Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) kovsol válasza Imy (#39097) üzenetére


kovsol
titán

Azt ugye tudod, hogy ezek az intel procik jóval többet is bírnak mint 70 fok? Teljesen fölösleges ilyen agresszívan szabályozni. Intel i5 5250U pl 105 fokon szabályoz le. Ez nem AMD ahol már 60 fok fölött kezd gond lenni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#39102) madle válasza kovsol (#39101) üzenetére


madle
őstag

En ezert sem barmolom a gyari venti huto beallitasokat, az altalanos hasznalatom mellett nem is megy fentebb 50-60 foknal az Air. Viszont ha elinditom Parallelsel a Windows 10-et akkor azonnal felszokik 80 fok korulire de ha eppen tovabb megy 90-ig akkor is csak minimalisan emel a venti fordulaton. Kb 2000rpm. Eddig nem ereztem a vason sem hogy tul meleg lenne.

(#39103) Imy válasza kovsol (#39101) üzenetére


Imy
veterán

Akkor emeljem valamennyire? Amúgy élettartam szempontjából szerintem jobb, ha hűvősebben van tartva a gép. Nem annyira meleg a ház, az akksinak is jót tesz. ;)

(#39104) Imy válasza madle (#39102) üzenetére


Imy
veterán

Fogdd meg a F1 és F6 közti részen olyankor, illetve az alja sem mondható hűvösnek. ;) Ha hidegebb a cucc, attól nem lesz gondja szerintem.

(#39105) madle válasza Imy (#39104) üzenetére


madle
őstag

Ertelek, tudom meleg szokott lenni, de nem olyan hogy mar egeszsegtelen. Azert gondolom az Apple mernokei jol kitalaltak ezt a rendszert. Bar, tetszik ez az alkalmazas egyebkent.

(#39106) Imy válasza madle (#39105) üzenetére


Imy
veterán

Igen tudom, de én inkább így a tervezett elavulást szeretném csökkenteni. :)
Notebook hűtőt nem használok, mert ölből, ágyban használom általában, mivel amúgy is könnyű.

Ha Pro-t veszek, akkor nem tudom az mennyire jó ágyban, mert az alján is van szellőző nyillás. :)

(#39107) kovsol válasza Imy (#39103) üzenetére


kovsol
titán

Az intel procik azért ilyen melegek, mert annyira kicsi maga a felület, hogy nem tudja leadni rendesen a hőt. Egyébként meg itt pár Watt ami hővé válik, és nagy részét a hűtő amúgy is kiviszi. Túl van ez dramatizálva. 90 fokig elengedve is előbb lesz bedarálva egy hulladékfeldolgozóban, mint egy cpu annyira degradálódjon, hogy ne működjön tovább.

May the Force be with you!

(#39108) Ragnar95 válasza madle (#39105) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, nem véletlenül úgy van beállítva az SMC gyárilag, ahogy.
Ha magasabb fordulatszámon pörögnek a ventillátorok, akkor többet fogyasztanak, nagyobb zajt termelnek és több por is kerül a gép belsejébe, cserébe hűvösebbek lesznek az alkatrészek. Persze ha valakit nem zavar a zaj, töltőről használja mindig a gépet és nem zavarja, ha esetleg gyakrabban kell takarítani, akkor lehet emelni a fordulatszámot, de gyári fordulaton se lesz semmi baja a gépnek attól a hőmérséklettől, amit elér.
Imy: nyugodtan használhatod majd a Pro-t is ágyban is, nem kell túlaggódni ezt a kérdést, a szellőzésnek nem tudsz komolyabb mértékben ártani, hacsak nem szigeteled le direkt az összes szellőzőt... Egyedül kényelmi szempontok merülhetnek fel ágyban/ölben használva a gépet, mivel ha alapból meleg helyen használod, nem feltétlen kellemes a meleg levegő, amit rád fúj.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39109) bmakszim válasza madle (#39102) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én eleve nem bíznék olyan programban, ahol a ventilátor szót sem tudják helyesen leírni, holott ez lenne a fő profilja. :))

(#39110) madle válasza Imy (#39106) üzenetére


madle
őstag

A retina pronak van az aljan is szellozo? Az Airben csak hatul van. Ahogy felnyitom a kijelzot. Bar az a kerdes felmerult bennem, hogy ott telemehet porral esetleg ha agyban van neha hasznalva? Gondolkodtam a retinas pron, de azt mar lehet kenyelmetlenebb lenne agyban hasznalni, nem sokkal de kicsivel csak nehezebb es vastagabb :)

Kozben lattam
Kaptam valaszt!

[ Szerkesztve ]

(#39111) Ragnar95 válasza madle (#39110) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, a Pronak az alján is van szellőző.
Semmi baja nem lesz a gépnek az ágyban való használattól, nem kell ezt túlaggódni...
Komolyan felmerül benned, hogy ágyban fekve megérzed egyáltalán azt a pár deka súlykülönbséget? :))
Egyszer próbáld ki élőben akár a 15"-os gépet is és rá fogsz jönni, hogy gyakorlatilag nincs olyan élethelyzet, ahol a nagyobb méretből hátrányod fakadna, max ha állva kézben használod a gépet vagy ha sokat repülsz fapados légitársasággal, ott nem annyira jól fér el ölben sem a gép... De ezen extrém helyzetektől eltekintve a mindennapi életben szerintem semmi hátrányt nem okoz a nagyobb méret, cserébe a nagyobb kijelző és teljesítményt semmi pénzért nem áldoznám fel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39112) madle válasza Ragnar95 (#39111) üzenetére


madle
őstag

Mondjuk az biztos, hogy egy 15"-os retina Pro kegyetlen elmenyt nyujthat. Ha a mindennapi hasznalatban nem annyira veszes a kulonbseg, akkor mindenkepp betervezem a valtast. Egyebkent ilyenkor mindig tesom HP 15"-os laptopjara gondolok, hogy egyszer ketszer elkerem es baromi kenyelmetlen mozgatni. Nem vagyok egy gyenge gyerek, de kenyelmetlen, foleg az Air utan.

(#39113) Ragnar95 válasza madle (#39112) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk a 15"-os retina Prot sem szabad egy 15"-os nem ultrabookhoz hasonlítani, mert azok súlyban és vastagságban is jóval meghaladják a retina Prot, míg az Air és a 15"-os Pro között ~0,7kg súlykülönbség és a legvastagabb részeiken 0,1cm vastagságbeli különbség van csak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39114) Mahyke


Mahyke
csendes tag

Sziasztok!
Egy elég egyszerű inkább felhasználói kérdésem lenne. Szándékomban áll egy macbook vásárlása.
Az egyetlen problémám, hogy ez zárolva van. Sejtem, hogy lopott, vagy ha nem akkor meg balga volt valaki, számomra még jelneleg nem lényeges.
Kérdés az lenne, ha megvan az SN kódja, valahogy vissza tudom keresni a tulaját, akár egy boltba is és visszajuttatni neki a laptopját? Vagy a kódot megkérdezni tőle, ha tényleg "véletlen" lett lezárva ahogy az eladó is állítja? :W :R

(#39115) Pacee90


Pacee90
tag

Nem értem én sem ezt a proci szabályzást amit csinál az Imy. Szerintem mindent csinálsz a géppel így csak jót nem.

(#39116) Ragnar95 válasza Mahyke (#39114) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem valószínű hogy bárhol is kiadnák neked ezt az infót, ráadásul minden üzlet csak a saját adatbázisához fér hozzá, ergo még ha ki is adnák a vásárló nevét, amit szinte biztos, hogy nem fognak, akkor is valószínűtlen, hogy megtaláld azt a boltot, ahol vették a gépet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39117) Mahyke


Mahyke
csendes tag

Akkor sehogy se tudok segíteni neki hogy visszakapja az a valaki ? :F

(#39118) wjbhbdux válasza Mahyke (#39117) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A rendőrségre beviheted, biztos van egy osztály ahol ezekkel foglalkoznak, mint a lopott telefonokkal pl a BP 2. kerületben.

[ Szerkesztve ]

/s

(#39119) Imy


Imy
veterán

Macbook Retina 2014 és 2015 között mi a lényeges különbség?
Jól tudom, hogy a 2015-ös tudja csak a "Force Touch"-ot?

(#39120) lmno válasza Imy (#39119) üzenetére


lmno
őstag

Jól
[link]

(#39121) bmakszim válasza Imy (#39119) üzenetére


bmakszim
senior tag

A retina Macbook 2015-ben jelent meg először. :P

[ Szerkesztve ]

(#39122) madle válasza bmakszim (#39121) üzenetére


madle
őstag

Szerintem a Pro-ra gondolt.

(#39123) Imy válasza lmno (#39120) üzenetére


Imy
veterán

És milyen a Force Touch? És megéri a kicsi felárat a 2015-ös modell?

(#39122) madle

Igen Pro-ra retina kijelzővel. :B

[ Szerkesztve ]

(#39124) lmno válasza Imy (#39123) üzenetére


lmno
őstag

Nem tudom, nekem 2014-es van, szerintem nem éri meg a 2015-ös, nem sokkal erősebb (a 15"-es főleg). Tavaly jóval olcsóbban lehetett 2014-es modelleket venni, most nem tudom mik az árak (mondjuk gondolom már csak használtan kapni).

(#39125) R a y


R a y
senior tag

Urak!
Nagyon ideges vagyok! Nem ejtettem le, nem tudom mi történt vele, mit tudok ez ellen tenni? :(


[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#39126) TigerCat válasza R a y (#39125) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondolom hozzácsaptad valamihez, vagy akitől vetted, neki sikerült. Gondolom tokon keresztül, ezért nem tűnt fel eddig. Vagy együtt élsz vele, vagy javíttatod, vagy eladod. Szerintem egy teljes fedőlap csere sem őrült összeg, kérdezz rá szervizben.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39127) R a y válasza TigerCat (#39126) üzenetére


R a y
senior tag

Újajjon vettem.
Azt szeretnem kerdezni, hogy van modszer arra hogy kozel 99%osan visszahajlitani? Ahhoz szét kéne kapni a kijelzőt?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#39128) TigerCat válasza R a y (#39127) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nehogy nekiállj! Inkább kérdezz rá szervizben.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39129) biker válasza R a y (#39127) üzenetére


biker
nagyúr

Így vetted, vagy mi az az újajjon?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39130) kiszi07 válasza biker (#39129) üzenetére


kiszi07
senior tag

Lekódolta, nem igaz, hogy nem érted :DD

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#39131) madle válasza R a y (#39125) üzenetére


madle
őstag

Durva, ha ujonnan vetted akkor valaki csak nekiutott valamit. Magatol nem hajlik el az alu.

(#39132) Rage47


Rage47
veterán

Van elég tárhelyem, de szeretném karban tartani, és nem értem, mi foglal 17GB Movie helyet. Volt 2db HD mkv fájlom, de azokat még a trashből is töröltem. Volt már újraindítás is.
Finderbe próbáltam úgy keresni, hogy movie fajtára kerestem, semmi találat, meg a méret szerint is kerestem, úgy sincs semmi.
Valami fantomvideók foglalnak 17 giga helyet. Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#39133) TigerCat válasza Rage47 (#39132) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem lehet, hogy a Time Machine mentette le lokálisan?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39134) Ragnar95 válasza Rage47 (#39132) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

DiskWave segíthet a problémádon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39135) lmno válasza Rage47 (#39132) üzenetére


lmno
őstag

Disk Inventory X , én ennek a Win-es verzióját használtam régebben, gondolom hasonlóan működik ez is.

(#39136) R a y válasza madle (#39131) üzenetére


R a y
senior tag

Hello hello, lehet félre értettetek. Nem ma vettem, hanem egy éve, viszont ezt a sérülést ma vettem észre! Ès tuti hogy nem ejtettem le!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#39137) csab2 válasza Papa-Het (#39058) üzenetére


csab2
veterán

Nálam nem recseg.
Most a kedvedért kipróbáltam, és nem tapasztaltam recsegést.
2014 eleji 11-es Air-ről van szó. Ahhoz képest milyen aprócska gép, szerintem korrektül szól. Mindenképpen kell azért hozzá valami hangkeltő eszköz.
Én egy 2+1 Logitech hangszórót használok maximális megelégedéssel.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#39138) kiszi07


kiszi07
senior tag

A macbook pro-k csak 2.1-et támogatnak vagy valahogy meglehetne oldani, hogy több szóljon ? Vagy csak külső hankártyával ?

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#39139) Rage47


Rage47
veterán

Köszi a tippeket.

(#39140) megema


megema
őstag

Nálatok nem szórakozik a csípéses nagyítás Safariban? Elég gyakran nem reagál nálam. A Fotókban viszont tökéletes.

(#39141) Ragnar95 válasza megema (#39140) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam teljesen jó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39142) xors


xors
senior tag

Az mitől függ, hogyha ki x-elek egy ablakot, akkor az megmarad a dockban egy fehér pöttyel (vagyis még fut), vagy bezáródik teljesen. Pl teljesítményfigyelőt, vagy safarit bezárom, de ott marad fehér pöttyel, de mondjuk a beállításoknál nem marad fehér pötty.

(#39143) Ragnar95 válasza xors (#39142) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alkalmazásfüggő, hogy csak az adott ablakot zárja-e be az x vagy a teljes appot, illetve hogy az app is bezáródik-e, ha nincs már nyitva ablak az appon belül.
Cmd+q-val tudsz kilépni teljesen az olyan appokból, amik nyitva maradnak akkor is, ha nincs megnyitva épp egy ablak sem bennük vagy dockon jobb klikk az ikonjukra és kilépés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39144) xors válasza Ragnar95 (#39143) üzenetére


xors
senior tag

Én is hasonlóra gondoltam, na sebaj ez cmd+q sokat segít, köszi a segítséget.
Macen az autómatikusan induló alkamzásokat lehet valahogyan szabályozni? Pl van ez az adobe crative cloud és társai, amik állandóan futnak, és élen járnak az akksi fogyasztásban.

(#39145) Ragnar95 válasza xors (#39144) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

System preferences>Users&Groups>Login items alatt találod őket

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39146) br4adam


br4adam
aktív tag

13" Airt 8 Gb rammal mennyire éri meg most megvenni? (Kb. 70 ezerrel olcsóbban, mint a 13" rMBP).

(#39147) TigerCat válasza br4adam (#39146) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Könnyebb, vékonyabb, az akku többet bír, kicsit kényelmesebb a gépelés, mert előre döntött a felülete
vs.
Gyengébb processzor, nem retinás TN panel, a kijelző körüli keret sem olyan szép, mint a Pro esetén

70 ezer nem kevés, de ha kell a kraft, inkább gyűjtenék még hozzá. Azonban ha cipelős gép lesz és netezni, irodai alkalmazásokat futtatni, levelezni kell, bevállalnám.

Ui.: Gondolom a tárterület megegyezik, mivel nem volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39148) br4adam válasza TigerCat (#39147) üzenetére


br4adam
aktív tag

Mindkettő 128 Gb. Böngészni, blogolni, Plexet futtatni, Spotifyt hallgatni, ritkán Photoshoppolni kellene. Nem hiszem, hogy annyi felárat megér a Pro így nekem. Már ma majdnem megvettem az Airt, de kicsit utána olvasva elbizonytalanodtam. Szóval Air tulajoktól is várok tapasztalatokat, ki mennyire boldogul a sajátjával.

(#39149) TigerCat válasza br4adam (#39148) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem volt, nagyon szerettem, azzal jönni-menni kényelmesebb volt mint a Pro-val. Azonban 4GB memória volt benne, ezért eladtam. Ha 8 lett volna, talán még most is meg lenne másodlagos gépnek... Ha számít a 70 ezer, vedd meg, amire szeretnéd használni bőségesen elegendő lesz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39150) Imy válasza TigerCat (#39149) üzenetére


Imy
veterán

Photoshop miatt a Retina jobb lenne szerintem.

Én is most a retinákat nézegetem, mert a 13'-os Air nagyon bejött. :) De nem tudom eladni egyenlőre az Airt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.