Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142451) Aryes válasza BitRider (#142443) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy hasonló kivitelű házimozi cucchoz csináltam olyan átalakító kábelt, hogy a stereo kábel mindkét vége 3-3 csatlakozóra lett szétosztva (igaz ott egyszerűbb volt, mert RCA dugó kellett a végére). Így jutott a front/back/center/sub bemenetekre is jel. Sajnos ez a front bemenetek esetében nem használta a sub-ot, azért kellett ez a workaround.

(#142452) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Mi a neve ennek a HDD csatlakozónak?:
Továbbá lehet kapni hozzá USB átalakítót, hogy ne kelljen külön tápról üzemelni?
Köszönöm.

(#142453) Pyttawrx válasza Kenderice (#142452) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez egy usb házból kivett hdd, usb 3.0 kábel kell hozzá és kész. Persze ha nincs más baja. Bár netről szedett kép.

(#142454) Kenderice válasza Pyttawrx (#142453) üzenetére


Kenderice
senior tag

Netről szedett kép, én arra voltam kíváncsi, hogy van-e olyan átalakító (a csatlakozó nevét nem tudom, ezért nem sikerült találnom hozzá), amivel ezt a külön adat-külön táp aljzatot közösíteni tudnám, hogy USB kábellel tudjam csatlakoztatni a géphez.

(#142455) Pyttawrx válasza Kenderice (#142454) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor linkelem ha nem ment át amit írtam. :) [link]
pl ez de bármi ilyen jó ami normális minőség. A linkelt kábelt csak azért tettem be hogy lásd miről van szó

(#142456) Kenderice válasza Pyttawrx (#142455) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszönöm.
Szóval a neve micro usb-b.
Erre voltam kíváncsi.

(#142457) King Unique válasza Kenderice (#142452) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy 2,5" WD vagy Toshiba külső merevlemezből kiszedett integrált USB-s HDD, aminél USB 3.0 Micro-B típusú a csatlakozó, olyan kábel kell hozzá. Az USB-port pedig egyben tápellátást is biztosít, vagyis a "ne kelljen külön tápról üzemelni" eleve nem játszik, mivel nem is szükséges.

Arra viszont majd figyelni kell, hogy az integrált USB-aljzat nehogy sérüljön (pl. letörjön), mert akkor kb. kuka a HDD, mivel utána nem lehet standard SATA-porton csatlakoztatni, vagy max. csak tákolással.

[ Szerkesztve ]

(#142458) Kenderice válasza King Unique (#142457) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ebben az esetben nem kap tápot USB-n keresztül, külön tápja van.
Ilyen kábel van hozzá:
Ezt szeretném egy adapterrel egyetlen USB kábellel csatlakoztatni.

(#142459) King Unique válasza Kenderice (#142458) üzenetére


King Unique
titán

Dehogynem kap, az 1 db USB 3.0 Micro-B típusú USB-aljazatnál a megfelelő tápellátás is megoldott USB 3.X porthoz csatlakoztatva, mint le lett írva az előbb világosan. A mellékelt képen lévő Y-kábeles / OTG Y-kábeles vagy milyen megoldás csak azért kell, ha a gazda hardver 1 db USB-portja nem képes stabil tápellátást biztosítani, ami jellemzően pl. router, Raspberry Pi - pont ahhoz való WD PiDrive az alany - , médialejátszó és egyéb vackok, ellenben egy asztali PC, laptop, asztali Mac, MacBook stb. már megfelelő ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#142460) Kenderice válasza King Unique (#142459) üzenetére


Kenderice
senior tag

Mondom, hogy nem így van.
Ha csak az USB kábel van bedugva, nem kap áramot a lemez. Kell hozzá külön áramforrás.
Ezért akarok hozzá egy közösítőt.

(#142461) King Unique válasza Kenderice (#142460) üzenetére


King Unique
titán

Le lett már írva, hogy az USB-port az adatkapcsolat mellett egyben tápellátást is biztosít, meg szabványos SATA interfész híján amúgy is csak integrált USB-s csatlakozási lehetőség van ennél a HDD-nél, amit az előzőleg mellékelt screenshot is világosan szemléltet. + Ugyanilyen integrált USB-s HDD-k vannak pl. a gyárilag készre szerelt 2,5" WD My Passport külső merevlemezekben is (példa), amik ha működnek pl. 1 db USB 3.0 Micro-B - Type-A típusú kábellel 1 db USB 3.0 portról, akkor nyilván ennek a WD PiDrive izének is kell.
Nem, egy 2,5" külső HDD működéséhez eleve nem kell külön (külső) áramforrás, mivel megoldható a tápellátás USB-portról. Max. kiegészítő tápellátásra lehet szükség pl. USB Y-kábellel megoldva, de arra is csak USB 2.0 portok és router, tévé, médialejátszó, Raspberry Pi és társai vackok használatánál, ellenben USB 3.X portok és PC, Mac normális hardverkörnyezet esetében nyilván nem, utóbbinál elég 1 db USB 3.X port.

[ Szerkesztve ]

(#142462) Kenderice válasza King Unique (#142461) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ezt mindet tudom, van külső HDD-m, de ennek a lemeznek a jelenlegi kábele olyan, hogy USB-n csak adatkapcsolat van, áramot nem kap.
Ezen Y kábel helyett keresek olyat, aminek egyik váge USB, a másik meg olyan, amilyen a lemezen van.
Például amit belinkeltél.
Csak a nevét nem tudtam ennek a kombinált csatlakozónak...

[ Szerkesztve ]

(#142463) King Unique válasza Kenderice (#142462) üzenetére


King Unique
titán

Ha eleve másik kábel keresése volt a cél, amire már le lett írva, hogy USB 3.0 Micro-B típusú kell és azzal működni fog, akkor nem világos minek lett fejtegetve hogy egy ilyen HDD-nek külön áramforrás kell, amikor nyilván nem kell, mert nyilván működik 1 db szimpla csatlakozós USB-kábellel 1 db USB 3.X portról, sőt jó esetben akár még USB 2.0 porton (pl. asztali PC hátlapi port vagy "HDD 5V 1A" jelölésű), de mindegy. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#142464) King Unique válasza King Unique (#142463) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként a gyárilag mellékelt Y-kábeles megoldásnak pont az a lényege, hogy 2 db USB-portról történik a tápellátás, amit pl. az ebben a tesztben lévő screenshot is szemléltet, ahol a főkábel jellemzően adat + táp, a mellékkábel kiegészítő táp szokott lenni. Ha ennél a főkábel csatlakoztatásakor tápellátás nem történik, meg PC-n sem, akkor jó hülyén van megoldva. :D

(#142465) Kenderice válasza King Unique (#142463) üzenetére


Kenderice
senior tag

Én azt írtam, hogy a JELENLEGI kábel nem alkalmas arra, hogy külön áramforrás nélkül menjen.
Csak a csatlakozó nevét (Micro-B) nem tudtam, így nem tudtam hogyan keressek ilyen kábelt hozzá...

(#142466) King Unique válasza Kenderice (#142465) üzenetére


King Unique
titán

Akkor a több helyütt pontatlan és nem teljesen egyértelmű megfogalmazás volt itt a gond, mivel ilyen formában pl. az "Ebben az esetben nem kap tápot USB-n keresztül, külön tápja van" is eleve zöldség, mivel a tápellátás még a Raspberry Pi használatánál is nyilván USB-n az USB-kábelen keresztül történik és nem különálló tápadapterrel...

Oké, akkor most már tudod a csatlakozó nevét, lehet menni olyan kábelt (USB 3.0 Micro-B - Type-A típusú és ne legyen túl hosszú) venni.

[ Szerkesztve ]

(#142467) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Skacok
Proci túlmelegszik
Lenyomok 2 CB23at és 85 fokig kúszik fel és nem throttingol
De most csak streamet nézek jutyubon és gondoltam random ránézek mennyi a hőfok és látom h 67C-miközbe csak jutyub megy, de maximálisnál 95.1 fok szerepel :Y

A proci
R5 5600
Hűtő
msi coreliquid 240mm

Leszedtem a prociról és megnéztem a pasztát, de jó kontaktot láttam, meg nehéz rosszul felrakni.. De felraktam mégegyszer
Pump chassi headerbe van csatlakoztatva, de cpu_header se segített

Meghalikolt?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#142468) Barell válasza mefistofeles (#142446) üzenetére


Barell
senior tag

Természetesen lehet. Én a Signal RGB appot használom. Mindent is lehet vele színezni, sokkal jobb mint a gyártói RGB appok.

(#142469) BitRider válasza Vismajor01 (#142467) üzenetére


BitRider
aktív tag

Összerakás után jó volt eredetileg? Szerintem a megoldás egy jól szellőző ház + normális aircooler.

(#142470) Rowon válasza Vismajor01 (#142467) üzenetére


Rowon
veterán

Egy 5600-ra bőven elég egy 10k forint körüli léghűtés, ha esetleg cserélni szeretnéd.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142471) Vismajor01 válasza BitRider (#142469) üzenetére


Vismajor01
addikt

Előzőleg egy ITX házban volt- sose néztem hőfokokat, egyszer néztem akkor 80 fokig ment el egy cinebenchcsel

Mióta új házba költözött, azóta itt haldoklik nekem.

Lian li MINI, oldalra van rakva a 240mini exhaust elrendezésben, alatta közvetlenül 2x120mm intake venti. Hátul és fent nincs egyelőre.

Léghűtést nem szeretnék, semmi bajom velük, de így h asztalon van a gép és szép panorámás, egy normális toronyhűtés teljesen eldominálná a teret, és nem is nézne ki jól. Úgyhogy innén másik 240mm vagy 360mm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#142472) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok, ha nem, akkor kérnék egy "házszámot".
Otthonra szeretnék egy dokkolót (HUB), de nem tudom mi a különbség közöttük.
Amire feltétlenül szükség lenne:
USB-C vel kapcsolódjon, egy laptophoz.
Két HDMI port legyen rajta.

Ami jó lenne:
Tudjon tölteni, (ez nem baj, ha nem jön össze, de amióta rájöttem, hogy a telefontöltőm tölti a laptopot, azóta nem hurcolom a rendes töltőt)
Ne kelljen felnyitni a laptopot (HP 440G5) a bekapcsoláshoz... nem tudom van-e ilyen opció USB-C dokkoló esetén.

A háttér:
Most van egy minipc munkaasztalként itthon, + (BT billentyűzet, egér, illetve két FHD monitor)
Valójában a minipc akár mehetne a TV alá, vagy eladásra, mert valahogy mindig minden odapakolódik az asztalra, és nem férünk oda, illetve az asszony is inkább bedokkolná a céges gépét stb...
Nekem is jobb lenne, nem mindent csak pendrive-on tartani.
A minipc-re nem megy fel a W11, pedig i5-ös a processzor. Az alaplap elvileg jó lenne, de nem akarok mókolni, a laptopom picit erősebb is...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#142473) BitRider válasza littlerock (#142472) üzenetére


BitRider
aktív tag

A minipc-re nem megy fel a W11, pedig i5-ös a processzor.
Mert legalább 8. generációs proci kell, az a lényeg az MS szerint, nem az i5.

Én csak a szokásos Axagon-okat néztem, abból ez az egy tud 2 HDMI-t: HMC-4KX3 A leírást nem néztem végig, de talán megfelelő.

Hub-ból ez a mindenes az, ami 2 kimentet tud (DP + HDMI): HMC-12GM2

[ Szerkesztve ]

(#142474) littlerock válasza BitRider (#142473) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszönöm.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#142475) Pyttawrx válasza BitRider (#142473) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Simán felmegy rá. ;)

(#142476) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Van egy router az alsó szinten, egy másik pedig a felsőn, mindkettő asus, aimesh képes. A gondom az, hogy a felső szintre vitt kábel nem vagyok benne biztos, hogy jól működik, ezt hogy tudom egyáltalán tutira ellenőrizni? (Alsó szinten van net, és wifi is.)

Ha a kábelt közvetlenül a gépbe dugom, akkor azt adja ki, hogy: "Egy ethernet-kábel nincs megfelelően csatlakoztatva vagy meghibásodott."

Ha ezt a kábelt viszont bedugom a routerbe, akkor a routerbe be tudok lépni az asus honlapján.

Teljesen tanácstalan vagyok, mit javasoltok?

Köszi a segítséget előre is.

(#142477) Pyttawrx válasza HdRew (#142476) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd meg a csatikat, nincs-e pára, minden szál végig ér, illetve jó-e a sorrend. Meg próbáld meg másik csatiba a fő routerbe.. stb stb. Ha minden ok, akkor csati csere amivel kezdenék.

(#142478) marcika1290


marcika1290
csendes tag

Szép napot! Van egy kis problémám az új gépház kijelzőével.
Probléma: nem jelzi ki a GPU hőfokát,de a CPU kihasználtság+hőfok+GPU kihasználtságát kijelzi.

Ház: Deepcool CH560 digital
Alapl: Gigabyte b365m ds3h
videókártya: rx 580 pulse 8gb(samsung ramos)
Szoftver: próbáltam sima szoftverrel meg a bétával is.

(#142479) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott egy régebbi Samsung Bixolon SRP-350 blokknyomtató
Ezt életre lehet valahogy kelteni valamilyen módon usb csatlakozóra kötve?
Volt egy régi usb-lpt kábel, azzal nem működött. Azt hittem mivel régi, bekrepált, ezért rendeltem egy újat aliexpress-ről, de azzal ugyanúgy nem megy.
Bármi ötlet?

(#142480) Csupingo válasza sbazsi (#142479) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez asztali pc-re lenne kötve? Nem értek hozzá, de a legtöbb modern alaplapon van még kivezetés, és akkor csak egy ilyen kell. Vagy egy ilyen porttal rendelkező kártya. Persze ez még nem garancia a működésre.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142481) HdRew válasza Pyttawrx (#142477) üzenetére


HdRew
őstag

Köszönöm szépen a választ, akkor ezt fogom csinálni. :)

Mivel tudom ráapplikálni a csatit a szálakkal, ha ez a probléma?

(#142482) sbazsi válasza Csupingo (#142480) üzenetére


sbazsi
veterán

Laptopról lenne szó.

(#142483) De4d


De4d
őstag

Üdv.

Egy átfogó kérdésre lennék kiváncsi, leginkább a ramot érinti de azon túlnyúlik, így itt inkább relevánsabb a téma.

Jelenleg 16gb ramom van 2x8 ddr 4 3200mhz. Az alaplaomba ez a max sebességű ram amit tud kezelni. Mennyire érdemes ezt bővíteni 32-re? Vagy megérné a többlet árat ha egyből gyorsabb ramokat vennék és még egy új alaplapot is?
A Többi alkatrész teljes mértékben újak.
VGA:Rtx 4070
Proc: AMD Ryzen 5700x

Bár itt ha komolyabb váltás lenne ramok terén, akkor a procit is cserélni kéne mivel ddr5-t már nem tudja kezelni.

Minden jó, ha a vége jó!

(#142484) Csupingo válasza sbazsi (#142482) üzenetére


Csupingo
veterán

Hasonló esetben, ilyen usb kábellel már én is próbálkoztam, sajnos nekünk se jött össze. Soros port sincs a laptopon? Tényleg csak tippelgetek, de valami soros-párhuzamos átalakító nem működhetne? Esetleg valami nyomtató, vagy egyéb célirányosabb topikba is kérdezz be.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#142485) sbazsi válasza Csupingo (#142484) üzenetére


sbazsi
veterán

Az meglévő kábel az kb 10+ éves lehetett, emlékszem, hogy egy hp lj1100 nyomtatóval működött anno. Azt hittem megviselte az idő, ezért rendeltem egy új kábelt:
USB IEEE 1284 Printer CN36 USB to Parallel Port 36 Pin Interface Adapter Connector Support Scanner Support Window7/8/10/11
De ezzel sem akar működni. :U

(#142486) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Ezt a hibát dobja ki még a gép, mikor csatlakoznék az emeleti internethez, mire vezethető ez vissza vajon?

Illetve az asus oldalán azt írja, mikor belépek, hogy a hálózati kábel nincs csatlakoztatva.

Köszi szépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#142487) BitRider válasza HdRew (#142486) üzenetére


BitRider
aktív tag

Erre már kaptál választ és reagáltál is rá. Milyen mást választ remélsz azon kívül, hogy csatit / kábelt kell cserélned? Amúgy krimpelő kell hozzá, de ha nem tudod magad kicserélni a csatlakozót, akkor hívj villanyszerelőt vagy jószakiról egy rendszergazdát, aki csinál ilyet!

[ Szerkesztve ]

(#142488) HdRew válasza BitRider (#142487) üzenetére


HdRew
őstag

Csak kérdeztem, ez a topik a kérdésekre van. De ok, akkor legyen úgy, ahogy te óhajtod. Picit a stílusból azért lejjebb adhatnál.

A krimpelőt én is megtaláltam, villanyszerelő szakival csináltattam, de úgy tűnik ő nem elég jól csinálta meg, és gondoltam, akkor utána járok én magam.

(#142489) ColdMan válasza HdRew (#142488) üzenetére


ColdMan
tag

Ha nem akarsz szerszámot venni hozzá és magad akarod megcsinálni, veszel egy ilyen/ehhez hasonló csatit, és kész.
[link]
A krimpelővel felrakott stabilabb (szerintem), ezt viszont ha elcseszed, egyszerűen újra tudod kötni.

(#142490) HdRew válasza ColdMan (#142489) üzenetére


HdRew
őstag

Nagyon szépen köszönöm, még kitalálom, hogy lenne jobb. :)

(#142491) Aryes válasza HdRew (#142486) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ugye egyik routerbe se a WAN portba van dugva az összekötő kábel?

(#142492) Rowon válasza BitRider (#142487) üzenetére


Rowon
veterán

UTP kábelhez villanyszerelőt?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142493) HdRew válasza Aryes (#142491) üzenetére


HdRew
őstag

Nem. Sehogy sem jó most, pedig már mindkét routert is újraindítottam.

(#142494) BitRider válasza Rowon (#142492) üzenetére


BitRider
aktív tag

Persze. Ők húzzák be a falba is, így csak fel tudnak dobni egy 8P8C csatlakozót... Nyilván nem a faluvégi Pityura gondolok. Az "aki csinál ilyet" az rájuk is vonatkozott, ami meg már telefonon keresztül jobb esetben kiderül. Mégse gázszerelőt ajánlottam. :)

[ Szerkesztve ]

(#142495) Rowon válasza BitRider (#142494) üzenetére


Rowon
veterán

aki csinál ilyet

Annak kell utoljára szólni, az biztos. Némelyik több kárt csinál, mint hasznot.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142496) marcika1290 válasza marcika1290 (#142478) üzenetére


marcika1290
csendes tag

Szép napot! Van egy kis problémám az új gépház kijelzőével.
Probléma: nem jelzi ki a GPU hőfokát,de a CPU kihasználtság+hőfok+GPU kihasználtságát kijelzi.
Ház: Deepcool CH560 digital
Alapl: Gigabyte b365m ds3h
videókártya: rx 580 pulse 8gb(samsung ramos)
Szoftver: próbáltam sima szoftverrel meg a bétával is.

UP!

[ Szerkesztve ]

(#142497) BitRider válasza marcika1290 (#142496) üzenetére


BitRider
aktív tag

A GPU-Z kiírja? Driverek? BIOS? Ezeket frissítsd! Nem tudom, mit értesz gépház alatt, de ha valami Win felületet, akkor azon ne tessék csodálkozni! Szokásos Win 11 minőség – tippre. Az a lényeg, hogy a többi rendben legyen, a Winnel meg nem kell foglalkozni. És hamarosan a 11 kihullik a francba – hogy aztán valami még szörnyűbb vegye át a helyét..

[ Szerkesztve ]

(#142498) mrzed válasza BitRider (#142497) üzenetére


mrzed
senior tag

A gépház nem jeleníti meg a szóban forgó adatot, nem a monitor.

marcika1290: nem ismerem ezt a házat, de úgy vélem, hogy telepíteni kell a linkelt oldal alján letölthető alkalmazást a helyes működéshez.

[ Szerkesztve ]

(#142499) marcika1290 válasza BitRider (#142497) üzenetére


marcika1290
csendes tag

Mindenhol ki írja a megfelelőt,csak a gépháznak a kijelzőén nem írja ki normálisan.(Számítógépháznak van egy gyári LCD kijelzőe és ott szopat :D )
Bios a legfrissebb pár hónapja frissítettem.

(#142500) marcika1290 válasza mrzed (#142498) üzenetére


marcika1290
csendes tag

ezt már próbáltam.A béta verziójával se megy,meg a stabillal se :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.