Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142351) mefistofeles

Üdv Urak!
Soha nem foglalkoztam laptopokkal de a fiamnak újra szerettem volna telepíteni a win 11-et. Ahogy kell, Media Creation Toolal letöltöttem és megírtam egy perndrive-ot aztán ha bedugom a laptopba, beállítom, hogy az USB-ről bootoljon és újraindítom, mikor a telepítési meghajtót kéri kiválasztani, nem mutat semmit mind ha nem lenne hová telepíteni. Két SSD van a gépben egyébként. Ha kihúzom a pendrive-ot akkor minden további nélkül indul az ssd-ről.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#142352) King Unique válasza mefistofeles (#142351) üzenetére


King Unique
titán

Ha Intel-alapú PC és van IRST / VMD, akkor csak a szokásos.

(#142353) Aryes válasza Satyricon (#142349) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én jártam már így, kimozdult valami a mozgatástól (nálam épp a ramok), szedd szét (ramok, vga) és rakd össze újra. :K
Rosszabb esetben, ha van műszálas szőnyeg a lakásban, ahol be akartad kapcsolni, ilyenkor télen, főleg panelben (száraz meleg levegő) könnyű összeszedni némi statikus elektromosságot. 😬

[ Szerkesztve ]

(#142354) csabi98


csabi98
tag

Sziasztok.
Vettem itt az aprón egy rendes tagtól egy régi laptopot,retrós főként Xp-s dolgokra. (Konkrét típus: Fujitsu Amilo A7645)
A következőt tapasztaltam: Ezzel a Cpu-val van szerelve: AMD Mobile Turion-64 MT-28 1.6GHz viszont valamiért a Windows csak 798Mhz-nek ismeri fel.
Vajon miért? Aidával megnézve írja,hogy 1.6Ghz-es órajelet tudna,illetve a biosban is annyinak látom!
Már a bios beállításait is visszaállítottam alapértelmezettre és az sem segített,illetve bios frissítést is kerestem hozzá ez sikeresen fel is lett téve,de még így sem hajlandó a helyes órajelet látni.
Nyílván az árához mérten nem zavar,ha így marad sem,de persze jobb lenne,ha eredeti órajelen ketyegne a Windows alatt is.
Ha van valami tippetek arra,hogyan tudnám megoldani azt,hogy a Windowsban is 1.6Ghz-nek ismerje fel azt szivesen venném! :)

(#142355) BiP válasza csabi98 (#142354) üzenetére


BiP
nagyúr

Cpu-z-vel nézz aktuális órajelet.
Lehe, hogy csak annyi, hogy idle visszaveszi magát 800-ra energiatakarékossági okokból, és a Windows ezt az órajelet olvassa ki.

(#142356) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
van egy Optiplex 3000 (12gen i5) gépem és ki akartam próbálni,hogy HDMI-n kötöm rá a monitoromra,de HDMI csak 1080p volt elérhető a 4k helyett :F Mi lehet a baj?
Displayorton megy a 4k@60hz,de úgy nem elérhető YCbCr 444 10bit color depth.(a monitor tudnia kéne elvileg....

(#142357) Cs1csó válasza ToBeY (#142356) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen a HDMI kábel?

(#142358) ToBeY válasza Cs1csó (#142357) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Amit a monitorhoz adtak,nincs rajta semmi infó szerintem.
A monitor egy Samsung U32J590

[ Szerkesztve ]

(#142359) BiP válasza ToBeY (#142356) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet kábel is, de az is lehet, hogy HDMI-n nem támogatja a gép (proci) a 4K-t.
Nekem inteles Lenovo laptopom volt ilyen, hogy 4K csak DP-n ment (kábeltől függetlenül).

(#142360) ToBeY válasza BiP (#142359) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Erre nem gondoltam köszi.Van itthon egy másik HDMI kábelem majd holnap kipróbálom azzal megy-e a 4k.Ha azzal se megy,marad a DP és lemondok a 10bit-ről.

(#142361) csabi98 válasza BiP (#142355) üzenetére


csabi98
tag

Megnézem! Köszönöm a tippet!
Az meglehet egyébként hogy akkor a rendszerben is 1.6Ghz-es órajelen ketyeg csak 800nak írja ki?
Energiagazdálkodásnál átraktam teljesítménycentrikusra mivel rossz az akkuja és töltőről lesz úgyis használva így elméletileg az energiatakarékossági okok miatt nem tudna korlátozni vagy mégis? :D

(#142362) Aryes


Aryes
nagyúr

Üdv! Adott egy pendrive, amire nemrég több 10GB adat lett másolva, majd később egy másik gépbe dugva a gép fagyott egyet és a pendrive RAW lett. :(((
A kérdés a következő: mielőtt megpróbálnám formázni hogy kiderüljön, hogy tönkrement vagy csak a fájlszerkezet sérült, előtte megpróbálnék róla adatokat menteni. Van most ajánlott program a célra? Régen próbálkoztam ilyesmivel, akkor se túl nagy sikerrel és már a programok nevére se emlékszem, amikkel próbálkoztam. :))
Követem a topicot és emlékszem, hogy nemrég téma volt itt, de nem találom a thread-et a keresőben. :R

[ Szerkesztve ]

(#142363) Csupingo válasza Aryes (#142362) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. merevlemezzel kapcsolatban King írt róla. Nem tudom, ezek közül segíthet e valamelyik neked.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142364) Aryes válasza Csupingo (#142363) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! :R
Esetleg 7 év után felbukkant-e új program, ami nincs a felsorolásban / ingyenes és mégis használható? :)

(#142365) Csupingo válasza Aryes (#142364) üzenetére


Csupingo
veterán

2,5 év után. :) Még nem találkoztam ezzel a jelenséggel szerencsére, de némi infót, ezeket, lementettem magamnak, hátha egyszer jól jön. Sajnos többet nem tudok. Esetleg adatmentős topikokban is érdemes lenne rákérdezni.

Ahha, már látom, a linkek még régebbre vezetnek. Bocsi, azt nem is néztem!

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142366) w.miki


w.miki
veterán

Ilyen (online) videó vágót tudnátok ajánlani, ahol egyszerre több részt is megadhatok, időpont szerint, és kivágja azokat a videóból, és egybe rakja a kijelöltt darabokat egy menetben? Egyszerűen kezelhetőt.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#142367) BitRider


BitRider
aktív tag

Van egy melós gép, amin véletlen elindította a kedves tulaj a Windows 11-re frissítést és már az újraindítást kéri. Itt, ezen a ponton még lehet ez ellen tenni bármit? Vagy ha lement a frissítés, már csak a visszaállítási lehetőség maradt?

Jelenleg sokmindent összekutyulna a dolog, így jó lenne valahogy kiiktatni ezt, hogy nyugodtan kikapcsolhassa a gépet. Amúgy is terveztük az újratelepítést, de míg nem vagyok ott személyesen, ez a 11-re frissítés nagyon nem jönne jól – és hát az se lenne baj, ha kikapcsolhatná a gépet... :D

(#142368) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Új proci, most lett kibontva.
A képen ( [kép] ) látható hiba van a burkolat bal alsó részén.
Érdemes ezzel foglalkozni, cseréltessem ki, vagy nem lesz probléma vele?
Korábban nem tapasztaltam ilyet.

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#142369) Vismajor01 válasza gameresboy (#142368) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ha online rendelted akkor állj el a vásárlástól és vegyél egy másikat máshonnan. Biztos semmi baja ettől, de ne legyen már vmi karcos amit veszel. Én is vettem egy TV-t aminek a hátuljába volt karcolva egy rohadt nagy B betű. Visszavitettem, kajak megkérdezték h ez miért zavar...Hát **ért. :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#142370) Satyricon válasza Pyttawrx (#142350) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi, a probléma megoldódott, el is felejtettem írni!
Áramtalanítottam, majd újra összekapcsoltam mindent és ment probléma nélkül.

Üdv :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#142371) butch3r


butch3r
senior tag

sziasztok

van olyan program, ami egy windows telepítésben lévő alkalmazásokat (amiket kiválasztok) átklónozza egy másik windows telepítésre?
ismerősnél adott jópár darab ipari textil nyomtató és új gépet vennének amiről vezérelnék őket. jelenlegi gépen fel van rakva mindegyiknek a saját szoftvere amit elmondásuk szerint nagyon bonyolult beállítani és mindegyikhez külön a gyártók szakembereit kell kihívni.

2 megoldás merült fel.
A. klónozni a jelenlegi oprendszert az új gépre. de új gép teljesen más hw, nem tudom mennyire fogja szeretni windows ha hirtelen új hw környezetben találja magát? (+ majd win 11-et szeretnének most meg még win 10 fut a gépen, ergo updatelni is kéne a klónozhott win10et)
B. ha van valami olyan program ami minden beállítást stb kiszed adott applikációkból akkor azzal csak a kérdéses programokat, minden beállítással stb át"klónozni" egy frissen telepített windowsra.
C. ha van jobb ötlet a fenti 2-nél, ne kíméljetek :D

köszönöm :R

(#142372) Cs1csó válasza Vismajor01 (#142369) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "miért zavar?" kérdésre azzt mondtam volna, hogy ha adnak a tévére 30% kedvezményt akkor semmi. (vagy többet azt te tudod, hogy ennyit elviselsz e)

(#142373) Aryes válasza butch3r (#142371) üzenetére


Aryes
nagyúr

A.

Win 10től kezdve már nem nagyon érdekli a Windows-t, milyen hardver van alatta. Indításkor pár percet szüttyög, míg telepíti az új drivereket, újraindul aztán működik. Ha a klónozás sikerült, frissíteni is fogod tudni később.

(#142374) efemm válasza butch3r (#142371) üzenetére


efemm
tag

Először megpróbálnám csak a diszket klónozni az új hw diszkjére. Lehetnek utána is olyan eltérések, ha valami nagyon alacsony szinten kezeli a portokat a spéci szoftver, vagy a drivere, hogy nem fog menni. Kipróbálnám a helyedben, de először megkérdezném a gyártót, hogy menni fog-e egyáltalán azon az új hardveren a programjuk/driver-ük/stb. Ha sokba kerül a gép állásideje, akkor olcsóbb lehet, ha a szakemberüket hívod, valamint nem a te felelősséged lesz.
Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy felteszel a spec programokból egy új telepítést, aztán átmásolod a régi könyvtárakat (Program Files, Program Data, C:\Users\...\AppData alattiak, és megtúrod a regisztry-t, hogy vannak-e még ott ehhez tartozó kulcsok.

[ Szerkesztve ]

(#142375) Pyttawrx válasza Satyricon (#142370) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Zsír. :C

(#142376) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Atya ég.. Azt hittem, hogy szoftveres gondot okoztam, de nagyon úgy néz ki, hogy ez történik:
- ha egy régi Intel (X25-M 80Gb) SSD rá van kötve csak a tápra, merghal a gép boot közben
- ha hotplug-olom az SSD-t Live! linux alatt, akkor hibátlanul működik (Btrfs-el "tesztelgettem", és scrub-oltam is, mielőtt/miután visszaállítottam a backup-ot, stb)
- ha berakom az SSD-t egy olcsó USB 3.0 házba, ott is elszáll néha Windows alatt (eltűnik az USB eszköz, kialszik az USB házon a LED).

Szétbontottam az SSD házát, szemre nincs vele gond. Nincs megégve semmi és nincsenek is benne kondik (pedig úgy emlékeztem, hogy ez még/már "data loss protection"-ös volt, de lehet hogy csak firmware és alap hardware szinten, merthogy csak minimális méretű on-chip write cache-t, nem DRAM write cache-t, és ugye még SLC, aminél egyszerűbb volt még az írási/olvasási logika, sokkal kevesebb "trükközés"....).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#142377) janos666 válasza janos666 (#142376) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na LOL, a 6. backup-ból visszaállítási nekifutás után kezdtem kifáradni, elkezdtem "dobolni" a lábammal, és szépen letöröltem a backup SSD-ről a backup-ot az új átmeneti rendszernek szánt SSD helyett (épp a backup mappában voltam és az "rm -f" parancsot adtam ki egy véletlen ENTER ütéssel dobolgatás közben, mielőtt hozzágépeltem volna az elérési utat is, hogy mit akarok törölni).
Persze a "fontos dolgok" máshol vannak, de a rendszernek annyi. Nulláról kell majd újrahúznom a ~10 éve pátyolgatott Gentoo-t az ezernyi kézzel testre szerkesztett konfig file-al, stb.
Egyrészt hatalmas szívás, másrészt talán ennyi idő után nem lesz hatalmas hülyeség nulláról újrahúzni a rendszert és pl. iptables helyett nftables-t használni, stb, stb (ha holnap is túl fáradt leszek már ehhez, még talán a systemd-be is beleharapok OpenRC helyett :DDD.)
A vicc, hogy pont pár napja ment tönkre egy laptop SSD-m és a backup-backup HDD-t töröltem le és tettem át bele átmenetileg.
Kész "pillangóhatás" élmény már ez. Sorra mennek tönkre furcsa módon cuccok, és ahogy próbálok labickolni a problémákkal, három lépést sikerül hátra tenni egy előre közben.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#142378) inf3rno válasza janos666 (#142377) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közöld a rendszerrel, hogy rájöttél, hogy az egész csak szimuláció, és csak téged szivatnak orrba szájba, mert valami fura mód ezt kérted anno. Aztán töltsd be az upgrade-et egy feles pálinka formájában, és állj neki a rendszer telepítésnek. Én egy darabig küzdöttem systemd ellen, de nem jó széllel szemben pisálni, mert csak az időd megy el vele feleslegesen. Az idő meg pénz, a pénz meg szex, drog, rock and roll. Asszem.

Buliban hasznos! =]

(#142379) janos666 válasza inf3rno (#142378) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a gép direktben boot-olt BTRFS-ről. Mármint on-disk bootloader nélkül, és egy BTRFS diskről. Bele van égetve az alaplapi firmware-be egy BTRFS driver. Ennyire "egyedi cucc". Annó azért nem is fontoltam meg a systemd-t, mert az akkor csak initramfs-el műáködött (bár szerintem ma is, csak még nem néztem utána frissen), én pedig "Hé? Hülye vagyok én? Itt az EFI! Direktben boot-ol! Direktben EFI Stuk kernelt. Van firmware bootloader! Most komolyan csináljak neki initramfs-t? FAT32-vel és GRUB-al? Visszafelé menjek az időben 10 évet, vagy mi...?" :))

Vicces, pont tegnap volt erről egy álmom. Egy angol oldalra írtam róla, most nem fogom újrafogalmazni magyarul (és direkt linket sem tudok adni az oldalhoz, úgyhogy: pastebin)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#142380) janos666 válasza janos666 (#142379) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ó! Pár napra visszarakhatom a késélezőt a konyhapultra. A hibás SSD-ről nincs letörölve a system klón, úgyhogy csak életben kell tartani, míg pár nekifutásból ismét leklónozom. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#142381) inf3rno válasza janos666 (#142380) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hajrá! Nem tudtam, hogy ennyire király.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#142382) janos666 válasza inf3rno (#142381) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos mégsem. A legutóbbi hotplug már üresnek mutatta. Bár jó sokáig húzta, viszont rendszeresen (na jó, kb. havonta egyszer) néztem a SMART adatokat, és ott nem volt semmi gond (nagyon régről egy javított szektorhiba és máig valami ~80-os kondíció: SLC). A backup helyreállítások közben sem volt nyilvánvaló hiba (se mikor BTRFS-el néztem Live! alól és scrub-oltam is, se mikor Hard Disk Sentinel-el is ránéztem Win11 alól USB házban, csak hogy feltűnt, hogy egy idő után eltűnt, míg úgy hagytam a házban).

Az igazi poén, hogy a 4G Telekom mobilnet ~0% térerővel, alacsony speedtest.net sebességgel (50/30) ~300ms, WiFi-n át Huawei "ingyen" mobil hotspot/router-el és magas lag-al (~300ms) reszponzívabb webböngészés közben, mint a PR Telekom koax kábel net, mióta Intel Puma chip-es ARRIS modemet adtak 500/20 ~25ms (ami szerencsére lehet legalább bridge, mert a WiFi-jét ~3 másodperc feltörni wifite-vel - igen, kipróbáltam a szomszédén, ami router módú...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#142383) inf3rno válasza janos666 (#142382) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ne írd le legközelebb, hogy kipróbáltad, mert rendőrség elővehet érte. Azt hiszem Btk-ban most 2 évig terjedő szabadságvesztés van információs rendszer szándékos zavarása, magyarul hákolás miatt. Nyilván ezt nem a szomszéd wifijéért szabják ki, de jobb nem reklámozni.

A puma egy rakás szemét, azt hiszem valamilyen lag problémát is belevittek vele, mert tervezési hibás is. Legalábbis régebben ezt olvastam róla, de lehet az még az 5-ös változat volt, azóta csak fejlődött negatív irányba.

Nézem közben a 6-7-et is leszólják: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#142384) janos666 válasza inf3rno (#142383) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma is elővettem, és életre kel néha némely környezetben az eredeti rendszer SSD. Szerintem ma le tudom klónozni, mielőtt hulladék lesz.

Bocs, félreérthető volt. A szomszéd tud róla (ő is érdekesnek találta, bár kicsit másképp, mert neki kb. az "okostelefon a Facebbok-on" az IT tudás határa). Mármint beszéltem vele erről szemtől-szembe (nem barátok, de ismerősök vagyunk, pl. autót is adunk kölcsön egymásnak, ha kell, stb).
Ha tudatosan megszegném a törvényt, akkor nem irkálnék róla nyilvánosan. :DDD
Most csak azért írom ezt le, mert igazad van, hogy ilyet így rossz ötlet írni (bár ez most így utólagos magyarázkodásnak fog tűnni :)) ).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#142385) inf3rno válasza janos666 (#142384) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja így érthető, ha ő is tud róla. Tök jó, hogy még életben van az SSD.

Buliban hasznos! =]

(#142386) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Azon gondolkodtam, hogy beszerzek egy HDD-t, keretbe teszem és rádugva a routeremre, afféle leegyszerűsített NAS-t csinálok. Jelenleg is működik egy ilyen, de legalább 3-4TB kapacitásra gondoltam. Mit javasoltok a témában? Trükkök, tapasztalatok? WD Red gondolom jó választás lenne. Létezik esetleg 2,5"-es HDD, amit erre lehetne használni? Van esetleg bevált keret? Milyen szoftverrel lenne érdemes okosítani? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#142387) Borisz76 válasza tylerddd (#142386) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy NAS lenne a jobb...mert a routerek-ben nem túl acélos a hardver.
Ha mindenképp ragaszkodsz a routerre dugott külső usb-s házhoz, akkor arra figyelj, hogy külső tápegysége legyen !!!
Ne az usb portról akard megtápálálni árammal....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#142388) BiP válasza tylerddd (#142386) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is NAS párti vagyok. (vagy összedobsz valami ITX-es gépet olcsón).
Én próbálkoztam egy pendrive-val a routeren, ami nem a leggyengébb volt (anno elég jó volt, egy ASUS RT-N18u), de nekem néha eldobta a connectiont, és elveszett a drive tartalma. Úgyhogy letettem róla.

(#142389) Aryes válasza Borisz76 (#142387) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nálam kb 10 éve szolgál egy 2.5" 1TB hdd az Asus routeremre (ac57u) kötve, külső táp nélkül. Torrent kliens és fájl megosztás is működik róla. Egy baja van, hogy usb2-es, tehát a helyén kell kezelni, de amúgy nincs vele gond. Ext3 fs van rajta amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#142390) Borisz76 válasza Aryes (#142389) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem kétlem , hogy megy....csak nálam közel 2000 torrent fut , amit biztosan nem bírna egy router ;]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#142391) varmi2 válasza Borisz76 (#142390) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az kemény 😁

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#142392) Rowon válasza Borisz76 (#142390) üzenetére


Rowon
veterán

Szolgáltató nem kérdezte még meg, hogy mi folyik itt kérem szépen? :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142393) Borisz76 válasza Rowon (#142392) üzenetére


Borisz76
veterán

Még nem..... :DDD

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#142394) Aryes válasza Borisz76 (#142390) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vagy 500 volt már nálam is. 😏

(#142395) Rowon


Rowon
veterán

Nálam szerintem eddig 50-100 között volt a max, de mind (1-2 BSD-t kivéve) Linux oprendszerek telepítő ISO-jai, teljesen legális forrásokból. :)

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142396) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Olyan csavarhúzó készletre lenne szükségem, ami jó laptopokhoz és asztali pc-hez.

Kérlek segítsetek! Online akarom megrendelni!

(#142397) Pyttawrx válasza I02S3F (#142396) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
[link]
[link]

szuper termékek, és mindkettő használható laptophoz is meg asztali pc-hez is. A Bosch természetesen a leggyengébbre állítva és a nagyon consumereknél csak kicsavarozásra meglazítás után.
elégedett vagyok velük, már jó ideje. Most rendelnék az ifixit készletből még 1db-ot:)

(#142398) I02S3F válasza Pyttawrx (#142397) üzenetére


I02S3F
őstag

Nagyon hálás vagyok!Sokszor segítettél már nekem :)!:R

(#142399) Pyttawrx válasza I02S3F (#142398) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igazán nincs mit!

vagy ez, ezzel is szemezek:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#142400) I02S3F válasza Pyttawrx (#142399) üzenetére


I02S3F
őstag

Kétezik, hogy ő is megfelel? link

Ritkán beesik egy-egy ismerős és az ő laptopjukhoz, vagy pc-jükhöz lenne szükséges.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.