Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93101) Surda- válasza varmi2 (#93100) üzenetére


Surda-
őstag

Koszi

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#93102) Tamas7


Tamas7
tag

Sziasztok. Van egy gigabyte u8300as tv-tunerem. Ezt a gyári vivo alkalmazást használom hozzá, de csak analóg jelet ismer fel holott digitális is jönne. Arra gondoltam, hogy ez a szoftver hibája lehet, mert eléggé elavult. Nem tudtok ajánlani egy jó tv tuner programot? Nekem a media center bejött régen, de az mára sajnos eltűnt. :)

(#93103) pjen válasza Tamas7 (#93102) üzenetére


pjen
félisten

Van rá írva DVB-t vagy DVB-c tuner?Nem ismerem de lehet fizikailag csak analóg.

(#93104) mezis válasza pjen (#93103) üzenetére


mezis
nagyúr

Hybrid. A MinDigTV vételére alkalmas digitális üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#93105) oba


oba
addikt

Help!

Mai napon kétszer játszotta el a gépem/billentyűzetem, hogy egy gomb "beragad", de nem fizikailag... a gép úgy érzékeli, mint ha be lenne nyomva. Először a 6 -os, utána a T betű. Ez a kettő egymás felett van... gondolom valami hardveres dolog lehet? Nem öntöttem le, nem ejtettem le. Egy hónapos mezei usb -s genius billentyűzetről van szó. Gép (win10) újraindítás után a probléma megszűnik. De most 1 órán belül kétszer jött elő, és érdeklődnék, hogy találkoztatok e már ilyennel ill. tudjátok e, hogy mi lehet a gond? Van fent avg, de végigfuttattam az előbb, nem talált semmit, ahogyan a malwarebytes anti-malware sem... akkor gondolom a trójai/keylogger lehetőség kizárva? Egyéb ötlet?

(#93106) pjen válasza mezis (#93104) üzenetére


pjen
félisten

:R Én nem találtam róla semmit. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#93107) mezis válasza pjen (#93106) üzenetére


mezis
nagyúr

Drivert szoftvert esetleg frissítsd.

mezis

(#93108) pjen válasza mezis (#93107) üzenetére


pjen
félisten

Nem az enyém Tamas7 kollégáé.

(#93109) ticibici


ticibici
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyre írom!
Van egy LG LH T6340D házimozi. RCA bemenetére kötött hangnál csak a mélyebb hangoknál hallható recsegés és csak 1, a jobb bemeneten. A bal bemenet teljesen néma. Ezen kívül nem hallható semmilyen hang. Kábel cserélve, csatlakozó rendben. Mi lehet a baj?

(#93110) mezis válasza ticibici (#93109) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a kábeleken volt kimenő hagjel (volt ? :F ), akkor bizony rossz a házimozi. :U

[ Szerkesztve ]

mezis

(#93111) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

1 játékot vadászok az Unokaöcsémnek.
Ennyi segítséget kaptam hozzá.
Meg van egy játék reklám,amiben teherautót lehet átalakítani mindenféle munka géppé.
Tudtok esetleg ebben segíteni, hogy ez melyik, milyen teherautó lehet? :U

:R

(#93112) Gyula84 válasza Surda- (#93099) üzenetére


Gyula84
veterán

nekem asus a4k laptopom volt amd proci, nvidia chipkészlet és ati videokártya :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#93113) philoxenia válasza forras2 (#93111) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#93114) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Hali. Barátom nemrég felrakta a win7-et. Olyan problémája van hogy a proci 100-on megy ha pl egy firefox-ot megnyit. Ha bezárja akkor is 80-100% között ugrál a processzor használata, pedig nem fut semmi neki.

Gépigény szerint normálisan futnia kellene a gépén, hiába nem "erőmű".

CPU: AMD SEMPRON 2.2GHz
GPU: ASUS GEFORCE 210
RAM: 2X2GB DDR2 800MHz
LAP: MSI MS 7309

Ja és még van egy kis gondja a hanggal is.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#93115) dragonfx


dragonfx
veterán

skacok van olyan topik ami a kémprogram eltávolítás spyware progik eszmecseréje vírusirtás témakörével foglalkozik? mert én nem találók ilyet.egyet ami le van zárva.

szerintetek melyik antispyware progi a legjobb mostanság?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#93116) #65675776 válasza dragonfx (#93115) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vírusirtó topic
Vírus a gépben!

Szóval nem igazán van elrejtve, vagy félrevezető címmel megáldva.

[ Szerkesztve ]

(#93117) dragonfx válasza #65675776 (#93116) üzenetére


dragonfx
veterán

köszi én úgykerestem kémprogram, spyware. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#93118) #65675776 válasza dragonfx (#93117) üzenetére


#65675776
törölt tag

Érdekes, mert van ilyen topic is: Kémprogramok - Spyware - Adware

Lehet csak az a probléma, hogy túlzottan pontos kritériumot adtál meg. Feltéve ha beírtad vesszővel elvélasztva a két szót, ahogy a hsz-odban is.

[ Szerkesztve ]

(#93119) mezis válasza BlackDevil (#93114) üzenetére


mezis
nagyúr

A Win már csak ilyen. Telepítés után szinte minden erőforrást lefoglal a frissítések tetű lassú letöltéséhez. pár nap, pár hét és végez. :K
(Miért ? Talán direkt, nehogy megtudd, hogy mit művel... :F )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#93120) BlackDevil válasza mezis (#93119) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Ha jól tudom, akkor az update ki van nála kapcsolva... :U

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#93121) mezis válasza BlackDevil (#93120) üzenetére


mezis
nagyúr

Task manager, Process Explorer, Process Hacker 2.

mezis

(#93122) #65675776 válasza BlackDevil (#93120) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ilyen hibákat sok esetben egy nem megfelelő driver okozza. Ha a Perfomance Monitor-ban azt látod, hogy a nagy terhelést a Deferred Procedure Call nevű folyamat okozza, akkor ez a helyzet. MEg kell keresnetek melyik driver okozza a hibát, és vagy azt lecserélni, esetleg magát az eszközt helyettesíteni mással.

Tippre egyébként a hálózati vezérlőt mondanám, azoknak a drivere tud ennyire beakadni. Integrált letilt, PCI-os kártyát telepítetek, és szinte biztosan elmúlik. Akár egy legalja 3-500HUF-ért beszerezhető RTL8129 chipes is megfelel.

(#93123) Xarina


Xarina
aktív tag

Az mitől lehet, hogy anyám gépén megáll az óra, ha le van kapcsolva a gép az áramról? Kicseréltem az elemet, de az nem segített. Az összes beállítás megmarad, csak az óra nem jár addig.

(#93124) mezis válasza Xarina (#93123) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl. a cserélt elem sem ad ki 3V-ot. Megmérted ? :F

mezis

(#93125) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok!

ATX házat keresek 15 körül, semmi extra nagy, hűtő,stb. nincs a gépemben:
A konfigom Asrock 880G Extreme3, AMD Athlon II™ X4 640 AM3,Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 4GB CL9 (Kit of 2) XMP, Chieftec 400W tápegység APFC (CTG-400-80P)
Ezen kívül egy dvd író,két vinyó van benne és most szeretnék egy Intel 535 Series 2.5"SSD-t., azt szeretném,ha ennek is lenne helye.
Az összefoglalót olvasgatva a Zalman Z3 plus és a LC POWER Gaming 975B tűnik szimpatikusnak.
Mindkettőben van SSD hely? Nagyon nem vagyok otthon a dologban :B Jó lenne,ha nem kéne külön még keretet vennem.
Szerintetek melyik a jobb választás? Esetleg van-e jobb választás?
A csendesség fontos szempont. Köszi

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#93126) Vakegérke válasza Surda- (#93125) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Ha esetleg nincs 2,5"-os hely a gépben, beépítő keretet lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93127) Xarina válasza mezis (#93124) üzenetére


Xarina
aktív tag

Sajnos nem tudom mivel megmérni. Viszont tejesen új elem, vagy az nem számít? Illetve ha az elemmel lenne a gond, akkor nem felejtené el a beállításokat vagy az időt?

(#93128) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ha valaki meg oszt velem szerkesztésre, vagy megtekintésre egy fájt Google Drive-on, akkor a tulajdonos azt látja ha letöltöm?
Kap róla értesítést, vagy megnézheti valahol?

(#93129) Vakegérke válasza Xarina (#93127) üzenetére


Vakegérke
veterán

Új elemmel nem szabad elfelejtenie az időt, BIOS beállításokat. Lehet, hogy döglött az elem, amit vettél.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93130) Xarina válasza Vakegérke (#93129) üzenetére


Xarina
aktív tag

Pont ez az, hogy az új elemmel (de a régivel sem) felejt el semmit. Megmarad minden beállítás. A gond az, hogy anyám a gép használata után kikapcsolja a számítótógépet és lekapcsolja az áramot is. Mialatt a gép nem kap áramot, addig nem jár a gép belső órája. Miután áram alá helyezi a gépet, az óra megy tovább. Tehát ha egy hétig nincs bekapcsolva a gép, akkor legközelebbi bekapcsolásnál az előző heti időt fogja mutatni. Miközben év, hónap megmarad, de a bios összes beállítása is.

(#93131) zka67 válasza Xarina (#93127) üzenetére


zka67
őstag

Szia, vagy tönkrement az óra kvarc.

Pl.: A kép bal alsó sarkában az elemtől egy picit jobbra felfelé van a piros csatlakozótól balra, azzal párhuzamosan.

(#93132) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Nagyon bosszantó, és sehol nem találok megoldást:
ha készenlétből feléled a gép (Asus x550jk) akkor az egér nem reagál (genius maurus) mi lehet ennek az oka?
Az energiatakarékossági beállításokkal babráltam már, eszközkezelőben kikapcsoltam az energiatakarékossági leállítást, de nem segít semmi...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#93133) =HG= válasza $p@rr0w (#93132) üzenetére


=HG=
addikt

USB-s, akkor biosban be kell állítani, hogy usb-ről is "feléleszthető" legyen a gép.

(#93134) mezis válasza Xarina (#93130) üzenetére


mezis
nagyúr

Új elem. Mennyire új ? Mikor gyártották ? Ami elem kikerül a gyártó sorról, az mind jó ? :F
Nincs 2 eFt egy multi méter. Ma már nem hiányozhat egyetlen háztartásból sem.
talán a szomszédnak van.
Volt már olyan elemem is, aminek a feszültségét 1.5V-nak mutatta a 10MOhmos terhelést jelentő műszerem. Aztán amikor bekerült a helyére, 0V-ra esett a feszültsége. Valami miatt nagyon megnőtt a belső ellenállása.

Nekem már többször adtak úgy készüléket, hogy most tettek bele új elemet és nem működik.
Nem volt jó az elem. Azt nem tudom mitől. A műszerem meg nem hazudik....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#93135) $p@rr0w válasza =HG= (#93133) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszi, de nem találok ilyen opciót, elég szegényes a bios, a num lock bekapcsolását se lehet beállítani.
Amúgy nem az a léyneg hogy az egér felélessze a gépet hanem hogy működjön, úgy értem a nem reagált hogy egyáltálán semmit nem csinál amíg ki-be nem csatlakoztatom.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#93136) toza válasza $p@rr0w (#93135) üzenetére


toza
senior tag

iktasd ki hyber.sys-t .nincs tobb kesszenlet..googleba hyber.sys off..

szegyen a futas,de faraszto...

(#93137) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudom Powerpointban egyszerűen megoldani, hogy egyszerre változtassak meg minden betűtípust az összes dián?Ez a nagyon új metro sítlusú office van.
Köszi

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#93138) #65675776 válasza toza (#93136) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legyen inkább hyberfil.sys. Egyébként nem olyan bonyolult a parnacs sem a kiiktatásához. Kell hozzá mindössze egy darab rendszergazdai jogokkal indított parancssor, ott pedig beírni, hogy:

powercfg -h off

Egyébként ettől még lesz készenlét, csak hibernáció nem.

(#93139) 1m1s


1m1s
tag

Helló!

Mivel tényleg nem tudom már, hogy mi lehet a baja a gépemnek ezért bízva bennetek ide teszem fel a kérdésem.

Adott egy I5 2400, GTX 660, 8 giga ram-os gép.(Nincs húzva rajta semmi)
Rengeteg játéknál (DayZ standalone, Arma 3, GTA 5) körülbelül 15 perc után élvezhetetlenné válik a játék annyira elkezd szaggatni.Előtte úgy megy mint a vaj.Csak a játék újraindítás segít a problémán.

Vinyó 100% kondícióban van, a videómemória sem telik meg, a VGA hőfok max 55 fokra megy fel.Processzorral voltak gondok, az 80-85 fokra is felment, de lecseréltem a hűtést és már az sem megy fel 60 foknál feljebb, tehát ezt is kilőttem mint hibalehetőség.

Mi az amit meg kellene néznem, mint potenciális hibalehetőség?
Előre is köszi a helpet!

(#93140) $p@rr0w válasza toza (#93136) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ezen kívül nincs más megoldás? :( Mert azért ez nem a legkellemesebb így.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#93141) zizi7229


zizi7229
tag

Sziasztok!

sajátos kérdés, nem is értek a témához, lehet a topik se jó.....szal: :)

adott egy Samsung 32"-es 4-es szériás led TV, aminek az itteni verzójára sajnoos nem fért fel egy elb...ott jack kimenet....szóval valahogy a gyári hangszóróiba menő jelből szeretnék kivezetni egy jack-et viszont mekkora ellenállást kellene beiktatnom kb? Egy 6383-as Vidi erősítőre kötném rá

remélem nem irtam nagy f..ságokat...

:R

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#93142) zizi7229 válasza 1m1s (#93139) üzenetére


zizi7229
tag

bios átnézés, reset, win reinstall....

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#93143) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv!

Hoztak hozzám egy p4-es gépet (xD) kisebb ráncfelvarrásra, de megakadtam.
A biosban tudom használni az usb-s billentyűzetet, de ha továbbmegyek, nem. Úgy értem kéri a megerősítést a windows werzió kiválasztásához, és indításához, ami nem, nagy gond, mert visszaszámol, és egy rendszer van a vinyón.
Viszont mivel megszakadt az áramellátás, felajánlja a win indítási javítást. Alatta a normál módú indítás opciója, de nem tudom kiválasztani, mert nem érzékeli a billentyűzetet.
Amikor újabb visszaszámlálás után elindul az indítási javítás, nem tud semmit csinálni, lefagy.
Most épp arra készülök, hogy újratelepítsem, de csak usb-ről tudom, mert egyetlen lemezem sincs.
Van ötletetek, miért nem használható a klaviatúra bios után?
Átböngésztem, a biost, de nem találtam erre utaló opciót.

(#93144) sanyek2 válasza sanyek2 (#93143) üzenetére


sanyek2
senior tag

Esélytelen. Nem tudok léptetni a boot menüben.
Mindenképpen meg kell oldani, hogy érzékelje a billentyűzetet.

(#93145) zizi7229 válasza sanyek2 (#93144) üzenetére


zizi7229
tag

ps2?

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#93146) sanyek2 válasza zizi7229 (#93145) üzenetére


sanyek2
senior tag

Próbálnám, ha lenne. Egyetlen ismerősömnek sincs.
De amúgy a biosban miért érzékeli? Eleve be se kéne tudnom hozni a biost.

(#93147) pjen válasza sanyek2 (#93146) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell komplett bill,lehet kapni USB ..PS2 átalakítót.

(#93148) mezis válasza sanyek2 (#93146) üzenetére


mezis
nagyúr

BIOS-ban nincs valami beállítási lehetőség az USB port éledésére ?

mezis

(#93149) sanyek2 válasza mezis (#93148) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sajnos nincs. Legalábbis én nem akadtam nyomára. :( :O
Én is bios beállításra gyanakszom, de vagy egy tucatszor átnéztem átállítgattam, reseteltem, és nincs változás.

(#93150) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Van 1 Logitech G430-as fejhallgatóm, és a hozzátartozó USB-s hangkártya.
Ha bejelentkezek TS3-ra (Teamspeak3) akkor sehol nincs hangom, csak a TS-en. Se böngészőben, se a játékokban sehol sem. Ha kilépek a TS-ről, akkor minden jó.
Ebből kiindulva a TS beállítással lehet vmi gond. De vajon mi? Egyszerűen nem tudok rájönni, és nagyon idegesítő ez a hang nélküli mód!
Esetleg nincs vmi ötletetek, hogy mi lehet a gond? :U

:R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.