Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94701) Met


Met
nagyúr

Excel-ben ha össze adok 2 cellát, az eredményt hogy tudom megtartani és a két összeadott értéket törölni?
A1+B1=C1
Ha törlöm az A1-ből vagy B1-ből az értéket a C1 is változik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#94702) bsh válasza Met (#94701) üzenetére


bsh
őstag

másolás, érték beillesztése... :U

(#94703) attiati válasza pjen (#94684) üzenetére


attiati
veterán

Nem tudom miért, de a philips árul olyan borotvár az oroszoknál, japánoknál, és indiában, amit sehol máshol sem. Szóval 1-1-1 borotva ezekre a piacokra van szabva.
És messze a legtöbb funkciójuk van.

(#94704) Shingen válasza mezis (#94690) üzenetére


Shingen
addikt

Malwarebytes progi legyalulja ezeket a kis flasheket?

風林火山

(#94705) Met válasza bsh (#94702) üzenetére


Met
nagyúr

:R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#94706) dui válasza dui (#94646) üzenetére


dui
aktív tag

:F

(#94707) Vakegérke válasza dui (#94706) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a kártyán lévő adatok mentése a gond, akkor javaslok egy live Linux-ot. Másképp kezeli az USB portot. Meglehet, az egész a Windows 10 hibája.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94708) mezis válasza attiati (#94703) üzenetére


mezis
nagyúr

Erről egy régi vicc jutott eszembe : "borotváló automata a Seremetyevói repülőteéren" :DD

mezis

(#94709) mezis válasza Shingen (#94704) üzenetére


mezis
nagyúr

Inkább egy Wise Disk Cleaner megfelelő opciókkal futtatva.. Aztán ha még maradt, jöhet a Malwarebytes.

mezis

(#94710) dui válasza Vakegérke (#94707) üzenetére


dui
aktív tag

Feltelepítettem a Live Linux USB Creatort. Bedugom a kártyaolvasót (benne az SD kártya), és rögtön megfagy az explorer.exe és a program az első lépésnél (meghajtó választás). De csak kifejezetten ez az SD kártya okoz problémát a gépnek, semmi más nem. Minden más gépen tökéletesen működik az SD kártya, kártyaolvasóval vagy adatkábellel a fényképezőből.

(#94711) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

VPN mire jó? Avastban is van, sosem értettem, hogy mire jó. Valami olyasmi, hogy be lehet állítani másik ip-t? Így lehet magyar mobil netet használni pl horvátországban?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#94712) mezis válasza holozis_HUN (#94711) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#94713) HookR válasza varmi2 (#94700) üzenetére


HookR
addikt

Ok, köszönöm.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#94714) RudY válasza holozis_HUN (#94711) üzenetére


RudY
addikt

[Mi is az a VPN és hogyan működik?]
[Top VPN Software]
Bizonyos helyzetekben jól jöhet, ha nem a saját IP címed látszik, de azért nem kell rögtön csúnya és gonosz dolgokra gondolni ;)

1. katt
ISP: Leaseweb Deutschland GmbH
Services: None Detected
City: Kaiserslautern
Region: Rhineland-Palatinate
Country: Germany

2. katt
ISP: Globalcity Telecom S.R.L.
Services: None Detected
City: Bilecik
Region: Bilecik
Country: Turkey

3. katt
ISP: Leaseweb USA
Services: None Detected
City: Gayatrinagar
Region: Mid-Western Region
Country: Nepal

[ Szerkesztve ]

(#94715) Vakegérke válasza dui (#94710) üzenetére


Vakegérke
veterán

Komplett Linuxra gondoltam. Tudomásom szerint mindegyik felajánlja a próbát bootolásnál, szóval nem kell telepíteni, de használható.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94716) Shingen válasza mezis (#94709) üzenetére


Shingen
addikt

Oké köszi, kipróbálom.

風林火山

(#94717) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan programot, vagy WIN-es beállítást amivel meg tudnám azt csinálni hogy a családban 1 adott laptopnak minden nap csak pl 60 percnyi internet elérése legyen.?
Nem egy adott tól-ig idő intervallumra gondolok, hogy pl este 6-7-ig hanem akármikor bekapcsolja a laptopot a gyerek onnantól kezdve 60 perc net van és vége.

Ha van valakinek erre megoldása azt nagyon megköszönném! :R

(#94718) Shingen válasza mezis (#94709) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, még 1x Wise Disk Cleaner egy csomó cuccot letörölt amit a ccleaner nem.
Mintha jobb lenne a gépem. :)

風林火山

(#94719) SP4C3 válasza makszi (#94717) üzenetére


SP4C3
veterán

Van. Egyszerû: normális embernek neveled a gyereket. Vagy minden nap 1 órára kapcsolod be a routert/modemet? :)

Egyébként meg nem wines beallitast kellene keresned, hanem router-es/modemes beállítást.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#94720) zeorsdfd válasza makszi (#94717) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Nem kell feltétlenül routerben vájkálni (routerfüggő, hogy van- e ilyen beállítás) hanem ezt lehet használni ingyen
Jótanács: egy visszaállítási pontot hozz létre előtte, eléggé belemászik a windowsba.

(#94721) holozis_HUN válasza RudY (#94714) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Szóval ha külföldön akarom használni a magyar mobil netet, akkor ha magyar VPN-re vagyok csatlakozva akkor működik külföldön?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#94722) RudY válasza holozis_HUN (#94721) üzenetére


RudY
addikt

Szerintem esélytelen, egyrészt nem igazán terjed odáig egyik hazai szolgáltató lefedettsége sem (max. a határtól bizonyos távolságig), másrészt nem IP cím alapján kapod a mobilnet hozzáférést. Ahogy más internet szolgáltatásnál is, teljesen mindegy, hogy most éppen török IP címem van, attól még nem tudok török szolgáltatást használni. Persze a tartalomszolgáltatás már más tészta, pl. ami török IP címről nem érhető el, az lehet, hogy németről igen.

[ Szerkesztve ]

(#94723) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Prestigio Multiphone 7500 mobilteló, jelenleg Android 4.2.2-vel. Kérdésem, hogy lehet erre esetleg 4.4.4-et vagy 5.0-át pakolni ? Google nem volt a barátom, angol tudásom nulla, találtam egy két oldalt, de azok valami vírusos cuccot kínálnak, szóval inkább kihagytam. Előre is köszönöm, ha valaki megpróbál segíteni :)

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#94724) Synthwave válasza makszi (#94717) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sorozatgyilkost akarsz kinevelni?

;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#94725) makszi válasza zeorsdfd (#94720) üzenetére


makszi
aktív tag

Köszi szépen ennek utána olvasok :R

[oWn]f4te
Még nem látom az összefüggést :F

[ Szerkesztve ]

(#94726) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Üdv!

A kérdésem a következő : Távol keleten szeretnék használni útvonal tervező applikációt tableten, milyen kritériumoknak kell hogy megfeleljen a tablet?
Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94727) pjen válasza Sanyabá (#94726) üzenetére


pjen
félisten

Nem tom melyik ország,de ha net van a google térkép működik.Azok a navi progik is mennek szerintem amelyekhez van térkép.

(#94728) Sanyabá válasza pjen (#94727) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Bangkok-ban szeretném használni, GPS gondolom kell hogy legyen benne . Valamilyen szolgáltató-hoz kártya?
Fizetős térkép applikáció lenne rátéve. Nagyban csak jobb lenne mint okostelón.

Gyakorlatilag mint egy okostelefon , olyan legyen?

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94729) pjen válasza Sanyabá (#94728) üzenetére


pjen
félisten

Mi van ha veszel egysima GPS t.Szerintem az a legjobb,kipróbáltam mindet.Ha van benne Bangkok térkép nem kell semmi más.Túl nagyot ne vegyél 5" felett sokat takar.

(#94730) Sanyabá válasza pjen (#94729) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Gondoltam rá én is, de arra nem lehet applikációt letölteni. Értsd, hangos könyv, idegen vezetés képekkel, szöveggel, útvonal előre tervezés, hol kell felszállni metróra,melyikre , stb.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94731) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Játékra rakok össze gépet, de a ráköltendő pénzmennyiség véges. Azt eldöntöttem, hogy nem akarok fullHD monitort, hanem kisebb felbontást, hogy biztosan rözzenéstelenül fussanak a játékok, figyelembe véve, hogy nem tudok 100ezer forintot költeni VGA-ra. Az alábbi 2monitort néztem, ami IPS panellal rendelkezik:
DELL P2016 (16:10, 1600*900)
DELL P2014H (16:9, 1440*900)
Mindkettő 19,5" colos, árban is hasonlóak. Szerintetek melyik lenne ideálisabb?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#94732) pjen válasza Sanyabá (#94730) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy sony tablet z-m.Van benne GPS,jól megy rajta a 3 betűs és a nokia Here is.Szerintem autóba picit nagydarab,egyébként mindent tud amit szeretnél.

(#94733) Sanyabá válasza pjen (#94732) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Talán árulod?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94734) pjen válasza Sanyabá (#94733) üzenetére


pjen
félisten

Nem.Csak péld volt.

(#94735) RudY válasza Immy (#94731) üzenetére


RudY
addikt

Én a P2016-ra szavaznék, viszont a P2014H-ról tudom biztosra, hogy az NO PWM (flicker-free). Ha utána tudsz nézni, kérdezni, hogy a P2016 is megfelel-e ennek, akkor az lenne a legbiztosabb.

(#94736) Immy válasza RudY (#94735) üzenetére


Immy
őstag

Mi az a NO PWM (flicker-free)?
Mod: [link]

Miért nem jó az nekem?

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#94737) RudY válasza Immy (#94736) üzenetére


RudY
addikt

Mivel az általad megjelölt monitorokban nincs igazán jelentős különbség a felbontáson kívül, így gondoltam ez is szempont lehet a választásnál. Szerintem mindkettő abszolút megfelelő, tehát így lehetne még szűrni a kettő közül.

[link]
[Monitorok PWM fényerőszabályozása egyszerűen]
[PWM mentes - Flicker Free monitorok] (régebbi lista)
[link]
[link]
Egyébként roppant egyszerűen tesztelhető, elég a mobiltelefon kameráját aktiválni és a képernyő felé célozni, máris kiderül, hogy mennyire "vibrál". [link] Nem kell túlmisztifikálni, a szemnek kényelmesebb, és játékoknál viszont egyértelmű az előnye.

[ Szerkesztve ]

(#94738) spiritex


spiritex
veterán

Mire utalhat egy jó régi gépnél (Asus A7N8X), hogy össze-vissza hibaüzenettel indul:
hol Bios chesksum error, hol úgy indul, hogy 100MHz-en mennek a memóriák, hol 200MHz-en, hiába állítom be a Bios-t, 1-2 indulás után átállnak másra az értékek, hol Floppy error-ral indul, pedig előtte letiltottam a Floppy meghajtót, hol jelet se kap a képernyő és fekete marad, hol a win töltődése közben indul újra, vagy ha nagy nehezen elindul a win, akkor használat közben áll meg az egér és fagy le minden? Mi okozhatja ezt?
Amit megnéztem, a kondik nem púposak, alaplapi elemet cseréltem, nem segített.
Köszi előre is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94739) Synthwave válasza makszi (#94725) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

10 év múlva fogod.

;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#94740) Synthwave válasza Immy (#94731) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Részemről egyik sem. Játékra kizárólag 120 / 144 Hz-es LCD-t vennék. 80 körül már van újonan, néha aprón is feltűnik egy-egy 50-60k tájában, kis garival.

Vagy megreckírozol külföldről (itthon nem nagyon látok mostanában) egy használt Samsung 2233rz-t. 20-25k körül mennek, 120 Hz, használható kategória. Egy ilyenre még tán én is beneveznék.

Persze, ha nem játszol FPS-ekkel, valami 2-5 ms-es random IPS moncsi elmegy.

Amúgy meg CRT; sokkal jobb színhelyesség, gyak. 0 input lag, képfrissítés up to 200 Hz, az ár tizedéért / tizenötödéért. Fast-paced dolgokra még mindig messzemenőkig jobb, mint bármilyen 100-150 ezres gaming LCD. Méretre-súlyra ugyan nagyobb, de az asztal tartja, nem a vállaid. Fogyasztás némileg több, de mivel kb. 15 év, mire behozza a villanyszámla különbözetét, mildly irrelevánsnak nevezném a dolgot - ráadásul LÉNYEGESEN több pénz marad a játékos hardware-re.

Korrekt állapotú 21"-os pro Trinitron / Diamondtron-ok 5-12k között mennek. Ha érdekel, írok pár különösen ajánlott típust.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#94741) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tudna írni valaki olyan monitorozó rendszert, mint pl. a Nagios (szóval lehetőleg ingyenes, de nem kizárólag), aminek van passzív kliense és egyszerű telepíteni/testreszabni? Egyetlen szervizt szeretnék figyelni, viszont a nagios nem kifejezetten next-next finish telepítésű (buta user végezné a saját gépén, gyakorlatilag bárhol a világon), főleg ha passive check is kell. Bármilyen ötlet jöhet. :R

Sent from my keyBoard

(#94742) spiritex válasza spiritex (#94738) üzenetére


spiritex
veterán

Nagyon durva dolog történt. Jött egy sugallat, hogy cseréljem le a 230V-os tápkábelt és láss csodát, azóta minden gond megszűnt... totál misztikus. Létezhet ilyen???

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94743) Synthwave válasza spiritex (#94742) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mint látod, igen.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#94744) zeorsdfd válasza spiritex (#94742) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

:Y
Azért csak tesztelt még:-)

(#94745) spiritex válasza zeorsdfd (#94744) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, de már ment 4 órát és legalább 5x újraindítottam azóta. Majd megírom mire jutottam pár nap múlva, mert nem kell sürgősen visszaadnom, a lényeg, hogy jó legyen. :) Kíváncsi vagyok...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94746) mezis válasza spiritex (#94742) üzenetére


mezis
nagyúr

3 hiba forrása lehet a 230V-os tápkábel.
- Lazult a PC tápegységbe menő csatlakozó. Javítás: erősebb fogóval visszaszorongatni.
- A PC ház belsejében a forrasztás kezd elengedni. Sokkal ritkább az előzőnél.
- A 230V-os tápkábel egyik erét belülről marja valamilyen vegyszermaradvány és hamarosan teljesen megeszi.
Ezzel a hiba kb 50 évenként egyszer fordul elő. (Legalábbis nálam. :D )

mezis

(#94747) spiritex válasza mezis (#94746) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, de inkább az a kérdés, hogy a tápkábelt érintő hibák okozhatják-e a (#94738)-ben leírt jelenségeket.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94748) garfield545


garfield545
tag

Memória ürítési gondok

MSI Z170a Gaming 5
Intel Core i5-6600
Kingston 4x4GB DDR4 2660MHz
MSI GTX 970 GAMING 4G
A-Data 256GB SATA3 Premier Pro SP920
FSP AURUM GOLD 500 80+ Gold
szépen össze is raktam nincs velük szerintem semmi baj minden driver program redist ami megfelelő működéshez kell felrakva VISZONT adódott egy iszonyat nagy problémám amire nem találok megoldást amint elkezdek letölteni torrentel vagy steammel netán originnnel vagy csak a böngészővel nagyobb fájlt bizonyos idö után a rendszer memóriám telítődik és összeomlik újraindul ilyen volt pl a GTA V ami 60 giga 2 részletben kellet töltenem mert mind a 16 giga memória megtelt szeretném kérni a nagyérdeműk hozzáértés prohardveres pc-s brigád hozzáértés segítségét mert így elégég selejtes megjegyzésként írnám hogy a rendszer 9x lett újrafelvétele előszór 64 bites Windows utána 32 es utána 64 es frissítsek nélkül és ugyan a variációk win7-8-8.1-10 el mégis fenált a probléma nagyon örülnék a segítségnek totál megvagyok lőve napok óta bújom a netet még semmi használhatót nem találtam
előre is köszönöm a segítséget

UI szimpla filmeknél is fagy a gép mert meg teliik a memo és nem ürít

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#94749) Synthwave válasza garfield545 (#94748) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fixálj egy tisztességes lapozófile-méretet.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#94750) garfield545 válasza Synthwave (#94749) üzenetére


garfield545
tag

Menyire gondolsz ? 32GB ?

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.