Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93251) philoxenia válasza killer095 (#93250) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Próbáld ki más gépben az eszközt!

Illetve ezeket nézted? [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#93252) killer095 válasza philoxenia (#93251) üzenetére


killer095
őstag

Csak 1 óra mulva tudom másik gépben megnézni, de nem hinném hogy a usb dongle lesz a baj mivel ha bedugom világít stb..
És kb kiolvastam az internet már lehetőségek után :(

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#93253) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Van egy asus p7h55-m lx alaplapom,amibe jelenleg egy DDR3 2 GB-s Kingston fut s szeretnék bele rakni még 2 GB RAM-ot s szereztem egy ilyet:
Kingstone KVR1333D3S8N9/2G

Ha beleteszem az alaplapba,működni fog vele,s látni is fogja? Vagy inkább ne eröltessem?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#93254) Fiddy


Fiddy
tag

Sziasztok. Olyan gondom lenne, hogy beletört a laptopomba egy fülhallgatónak a kúpos vége és nem tudom kiszedni onnan. Csak forog benne. :F

Van valakinek esetleg valami ötlete?

[link]

[ Szerkesztve ]

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#93255) Vakegérke válasza Fiddy (#93254) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha megbontod a gépet, biztos ki tudod szedni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93256) #85154688 válasza Fiddy (#93254) üzenetére


#85154688
törölt tag

Egy vékony tompa végű drót darab végére rakj egy parányi pillanat ragasztót és a lyukon keresztül nyomd neki a letört darabnak és várj pár percet....Ha szerencséd van hozzá ragad a drót végéhez és ki tudod húzni vele.

(#93257) philoxenia válasza #85154688 (#93256) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vékony, kicsi, hosszabb lemezcsavarral is lehet esetleg próbálkozni... Persze ajánlatos ilyesmit kikapcsolt állapot és kivett akksi mellett csinálni, a biztonság kedvéért.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#93258) Fiddy válasza Vakegérke (#93255) üzenetére


Fiddy
tag

Nem szívesen bontom meg a gépet, ha nem muszáj. Hátulról meg amúgy se férnék hozzá.

malware: a pillanatragasztós módszert probáltam, de mindig elengedni, valami nem engedi vissza.

philoxenia: az akksit nem tudom belőle kiszedni (rog 751), a ha tekerem bele a lemezcsavart akkor ugye nyomom befelé, ez mennyire árt az aljzatnak? :F

[ Szerkesztve ]

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#93259) Thunderzolee válasza Fiddy (#93258) üzenetére

Nézd meg Youtubeon, hátha van hozzá szétszedős video, amin esetleg látszik, h hogy néz ki a lyuk a belső oldalról.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93260) HoaryFox válasza Fiddy (#93254) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Én is jártam már így, mondjuk nem laptop volt, hanem zsír új 2 napos telefon :DDD
Nekem csak szimplán szétesett a jack dugó az aljzatban és a végén lévő dudoros rész maradt benne. Az összetartó csapra cseppentettem 1 csepp pillanatragasztót, majd kombináltfogóval nagyon óvatosan, de ki tudtam szedni.

A másik megoldás meg a megbontás, más ötletem sajnos nincs. Ha nem megy elsőre a pillanatragasztós, ne add fel, nekem is vagy ötödjére sikerült.

Szerk.: Na, pont az a rész maradt benne nekem is. Gagyi utángyártott, minősíthetetlen sz*r :(

[ Szerkesztve ]

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#93261) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Hogy tudnám elérni, hogy egy Emachines E725-ön az Fn + fényerő állító gomb működjön?
Minden más működik csak az nem, ajánlották vga driver legyen fent a legfrissebb ezt a gyártói honlapról szereztem be de sajnos telepítés után sem tudom állítani a fényerőt.
Tudnátok tippeket adni esetleg a megoldást tudja valaki megköszönném.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#93262) TurboDuck


TurboDuck
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan jellegű problémával találkoztam ma reggel, hogy elindul a windows, eltelik egy 10-15 perc és belassul a gép elég durván (az első percekben minden tökéletesen működik). Tegnap este még semmi baj nem volt, minden rendesen működött, nem tapasztaltam semmi gyanúsat. (nem telepítettem semmit a gépre, ami esetleg ezt okozhatná)

Amikor beáll ez a "zombi" üzemmód, 5-10 percbe telik megnyitni a gépházat (már ha megnyílik...), a tálca szinte semmire nem reagál.

Mi okozhatja a problémát?
Hogyan tudnám megoldani? (a visszaállításig nem tudok eljutni, mert egyből fagy a rendszer)
(Windows 10 van a gépen október eleje óta)

(A gép leírása az aláírásomban)

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#93263) Borisz76 válasza TurboDuck (#93262) üzenetére


Borisz76
veterán

Érdemes lenne futtatni egy Malwarebytes progit...
Talán segít.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#93264) Thunderzolee válasza TurboDuck (#93262) üzenetére

Feladatkezelő mit mutat?
HD Sentinel?

CCLeanerben nézd meg az automatikusan induló programok között nincs valami kéretlen alkalmazás?

Valami frissítésre tippelek, ami tekeri a processzort.
Vagy amit már írtak: mbam, sas, spybot s&d kombót futtasd le.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93265) TurboDuck válasza Thunderzolee (#93264) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

Borisz76

Az első dolog amivel próbálkoztam, az egy eset indítása volt, de fél úton befagyott a rendszer és az eset is. Minden esetre ha hazaérek a melóból, mindenképp kipróbálom a malwarebytes progit.

Thunderzolee

Feladatkezelő nem mutatott semmi szokatlan dolgot, minden rendben volt (első körben én is arra gyanakodtam, hogy valami kéretlen alkalmazás lesz a probléma, de nem tudtam kiszűrni onnan).

Ha hazaértem végig megyek ezekkel a programokkal.

Köszönöm a segítséget!

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#93266) echte


echte
csendes tag

Sziasztok!

Hoztak egy HP 625 lapost, újra kell telepíteni Windows 8.1-gyel. Driver CD-t nem adtak hozzá így neten keresem a hozzávaló drivereket. A LAN-nál elakadtam, honnan tudhatom meg h erről a képről melyik kell nekem? Illetve a sorrend az mindegy telepítésnél?

(#93267) Megane2000 válasza echte (#93266) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Sorrend mindegy. Aida 64 kiirja a pontos hardver nevet ami alapjan tudni lehet milyen driver szukseges.

(#93268) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Hogyan lehetne a komputer szétszedése nélkül (tehát nem fizikailag, hanem logikailag) az egyes vincsesztereket időlegesen lekapcsolni (tetszés szerinti rendszerindításig), anélkül, hogy a rajtuk tárolt adatoknak bármilyen sérülése legyen. Természetesen nem rendszer vincsesztert kapcsolnék le és a rendszer sem azokról indulna. A bios-ban nem látok erre lehetőséget. AMI EFI biosom van (Asus P8Z68-V Pro/Gen3 alaplap).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93269) Thunderzolee válasza Kékes525 (#93268) üzenetére

Eszközkezelőben leválasztod az eszközt a merevlemezek között.
Ez nem jó?
Ha meg ismét használni akarod, akkor "új eszközök keresése", felismeri, és megy is tovább.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93270) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Beteszem inkább ide, talán nagyobb a pörgés...

Egy ismerősömnek van egy Samsung mikro tornya, amellyel mp3 zenéket szeretnénk lejátszani. Vettem egy 16GB-os USB3.1-es pendrájvot, de sajnos nem olvassa be a tartalmát.
Mire formázzam az eszközt? FAT32, exFAT, NTFS?

Köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#93271) quailstorm válasza TigerCat (#93270) üzenetére


quailstorm
nagyúr

természetesen FAT32

(#93272) Kékes525 válasza Thunderzolee (#93269) üzenetére


Kékes525
félisten

Rendszerindításkor ez nem fog hibaüzenetet generálni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93273) TigerCat válasza quailstorm (#93271) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oké, ezzel próbálom elsőként...
Köszi szépen!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#93274) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! Meg akarom majd nézni moziba az uj star warst, de azt mondták ha nem láttam az első 6ot előbb nézzem meg azt, de most nézem neten az 1-2-3 később jött ki mint a 4-5-6. Milyen sorrendben érdemes megnézni? 123456 vagy 456123?

Battletag: hojszi#2983

(#93275) Borisz76 válasza Intel fan11 (#93274) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez a sorrend a moziba kerülésének:

4,5,6,1,2,3, - 7/8/9

...de logikailag : ( cselekmény szálát tekintve )

1,2,3,4,5,6,7....

Ha mozis sorrendben nézed akkor 4,5,6 után úgymond az előzményeket nézed meg.
Ha történet szerint nézed akkor 1,2,3,4,5,6,7 de akkor az első 3 epizód után furcsán fog hatni a film technikai kivitelezése miatt...mert ugye a 4,5,6 jóval hamarább készült mint az 1,2,3

Személy szerint a "moziba" kerülési sorrendben javaslom a megtekintést.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#93276) Met válasza Borisz76 (#93275) üzenetére


Met
nagyúr

Én logikailag ( cselekmény szálát követve) sorrendben nézem újra.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93277) Intel fan11 válasza Met (#93276) üzenetére


Intel fan11
őstag

mind2ben van logika :)

Battletag: hojszi#2983

(#93278) cattus válasza Intel fan11 (#93277) üzenetére


cattus
őstag

Szerintem meg hagyd a fenébe az előzménytrilógiát és csak az eredetit nézd meg. :)

Do the thing!

(#93279) Intel fan11 válasza cattus (#93278) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mind eredeti csak a 456 regi a123 meg ujabb

Battletag: hojszi#2983

(#93280) pilu85


pilu85
őstag

Hali. Mitől van az hogy pl a gta 5 ben egyes autókon, ahol fehéren csillogna ott rózsaszín füstszerűs színben pompázik. De pl payday 2 ben a tűznél még szembetűnőbb. De windows ablakot ha le-fel huzigálom otz is látszik a fehér terület szélein. Ez win 10 pro alatt van,mind ati mind nvidia és igp esetén is ugyan az a szitu.
Mik lehetnekna hibalehetőségek, illetve mi lehet a megoldás. Válaszokat előre is köszi.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#93281) Thunderzolee válasza Kékes525 (#93272) üzenetére

Nem.

Felismeri a merevlemezt, mintha simán újraindítanád a gépet, és ahogy a leválasztás előtt használtad a merevlemezeket, úgy fogja használni őket.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93282) Kerto


Kerto
tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok:
Szeretnék letiltani routeren keresztül bizonyos oldalakat,online játékokat,programot.
Skype,Facebook,League of Legends meg pár apróság,de ezek lennének a fontosabban.

Azért lenne jó routeren keresztül,nem pedig adott gépen,mert wifin sem szeretném,hogy elérhető legyen.

Lehetséges ez?
Köszönöm a segítséget előre is :)

(#93283) Kommy válasza Kerto (#93282) üzenetére


Kommy
veterán

Valami ilyesmit kéne keresned a routerben: [link]

(#93284) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok,szeretnék holnap tiszta telepítéssel feltenni egy windowst a vadi új SSD-mre.
A kérdésem az,hogy kell-e előtte bármit csinálnom az SSD-vel?
Formatálni ?
A másik meg,hogy ha feltelepítettem a wint,akkor utána a mostani windowsomat hogy törlöm le a merevlemezemről?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#93285) Thunderzolee válasza Surda- (#93284) üzenetére

Nem kell csinálnod semmit.
Berakod, és használod.

A másik merevlemezt meg ürítsd le (ha kell róla valami), és formázd.
Ha nem tudod leüríteni, akkor a régi win mappáit manuálisan is tudod törölni.

Pl. Total Commanderben tedd láthatóvá a rejtett/rendszer fájlokat, és töröld őket. Ha nem enged valamit, akkor saját tulajdonúvá kell tenni. De egyszerűbb leüríteni a merevlemezt, és formázni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93286) Surda- válasza Thunderzolee (#93285) üzenetére


Surda-
őstag

Köszönöm.
Üríteni nem tudom,rengeteg kép stb van rajta, egy 70 gigás partició , majdnem tele.
Mely fileokat kell törölnöm?
Nagyonsokat? :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#93287) Armahun válasza Surda- (#93284) üzenetére


Armahun
addikt

Az új wint úgy telepítsd, hogy előtte a telepítés idejére a régi lemezt húzd ki a gépből.
Ha benne hagyod nagy valószínűséggel arra fogja tenni a rendszerindítót, és ha később kiveszed az új lemezre telepített rendszer nem fog elindulni.

Fontos hogy a BIOS-ban a SATA vezérlőjének módját állítsuk AHCI-ra.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#93288) Surda- válasza Armahun (#93287) üzenetére


Surda-
őstag

Ez a "sata operation mode" ,ugye?
A másik,hogy haverom valami olyasmit mondott,hogy az 1-es sata portra legyen kötve az SSD, ez fontos?

Mostanában olykor ez a kép fogad bekapcsoláskor:

Ez mit jelent?
Az alaplapomon (asrock 880g extreme 3) van "CMOS ürítés kapcsoló", használnom kéne?
Totál laikus vagyok :D ,csak a hibaüzenetből az jön le,hogy a cmossal lesz valami gond.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#93289) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

hali
plays.tv-re töltök fel csgo highlight-okat. A bajom az, hogy valamelyiknél azt írja "no preview".
Régebbi vidiknél is ezt írja pedig nézhető volt mind... és hiába megyek rá meg se nyitja... olyan mintha prtscr lenne.
Valaki tud segíteni?

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#93290) Thunderzolee válasza Intel fan11 (#93279) üzenetére

Nem így értette, h "eredeti". :D

A hardcore rajongók úgy tekintenek a 4-5-6 részre, h az az EREDETI Csillagok Háborúja, az 1-2-3 az csak hozzáadott, kommersz sarlatánság. Mert milyen béna története van már, h a kereskedelmi jogok megadóztatásából indult ki az egész? Meg mi ez a Jar Jar bohóc? Szóval a rajongók egyik fele nem szereti, a másik fele szerint meg az is hozzá tartozik a sorozathoz.

Ami a látványvilágát illeti:
Lucas azt a magyarázatot adta, h az 1-2-3 rész azért szebb, látványosabb, mert az még a Köztársaság idején játszódik, akkoriban még létezett kultúra, művészet, ezért lehetett látványosabbra alkotni a dolgokat.
Nem a speciális effektusokra gondolok, hanem a látványvilágra.

A 4-5-6 ezzel szemben a Birodalom idején játszódik, amikor már csak a letisztult, kizárólag funkcióinak megfelelő, minimalista formák uralkodtak. Ezért borúsabb, sötétebb, komorabb.
Ami a speciális effektusokat illeti:
A '97-es Special Editiont fogod úgyis megnézni (többnyire az van fent mindenhol), szóval nem annyira "kezdetleges". :)

Ja igen, az igazán "hardcore" rajongók kizárólag a '97-es felújítás előtti verziót tekinti igazi Star Warsnak. :U Szerintem amit '97-ben hozzátettek az jót tett neki, látványosabbak lettek a jelenetek.
Aztán amit a DVD, majd a Blu-Ray kiadással művelt Lucas, az már megint más tészta, kicsit túltolta ha szabad így kifejezni.

A felújított részekről:
Amikor Lucas látta a Jurassic Park első részét ('93-ban), akkor érezte úgy, h most már elérkezett az idő, már megvan a szükséges technológia, (a szgépes trükkök technikai háttere) ahhoz, h elkezdje az első 3 részt megvalósítani.
Ekkor kezdett el dolgozni rajta.
1997-ben közeledett a Star Wars 20 éves bemutatója, mivel felnőtt közben egy generáció, amelyik nem láthatta moziban ezeket a filmeket, a Foxxal együtt kitalálták, h újra moziba küldik "Special Edition" változatban (kibővített jelenetek, újrakevert THX hangorkán). Ez megalapozta aztán az előzmény-trilógiát.

Én fan vagyok, ott leszek az éjféli díszbemutatón is; (mindig ott voltam '97 óta).
Szerintem az 1-2-3, 4-5-6 sorrendben nézd meg, így kerek a történet, én is így szoktam nézni. :K (majd fejben hozzáteszed, h a 4-5-6 előbb készült valójában vagy 25 évvel)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93291) Thunderzolee válasza Surda- (#93288) üzenetére

1. BIOS elem nincs lemerülve?

2. csinálj egy BIOS defaultot, vagy inkább resetet, valami nyűgje van.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93292) Thunderzolee válasza Surda- (#93286) üzenetére

70giga?
Hát az nem sok, abból kábé a fele rendszer-mappa.
Nincs egy pendriveos ismerősöd, vagy külső merevlemezes?
Ezt hamar le lehetne menteni.

Program files
Program data
Windows
Users (itt vannak a dokumentum mappák is)
Ezek a főbb rendszermappák, ezekben van a legtöbb hely.
De roppant egyszerű, mert ami nem a te cuccod, azt ugye mindent törölhetsz a régi rendszer-partícióról.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93293) Surda- válasza Thunderzolee (#93292) üzenetére


Surda-
őstag

:R a sok segitséget

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#93294) Dungó


Dungó
csendes tag

Üdv mindenkinek?
Egy olyan problémám lenne, hogy amikor elindítom a gépet az kiírja hogy "Secondary Master Device - ATAPI Incompatible". F1 lenyomása után továbbenged, na de akkor is idegesítő, hogy ezt minden indításnál/újraindításnál el kell végezni.
Néhány adat a gépről:
Alaplap: ASUS P5G43T-M PRO
DVD író: SH-224FB/BEBE (Samsung writemaster)
Floppy meghajtó nincs a gépben.
Winchestert teljesen mindegy melyiket teszem bele, ugyanígy indul mindig, szóval nem az lehet a ludas.
Egyébként most egy Samsung 320GB-s van benne. (Samsung HD322GJ)
Valaki tudja a megoldást?
Esetleg csak BIOS-ban kell valamit átállítani?
Köszönöm segítségeteket.

(#93295) Vakegérke válasza Dungó (#93294) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

BIOS, Main, ott pedig az a SATA, amelyikre a DVD íród van kötve. Állítsd Auto-ra, vagy CDROM-ra.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93296) mezis válasza Dungó (#93294) üzenetére


mezis
nagyúr

Az elemet is ellenőrizd. 3V alatt csere.

mezis

(#93297) rrio


rrio
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Előre is elnézést kérek tőletek, ha rossz helyre írok, nem vagyok gyakorlott fórumozó!

Van egy Msi G41M-P28 típusú alaplapom, mely egy tökéletesen működött az elmúlt évben, de egy újraindítást követően, bármiféle előjel nélkül elromlott. Azt tapasztaltam, hogy abszolút nem adott képet, sem az egeret, sem a billentyűt nem érzékelte. Áramtalanítás, és pár újraindítás után nagy örömömre felbukkant egy mondatna képernyőn, msi bios recovery please insert a removable device with the bios file. Megkerestem a laphoz megfelelő biost, letöltöttem az msi oldaláról, kiírtam egy pendrive-ra. Ezt követően a pendrive-ról bootolva sikerült ráflashelni a biost. Újraindítás után szépen indult is, bejutottam a windowsba, próbálgattam, szépen működött... ötültem! Sajnos másnapra ugyan ez a probléma jelentkezett, nem látta a perifériákat. Már a recovery sem jön be!

Kérlek titeket, ha találkoztatok hasonló problémákkal, osszátok meg velem a tapasztalataitokat. Ünnepek előtt nincs módom újat venni, jól jönne a segítség. :(

(#93298) Dungó válasza Vakegérke (#93295) üzenetére


Dungó
csendes tag

Úgy néz ki Auto-n van a PIO Mode (ezen belül 0-5-ig vannak számok) és a DMA Mode (ezen belül MWDMA, UDMA stb) is. Ez a két beállítás van ha rámegyek a DVD íróra a BIOS-ban. Az nem lehet, hogy mivel a DVD író valószínűleg 2015-ös kiadás, az alaplap pedig 2010 körüli, nem kompatibilisek egymással? Vagy ilyesmi nem jöhet szóba egy DVD meghajtónál?
Mezis ajánlata sem tűnik rossznak, az elemmel kapcsolatban. Egy próbát megér, bár nem valószínű hogy a merülő elem ilyen hibákat produkáljon. De ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#93299) rrio válasza Dungó (#93298) üzenetére


rrio
csendes tag

Sajnos nem tudok bejutni a Biosba, egyáltalán nem megy.

(#93300) Vakegérke válasza Dungó (#93298) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahamm. A gond ott van, hogy (szerintem) IDE eszköznek látja a BIOS, pedig SATA. Én a helyedben átdugnám az adatkábelét másik aljzatba a lapon, akár az összes lehetőséget kipróbálnám.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.