen! Egyetlen dolog amin meg tudnám nezni a tartalmat,az a telefonom! De sajnos a telefonom meg akarja formazni a pendriveot, mert nem ismeri fel! SoS: letezik erre valami megoldas, hogy meg tudjam nyitni telefonon keresztuk a pe drivera mentett dokumentumokat?

Hangsulyozom, nincs a kozelemben pc! Csak a telefonom van

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#99988) Graphics válasza #65675776 (#99981) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Koszi. Akkor végülis miért gyártanak ilyen átalakítót?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99989) HoaryFox válasza Graphics (#99988) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

A DVI-I csatira, ami tud analóg jelet is küldeni és ezt át lehet alakítani analóg D-SUB-ra :))

Szerk.:

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99990) Graphics válasza HoaryFox (#99989) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oké, de akkor miért gyártanak DVI-D to D-SUB átalakítót?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99991) LordAxwell válasza Pulsar (#99986) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Szia.
Bekapcsoló gomb megnyomását követően semmi sem történik, se venti se hang.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#99992) Hunork válasza LordAxwell (#99991) üzenetére


Hunork
veterán

1. CMOS Reset , elem kivétel
2. Hát egy másik tápegységgel próbálkoznék. Kérj kölcsön, ha lehet havertól, szomszédtól. 15 perc alatt kiderül, hogy az lesz-e a baj. (Ha venti sem indul, csippanás sincs, akkor nincs áram.)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99993) HoaryFox válasza Graphics (#99990) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Elég tévedésben vannak, hogy azt hiszik hogy DVI-D-vel is működik. Marketing rizsa, csak vegye a jó nép :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99994) Pulsar válasza LordAxwell (#99991) üzenetére


Pulsar
veterán

Ahogy Hunork fórumtárs is említette, két dologra szokott utalni. Az egyik a táp, a másik pedig a proci.

(#99995) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Az elmúlt 2 napban a gép bekapcsolásakor (első indítás) CPU Fan hibát jelez, s meg kell nyomni az F'-et a továbblépéshez.
Ezek után minden működik rendesen.
Gép kikapcs, majd újra bekapcs és semmi hiba.
A szobában kicsivel hűvősebb van, az AIDA szerint a proci 32-33 fokos.
Okozhatja ez a problémát, vagy más baj lehet?

Üdv,
GBoy

(#99996) Hunork válasza gameresboy (#99995) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Nézd meg a BIOS-ban, hogy a HW Monitor, vagy Fan control szekcióban mi van beállítva. 400 rpm alatt ne legyen a kezdet. Most már hűvös van, érdemes átállítani a megadott értékeket.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#99997) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,
Másik topicban már próbáltam, de nem kaptam választ, hátha itt nagyobb szerencsém lesz :)

A következő lenne a gond.
Alvó módból nem ébred fel egyből a gép ahogy eddig szokott, hogy egyből megjelenik a felhasználófiók kép.
Hanem mintha a semmiből indulna, először bios logo, aztán utána Windows folytatása, és utána csak a felhasználó fiók belépés.
Mitől lehet a változás?
Már újra raktam a win7-et is.
Már a biost is frissítettem.

(#99998) quailstorm válasza Graphics (#99990) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert igény van rá. De az egy komplett jelátalakító, általában nem olcsó. A felhasználási köre sem otthoni monitor, inkább egy vetítős konferenciaterem vagy fogalmam sincs. Lassan már jobban megéri USB-s D-SUB-kártyát venni.

Amúgy egy 2008-as HannsG már rendelkezik DVI-D bemenettel, tehát nem nagy igény már.
Persze még most is árulnak újonnan szemetet D-SUB-bal, de vessen magára aki megveszi.

[ Szerkesztve ]

(#99999) #65675776 válasza quailstorm (#99998) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem aktív átalakítókról beszél. Hanem azokról a sima passzív átalakítókról, amelyeknek egyik vége DVI-D, a másik pedig VGA, és csak simán vezetékezve vannak. Vagy még úgy sem.

(#100000) #33253120


#33253120
törölt tag

W10->Android telefon* irányú médiafájl másolásnál gyakran feldob egy ablakot, hogy szeretném-e konvertálni a médiatartalmat a mobil eszközön biztosan lejátszhatóra.
Ezt hol lehet kikapcsolni?
Szerk: * Samsung Galaxy S7
Ja, és 100000 ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.