Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141251) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Egy Lenovo Y580-ba bele lehet tenni SATA3 ssd-t, vagy csak Sata2-t.
Vagy ezek visszafelé kompatibilisek?

(#141252) Borisz76 válasza modflow (#141251) üzenetére


Borisz76
veterán

Bele lehet tenni.
Visszafelé kompatibilis vele.

Annyi, hogy az alaplapi Sata3 csatlakozó gyorsabb mint a lemezen található Sata2....azaz visszafogja a sebességet a Sata2 csati.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#141253) modflow válasza Borisz76 (#141252) üzenetére


modflow
veterán

Köszönöm.

(#141254) Marci112233 válasza modflow (#141251) üzenetére


Marci112233
őstag

Mehet bele ahogy előttem is írták. Annyi hogy nem fog teljes sebességen menni, de egy HDD-től így is fényévekkel gyorsabb. Utóbbi biztos mert én egy Samsung 840 EVO 120GB-os SSD-t sokáig sata2-es csatlakozón használtam gond nélkül, és igazából működésében semmi különbség nem volt mikor áttértem sata3-ra alaplap váltásnál, tehát nem lett gyorsabb az oprendszer vagy a programok betöltése.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#141255) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni ebben a problémában, még ha csak scum is.
Most vettem észre, hogy Október 6-án kaptam egy spam levelet, egy random yahoo-s e-mail címről, amiben az áll, hogy 2 napom van az e-mail megnyitástól, hogy utaljak 1300 USD-t egy bitcoin címre, különben minden adatom nyilvánosságra hoz/visszaél vele, mert hogy meg van neki mindenem, malwaret telepített a rendszeremre.
Ennek állítólagos dátuma: 1/7/2023 5:57:33 PM
Angol a levél.

Most nyitottam meg ezt az e-mailt, tehát 10.10-én.

Van benne még rizsa bőven, viszont az e-mail legalján ott van a régi yahoo-m jelszava, illetve még a Disney+-om jelszava is..

A fura az egészben, hogy tegnap (Október 9.) a yahoo e-mail címem, és a microsoft accom is jelszó változtatást kért.
Szeptember 27-én a Reddit is új jelszót kért, az azóta le is van zárva, nem kértem vissza az accom.

Mit tegyek most, valós lehet ez a fenyegetés? Nem szoktam ezeknek beugrani, de most azért belém jött egy félelem.

Nem vettem észre amúgy egyéb problémát, tevékenységet.

Szerk.: mégis.. egy screeshotot is csatolt az asztalomról az e-mailbe..

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Malaka!

(#141256) mezis válasza spleenszuru (#141255) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A pótolhatatlan file-okról biztonsági másolat külső adathordozóra. (HDD, DVD, CD)

Egyébként ami csak egy helyen van meg, azt vedd úgy hogy nincs is! :Y

mezis

(#141257) kutga válasza spleenszuru (#141255) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt tartom inkább valószínűnek, hogy egy korábbi adatszivárgás során szerezhették meg a jelszavakat, és most ezeket használják fel, hogy hitelesnek tűnjön a fenyegetés. Futtass valami anti malware programot, ahol tudsz, változtass jelszót, állíts be kétfaktoros hitelesítést.

Let the Zone take me if I am.

(#141258) Rowon válasza mezis (#141256) üzenetére


Rowon
veterán

Időnként a fontos adatokat lementem egy merevlemezre, amit belerakok egy dobozba és távol van mindentől a szekrényben.

Még az optikai meghajtóban is gondolkozom adatmentés céljára. Az M Disc elvileg jóval többet KELLENE, hogy bírjon, mint a szerves réteggel rendelkező hagyományos DVD lemez, ami egy idő után szó szerint elrohad.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#141259) Spazzz


Spazzz
tag

Sziasztok,van nekem egy olyan problémám, hogy van egy külső ssdm (Adata SC685 usb3) ami csak az hatsó usb2 helynen müködik,a többi porton csak kigyúl a led, de nem lássa a rendszer.Az alaplapom TUF GAMING B660M-E D4 van a 2x usb2 kivűl még 2x usb 3.2 gen2 és 2x usb3.2 gen1 valamint elöl 1x usb3.2 gen1 foglalat.Ezek mind müködnek,driver okés, új a gép,friss a bios.
Valami ötlet?

(#141260) Doky586 válasza Rowon (#141258) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hol kapható DVD M-Disc ? (BD nincs) és mennyiért?
Lehet hogy marad a 8GB DVD+R DL. (nem a minuszos)

(#141261) BitRider válasza Rowon (#141258) üzenetére


BitRider
aktív tag

Teljesen fölösleges. Még egy HDD + egy USB-s tok hozzá és be lehet tolni a fiókba, ha végeztél.

(#141262) King Unique válasza Spazzz (#141259) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "nem lássa a rendszer" pontosan mit akar jelenteni? :D
Windowst, ha igen, akkor ott az eszközkezelőben és lemezkezelőben sem jelenik meg USB 3.X porton a külső SSD, az előbbinél nincsen hibakód?

(#141263) King Unique válasza King Unique (#141262) üzenetére


King Unique
titán

+ Ha Windows, akkor nincsen 3rd party antivírus szoftver telepítve?
Azoknak a szokása letiltani az USB-s tárolóeszközök működését. Példák: [link], [link] + [link], [link] + [link] + [link].

(#141264) Rowon válasza Doky586 (#141260) üzenetére


Rowon
veterán

Én úgy látom (és most kicsit zavarba is gyüttem), hogy BD van, de DVD nincs... [link] ennek az okát nem tudom, német Amazonon látok még két darabot, az viszont megint necces, mert hazánkba nem szállítható... [link] Még utoljára szerintem tavaly néztem, hogy van Verbatim M-Disc DVD méretben is... azt hittem ez most is van még, de tévedtem.

De a lényeg... Nekem azt magyarázták, hogy adatmentés céljából csak és kizárólag single layert írjak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#141265) Rowon válasza BitRider (#141261) üzenetére


Rowon
veterán

Persze, csak a HDD olyan, mint a hímestojás. Egy lemezt elejtesz, az nem akkora probléma, mintha egy olyan eszközt ejtenél el, amiben érzékeny mechanika van.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#141266) BitRider válasza Rowon (#141265) üzenetére


BitRider
aktív tag

Akkor ott van az SSD. Egy 90% fölötti használt 500 GB-os + egy tok. Teljes nevetség lenne optikai lemezzel szórakozni.

(#141267) Aryes válasza Rowon (#141258) üzenetére


Aryes
nagyúr

várható használati élettartama 1332 év, és a lemezek mindössze 5%-a mutatja adatvesztés jeleit 667 év elteltével.

Tehát az (i.sz.) 1356-ban megírt lemezek 95%-a ma is olvasható? Nahát. :Y ;]

Mondjuk ha 50 évet kibírnak rajta a gyerekeim fotói, videói, lehet én is beruházok rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#141268) Rowon válasza BitRider (#141266) üzenetére


Rowon
veterán

Miért lenne nevetség? Nem értelek. De ezt nem itt tárgyalom ki, mert ez a topik pont nem arra való, hogy szétoffoljuk. :R

Aryes: "Mondjuk ha 50 évet kibírnak rajta a gyerekeim fotói, videói, lehet én is beruházok rá. :)"

Annyit szerintem bírnia kéne, ha igazak a teszteredmények, mert többen is tesztelték. A Wiki oldalán is írnak ezekről a durability testing bekezdésnél: [link] Az egyikre még Archive-on is találtam egy bejegyzést, szerintem érdemes azt is megnézni, mert hitelesnek tűnik, bár a lemez konkrét visszajátszásáról az illető legalább feltehetett volna egy bizonyító felvételt... mindenesetre épnek tűnik. Teszt hivatkozás itt: [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#141269) Aryes válasza Rowon (#141268) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miből is áll egy ilyen teszt?

high-temperature accelerated aging testing,[18] at 90 °C (194 °F) and 85% relative humidity

Hát, akkor csináljunk egy tesztet: tegyünk ki a napra egy nyers csirkét egy hétre, egy másikat meg tegyünk egy órára 90 °C-os, 85% relatív páratartalmú helyiségbe. Utána kóstolással döntsük el, hogy egyformán öregedtek-e. :))
Tudom, nem eklatáns példa, de szerintem érezhető belőle, mennyire komolytalan egy ilyen gyorsított élettartam-teszt. :U

(#141270) Rowon válasza Aryes (#141269) üzenetére


Rowon
veterán

Amit utoljára linkeltem nézted-e? Ott tényleg kint volt a lemez (állítólag, én nem láttam) napon és esőben. A TDK lemez elrohadt, míg az Mdisc olvasható maradt. Az azért elég jó.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#141271) Spazzz válasza King Unique (#141262) üzenetére


Spazzz
tag

Az eszközkezelőben és lemezkezelőben sem jelenik meg, se hangot nem ad ki a csatlakoztatásnál csak felgyúl a ssd ledje,hogy áramot kap.(win10)

(#141272) Aryes válasza Rowon (#141270) üzenetére


Aryes
nagyúr

Persze, néztem. De ez is csak azt bizonyítja, hogy időjárásálló a cucc (ami persze már önmagában is szép eredmény), tehát ellenáll bizonyos külső tényezőknek, mint sugárzó hő, ultraibolya fény, nedvesség. De az időt magát nem görgeti előre. A hordozó műanyag is oxidálódik, vagy lebomlik, egy idő után átlátszatlan lehet, vagy elpárolog belőle a lágyító szer (ha van benne?), ami a rugalmasságát adja és rideggé válik, elcsattan a forgás következtében, vagy berepedezik, levegőt kap az adat réteg stbstb.

(#141273) Rowon válasza Aryes (#141272) üzenetére


Rowon
veterán

"De az időt magát nem görgeti előre. "

Emberi léptékben mérve - mint írtad is - ideális tárolási körülmények között, ha 50 évig megőrzi a családi képeket, az már valami. Majd ha a következő generációk szintén lementik valami biztonságosnak ítélt adathordozóra, akkor ezt el lehet játszani akár több száz évig is, míg valaki ki nem kukázza, vagy elveszik valami háborús időszakban, mert ugye semmi sem tart örökké, csak az ember reménykedik a saját halhatatlanságában, lásd piramisok. Azok is eltűnnek majd egyszer nyom nélkül.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#141274) Aryes válasza Rowon (#141273) üzenetére


Aryes
nagyúr

:K

(#141275) spleenszuru válasza Cs1csó (#115159) üzenetére


spleenszuru
őstag

Szia!

Remélem visszatalálsz ide, de más is válaszolhat. :)
Éppen egy lehető legbiztonságosabb e-mail szolgáltatást keresek, és más fórumokon is ez a Protonmail van nagyon tolva.
Tényleg megbízhatóbb, mint a vetélytársai?
Illetve, jól látom, hogy a fizetős, és nem fizetős verziók között "csak" kényelmi funkciók vannak, de biztonsági ügyben mindegyik ugyanolyan?

Köszönöm.

Malaka!

(#141276) Rowon válasza spleenszuru (#141275) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem a Tutanota is egy jó szolgáltató még, az is ingyenes (egy fiókig), Linuxon futó alkalmazásuk is van nekik. Mindkettőt szeretem. A Mailfencet mondták még régebben, hogy jó nagyon.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#141277) Doky586 válasza spleenszuru (#141275) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én mindigis Gmail-t használtam webes felületen, erről nem akartam váltani több ok miatt sem.
A chrome böngészőhöz (de a többihez is) van Mailvelope kiegészítő. Azzal kényelmesen használható.
Protonmail-el is teljesen kompatibilis. ;)
De működik sok levelezőkliensel is a gpg.

[ Szerkesztve ]

(#141278) spleenszuru válasza Doky586 (#141277) üzenetére


spleenszuru
őstag

2014-ben váltottam Gmailről, mint fő fiók, amikor is bármilyen védettséget állítottam be rá, akár állandó telefonost is, 5 percen belül már bent volt a kedves nyomorék, aki nem bírt békében hagyni hónapokig.
Persze lehettem millióból 1, de akkor is durva volt.
Most újra biztonsági okokból nézelődöm, a jelenlegi yahoot érdemes-e váltanom protonra, vagy tutara.

Malaka!

(#141279) Doky586 válasza spleenszuru (#141278) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te most miről beszélsz? Én a titkosításról.
Hogy jön ide a spam szűrés??? De az igazat megvallva a gmail abban is kiemelkedő.

(#141280) Doky586 válasza spleenszuru (#141278) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha pedig egy kikapcsolt defenderes keyloggerektől és távfelügyeleti programokkal dúsan telepített géped van (amibe idegenek simán bejutnak), azon az email szolgáltató váltás nem sokat fog segíteni. :(((

(#141281) spleenszuru válasza Doky586 (#141280) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nincs kikapcsolva a defender, nem tudom erre a következtetésre honnan jutottál.

Részemről nem telepítettem távfelügyeleti programokat sem.

Szimplán arra voltam kíváncsi, hogy illetéktelen behatolás ellen, röviden feltörés, melyik e-mail szolgáltatás lehet a legjobb.

Malaka!

(#141282) Aryes válasza spleenszuru (#141281) üzenetére


Aryes
nagyúr

illetéktelen behatolás ellen, röviden feltörés, melyik e-mail szolgáltatás lehet a legjobb

Az, ahol normális jelszót használsz és használod a 2FA és egyéb biztonsági lehetőségeket, amit a szolgáltató biztosít.

(#141283) Doky586 válasza spleenszuru (#141281) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindegyik biztonságos amin van kétlépcsős azonosítás. Még a freemail is.

Jellemzően a leggyengébb láncszem maga a felhasználó.

(#141284) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Nagyon amatőr kérdésem lenne. Adott egy Kolink ház és ma egész nap világít rajta egy jelző led ami eddig nem. Egészen pontosan egy izzó forma az ikonja és folyamatosan ég. Mit akarna ő jelezni? Köszönöm. :R

(#141285) Csupingo válasza Barell (#141284) üzenetére


Csupingo
veterán

Tippre azt mondanám, hogy a power led. Eddig biztos rosszul érintkezett. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#141286) Barell válasza Csupingo (#141285) üzenetére


Barell
senior tag

Nekem sincs más ötletem, csak eddig nem világított ma mwg úgy kezdett el hogy nem nyúltam a géphez. Na mindegy, majd kiiktatom. :)

(#141287) Cs1csó válasza Barell (#141284) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, nekem ez inkább a "lemez hozzáférés" jelzésére utalhat (alatta az az ikon is ezt sejteti) Nekem pl. bekapcsolás után szokott dolgozni (ha nem sürgős hagyom is karbantartást lefuttatja, frissítéseket keres stb. )
Ha már nem vibrál akkor tudom, hogy "lenyugodott" ;]

(#141288) Csupingo válasza Cs1csó (#141287) üzenetére


Csupingo
veterán

A merevlemez az alsó. A felső a power lesz szerintem. Mivel sok lámpa nincs rajt, kb. ezek a lehetőségek.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#141289) Cs1csó válasza Csupingo (#141288) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#141290) Grave_444 válasza Barell (#141284) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Power led, ha zavar ki lehet kötni, 2x1pin különálló csatlakozó csak ez van.

(#141291) BitRider válasza Grave_444 (#141290) üzenetére


BitRider
aktív tag

Vagy a köztes megoldás: fekete alkoholos filccel egy pötty, amitől még látszani fog, csak sokkal visszafogottabban.

(#141292) Aryes válasza BitRider (#141291) üzenetére


Aryes
nagyúr

:C Kb. 17-18 éve egy laptop kijelzőjén pixelhibát (beégett pixel) is tüntettem már el ezzel a módszerrel. :))

(#141293) Essejó válasza Aryes (#141292) üzenetére


Essejó
veterán

Pedig arra a tuti a fehér hibajavító festék.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141294) cof válasza Barell (#141286) üzenetére


cof
veterán

Biosban is nézd meg azért, hátha ki lehet kapcsolni. Mondjuk furcsa, hogy eddig nem ment.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#141295) BitRider válasza cof (#141294) üzenetére


BitRider
aktív tag

Talán pont a BIOS lett frissítve a Win Update által.

(#141296) Pyttawrx válasza Barell (#141284) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Annak eddig is mennie kellett. Power led

(#141297) Barell válasza cof (#141294) üzenetére


Barell
senior tag

Köszönöm, megtaláltam biosban a kikapcsolást! Elfelejtettem gogy előző nap frissítettem. Biost... :B

(#141298) Aryes válasza Essejó (#141293) üzenetére


Aryes
nagyúr

Komolyan, előtte ott volt egy folyton világító fehér pixel, nagyon zavart. Tűhegyű filccel tettem rá egy pöttyöt, épp akkorát, ami csak azt az egy pixelt takarta, onnantól soha többet nem vettem észre, hogy ott van. :D

(#141299) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok.
Adott egy mappa több száz, akár ezer képpel, szeretnék köztük keresni azonban a win kereső csak abban az esetben keresi meg ha a teljes nevét beírom ami egy picit macerás, van olyan program vagy kereső, mint pl a böngésző keresőbe hogyha benne van a fájl nevében az a pár betű, vagy szám akkor kijelöli? Vagy esetleg olyan parancs ami a fájlnévből kitörli az első 4-5 karaktert mert az megegyezik és utána csak szám van. :R

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#141300) AlyrArkhon válasza BenQhunria (#141299) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

van sok file, benne valahol középen a dátum. keressük ki a tizedik haviakat:
*10*.*
mennie kell a keresővel a sima intézőben is :)
ha szofisztikáltabb kell, pl alkönytárakkal, tartalmakkal, akkor én a TC-t szoktam elővenni
(Total Commander)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.