Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Csicsóka válasza furumc (#11248) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nekem is hasonló terveim vannak ezekkel a boxokkal. Most ott tartok, hogy minden funkció működik, de sajnos ezzel az usb lan adapterrel ami egyébként a WAN port lenne, random fagyások vannak, valamint csak 10 megás sebességre képes, holott x86 platformon 100-at tud. Nemsokára érkezik egy ilyen, ami a LAN port lesz majd. Így nem téma hogy a T95M-ben csak 100-as lan van, az elég lesz WAN portnak. Wifi AP szerepében egy USB-s Ralink RT2870 doldozik, itt még megoldásra vár a 2W-os kimenő teljesítmény, de ehhez újra kell majd fordítani a hostapd-t

(#11252) furumc válasza Csicsóka (#11251) üzenetére


furumc
tag

És debian van konfigurálva mindenre, ha jól értem? 7/24-ben megy? Tapasztalatokról, kiépített infrastruktúráról írhatnál, érdekelne! :)
Én a cubieboard2-őt nem tudom használni film lejátszásra, ahhoz vérszegény, de minden másra megfelelő!
Csak cmd van rajta. Emiatt kell nekem egy ilyen kis eszköz, amiről a topik is szól.
Végül megrendeltem, egy ilyen lesz :
Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core

(#11253) azbest válasza Csicsóka (#11251) üzenetére


azbest
félisten

usb 1.1 -es adapterrel nem csoda, hogy 10-nél több sebességet nem tud, hisz az usb sem tud többet. Usb2 már 100-at kihajthat, usb3 pedig több százat is.

(#11254) Csicsóka válasza furumc (#11252) üzenetére


Csicsóka
őstag

Debian 8 van, csak szerver funkciók semmi más. Jelenleg egy 2 gigás SD-n. Ha elkészül 32-esre teszem, hogy a rootfs partíció kellő méretű legyen. Nincs még használatban, mivel kész sincs. A wifi hotspot sem tud rendes n-es sebességet, 65-el csatlakozik rá minden, ezért kell a hostapd-t macerálni. A wireless-regdb, és a crda is módosításra szorul, mivel egy ideje már hiába akarunk Bolívia országkóddal többet, mint 100 mW TX power-t, nem működik. Ha meg a hardver tud akár 2W-ot is, akkor nem nagyon érdelek hogy 100 mW az engedélyezett kimenő.

Az állandó üzemet jól bírja ez a box, napokig megy rajta a LE kikapcsolás nélkül, közben torrentezik, és SMB-n kiszolgál tatalommal még egy boxot, és egy x86 mini PC-t.
Kíváncsi leszek rá, hogy mint mini server, tűzfal hogy teljesít majd, nem várom el tőle az intel x86 home server teljesítményét, se a rendes gigabites hálózatot.

(#11255) sniphoe válasza azbest (#11234) üzenetére


sniphoe
aktív tag

NAND-ról boot-olva már értem, LE alatt nem akart működni.. :)

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#11256) Adamo_sx válasza Csicsóka (#11254) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

A nagy teljesítmény önmagában nem biztos, hogy megoldás, mert a másik oldalon, ami rácsatlakozik, pl. teló nem fog tudni 2 W-tal adni. Ha lehet rá eszkábálni egy nagy külső antennát, az lehet, hogy többet segít.

(#11257) galbi1972


galbi1972
tag

Üdv. Amologic 812- nek nem találtam topikot ezért ide irom. Erre a gépre van más alternatíva mint az android? Openelec vagy LE esetleg?

(#11258) No.01


No.01
őstag

Senki nem hasznal itt Minix legfokepp Neo U1 lejatszot??

(#11259) laca63hu


laca63hu
kezdő

Üdv ! Vállalható ez a készülék ? Csak filmnézésre kellene ! Egész jó ár érte ?? http://www.ebay.com/itm/New-Mini-M8S-TV-Box-Amlogic-S905-Android-5-1-Quad-core-2-4GHz-WiFi-B-4-0-2G-8G-/252662798829?hash=item3ad3e059ed:g:VksAAOSwEzxYN-If

(#11260) Beni2360 válasza laca63hu (#11259) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem gyanúsan olcsó, ott nem fogják postázni majd jövőre vissza kapod a pénzed.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11261) laca63hu válasza Beni2360 (#11260) üzenetére


laca63hu
kezdő

Köszönöm !

(#11262) horeee válasza laca63hu (#11259) üzenetére


horeee
tag

Amelyik készülékek az összefoglalóban mint ajánlott szerepelnek, azok mind vállalhatóak, van róluk tapasztalat.
Ami ott nincs említve, az sem biztosan rossz, csak kevés a tapasztalat.
Ram/rom/lan könnyen összehasonlítható, ezen túl pedig az a legajánlottabb, ami az amúgyis ajánlottak közül épp a legolcsóbb.
Olyan boltban vedd, ahol van normális ugyfélszolgálat.
Ebay/Ali sajnos nem arról híres, fizetni pedig egyébként is csak PayPal-lal szabad.

[ Szerkesztve ]

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#11263) Pelican válasza horeee (#11262) üzenetére


Pelican
őstag

Miért kéne az alin paypallal fizetni?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#11264) zetecR válasza Pelican (#11263) üzenetére


zetecR
addikt

Miért, még lehet? Én már csak Alipay-t látok.

(#11265) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,
A mai nap megérkezett a Nexbox A95X-em.(2/16) Nézegettem a freaktab fórumát de van pár rom. Van valaki aki ilyen eszközzel rendelkezik? Mire érdemes lecserélni a gyári romot(márha érdemes) amivel rendesen máködik a hozzá kapott távirányító?

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#11266) blakey válasza No.01 (#11258) üzenetére


blakey
titán

Azért ajánlottam többek között a Neo U1-et mert jó és kadenciahelyes a lejátszás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11267) DoItYourself válasza SutPet (#11265) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Nexboxoknak elég érzéketlen a távjuk, csak szemből veszik általában a jelet. Ez a gondod vele? Üzemeld be inkább a CEC-et.
Először próbálgasd a gyári rom-ot, próbáld OTA-n frissíteni.
A freaktab-on vagy a ruszkiknál is érdemes szétnézni, de ahhoz pontosan kell tudnod a proci típusát, mert a Nexbox A95X becsapós, van belőle S905 és S905X procis változat is ugyanolyan néven.
Ha csak médialejátszásra vetted, akkor próbáld ki a LE-et. ;)
Egy kis olvasnivaló. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#11268) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Nem futtatok a boxon torrentet, bhtv/nctv-t, de hátha másnak érdekes lesz a Kodi kiegészítő, amit KIZS csinált.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#11269) junkpod válasza galbi1972 (#11257) üzenetére


junkpod
nagyúr

Itt probalkozz:
https://m.prohardver.hu/tema/amlogic_s802_processzoros_keszulekek/hsz_1-50.html

Box's don't touch!

(#11270) junkpod válasza horeee (#11262) üzenetére


junkpod
nagyúr

A hideg kiraz mikor olvasom, hogy van aki debit kártyával fizet... Ha vhol nincs paypal elfogadás ott nem szabad vasarolni.

Box's don't touch!

(#11271) #88470784 válasza #79335424 (#11239) üzenetére


#88470784
törölt tag

+1 :DDDDDD

[ Szerkesztve ]

(#11273) szabi__memo válasza blakey (#11266) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miért U1 és miért nem WP2?

(#11274) #79335424 válasza junkpod (#11270) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne írj ilyet, mert csődbe viszed az Aliexpress -t! :)

(#11275) hevizms válasza junkpod (#11270) üzenetére


hevizms
addikt

Bocs ne haragudj,de ez nem így van.
Milliók vásárolnak az alin,teljesen megbízható.
Meg a bankoknál létezik virtuális kártya,amit pont erre találtak ki

[ Szerkesztve ]

(#11276) #88470784 válasza #79335424 (#11274) üzenetére


#88470784
törölt tag

Az az évi pár miliárd dollár és nem paypalt használnak nem is értem :D

(#11277) m_kovacs válasza blakey (#11266) üzenetére


m_kovacs
tag

gyengébbek kedvéért(azaz csak nekem)
"Azért ajánlottam többek között a Neo U1-et mert jó és kadenciahelyes a lejátszás."
Ezt értsem úgy hogy Android OP.alatt? vagy csak LE alatt?
m_kovacs

(#11278) #79335424


#79335424
törölt tag

(#11279) DoItYourself válasza m_kovacs (#11277) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

LE alatt ez már nem kunszt, android alatt igen.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#11280) blakey válasza szabi__memo (#11273) üzenetére


blakey
titán

Többfélét ajánlottam, ezt választotta, nincs különösebb gond a WP2-vel (Wetek Play 2), még kevés a tapasztalat.

(#11277) m_kovacs
Egyértelmű, hogy android alatt, LE alatt nem kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11281) szabi__memo válasza blakey (#11280) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egy biztos, ilyen kevésbé támogatott cuccokat én kevésbé szívesen vásárolok. Főleg azonos áron.
A Wetek igen komolyan támogatott, minden más márkával ellentétben.

(#11282) SutPet válasza DoItYourself (#11267) üzenetére


SutPet
aktív tag

Az nem zavar hogy szemből érzékel csak a táv, a CEC-et kipróbálom majd, ha jól értem ezzel a tv távirányítójával lehetne vezérelni a mediaboxot? Nem nekem lesz hanem nővéremnek aztán jó lenne hülye biztosra megcsinálni :D Elég régi panasonic plazmája van nem tudom tudja e de hétvégén beüzemelem és kiderítem. S905X-es elvileg. Csak amit néztem hogy sokminden van rá alapból feltelepítve, kodi alá is már jó pár plugin fel van pakolva. Azt nem tudom hogy Kodi tud netflixet? Mert igazából csak medialejátszásra meg netflixre lenne használva uh lehet tényleg megpróbálom belőni.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#11283) blakey válasza szabi__memo (#11281) üzenetére


blakey
titán

A Minix Neo U1 támogatott, valamit félrenézhettél, mert 1 éves modell és még most is jönnek frissítések.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11284) szabi__memo válasza blakey (#11283) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Wetek után mondjuk ja, 2. helyre jók lehetnek, de azért közel nincs olyan és annyi rom rá mint a wetek-ekre.
Nem mondtam, hogy rossz választás, csak nem hiszem, hogy jobb. De mindegy, csak kérdeztem, hogy még talán drágább is mint a WP2 amiben pl dvb-x vevő is van.
És ugye a weteknek licence-e is van. Playready, Dolby, DTS...

[ Szerkesztve ]

(#11285) junkpod válasza hevizms (#11275) üzenetére


junkpod
nagyúr

és Somatom.

Ez az én személyes véleményem, nem kötelező érvényű kinyilatkoztatás.. ÉN nem fogok nem paypalos oldalon vásárolni. Így a csőd sem fenyegeti őket:)

hevizms:
Amúgy a bank által kiadott virtuális bankkártyának milyen milyen védelmi szolgáltatásai vannak ami hasonló a paypalhoz? Csak annyit nyújt, hogy nem a folyószámládhoz férnek hozzá, ez a biztonsági minimum. De ha vitába keveredsz az eladóval akkor ők nem segítenek, nem térítenek vissza, hiszen a vásárlás pillanatában ténylegesen utalás történik, nem csak egy utalásra előjegyzés mint a PP-nél.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#11286) blakey válasza szabi__memo (#11284) üzenetére


blakey
titán

Most nem értem mit rugózól, ajánlottam 3-4 készüléket valamelyik topikban, ő ezt választotta, most akkor mit szeretnél ebből kihozni?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11287) szabi__memo válasza blakey (#11286) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem tudtam és nem is tudom mikből választott, csak kérdeztem miért nem egy wp2 aminél előnyt látok az u1-hez képest de hátrányt nem.
Szerintem ilyen áron mindenképp wetek de érdekelne van-e bármi ami ellene szól. Ennyi az egész

(#11288) junkpod válasza SutPet (#11282) üzenetére


junkpod
nagyúr

Netflix úgy sem fog működni... meg hát ott van helyette a Movie Shark beépülő KODI-hoz. Ezért javaslom, eleve LE-vel telepítve beüzemelni és akkor tényleg hülyebiztos lesz. (KODI alatt létrehozhatsz felhazsnálói profilokat, azaz bevédheted magad, hogy a user véletlen elállítgassa majd a beállított rendszert.

(#11284) szabi__memo
neked van WP2-d? Írhatnál pár szóban tapasztalatot a dvb-c vételi képességekről.
Amúgy a DD és DTS licencek annak nem sokat érnek akinek erősítője is van (márpedig ha már nem "olcsó s905"-öt vesz valaki hanem több pénzt ad ki egy minőségibb boxra, feltételezem, hogy van pénze és igénye házimozi erősítőre is.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#11289) kmarci25 válasza junkpod (#11285) üzenetére


kmarci25
veterán

De ha vitába keveredsz az eladóval akkor ők nem segítenek, nem térítenek vissza, hiszen a vásárlás pillanatában ténylegesen utalás történik, nem csak egy utalásra előjegyzés mint a PP-nél.

Az alin pedig addig nem kapja meg az eladó a tőled levont pénzt, amíg nem igazoltad vissza, hogy megérkezett a termék, és nem indítottál dispute-ot. Ezt én erősebb védelemnek érzem, mint a PP-st.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11290) szabi__memo válasza junkpod (#11288) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem, nincs csak nézelődök és látom hogy hogy pörögnek a wp2-n (is). De ha veszek egyet mindenképp letesztelem. Egyelőre még nem tudom mire esik a választásom.
Valóban sokat nem számít az említett 2 licence az erősítő mellé, de a Widevine L1 + PlayReady 3.0 azért már lehet hogy valakinek számít. Ezért is írtam, hogy csak hátrányát látom az u1-nek. Előnyét semmit.

(#11291) sp8787 válasza junkpod (#11285) üzenetére


sp8787
addikt

Ez biztos ,hogy utalas? Sztem inkabb kartyatranzakcio szeruseg
Mint pl. regen pokertermeknel kifizeteskor levontak -X osszeget -(-X)=+X igy fizettek kartyara.
Atutalas sztem mas.

[ Szerkesztve ]

(#11292) m_kovacs válasza blakey (#11280) üzenetére


m_kovacs
tag

"Azért ajánlottam többek között a Neo U1-et mert jó és kadenciahelyes a lejátszás."
Ezt értsem úgy hogy Android OP.alatt? vagy csak LE alatt?

(#11293) blakey válasza m_kovacs (#11292) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11294) m_kovacs válasza blakey (#11280) üzenetére


m_kovacs
tag

"Azért ajánlottam többek között a Neo U1-et mert jó és kadenciahelyes a lejátszás."
Ezt értsem úgy hogy Android OP.alatt? vagy csak LE alatt?
(#11277) m_kovacs
"Egyértelmű, hogy android alatt, LE alatt nem kérdés."
EZ egy nagyon lényeges mondat,Tehát nem az ANDROID az akadálya a kadencia helyes lejátszásnak!
Most nincs türelmem kigyűjteni, hogy ki mindenki állította,hogy az Android az akadálya! Remélek Ők is olvassák.
Én is azt vallom,hogy van élet a Kodin túl is!
m_kovacs

(#11295) No.01


No.01
őstag

szabi__memo & Blakey

Rajtam ne vesszetek ossze kerlek ;]

Rendelnem kellett egy olcsot meg 1 jol mukodot.
Olvasgatva tobb helyen lattam jol szerepelni a Neo U1-et. Ezert is rendeltem…
Mivel ez egy jo baratomnak lesz aki hozzam hasonloan ugyszinten figgyas a helyes 24p-re igy olyan kellet amivel nem lesz gond. Foleg, h o nemigen szokott a telefonokkal sem ROM-olni.

Mivel meg mindig varok 1 tetelre a rendelt dolgokbol igy a valtoztatas lehetosege meg mindig adott.

Szoval azt mondod h mind2 out of box kandencia helyes es esetleg SW ugyileg a Wetek jobb lehet? (HW-ban ha jol tudom akkor megegyezik a ketto)

Persze lehet h igyis visszakuldes lesz, de ha meg most tudok valtoztatni akkro megtennem, de nagyon uj vagyok a temaban.

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#11296) m_kovacs


m_kovacs
tag

a11292 hsz. nem tudom hogy jött létre,valamit biztos elnyomtam.
m_kovacs

(#11297) blakey válasza m_kovacs (#11294) üzenetére


blakey
titán

Senki nem álíította, hogy az android akadály lenne viszont kevés gyártó teszi meg mindezt android alatt, ezért írják/írjuk, hogy az Androidos boxok többsége erre nem képes, ezzel nem is tudunk mit csinálni, ha központilag (G) lehetővé teszi az fps váltást akkor egyik boxon sem lesz gond de addig csak olyan gyártók teszik ezt lehetővé és többnyire Kodi (Kodi fork) alatt amelyeknek fontos a vásárló is. A Minix Minix XBMC néven fejleszti, a Zidoo ZDMC, Weteknél nem tudom, Himediánál ugyan van egy scfipt a Kodi alá amitől lesz fps váltás de ők egy saját lejátszóval oldották meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11298) zetecR válasza blakey (#11297) üzenetére


zetecR
addikt

Hihetetlen, hogy van egy alapos összefoglaló, és a topik 75% ezzel megy el...

(#11299) szabi__memo válasza No.01 (#11295) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Proci pl S905 vs S905H (az utótagot előszeretettel hagyják le a gyártók, holott ez elég fontos). Újabb a wetekes természetesen. Ez miatt nincsenek a másikra a fent említett licenszek.
Szoftveresen is jobb választásnak tűnnek szerintem az újabb wetek gépek.

(#11297) blakey: szerintem a G egyáltalán nem akarja ezt elérhetővé tenni. Ott az Android TV ami tudtommal tudja.

[ Szerkesztve ]

(#11300) junkpod válasza sp8787 (#11291) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok tranzakció.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.