Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100051) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Létezik FPGA/Mikrovezérlő topik itt a PH!-n ?
Keresővel keresve nem találtam, de ez nem jelentheti még biztosan, hogy nem is létezik.
Arduino topikot találtam, csak egy nagyobb általánosabb topik nincs ?

Elmondom, mihez kellene, akkor lehet, hogy könnyebben kapok navigálást.
Itthoni hobbi szintű programozgatásra kellene. Perifériákat tudjak hozzá csatlakoztatni (kisebb billentyűzet, adó és egy vevő egység, kijelző), lehetőleg C-ben lehessen programozni.
Lehet nem kis project, de megszeretnék valósítani, egy itthoni szintű kis rádió-kommunikációs hálózatot.

előre is köszi ! :R

(#100052) kispx válasza asuspc96 (#100051) üzenetére


kispx
addikt

FPGA programozás
Kicsit kihalt.

(#100053) asuspc96 válasza kispx (#100052) üzenetére


asuspc96
senior tag

na hát pont ez a bajom :DDD

(#100054) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Én nem tudom, de nem találom a topiknyitás helyett c. topikot...pedig régen volt.

A lényeg, hogy olyan topikot keresnék, ami videófájlok konvertálásával foglalkozik. Van ilyen?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#100055) asuspc96 válasza V.Stryker (#100054) üzenetére


asuspc96
senior tag

Hirtelenjébe ezt találtam, hátha megfelel a céljaidnak: link

(#100056) kispx válasza asuspc96 (#100053) üzenetére


kispx
addikt

Egy próbált megér oda írni, hátha kapnak emailes értesítőt. Ha nem marad a programozás topic.

[ Szerkesztve ]

(#100057) #33253120 válasza kispx (#100056) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez mindig is érdekelt. Lehet azért, mert jellemzően nagy hsz számú topikokban vagyok jelen, de ki az aki mailt kér erről?
Valami ios-droid flame topic miatt simán autospam lehet egy idő után... :)

(#100058) Rimuru válasza #33253120 (#100057) üzenetére


Rimuru
veterán

Siman realis lehet annak aki amugy ritkan jar ide, de pl pont az a tema erdekli es azert feljon es nem is egy porgos topic.
Mindenki maskepp hasznalja az "internetet". Szerintem meglepodnel milyen szokasokkal lehet talalkozni. :) Pl en legszivesebben RSS-bol neznem a forumot is. :D

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#100059) V.Stryker válasza Rimuru (#100058) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sajnos az RSS is eléggé "kihalóban van". Egy egy frissített weboldalon már fel se teszik, mint lehetőség.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#100060) Rimuru válasza V.Stryker (#100059) üzenetére


Rimuru
veterán

Hal istennek en eddig sok mindent tudok ott kovetni amit szeretnek, de ha egy hiroldal megszuntetne akkor en instant otthagynam oket.
Sajnos affele tartunk hogy kirakjak facebookra, stb es kesz. na en abbol a vilagbol nem kerek ahol csak ilyenek lesznek.

Vigyázat, csalok!

(#100061) kispx válasza #33253120 (#100057) üzenetére


kispx
addikt

Nekem például van egy-két topicról emailes értesítő beállítva. Évente 1X vagy 2X van ott forgalom. A kedvencekbe nem akarom berakni, mivel általában megvan az 50 topic ott.

(#100062) #33253120 válasza Rimuru (#100060) üzenetére


#33253120
törölt tag

Dettó. Amikor nem a weboldal kiegészítője a Facebook, hanem maga a "weboldal" akkor én fejben bannolom ahogy van. Debreceni étkezdék topicban szoktam hangoztatni azt, hogy akinek nem vagyok méltó egy weboldalra, csak egy Facebook oldalra az nem méltó arra, hogy nála hagyjam a pénzem.

(#100063) #33253120 válasza kispx (#100061) üzenetére


#33253120
törölt tag

Értem. Viszont akkor te meg figyeled az emailt is? Mert én azt úgy max hetente kétszer szoktam. :)

(#100064) kispx válasza #33253120 (#100063) üzenetére


kispx
addikt

Naponta többször. Nálam még nem halott az e-mail, hanem a 2. leggyakrabban használt netes kommunikációs eszköz.

(#100065) killergyuszi


killergyuszi
tag

Sziasztok!
Olyan problémám volna, hogy Excel 2016-nál egy kész dokumentum megnyitásakor nem a kiválasztott dokumentum nyílik meg, hanem egy teljesen üres oldal, még csak nem is egy üres excel dokumentum.
Hogyan tudnám visszaállítani vagy egyáltalán beállítani, hogy ha megnyitok egy dokumentumot, akkor azt meg is nyissa, ne csak az ürességet.
Előre is köszönöm.
:R

"Pain is temporary Victory is forever"

(#100066) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok

Pár napja elromlott a microsoft xbox 360 vezetékes kontrollerem, nem tudtok valakit aki megnézném?
természetesen garancia után vagyok már... :(

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#100067) Hunork válasza kisbe88 (#100048) üzenetére


Hunork
veterán

Én sem látok elhajlást. De szemüveges vagyok, és nekem kell az "érintés" :)
Nem marad más hátra, mint egy CPU kompatibilis lappal kipróbálni az egész cuccot.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#100068) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Bekapcsolás után a laptopom szabályos időközönként elkezdett sípolni és minden sípolásnál más színűre váltott a kijelző (sárgára és pirosra és talán zöldre emlékszem). Semmi más nem volt rajta látható, csak az egész kijelzőt kitöltő szín. A kikapcsoló gomb nyomvatartásával kikapcsolt a gép, és most jó.

Mi a fene lehetett ez? Ilyet még nem tapasztaltam. Egyébként egy pár hónapos Dell 7559-ről van szó.

(#100069) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Arra van valami mód, hogy "memóriban tartsak" bizonyos program(okat) hibernálás után?

A problémám a következő: hibernálás után az egér driverem (Logitech G303) ha visszakapcsolom a gépet nem megy, azaz makrók nem működnek, csak ha űjra rákattintok a programra a tálcán. A program elvileg "fut", mert ott van jobb lent a tálcán, makrók mégse mennek csak ha progit külön forszírozom, hogy nyíljon meg.
A gép hagyományos indításánál nincs gond, csak hybernáláskor.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#100070) apollo12


apollo12
veterán

heló lenne egy olyan problémám, 1 napot áll a gépem, elindítom folyamatos halk sípoló hangot hallok a gépből, terhelés hatására nem változik a sípoló hang , proci vgat terheltem, ha kikapcsolom és vissza akkor eltűnik a hang

ez azóta van mióta cseréltem alaplapot régivel nem csinálta, és azt is észre vettem hogy ha be kapcsolom akkor pukkan egyet hangszóró

mi lehet, alaplap vagy más kezd haldokolni ?

konfig: Thermaltake Core V21 | Intel Core i5 4670k 4.5ghz | EVGA GTX970 SSC 1510/7600mhz | ADATA Gaming 1333mhz cl7 2T 12Gb | AsRock Z87M Extreme4 | XFX Core Edition 80+ Bronze 850watt | HDD 1 TB+SAMSUNG 840 120Gb SSD | Hűtés: Alpenföhn K2 |

(#100071) dombi81


dombi81
senior tag

Sziasztok!

Következő lenne a problémám, remélem valaki tud segíteni:

Hogy lehet az, hogy a külső Winchestere(ke)n kívül, hármat is próbáltam, bármit "leválasztással" le lehet venni a front panelről(usb), pl: pendrive, de magát a vinyókat nem engedi a rendszer, egyiket sem, és mi lenne erre a megoldás!?
Win7 64bit.

Hátsó USB-ről viszont igen! Úgy működik ez a funkció a winchestereknél is. :F
Onnan engedi.

(#100072) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

UTP kábel esetén a krimpelés nélkül hogyan tudom ellenőrizni, hogy egy kábel nincs-e megtörve valahol?

IP kamerákat akarok bekötni és akárhogy szenvedek 2 kamerához tartozó USB kábelek krimpelésével, egyszerűen nem tudok életet lehelni beléjük. 2-vel már megvagyok, azok gond nélkül működtek.

Attól félek, hogy a szakik korábban barbár módon húzhatták a kábelt, aztán lehet valahol valami megtört, megszakadt benne.

(#100073) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Tudtok valami ping stabilizáló appot? Van egy játék, amiben néha felugrik a pingem, majd lassan visszaáll, és eléggé idegesítő... Van valami kis trükk? Most teljesen gyári beállításokon megy.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#100074) pjen válasza q13579 (#100072) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen hosszú kábelek,de akár ki üs lehet csengetni vagy szakadás vizsgáló.

(#100075) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Közjegyzőhöz kell időpontot kérni, vagy elég lemennem hozzá aláírásért?

(#100076) V.Stryker válasza rumos XIII (#100075) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem előtte nem árt telefonálni. Pár hete voltam én is, azonnal fogadtak és megoldották, de előtte hívtam őket.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#100077) AlyrArkhon válasza q13579 (#100072) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

gyalogos út multiméterrel rámérsz a kábelvégekre erenként.
Egyébként meg ha sok ilyesmit csinálsz, beruházol pár dolcsit egy ilyesmire

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#100078) Pulsar válasza q13579 (#100072) üzenetére


Pulsar
veterán

UTP-n az USB sem hosszabbítható a végtelenségig. Hány méter a vezeték?

(#100079) mezis válasza q13579 (#100072) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egyik végén az érpárokra elemet kötsz, a másik végén meg mérsz.

mezis

(#100080) q13579 válasza Pulsar (#100078) üzenetére


q13579
senior tag

20 méterről van szó maximum, ennyit azért szerintem tudnia kellene.

Az elemes megoldás jónak tűnik, lehet megpróbálom.

Köszi a tippeket mindenkinek.

(#100081) Xarina


Xarina
aktív tag

Tud valaki olyan programot, amivel a memóriakártyáról ki lehet menteni a nem olvasható fotókat? A fényképezőgépben vissza lehet nézni az egészet, de a memóriakártyán már csak valami krix-kraxos fájlnevek látszanak és nem ismeri fel a jpg fájlokat. A Recuva GetBack és az Ashampoo GetBack Photo-t próbáltam, de azok nem találtak semmit.

[ Szerkesztve ]

(#100082) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy az új lapotpomon (I5,8gb ram, eredeti win10) valamiért baromi lassú a net?

(#100083) Spet válasza RedHarlow (#100082) üzenetére


Spet
addikt

Nem megfelelő driver? Milyen neted van? Mik az eredmények? Stb stb. Információk kellenek. :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#100084) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Egy nagyon rossz kínai videót keresek, amiben egy férfi és két nő énekel, de nagyon borzalmasan, egy mezőn.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#100085) RedHarlow válasza Spet (#100083) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Készen telepített laptopról van szó és a wifin érzékelem a lassúságot. Eddig az itteni nettel egyik géppel se volt gond. Általában más gépen 5-6 mb/sec-el tölti a filmeket.

Speedtest.net eredménye:

Ping: 14
Download speed: 0.40 Mbps
Upload speed: 1.89 MPs

(#100086) DrojDtroll válasza Xarina (#100081) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A fenykepezo nem tudja megosztani a kepeket valamilyen vezeteknelkuli technologiaval?

(#100087) philoxenia válasza Xarina (#100081) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Másik kártyaolvasó? A fényképezőgéphez adott program?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#100088) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Helló kollégák!

Lenne nekem egy MSI RG54SE II routerem.

Problémám a következő :

-Jelszót kér : beírom az alap admin párost... nem jó
-Resetet nyomok a hátoldalán : szintén admin párost... nem jó
-Admin párosnak kicsi nagybetű variációi..becézgetve..szépen durván... nem akar vissza állni alapra

(a routert "új nak hirdetett" ként vettem, eladó nem reagál sms-telefon-üzenetekre)

ebben kérném a segítségeteket, hogyan tudnám alap állásba tenni? :O

Köszönöm előre is! :R

•°o.OO.o°•

(#100089) DrojDtroll válasza AndrisBoy (#100088) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Neten nem talatad meg hogy lehet factory resetelni?

(#100090) Black-core válasza hitvanyalak (#100084) üzenetére


Black-core
aktív tag

Szia. [link] :R

(#100091) hitvanyalak válasza Black-core (#100090) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

:R :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#100092) pjen válasza AndrisBoy (#100088) üzenetére


pjen
félisten

Nyomd a resetet legalább 1 percig,hátha

[ Szerkesztve ]

(#100093) Spet válasza RedHarlow (#100085) üzenetére


Spet
addikt

Na varjunk varjunk. A gepek most Pc vagy laptop? Ha laptop akkor azok is wi-fire voltak kapcsolva? Mobillal esetleg tudod ellenorizni a netsebesseget (speedtest minden mobil operacios rendszerre van), hogy nem-e routerrel van baj.

Illetve megprobalhatsz egy router resetet. Illetve egy masik drivert feltelepiteni hatha win10 nem a megfelelot talalta meg.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#100094) AlyrArkhon válasza AndrisBoy (#100088) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

itt nézted?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#100095) AlyrArkhon válasza Xarina (#100081) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

csillagpor oldalán mentem végig kb. az összesen, nem tudom már melyik volt a legjobb, de még olyan képeket is visszahoztak, amire már nem is emlékeztem :) Természetesen nem a kártyára, hanem vinyóra mentve, hogy a következő proginak is legyen esélye... talán egy kép ment a végén a levesbe, meg egy pár másodperces videó...
(bocs de lejárt az előző, mire megtaláltam)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#100096) C. s. válasza Xarina (#100081) üzenetére


C. s.
addikt

Úgy próbáltad már, hogy a fényképezőgépet összekötöd a számítógéppel? Akkor a kártyaolvasó szerepét a fényképező töltené be, ami jól olvassa a kártyát.

Ha a fájlkezelő nem látja a "kártyaolvasót" (azaz a fényképezőt), biztosan adtak valami szoftvert a fényképezőhöz, ami megcsinálja.

(#100097) AndrisBoy válasza DrojDtroll (#100089) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Keresgéltem, és túrtam ,és meglett a helyes kombináció :R

pjen és AlyrArkhon köszönöm a fáradtságot , közben meglett!

Tápkábel kihúz, és reset gombal indít még 5-öt nem villan (=

•°o.OO.o°•

(#100098) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van olyan remote desktop program amivel nem az adott gép egész asztalát látom, hanem csak egy programot?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#100099) DrojDtroll válasza enginev3.0 (#100098) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Kiteszed a programot teljes kepernyobe.

(#100100) enginev3.0 válasza DrojDtroll (#100099) üzenetére


enginev3.0
félisten

TW túl erőforrás igényes

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.