Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93351) sanyek2


sanyek2
senior tag

Hali!

Egy ilyen alaplap biosfrissítését szeretném elvégezni USB meghajtóról.
A pdf-ben lévő kép alapján futó win alatt történik, de a gép nem megy tovább a bios betöltése után.
Pontosabban lefagy, vagy kéket hal a win betöltésekor.
Hogy csináljam?

(#93352) Thunderzolee válasza #65675776 (#93349) üzenetére

Kössz, daa-raa, én sosem módosítottam ezt a beállítást, enélkül is le tudtam játszani mindent. (pedig volt régen más régiókódos anyagom)

T_chris:
Tehát akkor látod, amíg nem muszáj, ne állítgasd a régiókódot hardveresen, mert sokszor nem lehet megtenni.

Nyilván a régiókód kiütését tekinthetjük illegális tevékenységnek, úgyhogy nem fogok senkit sem warezra buzdítani, de talán saját célra otthon célravezetőbb, mint nekiesni az optikai egységnek. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93353) Slyer


Slyer
senior tag

Hali!

Az miért lehet, hogy ha windows-ban megfogok egy ablakot és húzom ide-oda, akkor csak az ablak kerete marad meg, de nem látszik maga az ablak.

Windows 10 pro 64 bit

köszi!

(#93354) haromegesz14 válasza Slyer (#93353) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Start > Számítógép jobb katt > Tulajdonságok > Speciális rendszerbeállítások > (Speciális fül) Teljesítmény résznél beállítások > vizuális hatások fül alatt nézd meg, hogy be van-e pipálva a következő: "Ablak tartalmának megjelenítése mozgatás közben"

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#93355) Thunderzolee válasza Slyer (#93353) üzenetére

Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Rendszer\Speciális rendszerbeállítások

Speciális fül, Teljesítmény menüpont --> Beállítások --> Vizuális hatások --> Ablak tartalmának megjelenítése mozgatás közben.

De nem tudtam, h ez Win10-ben alapból ki van kapcsolva.

szerk:
Na, megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93356) haromegesz14 válasza Thunderzolee (#93355) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Alapból nem kellene kikapcsolva lennie. Lehet, hogy az Aero bohóckodik, esetleg a video driver, és teljesítmény kihegyezésének céljából "kikapcsolódott".

Szerk.: szépen megfogalmaztam :DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#93357) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

lightscribe-s dvd-r-t keresek budapesti (vagy környéki) boltban....google csak a szlovák stb. áfakerülős shopokat hozza :U help plz... :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#93358) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit utánanéztem az ősrégi CPU-nak az interneten, és itt, egyes topic-okban, és lenne pár kérdésem, mert lehet hogy én csinálok valamit nagyon rosszul.
Szóval: Adott egy Intel Core 2 Duo E6300-as alapon 2.8ghz-en futó CPU-m. Egy jó évvel ezelőtt 3,2-3,3ghz-en üzemelt, tökéletesen, de ez elmúlt időkben [kb. 1 éve] vannak vele gondjaim, és arra gyanakszom hogy lehet hogy csak valami nincsen jól beállitva [Lehetséges hogy pl. a cpu fesz, vagy valami más a BIOS-ban még]
Csak annyi lenne a kérdésem hogyha 3,3ghz-en megy most a proci, akkor mekkora feszt állitsak be neki, hogy tökéletes lehessen? Vagy valami extra funkciót, amit esetleg kihagyhattam? Ha szükséges, csatolok képet is ha kell.!
Előre is köszönöm. :R

(#93359) Thunderzolee válasza haromegesz14 (#93356) üzenetére

Igen így van. :K
Én ki is szoktam kapcsolni pont a teljesítmény miatt a nálam megforduló gépeken telepítés után.
Raktam már fel Win10-et is, de nem emlékszek rá, h alapból hogy állt volna.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93360) Slyer


Slyer
senior tag

Nos srácok! Nem tudom kinek címezzem a választ, szóval senkinek sem :D

Hát be volt pipálva, de kivettem, majd visszaraktam, alkalmaz, és most megy, szóval nem tudom mi lehetett a gond! Igazából tök semmiség hogy látom-e vagy nem, de baromira zavart!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :R :R

(#93361) RedCactus válasza sanyek2 (#93351) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nyomj egy default settings-et a BIOS-ban.

(#93362) Norbi095HUN válasza Norbi095HUN (#93358) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Ui.: Egyébként minden Oké, legutóbb 2 hete volt tisztitva teljesen + új pasztát is szintén kapott, csak egyes játékprogramoknál elég érdekesen üzemel, és lehet hogy mindössze csak rosszul van beállitva.
Egy-két játék van olyan csak, ami problémásabb, és elég valószinü hogy nem kaphat elegendő feszt [ismétlődő beakadó hang pl. ami jelen van ezeknél a programoknál - például battefield 3-ban] :U

(#93363) ZTE_luky válasza Thunderzolee (#93337) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

igen ykábel is nayon jó ötlet arra nem is gondoltam. miért az a csatlakozó nem szabvány? nem adtak hozzá sjanos.
Ilyenem van
[link]

és hol tudok hozzá adaptert venni?

(#93364) sanyek2 válasza RedCactus (#93361) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sajna összetettebb a probléma.
Próbáltam amúgy.
BIOS-ban működik a billentyűzet, de sem a boot-menüben, sem máshol nem.
Nem tudok újratelepíteni USB-ról, lemezem meg íróm nincs.
Elemet már cseréltem.
BIOS-t átnéztem, semmilyen beállítás nincs erre vonatkozóan.
Ha segít akkor csak a frissítés a járható út.

(#93365) Thunderzolee válasza ZTE_luky (#93363) üzenetére

Mennyi volt ez, mire ideért magyarba?

Nem csodálom, h elfogy belőle a szufla, mire kiszolgálja még a lámpákat is, meg a kapcsolókat.

Itthon nem találtál volna?

Nem tudom hol lehet tápot venni hozzá. :(
Talán bármelyik univerzális adapter meg fogja tenni, ami ad le 5 V-ot, és 5-10 Watt közti teljesítményt.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93366) gee84 válasza sanyek2 (#93364) üzenetére


gee84
tag

Leírás 19. oldalán lévő BIOS beállítás? Onboard Device - USB Keyboard/Storage support enabled-re van állítva? (meg persze akkor már az usb mouse support is)

(#93367) sanyek2 válasza gee84 (#93366) üzenetére


sanyek2
senior tag

:B :B :B

Szégyen és gyalázat!

Köszönöm!

(#93368) Pulsar válasza ZTE_luky (#93363) üzenetére


Pulsar
veterán

nem tudnád le fotózni? Egyébként csecse kis cucc, és jó ez a kapcsolós megoldás is. :)

(#93369) Thunderzolee válasza sanyek2 (#93367) üzenetére

Nahát.. ezt én meg sem említettem, mert biztos voltam benne, h ezek enabled-re vannak állítva. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93370) gg72


gg72
veterán

Az utóbbi pár napban immár harmadszorra fordult elő, hogy a gépem (Win10) "CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION" hibára hivatkozva elkékhalálozott... Korábban egyáltalán nem volt jellmező rá, stabilan működött hónapokon keresztül. Gyanítom, hogy valamilyen frissítéssel együtt érkezett a hiba forrása, mert az utóbbi napokban semmit sem csináltam vele, azon kívül, hogy az első két újraindulás után újra feltettem a windows-t (hibajavítási funkcióval, nem az egész rendszert újra), de az előbb újra behalt. Esetleg valamilyen hardverhiba lehet a háttérben? Hogyan tudnám ezt kideríteni? Amit eddig tudok (eseménynaplóból):


A hiba tehát kb. kétnaponta jelentkezik, teljesen véletlenszerűen.

(#93371) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Kis kerülőúttal jutottam ebbe a topikba, mert céltopikot nem találtam a kérdésemnek :B

Macrium Reflect Free progival készítenék mentést GPT partíciórendszert tartalmazó rendszer SSD-ről.

Itt egy kép a kialakításról:

A képen látható "pipák" szerint két lépésben szeretném a mentést megoldani, hogy az OS-hez kapcsolódó partíciók egyben legyenek mentve, majd a másik (a képen ugye pipa nélkül látható) partíció ettől elkülönítve, külön fájlban.

Mivel GPT a partíciórendszer a C és a hozzá kapcsolódó partíciók visszaállításakor a képen látható jobb szélső SSData nevű partícón lévő mappák, fájlok megmaradnak?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#93372) gozso


gozso
senior tag

sziasztok

lenovo a2010-hez tudnátok ajánlani egy bluetooth headset-et?
mondjuk 5-6k-ig :B

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#93373) sanyek2 válasza Thunderzolee (#93369) üzenetére


sanyek2
senior tag

Én is biztos voltam benne, mert jártam is ott, és át is állítottam.
Lehet hogy közvetlenül utána csináltam resetet, és elfelejtettem átállítani. :/
Konkrétan emlékszem hogy jártam ott, és einable-re raktam.
Na mindegy.

(#93374) #33253120 válasza Thunderzolee (#93352) üzenetére


#33253120
törölt tag

:R Köszönöm, hogy rám gondoltál, de én tudom. Viszont Háromegész14 nem, mert az infód alapján megnyugodva hagyta el a topicot.

(#93375) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Van rá megoldás, hogy a pc-t kontrollerrel lehessen bekapcsolni, mint egy konzolt? A biosban láttam, hogy ps2csatolós (tudom, hogy nem konzol ps2 hanem a csatoló) billentyűzettel van wake funkció, de nekem az kéne hogy leülök megnyomom a gombot a gamepadon és tádám.
Előre is köszönöm.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#93376) ZTE_luky válasza Thunderzolee (#93365) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Thunderzolee:

kb egy hónap, de nem volt sürgős, Mo-n vettem hama-t boltba elromlott egy hónap múlva. Már vagy 3-4-et vettem mindegyik tönkrement, meguntam és vettem egyet neten mondom megpróbálom.

Mondjuk egy ilyen? [link]
És amúgy bármilyen jó? 12V 2A is jó vagy az túl erős lenne neki?

Pulsar

Az oldalon van róla fotó, én csak rosszabb minőségűt tudnék. Mire vagy kíváncsi?

(#93377) Thunderzolee válasza ZTE_luky (#93376) üzenetére

Az USB kapuk 5V-al működnek, nem 12-vel.

Az is jó, amit linkeltél, vagy ez.
De hogy a csatlakozó jó lesz-e, azt nem tudom.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93378) ZTE_luky válasza Thunderzolee (#93377) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké tehát csak 5-ös jó. kösz iszépen!

(#93379) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Remélem még témába vágó lesz a kérdésem.

Univerzális távirányítót TV-hez/Média lejátszóhoz milyet érdemes venni?
Kérdeztem a topicjában, de az sajna halott.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#93380) mezis válasza Predator2 (#93379) üzenetére


mezis
nagyúr

Olyat, amelyik ismeri az eszközök kódját. :DDD
Régebben 3 számjegyű kódot kaptak a készülékek, újabban 4 számjegyűt. De hogy mit az szigorúan őrzött gyári titok ! Miért ? :F (Láttam már olyan kezelési utasítást, amelyik több oldalon sorolta különféle gyártmányú készülékek kódját, de a sajátját sehol sem lehetett találni...)

mezis

(#93381) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Helló Mindenki!
Tegnap délután játék közben beakadt egyszercsak a játék, ismétlődött a játék hangja, aztán elfeketült az egész kép, és ilyen fura "robothang"-ot adott ki a gép [másnéven a neten igy ismerik: buzzing noise].
Hőmérséklet rendben van, most volt tisztitva, új pasztát is most kapott, szóval az kizárva, hogy amiatt volt.
Mitől lehetett? Windows 7 is friss még rajta.
CPU: Overclockolva van, Intel Core 2 Duo-m van E6300-as gyári 2,8Ghz-ről van 3,30Ghz-re OC-va. Lehetséges az, hogy netán nincs elég feszültség beállitva neki? nade, mégis mennyi legyen akkor?
GPU: Nincsen OC-va egy ideje, és tökéletesen üzemel.
Előre is köszi a tippeket! :R

(#93382) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok!

Lökött kérdés, de tableten van lehetőség úgy ténylegesen GPS-t használni, hogy nincs mobilnet és wifire kötve?

(#93383) Pulsar válasza RedHarlow (#93382) üzenetére


Pulsar
veterán

Mobilnet és a Wifi, tehát az internet elérés, csak a GPS fix-et segíti elő, tehát hogy gyorsabban találjon pozíciót, különböző adatbázisok letöltésével.
Természetesen net nélkül is működik a GPS vevő, csak tovább tart(hat) az első pozíció meghatározása.

(#93384) MasterDeeJay

Na most ezt gariba hogyan intézzem?

RaptorX 500as táp és egy új ssd amit másodszor indítottam el win telepítés óta. A gép oldala nem volt rajta, láttam egy szép lángcsóvát majd kitéptem a tápcsatit a tápból és az ssdből bár már későn. A gépnek nem lett baja, más vincsivel megy. Az ssdre rásült a csati egy része. Létezhet hogy nincs a tápban védelem? Ha nem vagyok ott akkor leéghet az egész.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#93385) Qru válasza MasterDeeJay (#93384) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sehogy, ezt az ssd-t nem fogják legariztatni. :( Tápod ha garis azt cserélik de semmi mást nem.

Ezért mondjuk, hogy rendes tápot kell venni és akkor nem történik ilyen.

#nincsbennetarcsi

(#93386) Pulsar válasza Qru (#93385) üzenetére


Pulsar
veterán

én a tápban sem bíznék... nem szeretnek semmit garizni amin "fizikai sérülés" van...

(#93387) Qru válasza Pulsar (#93386) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tápot cserélik ha leégett az nem para. De ez az ssd... kuka.

#nincsbennetarcsi

(#93388) #33253120 válasza MasterDeeJay (#93384) üzenetére


#33253120
törölt tag

Táp gariba, kérni kell állásfoglalást, az ssd-t meg lakásbiztosításra kell dobni.
Lakásbiztosítás általában fedezi ami tönkrement, de ami miatt tönkrement azt nem. Azaz az ssd beleférhet, de a táp nem.
Anno volt egy esetünk. Leégett egy lakáselosztó, kimentünk megcsinálni, ott volt a biztosítós, az mondta, hogy ez az elv. Azaz simán fizettek festésre, takarításra, mosásra, előszoba asztalra ráolvadt műanyag miatt, stb, de a kárt okozó elosztót saját költségén kellett a tulajnak javíttatnia.

(#93389) Melack válasza #33253120 (#93388) üzenetére


Melack
veterán

Ezt jó tudni, köszi!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#93390) MasterDeeJay válasza #33253120 (#93388) üzenetére

Köszönöm mindenkinek! Az ssd-t megpróbálom megmenteni valahogy ha nem jön össze akkor biztosítós. A tápon nincs gari sajnos.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#93391) csimbi82


csimbi82
csendes tag

Sziasztok!

A következő a gépről lenne szó:

alaplap: asus a88xm-a
proci: amd a10 5800k
vga: asus r7 260x 2gb gddr5
ram 2db kingston4gb ddr3 1600
ssd:240gb kingstone
táp: approx 550w

Augusztus közepén lett összerakva win7 van rajta, netezésre, ill. játékra használja faterom, aki Ausztriába melózik így a gépet bizonyos időszakonként utaztatja (kb. 600km). A probléma: a gépet rendesen leállítja, majd a következő bekapcsoláskor jön az ablak, amit szerintem ismertek már a Windows súlyos hiba után helyreállt amit okozhatott hardver vagy szoftverváltozás . Normál módú indítás vagy hibajavítás lehetőség van, ha kiválasztja a normál indítást nem indul el csak folyamatosan újraindítja magát nem áll föl a rendszer, a másik lehetőségnél meg nem javítja ki a hibát úgysem indul. Ma már személyesen is láttam mivel itthon van, a trükk, amivel működésre szokta bírni, ha picit megmozgatja a videokarit és utána elindul, én ma speciel az ssd-ről húztam le kábelt majd vissza és elindult. Fater nem telepít semmit rá, mikor meghozza a lejátszott játékot letörlöm és rakok fel másikat, de mint írtam kb. 4hónapos gép és az elején nem volt semmi probléma vele, nem tudom talán az első utazást követően jött elő, de ez nem biztos. Tudom, hogy ennyi infó alapján nem lehet pontosan megállapítani mi is a hiba én csak a véleményetekre, tippetekre esetleg tapasztalataitokra lennék kíváncsi azért is, mert ma megnézi a gyerek aki összerakta neki a gépet. Telefonban annyit mondott lehet, hogy vírusos. Ingyenes Avg van fent lefuttattam linkelem amit talált és még pár képet amit most találtam talán nektek mondd valamit.

[L:/dl/upc/2015-12/21/516891_owrhxrwqlccvvow5_2_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-12/21/516891_owrhxrwqlccvvow5_2_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L] [L:/dl/upc/2015-12/21/516891_rvaoap6komyhd7su_3_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-12/21/516891_rvaoap6komyhd7su_3_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L] [L:/dl/upc/2015-12/21/516891_yz4yrrv78wyood9y_4.jpg](IMG:/dl/upc/2015-12/21/516891_yz4yrrv78wyood9y_4.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#93392) csimbi82


csimbi82
csendes tag

A többi lemaradt:

http://kepfeltoltes.hu/view/151221/754323442_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/151221/10896283003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/151221/8043397874_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#93393) Vakegérke válasza csimbi82 (#93392) üzenetére


Vakegérke
veterán

Videohardver hibára hivatkozik a rendszer. Lehet, hogy a szállításnál kilötyögősödött a kártya fészke, és nem érintkezik rendesen. A kártyát rögzítő csavar nem laza véletlenül?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93394) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok egy sürgős kérdéssel fordulnék hozzátok!

Megoldható-e a következő?

2 számítógép van a családban a probléma a következő gyakran LoL-ozok és mikor a másik számítógépen videót néznek a neten nekem felmegy a pingem 300 fölé meg lehet -e oldani hogy "A" számítógép 1,8Mb sebességű internetből 1,2Mb-t használjon a másik pedig 600Kb-ot ?

(#93395) SP4C3 válasza MasterDeeJay (#93384) üzenetére


SP4C3
veterán

Úúúú bakker. :/ Részvétem. Ez azért elég durva. :O

Hát de hogyafenébe jött ez össze?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#93396) SP4C3 válasza Gergő170 (#93394) üzenetére


SP4C3
veterán

Üdv. Ha a modemed/routered képes rá (QoS feature), akkor igen.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#93397) Thunderzolee válasza csimbi82 (#93392) üzenetére

Mondanám, h tedd át másik PCI-E slotba a VGA-t, de látom nincs az alaplapon.

Szedd ki a VGA-t, kábeleket húzd le, rakd össze újra a gépet, csavarozd be a VGA-t, (táp) kábeleket ellenőrizd még egyszer.

A képeken se látszik több, mint hardveres hiba. Talán kimozdul a VGA? (tápellátás hiánya?) - bár nem tudom erre Win hogyan reagál, menet közben még sosem húztam le a tápot a VGA-ról.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#93398) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Köszi a gyors választ meg is nézem :)

(#93399) Gergő170 válasza SP4C3 (#93396) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Még 1 kérdés, valahogy meg tudom nézni a jelszavát a router beléptetőjébe? Egyszer megváltoztattam 1-2 éve de nem tudom mi lehet az!

UI: router típusa : ZTE ZXV10 H201L

[ Szerkesztve ]

(#93400) SP4C3 válasza Gergő170 (#93399) üzenetére


SP4C3
veterán

Router reset. :(((

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.