Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94951) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Akkor ez van, próba szerencse. Olvastam leírásokat többféle sütési idővel és hőfokkal, GPU-val lefele vagy felfele, stb. Van esetleg tanácsotok milyen leírást kövessek?

(#94952) Fejlesztő13 válasza Fejlesztő13 (#94951) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Végülis mindegy, túl jó kártya ez egy ilyen veszélyes művelethez. Szervizben 5000Ft, annyit megér.

(#94953) duduati


duduati
aktív tag

Segítségre lenne szükségem, mert kezdem feladni a mutatványt.
Van nálam egy 1155-ös masina. A tünet az, hogy újraindul néha. Ez valamikor 1 óra, de álltalában 5-6-8 óra.
Wint telepítettem már másikat, memóriát cseréltem, alaplapot pont ugyan olyanra, de cseréltem, és tápegységet is. Vinyó kábelt is ceréltem. VGA integrált. Amit még nem cseréltem az a proci,é s a vinyó. Telepítés hibátlan, a gépet hibátlanul lehet használni, minden megy elsőre, everesttel indítok mindig egy stressz- tesztet is, hogy valami csak fogja, de minden faja, majd órák után újraindul. CPU szinte hideg, rádugva sehol semmi.

Valakinek van még ötlete? Proci tud ilyet csinálni?

Előre is köszönöm!

(#94954) MasterMark válasza duduati (#94953) üzenetére


MasterMark
titán

Táp? Mire cserélted? Biztos elég?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#94955) Lenry válasza duduati (#94953) üzenetére


Lenry
félisten

simán újraindul vagy kékhalálozik egy pillanatra és úgy indul újra?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#94956) mezis válasza duduati (#94953) üzenetére


mezis
nagyúr

Szünetmentesről próbáltad már használni ?
(A 230V-os hálózatod megbízható ? Esetleg másik konnektorból ?)

Eseménynapló ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#94957) duduati


duduati
aktív tag

Egy kis G550-es proci asszem, és 550W HKC-van most benne. Másik gépből jött ki most tesztre, és ott még vga-t is bír, szóval annak elégnek kellene lenni.

Simán pitty, és újraindul, semmi kékhalál. Volt hogy memteszt ment vagy 8 órát, és hiba nemvolt, utána pitty és újraindul.

Szünetmentesről nem próbáltam még, de stabil a 220 "elvileg", mert új vezeték, mindig használt konnentor, és a gazdinál is ezt csinálta :S

Eseménynaplóban sosem jártam. Ott mit nézzek, vagy keressek, esetleg lementsem és belinkeljem? (ha lehet egyáltalán)

(#94958) Lenry válasza duduati (#94957) üzenetére


Lenry
félisten

ha nincs kékhalál, akkor a táp a legvalószínűbb - pláne a márkájának ismeretében

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#94959) MasterMark válasza Lenry (#94958) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel viszont csere táppal is csinálja, lehet, hogy valamilyen alaplap probléma.

Switch Tax

(#94960) duduati válasza MasterMark (#94959) üzenetére


duduati
aktív tag

Ezzel csak az az baj, hogy eddig 2 évig ment. MOst elkezdte, másik lap, másik táp, és a jelenség ugyan az. Másik tápkábel, másik utca stb, és csak ezt csinálja. Eddig xp volt, most win 7, de még mindig. Egyedül a cpu, illetve a hdd nem lett cserélve. HDD-t hibátlannak írja, CPU meg nemhiszem hogy tönkrement, mert akkor csak nem menne 8 óráig hiba nélkül.

Ami még fura pl, hogy everest mem írás olvasás tesztnél, ahol a cpu Queen meg stb van, ott kilép a progiból. Ez xp-nél, win7 nél, és mindkjét alaplapnáll/ mindkét ramnál/ tápnál megvan.

Ugyanez a progi az én gépembe azzal a rammal meg lefut. Ez csak apróság, de nemtudom mi produkálja. Kezd kiakasztani. 4 napja megy a gép hogy szűrjem a hibát :S

(#94961) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

A RecoveRx, amit a Transcend memókártya csomagolásán ajánlgatnak ingyenes letöltésre, egyébként nem ingyenes? Használta már valaki, jó program?

[ Szerkesztve ]

(#94962) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Olyan alkalmazást keresek Windows alá amelyik egy adott programról képes megmondani, hogy az 32 vagy 64 bites.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#94963) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Anyumnak van egy Asus A9T notebookja (ha kellenek a hardverinfók akkor csinálok egy aida riportot) nem mai darab, de csak filmekre és "cuki cicás videókra" van használva. Sajnos akadnak rajta a videók. XviD filmek viszont nem.
Friss Flash Player van fent, illetve legfrissebb Mozilla FF.

Mit nézzek át, hogy megoldjam a hibát?
Régebben nem akadtak a videók, de most élvezhetetlen.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#94964) gee84 válasza Predator2 (#94963) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Gondolom a Youtube kezdett akadni rajta, ha igen, max annyit tudsz csinálni hogy a böngészőben átállítod hogy HTML 5 helyett Flasht használjon. Amióta megváltoztatták, régebbi egymagos notebookokon gyakori jelenség :)

esetleg egy leírás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#94965) Shim válasza Archttila (#94962) üzenetére


Shim
őstag

Nem kell kulon alkalmazas. Jobb klikk az alkalmazasra, Properties, Compatibility. Ha XP is ott van a kivalaszthatok kozt, akkor 32 bites. Ha az ki van szurkitve es csak Vista (es ujabb) valaszthato, akkor 64 bites.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#94966) Lenry válasza Archttila (#94962) üzenetére


Lenry
félisten

elindítod, és ha a feladatkezelőben ott lesz mellette, hogy *32, akkor 32 bites

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#94967) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Volt 6,5 Gb szabad hely a rendszerwinyón.
Eilndítottam a Powerpointot, betöltöttem egy 1,2 Gb-os előadást egy hálózati meghajtóról, ahol 200+Gb hely van.
Most van 626 Mb a rendszerwinyón és emiatt nem engedi lementeni "nincs elég hely".
Ccleaner már letörölt mindent...
Próbáltam áthelyezni a postafiókom, de nem engedi hálózati meghajtóra tenni.

Honnan tudnék újraindítás nélkül 500 mega helyet felszabadítani?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#94968) RedCactus válasza Predator2 (#94963) üzenetére


RedCactus
senior tag

Én azon csodálkozom, hogy régebben nem akadtak rajta a videók... :)
Lehet, hogy ki kellene tisztítani, melegszik és visszaveszi az órajelet.Esetleg az internet kapcsolatot megnézhetnéd vagy azt, hogy nem dolgozik e valami a háttérben. Másik böngészővel is ellenőrizheted. Chrome, IE).
Firefoxnak van valami kiegészítője, amiben belehet állítani, hogy milyen felbontáson jelenjenek meg a videók. Beállítasz 240p vagy 360p és nem fogja nagyobb felbontással izzasztani a gépet.

(#94969) mezis válasza rlazol (#94967) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kiirtasz néhány gigaprogramot (Google, Mozilla Firefox,...) Aztán majd újrainstallálod őket egy másik meghajtóra. (Nézd meg a Program Files alkönyvtárba, mekkora helyet foglalnak ezek.)

mezis

(#94970) mezis válasza duduati (#94957) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor ez nagy valószínűséggel szoftveres probléma. (Nekem akkor volt ilyen, amikor WinXP-ről áttértem Win7-re és volt egy nagyon gagyi TV kártya a PC-ben. Azt kidobva, atomstabil lett.

Próbáld ki egy Live Linux-al vagy akár installálhatod is.

mezis

(#94971) duduati válasza mezis (#94970) üzenetére


duduati
aktív tag

Csak az a fura, hogy xp-is, meg win7 is csinálja, és mindezt úgy, hogy ugyan ez az xp volt akkor is rajta, amikor még jóvolt, meg kb 100 másik gépen is ez van fent.

Holnap még kipróbálok másik cpu-t vinyót, meg a linuxot is, mostmár nagyon idegesít, hogy nemakarja.

Meg a legmérgesítőbb hogy nem is siet. 6-8 óránként kapcsol ki. Mert ha kikapcsolna egy félóránként akkor oké, de így hibát keresni....

(#94972) SP4C3 válasza duduati (#94971) üzenetére


SP4C3
veterán

Mi a gond, hátha tudok segíteni. bocsi, de nem akarok visszabányászni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#94973) mezis válasza duduati (#94971) üzenetére


mezis
nagyúr

Védő földelése rendben ? Nem csipked a PC háza, ha hozzá ér ?
Mi csatlakozik a PC-hez billentyűzeten egeren printeren szkenneren kívül ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#94974) duduati válasza SP4C3 (#94972) üzenetére


duduati
aktív tag

Van egy gép, ami 6-8 óra menet után csipp, és újraindul. Nem kékhalál, csak újraindul. Addig tökéletesen megy, semmi gond, de nyekk.

Win7-win xp detto.
Táp,lap,ram, csere megvolt, vga integrált, hdd hibátlan. Eddig kb 2 évig ment, most elhoztam magamhoz is de itt is újraindul.

Rádugva bill+egér van, semmi más. Driver ha fentvan, ha nincs ugyan ez.
Ma még a bill+egeret is lefogom húzni.

(#94975) duduati válasza mezis (#94973) üzenetére


duduati
aktív tag

Védőföld is rendben, csipkedni se csipked.
Lassan befosok neki :D

LEhet megérne annyit hogy szétverjem :D

(#94976) mezis válasza duduati (#94975) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez komolyan megtörtént, amit most leírok. Még a PC-s korszak előtti, mini computer volt antisztatikus műanyag padlós gépteremben, 25 soros, soronként 80 karakteres terminál jól szigetelt marha nagy asztal közepén. Az asztal lap két fiókos fém lemez szekrényen nyugodott. Gurigás szék és izegve-mozogva a széken néha kis szikrát lehetett látni a szék lába és a fém szekrény között. Ilyenkor néha a minicomputer HALT-ba vágta magát (volt még ilyen kapcsoló is rajta).

Tiltani kellene a műszálas fehérnemű viselését ? :F

Egyébként a ház alaplap szerelése korrekt ? Nincsenek benne bizonytalan érintkezések ?

Elkók nem púposodnak ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#94977) duduati válasza mezis (#94976) üzenetére


duduati
aktív tag

Gépház hiba is kizárva, volt hogy az asztalon raktam össze szivacson.
Elkó? Ha a kondora gondolsz akkor nem púposak. Most bekapcsolom bill egér nélkül, reggelre meglátjuk mizu, és megírom!

(#94978) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Sata kábelt szeretnék venni, de nem tudom, hogy van-e különbség mostanság SATA I-II-III kábelek között?
Vagy ugyan azt a sebességet garantálja mindegyik a 3 közül?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#94979) mezis válasza Puma K (#94978) üzenetére


mezis
nagyúr

A fém biztosítós körmös, 6GB-set ajánlok.

mezis

(#94980) mezis válasza duduati (#94977) üzenetére


mezis
nagyúr

Volt egy olyan eset egy tápegységgel (nem PC), hogy időnként újra indult.
Minden hibátlan, amit mérni lehet.
Hardveres kiiktatta a túláram védelmet, Rögtön tönkrement egy 15A-es egyenirányító dióda (Graetz).
Kicserélte, onnantól kezdve minden rendben működött, visszaforrasztotta a túláram védelmet is és soha semmi probléma nem volt ezután.

A hipotézis az volt, hogy a tápegység elkója zárlatozgatott de a védelem megakadályozta nagyobb áram kialakulását. Miután a védelem megszűnt, az elkó "átégette" a kritikus felületet (ebbe belehalt a dióda), a maradék már megmaradt kondenzátornak és a cserélt diódával már minden rendben működött.

Kezdheted cserélgetni az alaplapi elkókat ? :F

mezis

(#94981) SP4C3


SP4C3
veterán

1.) :W Laggol mint az Isten átka!

2.) Lag-ok száma:

3.) Hardware-es támogatottság:

4.)

:F :W

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#94982) Puma K válasza mezis (#94979) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor csak annyit kell nézzek, hogy 6GB/s-t tudjon ami rá is van írva a kábelre.

Köszi szépen!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#94983) VoidXs válasza SP4C3 (#94981) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A YouTube-on nincs hardveres gyorsítás, bármit is írnak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#94984) MasterMark válasza SP4C3 (#94981) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#94985) rlazol válasza mezis (#94969) üzenetére


rlazol
addikt

nincs másik meghajtó, csak hálózati.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#94986) SP4C3 válasza MasterMark (#94984) üzenetére


SP4C3
veterán

Ó, mégegy Márk. Köszi holnap teszek egy próbát, de jobban örülnék, ha ezt kiegészítô szutykok nélkül lehetne megvalósítani.

@VoidXs Ezt hogy érted? :/

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#94987) duduati válasza mezis (#94980) üzenetére


duduati
aktív tag

Na reggelre ismét újraindult ez a szutyok. Nemvolt rádugva az egér se meg a billentyű se.

Alaplapi elkó csere még oké lenne, de már az alaplapot is kicseréltem, csak nem ott van a baj. Ami maradt az a CPU, meg a vinyó. Ezt ma még kicserélem és meglátjuk...

(#94988) Archttila válasza Shim (#94965) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nincs kiszürkítve egyszerűen nincs a listán szóval akkor 64 bites. Köszi mindkettőtöknek!!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#94989) #33253120 válasza duduati (#94987) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hülye kérdés. Nem lehet, hogy valamelyik ventillátor kezdi megadni magát? Megy, meg minden, de x óra folyamatos üzem után megmelegszik annyira, hogy átüt a tekercs, vagy szorulni kezd a csapágy, vagy mittudomén. És ha elmegy a hűtés a gép meg túlmelegszik....

(#94990) duduati válasza #33253120 (#94989) üzenetére


duduati
aktív tag

A régi tápon nemment a hűtés, és picit melegedett. Az addig okés. De most kicseréltem, és dettó ugyan az a ajelenség. Még a cpu-n van hűtés de az jéghideg végig :S

Most másik procival 3 órája megy, meglátjuk mit produkál vele.

(#94991) #33253120 válasza duduati (#94990) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha a tápventi lenne bajos akkor szerintem nem pittyenne.
Ha a cpu hűtő nem leáll hanem mondjuk zárlatba kerül akkor lehet, hogy a lap újraindul, de szerintem azonnali bekapcsolás után akkor rövid időn belül újra elő kellene jönni a hibának, mert nem tud annyit hűlni a cucc amennyit kellene.
Gondolom bios reset, meg ilyesmik megvoltak.

[ Szerkesztve ]

(#94992) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Egy kis segítséget szeretnék kérni.Alaplapot szeretnék vásárolni.Mire figyeljek oda?Processzor támogatáson kívül.Mi az ami fontos egy jó alaplapban?Pl. mi tud gyorsabbá tenni egy lapot,stb...?
Előre is köszönöm a válaszotokat.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94993) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Adott egy laptop, melynek ugy nez ki tonkrement a tapja. 19v, 4,74A
Tonkremenne a laptop is, ha egy 20v, 6A-es tappal kotnem ossze?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#94994) varmi2 válasza JohnnyX (#94993) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, tönkre menne. A feszültségnek egyeznie kell, az amper meg minimum annyi, amennyi az eredetib több lehet, de kevesebb nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94995) pjen válasza varmi2 (#94994) üzenetére


pjen
félisten

Egy nagyáramú diódával lehetne 0,7V feszt ejteni akkor esetleg jó lehetne.

(#94996) pjen válasza JohnnyX (#94993) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg 2 nagyáramú diódát is sorba köthetsz a kimenettel,ha rámérsz csak 18,6V lesz a kimenő fesz,lehet azzal is megy.

(#94997) philoxenia válasza pjen (#94996) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem kár kínlódni...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#94998) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Tegnap óta így jelenik meg a Youtube Chromeban, mitől lehet ez?

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#94999) MasterMark válasza madmike (#94998) üzenetére


MasterMark
titán

Rá van nagyítva. Címsorban ott a nagyító, rákatt, és visszaállítás.

Switch Tax

(#95000) pjen válasza philoxenia (#94997) üzenetére


pjen
félisten

Igazad van.Nem néztem árakat,én évekkel ezelőtt vettem egy Dell tápot,ilyen vásáriakkal nem ment.Tizenezer Ft volt.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.