Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94201) ggg666 válasza Puma K (#94197) üzenetére


ggg666
őstag

Vagy olyan kártyát ami támogatja róla a bootolást, mint pl. ez:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#94202) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni

Windows7-et telepítettem egy asus B150M-A gépre, a telepítés után folyamatosan újraindul a gép, mintha nem tudna bootolni. Mit kell még beállítsak???

(#94203) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Most vettem egy 955-ös AMD procit. Előtte 9850-esem volt.
Beraktam s mos ilyen 55-60 fok között mozog játék alatt a hőfokja. Az normális?
DeepCool ICE EDGE 400 FS processzor hűtő hűti.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94204) pjen válasza Potyka03 (#94203) üzenetére


pjen
félisten

Igen,normális.

(#94205) kiralytom válasza RudY (#94194) üzenetére


kiralytom
aktív tag

nem boldogult vele, de nagy nehezen visszakapta akitől van, pénz egy része is zsebben. és még ő volt felháborodva hogy én "elrontottam" a (no name hackelt) 64 gigás usb-t... na mind1 is

MÁS:

Mi a legolsóbb megoldása külső winyónak? Ha jól tudom a notebook hdd-nek nem kell külön táp és működőképes lenne igaz? Ha igen akkor egy normális használt winyó megszolgálhatja filmnézésre ezt a funkciót igaz?

(#94206) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.
Bitdefender Total Security 2015-ben hogyan tudnék a tűzfalon portot nyitni?
Megtaláltam hogy elméletileg hol lehetne de ott IP-címet is kérne... Milyen IP címet adjak meg neki?
:R

(#94207) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Van egy speedlink xeos pro kontrollerem, ami azt csinálja, ha a közepső "xbox" gombot nyomom, akkor behozza a steam-et- ez tök jó, d ejobban örülnék ha én dönthetném el mit tegyen a gomb. van erre mód?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94208) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Hp töltőt lehet használni IBM laptophoz? Mindkettő 10évnél idősebb szerkezet.

(#94209) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
Remélem jó helyre teszem fel a kérdést

Tudna e valaki válaszolni arra hogy mennyibe kerül a Posta költség ha felszeretnek adni egy oem vga-t bedobozolva ? Azt tudom hogy érték biztosítva 2200-2500FT , viszont engem az érdekelne mennyi a legolcsóbb megoldas? régebben valami 1000ft volt.
Tud e valaki valami fixet/konkrétat mondani ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94210) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni itt, hogy nem-e ismertek Windows 7-re Windows 10 témát. Olyan témát ami megváltoztatja az egész Windows 7-em kinézetét Windows 10 felületére. Lehetőleg persze virus/reklámmentes, és semmi kéretlen dolgokkal telepakolt dolgot szeretnék. [Szeretnék maradni a win7-nél csak tetszik a kinézete, ezért szeretném a témát, ha persze van]
Ha bárki ismer ilyet, vagy próbált már, előre is köszönöm a válaszát! :K :B

(#94211) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyasmi, hogy egy USB kábel úgy döglik meg, hogy az eszközt amihez járt tölti, viszont adatot nem lehet rajta keresztül fel és le másolni ? Konkrétan a PC nem ismeri fel az eszközt egyáltalán, ha bedugom a kábelt, még hangjelzést sem ad, viszont tölteni tölti az eszközt ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#94212) gee84 válasza CartmanLand0 (#94211) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Létezik, sőt telefon is válogathat. Nekem pl a Samsung telefont nem mindegyik micro usb töltötte, adatátvitelre pedig még kényesebb volt, samsung kábelen kívül nem sokat fogadott el. De kábelhiba is lehet hogy valami nem tökéletes és csak az művelet működik.

(#94213) CartmanLand0 válasza gee84 (#94212) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi a választ. Közben sikerült egy másik eszközzel is kipróbálni, a probléma ugyanaz. :R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#94214) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#94209) üzenetére


dvd_R+
őstag

Valaki ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#94215) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Tudnátok olyan programot ajánlani, amivel véglegesen lehet fájlokat törölni ? Jó lenne, ha jobb egérrel is elő lehetne hozni. Köszönöm előre is :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#94216) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Adott egy ilyen konfig:

Gigabyte GA MA770 UD3 2.0
AMD Phenom X4 960 BE
2x2 GB Corsair Dominator 1066 Mhz
Asus EN 6800 GT
Chieftec 350W

A történet az, hogy az ez előtti X2 550 BE Phenom II procim két lába letörtött, emiatt vettem a fentebb írt X4-es procit, innen PH!-ról! A hétvégén betettem a gépbe hűtő nélkül, hogy ad-e képet, szerencsére adott. Másnap teszem rá a hűtőt, gép bekapcs, de nem ad képet. Hol egy hosszút sípol és két rövidet, hol csak hosszút(vga, és memória hibát jelez, ezzel isztába vagyok). A memóriát cserélgettem, hol az egyiket, hol a másikat, hol pedig mindkettőt tettem a gépbe, de nem adott képet! Procit kiszedtem, nagyító alatt néztem a lábait(Első betevéskor 3 lábát ki kellett egyenesíteni, de ezen kívül utána már semmi rendellenességet nem találtam). CMOS resetet csináltam, elemet kicseréltem vadi újra, de semmi változás. Kb 20x próbáltam életet lehelni a gépbe, de ebből kb 3x adott képet a gép. Próbáltam másik vga-val, de semmi. Memóriát másikat nem próbáltam, feleslegesnek tartom. Tápegységet sajnos nem tudok cserélni, de én arra gondolok, hogy vagy kontakt hiba a táp csatlakozóinál(ha igen, hogy tudom kideríteni, hogy melyik csati nem érintkezik rendesen?), vagy az alaplap szórakozik velem...

Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ti mit mondotok? Mi lehet a hiba? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#94217) CartmanLand0 válasza CartmanLand0 (#94215) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Találtam egy Eraser nevü progit, ami megfelel az elvárásoknak :DDD Viszont létezik, hogy ilyen gyorsan töröl többmenetes beállítással ? Töröltem egy 10 gigás filmet, és egyből végzett ... vagy nem jól állítottam be ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#94218) necrobin


necrobin
tag

Sziasztok!
A gépem adatait az aláírásomban láthatjátok. Hardveres hibám van ,de nem tudom melyikkel lehet a gond, csak tippem van a processzorra.
_ A helyzet az, hogy a gépem sokszor lefagy megerőltetés közben (pl. videó nézés, játék, videó vágás, tömörítés winrar-ral, photoshop). Egyszerűen megáll, kész. Mint ha leállították volna az időt, az egér sem mozdul, semmire nem reagál, a hang is elmegy, csak a Reset gomb segít.
Én a processzorra gyanakszom. Régebben megoldotta a problémát, ha a 8 magot leveszem 6 magra vagy 4 magra, de most 4 magon is ezt csinálja.
Annyit tapasztalok, hogy a ventilátorok felhangosodnak, a táp elkezd ciripelni, egyre hangosabb és hangosabb a gép, és megáll, kész, Reset.
Na, ezt mondja meg nekem valaki, hogy mi a gond. Alaplap kilőve, már vettem újat, szóval nem azzal van a baj.

(#94219) Armahun válasza necrobin (#94218) üzenetére


Armahun
addikt

Memtesztet neki, ha nem , akkor a táp.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#94220) Tomp888 válasza dvd_R+ (#94209) üzenetére


Tomp888
csendes tag

Ezt próbáltad már ?

[ Szerkesztve ]

(#94221) Tomp888 válasza CartmanLand0 (#94211) üzenetére


Tomp888
csendes tag

Létezik.

A + és a - a delej. A te esetedben ez a két vezeték jó ,tehát tölteni tud. Valószínű ,hogy az adattovábbító vezetékek valamelyike megadta magát.Dobd ki és vegyél másikat,nem drága.

(#94222) CartmanLand0 válasza Tomp888 (#94221) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi szépen :R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#94223) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Vettem egy ilyesmi pendrive-ot (nem ebayen), ami úgy néz ki, hogy fake... 32GB, annyinak is látja minden, viszont a rámásolt adatoknak csak egy részét olvassa vissza.
Ilyen hibaüzeneteket dob:

Gondolom kisebb a fizikai mérete, mint amennyit rá akar írni. Van valami módszer arra, hogy - akár kisebb méretben - használjam?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#94224) HoaryFox válasza pocokxx (#94223) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Diskpart progival elméletileg lehetséges ilyen, microSD kártyát már "gyógyítottam" ezzel a módszerrel.

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#94225) spiritex


spiritex
veterán

Ha egy monitorra két gépet kötök, az egyiket a DVI bemenetére, a másikat pedig a VGA-ra, akkor mi történne, ha mindkét gépet bekapcsolnám? Mert amíg csak külön kapcsolom be őket, gondolom szépen tudom használni hol az egyik, hol a másik gépet. De mi van, ha véletlenül mindkettőt bekapcsolom? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94226) HoaryFox válasza spiritex (#94225) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Semmi különleges :) Azt a képet adja, amelyikre állítod a monitort és pl. ha kiterjesztett asztalra állítod a gépet, akkor pl. DVI-n a főképernyő, a VGA-n meg a kiterjesztett asztal lenne látható.

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#94227) varmi2 válasza spiritex (#94225) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs semmi. Tudsz közöttük váltani, vagy az egyik dedikált gombal a monitoron, vagy a monitor menüében.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94228) spiritex válasza HoaryFox (#94226) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi mindkettőtöknek! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94229) pocokxx válasza HoaryFox (#94224) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A diskpart is arra a méretre akarja formázni, ami nem jó.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#94230) RudY válasza pocokxx (#94229) üzenetére


RudY
addikt

Az itt javasolt két progit próbáld meg, egymás után: [link]

(#94231) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Sajnos a 42es lcd tv-m kissé összetört. A kép felső harmada felett van egy átlós törés, felette szürke a kép. Illetve a jobb felén a képernyő aljáig van egy 5 centi széles megfolyás is. Namost pár napig be se volt kapcsolva a tv és amikor tegnap bekapcsoltam a szürke kép elég jelentős része "felszabadult". Elképzelhető, hogy viszonylag használható lesz azáltal, hogy idővel eltűnnek a foltok? Vagy esetleg van valami trükk, vagy praktika amivel visszahozható a kép?
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#94232) varmi2 válasza JoolsNOS (#94231) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pókhálósodott, vagy ténylegesen el van törve?
Ezt azért kérdem, mert a pókhálósodás akár idővel el is tünhet. Ez így van, bár én sem hinném el, ha nem tapasztaltam volna. dolgoztam mobiltelefon gyárba, méghozzá bleckberryket gyártottunk, és sokszor bepókhálósodott a kijelző nagyobb fizikai (feszegetés) behatás után, és idővel, pár óra, pár nap múlva ezek eltüntek. A mérnökséget is meglepte a dolog. De mikor erre rájöttünk, csak pihentetni kellett, és jó lett.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94233) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Mostani laposokban van olyan funkció, ha a töltöre van dugva akkor nem tölti az aksit.
Illetve akkor nem tölt rá a aksira?
Vagy ezt a win 7 belül lehet vhol kapcsolni softweresen?

風林火山

(#94234) Satyricon


Satyricon
addikt

Ebbe valaki tud segiteni?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#94235) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Napok óta kínlódok egy multifunkcionális nyomattóval a nyomattó csont nélkül felment a hálózatra de a lapolvasóval nem boldogulok.A készülék Sharp AR-M165 végül találtam egy angol leírást miképpen kell beállítani a hálózati scannert és itt szerepel egy program amit én nem találok a neve: Network Scanner Tool nincsen cd lemezem és nem találom a netten sem.Esetleg nincsen valakinek meg,vagy nem tud egy élő linket ahonnan le tudnám tölteni?

(#94236) Out válasza qwertly (#94235) üzenetére


Out
addikt

A Sharpdesk kellene neked, mert abban van benne, de nem találok hozzá hivatkozási linket.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#94237) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Tud valaki ajánlani benchmark mérő programot?Ami kiírja a minimum fps-t,a maxot meg átlagot.
MSI Afterburner-nél nem tudom beállítani,mert a monitoringnál nincs ott hogy show in on screen display.
(4.1-es verzió,de a 4.2-esnél sincs)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94238) libamajas


libamajas
tag

Tudtok programot arra, hogy egy adott oldalt ne lehessen megnyitni semilyen böngészőből? BlockSite nevű bővítmény azért nem jó, mert sajnos megtalálja a testvérem. :D

(#94239) libamajas válasza libamajas (#94238) üzenetére


libamajas
tag

Magyarul, a bővítmények nem jók, mert feltesz egy másik böngészőt.

(#94240) zeorsdfd válasza libamajas (#94238) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

(#94241) marlie2000


marlie2000
újonc

Sziasztok!
Segítséget kérek, ugyanis Win7 64-en akartam futtatni egy 90-es évekbeli játékot úgy hogy kikapcsolom a feladatkezelőben az explorer.exet. Így a játék elindúlt, bár néha lefagyott. A gond az hogy elszáltak a böngészőim és a jutubon kívül semmit nem hoznak be. Se a fox se a chrome. Újra indítás és újra telepítés sem segített. Ugyan ez a probléma fent áll. Nem szeretném most ezért újra rakni a windowst.

Pl: ha beírom hogy http://prohardver.hu/ akkor ez jön ki:

Ez a weboldal nem érhető el

ERR_CONNECTION_REFUSED
ÚjratöltésRészletek elrejtése
prohardver.hu elutasította a Google Chrome kapcsolódási kísérletét. Lehet, hogy a honlap leállt, vagy a hálózat nincs megfelelően konfigurálva.
A(z) http://prohardver.hu/ egy tárolt változatának megtekintése
Keresés a Google-on

(#94242) zeorsdfd válasza Potyka03 (#94237) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A FRAPS-al ez általában menni szokott:-)

(#94243) Out válasza libamajas (#94238) üzenetére


Out
addikt

A hosts file szerkesztésével ez megoldható, bár ha a testvérednek van rendszergazdai hozzáférése, akkor ki tudja onnan törölni :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#94244) libamajas válasza zeorsdfd (#94240) üzenetére


libamajas
tag

A host fájlt is lehet még valahogy titkosítani? Pl: Lehet rá jelszót tenni?

(#94245) zeorsdfd válasza qwertly (#94235) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ha nem része a Sharpdesk Softwarenek akkor emailben kérjed a sharptól.

(#94246) zeorsdfd válasza libamajas (#94244) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Hm, a host filet szerintem nem lehet titkosítani, mert akkor a windowsnak lesz vele gondja.
Viszont az jutott eszembe, hogy a legtöbb vírusírtó tud ilyet, és a legtöbbnek van titkosítható (passwordözhető) admin felülete. Ez lenne számodra a legegyszerűbb sztem.

(#94247) libamajas válasza zeorsdfd (#94240) üzenetére


libamajas
tag

Nem engedi menteni. Rendszergazdai jogosultság kell hozzá.

NOD 32 tud olyat?

[ Szerkesztve ]

(#94248) Potyka03 válasza zeorsdfd (#94242) üzenetére


Potyka03
senior tag

Olvasd el még egyszer amit írtam.
Szövegértés,egyes.Leülhetsz.

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94249) zeorsdfd válasza libamajas (#94247) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Igen, a user interface részben.

(#94250) libamajas válasza zeorsdfd (#94249) üzenetére


libamajas
tag

Nekem magyar NOD 32-esem van és ebből is a 7-es verzió. Nem találtam Felhasználó interface menüpontot.

Megtaláltam és itt melyik pont?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.