Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142201) liszi70 válasza liszi70 (#142198) üzenetére


liszi70
nagyúr

Újraindítottam a gépet és a formázást, és kb. 50 percig formázta, de akkor már el kellett jönnöm otthonról. A gépet úgy hagytam. Most értem haza, és "A formázás befejeződött" felirat fogadott. Tehát végigment a folyamat, de fogalmam sincs, hogy meddig tartott. Lehet, hogy öt perce, lehet, hogy 4 órája ért véget. Akárhogy is, de rendben van ez így, hogy ilyen sokáig tart egy GYORSformázás? Minimum 1 órán át tartott, de lehet, hogy 3-4 óráig. Formáztam már 4TB-os HDD-t, volt több is, de ilyen nem volt. Lehet, hogy ez valamilyen hibajelenség a vadi új hdd-ben? A HDS egyébként mindent rendben talált a formázás után. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#142202) Csupingo válasza liszi70 (#142201) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy pár másodperc szokott lenni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142203) liszi70 válasza Csupingo (#142202) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát ez az. Én is ilyesmire emlékszem, még a relatíve nagynak számító 4 TB-os esetén is. Este inicializálom a másikat (2 hdd-t vettem), kíváncsi vagyok, mi lesz.

(#142204) Pyttawrx válasza Csupingo (#142202) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan, de max 1 percen belül

(#142205) kiralytom


kiralytom
aktív tag

nem vagyok benne biztos, hogy ez itt ON :F

ezen a laptopon a 4-es csatlakozó azt írja a kézikönyv , hogy eternet csatlakozó de kisebb (egy pöcök van benne, ez a képen is látható)

ezt próbáltam kivenni de eddig nem jártam sikerrel most már eljutottam addig , hogy lötyög (visszapattintani nem tudom) , de tanácstalan vagyok, mert kárt nem akarok benne okozni és lehet már így is azt okoztam

(#142206) JóGéza válasza kiralytom (#142205) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az alsó részt alulra csúsztatod, és belemegy a csatlakozó.

(#142207) Pyttawrx válasza kiralytom (#142205) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elég 1 helyen feltenned a kérdésed. :)

(#142208) North15


North15
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. A probléma, hogy az egyik vezetékes egeret (Logitech G203) látszólag nem ismeri fel egérként a Windows 10 (DELL laptop).

Ugyanez az egér másik laptopon megy, másik egér ezen a laptopon megy. Mindegy melyik usb port.
Ha becsatlakoztatom, kiadja a szép "USB-hangot", de az "Eszközkezelőben" nem születik új sor az "Egér vagy egyéb mutatóeszköz" alatt, ugyanakkor megjelenik egy plusz tétel "USB kompozit eszköz " néven az "USB-vezérlők" alatt. Jelentsen ez bármit. :)
Emellett a Logitech G HUB szoftver is kommunikál valamennyire vele: gyönyörűen tudom állítgatni a világítás színeit, és ekkor üzemelnek az oldalsó, hangerőszabályozásra állított gombok is, de meg nem mozdulna a kurzor.

Elvileg minden driver/windows update friss.

(#142209) Pyttawrx válasza North15 (#142208) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mikor rádugod, akkor az eszközkezelőből távolítsd el, a rejtett eszközöket is jelenítsd meg. Ha eltávolítottad, akkor indítsd újra a wint.

(#142210) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Felmerült bennem egy kérdés.

Most , hogy jön a nagyon hideg front.....szeretném látni európa térképét , 5-10-15 perces frissítésekkel, hogy merre jár , hol tart a hidegfront stb....

Itt jön a csavar.

Mindezt úgy, hogy normál asztali PC-n menne mint " háttérkép "...azaz az ikonok is ott lennének.....mondjuk csoportosítva vagy mappába bedobálva de ott lennének.
Böngészőt sem nyitnék hozzá...

Win10 Pro, 64 Bit-es rendszerem van.

Létezik erre valamilyen formában megoldás , program stb...
Mint a telefonokon a képernyők feloldása előtt , alatt beállítható mozgó háttér.....csak ez online lenne és az időjárást mitatná európa egészére.

Létezik ilyen vagy piaci rést találtam ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#142211) rattan


rattan
csendes tag

Sziasztok,

Asus routerhez csatlakozik (RT-AC57U V3) vezetékes kapcsolaton egy eszköz, aminek internet kapcsolatot akarok csak adni, viszont az intranetet nem akarom, hogy lássa.
Meg tudom ezt valahogy oldani a router beállításokban?
Köszönöm

(#142212) North15 válasza Pyttawrx (#142209) üzenetére


North15
csendes tag

Bevált. Köszönöm.

(#142213) Pyttawrx válasza North15 (#142212) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper, nincs mit. Gratula :C

(#142214) Doky586 válasza rattan (#142211) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

internet kapcsolatot akarok csak adni, viszont az intranetet nem akarom, hogy lássa.
:F :F :F

(#142215) Pyttawrx válasza rattan (#142211) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Nem akarod hogy a belső zárt halózatot lássa, meg nyilván azt se lássák, hogy te azon netezel?

(#142216) flash-


flash-
veterán

azt hogy lehetne egyszerűen megoldani hogy az androidos okostelefonommal vezérelve a másik szobában lévő számitogeppel mondjuk belépjek egy oldalra letoltsem a torrent fájlt és el is induljon a szamitogepen a letoltes? tehat ilyen komplexebb vezérlést hogyan?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#142217) rattan válasza Pyttawrx (#142215) üzenetére


rattan
csendes tag

Biztonsági kamera rögzítő egysége.
Ha wifis lenne, akkor felraknám a guest hálózatra, vezetékes kapcsolat esetén ezt hogyan lehet?

(#142218) liszi70 válasza liszi70 (#142201) üzenetére


liszi70
nagyúr

Inicializáltam és formáztam a másik új WD Purple 4TB hdd-met is. 68 percig tartott. Utána megpróbáltam még egyszer, hátha csak az első, inicializálás utáni formázásnál totojázik ilyen sokáig. De nem, az is ennyi idő volt. Utána betettem egy Seagate 4TB hdd-t, formáztam, és pillanatokon belül lement a folyamat, talán 1-2 sec, ha volt. Nem értem az egészet. Mindkét WD Purple 4TB több mint egy órát tökölt a formázással. Mitől lehet ez? :F
Ami még furcsa, hogy az összes többi hdd-m "Elsődleges partícióként" szerepel a lemezkezelőben, míg ez az egy "Adatokat tartalmazó alappartícióként". [kép] Nem hiszem, hogy most másként csináltam volna bármit is az inicializálásnál, igaz, a többi nagyon régen lett használatba véve. Mitől lehet ez a különbség?

(#142219) Doky586 válasza liszi70 (#142218) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kép: így könnyebb gui-n megkülönböztetni az MBR-t a GPT-től..

[ Szerkesztve ]

(#142220) liszi70 válasza Doky586 (#142219) üzenetére


liszi70
nagyúr

A 4TB-os GPT, a többi, ami 2TB-os, az MBR? A 2TB vs 4TB méretkülönbség miatt van ez, vagy a korukból adódik? Olvasom, hogy a GPT az újabb.

[ Szerkesztve ]

(#142221) Cs1csó válasza flash- (#142216) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, a legegyszerűbb a Chrome Remote Desktop ehhez a PC-re telepíted a Chrome böngészőt és telepíted aChrome Remote Desktop bővítményt és egyazerűen követed a lépéseket majd beállítod hogy távolról is elérhető legyen a pc, majd ugyanezt a telefonon is (androidos Chrome böngésző, stb.)
Egyéb:
Teamviewer vagy AnyDesk telepítése arra a PC-re a telefonra meg ezen progik telefonos appját. (Ezek néha kötekednek hogy "üzleti célú felhasználást érzékeltünk" szöveggel bombáz, a Chrome RD nem. A TV plsz sok memóriát eszik főleg mert használja az Edge böngésző egy futtatái környezetét ami amúgy nem fut(

(#142222) Doky586 válasza liszi70 (#142220) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert amikor először feldugtad akkor inicializáláskor ezt választottad. 2TB felett csak GPT lehet.
Ellenőrizheted a Lemezkezelőben: -nézet -felső - lemezek. Ott kiírja.

(#142223) liszi70 válasza Doky586 (#142222) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, köszi!

(#142224) Essejó válasza enginev3.0 (#142189) üzenetére


Essejó
veterán

Valami ilyen külső házat néznék link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142225) kiralytom válasza Pyttawrx (#142207) üzenetére


kiralytom
aktív tag

bocsánat, pánik.köszönöm a segítséget :C

(#142226) Aryes válasza flash- (#142216) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én a gépre TightVNC szervert, a telefonra RealVNC klienst használok évek óta. Ilyen feladatokra tökéletes konfig.
A vnc szerver a géppel indul, és itthoni vpn-en keresztül az internetről bárhonnan be tudok lépni (ha a gép itthon be van kapcsolva).
De ha a torrent kliensed támogat valami androidos appot, még egyszerűbb: nálam például a Transmission-hoz van a Torrnado app. Telefonon letöltöm a torrent fájlt és már tudom is indítani a kliensen keresztül.

(#142227) BitRider válasza Cs1csó (#142221) üzenetére


BitRider
aktív tag

A TeamViewer és az AnyDesk már régen felejtősek pont a fizetős / spammelős dolgaik miatt, és mert tök jó ténylegesen free alternatíváik vannak. A milyen program, ami... topik összefoglalóból egyenesen:

Remote Utilities | ingyenes távvezérlő a TeamViewer kiváltására
RustDesk | leginkább az AnyDesk-re hasonlító, open source távvezérlő
Chrome Remote Desktop | a Google megoldása, ami Chrome kiegészítőként fut
Unified Remote | szerver az Androidos távirányító apphoz

Nincs olyan, hogy "legegyszerűbb". Mindegyik tök jól működik. Én leginkább az első app Agent részét szoktam felrakni az ügyfelekhez (1 db EXE), mert tök jól managelhető a Viewer része (ingyenesen 10 aktuális ügyfél belépőjét lehet menteni). Itt van leírás a különböző változataihoz.

[ Szerkesztve ]

(#142228) Pyttawrx válasza rattan (#142217) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsi, de nem tudom mit szeretnél. Rögzítőt csatlakoztatnál netre, hogy pl te is lásd pl telon?

(#142229) Cs1csó válasza BitRider (#142227) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a régi PC-men nem működtek, vagy ha igen iszonyat LAG--osan kb. 10frame/sec-el.
Az AnyDesk és a TeamViewer ezt szépen hozza. A Chrome Remote Desktop is nagyon tetszett a telóról az erősebb gépemet jól vezérelte de a gyenge gépemről az erős gépemet már nem tudtam, szaggatott.
Tehát ha végre nem lesz képben a gyenge gép (már nem sok van neki hátra ) akkor én is váltok ezekre, első körben a Chrome Remote Desktop tetszik legjobban.

(#142230) Aryes válasza Cs1csó (#142229) üzenetére


Aryes
nagyúr

És a vnc?

(#142231) Cs1csó válasza Aryes (#142230) üzenetére


Cs1csó
félisten

Real? Tight? Ultra? Kicsit bonyolultnak tűnik..

(#142232) Aryes válasza Cs1csó (#142231) üzenetére


Aryes
nagyúr

TightVNC szerver: ip és jelszó alapján lehet bejelentkezni, mi ezen a bonyolult? :))
Real VNC kliens: lehetne más is, többet is kipróbáltam, nekem ez jött be (asszem nincs telefonra TightVNC kliens).

(#142233) Cs1csó válasza Aryes (#142232) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telefonos kliens melyikhez van?

(#142234) GTVili


GTVili
tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben jelentkezett egy olyan probléma, hogy a gépem random zenéket játszik le.... kicsit olyan, mintha youtube videók hangját játszaná. Akkor is ha nincs megnyitva a youtube....

Ha valami más megy a gépen, ami hangot játszik le.... pl játszom, akkor is megszólal, és egyszerre szól a két hang...

Mi a fene lehe ez...? Hogy lehet kikapcsolni...?
Próbáltam vírusirtót...stb... néztem a különféle fiók beállításokat... de eddig semmi...

(#142235) BitRider válasza GTVili (#142234) üzenetére


BitRider
aktív tag

De hisz be is karikáztad... A Chrome értesítéseket kapcsold ki!

Chrome > Beállítások > Adatvédelem és biztonság > Webhelybeállítások > Értesítések > A webhelyek nem küldhetnek értesítéseket

+ Ha még nem lenne fent reklámblokkoló, akkor ezt telepítsd: uBlock Origin

+ Kikapcsolt böngésző mellett ezzel ellenőrizheted a gépet és a böngészőt, hogy nem férkőzött-e be valami malware: AdwCleaner

[ Szerkesztve ]

(#142236) Aryes válasza Cs1csó (#142233) üzenetére


Aryes
nagyúr

Direkt bosszantasz? :U :DDD

(#142237) Grave_444 válasza Aryes (#142232) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Real VNC tényleg jó, megy telefonról is könnyedén.

(#142238) GTVili válasza BitRider (#142235) üzenetére


GTVili
tag

Köszönöm, megpróbálom... :R

Azért karikáztam be, hogy lássátok miről van szó. Egybként kikapcsolhatatlan volt.... megállítottam, de pár másodperc elteltével már egy másik zene szólt újra...

Az Adwcleaner két gyanús dolgot talált.... és a blokkolót is telepítettem.

Remélem megoldódik a dolog.

Köszönöm a segítséget! :C

(#142239) BitRider válasza GTVili (#142238) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ha a Chrome beállításokban az értesítéseket is kikapcsoltad, akkor egészen biztosan rendben lesz.

Még egy dolgot futtathatsz: O&O ShutUp10++, ezzel a Windows egyéb reklámozó / adatküldő hülyeségei is le lesznek tiltva. Az alábbi menüpont csak a biztonsággal kikapcsolható dolgokat jelöli be, utána kér egy restartot és kész is vagy:

Actions > Apply only recommended settings

[ Szerkesztve ]

(#142240) Cs1csó válasza Aryes (#142236) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R ;]

(#142241) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Be Quiet házam accessories dobozába találtam egy ilyen szett csavart. Valaki meg tudja mondani hogy ezzel mit lehet és hova rögzíteni?

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#142242) Pyttawrx válasza jozsi252 (#142241) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha jól látom hdd/hasonló csavar lehet. Tartsd me hátha később kellhet.

(#142243) Csupingo válasza jozsi252 (#142241) üzenetére


Csupingo
veterán

Házláb? Melyik típus pontosan? A könyvében nincsenek az elemek, alkatrészek tételesen felsorolva?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142244) jozsi252 válasza Pyttawrx (#142242) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen elrakom mindenképpen, köszönöm a tippet! :R

Csupingo
Házláb nem lehet mert nem szereltem le. Dark Base 900 a típusa, de még a kézikönyvébe sincs benne, pedig tuti hogy járt hozzá. Kiszedtem az ODD tartókat mert ment oda is venti, arra tudok gondolni hogy esetleg oda való. De abba meg alapból benne hagytam 2 csavart, bár lehet hogy az lesz az.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#142245) Csupingo válasza jozsi252 (#142244) üzenetére


Csupingo
veterán

Csavarhúzónak bemarás van rajt? Esetleg innen a harmadik?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142246) jozsi252 válasza Csupingo (#142245) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem ez lesz az mert ez egy külön zacsiba van, és azok nagyobbak is.

Szeretnék még egy dolgot kérdezni. B760 Plus alaplapom van, és van rajta USB 3.2 Gen 2 Type C connector. Az új házamon pedig van USB-C csati elől 1db, elvileg az 3.1 Gen 2. Elvileg kompatibilis teljesen egymással, nem gond hogy egyik 3.2 másik 3.1?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#142247) BitRider válasza jozsi252 (#142246) üzenetére


BitRider
aktív tag

USB 3.2 Gen 2x2 Type-C van az alaplapodnál írva (ez van a hátlapon), az 20 Gbps-t jelent, a házadon a 3.1 Gen 2 pedig 10 Gbps-t (1250 MB/s).

De a házat csak a belső csatival tudod az alaplapra kötni, az meg csak 3.1 Gen 1, így tehát 5 Gbps lesz a vége. Megbaszódhatnának ezekkel a szabványokkal. :K A kompatibilitással nincs gond, csak a Gbps-t kell nézni, nem a verziószámokat. Ahhoz meg itt van táblázat.

[ Szerkesztve ]

(#142248) Aryes válasza BitRider (#142247) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megbaszódhatnának ezekkel a szabványokkal.

Ez kiemelten vonatkozik a szabványok elnevezéseire, különös tekintettel arra, amikor már meglévő szabványokat átneveztek. Aki ezeket kitalálta, hdd csavarokra térdepeltetném... :W

(#142249) jozsi252 válasza BitRider (#142247) üzenetére


jozsi252
veterán

Bocsánat ha nem volt egyértelmű ahogy leírtam. Alaplapon ami van csati az nem hátlapi hanem ami a 24 pines alatt van csati aljzat. Az 3.2 gen 2 aljzat. Ami a ház előlapjától jön type c az 3.1 gen 2.
És hogy akkor ez nem-e gond ha a ház előlapi c csatiját ide kötöm rá? Gondolom ha nem egyezne akkor össze se tudnám kötni? De akkor ezek szerint mindegy hogy 3.1 gen 2 vagy 3.2 gen 2. És akkor ennek 10 Gbps-et kell tudnia a táblázat alapján.

iPhone 13 Pro Max

(#142250) BitRider válasza jozsi252 (#142249) üzenetére


BitRider
aktív tag

Mindkettőt helyesen írtam: a hátlapi 3.2 Gen 2x2, viszont az alaplapi csatlakozó (amibe a ház csatlakozóját dugod összeszereléskor) viszont csak 3.2 Gen 1. Lehet, érdemes jobban tanulmányoznod az alaplapod specifikációit. Nem hiszem, hogy hátra be tudod kötni a ház csatit. Esetleg hosszabbítóval, de azt is csak akkor, ha már eleve Type-C.

Front USB (Total 7 ports)
1 x USB 3.2 Gen 1 connector (supports USB Type-C®)
1 x USB 3.2 Gen 1 header supports 2 additional USB 3.2 Gen 1 ports
2 x USB 2.0 headers support 4 additional USB 2.0 ports

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.