Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141851) Create. válasza Rowon (#141850) üzenetére


Create.
addikt

Mindenem eredeti, akkor vettem elsőnek egy évig mcafee-t (ez meg a vs code-ot nem szerette, emiatt lejárat után avast premiumot vettem), amikor még kiderült, hogy a 10, 11 gent érintette a win defender magas procihasználat és ezzel így ki lehetett váltani (a throttle stop prgramot meg nem akartam nyomkodni állandóan). De akkor lehet törlöm a francba. Mondjuk a vpn jól tud jönni, ha olyan szerver tilt le, amihez nincs hozzáférésünk, hogy feloldjuk azt és nincs idő megvárni a feloldást vagy nem érjük el az üzemeltetőt.

De nem biztos, hogy ez okozza, csak így visszagondolva azután jött elő ez a gond, de lehet más driver is a ludas (pl vga driver, bár azt akkoriban visszaállítottam korábbi verzióra, de nem oldotta meg).

[ Szerkesztve ]

(#141852) Cs1csó válasza Create. (#141849) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Avast free van a gépemen de nem csinál ilyet, natív 64 bites program, rendszeresen frissítik az egyik legjobb ingyenes alternatíva.

Nyilván eltávolíthatod, és tesztelheted úgy a gépet ha az okozza akkor nem teszed vissza.
Ha jól értem ez egy fixen megjelwnő hiba tehát könnyen kizárható mi okozza. Nem tzdom mi indul a rendszerrel együtt de akár isőlegesen is letilthatnád.(pl. torrent kliens stb. )
Egy ilyen módosítás után azért legyen egy restart.

(#141853) Create. válasza Cs1csó (#141852) üzenetére


Create.
addikt

A gondot az okozza kizárás terén, hogy 1-2hetente van egyszer ilyen hiba. Az szerintem biztos, hogy nem hardveres probléma. A slack, avast, avast vpn, radeon szoftver indul el, más nincs a gépen, ami a rendszerrel indulna.

(#141854) Rowon válasza Create. (#141851) üzenetére


Rowon
veterán

Nem kedvelem az Avastot, mert nem egy megbízható cég és a kommunikáció a felhasználó felé is hagy némi kívánnivalót. Küldi ezeket az idióta ijesztgetős értesítéseket, hogy arra ösztönözzön, fizess elő náluk... A másik ezek az adatbotrányok: [link]

Ha már mindenképpen fizetős vírusvédelmet akarsz, akkor az F-Secureról jókat írtak a Vírusirtós topikban.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#141855) BitRider válasza Create. (#141851) üzenetére


BitRider
aktív tag

Semmi relevanciája annak, hogy mi eredeti és mi nem. Egy szoftverkörnyezet attól még lehet kókány, hogy mindenért fizettél is...

Első körben uninstalláld azt a szart a VPN-nel együtt és nézd meg, hogy úgy milyen a rendszer! Eleve az az első, amit leszedek a McAffee és társaival együtt, ha egy gép rendberakásáról van szó, főleg HDD-n. Mondjuk ez ritka eset, mert inkább bottal se piszkálom és egyből megy a partíció delete...

Ha jó, probléma megoldva és egy gépet fogó vacaktól legalább megváltál. Habár a 11-el nem siettem volna úgy, katasztrófa egyelőre. 2 évig még biztosan jó a 10.

[ Szerkesztve ]

(#141856) Create. válasza BitRider (#141855) üzenetére


Create.
addikt

De a 13gen proci miatt már érdemes a win11. De mint írtam win10-el is ez volt a gond. Annyi relevancia van, hogy nem crackelt vackok vannak a gépen.

Letöröltem egyébként az avastot is meg a vpn-t is, aztán ha 1hónapig nincs gond, akkor valószínűleg ez okozta. Ha nem, akkor viszont már nincs mit. Egyébként kingstone fury renegade pci-e 4 van a gépben 1+2Tb. Gyorsasággal nincs gond, meg amúgy semmi mással sincs, csak ezzel az időnként fekete képernyővel winbe lépés után.

(#141857) Doky586 válasza Create. (#141856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

időnként fekete képernyővel winbe lépés után
ctrl+alt+del és feladatkezelő futtatása, abból pedig az explorer.exe a windows könyvtárból..

(#141858) Create. válasza Doky586 (#141857) üzenetére


Create.
addikt

Próbáltam régebben, de nem reagált rá. Csak a reset gomb segít, hibanaplóban meg csak annyi volt, hogy nem megfelelő leállás történt, ami reset miatt volt.

Kerestem googleben, ami tippek voltak, azokat próbáltam már, de nálam nem működtek.

[ Szerkesztve ]

(#141859) modflow


modflow
veterán

Az alaplapom oldalán látom van új BIOS.
AMI BIOS7D41v2F

Description:
- Updated CPU uCode.
- Updated Secure Boot mechanism.
- Updated OC Auto rules.
- Intel APO function optimized.
- ME Firmware ver: ME_16.1.30.2264 (download)
- ME Firmware update SOP

Mi ez az utolsó ME Firmware?
Ezt külön kell letöltenem, frissítenem?

[ Szerkesztve ]

(#141860) HoaryFox válasza modflow (#141859) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Intel Management Engine, átlagfelhasználónak nincs semmi jelentősége.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#141861) modflow válasza HoaryFox (#141860) üzenetére


modflow
veterán

De ezt az alaplap bios frissítése tartalmazza, vagy ezt külön kell windows alatt frissíteni?
Sőt a BIOS az az alaplap biosát frissíti.
Ez az ME milyen hardver firmware-je?? :F

(#141862) Cs1csó válasza modflow (#141861) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olvasd el: [link]

(#141863) BitRider


BitRider
aktív tag

[ Apple live photo > sima fotó konvertálás ]

Sikerült végre rájönnöm az Apple nyakatekert logikája alapján, hogy a beállításokban előbb BE kell kapcsolni azt, hogy megjegyezze a live beállítást a fényképezésnél, majd a fényképező appnál kilőni azt, és így nem csinál fölöslegesen nagy képeket. Ez így oké, legalább az új képek már rövid videók nélkül rögzülnek – remélhetőleg.

Van viszont vagy 1600 kép, ami live módban lett fényképezve, és ugyan a Photos-ban mindet kijelölve ki lehet kapcsolni a live lejátszást, de ez a fájlokból nem tünteti el a fölös adatot. Tehát ha visszakapcsolom a live módot, akkor ismét lejátszhatóak. :W Konkrétan csak a play gombot tünteti el ezeknél a letiltás, semmi mást nem csinál.

A cél az lenne, hogy a tárhely foglaltságán csökkentsünk, így a kérdés, hogy miként feldolgozhatók a képek úgy, hogy a fölös adatok ténylegesen eltűnjenek? Másoljam át Win-es gépre mindet és nyomjak rájuk egy konvertálást, majd vissza? Persze ez is csak akkor megoldás, ha a képkonvertáló nem borul fel a speciális fájltípustól.

Egy megoldást láttam eddig, hogy duplikáljam sima fotóként a live-okat, majd a live-okat lehet törölni, de nem akartam felborítani mindent ezzel és itt is csak remélhetem, hogy nem cseszem el a műveletet, hogy aztán egyesével kelljen mindent ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#141864) Doky586 válasza BitRider (#141863) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Másoljam át Win-es gépre mindet és nyomjak rájuk egy konvertálást, majd vissza?
Igen.
Mi a formátum másolás után?

[ Szerkesztve ]

(#141865) BitRider válasza Doky586 (#141864) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem néztem. Végül ez lett: duplikáltam sima fotóként a live-okat (275 darab volt csak), aztán töröltem csak a live-okat. A kukát ürítettem. Érdekes, hogy nem lett sokkal kisebb a tárhely felhasználtsága.

(#141866) Vorontsov


Vorontsov
tag

Kedves fórumtársak az én tudtom és akaratom nélkül csináltam valamit amiről nem tudom mi a megoldás rá:
Fogta a fénykép nézegető és úgy gondolta milyen jó rádobott egy napszemüveg effektet,hogyan tudom visszaállítani ne legyen ott az effekt és olyan legyen mint a baloldali paintba,ilyen legyen a fénykép nézegető is?

(#141867) Borisz76 válasza Vorontsov (#141866) üzenetére


Borisz76
veterán

Tedd fel az [https://www.irfanview.com/] -t.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#141868) Vorontsov válasza Borisz76 (#141867) üzenetére


Vorontsov
tag

Néztem azt a programot,volt olyan apu-s gépből kivettem a vga-t és kábelt is cseréltem és visszarendeződött a dolog,közben csináltam egy rendszer frissítést amit nem tudok kitörölni.A mostani gép nem apu-s így ezt nem tudom vissza rendezni.Az is egy megoldás amit mondtál,de erre a mai napig nem tudom mi okozza ezt a jelenséget,azért köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#141869) Csupingo válasza Vorontsov (#141866) üzenetére


Csupingo
veterán

Ilyen infóim vannak ezekről az esetekről: "Szóval továbbra is a színkezeléssel, színprofillal van a gond és azt kell átállítani sRGB IEC61966-2.1-re, akit ez zavar."

https://www.thewindowsclub.com/windows-photo-viewer-applies-yellow-tint-background-to-images?expand_article=1

https://www.youtube.com/watch?v=C2UTyzfdHQY

"A neten található információk között volt egy olyan, hogy az éjszakai fényt kapcsoljuk be majd ki és ezt követően indítsuk újra a gépet."

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#141870) Vorontsov válasza Csupingo (#141869) üzenetére


Vorontsov
tag

Köszi megpróbálom amit írtál...
Jó lett köszi még-egyszer. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#141871) BitRider válasza Vorontsov (#141870) üzenetére


BitRider
aktív tag

Normális képnézegető amúgy is kéne, de ott sem árt ellenőrizni a színkezelést. Ajánlott az IrfanView és a FastStone.

IrfanView vagy a FastStone Image Viewer. Érdekességképp: megjelent az ImageGlass új verziója, ami egyszerűbb, modernebb felületű, ám durván sok kiterjesztést ismer a legújabbakkal, sőt animáltakkal együtt. .NET 8.0 kell hozzá. Elég komoly nézegető, de egy kicsit lassabban nyílik, mint az Irfan.

[ Szerkesztve ]

(#141872) Vorontsov


Vorontsov
tag

Köszi a választ én a múltkor nem találtam meg rá a megoldást.Csupingo itt felsorolta őket így most már a régi lett. :R
Múltkor a processzor kérdésekben beírtam a proci szabályozást nem találtam meg a biosban.
Szerettem volna optimális teljesítmény mellett fogyasztást, ha netre használom kisebb legyen, ha játékra meg több.
Energiabeállításokban találtam meg a maximális processzor frekvencia néven itt a HZ-et lehet beállítani 2400-ra levettem,összesen netezéssel-pc használat-monitor és hangfal együtt 60-70w között 1.3 kWh egésznap ha megy,játéknál meg felveszem. a célom mindig a napi maximum megtartása(1.3-1.5 kWh) és ennek a minimalizálása.

Ez az a bontatlanságot igazoló matrica amit hiányoltam
Gyárban ezt teszik rá:
[link]
A bolt milyen jogon nyitogatja ki és veszi ki a tartozékokat úgy hogy nem is válaszol rá a kérdésemre 2023-ban-vicc, hogy ilyeneket megcsinálnak.
Internetes vásárlásnál 14 nap bármikor kicsapom az asztalukra,az ő terméküket és kötelesek visszaadni a pénzemet.
Én a firstshop.hu-tól többet nem vásárolok. Nekem a driverek miatt van rá szükségem.A letöltöttek nem minden esetben jók.2017-18 -as bejegyzéseket olvasva sem egyéb topikokban elég rossz véleménnyel vannak az emberek,friss rendszer telepítésekor lehet csak megfelelően alkalmazni,ha letörlöd és újratelepíted használhatatlanná válik.Olvastam még olyat is biosfrissítéssel létre lehet hozni hasonló,ezt a funkciót amiben tudom szabályozni a pcu-t.
Cpum-nem támogatja a ryzen mastert valahol olvastam.
ryzen 5 4500 a típusa neki,el se indult.
Gigabyte centerben letöltöm újraindul és újra letöltené.
Revoban megnéztem mi lehet verziók közötti különbség:32 bitesnek látam.
Amúgy az is érdekes hogy a VGA RGB-je se jó neki. sem az easy tune amiben lehetne eszközölni beállításokat,mostmár meg se tudom nyitni,nem indul el vagy blokkolja valami az elindulását.Majd egy másik rendszernél megpróbálom ismét.

Kész téboly ami itt van.
Sprinter futárszolgálat széttépve hozta ki a dobozomat,amit szóvátettem és a hírközlési hatóságot stb emlegették....
Lagunapizzánál meg 3-4 feltét lemaradt a pizzáról.
Cukormentes kóla helyett cukrosat hoztak ki-narancslé helyett meg almalevet....
A lényeg hogy fizessél,az hogy mit kapsz az egy másik dolog.

Semmit nem irkáltam volna az oldalra" Hú.. egy kicsit megpróbálhatnád tagolni a mondataid." tagoltabban érthetőbben stb...normál esetben,ezeket a dolgokat már nem tudom hová tenni.
Itt ez a normális ebben az országban.
Az egyik futárnak a borravaló volt a baja én dolgoztam és anyámnál játszotta el.
1500 volt a szállítás 500 a utánvét 200-ft valami kezelési költség és azt mondja anyámnak de ki van számolva ez a pénz mert annyit adtam oda amennyibe kerül,Puzsér videó borravaló,ez a véleményem nekem is róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#141873) Rowon


Rowon
veterán

Hali,

Van különbség az között, hogy egy CD-t/DVD-t milyen operációs rendszerről írok ki? Pl. Win XP-ről vagy Win 10-ről, esetleg egy régebbi Linuxról (Debian 6)? Befolyásolhat-e ez bármit az írás minőségén vagy a használhatóságon?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#141874) BitRider válasza Rowon (#141873) üzenetére


BitRider
aktív tag

A programok közt lehet esetleg különbség, hogy melyik mennyire ismeri fel a meghajtót illetve az adott optikai lemez által támogatott sebességeket. Meg nem árt, ha nem 10 ezer éves és nem poros belül a meghajtó.

Win-en az AnyBurn Free-vel nem nagyon tudsz melléfogni. Alternatívaképp ott van még a CDBurnerXP. Ez a kettő olyan, amit frissítettek is az elmúlt időkben és megbízhatónak számítanak. A Nero-t és az ImgBurn-t nem szabad már előhúzni, ahogy az XP-t és ennyire régi Linuxokat sem. Írás szempontjából sem lenne előnyük, meg ha belegondolsz, ha nem tudod aktuális rendszeren írni őket, akkor a visszaolvasásukkal is gond lenne.

Azt is érdemes lehet átgondolni, hogy mennyire kell neked optikai lemezekkel szórakozni 2023-ban..

[ Szerkesztve ]

(#141875) Doky586 válasza Rowon (#141873) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan mit is akarsz?
- Mp3 cd
- win telepítő iso
- cdda + cdtext
- sokszor írható dvd+r udf lemez
stb

(#141876) Rowon válasza Doky586 (#141875) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Adatlemez leginkább. Van egy régi, de jó minőségű DVD íróm, Superwritemaster a típusa (szerintem Samsung lehet az OEM, de nem tudom). PATA + Molex kábeles. Lényegében egy DDR2-es gépbe tudom beszerelni, de azzal még vígan elmegy egy 32 bites Debian 12 is, Windows XP-t már lehet nem erőltetném.

A kocsimban egy CD lejátszó van, annak írnék ki MP3 lemezeket és régebbi rendszerekhez is írnék még ki telepítő CD-ket.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#141877) Doky586 válasza Rowon (#141876) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Windowsban win7 óta van normális író képesség, XP már felejtős.
Attól függ mit tud a kocsi CD lejátszója. Ha csak a ISO 9660 at ismeri akkor a CDBurnerXP a jó választás, ha viszont a UDF multisession lemezt is akkor a win beépített formázója is elegendő az mp3-ak felmásolásához. Ki kell próbálni, gyári leírások nem térnek ki az ilyen részletekre.

Teleppítő iso-hoz meg bőven elegendő a win beépített eszköze. [link]

(#141878) Marci112233 válasza BitRider (#141874) üzenetére


Marci112233
őstag

Mi a gond a Nero-val? Kb fél éve hogy szedtem le a 12-es verziót a szomszéd számára illetve magamnak is mert vettem egy külső írót ha netán kellene valamit írnom. A szomszéd azóta több lemezt is írt vele probléma nélkül. Jómagam csak kipróbáltam újraírható CD és újraírható DVD-vel és probléma nélkül működött, és nem volt hibás írás egy sem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#141879) mezis válasza Rowon (#141873) üzenetére


mezis
nagyúr

Gyengébb hw., op. rendszer esetén csak a CD író fusson, mert "lekésheti" az olvasztást (égetést.)
Írási sebesség: én mindig a legalacsonyabbal írom. Olvastam már évtizede megírt CD-ről is. Gagyi, ...gazdaságos CD-ről meg csak ezt-azt tudtam leolvasni pár év után.
Ma is Win7 alatt, a Nero egy régi verziójával írogatok.

mezis

(#141880) BitRider válasza Marci112233 (#141878) üzenetére


BitRider
aktív tag

Teljesen indokolatlan bloatware az említett portable szoftverek helyett. Sőt, a Nero magát a bloatware fogalmát alapozta meg anno. Nincs ma már előnye, hogy egy írásért bármit telepíteni kelljen. Azóta abból élnek, hogy a kezdetekben nem voltak minőségi író programok, ma meg már a winbe épített megoldás is elegendő sokszor. Ugyanaz a hülye megszokás, mint amikor hulladék Daemon Toolt-t telepít valaki a Win 10-re, mikor az nem is kell semmi az ISO-k mountolásához (arról nem is beszélve, hogy a kategórián belül is vannak jobbak).

[ Szerkesztve ]

(#141881) betyarr


betyarr
veterán

adott egy munkahelyi win 10-es gép.a onedrive-nak a privát fiókom van beállítva.úgy adódott,hogy most jó lenne, ha a munkahelyi (vállalati) onedrive-ot is tudnám használni. mindez,persze akkor lenne az igazi,ha mind a kettőt lehetőségem lenne használni (szinkronizáció) egyszerre, nyilván más-más dolgok mentésére. mintha úgy rémlene,hogy erre van valami megoldás egy külön alkalmatzás személyében. tudnátok ebben segíteni? :R

(#141882) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok.
Feltöltöttem a Google Drive-ra mp3 zenéket. Kértem letöltési linket, ezt: https://drive.google.com/drive/folders/1enkOWWQ3GN-DEiGUw7_p0-Jc2webdpPg?fbclid=IwAR33bQNzAuTxXv76jfSeg_wf18jgSHG8U3HjxepNL-8PWFr7ebCNDEkJdGk

De nem tudja más letölteni a zenét. Mi lehet a baj? Segítsetek. Nagyon fontos lenne, hogy meg tudjam oldani, hogy más is le tudja tölteni ezeket az mp3 zenéket.
Köszi a segítséget.

(#141883) Doky586 válasza ph2012 (#141882) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a 'link' saját magadnak való. Helyette használd a 'megosztás'-t.. :K

(#141884) norby91 válasza ph2012 (#141882) üzenetére


norby91
tag

Ezt állítsd be az mp3-as mappára a megosztási beállításokban.

Nem kell google fiók se és le lehet tölteni.

(#141885) BMS


BMS
őstag

Hali
Most frissítettem Windows 11-re,az aláírásom oldaláról leszedtem a Lan,Chipset,Audio frissítéseket. A chipsettel kezdtem volna(AMD ryzen 5600x) de amikor elindítom akkor egy kis fehér ablak felugrik(többször is) mintha nem találná a fájlokat.
Előtte ezeket frissítettem de a win10-es verzióval,a 11-esnél csinálja.
Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#141886) BitRider válasza BMS (#141885) üzenetére


BitRider
aktív tag

Mármint az alaplapod oldaláról szedted le ezeket? De mi az alaplapod? Ez alapán nem tudjuk, hogy mire és mit telepítettél. Írj légyszi típusokat és linkeld, hogy miről beszélsz, mert ez így kontextus nélküli.

[ Szerkesztve ]

(#141887) BitRider válasza BitRider (#141886) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jah, meg a rendszer 10-ről lett felfrissítve? Az újabb driverek mindkettővel kompatibilisek, ezért nem is feltétlenül lett volna update az update. De lehet, jobban járnál egy friss Win 11 telepítéssel (már ha egy kicsit mazo vagy és nem elég a 10-es).

[ Szerkesztve ]

(#141888) modflow


modflow
veterán

Bios-t frissítettem az alaplapon.
Most egy gamepass-os játék se indul el PC-n.
Azt írja, nem sikerül beléptetni az xboxlive-ba.
0x80004005
Hogy lehet ezt megoldani?

(#141889) BMS válasza BitRider (#141886) üzenetére


BMS
őstag

Msi b550 tomahawk lap. Az oldaláról szedtem le először Win10-es verziót,és utána lett frissítve win11-re. És ugyab úgy a lap oldalán leszedtem ugyan azokat csak a 11-es verzióval és amikor az Amd chipset-et akartam frissíteni akkor dobta be a hibát.
Tegnap még arra volt időm,hogy a legújabb biost feltegyem és az msi center feldoba a frissítéseket de a status az volt,hogy installed.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#141890) Redplee


Redplee
senior tag

Sziasztok. Egy érdekes jelenséget tapasztalok néha, vajon merre induljak hibakereséssel?
Néha, random, egy másodpercre, a kijelző egyes részein fekete pixelek jelennek meg. Pl a fél képernyő ilyen kockás lesz, de csak egy pillanatra. Jellemzően akkor, ha az egérrel pl görgetek fel vagy le. Ritkán, mondjuk napi 1x van ez és amúgy semmilyen problémát nem okoz mert csak arra a pillanatra ilyen amikor elkezdtem a görgetést.
VGA-ra gondolnék alapból, de lefuttattam már rajta mindenféle teszteket (RTX3070 egyébként) és a stressz teszteket simán hiba nélkül hozza.
Csináltam a windows gyári memória tesztelésével memória tesztet is, teljesen OK... Hardver változás nincs a gépben, évek óta nem került be semmi új.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#141891) anonymus89 válasza anonymus89 (#141796) üzenetére


anonymus89
addikt

csak hogy itt maradjon emlékeztetőül miért nem tudtam frissítésesek telepíteni: visszaállítottam alaphelyzetbe és tovább nyomozva az volt a probléma, hogy nem futott a Background itelligent Transfer Service
"It looks like an issue with your BITS service. Press on Windows + R keys, type in services and press on Enter. Find the Background Intelligent Transfer Service in the list.
What is its current state/status?
If you right-click on it and select Start, does it works?"

És láss csodát már magyar nyelv is van.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#141892) BMS


BMS
őstag


Ezt a hibát dobja be.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#141893) butch3r válasza BitRider (#141845) üzenetére


butch3r
senior tag

köszi, sajna elvileg még hasonló infót se talált outlookban (a linkelt cikk 7 éves, azóta outlook generációk és win is változott).

(#141894) trog válasza BitRider (#141833) üzenetére


trog
csendes tag

Köszi, meglett a bűnös :)

(#141895) BitRider válasza trog (#141894) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nna, de.. áruld már el nekünk is, ez így nem ér. :D

(#141896) total90


total90
veterán

Hali,

Tudnátok ajánlani egy amerikai rendeltetésű BackUp szolgáltatót, akinél OneDrive, SharePoint és Exchange backupot tudnék készíteni? Amazon, Google és Microsoft nem játszik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#141897) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Üdv! Lehet bekapcsolt számítógéphez monitort csatlakoztatni? Vagy lesz valami hiba?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#141898) Marci112233 válasza Vertigo18 (#141897) üzenetére


Marci112233
őstag

Miért ne lehetne? igaz nem monitort hanem TV-t kötöttem már nem egyezer bekapcsolt géphez/laptophoz és sose volt probléma belőle.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#141899) Vertigo18 válasza Marci112233 (#141898) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tehát most, ehhez a géphez, amin épp írok, nyugodtan csatlakoztathatom a hordozható monitoromat Hdmi-n keresztül anélkül, hogy kikapcsolnám a gépet... Jól értem?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#141900) BitRider válasza Vertigo18 (#141899) üzenetére


BitRider
aktív tag

Persze, én is állandóan menet közben dugdosom át a monitorom, ráadásul az egyik port típusból a másikba, vagy másodlagos forrást kötök rá pluszban. Ugyanolyan módon kezelhető, mintha csak USB lenne.

Egyedül a fényerő-állítás funkció borulhat meg, ha arra külső programot használsz (pl. Twinkle Tray), de abban az esetben is csak a programot kell újraindítani.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.