Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100401) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Találkozott már vki az alábbi hibával?

PC bekapcs gomb nyomásakor a gépház hátsó ventije meg-megmoccan, egyidejűleg kattogás is hallható. Táp ki-bekapcs sem segít. Amire időközben rájöttem, hogy eleinte ha kihúztam az egeret az front usb csatiból, utána bekapcs gombra felpörgött minden, elindult a gép. Utóbbi időben(pár hete) már így sem volt hajlandó elindulni, csak kattogott. Stratégiát váltottam, az egér mellé bedugtam 1 pendrivet, úgy áll a gép. Ha be akarom kapcsolni, akkor bekapcs gomb benyom, majd pár kattanás múlva felpörög minden kb 2-3 másodpercre, aztán le is áll. Ekkor pendrive kihúz(egér marad a másik usb-ben), majd bekapcs gomb és 2-3 kattanás múlva elindul a gép.
Már a belső dvd írót is lehúztam, mondom biztos már nem bírja a táp meghajtani a cuccokat benne, de nem segített természetesen.
Egyébként semmi extra nincs a gépben, 1 ssd, 1 sata vinyó, 1 vga(talán gts650).

Valami 5let?
Azért kérdezem, mert nem akarok feleslegesen tápot cserélni, ha nem is az a baja :D

[ Szerkesztve ]

(#100402) mezis válasza q13579 (#100399) üzenetére


mezis
nagyúr

Az alaplapi tüskékre jól csatlakoztattad Power, LED-ek csatlakozóit ?

mezis

(#100403) dudikpal válasza gabor901113 (#100395) üzenetére


dudikpal
aktív tag

LG monitor?

(#100404) mezis válasza dudikpal (#100401) üzenetére


mezis
nagyúr

Elkók rendben ? (Alaplapon, tápegységben.)

mezis

(#100405) bobalazs válasza kjani18 (#100400) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy az, vagy rosszul van bekötve valami, vagy "zárlatos". Ha egyik se, hagyjad hadd kapcsoljon be, majd normál módon kell kikapcsolni.

(#100406) gabor901113 válasza dudikpal (#100403) üzenetére


gabor901113
tag

Igen lg 25" ultrawide 21:9 képarány. De azzal nincs baj, laptopra kötve rögtön adja is a képet.

[ Szerkesztve ]

(#100407) dudikpal válasza gabor901113 (#100406) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Próbálja meg, hogy kikapcsol gépet-monitort teljesen. Gép elindít, vár kb 1 percet(a lényeg h a win már az asztalon legyen), ekkor adjon kakaót a monitornak.
Én erre a módszerre álltam át, mert másként 10-ből 9x nosignal van, majd powersave-be kapcsol, ahonnan az istennek nem lehet kirugdosni, hiába nyomogatom a source gombot a monitoron. De ez LG betegség, amennyire utánaolvastam.

(#100408) dudikpal válasza mezis (#100404) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Fogalmam sincs, nem vagyok képben ezekkel kapcsolatban.

(#100409) konci79 válasza gabor901113 (#100406) üzenetére


konci79
őstag

Szia!
Memóriát is nézze meg,nekem régen amiatt volt ez,hibás volt és csere után jó lett.

(#100410) DrojDtroll válasza q13579 (#100399) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Biosban is szokott ilyen ficsör lenni. Ott is erdemes megnezni.

(#100411) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Olyan gondom lenne, amiben kéne a segítségetek, hogy van 1 Logitech G430-as fejhallgatóm, és a hozzávaló USB-s hangkártyával használom. De viszont ez a kártya vmiért csak 1 hangot tud kezelni.
Azaz ha mondjuk elindítok 1 játékot, nyomok közben egy alt+tabot és elindítok 1 zenét winampban, akkor nem indul el a zene, valami letiltja a winampot. Ha mondjuk youtube-n néznék vmi videót, akkor a videó elindul, de hang nincs. Ha kilépek a játékból, elindítom a winampot, akkor megy a zene, és hang is van, és közben néznék 1 videót youtube-n vagy mondjuk facebookon, akkor ismét ott nincs hang, csak a winampban!
Mi lehet a gond? Eddig tökéletesen működött, windows újratelepítés óta áll fent ez a probléma, és egyszerűen nem tudok rájönni a problémára!
Esetleg találkoztatok már hasonló problémával?

Köszönöm :R

(#100412) gabor901113 válasza dudikpal (#100407) üzenetére


gabor901113
tag

Egy próbát megér, de másik monitorral sem akarja az igazságot.

(#100413) gabor901113 válasza konci79 (#100409) üzenetére


gabor901113
tag

Koszonom, megprobaljuk.

(#100414) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Megáról való letöltéshez van vmilyen letöltésvezérlő ahol a letöltés sebességét lehet szabályozni?
THX

風林火山

(#100415) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Fdm?

(#100416) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha vennék két usb-s G35 fejhallgatót, tudnám egyszerre a kettőt használni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#100417) mezis válasza enginev3.0 (#100416) üzenetére


mezis
nagyúr

Persze, ha két fejed van ! :DD

mezis

(#100418) rokendrol válasza mezis (#100417) üzenetére


rokendrol
senior tag

milyen igaz :C

(#100419) toza


toza
senior tag

hello!

ez igy most nem tul jo!?

nem en csinaltam.. igy jutott hozzam..

fender amp...

szoval h a "G " az a ground?! nem annak kene a falhoz csatlakoznia?! jobbra fel!?

lehet h sosem volt babralva es gyarilag ilyen..

ez az IMPUT 1-2 resz pont..

korabban mar probaltam ,mukodik.. csak nemtudom mennyire biztonsagos akkor..

szegyen a futas,de faraszto...

(#100420) enginev3.0 válasza mezis (#100417) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egyik asszony másik én

Szoval lehet? :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#100421) nLali


nLali
senior tag

Hello !

WIN10 alatt van lehetőség arra, hogy monitorozzam a hangfolyamot? ( remélem nem írtam nagy hülyeséget ). Pl látható lenne, hogy youtube, vagy egyéb lejátszó használatakor éppen milyen anyaggal bírkózik a gép. Pl 192kbps, vagy több..
Kössz !

[ Szerkesztve ]

(#100422) Theory66


Theory66
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy új konfig,( i5 6500, MSI B150M Mortar, 2x4 GB Hyperx Fury, 240GB Hyperx Fury SSD, Super Flower 450W SF-450P14HE tápegység , Giga GTX1060 6GB) amiben VGA csere történt, mert a hibajelentésekből a VGA-ra következtettünk(és amúgy is esedékes lett volna már a váltás).
A gép teljesen véletlen szerűen kifagy, a hang beakad(ismételgeti az utolsó fél másodpercet), a monitoron "no signal" és újraindul, vagy simán újraindul. Netezés közben ugyan úgy mint játék közben, van hogy bekapcsolás után, néha órák múlva.
Memória memtesttel megnézve egy éjszakán át, hiba nélkül.Friss windows.

Windows logban hiba:
"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

Lehetséges hogy nem a táp a gond, hanem a hosszabbítóval, vagy a hálózattal lehet valami baj? Azért erre gondolok, mert az előző gép is csinálta ugyan ezt, az előző kártyával, aztán az új gép is az előző kártyával, és most az új gép az új kártyával szintén. Ezek alapján nem lehet a táp, sem az új alkatrészek, mert a teljes gép cserélődött, a hibajelenség meg fennmaradt.

Amit próbáltam:
Megcseréltem a tápkábelt a kártyán(2 van a tápon a kártya egyet kér), újraraktam a rendszert.(driverek rendben vannak, az előző kártya HD 7850 volt azzal is csinálta, ez meg ugye GTX, az alaplaphoz mindent felraktam)

(#100423) forras2


forras2
őstag

Esetleg valakinek tippje?

(#100424) HoaryFox válasza Theory66 (#100422) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Rendesen van földelve a konnektor / elosztó?

#100423 Win típusa? Másik gépen még nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#100425) Theory66 válasza HoaryFox (#100424) üzenetére


Theory66
aktív tag

Azt nem tudom megmondani. Most átdugattam egy másik konnektorra és másik hosszabbítóra a gépet, meglátjuk lesz-e hiba.

(#100426) gyimger


gyimger
őstag

Sziasztok! Segítsetek!
Vettem egy winchestert használtan (hét partíció van rajta :DDD ) és HD Sentinel szerint a teljesítménye 100%, de a kondíciója 0%. Ez mennyire káros az egészségére? Ha használom, hány nap múlva válnak elérhetetlenné a dolgaim? :D

Becsült hátralévő élettartam: 0 nap :C
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#100427) Met válasza gyimger (#100426) üzenetére


Met
nagyúr

3 nap.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100428) DrojDtroll válasza gyimger (#100426) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Kezd el nagyon gyorsan menteni. Ne mindent folyamatosan. Azzal kezd ami a legfontosabb.

(#100429) SP4C3 válasza gyimger (#100426) üzenetére


SP4C3
veterán

Smart adatok után talán kapsz érdemi választ.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#100430) Fecus11


Fecus11
tag

sziasztok.olyan kérdésem lenne,hogy windows telepítéséhez elég csak a (ISO) lemezképfájlt kiírni dvd-re vagy a többi (activator,update,stb.fájlokat is?

(#100431) bobalazs válasza Fecus11 (#100430) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elég az ISOt kiirni az aktiválás általában a fiókba bejelentkezéssel történik.

(#100432) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Indavideoról, milyen kiegészítőt töltsek le a Mozzilához a meséket le tudjam tölteni?
Unokaöcsémnek kellene egy pár mese sorozatot leszednem.
Köszi

風林火山

(#100433) elfelejtette válasza Shingen (#100432) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én az ANT video downloadert használom.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#100434) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

A milyen monitort topicban nem kaptam egyszer sem választ, hátha itt tud valaki segíteni, Samsung S24D590PL és Dell 2312H közül melyik jobb monitor? Képminőség, látószög, pro/kontra?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#100435) Fecus11 válasza bobalazs (#100431) üzenetére


Fecus11
tag

o.k köszi a választ. :R

(#100436) Shingen válasza elfelejtette (#100433) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

風林火山

(#100437) Met válasza Winne (#100434) üzenetére


Met
nagyúr

Én a Samsungot venném.
A Dell-en nincs HDMI, szarabb a betekintési szöge (160° vertical / 170° horizontal, Samsung 178° / 178°), nem igazán a plusz 8 fok számít hanem az hogy minden irányból egyforma.
Kinézetre is a Samsung nekem jobban tetszik, viszont ha kell a forgatható kijelző akkor a Dell, mert azt a Samsung nem tudja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100438) DrojDtroll válasza Winne (#100434) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A dell-t vennem mert az Dell.

(#100439) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok!
Adott egy androidos (Nevezzük kütyünek) és a Google play, gmail, és egyéb google-ös szolgáltalásba be vagyok rajta jelentkezve. Na most a "kütyü" beszart, ezért megy szervízbe(pontosabban Hong Kong-ba) vagy lehet hogy cserélik, hogyan tudom itthonról vagy más készülékről kijelentkeztetni a "kütyün" lévő bejelentkezett fiókot/kokat? Lehetséges ez? nem igazán szeretném hogy kis kínai gyerekek turkáljanak a fiókjaimba.
Választ Köszönöm előre is! :R

(#100440) mitisz


mitisz
tag

Sziasztok!
Egy technikai jellegű kérdésem lenne, nem találtam jobb topicot neki, remélem elfér itt! :)

Az új PC konfigomban két samsung SSD mellett döntöttem: egy 250 gb-os 750 evo, és egy 500 gb-os 850 evo lesz benne. Eredetileg úgy terveztem, hogy a windows 10-et a kisebb 750 evo-ra telepítem fel. Azonban tekintve, hogy a 850 evo kicsit megbízhatóbb, jobb teljesítményű, és hosszabb élettartamú, lehet hogy inkább arra kéne installálni az oprendszert? A játékokat és egyéb dolgokat mindenképp a nagyobb 500 gb-os 850 drive-on is tárolnám, és akkor egyéb dolgoknak még megmaradna a 750 evo. Vagy jobb lenne inkább az eredeti elképzelés szerint a 750 evo-ra rakni a windowst, és minden mást a 850 evo-ra?

Ti hogyan csinálnátok? :)

(#100441) varmi2 válasza mitisz (#100440) üzenetére


varmi2
nagyúr

A wint tedd a gyorsabb, minőségibb ssd-re.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#100442) mitisz válasza varmi2 (#100441) üzenetére


mitisz
tag

Szuper, köszi! :)

(#100443) #33253120 válasza Tompo92 (#100439) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az mit jelent, hogy beszart? Ha villanyt kap kapcsolódik az otthoni hálózatra, vagy teljesen néma, be sem bootol? (Routerből látszik?)
Ha igen, akkor a https://www.google.com/android/devicemanager?hl=hu oldalon tudsz resetet nyomni. Ha offline, akkor a következő online alkalomnál fog megtörténni.
Ha nem, akkor passz.

(#100444) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!
Van egy nem mai gép (Compaq EVO D510: P4 1,9 Ghz,2 GB ram, a video alaplapi elvileg 64 mb szakít a rendszerből) ami rettenetesen akad online média lejátszáskor, meg máskor is :( A böngészőben (firefox), nem lehet egy videót folyamatosan lejátszani, vagy rádiót hallgatni. Viszont ha leteszem a tálcára akkor meg folyamatos. A proci szinte folyamatosan 100%-on van ha fenn van az ablak. Sőt ha csak egy új ablakot nyitok egy google-val már akkor 100%-on van. Xp van a gépen, újra telepítve (az előzővel is sz@r volt), mivel már hülyére telepítgettem magam mindenféle driverekkel. Szóval a windows tiszta. Video, audió, lan driverek megfelelőek. Értem én, hogy nem egy bivaly konfig, de szerintem kicsit jobban kéne muzsikálnia....Mi lehet a gond?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#100445) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

Sziasztok!

Laptop SSD project miatt rendeltem egy [ilyet]
Pár hétig remekül működött, aztán elkezdte enm látni a benne lévő vincsit.
Kiszedtem, megnézegettem, visszaraktam, működik.
Most megint kezd eltünedezni a vincsi, ami torrentnél nem a legjobb...
Valakinek ötlete?
Köszönöm

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#100446) Met válasza pirosvilamos (#100445) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem ilyen hdd/ssd eltűnést kábelcsere oldott meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100447) pjen válasza pirosvilamos (#100445) üzenetére


pjen
félisten

Valószínűleg kontakt hibás,kis hajtogatott papír darabokkal valószínűleg ki lehetne ékelgetni,de az elégtelen táp nem tesz jót a meghajtónak.Ha drágább is én megpróbálnék valami igényesebb darabot beszerezni.Üzletből.

(#100448) pirosvilamos válasza pjen (#100447) üzenetére


pirosvilamos
tag

Ezt azért nem hiszem, mert beépítés óta a laptop nincs mozgatva.
Külső monitorral, külső billentyűvel használom.

Üzletben meg kb ugyanilyeneket kapni...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#100449) pjen válasza pirosvilamos (#100448) üzenetére


pjen
félisten

A port sem szoktad letörölni róla

(#100450) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Windows (7,10,bármi) alatt tálcára mindig rakok eszköztárt. főleg asztalt, meg egy külön mappát csinálok játékok parancsikonjainak. Ezek az eszköztárak miért jönnek fel olyan baromi lassan? Elsőre legalábbis, aztán egy ideig oké. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül, különböző konfigokon is ez van.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.