Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) verb003 válasza AXisBOLD (#7650) üzenetére


verb003
tag

nyár elején jön, ha jól tudom, és az oprendszeren állítható a nyelv.

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7652) Misi1979 válasza AXisBOLD (#7650) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha jól rémlik, júni közepén lesz a WWDC, valószínűleg ott lesz új bejelentve az új mbp-széria.

Tudod "magyarítani", vagyis tudni fog magyarul az oprendszered.
Viszont magyar billentyűzetet itthon csak horror áron tudsz beszereltetni.. de szerintem fölösleges, minden gombnak megvan a helye.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7653) reload. válasza Misi1979 (#7652) üzenetére


reload.
csendes tag

bejelentes utan mikorra varhato, hogy piacra kerul? remelem, hogy nem eroltetik ra az mbp szeriara ezt a menogyerekeknek valo air vekonysagot. :(( plusz jo lenne, ha 13-tol felfelfe maradna a dedikalt vga, dvd olvaso engem nem igazan erint az utobbi par evben.
plusz abban remenykedem, hogy a kijovo uj szeria lenyomja a mostani arat es lesz akcio a 2011 late 15'-os modellre, mert a 13 hardverileg nekem eleg gyenge lenne, de 15 afa nelkul is nagyon eros aron van.

[ Szerkesztve ]

(#7654) AXisBOLD válasza Misi1979 (#7652) üzenetére


AXisBOLD
addikt

&verb003

Köszi. Úgy is nyár közepére terveztem a vásárlást. Kivárom, hátha lemegy a régi modellek ára.

Ha felbukkan valahol jóárasítva Pro vagy Air azt senki se tartsa magában :).

Aurea mediocritas

(#7655) Solar_Wind válasza reload. (#7653) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Az Air vékonyságát nem a menőgyerekeknek találták ki :W
Funkcionális szempontok is vannak a világon. Második, hordozható gépnek zseniális.

Egyébként pedig a Pro is vékonyabb lesz, már pusztán azért is, mert kiszedik belőle az optikai meghajtót, de nem lesz olyan vékony, mint az Air szvsz.

(#7656) Jorus válasza Solar_Wind (#7655) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hagyd rá. :) Viszonylag részletesen leírtam pár posttal korábban, hogy - számomra - miért volt jó választás az Air, de visszaolvasva sem találtam benne semmi menőgyerekeset. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7657) Jorus


Jorus
nagyúr

Használ vki Office for Mac 2011 csomagot?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7658) Solar_Wind válasza Jorus (#7657) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Én igen, de Outlook-ot nem.

(#7659) Jorus válasza Solar_Wind (#7658) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azért köszi, még próbálkozom. A PC-n nem volt probléma, mert letöltöttem a Google Calendar Sync-et, és működik is a szinkron rendesen, de csak Windows alatt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7660) vanillashake


vanillashake
csendes tag

Sziasztok!

Az első generációs MacBook Air gépem a mai nap furcsa tüneteket produkált (ami sajnos nem múlt el): a kijelzőn középtájon megjelenik egy kb. 5 cm széles függőleges sáv, amiben vízszintes csíkok formájában “elmászik” a képernyő (remélem érthető voltam:)). Nem tudom, hogy mi lehet vele, ezért fordultam ide segítségért, hogy kiderítsem a hiba okát, és hogy hová, melyik szervizbe érdemes vinni megjavíttatni. Előre is köszönöm a válaszokat!

(#7661) Misi1979 válasza vanillashake (#7660) üzenetére


Misi1979
őstag

i-doki, szerintem, de ők pontosabban megmondják majd, sejtésem szerint inverter/kábel hiba, könnyen javítható.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7662) vanillashake válasza Misi1979 (#7661) üzenetére


vanillashake
csendes tag

Köszi a gyors választ!:)

(#7663) Misi1979 válasza vanillashake (#7662) üzenetére


Misi1979
őstag

Szívesen! Szerintem hívd majd fel az i-doki.com oldalon lévő számot, ők szerintem pontosabb szakvéleményt tudnak nyújtani a panaszok alapján.. plusz majd írd meg nekünk is a tapasztalataidat, ha kérhetem :R

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7664) verb003


verb003
tag

tudtok olyan boltot, ahol beszámítják "régi" (late2011) mbp-met az újba, ha esetleg szériafrissítéskor cserélek, és hogy ne kelljen eladni? ijoeba vettem, esetleg ott?

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7665) Misi1979 válasza verb003 (#7664) üzenetére


Misi1979
őstag

verb, szerintem ha be is számítják, pofátlanul olcsón fogják csak.. jobban jársz, ha meghirdeted és eladod egy magánszemélynek.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7666) vanillashake válasza Misi1979 (#7663) üzenetére


vanillashake
csendes tag

OK, beszámolok majd róla:).

(#7667) Xero válasza verb003 (#7664) üzenetére


Xero
nagyúr

Joe lehet beveszi. Egy e-mailt megér a dolog (célravezetőbb nála mint a telefon :P ).

(#7668) verb003


verb003
tag

az mitől lehet, hogyha a trackpad melletti részt, a bal oldalt gépelés közben nyomom le, ropogó, kattogó hangot ad ki a ház? elég idegesítő. mbp 2011.

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7669) Misi1979 válasza verb003 (#7668) üzenetére


Misi1979
őstag

Jó kérdés, minden csavar meg van húzva az alján?

Én akárhogy nyomogatom a sajátomat, meg se nyikkan.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7670) verb003 válasza Misi1979 (#7669) üzenetére


verb003
tag

egyszer szét akartuk szedni, mert barátnőm anyujának a laptopján behalt a winfos, és a hdd-t átakartuk belőre rakni adatmentésre, de két csavart nemtudtuk kicsavarni, és szar volt a csavarhúzó, nem a legszorosabb. hol tudok ehhez való csavarhúzót kapni? bármilyet nézek, vastag bele a csillag szára.

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7671) Misi1979 válasza verb003 (#7670) üzenetére


Misi1979
őstag

Nekem egy kínai 10db-os csavarhúzószettem van ilyesmire, teljesen jó.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7672) verb003 válasza Misi1979 (#7671) üzenetére


verb003
tag


mi ilyennel csináltuk, a vége az lett, hogy a két résznek a ragasztása szétvállt, és csak forgott a fejen a szár.:DDD

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7673) Misi1979 válasza verb003 (#7672) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem ilyen:) ezeket ismerem.. mobilboltos ismerősöm szerezte nekem, ők is azt használják.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7674) Misi1979 válasza Misi1979 (#7673) üzenetére


Misi1979
őstag

Kicsúsztam a szerkesztési időből: ilyenem van. Noname, csájníz.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7675) Eszleny válasza verb003 (#7668) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Valószínűleg egy távtartó okoza belülről. A youtube-on láttam egy videót erről 15"-es Macbook Pro esetén. Le kell ragasztani szigetelőszalaggal a házat belülről, ahol hozzáér ez a távtartó.

(#7676) vanillashake válasza Misi1979 (#7663) üzenetére


vanillashake
csendes tag

kijelzőcserét ajánlott az almárium pro...:S

(#7677) Jorus válasza vanillashake (#7676) üzenetére


Jorus
nagyúr

És az mennyi?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7678) verb003 válasza Eszleny (#7675) üzenetére


verb003
tag

amikor visszaküldöm gariba pixeles kijelző miatt, megcsinálják nekem?

amúgy mitől lehet az, hogy ma semmi extrát nem csináltunk barátnőmmel, botaniculán játszottunk, és sokszor beakadt a hang, a venti full halk volt, a gép allja majdnem égetett, gondolom levette az órajeleket, de mitől nem pörgette fel?

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7679) Eszleny válasza verb003 (#7678) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Érdemes az smcfancontrol nevű programot használni, ha komolyabb terhelésnek teszed ki. Ezzel manuálisan állíthatod a venti sebességét és mutatja a proci hőmérsékletét is. A túlzott meleg nem tesz jót az akksinak sem. Az Macbookoknál elég későn kapcsol be a hűtés, cserébe fog gyakran felpörögni a venti rövid időre és leállni. Nekem Core 2 Duo-s gépem van s volt, hogy teljes terhelés hatására gyorsan felmelegedett a processzor majdnem 100 Celsius fokig, de a venti még mindig alapjáraton ment.

(#7680) verb003 válasza Eszleny (#7679) üzenetére


verb003
tag

köszönöm!

bár az alapvető probléma nekem az órajelekkel volt.

[ Szerkesztve ]

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7681) verb003


verb003
tag

mitől van, hogy bekapcsoltam az mbp-t, és a dock akadva jött fel, safariba több másodperc késéssel jött elő új lap, meg a karakterek is több másodperc késéssel jelentek meg.. mbp late 2011 i5 2.4 8gb ram.

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7682) compaque21


compaque21
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap volt egy kis vihar reggel, és kihúztam a gépet, nehogy baja legyen. Este amikor hazajöttem, visszadugtam, de már nem kapcsoltbe. :F
Az alaplapon, világít az a zöld led, hogy áram alatt van, de a másik, az nem. Kiszedtem az elemet, hogy hátha az a baja, de 2.7V még van benne. Visszatettem, és beindult, legalábbis a másik, led, ami a másik zöld közelében van. De a fehér az tobvábbra sem világított :F

Megvan, a bekapcsoló gomba rossz, picit megnyomjodtam a csatlakozóját, és bekapcsolt. Lehet valahol ilyen gombot venni??
Jah ez egy 2009 late mac mini

Ilyenkor mivan???

Vigyem el iDokihoz?

[ Szerkesztve ]

(#7683) xedos válasza verb003 (#7681) üzenetére


xedos
addikt

disk utility permission repair volt már?
Nem lehet, hogy még induláskor tölt a gép?

(#7684) verb003 válasza xedos (#7683) üzenetére


verb003
tag

nem volt, a lemezkezelőben hol tudom megcsinálni?
hát nem tudom, hogy töltött-e, amikor kikapcsoltam nem volt bepipával hogy az ablakokat nyissa meg bekapcsoláskor.

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7685) xedos válasza verb003 (#7684) üzenetére


xedos
addikt

Nekem még Snow Leom van angolul, így nem tudom, hogy a Lionban magyarul hogy van :-(

(#7686) compaque21 válasza compaque21 (#7682) üzenetére


compaque21
csendes tag

Oké, a bekapcsológomb problémát megoldottam, most viszont nem ad képet, hanem pittyen 5másodpercenként :F :F

(#7687) verb003 válasza xedos (#7685) üzenetére


verb003
tag

megtaláltam, megcsináltam.

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7688) vanillashake válasza Jorus (#7677) üzenetére


vanillashake
csendes tag

90 ezer:S
azért ilyen sok, mert nem tudnak csak LCD panelt cserélni:S

(#7689) Misi1979 válasza vanillashake (#7688) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez irreálisan sok.. szerintem hívj fel több szervizt is.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7690) xedos válasza Misi1979 (#7689) üzenetére


xedos
addikt

AIR-eknél és az új üveglaposoknál ennyi a hivatalos ára :-(
Kompletten van a fedlappal együtt. Próbáld meg idokit, hátha... vagy bontottat szerezni bele...

(#7691) Eszleny válasza verb003 (#7680) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Az iCore-os processzoroknál van egy Thermal Throttling nevű dolog: ha a processzor hőmérséklete engedi akkor megemeli az órajelet. pl. i5 2.4GHz proci mehet 3GHz-en is rövidebb ideig. Persze ez fordítva is működik, ha nincs megfelelő hűtés akkor a 2.4GHz helyett visszaveheti kisebb órajelre. A Core 2 Duo esetén nem volt ilyen dolog. Ezért akartam írni, hogy tekerd fel a hűtést, mert akkor nem vesszi vissza az órajelet.

(#7692) Jorus válasza Eszleny (#7691) üzenetére


Jorus
nagyúr

A Thermal Throttling, amint a neve is mutatja, nem emeli meg a magok órajelét, és C2D-kben is működött. Az igaz, hogy a meghatározott maximális hőmérséklet elérésekor csökkenti a magok órajelét és a VCore-t, amíg a CPU vissza nem hűl.

Amire gondolsz, az inkább a Turbo Boost lehet, ami megemeli a magok órajelét, ha szükséges, de az sem konkrétan a hőmérsékletet vizsgálja, hanem a magok össz TDP-jét.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7693) Phantomhive válasza Jorus (#7692) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

jó-jó, de akkor mi a SpeedStep? :DDD
mert én eddig a speedstepnek tulajdonítottam a freki és vcore visszavételt :D

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#7694) germanh válasza Jorus (#7692) üzenetére


germanh
senior tag

A SpeedStep állítgathatja CPU órajelét, feszültségét az optimális fogyasztás érdekében. Illetve különböző C állapotokba mehet(nek) kisebb fogyasztás érdekében a processzor magja(i) (pl.: C1, C1E...). A TurboBoost pedig igény esetén megdobhatja a CPU órajelé, amennyiben az igényelt.

Enjoy the pain!

(#7695) Eszleny válasza Jorus (#7692) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A notebookcheck.net Macbook Air tesztje alapján írtam amit írtam, ahol ez szerepel:

"Our series of benchmarks from the multi-core rendering test were interesting: in the first run-through we reached a score of 7844 points, and the CPU speed was 2399 MHz for the majority of the time, but at the end of the test we read out a reduction in speed to 1699 and then a throttling down to 799 MHz. The core temperature was around 99°C according to HWMonitor, i.e. at the CPU’s high-temperature limit (TJ max). The fan speeded up relatively late at around the 95°C mark, until then running at the minimum level of 2000 rpm. Immediately following this we started further run-throughs of the same benchmark tests: 8076, 8624 and 8617 points were the results. The fan got successively faster and in the last two run-throughs stayed at the maximum 6500 rpm from start to finish. The result: throttling was no longer happening in the last two run-throughs, and the CPU speed remained constant at 2399 MHz, with the CPU temperature at 94-97°C according to HWInfo."

Az lehet, hogy nem pontosan és szakszerűen fejeztem ki, hogy az iCore-os processzoroknál előfordulhat, hogy nem megfelelő hűtés esetén visszaveszi az órajelet.

(#7696) Jorus


Jorus
nagyúr

Phantomhive, germanh: két külön dologról beszélünk. Amiről ti beszéltek, az a SpeedStep és az valóban visszaveszi a VCore-t és a szorzót, illetve lekapcsolhat bizonyos magokat, ha a terhelés nem ér el egy bizonyos szintet, ezáltal energiát takarít meg. De ez ritkán esik egybe a proci túlmelegedésével. :)

A Thermal Throttling ezzel szemben a CPU védelmi mechanizmusa, ami akkor aktivizálódik, ha a proci túlmelegedne. Ekkor sok egyéb mellett visszaveszi a proci szorzóját, ezáltal az órajelét, majd a csökkentett órajelhez igazítja a VCore-t, ami gyorsítja a CPU visszahűlését.
Mivel az előzőekben a proci túlmelegedéséről esett szó, ezért nem jeleztem külön, hogy a mondandóm Thermal Throttling része túlmelegedés esetén értelmezendő. :)

Eszleny: igen, ebben teljesen igazad van, én csupán azt mondtam, hogy nem a Thermal Throttling emeli meg a magok frekijét, hanem a Turbo Boost.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7697) vanillashake válasza Misi1979 (#7689) üzenetére


vanillashake
csendes tag

igen, sajnos ez nagyon drága; ennyit nem éri meg rákölteni:S. még megnézek egy-két szervizt, aztán meglátjuk.

(#7698) verb003


verb003
tag

mit tegyek? csak a safari megy, utorrent, vlc, és 4000-en pörög a venti, ami a fejem mellett alváshoz hangos, eddig nem csinált ilyet.

sajnos pánikbeteg vagyok, így sokszor az alváshoz filmet/sorozatot szoktam nézni, hogy el tudjak aludni.

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

(#7699) Jorus válasza verb003 (#7698) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hőfokok, terhelés?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7700) verb003 válasza Jorus (#7699) üzenetére


verb003
tag

hdd 32körül volt, cpu meg 52.

terhelés annyi volt, hogy a safariba fb, egy youtube meg a prohardver meg volt nyitva, ment a torrent, meg a vlc egy 200mb-s sorozatrésszel.

mbp 13 - i5 2.4, 8gb.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.