Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93901) #83381760 válasza Vakegérke (#93898) üzenetére


#83381760
törölt tag

Most nézem csak 1 db 4-pin-es csati van alaplapon szval úgy néz ki az lesz mint neked :)

Köszönöm a segítséget! :R

(#93902) Yézi


Yézi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném fejleszteni a gépet viszont egyszerre csak egy dolgot tudok...

Jelenleg ezek vannak benne
i3 2100
4+2GB RAM
PowerColor HD6850 1GB
ASRock H61M-VG4
FSP Raider S 550W
1280x1024-es felbontású monitor

Procit vagy videokártyát szeretném cserélni de nem tudom melyiket lenne érdemesebb. (Max. 35 ezer forint)
Sok játékban kifogyok a VRAM-ból vagy csak maga a GPU gyenge...
Procival nincs nagy problémám, egyedül GTA Online-ban szerepel kicsit gyengén viszont ha lecserélném egy 3. generációs i5-re akkor a proci fejlesztést már letudnám egy időre.

Mit gondoltok, procit vagy videokártyát lenne érdemesebb venni?
Legközelebb áprilisban tudok majd gépre költeni ~50-60 ezer forintot.

(#93903) #85154688 válasza Yézi (#93902) üzenetére


#85154688
törölt tag

VGA-t cserélj ez egyértelmű, sandy bridge procit már amúgy is csak használtan érné meg viszont én sandy-t már nem vennék viszont új generációs procihoz új lap is kéne....

(#93904) varmi2 válasza Yézi (#93902) üzenetére


varmi2
nagyúr

Annak a vga-nak erre a felbontásra elégnek kell lenni, és az 1Gb ram is elég, ilyen felbontáshoz. Inkább cput cserélj először. Később majd veszel egy jobb vga-t, utána monitort.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93905) Vakegérke válasza #83381760 (#93900) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt érdemes elolvasni, no meg a hozzászólásokban is csemegézhetsz. Megjegyzendő, elosztó kábelt is lehet kapni.

Örülök, ha segítettem. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93906) Glaz-dozfhut válasza #83381760 (#93901) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Létezik 3 x 4pin elosztó. Lehet, hogy ez már nem a legegészségesebb, mert a csatlakozót sem lehet végtelen terhelni. A maximumról megoszlanak a vélemények.

- Glaz-doz-fhut -

(#93907) Yézi válasza #85154688 (#93903) üzenetére


Yézi
aktív tag

A lap támogatja a 3. generációs, Ivy Bridge procikat is.

varmi2: Dying Light közel maxon, PvZ Garden Warfare Ultrán jól fut de elfogy az 1GB VRAM és jönnek az FPS dropok... Vagy ott van az AC Syndicate. 30FPS nagyjából megvan a városban de itt is kevés az 1GB VRAM és sokszor beakad a játék.

(#93908) varmi2 válasza Yézi (#93907) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tuti, hogy nem a cpu limitál? Nekem 6870--m van full hd-n játszom és úgy van olyan 800-900Mb ram kihasználva, bár már sajnos nem max grafikán. A tied meg jóval kisebb felbontáson megy. Msi afterburnerben be tudod állítani, hogy játék közben kiírjon egy két dolgot. Így a gpu kihasználtságpt, cpu kihasználtságot, gpu memória kihasználtságot monitoroznám, és amelyik a szűk kereszt metszet, azt cserélném először.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93909) AtHoS válasza Yézi (#93902) üzenetére


AtHoS
nagyúr

szvsz. amíg 1024x768 tolod, addig jellemzően a proci teljesítmény lesz a mérvadó

read-only mode on the forum

(#93910) necrobin


necrobin
tag

Sziasztok!

Azt mondja meg nekem valaki, hogy videónézés közben miért fagy le a gép? Kb havonta előfordul az, hogy egy napon lefagy a gép, ugyanis akárhányszor újraindítom, elindítok egy videót, és pár perc után befagy. Nem mozdul az egér sem, és kész. Gyanakodtam a processzorra, mivel, akkor szokott ilyet produkálni, ha nincs rajta hűtőpaszta, de most például jól működik, semmi gond. Tegnap viszont fogtam, kiporszívóztam az egészet, leginkább a tápot. Alsó tápos házam van, és lehet, hogy nem kapott levegőt, és befagyasztotta a gépet, amikor kicsit meg lett erőltetve, mondjuk egy videónál? Alaplapot már cseréltem, biztos nem azzal van a baj ,a videokártya kilőve, a procihoz hozzá sem nyúltam azóta sem, szóval marad a táp.
Logikus, amit itt összehordok? Csak mert ne mértek hozzá. :DDD
Tehát, lehet, hogy csak fulldoklik a táp? Mert azt hallottam, hogy alsótáps házat csak akkor éri meg venni, ha drága, egyébként meg nem, mert kicsik a ház lábai, a por felgyülemlik, aztán csak a baj lesz. Gondolom, lehet ez a hiba. :(

(#93911) #83381760 válasza Glaz-dozfhut (#93906) üzenetére


#83381760
törölt tag

3 PWM venti és ez az átalakító lesz a megoldás köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#93912) darnics


darnics
aktív tag

üdv mindenkinek! érdeklödnék hogy van egy erösitöm és minden rávan kötve és szól hibátlanúl minden.tv blu-ray lejátszó sony mp4 lejátszó.ha megy a tv én nézünk rajta bármit akkor tökéletesen szól de ha már pendrivet dugok be a tv-be és azon nézek filmet már nem jön át az erösitöre a hang ez mitöl van?????ha tv megy ok ha pendrive akkor már nem jön be a hang az erösitőn.köszi a válaszokat szép napot!

(#93913) Borisz76 válasza darnics (#93912) üzenetére


Borisz76
veterán

- Milyen TV ?

- Milyen erősítő ?

- Mivel van összedugva ?

- Milyen az USB-s filmek hangsávja ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#93914) Szabó0922


Szabó0922
tag

Sziasztok
Tudnátok segiteni?
lenne nekem egy elég jó asztali gépem olyan lassu mint egy pentium 1 gép
kb.4-5 perc amig betölti a rendszert,ha betölti a rendszert bármit csinálok vele pl:sajátgépet megnyitom kb 1-2percig tölti és utána beugrik!
alaplap:p8h61M-lx
cpu:i5 3470
ram:ddr3 2x4gb 1600mhz
táp:fps 550w
hdd 1tb
ssd 120gb
virusirtó avast
mi lehet a gond?
segitségeteket előre is köszönöm :R

(#93915) mezis válasza Szabó0922 (#93914) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Process Explorer, Process Hacker 2.
Lehet, hogy nagyon lefoglalja a processzort a frissítések keresése, letöltése vaygy nagyon kevés szabad hely van a HDD-n,
Az Adobe Flash szörnyűsége szereti az Avast mellé be...-ni a maga McAffe-jét. Ezt mindenképp ki kell irtani.
Elég egy dudás egy csárdába. Revo Uninstaller.

Futtatás - msconfig : fölösleges programok leállítása.
Wise Disk Cleaner, Regitry Cleaner.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#93916) flymi


flymi
addikt

Üdv ismét!

Párom laposán is "nagytakarítást" végzek. Az a gond, hogy a rendszernek fenntartott partíció alapból kicsi és folyamatosan helyhiánnyal küzd. AVG PC TuneUP segítségével az AVG Disk Cleaner-ben 1GB helyet lehetne felszabadítani az alábbi összetevők eltávolításával:

Windows jelentések és naplók:
Hibaelemzést segítő fájlok
Naplófájlok és tevékenység-nyomkövetés

Programok jelentései és naplói:
Naplófájlok és tev.-nyomkövetés

Programok biztonsági mentéseinek fájljai:
Telepítőfájlok biztonsági másolatai -> Ez foglalja a legtöbb helyet, számszerűsítve 600MB-ot!

A kérdés az lenne, hogy törölhetem-e az elemeket, ha igen, akkor mindet, vagy valamelyikre szüksége lehet valamelyik programnak, nem akarok semmiben kárt tenni...
Előre is kösz a választ! :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#93917) AtHoS válasza flymi (#93916) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Törölheted, de előbb a wines lemezkarbantartóval is elemezz Rendszerfájlok törlése opcióval, lehet lesz ott még egyéb is, amit le tudsz szedni

read-only mode on the forum

(#93918) flymi válasza AtHoS (#93917) üzenetére


flymi
addikt

Értem, köszönöm a gyors választ! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#93919) Yézi válasza varmi2 (#93908) üzenetére


Yézi
aktív tag

Nem, biztos, hogy nem a CPU limitál, inkább a GPU.
Afterburnert ismerem, azzal szoktam nézni a GPU/CPU/VRAM használatot.

Tessék, itt van pár kép, látható a VRAM használat.
AC Syndicate kivételesen 1024x768-ban van mivel nagyobb felbontáson már nem bírta a videokártya...
Dying Light-ban pedig 1-2 perc múlva a CPU használat lejjebb megy 50-80% körül van míg a GPU használat 95-99% körül.



AtHoS: 1280x1024-ben játszom. 10-ből 9 játékban a GPU használat van 99%-on és nem a proci. :)

(#93920) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!
Gépem egyszercsak lefagyottt és nem indul újra, hanem az alábbi hibaüzenettel lelövi magát. Asus P8P67 alaplap van benne:
"The data in the EC or EC flash might be corrupted."
Ilyennel még nem találkoztam... Adatlapomon az egész gépem leírása. Ssd-n van a rendszer.
Mit tegyek?

(#93921) flymi válasza AtHoS (#93917) üzenetére


flymi
addikt

Windows Update Karbantartása címszó alatt majd 10GB-nyi törölhető tartalom van. Ez az összes korábbi frissítést tartalmazza, vagy csak a másolatokat? Törölhető?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#93922) AtHoS válasza flymi (#93921) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Töröld nyugodtan, azokat tartalmazza amik le lettek cserélve frissre.

zsoltdeak17
Szólj a hardver tesztelőknek, hogy megcáfoltad a régóta hangoztatott konzekvencáikat :DDD

Egyébként, ha ennyire tisztában vagy a dolgokkal miért kérdeztél? ;]

read-only mode on the forum

(#93923) varmi2 válasza Yézi (#93919) üzenetére


varmi2
nagyúr

A második képen egyértelmű, hogy cpu limit van. De viszont jó lenne tisztázni, hogy a gpu sorban van két % jelző szám, gondolom, az egyik gpu kihasználás, a másik meg mondjuk a vent % sebessége, de csak te tudod megnézni, hogy melyik, melyik.
Mert az összes képen a gpu sorban van egy 50% körüli kihasználás, csak nem derül ki, hogy gpu kihasználás, vagy a venti% sebesség értéke. Átmenetileg a venti sebességét pipáld vissza, hogy tényleg csak a gpu kihasználtságát mutassa %-ban.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93924) flymi válasza AtHoS (#93922) üzenetére


flymi
addikt

Köszönöm a segítséget! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#93925) Garada


Garada
őstag

Miért nincs hang a PC-nél mikor TV-re van kötve és se a hátsó se az első jack aljzatokba dugva érzékeli a hangkártya de szimplán a TV-ből jön hang de a fejesből semmi és a mikrofon se működik. Hangkártya Realtek driver feltelepítés sem segített a dolgon mivel nem ismerte föl, mit lehetne ez ügyben tenni?

(#93926) Yézi válasza varmi2 (#93923) üzenetére


Yézi
aktív tag

Első % jelzi a GPU használatot.

Egyébként ha videokártya csere lesz akkor egy GTX750 Ti 2GB-ot néztem a HD6850 helyére.

(#93927) varmi2 válasza Yézi (#93926) üzenetére


varmi2
nagyúr

A második képen egyértelmű cpu limit. A harmadikon egyértelmű, hogy a cpu és a gpu is max közelin megy, az első az egyetlen kép, ahol még van kicsi tartalék a cpu-ban, de ott sem sok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93928) flymi válasza AtHoS (#93922) üzenetére


flymi
addikt

Törlés után újraindítás, frissítés 100%, de megfagyott...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#93929) flymi válasza flymi (#93928) üzenetére


flymi
addikt

Nem fagyott meg, csak k**va lassú. :D
Fájlok másolatait is érdemes törölni, ezzel is nyertünk ~450MB-ot. :C

:R :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#93930) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!

Két kijelzőt használok az alábbi elrendezésben:

1: TV, hdmi-n
2: monitor, DVI-on, elsődleges kijelző, kiterjesztett képernyő

A TV-t többnyire csak filmhez használom, egyébként rendszerint ki van kapcsolva. Viszont pl. a media player simán képes a kikapcsolt kijelzőn megnyílni, ha ott volt bezárva; az aimp player néha úgy nyitja meg valamelyik menüjét, hogy átlóg a fele a kikapcsolt képernyőre; vagy a gimp simán nyit a kikapcsolt képernyőn egy beállítás ablakot és egyéb apró érdekességek, amik roppant zavaróak...
Hogyan változtassak a beállításokon, hogy ilyen ne forduljon elő?

Ha ismertek megfelelőbb topikot, küldjetek oda bátran.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Csaba

(#93931) kerlac válasza kerlac (#93920) üzenetére


kerlac
őstag

Csak annyit esetleg, hogy szoftver vagy hardver hiba lehet?

(#93932) Yézi válasza varmi2 (#93927) üzenetére


Yézi
aktív tag

Itt van pár friss kép. :)

Dying Light
Textúra Medium
Látótávolság minimum
Többi maxon


Need for Speed Most Wanted 2012
Maximum beállításokkal

Survarium Beta
Medium beállításokkal

Plants vs. Zombies Garden Warfare
Ultra beállításokkal
(Itt nem az FPS-sel van gond hanem azzal, hogy kevés a VRAM. Mikor 60FPS-ről le dropol 30-ra az nem valami kellemes)

Ha most sikerülne egy GTX750 Ti/GTX660-at venné akkor áprilisban beruháznák egy 3. generációs i5-re és egy FullHD-s monitorra.

Nekem úgy tűnik, hogy jelenleg a VGA a szűk keresztmetszet.
Vagy érdemes lenne most venni egy i5-öt? Nagyobb teljesítmény növekedést hozna mint egy új videokártya?

[ Szerkesztve ]

(#93933) varmi2 válasza Yézi (#93932) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezeken a képeken valóban a gpu a szűk kereszt metszet.Ha az tényleg gapu kihasználtsága, és nem a venti fordulat%-a.
Vegyél most egy vga-t, utána cpu-t, végül monitort. Én így venném, bben a sorrendben.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93934) #85154688 válasza varmi2 (#93933) üzenetére


#85154688
törölt tag

Hát nem ezt mondtam mindjárt az elején? Tudtam én hogy igazam lesz.... :DD

(#93935) Yézi válasza varmi2 (#93933) üzenetére


Yézi
aktív tag

Még egy kérdésem lenne.
Megérné beruházni egy 2. vagy akár 3. generációs i7-re a későbbiekre nézve?
Processzort egy ideig nem tervezek cserélni, szóval ha megéri azt a + ~20 ezer forintot az i5 árához képest akkor inkább veszek egy i7-et.

(#93936) varmi2 válasza Yézi (#93935) üzenetére


varmi2
nagyúr

i5-re igen, i7-re nem. Hisz az i7 olyan plusz szolgáltatásokat vonultat fel az i5-el szemben, ami a játékok terén nem sok pluszot ad. Tehát i5, ne i7.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93937) Yézi válasza varmi2 (#93936) üzenetére


Yézi
aktív tag

És renderelés/videóvágás terén megvan az előnye az i7-nek?

(#93938) varmi2 válasza Yézi (#93937) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ott igen, azt hittem, hogy játék a fő szempont.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93939) At62S válasza gee84 (#93884) üzenetére


At62S
újonc

szia, köszönöm a hozzászólást,

hát lehoztuk a földszintre az asztali gépet és a router-re kötve letöltés 130 Mbps és a feltöltés 80 Mbps lett.
valaki írta hogy az UTP kábeltől is függhet a sebesség, most ez a 130 Mbps kb. 7-9 méter UTP kábelt jelent, akkor ez már a jobbik kábel lehet? 5 éve lett behúzva a falba.

(#93940) #33253120 válasza At62S (#93939) üzenetére


#33253120
törölt tag

Írd ide mi van ráírva. Vagy fali szerelvényben van mindkét vége?

(#93941) Borisz76 válasza At62S (#93939) üzenetére


Borisz76
veterán

PC --- lan kábel ---- router .....

és lefelé 130 mbps ( kb 15 MB/s ) felfelé 80 mbps ( kb 7 MB/s )

Ez teljesen korrekt netes előfizetés és tempó.

Mivel lefelé több mint 10MB/s a sebesség ezért biztoan 10/100/1000-es azaz gigabites a router a pc és a kábel is.

A kábelre valahol rá van írva , hogy CAT5e ...esetleg Cat6

A tényleges tempót akkor tudnág kiaknázni ha lenne a routerre kötve még egy gép és helyi háló mondjuk Total Commanderrel másolnál gépről gépre.

Ez esetben kb 110-120 MB/s érhető el....HDD-vel is ha nem túl idős darab de SSD-ről SSD-re biztosan mennie kell.

SSD-ről SSD-re másolás esetén amúgy a gigabites háló a szűk keresztmetszet.

Hálózati tempók :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#93942) At62S válasza RedCactus (#93883) üzenetére


At62S
újonc

szia, köszi a tippet, hogy más alkalmazás miatt megváltozott a billentyűzet .... nem tudom, a gyermekem miket telepítgetett, de:

ha a gépet csak bekapcsoljuk és semmi nem indítunk még el, és a word-öt elindítom, és akkor sem működik a @ az AltGr+V betűvel, akkor ugye nem kell keresgélni amiket írtál? normál magyar nyelvre van állítva, nem lehet már a billentyű kiosztás.

(#93943) necrobin


necrobin
tag

Sziasztok!
Azt mondja meg nekem valaki, hogy videónézés közben miért fagy le a gép? Kb havonta előfordul az, hogy egy napon lefagy a gép, ugyanis akárhányszor újraindítom, elindítok egy videót, és pár perc után befagy. Nem mozdul az egér sem, és kész. Gyanakodtam a processzorra, mivel, akkor szokott ilyet produkálni, ha nincs rajta hűtőpaszta, de most például jól működik, semmi gond. Tegnap viszont fogtam, kiporszívóztam az egészet, leginkább a tápot. Alsó tápos házam van, és lehet, hogy nem kapott levegőt, és befagyasztotta a gépet, amikor kicsit meg lett erőltetve, mondjuk egy videónál? Alaplapot már cseréltem, biztos nem azzal van a baj ,a videokártya kilőve, a procihoz hozzá sem nyúltam azóta sem, szóval marad a táp.
Logikus, amit itt összehordok? Csak mert ne mértek hozzá. :DDD
Tehát, lehet, hogy csak fuldoklik a táp? Mert azt hallottam, hogy alsótápos házat csak akkor éri meg venni, ha drága, egyébként meg nem, mert kicsik a ház lábai, a por felgyülemlik, aztán csak a baj lesz. Gondolom, lehet ez a hiba. :(

(#93944) Kommy válasza At62S (#93942) üzenetére


Kommy
veterán

Próbáld meg azt, hogy megnyomod a bal shift-et és a bal alt-ot egyszerre után próbáld újból az altgr+V-t.

(#93945) chester99


chester99
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen billentyűzetet (6k volt akciósan) a tv-hez, időközben rájöttem, hogy teljesen felesleges. Mit kell vennem, hogy az asztali gépen el tudjam használni?

[ Szerkesztve ]

(#93946) Pulsar válasza chester99 (#93945) üzenetére


Pulsar
veterán

egy sima bluetooth modult.

(#93947) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Használ valaki ajtóba szerelhető kis képernyős "kukcskálót" ?

Ilyesmit vagy hasonlót.

Szeretnék venni egyet , hogy a kisfiamnak ne kelljen a hokedlit húzgálnia ha meg akarja nézni, hogy ki kopogott, csengetett.

Jobb lenne nagyobb képernyős de olyat nem találtam....

Esetleg más alternatív lehetőségek ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#93948) AtHoS válasza Garada (#93925) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha nincs TV-re kötve, akkor nincs gond a hanggal ezek szerint.

Be kell állítani rendesen melyik hangkártyát használja a rendszer/program :K

Mondjuk nem fogalmaztál túlságosan tisztán, emiatt ennyit sikerült leszűrnöm :B

jobbacsabba

Windows gomb + P -vel állítsd csak elsődleges kijelzőre, ha csak a monitort használnád és ha bekapcsolod a TV-t, akor tedd ugyanezzel a kombinációval kiterjesztett asztalra

necrobin

Pár napja egy másik topikban is előjött ilyen probléma. Ott pl. egy gyerekjáték vette át az uralmat az altgr+V felett, de ahogy korábban már említették egy program is magához tudja rendelni, viszont vannak furcsaságok az életben, mivel előfordulnak olyan esetek is, amikor hiába van kikapcsolva a hotkey funkció a programban, attól még nem működik a lefoglalt kombináció alapértelmezése csak, ha kitöröljük a programban ezt a kombinációt.

A feladat adott, lehet keresni a kérdéses programot...

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#93949) gee84 válasza Borisz76 (#93941) üzenetére


gee84
tag

Bocsi, de korábban írta hogy 1000Mbps-os diginet van neki, tehát kimondottan rossz az eredmény. Nálam a 120Mbit-es T-home, Gigabites routerrel, 15 méter kábellel nem veszít semmit, úgyhogy az nem elfogadható eredmény.

At62S

Én kipróbálnám a gépet közvetlenül a modemre kötni, mert a 130Mbit neked nagyon kevés, a maximális 1000-hez képest. A routered és az alaplapod is gigabites, esetleg a windowsban lehetne még megnézni a Lan beállítást, de ha nem piszkáltad akkor tudnia kellene. Ha közvetlenül a modemre kötve sem gyorsul, akkor lehet tovább menni hogy mi lehet a gond.

(#93950) AtHoS válasza AtHoS (#93948) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jáj, most nézem, hogy nem necrobin részére kívántam az algr+v választ írni, hanem At62S-nek :B

Illetve egy kérdésem lenne még At62S-hez:

Így néz ki a hsaznált TP-Link 1043ND?

Ha igen, akkor a router korlátoz: [link]

"Routing throughput running the latest 3.13.4 Build 110429 Rel.36959n firmware and our router test process measured 123 Mbps WAN to LAN, 113 Mbps LAN to WAN and 121 Mbps total with up and down tests running simultaneously."

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.