Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142401) Pyttawrx válasza I02S3F (#142400) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igazából ezt te tudod mik kerülnek hozzád. Most végül nekem ez lesz a nyerő, mint második készlet: [link]
Ha neked ilyen ritkán kell, akkor én mást vennék. Egy hosszított csillag csavarhúzót, ugye az asztali gépek nem gyári hűtőihez sokszor jól jön, pl ami ebben van: [link] És ez szinte mindent csavarhoz jó az asztali gépek esetén. Meg ez: [link]
De ismétlem te tudod mik jönnek hozzád be.

[ Szerkesztve ]

(#142402) I02S3F válasza I02S3F (#142400) üzenetére


I02S3F
őstag

Tárgytalan, amit ajánlottál megrendeltem! :R

(#142403) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Hálózattal kapcsolatos kérdésem lenne. Ha az internetszolgáltató modemje után rakok egy routert, ami switchként funkcionál, az jelenthet plusz védelmet ahhoz képest, ha közvetlenül a modemre csatlakoznék UTP kábellel? Ad plusz védelmet a router?

Elég kulturáltnak tartom az internethasználatomat és folyamatosan frissített Linux alapú rendszert használok, de azért na... szeretném, ha biztonságos lenne a történet. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142404) Pyttawrx válasza Rowon (#142403) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez router függő is. Pl mikrotikem van, agyon lehet konfigolni. Csak Azt engedem át amit akarok. :) de azért manapság kell a felhasználó felől is elővigyázatosság, legyen bármilyen eszközöd. Ha kint vagy neten mindig veszélyben vagyunk, főleg hogy ugye sokat hallani egyéb hardverek biztonsági hiányosságairól.

[ Szerkesztve ]

(#142405) Rowon válasza Pyttawrx (#142404) üzenetére


Rowon
veterán

Nem is tudtam, hogy a lettek ilyen szinten vannak hálózati hardverek terén. A lettek nagyon fejlettek! :DDD

Ez egyébként egy TP-Link AX55 Archer.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142406) BiP válasza Pyttawrx (#142397) üzenetére


BiP
nagyúr

Fú, ez az ifixit készlet nagyon tetszik.
Lassan szülinapom lesz ;) Megvan mit kérek.

Szerk: ez a 26ezres még jobb, telókat is lehet vele matatni.

[ Szerkesztve ]

(#142407) mezis válasza Rowon (#142395) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam 0 körül van a max... :K :D

mezis

(#142408) Pyttawrx válasza BiP (#142406) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen azt rendeltem meg ma. :)

(#142409) sziszi-fuszi válasza Rowon (#142403) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha csak swithcként van ott, semmiféle biztonságot nem nyújt. A swithcek, mint a nevük is mutatja, kapcsolók. Pont olyan mint egy automata telfonközpont, (összekapcsol, de nem pofázik bele) összekapcsolja a gépeket egymással, hogy beszélgetni tudjanak. Mindegyik végpont csak a "neki szóló "üzentet fogja megkapni.

Mi alá kell írás?

(#142410) BitRider válasza BiP (#142406) üzenetére


BitRider
aktív tag

A 26 ezresnek semmi köze a mobiltelefonokhoz, de a laptopokhoz sem. A bitfejei nem is jók laptopokhoz, illetve túl erős. Asztalihoz hasznos lehet. Ha utóbbit szerelgetnék naphosszat, biztos többet használnám havi 1 alkalomnál.

Az iFixit készlet elegendő lesz kezdésnek. Én legutóbb ezeket vettem:

szilikon pad (a legnagyobb) / hogy ne az egérpadom koszoljam
gyorskötegelő- és egyéb vezeték vagdosó
marha jó kis csavarozó / meg kell zsírozni a csapágyat
• ebbe való 4 mm-es bitfejek, amiket most nem találok
10 mm-es kapton szalag / sokszor jól jön laptopokhoz

Szerintem egyszer érdemes egy ilyesmi kitre költeni (én ezt vettem), hogy meglegyenek az egzotikumok is, de onnantól fogva bőven elég azt a pár valóban használtat pár forintért veszegetni, azok úgyis féligmeddig fogyóeszközök (az iFixit-ről sokszor hallani, hogy hamar elkenődnek, nem túl minőségi darabok). A csavarozó része is ki fog csapágyasodni, ezért vettem én is a linkelt darabot, amibe fújtam fehér zsírt és azóta a kedvencem. :)

[ Szerkesztve ]

(#142411) Pyttawrx válasza BitRider (#142410) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Évekq óta használom az IFIXIT MAKO PRECISION készletet. Hibátlan. Most megrendeltem a pro tech készletet. Ami miért is nem jó telóhoz meg laptophoz?
Nem jó minőség? :F Meg mi csapágyasodik el benne?

(#142412) Pyttawrx válasza BiP (#142406) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ugyan az mint a mako csak van hozzá ilyen kit ami nekem is kell. :) jó választás.

(#142413) BitRider válasza Pyttawrx (#142411) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az akkus csavarozó nem jó, én arról beszéltem.

(#142414) Pyttawrx válasza BitRider (#142413) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Melyikről?

(#142415) I02S3F válasza Pyttawrx (#142414) üzenetére


I02S3F
őstag

A nekem címzett második linked akkus csavarhúzó.

(#142416) Pyttawrx válasza I02S3F (#142415) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jah, akkor szerencsém van azzal is. Napi szinten van használva pc meg notihoz is. Hibátlan.

(#142417) BitRider válasza Pyttawrx (#142416) üzenetére


BitRider
aktív tag

Arra vonatkozott az, hogy laptophoz túlzás, legalábbis kifejezetten ahhoz nem ajánlanám. Kicsavarozni jó, de kell hozzá 4 mm-es bitkészlet, meg 6-ról 4-re szűkítő, és még akkor sem ideális.

(#142418) BiP válasza BitRider (#142410) üzenetére


BiP
nagyúr

26 ezresnek semmi köze a mobiltelefonokhoz
A gitárpengető, szike, stb. miatt gondoltam, hogy kijelzőcseréhez való szerszámok.

(#142419) Pyttawrx válasza BitRider (#142417) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt használom megfelelő fejjel.

(#142420) BitRider válasza BiP (#142418) üzenetére


BitRider
aktív tag

Na jó, legközelebb lehet, érdemes lenne nem csak árral azonosítani valamit, mert ez így totál kavarás pett. :)

(#142421) Pyttawrx válasza BitRider (#142420) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ja, hogy az ifixit helyett te bosch-ra gondoltált? Így már értem a nem mobilhoz való írásod. Csak nekünk volt egyértrlmű az ifixit. :)

(#142422) Grave_444 válasza Rowon (#142403) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mikrotik/Cisco router a tuti, azon saját konfig, tűzfal + VPN.
Úgy 'rejtve' maradsz.

(#142423) Doky586 válasza Rowon (#142403) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én tplink + ddwrt routeren (nem switch) ezeket állítom be: [kép] és persze még wifin is: wpa2 aes only, eapol tiltás engedélyezése, hosszú (20+) generált jelszó. Upnp és dmz kikapcsolva legyen.
Persze ki mit nevez védelemnek.

[ Szerkesztve ]

(#142424) Rowon


Rowon
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek! :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142425) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Hali!

Mitől lehet az, hogy ha be van kapcsolva a gépem akkor X idő után (ami lehet 10 perc vagy 5 óra is) egyszer csak elmegy az internet, azt írja a Chrome, hogy a DNS kiszolgáló nem válaszol) és csak úgy javul meg ha újraindítom a gépet, semmi más nem segít. A gépbe be van dugva az ethernet kábel és a netnek semmi baja mert telóról a wi-fi tökéletesen működik. Egy ideje már ezt csinálja a gép, reseteltem a hálózati beállításokat, frissítettem az Intel chipset drivereit hátha valami alaplapi probléma de semmi...
Windows 11 Pro, gép specifikációi a profilomban megtalálhatóak ha relevánás

(#142426) kenwood


kenwood
veterán

Adott egy noti. GTX 1650 (es uhd 630) GPU-val.
Az alabbi csatikkal rendelkezik :
- 1x USB Type-C (USB 3.2, Gen 2., 10 Gbps)
- 1x USB 3.2 (Gen 2., 10 Gbps, Power Off Charging funkció)
- 2x USB 3.2 (Gen. 1)
- 1x HDMI™ 2.0 port

Amit szeretnek : a HDMI portra kotom a 1440p monitoromat,es valahova mashova a tv-met. A desktop felbontas ott 1080@60 lesz, de azert nem hatrany, ha neha 1-1 4k videot is le tud jatszani.
Ezt neztem elsore :
[link]
Sokan panaszkodnak a rossz minosegre,es a melegedesre. Van valami ennel jobb megoldas,ami nem egy negyvenzres type c dokkolo ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#142427) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Üdv,

Összeraktam az új házikóban a gépet, és a proci windowsban 95 fokos. :D

AIO hűti, tuti jól van felfogatva. Viszont, a cpu_fan headerbe dugtam a pumpot, és mellette lévő cpu_opt headerbe a ventiket.

De most olyanokat olvasok h vmi cha_fan headerbe kéne dugni a pumpot? Emlékszem amikor összeraktam akkor ugyanez volt a probléma és asszem akkor is csak át kellett dugni a 3pines csatit :R

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#142428) mezis válasza KillerKollar (#142425) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az Ethernet vezérlő valami sötétző'd energia takarékos üzemmódja? :F

mezis

(#142429) BitRider válasza KillerKollar (#142425) üzenetére


BitRider
aktív tag

Kipróbálnám valami (USB-s) hálókártyával is, hátha. Pár ezer forint és h úgy sem jó, max visszaváltod. Illetve: BIOS-frissítés?

(#142430) BitRider válasza kenwood (#142426) üzenetére


BitRider
aktív tag

Én Axagon-t vennék: RVC-HI2M

(#142431) BitRider


BitRider
aktív tag

Ha adott egy Logitech 5.1 hangszórószett (a pontos típust most nem tudom, nincs előttem), ami 3 jack-kel kapcsolódna a géphez, azt hogyan tudnám egy 1 jack-es masinára applikálni? Amúgy elegendő lenne csak sztereóban használni, de azt nem tudom, hogy erre van-e opció úgy, hogy azért a mélyládát kihasználja a cucc.

Mindenképp kellene vennem egy külső hangkártyát, vagy sztereóban ezek elmennek 1 jack-kel?

[ Szerkesztve ]

(#142432) kenwood válasza BitRider (#142430) üzenetére


kenwood
veterán

Sajnos ez is azt irja, hogy thunderbolt, vagy DP alt mode kell neki.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#142433) BitRider válasza kenwood (#142432) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jahogy azt nem tudja a gép USB-C portja? Hát, akkor marad a kábelhúzgálás. Így viszont az eredeti kérdést sem vágom, hogy azt az Alzásat minek dugtad volna rá. :) Én csak a kábelnek támasztottam alternatívát.

[ Szerkesztve ]

(#142434) kenwood válasza BitRider (#142433) üzenetére


kenwood
veterán

Ne haragudj,ertekelem, hogy segiteni szeretnel, de ha valamihez nem ertesz, akkor kerlek ne tippelgess,es irj fals infokat.
Ezzel lenyegeben barmilyen 3.1 USB-s gep alkalmas lenne ra,. Az a baj, hogy ez hasznaltan is 35-40 ezer forint, mivel sokkal tobb mindenre hasznalhato,mint amire nekem kell, ezert olcsobb megoldast keresek.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#142435) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Lehet kicsit off-topik, próbáltam volna keresgélni a ph-n, végül ez a topik tűnik a témában a legjobbnak.
Ebben az évben (várhatóan tavasz-nyár) környéke, szeretnék indítani egy saját vállalkozást. Szeretnék neki egy saját weboldalt, hogy kicsit komolyabb legyen, plusz, így könnyebb lenne online marketingelni.

A weboldal felépítése nagyon hasonló volna ehhez, csak nem ilyen témakörben: [link]

Ugyanez volna a struktúra, hogy görgethető legyen lefelé, mobilnézetben is.
Lenne az elején egy szolgáltatás magyarázat, hogy miért is érdemes engem választani, utána egy kis marketing, lap alján pedig szintúgy nálam is lenne referenciamunka, hogy mire számíthat az ügyfél.

Én is szeretnék egy ilyen oldalsó sávot, ahol ugyanez a 4 db infó lenne (kapcsolat, szolg, ár, bemutatkozás)

+ ugyanúgy fontos volna az, hogy angol / magyar nyelven is elérhető legyen.

Maga a kérdéseim:
Néztem volna interneten, hogy mennyibe kerül most egy weboldal készítés olyan szakember által, aki ért is hozzá, ugye tág fogalom 150-500.000 Ft + a csillagos ég.
Szerintetek egy ilyennél mennyire kellene számítsak?

Saját grafikai logót be tud építeni vagy általában csak saját anyagból dolgoznak?

Esetleg valakinek van infója róla, hogy hol érdemes vásárolni domain tárhelyet?

Köszi szépen! :R :R

(#142436) KillerKollar válasza BitRider (#142429) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Megpróbáltam és így is előjött a hiba, sőt, utána reseteltem a routert és a routeren is átdugtam másik portba az ethernet kábelt, hátha annak a portja hibás, de nem, úgyhogy biztos, hogy szoftveres gebasz, nem hardver.
BIOS frissítést még nem próbáltam, de régóta ez a BIOS van és sokáig nem jött elő a hiba, lehet, hogy egy win frissítés vagy hibás driver kavarhatott össze valamit

#142428 mezis : Az EEE? Azt olvastam, hogy a 226-os intel vezérlőnél ki kell kapcsolni, de megnéztem és kivan

[ Szerkesztve ]

(#142437) BitRider válasza KillerKollar (#142436) üzenetére


BitRider
aktív tag

Érthető, de ha van újabb BIOS, az amúgy sem árt. Akkor ezek az opcióid:

• rádugsz pendrive formájában egy Live Linux-ot és azzal teszteled, függetlenül a jelenlegi rendszeredtől (pl. ezt, amit Rufus-szal raksz ki sima ISO módban, mikor rákérdez)
• kábel csere - egészen sok esetben okoz furcsa hibákat rossz kábel
• külső hálókártya - amit már írtam is, hogy a hálókártya félhalott, ilyen is

[ Szerkesztve ]

(#142438) BiP válasza BitRider (#142437) üzenetére


BiP
nagyúr

+1.
Első és legolcsóbb, hogy valami Live OS-sel ki tudod szűrni a szoftveres hibát.
(Akár live linux, akár valami WinPE alapú cucc.)
Ha ezzel nem oldódik meg, kábelcsere.
Ha ez sem, akkor alaplapi gond lehet, ezt pedig egy másik PCIe-es vagy USB-s hálókártyával tudod kiszűrni. (Ha wifis, még jobb, mert azt írtad, a wifi biztosan működik)

(#142439) mrzed válasza KillerKollar (#142436) üzenetére


mrzed
senior tag

Nincs véletlen telepítve a Cfosspeed?

(#142440) KillerKollar válasza BitRider (#142437) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Oké random a legegyszerűbb megoldással amit még nem próbáltam megoldódott... kikapcsoltam az Avastot... eddig nem csinált ilyet a fene tudja miért kezdte ezt el

(#142441) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok, előre bocsátanám,hogy laikus vagyok a témában.
Adott egy gép AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics 3.70 GHz, 8gb ram és win 10 home. Az alaplap egy Gigabyte B450M S2H (rev. 1.x)
Mostanában lassulgat nagyon, szeretnék bele venni még ramot. (elsősorban netezgetésre,de ha nem sokkal drágább,akkor akár inkább több ramot vennék,mert néha nagyon minimálisan videót is vágok)
Most ilyen van benne: [kép]
Mit javasolnátok? Vegyek még egy 8 gigásat vagy egy 16 gigásat vagy a kettő együtt nem fog stabilan működni?
Ha esetleg írnátok egy-egy konkrét memóriát azt megköszönném. :R

(#142442) BitRider válasza KillerKollar (#142440) üzenetére


BitRider
aktív tag

Azt a szart amúgy sem árt kiirtani.

(#142443) BitRider válasza BitRider (#142431) üzenetére


BitRider
aktív tag

Erre valaki? Jack kérdés.

(#142444) Csupingo válasza BitRider (#142443) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem simán csak azt a jack-et dugod be, ami neked kell. Első sztereó, hátsó sztereó, a harmadikon meg talán a center és a mély van egyben.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142445) Rowon válasza BitRider (#142442) üzenetére


Rowon
veterán

Most ez off a részemről, de szerintem az ingyenes Avast nem tud többet a Win Defendernél, teljesen felesleges telepíteni. Még vissza is fogja a rendszert.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142446) mefistofeles

Üdv Urak!
Az volna a kérdésem, hogy az RGB-s memóriák fényét lehet szabályozni? Konkrétan nekem tiszta fehér fényű memók kellenének. És ha lehet akkor bioszból vagy külön segédprogi kell hozzá?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#142447) BitRider válasza Rowon (#142445) üzenetére


BitRider
aktív tag

Pontosan.

Csupingo: :R

[ Szerkesztve ]

(#142448) Pyttawrx válasza Rowon (#142445) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#142449) Grave_444 válasza Rowon (#142445) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Defender meglepően jól teljesít. :K

[ Szerkesztve ]

(#142450) Rowon válasza Grave_444 (#142449) üzenetére


Rowon
veterán

Nem tudom mennyire hitelesek ezek a "hardened Defender" rivjúk a Trutyúbon, mindenesetre érdekes, hogy némi tuningolással mennyi szemetet képes megfogni a gyárilag beépített védelem is. Ma már átlagfelhasználónak (khm... TUDATOS átlagfelhasználónak) én nem is ajánlanám, hogy telepítsen bármilyen külső cégtől származó védelmet.

Vállalati szférában más a helyzet, de az egy külön történet.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.