Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99051) odrif válasza SP4C3 (#99049) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Lehet, mert megakad a lejátszás egy másodpercre majd a következő képkockánál, már jó.

20 éve a Prohardveren

(#99052) Thunderzolee

Üdv!

Hogyan lehet Indavideoról letölteni?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#99053) #65675776 válasza odrif (#99048) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert a VLC dekóderei hulladékok.

(#99054) Vakegérke válasza Thunderzolee (#99052) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

VSO Downloader
Figyel, és amikor elindított videót észlel, szól, és kész a letöltésre.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99055) bylow


bylow
aktív tag

Power Need 13000mAh SOLAR CHARGER

Valaki tud róla valamit?
igazából sosem kell 220V-ba dugni, mert napelemes és azonnal tölti vissza magát?
Úgymond mindig fel van töltve?

ByLow #

(#99056) RVR400 válasza bylow (#99055) üzenetére


RVR400
veterán

Az a 0.8W kb a saját merülését tölti vissza. :DDD

(#99057) bylow válasza RVR400 (#99056) üzenetére


bylow
aktív tag

Na pont ez volt a lényeg számomra, hogy van e értelme.
Én nagyon hülye vagyok ezekhez az áramos dolgokhoz Watt, Volt, Amper.
Köszi :R

ByLow #

(#99058) RVR400 válasza bylow (#99057) üzenetére


RVR400
veterán

A lényeg, hogy ha lemerül, akkor kb. 1.5 hét alatt fel is töltődhet, ha napi 10 órán keresztül éri normális fény. Igazából nem tudom, hogy mire jó egy ilyen kis panel rá.

Jah, manapság egy teló 2 A körül tölthető, ez 0.16 A-rel tud is visszafelé tölteni, ami pont a 1/12.5 része. Tehát, ha 2 órán keresztül töltesz egy telót róla, akkor legalább 25 óra napfény kell neki, hogy ez a töltésmennyiség visszajöjjön.

[ Szerkesztve ]

(#99059) bylow válasza RVR400 (#99058) üzenetére


bylow
aktív tag

Pff, akkor ez inkább csak marketing fogás, paraszt vakítás... :(

ByLow #

(#99060) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Szomszédom gépén nem megy az internet rendesen. Be van dugva a kábel, jelzi is, hogy van internet kapcsolat, de az oldalak csak töltenek és töltenek... Semmi sem történik. Néha úgy gondolja működik, van hogy nem. Amit észrevettem, hogyha megmozgatom az ethernet kábelt, néha kiírja, hogy Helyi Kapcsolat csatlakoztatva. Összefügghet ez a két dolog? Mi lehet a probléma?

Szerk. kipróbáltam egy másik kábellel, úgy sem működött egy darabig, most jó. Olyan mintha véletlenszerűen eldobná a gép a netet egy bizonyos időtartamra.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#99061) matyi012345 válasza jonnyjoker01 (#99060) üzenetére


matyi012345
őstag

Driver frissítést mindenképp megpróbálnék első körben.

[ Szerkesztve ]

(#99062) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Valakinek 5lete erre?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#99063) jonnyjoker01 válasza matyi012345 (#99061) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Driver frissítés megvolt. Probléma még mindig fenáll.

Új fejlemény, hogy azután megy el a net, miután https oldalhoz csatlakozok, nem random (most figyeltem meg). Firefoxot használ ha ez számít.

Szerk. Lefuttattam a hálózati diagnosztikát. Azt írja, hogy http port (80) https port (443) és az ftp port (21) tűzfalbeállításait kell megnéznem. Kutakodok hogy mi lehet ez (Avast vírusírtót használ).

Szerk2: windows tűzfalat kikapcsoltam, a gépet újraindítottam, most nem akar beindulni a gép, a venti pedig elég hangosan jár. :F

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#99064) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#99063) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Táp helyén teljesen forró volt a gép, kihúztam, hagytam pihenni egy kicsit, sikerült bekapcsolni.

Visszatérve a tűzfalra. A kikapcsolása úgy tűnik megoldotta a problémát. Majd még írom a fejleményeket ha lesznek (nagyon remélem nem).

Üdv. Johnny

(#99065) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

A wi-fi routeren van egy külcső vinyó, ami a winbdows 8.1-re hálózati meghajtóként van rácsatlakoztatva. Ezt a vincsit szeretném titkosítani, de a bitlocker a windows alól ebben a formában nem elérhető hozzá.

A kérdésem az lenne, hogy ha a vincsit a gépre kötöm fizikálisan és úgy kapcsolom be hozzá a bitlockert, akkor utána hálózati meghajtóként ez tud majd funkcionálni?

Ha esetleg nem, akkor van valami egyéb praktikus megoldás?

előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#99066) varmi2 válasza stellaz (#99065) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sztem nem. Addig fogja kezelni a bitlocker, amig satán csatlakozik a gépre, utánna már rá sem fog hederíteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#99067) stellaz válasza varmi2 (#99066) üzenetére


stellaz
addikt

köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#99068) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#99064) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Fejlemények: (:W)

Mindig fennál a probléma...

Szóval eddig: tűzfal kikapcs, driver frissítés és kábelcsere megvolt. Tippeket kérnék még :R

Üdv. Johnny

(#99069) RVR400 válasza jonnyjoker01 (#99068) üzenetére


RVR400
veterán

Avast-ot szedd le mondjuk Iobit uninstallerrel.

[ Szerkesztve ]

(#99070) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

tudnátok segiteni. Adott egy A88X-GAMER alaplap, egy 2x4 gb kingston ddr3 2133-as memória és egy amd 7850K-ás proci.

Sajnos nem tudom beállítani a memóriát 2133-ra, csak 1600-on hajlandó elindulni a gép, 2133-on nem! 1866-on sem!

Bios beállítási próbléma lehet, az alaplap és a proci elvileg támogatja ezt a memóriát.

(#99072) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!
Ma vettem ezt:LINK
Ezek voltak/vannak a gépben a mai vásárlás előtt:
LINK
A dual kit-el eddig semmi gond nem volt.
Belepattintottam a gépbe, azóta a legkülönfélébb "kékhalálokat" kapom. Windows memtest végigment, nem talált hibát az új modullal.
1-2 napja kikapcsoltam az automata driver keresést a windowsban, egy erősen memory leak-et okozó driver miatt.
Tudnátok tippet adni hogy mit futtassak még le tesztként?
Köszönöm!

Konfig:
[ GIGABYTE Z170X-GAMING-5 / i5-6600K / 2*4GB HYPERX SAVAGE / 240GB INTEL 530 SSD /MSI GTX 1070 Gaming X, Windows 10

(#99073) Vakegérke válasza nmy1212 (#99072) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Memtest86+ Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99074) nmy1212 válasza Vakegérke (#99073) üzenetére


nmy1212
tag

Bocsi, igen kimaradt hogy estére hagytam az új modult tesztelni Boot USB-ről memtest 86+-al, 7 és fél órát ment, de nem talált hibát.

Létezik hogy szimplán nem "szeretik" egymást a modulok? :F

(#99075) Vakegérke válasza nmy1212 (#99074) üzenetére


Vakegérke
veterán

Más a típusszámuk, lehet, hogy valami nem stimmel köztük.
Én csinálnék egy BIOS resetet hátha alapon, de ez én vagyok. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99076) kjani18


kjani18
őstag

Hali

Egy teljesen off-topik kérdés: Hogyan érhetem el a freemail üzemeltetőit, eltünt egy csomó levelem...

Köszi
Jani

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#99077) RVR400 válasza kjani18 (#99076) üzenetére


RVR400
veterán

1. Az Adatkezelő neve: Origo Média és Kommunikációs Szolgáltató Zrt.

2. Az Adatkezelő címe: 1037 Budapest, Montevideo utca 9.

3. Adatkezelési nyilvántartási azonosítója: NAIH-92017/2015

4. Elérhetőség: info@freemail.hu

(#99078) nmy1212 válasza Vakegérke (#99075) üzenetére


nmy1212
tag

Köszönöm a segítséget!

Megpróbálom.

(#99079) KonzolKartel

Sziasztok!

Van egy noti, amin van 1-2 spéci/bb program, amit le kéne mentem, és átraknom az új HDD-re.
Ez kivitelezhető valamilyen programmal? Ha csak úgy átmásolom az új HDD-re, akkor gondolom lesz egy valagnyi hiányzó dll, és registry bejegyzés. :F

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#99080) VoidXs válasza KonzolKartel (#99079) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Telepítsd őket szüzen, a felhasználói adatokat másold utánuk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#99081) sklopp válasza KonzolKartel (#99079) üzenetére


sklopp
őstag

Vannak kifejezetten költöztető (migráló) programok, a teljes rendszert át lehet telepíteni régi lemezről egy újra. A témáról van bőven leírás: [link].

[ Szerkesztve ]

(#99082) KonzolKartel válasza VoidXs (#99080) üzenetére

Köszönöm, de ez nem biztos, hogy kivitelezhető. Klónozás oké, hogy az egész rendszert le tudom, de nekem csak a programokat kéne, mert az előző rendszer már nagyon szét van hullva.
Van pl. Órarend program, ami ugye fizetős(még a letöltés is), ezeket ugye megvásárolta az ügyfél, és valahogy csak a programokat kéne át implantálnom az új rendszerre.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#99083) sklopp válasza KonzolKartel (#99082) üzenetére


sklopp
őstag

Akkor bocs, azt hittem, csak lemez csere lesz. Próbáld meg az adott Windows topikban.

(#99084) iceQ! válasza nmy1212 (#99072) üzenetére


iceQ!
addikt

Mekkora táp van a gépedben?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99085) iceQ!


iceQ!
addikt

Valaki esetleg valaki tudja, hogy miért nem tudok bootolni USB meghajtóról csak Win telepítőt? Van egy multiboot-os pendrive-om különféle telepítőkkel/live cuccokkal. Minden gépen/notebookon bebootol de a sajátomon nem. Asus N551JW a noti és legfrisebb BIOS van rajta.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99086) nmy1212 válasza iceQ! (#99084) üzenetére


nmy1212
tag

Chieftec GPM-650C.

(#99087) iceQ! válasza nmy1212 (#99086) üzenetére


iceQ!
addikt

BIOS frissítés volt?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99088) nmy1212 válasza iceQ! (#99087) üzenetére


nmy1212
tag

Pár hónapja nem. Januárban raktam össze azóta talán márciusban volt BIOS frissítve.

(#99089) Vakegérke válasza nmy1212 (#99088) üzenetére


Vakegérke
veterán

F5-ös a legfrissebb. Ha nem az van a gépeden, akkor szedd le, és nosza rajta. Talán megoldás lehet a problémádra, hiszen a lényeges frissítés az "Improve DDR XMP compatibility".

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99090) nmy1212 válasza Vakegérke (#99089) üzenetére


nmy1212
tag

Köszi megnézem!

Közben a Kingston support is visszaírt, kérik a mailing/shipping address-t meg telefonszámot. :)
Még a végén lehet kicserélik...

(#99091) csizs


csizs
aktív tag

Van egy asus m2n alaplap, ami ma került hozzám és az egere néha meg akad 1-3mpre és azt követően leköveti a mozgását a kezemnek, de más is panaszkodott a neten már ilyesmire cpu terheltségtől függően. Bár igaz most ez fagyogat is. Mi lehet vele. A HDD kizárva. A CPU kissé meleg.

1x éve a prohardveren!

(#99092) SP4C3


SP4C3
veterán

Üdv!

Kicsit OFF. de ennek a reteknek halott a topic-ja, gondoltam rákérdezek itt is.

Üdv. Valaki felvilágosítana, hogy ez a szutyok miért igényel 160MB ram-ot?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#99093) iceQ! válasza SP4C3 (#99092) üzenetére


iceQ!
addikt

Fejlődik a technika. Ezelőtt 5 évvel miért ment el egy dual core-os procin a chrome? Mert úgy lett megírva. :U

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99094) SP4C3 válasza iceQ! (#99093) üzenetére


SP4C3
veterán

Rohadt jó irányba tartunk, mit ne mondjak.

"Ezelőtt 5 évvel miért ment el egy dual core-os procin a chrome? Mert úgy lett megírva." - Ezt átfogalmaznád nekem, mert nem értem.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#99095) iceQ! válasza SP4C3 (#99094) üzenetére


iceQ!
addikt

Régebben kisebb teljesítményű gépeken simán elfutott a Chrome. Most viszont zabálja a ramot meg a CPU-t. Egyre nagyobb erőforrás kell mindennek. Ezért eszik 160mb-ot a Viber is.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99096) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

édesapám régi laptopjáról, wifin keresztül vagyok, mert kórházban vagyok. Ma délelőtt óta tapaztalom, h amikor a PH!n oldalt váltok (topicot vagy privikhez vagy bármi) akkor kiírja, h az oldal nem biztonságos, és megerősítést kér a továbblépéshez.

most meg azt kezdte el, hogy a google-höz nem tudok csatlakozni, keresni, mert ez az üzenetet kapom:
A webhely nem képes biztonságos kapcsolatot nyújtani

A(z) www.google.hu nem fogadta el az Ön bejelentkezési tanúsítványát, vagy a bejelentkezési tanúsítvány lejárt.
ERR_BAD_SSL_CLIENT_AUTH_CERT

mi lehet a baj? winXP+ google chrome, eddig nem volt vele baj.

előre is köszönöm a segítséget!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#99097) Teodor52


Teodor52
senior tag

Szép estét Mindenkinek!

Lenne egy készülék(Panasonic KX-TG6821PDB DECT) mit megszeretnék majd vásárolni és a benn lévő akkuról szeretnék kérdezni!

Használati utasítás szerint 2 db AAA (R03) nikkel-metálhidrid akkumulátor kell.

Nos én találtam olyan akkukat mint pl LR03 vagy HR03-al végződnek.

Vajon kompatibilis lenne velük a készülék?

[ Szerkesztve ]

(#99098) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

A gépben az alaplapomat szeretném részben eltakarni méhsejt percorlt lemezzel. Az lenne a krdésem, hogy az alaplapon lévő kondikhoz hozzáragaszthatom a lemezt? Mert kb akkora távolságra lenne az alaplaptól.

Ha nem okoz zárlatot, hogy a kondikhoz ragasztom, akkor oda rögzíteném. A slotok helyét s a ramnak a procinak, vganak kivágnám.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#99099) toza


toza
senior tag

hello!

Lenovo G505s- A8-4500M APU Processzor- 95-100 C fok egybol indulas utan!!

ujra lett pasztazva... hwmonitorral mertem.

igazabol erintesre nem tuz forro a huto borda a processzoron..
kb orokkre is siman rajta tudom hagyni kezem kenyelmesen.inkabb langyosnak tunik mint 100C.
mivel merjem?!

rezlemez ? vagy rosszak az ertekek?!

kulfoldi topikokban is irtak h problema de nem volt megoldas..hatha vki tudja esetleg itt!?!!

koszi

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#99100) toza válasza toza (#99099) üzenetére


toza
senior tag

speedfan 50 et mer ..mindenki megynyugodhat..

ize .. most ujra is indult megis vmiert.. nagyszeru..

koszonom

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.