Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100801) toza válasza HF77 (#100799) üzenetére


toza
senior tag

garancia es szerzodes is !?

pakoltad e ki-be mostanaban!?torott pin stb..
masik kartyaval probaltad e !?..

szegyen a futas,de faraszto...

(#100802) HF77 válasza HoaryFox (#100800) üzenetére


HF77
őstag

értem,,,de pont fordítva, nem..?
kipróbálom amint tudom
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#100803) HF77 válasza toza (#100801) üzenetére


HF77
őstag

nem szoktam kiszedni...nem tudom sajna jelenleg másik kártyával próbálni!!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#100804) toza válasza HF77 (#100803) üzenetére


toza
senior tag

szerzodeses volt?!lejart!?

esetleg mentsel adatot es utanna factory reset...torlodik minden...

neha egy sima ki-be rakas is segit..hatha..

vagy gyakorolj ENYHE nyomast a sim tray kornyekere..

ha van valtozas akkor vmi megmakkant es szerviz..
ami legtobbszor tularazott,de ha megeri hajra..

szegyen a futas,de faraszto...

(#100805) uyka


uyka
tag

Udv!

Ujabb problemam adodott az rx480-as kartyamhoz nem kaptam semmilyen atalakítot de szuksegemn volna ra így most keresnek egy DVI-D-VGA atalakitot de en Magyarorszagon eddig akarhol kerestem nem talaltam csak ebayen. Valakinel nincs esetleg elfekvoben egy ilyen atalakito? Vagy csak elkerulte volna a figyelmem es lenne online boltokban is? Ilyen.

kjani18: Pen drive rol telepítettem azota halistennek megoldodott a problema ram problema volt vegul. Koszonom szepen! :]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#100806) HF77 válasza toza (#100804) üzenetére


HF77
őstag

sikerült kipróbálni a sim kártyát egy másik telóba....ott működik...tehát a készülék a ludas!!
kb 15 alkalommal már kivettem, újraindítottam de semmi...marad a szervíz szerintem! :(((

azért köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#100807) Dr. Akula válasza #65675776 (#100783) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az honnan derül ki hogy ők tartozékot is árulnak, ismered őket? A honlapjukon sajnos semmi ilyesmit nem találtam, csak komplett fejhallgatókat.

(#100784) Fecus11: Neked is köszi. Meglepődtem hogy a 21. században valaki még foglalkozik javítással, ahogy cipészt / szabót is nagyítóval kell már keresni, úgy itt se jutott eszembe ilyesmit keresni. :)

(#100808) varmi2 válasza uyka (#100805) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak dvi-i vga átalakító fog működni, dvi-d-vga nem. Ugyan is az utóbbi nem tartalmaz analóg jelet továbbító tüskéket, Így nincs mit átalakítani. Ebben az esetben csak aktív átalakító segít. De egy ilyen szintű vga-t, nem illik analóg kimenettel használni, nem véletlen, hogy nincs rajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100809) uyka válasza varmi2 (#100808) üzenetére


uyka
tag

HDMI-vel hasznalom a tv vel csak a monitorom meg az a regi fajta ezert szerettem volna egy atalakitot. Mert csak hasznalnam meg azert a monitort is. De akkor ez esetben nem fogom tudni. :U

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#100810) varmi2 válasza uyka (#100809) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a gond, hogy a dvi-d nem tartalmazza azt a 4db tüskét, ami a dvi-i tartalmaz. A hosszú tüske alatt és felett lévő összesen 4db tüskét. Így csak aktív átalakító segít.

Itt már vannak aktívok, de ne a legelsőt, mert az gyanus, utánna lévők már aktívak, azok jók.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100811) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Korábban írtam, hogy játék közben lefagy a gép, függőlegesen csíkos lesz a monitor (zöld, vagy szürke általában) aztán újraindítás segít.

Ezt általában 2× szokta megcsinálni egy nap, elindítom a játékot és sokszor néhány perc után, aztán egyszer megint, majd utána órákat játszunk és semmi.

Tegnap Fifa 11-gyel játszottunk, nem fagyott le, megállítottuk a meccset, és a menüben rögtön megfagyott :F

win10, a konfig pedig az adatlapon

Ezek alapján bármi érdekes tipp van? Szoftver, hardver bármi

Ramokat próbálgattam már cserélgetni, memtest még nem volt, semmi nem melegszik fel. Újratelepítés megvolt, driverek rendben vannak

Nincs valami program ami esetleg Logot készítene ilyenkor a gépről mielőtt lefagy?!

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#100812) Spet válasza Pepe78 (#100798) üzenetére


Spet
addikt

Oszt miért ne menne rajta? Jah mert ő azzal használta.... :DDD

enginev3.0: Kérjetek kölcsön VGA-t, ha eddig nem tettétek meg (szerintem az a ludas, vagy a táp). Windows event log-ban sem jegyez meg semmit?

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#100813) #65675776 válasza Dr. Akula (#100807) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link] Utolsó, Fejhallgató alkatrészek. OK, több, mint egy éve frissítették, de ha nem lenne semmi, akkor levették volna szerintem. Írni kell nekik egy e-mailt, akkor kiderül.

(#100814) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Találtam valamit, csak azt nem tudom, hogy azt-e, amit keresek.
Az egyik információ szerint printable, vagyis nyomtatható, a másik információ pedig azt mondja, hogy LightScribe v.1.2 layer. Akkor ez most nyomtatható, vagy LightScribe? Nekem az utóbbi kéne.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#100815) enginev3.0 válasza Spet (#100812) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ürítettem, elkezdek játszani, hátha

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#100816) ebegab92 válasza enginev3.0 (#100811) üzenetére


ebegab92
senior tag

VGA kivétele, PCIe csatoló tisztítása volt már? Arra is gyanakodnék. Esetleg még proci kivétele, visszarakása egy esetleges pici kontakthiba korrigálása végett. A VGA-t érdemes lenne tesztelni FurMarkkal vagy OCCT-vel. Az az érdekes, hogy a fagyásaid teljesen random jönnek elő, nem terhelt pillanatokban.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#100817) enginev3.0 válasza ebegab92 (#100816) üzenetére


enginev3.0
félisten

Furmark volt, órákon át, semmi hiba

Most vissza vettem a kártya órajeleit, játszottam fél órát, nincs hiba, majd később még meggyötörjük és figyelem a LOG-ot is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#100818) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Hogyan tudok kinyomtatni egy könyvet úgy, hogy egy A4-es lap két oldalára 4 oldal ráférjen a könyvből aztán össze lehessen fűzni őket? Van erre esetleg valami program? Ha jól gondolom akkor valahogy úgy kellene csinálni, hogy Az A4-es oldal egyik oldalára az első és a harmadik oldal kerüljön a hátuljára pedig a második és a negyedik. Valaki csinált már ilyet?

(#100819) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van egy Lenovo Z500-as laptopom (i3-3120M Ivy Bridge, Nvidia Geforce 635M) 1366x768-as felbontással és egy Samsung T220-as DVI csatis monitorom (1680x1050), a kérdésem - lehetséges vmilyen módon a laptopot csatlakoztatni (mondjuk HDMI-DVI kábellel) hogy a monitor saját maximális felbontását tudjam használni (mivel a laptop max 1366x768-ig mutatja)? Be lehet ezt vhogy állítani? Vagy csak a monitoron is max. 1366x768 lenne, mert így akkor nem számít a dolog. Köszi

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#100820) föccer válasza RedHarlow (#100818) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem a legtöbb nyomtató szoftver tud ilyet. kétoldalas nyomtatást kell kérni úgy, hogy kettőt az egyre funkciót bekapcsolod. Mekkora lenne a kinyomtatandó dokumentum?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100821) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Milyen hibára utal, ha bekapcsolom a gépet, se kép se hang, majd táp kapcsolóval kikapcs, bekapcs, és minden működik tökéletesen. Egyébként amikor a kikapcs után bekapcsolom a tápot, power gomb nélkül indul a gép.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#100822) quailstorm válasza junior11 (#100819) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elvileg a DVI-D a HDMI kép része, tehát passzív átalakítóval simán mennie kellene rendesen. Persze ezt csak kipróbálással tudod ellenőrizni.

(#100823) junior11 válasza quailstorm (#100822) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, megpróbálom egy ilyen kábellel, csak arra leszek kíváncsi, hogy a monitor saját max. felbontását fogom-e tudni használni vagy csak a laptopét, VGA kábellel próbáltam, de ott csak a laptop 13666x768-as felbontása ment át a monitorra, a saját 1680x1050-es felbontását nem tudtam beállítani, és így rossz volt a kép...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#100824) varmi2 válasza Peti78 (#100821) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem is volt ilyen hiba. Táp csere oldotta meg. Ugyan is valamilyen oknál fogva, nem működik az 5V készenléti kör.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100825) Peti78 válasza varmi2 (#100824) üzenetére


Peti78
őstag

Hm pedig a vga hűtése bekapcsol, csak a BIOS-ig nem jut el. Tehát a se kép se hang nem jó megfogalmazás volt. Bekapcsol a monitor is, megváltozik a kép, de utána semmi.
Mondjuk az alapvetően nem jó, ha a táp power gombjával már be is kapcsol a gép.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#100826) Spet válasza föccer (#100820) üzenetére


Spet
addikt

A szoftver tud 2 oldalas nyomtatást, maximum a nyomtatója nem :K

Peti78: Ahogy írták, először tápcsere, ha ugyanúgy fennáll a hiba, akkor meg alaplapcsere. (esetleg egy alaplapi elemcserét is megnézhetsz, hogy változik-e valamit a helyzet)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#100827) quailstorm válasza junior11 (#100823) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tükrözve nem is lesz másképp. Vagy kiterjesztett asztal kell, vagy a belső kijelző kiiktatása.

(#100828) Peti78 válasza Spet (#100826) üzenetére


Peti78
őstag

Tegnap volt táp cserélve benne, az előzővel nem volt probléma. Körvonalazódik a helyzet.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#100829) Spet válasza Peti78 (#100828) üzenetére


Spet
addikt

Akkor ne adj isten floppy tápkábelt alaplapon található valamelyik hűtő tápellátásra nem tetted? (nem első ember lennél elhiheted). Vagy az új táp rossz, kontaktos.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#100830) föccer válasza Spet (#100826) üzenetére


föccer
nagyúr

Általában úgy oldják meg, hogy meg kell fordítani a lapot és úgy visszarakni a nyomatató tálcájába. Mondjuk én könnyen beszélek, mert bent a cégnél irodai központi nyomntató van, ami éppen csak kávét nem főz. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100831) Spet válasza föccer (#100830) üzenetére


Spet
addikt

Jaja nálunk is képes erre a benti céges:DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#100832) Peti78 válasza Spet (#100829) üzenetére


Peti78
őstag

Megnéztem, nem. Egyébként nekem nincs szerencsém a Corsair tápokkal. Hét éve vettem egyet, másnapra kipurcant, ekkor szereztem be egy Chieftec-et, ami tegnapig gyönyörűen kiszolgált. :) Most az asszony gépében figyel.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#100833) junior11 válasza quailstorm (#100827) üzenetére


junior11
veterán

A laptop kijelzője ki volt kapcsolva, s akkor is a monitoron 1366x768 volt a max felbontás, nem tudtam változtatni nagyobbra VGA esetén. Vagy esetleg mit kellene beállítani (gondolom a laptopon)?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#100834) quailstorm válasza junior11 (#100833) üzenetére


quailstorm
nagyúr

D-SUB-nak valóban van egy limitje, az pedig az 1600x1200. Inkább az Intel HD lehet a probléma itt, nekem is Ivym van és HDMI-n nem sok értelmes beállítást tudtam csinálni... Nekem 1600x900-as van és 1366-at nem tudtam csinálni, bezzeg a telefonom helyesen jelenik meg a TV-n (BB Z10).

Most sajnos normális ötletem nincs, nem tudom bedugni a DVI monitorba a laposomat.

(#100835) ebegab92 válasza quailstorm (#100834) üzenetére


ebegab92
senior tag

Tud a D-Sub 2048x1536 @85 Hz-t is :K
NVIDIA szoftverében nincs a célfelbontás amúgy?

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#100836) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#100817) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vissza vett vga kártya orajelekkel nem fagy a gép

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#100837) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

bár nemtudom hova kéne forduljak, kérlek igazítsatok el ha rossz helyen vagyok.
Láma kérdés így kedd estére tudom:) De ventit hogy rögzítek pl egy ilyen helyre csavarral?:D
Ezzel a házzal rendelkezem, istennek nemtudok oda csavart találni a kis gumigenyókba:D
Hogy, miként?:D Thx

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#100838) Pepe78 válasza Apollo_21 (#100837) üzenetére


Pepe78
senior tag

Minek neked csavar? Katt

(#100839) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Latency problémával szembesülök egy ideje (lassuló, akadó hang és egérmozgás), friss win7 után, friss win 7+driverek után is jelentkezik.

Kronológiai sorrendben: platformot váltottam, először lap+cpu+ram (2 modul) +ssd, utána vga, utána +8GB ram, lecseréltem a cpu hűtőt, low noise ellenállásokat tettem a ventilátorokra, végig minden hiba nélkül ment, majd a HDD két partícióját win alatt formázás nélkül egyesítettem, a hiba pár nap múlva előjött. Hiába lépkedtem visszafelé a változtatásokkal, húztam le a HDD-t, cserélgettem a ram modulokat, szedtem szét az egész gépet, tisztítottam meg az összes csatlakozást, a hiba máig fennáll.

Memtest 9 óra után nem adott hibát a 4 modulra.

HDD Tune teszt optimális értékeket mutatott (SSD-t nem teszteltem, mert azon van a rendszer).

Az összes network adapter tiltása után is jelentkezik (ndis.sys).

Frissítettem VGA (dxgkrnl.sys), chipset, audio drivert is, de ugyan úgy előjön.

LatencyMon ezt írja:

Ha latency problémáról olvasok, a hiba okának egyaránt írnak szoftvert és hardvert, de nem találtam megoldást sehol sem.

Mi a nyavalya okozhatja? Sajnos már teljesen kifogytam az ötletekből...

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#100840) Apollo_21 válasza Pepe78 (#100838) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha ez megfelel oda akkor semminek:D De gondolván arra h a sima venticsavarnál sokkal szélesebb a gumigyűrű nemis foglalkoztam vele:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#100841) Pepe78 válasza Apollo_21 (#100840) üzenetére


Pepe78
senior tag

nyilván a gumi "feje" kinn marad és látható , de nem csúnyább mint egy csavar feje.
A hosszabbik része meg befelé megy a ventin keresztül.
És persze ez rezgést is csillapít.

(#100842) Dr. Akula válasza #65675776 (#100813) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

:R

(#100843) elfelejtette válasza AXisBOLD (#100839) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Bios frissítés/sata kábel csere/sata csatlakozó változtatás volt? Sentinel nem ír valamit az ssd-re?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#100844) AXisBOLD válasza elfelejtette (#100843) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Hello,

Bios frissítés még nem volt, kábel csere szintén nem, sata csatlakozó változtatás igen.
Sentinel nem írt hibát: "A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #231 SSD Life Left Nincs szükség beavatkozásra."

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#100845) mightymo3


mightymo3
tag

üdv lemondtam a jelismétlöről, a kővetkező kérésem az lenne hol tudnám megnézni hogy kompatibilis a laptopommal AC 7260 Plus Bluetooth wlan kártya? a laptopom egy Hp envy 6 1000sg ha nem jó akkor mit ajánlotok?

(#100846) elfelejtette válasza AXisBOLD (#100844) üzenetére


elfelejtette
veterán

Esetleg egy bios resetet is megpróbálhatnál...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#100847) AXisBOLD válasza elfelejtette (#100846) üzenetére


AXisBOLD
addikt

cmos clear már volt, változás sajnos nem

BIOS frissítéssel meg úgy vagyok, hogy nem világos melyik frissebb, illetve ellentmondásos a két verziószám.
gyártó honlapja:

jelenlegi bios:

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#100848) quailstorm válasza ebegab92 (#100835) üzenetére


quailstorm
nagyúr

99%-ban az integrált kártyára van kötve belül a dedikált, és semmi köze a monitorhoz a dedikáltnak. Mindig az integrálton keresztül megy a kép. Mondjuk egy Lenovo Y500-ban ahol le van tiltva az integrált, vagy egy olyan ritka állatban, amiben van multiplexer, ott lehet nVidiázni.

(#100847) AXisBOLD: nincs a zipben readme vagy beszédes fájlnév?

[ Szerkesztve ]

(#100849) AXisBOLD válasza quailstorm (#100848) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Sajnos nincs, illetve ez se egyértelmű.

readme:

és van egy "x8sax3.308" nevű és 308 kiterjesztésű fájl a zip-ben, többi nem mond semmit

most kipróbáltam még egy verziót, sata kábel csere, csak ssd (hdd, odd off), tp-link wifi adaptert is kivettem, csak ac, monitor, egér, bill., de így is jött a hiba:

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#100850) quailstorm válasza AXisBOLD (#100849) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Aidával nézd meg a BIOS dátumát, vagy ha ír még valamit akkor azt is. Ha jól értem 2013.03.08 a keltezése amit leszedtél. Ha annál régebbi ami most van, akkor mehet.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.