Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142901) laed válasza RVR400 (#142900) üzenetére


laed
junior tag

Ilyenkor kérni kell. :)

(#142902) Aryes válasza laed (#142901) üzenetére


Aryes
nagyúr

De mit kérjen, ha nem tud róla? :U

(#142903) HoaryFox válasza Marci112233 (#142890) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Szia!

Ha az aláírásodban szereplő alapból indulok ki, akkor semmi probléma nem lehet, amíg nem léped át az összesen 2A teljesítményt, amit az alaplap ki tud küldeni a venti csatlakozásokon keresztül.
A 3 Noctua venti összesen 3*0,13A max áramot vesz fel (tipikusan 0,1A).

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#142904) alratar


alratar
addikt

Van egy olyan problémám, hogy a monitor azt írja, hogy nincs jel, mikor Display poron akarom használni a gépet.
A dolog pikantériája, hogy reggel még működött, továbbá a kábel kb. 1-2 hetes.
A VGA jó, mert HDMI-n tökéletesen át megy a kép.
Szerintetek mi lehet?

Lehet nem ide kellett volna írnom, de annyira általános a kérdésem,, hogy nem tudtam, specifikálni.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#142905) Marci112233 válasza HoaryFox (#142903) üzenetére


Marci112233
őstag

Igen, arra gondoltam. Én is arra jutottam időközben utánanézve hogy nem igen lehet belőle gondom.
Eddig a ház saját vezérlőjére volt kötve ami külön kapott SATA kábellel plusz áramot és 1 kábellel ment az alaplapra, de úgy a fordulatot nem jelezte sehol menyin is forognak a ventik, viszont most a két elosztó és egy hosszabbító segítségével szintén 1 csatlakozóra kötve már jelzi a sebességet is, egyébként fordulat nélkül is a szabályozás ment , mert terhelésen növelte a fordulatot, csak nem láttam mennyire.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#142906) HoaryFox válasza Marci112233 (#142905) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Érdekes, pedig hub-okon szokott lenni 1 header, amiről általában veszi a sebességjelet és azt továbbítja az alaplap felé, de lehet ez még nem annyira "okos" :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#142907) CMR


CMR
csendes tag

Office aktiválásról találtam egy videot: [link]
Szabályos ez így vagy ez egy malware installáció? :F

In Code We Trust

(#142908) Marci112233 válasza HoaryFox (#142906) üzenetére


Marci112233
őstag

Én is meglelődtem hogy nem adja a sebességet mikor úgy kötöttem be ahogy kell. Másképp mondjuk nem is lehetne bekötni tudtommal.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#142909) HoaryFox válasza CMR (#142907) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Az eleje az kvázi szabványos, utána a KMS aktiváció pedig nem egy lokális szerverprogramot hív meg, hanem egy távolit.
És hát én abban a távoli szerverben nem biztos, hogy bíznék, mert a KMS szerver amit meghív az a kms.03k.org, ha pedig beírod a böngészőbe, hogy 03k.org, akkor egy sok kínai karaktert tartalmazó oldalra visz.
Így én nem igazán bíznék meg benne.

TL:DR : Maga az Office az full eredeti, csak az aktiválásnál van egy kis trükk a dologban

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#142910) BTom1970


BTom1970
tag

Tervezek venni egy Sound Blaster Play 3 vagy 4 -et laptophoz és fülhallgatóhoz.
A 3-mas sima USB-s, a 4-es USB C-s.
Most úgy van, hogy ha csatlakoztatok egy fülhallgatót, akkor az lekapcsolja a laptop saját hangszóróját. Egy USB-s eszköznél ez hogyan lesz? Akkor külön kell tiltanom és kiválasztanom, hogy mikor melyik szóljon? Akár lehet állandóan csatlakoztatva a fülhallgató és mégis szólhat a saját laptop speaker?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#142911) HoaryFox válasza BTom1970 (#142910) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ha Windows-t használsz, akkor igen, tudsz választani, hogy éppen melyik szóljon, ha a tálcán a hangerőre kattintasz és az épp használt eszköz nevére kattintva egy listából választhatsz.
De ha pl. beállítod alapértelmezettnek az USB-set és kihúzod, akkor visszavált az integráltra, ha meg visszadugod, akkor megint az USB-s lesz kiválasztva alapból.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#142912) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Kollégámnak a mappájában a name előtt van egy bracket, ami neki nem kell, és nem tudjuk, hogy csináljuk neki vissza úgy, mint ahogy itt a képen is látható. (ez pl. az enyém)

Ti tudjátok, hogy lehet módosítani az eredeti verzióra?

Köszi!

(#142913) total90


total90
veterán

Hali

Lenne egy kérdésem és nem találtam jobb topikot, ezért ide teszem fel.

Van par régebbi játék, amit haverokkal szoktunk játszani hálózatban ha össze tudjuk hozni a kozös találkozót. Ezek a játékok nincsenek online, vagy a patchelt, mi általáunk használt verzója nem megy online. Ilyenkor lokáláis hálózaton keresztül toljuk.

Milyen lehetőség van arra, hogy ezeket online is tudjuk játszani?
Egy VPN szerver elvileg meg tudná oldani a problémát, nem?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#142914) Cs1csó válasza total90 (#142913) üzenetére


Cs1csó
félisten

Régen talán erre volt a Hamachi" de most nem tudom mi a módi.

(#142915) Rowon válasza Cs1csó (#142914) üzenetére


Rowon
veterán

Anno mi is használtuk, viszont nem találtam releváns találatot rá Guglin (talán ez? [link] ). Lehet, hogy már nem fejlesztik és, csak régebbi verziók vannak fent nem hivatalos oldalakon, ami biztonság szempontjából lutri.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142916) RVR400 válasza Rowon (#142915) üzenetére


RVR400
veterán

Én ilyet találtam:
[link]

Meg ilyet:
[link]

(#142917) cof válasza total90 (#142913) üzenetére


cof
veterán

Először is irigyellek, régi jó kis LAN partik. :C Másodszor, a VPN jó ötlet, csomó router már alapból tudja ezt a szolgáltatást OpenVPN-nel, Asus pl. csak a gazdinak lesz egy kicsi előnye a ping miatt ha FPS a téma. Harmadszor, kb. minden játék aminél tudsz gazdaszervert készíteni és lehet rá csatlakozni hálózaton keresztül, az mindegy, hogy LAN vagy online. Csak annyi a trükk, hogy a portot ki kell nyitni, és átirányítani a szerver gépre, belső hálózaton ugye nem kell portnyitással foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#142918) Rowon válasza RVR400 (#142916) üzenetére


Rowon
veterán

Ez a softonic nem tudom mi, de én Windowsra kizárólag csak a szoftverkibocsátó oldaláról töltök le bármit is. Jó esetben a Guglis keresésnél az az első találat, vagy, ha van a szoftvernek Wikipédia oldala, akkor általában ott is a hivatalos oldalt jelölik meg a linkeknél.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142919) Doky586 válasza RVR400 (#142916) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a Hamachi egy szolgáltatás volt nemcsak egy szoftver..

(#142920) olle válasza total90 (#142913) üzenetére


olle
senior tag

Hali.

Hamachi még mindig működik.
Ami még jó erre az a GameRanger: [link] igaz kicsit korlátozottabb jelenleg csak 726 játékot támogat. Hátha benne vannak a nektek kellő játékok is. :R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#142921) RVR400 válasza Doky586 (#142919) üzenetére


RVR400
veterán

És ez engem mennyiben érint?

(#142922) Armagedown válasza Rowon (#142918) üzenetére


Armagedown
őstag

Régebben még PUPt is csomagoltak a telepítőkbe, én is hanyagolnám azt az oldalt.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#142923) Rowon válasza Armagedown (#142922) üzenetére


Rowon
veterán

Valami rémlik, amikor az ilyen webes szoftvertárak belecsempészik a telepítőbe a saját szemetüket.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142924) BTom1970 válasza HoaryFox (#142911) üzenetére


BTom1970
tag

Köszi!
De az alaplapinál olyat nem lehet, hogy csatlakoztatva van a fülhallgató és mégis a laptop hangszórója szól?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#142925) mrzed válasza BTom1970 (#142924) üzenetére


mrzed
senior tag

Ha realtek hangeszköz van a laposban, akkor meg lehet csinálni. Még sound blaster-ral van tapasztalatom, ott is megoldható.

(#142926) total90 válasza Cs1csó (#142914) üzenetére


total90
veterán

Úgy néz ki, hogy erre még mindig jó. Köszi szépen.

#142917coftotal90

Mi havonta általában össze hozunk egyet, de csak online és olyan játékokkal, ami épp online megy. Viszont most Hamacsival ez majd változn fog. Teljesen jó megoldás erre.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#142927) kisselandras


kisselandras
senior tag

Üdv urak egy gyors kérdésem lenne. Windows 10 alatt ez a powershell mit takar? Értem én hogy új lapokat nyit meg görgetni nem lehet ezt hol tudom ki kapcsolni :W

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#142928) total90 válasza kisselandras (#142927) üzenetére


total90
veterán

Powershell: [link] Ezt "kikapcsolni" nem lehet.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#142929) kisselandras válasza total90 (#142928) üzenetére


kisselandras
senior tag

Az oké odáig de crome ba vagy más böngészőben is ha egy adótt lapot akarok meg nyitni azt egy másik lapot nyit meg :Ws görgetni se tudok

[ Szerkesztve ]

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#142930) total90 válasza kisselandras (#142929) üzenetére


total90
veterán

Szerintem itt nem a Powershell-ről lehet szó... nem sok köze van a bongészőhöz vagy a görgetéshez. Egy screenshot nem lenne rossz, hogy konkrétan miről is beszélsz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#142931) kisselandras válasza total90 (#142930) üzenetére


kisselandras
senior tag

Hát ha tudnám mi lett vele akkor nem kérdezném sajnos ez egy órája jött elő semmi frissítés vagy le töltés nem volt ha a crome ban vagy más böngészőben is rá szeretnék menni az adott lapra újat nyit másik ablakban s ez a powershell jön be jobb egér klik nel frissítés helyet se görgetni nem tudok csak klikkelni

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#142932) total90 válasza kisselandras (#142931) üzenetére


total90
veterán

Tudnál egy screenshotot bedobni ide?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#142933) Csupingo válasza kisselandras (#142931) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán valami vírus, vagy a billentyűzet szórakozik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142934) BTom1970 válasza mrzed (#142925) üzenetére


BTom1970
tag

Igen Realtek van benne. Lenovo P50. Hogyan oldható meg?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#142935) teptep válasza BTom1970 (#142934) üzenetére


teptep
tag

Szerintem semmit nem kell megoldani, megy automatikusan. Nekem például Synaptics haneszközöm van. Most először rádugtam egy USB fejhallgatót és azonnal átkapcsolt a fejhallgatóra. A jobb alsó sarokban a hangszóróra klikkelve megjelenik egy kacsacsőr, amit lenyitva ki lehet választani az aktív hangeszközt. Ugyan így működik bármelyik másik asztali gépen vagy laptopon is.

(#142936) mrzed válasza BTom1970 (#142934) üzenetére


mrzed
senior tag

Megnyitod a Realtek Audio Console-t:
A képen jelölt módon az "Eszköz speciális beállításai" fülön a "Lejátszási eszköz" pöttyét átrakod az alsóba. Így már a hangerő szabályozóban külön eszközként ki tudod választani, hogy melyik szóljon.

(#142937) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!
BKV-s jegyvásárláshoz melyik mobil alkalmazást érdemes feltenni?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#142938) Rowon válasza inf3rno (#142937) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem egy darabig a BudapestGO volt, de amúgy annyit ér, mint amennyiért letöltheted.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142939) Jarod1 válasza inf3rno (#142937) üzenetére


Jarod1
addikt

én a simple-t használom, más városokhoz is van benne jegy,
Bkvhoz többfajta jegytípus van. .tudsz válogatni

(#142940) inf3rno válasza Jarod1 (#142939) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#142941) Jarod1 válasza inf3rno (#142940) üzenetére


Jarod1
addikt

Ja, és ha nem használsz fel 1 jegyet vissza is tudod váltani...

van egy olyan opció hogy felhasznált, lejárt jegyek , arra rá tapizol és újra tudod venni azt a jegyet gyorsan.

(#142942) Aryes válasza Jarod1 (#142939) üzenetére


Aryes
nagyúr

A Simple-ben egy jegy annyiba kerül, amennyibe, vagy erre is jön vmi kényelmi díj ( :W ), mint az autópálya matrica vagy a parkolás esetén?

(#142943) HoaryFox válasza Aryes (#142942) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ugyanannyi, nincs különbség.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#142944) Aryes válasza HoaryFox (#142943) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már tudom, kipróbáltam! :DDD De köszi! :R

(#142945) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!

Valamiért a szövegmező fölötti kurzor fehér szokott maradni, és ha épp a lap is fehér, akkor ugye nem látni (akkor szokott helyrejönni, ha kijelölök valmait).
Ezt hogy lehet orvosolni?
(Win11, Legion 5 laptop)
Köszike!

(#142946) BiP válasza megint én (#142945) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, nyüglődik a nagyi? :)

(#142947) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

A Win frissítés után (legalábbis így tűnik) Chrome böngészőt használva random kb fél óránként elmegy a net. Egyszerűen csak tölt és semmi nem megy tovább a böngészőben. Ez 15-20mp után helyreáll, vagy ha bezárom vagy újraindítom a Chromot akkor rögtön. Valakinek volt már ilyen problémája?

Válaszotok előre is köszönöm! :R

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#142948) Pyttawrx válasza GoTReX (#142947) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
A chrome friss?
Az hogy elmegy a net mit takar? Pl ha olyankor megnyitsz pl egy edge böngészőt, ott megy a böngészés?

(#142949) GoTReX válasza Pyttawrx (#142948) üzenetére


GoTReX
őstag

Kiegészítem a tegnap leírtakat. Futott háttérben egy letöltés és ott láttam hogy ilyenkor ott is 0 B/sec tehát nem csak a Chroméban áll le. Frissítés előtt semmi ilyen nem volt a frissen telepített rendszeren, azért gyanakszom arra.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#142950) kisselandras válasza total90 (#142932) üzenetére


kisselandras
senior tag

-kicsit utána néztem ennek bővebben s meg is lett a gond okozója
Windows frissítés okozta mivel az nálam ki volt kapcsolva jó ideje hogy el kerüljem az esetleges hibás adatokat

#142933Csupingo sajnos nem mert windows volt a hibás

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.