Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) flymi válasza DarthSun (#55850) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Is-is.
Nem szereti, ha hazajön és nem tud belépni a szobába a "vackaimtól". :DDD Én se szeretném, ha hazaérve a sminkes meg egyéb szépészeti kellékek miatt nem tudnék ledőlni vagy a székembe huppanni és megnézni egy-két részt valamelyik sorozatból. Szóval kipakol, tesztel, majd elpakol. Így korrekt.
Persze ha lenne egy saját kis (hűtött/fűtött) zugom, kuckóm vagy műhelyem, nevezze mindenki aminek akarja, akkor nem lenne ilyen gond. Az emeleti előszobai szekrény is tele van olyan hw-el, amiket nem akarok télen a mínuszokban kint tárolni a padláson (mobo-k, vga-k).
Most meg már a gyerekszobát kell lassan tervezgetni, szóval a kis hobbi sarkom további elnapolás sorsára jut. :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55852) envagyok válasza flymi (#55851) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor én szerencsés vagyok ;)
Van egy használaton kívüli emeleti egy légteres 34nm-es szoba nagy ággyal, projektorral, még egy házimozi rendszerrel, az az én birodalmam. A család lent tesz vesz, és ha nincs közös program, ott megy a szórakozás. 4LCD 2 nagy crt plusz jelenleg kb 10 összerakott csúcskonfig, 2 ház nélküli konfig, meg vagy 100kg vga, alaplap, hdd, egyéb.
Jelenleg dobozban, van ami válogatva, van ami ömlesztve. Kellene vennem 1-2 szekrényt, komódot, hogy mégse összevissza/padlón legyenek a cuccok, de sajnálom rá a pénzt, inkább hardverre költöm

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55853) DarthSun válasza envagyok (#55852) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerencsére nekem is sok helyem van és úgy pakolok ahogy nekem tetszik (nem tartok asszonyt :D ).

(#55854) envagyok


envagyok
veterán

Szerintetek milyen konfigba érdemes physx kártyát tenni (pci)?
Crossfire Radeon 1950pro vagy SLI 7900GTX mellé?
Esetleg AGP radeon1950pro?
Van olyan 3dmark ami kihasználja?
Vagy hagyjam a fenébe az egészet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55855) Sanchez638 válasza envagyok (#55854) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ati mellé egyértelműen, de ritka a játék rá(Ami szerintem kihasználná rendesen).

Talán a Sacred 2 aminél érdemes valamit csinálni, de abból a virágboltit beüzemelni... Kész rémálom..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55856) r0b3r válasza envagyok (#55852) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ez jól hangzik. Sztem sokan megirigyelnék a kuckódat. :DDD

Nekem egyelőre még csak ideiglenes helyen vannak a cuccaim, bár szerencsére nem nagy a "gyűjtemény", így nem is foglal sok helyet. Ahonnan most írok, ez nemsokára az emeleti hálószoba lesz, innen pedig leköltöznek a cuccaim és az Asszony hobbi, rajzolós, tanítós cuccai a földszinti "dolgozó szobába". Ahol most egyelőre a gyerekek vannak elszállásolva. Szóval remélem nyáron már felköltözhetünk a kölkökkel az emeletre. Épp most végeztem az első réteg festéssel a gyerekszobában. :)

(#55857) arn


arn
félisten

hat ez a k63 inkabb csak addig erdekes, amig nem hasznalja az ember win alatt :)

a k6-3 450 + v3 3000 sokkal nem gyorsabb, mint a p2 400 + v2. nagyobb felbontasnal persze kevesbe zuhan meg. a fel evvel ujabb p3 700 + gf256 mar 2-2.5x gyorsabb, de p3 500ra cserelve a procit, is kb 1.5x tobbet ki lehet hozni a v3bol (mikozben dos alatt gyorsabb a k63).

kivancsi voltam arra is, hogy egy gf2gts mennyire dobja meg a dolgokat, de inkabb csak a tles reszek gyorsulnak igazan, amugy baromira cpulimites.

[link]

k63 + v3
32,81 FPS
1705 points
42,2 FPS
35,02 FPS

k63 + gf2gts
35,92 FPS
3595 points
48,9 FPS
43,95 FPS

p3 1000 + gf2gts
95,16 FPS
6984 points
127,7 FPS
139,77 FPS

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55858) nakos1212


nakos1212
senior tag

Köszönöm a segítséget, most már jobbára működik,de lassú mint a bűn, rendeltem inkább egy sata átalakítót.

A Diamond MX300 mennyire beszerezhető?

(#55859) arn válasza arn (#55857) üzenetére


arn
félisten

Nah bazze, csak az maradt le, hogy mihez tartoznak a szamok :D

Expendable
3dmark2k
Quake3
Mdk2

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55860) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok nemreg kaptam egy erdekesseget, en ilyet nem lattam meg. [link]
Egy ISA lap amiben volt egy kartya amin minden van hogy mukodjon a gep. vga, ps1, soros, es lan csatlakozo van a vegen, belul meg ide stb. VIA cyrix gxm 266 proci, sajat vezerlovel, 32mb sdram stb.
Sajna pont most nincsen (mukodo) AT tapom. Vinyojat most nezem meg, (10gigas 2000ben gyartott)
Most olyan gondolat menten jatszogatok mivan ha ezt bele rakom egy hagyomanyos lap isa foglalataba?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#55861) alvaro válasza JSaN (#55860) üzenetére


alvaro
senior tag

Ez a saját "hátlapjának" a foglalatába való, mellé lehet dugni más ISA kártyákat, pl. hangot. És persze onnan kapja a tápot. Őszintén szólva fogalmam sincs, egy hagyományos lapban mit csinálna, főleg kapna-e onnan elég tápot. Nekem egy i845-ös P4 volt ilyen megoldással, AT és ATX tápcsatlakozós PCI/ISA hátlappal, és a mellé dugott ISA hangot és PCI VGA-t használta is.

Persze ott a lapon volt külön tápcsatlakozó is, ATX12V és Molex is, hogy AT tápról is kaphasson 12V-ot a VRM.

[ Szerkesztve ]

(#55862) nakos1212 válasza JSaN (#55860) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ipari egykártyás számítógép backplane-el , szép darab.

(#55863) Tothg86 válasza r0b3r (#55856) üzenetére


Tothg86
tag

Ez jó téma :)
Nálam áldatlan állapotok vannak. Van ugyanis asszony, 2 gyerek, kutyamacska, családi ház. Hely viszont nem sok, még a napi használatú gép is csak egy alacsony nappali bútoron van. A retro cuccok közül csak 2-3 van állandóra összepakolva, a többi az ágy alatt (az én térfelem alatt). Jelenleg két LGA775, s478, egy slot1 és pár socket7 konfig felett alszom. :) Már amikor alszom, mert én is éjjel retrózok
De a tualatin kiköltözött a nappaliba :)

Idén viszont padlásteret szigetelek, és létrehozom a bunbarlangot, akarom mondani bunpadlást :D

(#55864) r0b3r válasza Tothg86 (#55863) üzenetére


r0b3r
senior tag

Az lesz a legjobb, a külön szoba a padlástérben. :K :C

Nálunk is hasonló a helyzet, csak egyelőre kutya, macska nélkül. Hely szempontjából talán egy kicsit szerencsésebb a helyzetem, van még két üres kifestetlen szoba, azok lesznek majd a gyerekeké és így nekünk is marad egy hobbi/dolgozó szoba ahol nekem is lesz egy kis sarkom. Nem lesz túlcsicsázva, inkább költséghatékony lesz és praktikus, sok tárolóhellyel. Salgó jellegű, mdf polcos, fém polcrendszert tervezünk abba a szobába, plafonig, így bőven lesz hely a gépeimnek, amiből majd két monitorra akár négyet is be lehet kötni állandóra. A földszint felújításakor már bekábeleztem ebbe a szobába a gigabites lan-t, telefon-t, netet. :) Ez a kis falrész a kémény mellett van, semmit érő kis hely, így kütyüfalnak ideális lett. :DDD :)

A kevésbé kényes cuccok tárolására, egyéb szerelésekre, forrasztásra és a kis cnc gépem építésére pedig ott a ház alatti pince. De sajna egyelőre még az sem túl barátságos. :(

[ Szerkesztve ]

(#55865) Tothg86 válasza r0b3r (#55864) üzenetére


Tothg86
tag

Szep lesz! Pince nalunk is van, az lenne a legjobb erre a celra, de sajnos beazik. Szakik 680+afaert meg is csinalnak...
Egyebkent a retrozas helyigenye miatt latom mindenkinel osszefonodik a mancave projekttel. A gepek szeretete mellett ez mozgat engem is igazan. Mert de jo is egy hely ahol az ember kicsit elvonulhat a hobbijaval :)

(#55866) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Most láttam vaterán, ez milyen állat?
Valami lin-lin PGA370 socket convertert találtam róla. Tualatint lehet belerakni régebbi lapba? Mire jók a jumperek?

(#55867) Spec válasza quailstorm (#55866) üzenetére


Spec
őstag

Igen, ez nem processzor, mint ahogy a hirdetője hirdeti, hanem egy átalakító Tualatin procihoz.
Valami ilyesmi:

Ez a szendvics felső része szerintem proci nélkül.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#55868) quailstorm válasza Spec (#55867) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Átalakítóba átalakítót se semmi :DDD

Más kérdés:
386SX/40+FPU 8MB RAM konfig mellett van gyakorlati haszna az 1MB-os VGA-nak, vagy elég az 512k? 512k-val a max színmélység a 256 szín, 1MB-tal HiColor is elérhető. Kérdés hogy ezt lehet-e értelmes dologra használni ilyen hardver mellett?
Valamint, ha van értelme akkor a Trident 8900-am cseréljem le 1MB-ra, vagy inkább vegyek egy komolyabbat (ami nem most lesz, mert össze sincs rakva a gép, csak a fiókban van a lap a cuccokkal, meg mert a komolyabb 2x annyi, mint az 1 megás Trident).

[ Szerkesztve ]

(#55869) Spec válasza quailstorm (#55866) üzenetére


Spec
őstag

Pontosabban ilyen:
http://www.interloper.com/products/product-details.php?productid=102965&cat=383

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#55870) quailstorm válasza Spec (#55869) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kösz, érdekes cucc. Jumper kiosztás meg gondolom már nehezebben fellelhető.
Gondolom ezt csinálja meg az adapter, csak kicsit barátságosabban.

(#55871) DarthSun válasza quailstorm (#55868) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

DOS alatt 386 esetén inkább a 256 szín játszik, ami nagyobb színmélységet használ arra kevés az SX40. Ha teszel fel Win3.11- et akkor van értelme, a desktop is jobban néz ki több színnel. Fotó is, mondjuk lassú, a kirajzolásra váni kell. Valamint CRT- n a nem beállítható képfrissítés miatt (60Hz), zavaróan villog a Trident, LCD- n jó, ha a kártya noninterlaced- re van jumperelve. Van néhány video, melynek a képfrissítése 3.11 alatt is beállítható, azok még elfogadhatóak CRT- n is.

(#55872) quailstorm válasza DarthSun (#55871) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mindenképpen teszek fel 3.11-et, ez volt az első gépem még kisgyerekként, az volt rajta meg DOS6.22, de akkor még csak Hercules monitor.

Akkor elhalasztom a beszerzést egyelőre. Trident ahogy olvastam GUI gyorsítást se tud, vas tényleg gyenge. Pár ilyen dolgot akarok rajta megnézni, mint korabeli CAD vagy MatLab, JPG nézegetés nem cél.
Hogy mikor kerül sorra az meg passz, kb. innentől 1 év.

(#55873) arn válasza quailstorm (#55868) üzenetére


arn
félisten

Kartyafuggo, hogy van e a felbontason es szinmelysegen tul sebessegelonye. Trident 8900cl+nel emlekeim szerint 1m ramnal lesz 32 bit a savszelesseg. Sok kesobbi kartyanal viszont baromira mindegy sebesseg szempontjabol, hogy egy vagy ket mega.

8m ram nagyon overkill egy 386sxnek, dx2 66nal volt tipikusabb

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55874) DarthSun válasza quailstorm (#55872) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Korabeli CAD - 486DX, VLB vagy PCI S3- al. A PCI változatokhoz kényelmes beállítóprogi van, felbontás/frissítéshez és a GUI gyorsítás is megy velük. Még be is szerezhetők, bár már kezdenek rákapni az áremelésre, mert fokozatosan ritkulnak. Korrekt 486 is ritkul, ha nincs esetleg otthon elfekvőben...

(#55875) quailstorm válasza arn (#55873) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van egy vödör 1MB-os RAM-om, most miért ne raknám tele? :DDD

(#55874) DarthSun: ez a min sysreq és kíváncsi vagyok mennyire használhatatlan/akadós, használni nem ezen próbálnám :DDD

VLB és 486 sajnos nincs, alaplapokat kell majd vennem. Egerek elintézték nekem...
DX4/100-as AMD van, 66-os DX2 meg 33-as DX, valamint 4x16MB FPM RAM és a vödör 30PIN-es.
Ehhez kell majd valamit venni. PCI-os deszkát akarok majd másikat venni, meg még egy VLB-s DX66 mondjuk? De egyelőre a felesleges alaplapok tárolását nem tudom normálisan megoldani, úgyhogy várok.

[ Szerkesztve ]

(#55876) DarthSun válasza quailstorm (#55875) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Értem. A 8MB ram viszont tényleg nem árt, 4MB- al vergődés a 3.11.

(#55877) quailstorm válasza DarthSun (#55876) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, ezt a Ti laposomon észrevettem, sajna ahhoz nem kapni már RAM-ot, az eggyel későbbi 4000M-hez igen, de olyan gépet itthon meg össz. egyet láttam, az is romokban (bár működött).
4MB RAM-mal csak a swappolás van.

(#55878) arn válasza quailstorm (#55875) üzenetére


arn
félisten

Hogy korhu legyen? :) ennyi erovel miert kinlodsz a 386sxel?
En azert epitek retro gepeket, hogy ateljem azt a kort hw es sw szinten.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55879) quailstorm válasza arn (#55878) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez nagyon szép, meg tisztelem az időkapszuláidat, de miért kellene nekem is így csinálni?
Amióta retro PC-zek, RAM az mindig teli volt nyomva, és általában a háttértárat se fukarkodtam el. Engem inkább a kompatibilitás meg a szoftverfuttatás része érdekel, nem pedig a szenvedés.

Márpedig ha azt nézzük, az e-péniszen kívül semmi előnyöm nem származik abból, ha kevesebb RAM van benne a gépben. Ellenben a felhasználói élmény drasztikusan leromlik. Az pedig pont nem szándékom.

[ Szerkesztve ]

(#55880) envagyok válasza quailstorm (#55879) üzenetére


envagyok
veterán

Azért hozom ki én is minden korból a maximumot, szenvedtem és vártam hogy dolgok befejeződjenek eleget. Ha összeadom mennyit ültem gép előtt, míg telepített, swappelt, lehet évek is elteltek. Ezért most max ram, hdd raid, Ide cf, sőt nem átallok 2006 xp konfig mellé ssdt tenni. Procival ráadásul még az elért legjobb példány bajszát is addig húzom, amíg lehet. Egyedül a vga-t nem bántom, mert eleve a csúcs Vga-k mind ki voltak helyezve, pár százalékáért meg nem érdemes... 2 kivétel volt: egy 7900gto-ból csináltam gtx-et, hogy legyen párja a másik gtx-nek sli-re. Mivel halál ugyanaz a kártya, még a ramok is, ezért ez csak azért lett lebutítva, mert ilyet is kellett adni, ill egy fx5900xt-ből lett sima fx5900.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55881) arn válasza quailstorm (#55879) üzenetére


arn
félisten

vhol az egesz az onszopatasrol szol, swek futtatasa megoldhato altalaban kenyelmesebben es jobban is :) amugy nem kell semmifele indokot talalni, ird azt, hogy mert igy szeretem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55882) quailstorm válasza arn (#55881) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, lehet így mondani, hogy így szeretem.

Gyűjteményem meg más szellemiségben szokott fejlődni, ha a mobilt is ideveszem akkor tisztán látszik, hogy az a cél, hogy minél több legacy és propietary szoftvert tudjak futtatni.

Első "DOS-gamer" gépem is 400-as P2 (nem Celeron) volt Slot1-es. A cél a Terminal Velocity volt hanggal, minél jobb minőségben, DOSboxon nem volt hangom. Következő lépcső meg az S3D támogatás beletolása lesz és utána az SC-55-ös midivel végig is tolom remélhetőleg.
Mivel a P2 alaplapja kifeküdt állásában, ezért szerintem az ASUS AMD K6-2 lesz a DOS gépem, az józanabb, a P2 nem arra való már.

Na ez viszont olyan, amit nem tudsz megoldani se kényelmesebben se jobban, más kérdés hogy égadta világon semmi értelme, azon kívül, hogy nekem bejön az az egyébként bukott játék.

Ja igen, akkor ide vonatkozóan egy kérdés. 3dfx Voodoo 3 2000-et milyen proci mellé kéne tenni és milyen PCI-os VGA-t van értelme mellé tenni ha egyáltalán? AGP-s a cuccos.
Ezen teszthez hasonló konfigom van Savage4-gyel, kézenfekvő lenne azt kicserélni. Valószínűleg ez lesz belőle.

Amúgy tessék nézni vlask videóit: youtube

Cseh fickó, a vgamuseum-ot csinálja. Jött ki néhány igen részletes (bár száraz és unalmas) videója kevésbé ismert 3D gyorsítókról.

[ Szerkesztve ]

(#55883) flymi válasza quailstorm (#55882) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én is régóta használom a vgamuseum-ot infók gyűjtésére, vagy csak szívfájdításból nézegetem a képeket.
A history tree-t (cpu-vga) már vagy ezer éve lementettem (közben frissült/bővült), egyszer csináltatok belőle egy bazinagy plakátot és azzal tapétázom ki majd a hobbisarkon falát, ha egyszer lesz olyanom.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55884) arn válasza quailstorm (#55882) üzenetére


arn
félisten

ha dost akarsz lefedni minel gyorsabb geppel, es kompatibilisen - akkor talan a k6-3 a legjobb valasztas, ez alatt az mmx.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55885) nakos1212


nakos1212
senior tag

Több hangkártyás konfigoknál hogy oldjátok meg hogy a kimeneteket egyszerre tudjátok hallgatni, ne kelljen dugdosni?

(#55886) Sanchez638 válasza nakos1212 (#55885) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egymáson nem mennek át? Talán Dartsun írta régebben.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55887) arn válasza nakos1212 (#55885) üzenetére


arn
félisten

loopback, mixer :) mixerbe a helyigeny miatt nem ruhaztam meg be, es kellene 2x4 csatorna.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55888) Hosssszu válasza nakos1212 (#55885) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem is a line in port a legkézenfekvőbb.

(#55889) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Ugy latom tobbeknek igenye a “ManCave”. Lehet amugy az oregeknel ez muhely (sufni) / garazs mai megfeleloje ahol butykolgettek ugye :)

En egy garazst hasznalok erre a celra. Van polcrendszerem de nem jol hasznalja ki a rendelkezesre hasznalo helyet.

Amire egy reszet cserelni fogom az az IKEA Pax rendszere lesz. Hasznalunk par ilyet, pl gardrobe is ebbol van a haloban.

Eleg sokmindent el tud nyelni. Ugy alitja be az ember a polcokat kb ahogy akarja + fiokok is kaphatoak hozza. Magasagban meg van 200 es 240cm koruli is. Siman polcokkal (ajto / elolap nelkul) eleg jo arban kihozhato, fiokok mar dragabban. De egyszer kell osszedobni, utana nem ker enni :)

Facebookon hasznalt ikeas csoportokban is erdeme nezelodni ha valakit erdekel.

#55882 quailstorm

Hasonlo retro youtube csatornakat ha ismersz megosztasz meg velunk? Hatha talalok valami ujat :)

[ Szerkesztve ]

(#55890) r0b3r válasza RexMaximus (#55889) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ciki, de a legutóbbi említése után rá kellett keresnem, hogy mi is az a ManCave. A fene gondolta, hogy már annak is divat nevet adnak, hogy az ember csinál magának egy praktikus garázst, műhelyt, dolgozó szobát, stb. :)

A garázs mondhatni kész, már csak a polcnet-es falipolcok és a különféle fali akasztók hiányoznak. A dolgozó szobába még a Paxnál is olcsóbbat terveztem. Mdf polclapos praktikeres fémpolcokat raknék plafonig. Igaz nem lenne valami szép, de cserébe jól terhelhető és sok kacatot elnyelne. :)
A pince/műhely kíván még legtöbb munkát. A falakat kellene rendbehozni, aztán mindent a végleges helyére rendezni. Most egy salgó polcrendszerre vannak rendezve a cuccaim, banános dobozokba. :)

[ Szerkesztve ]

(#55891) Tothg86 válasza RexMaximus (#55889) üzenetére


Tothg86
tag

Fűthető a garázsod?

A Pax váz tényleg egész jó áron van, praktikus is. Gondolom ez az üzleti modell, hogy megtetszik a relative olcso vaz, aztán már megveszed a kiegészítőket (ami viszont jó drága)

Rob: Nem rossz kifejezés egyébként, mert egy szóval leírja a jelenséget.

(#55892) siti válasza nakos1212 (#55885) üzenetére


siti
senior tag

az egyik line out-ja bele megy a másik line in-be. Nálam így van bekötve a GUS és SB. dos alatt gond nélkül szól amelyiket kiválasztom. sima 3,5 jack-jack kábel.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#55893) arn válasza RexMaximus (#55889) üzenetére


arn
félisten

van a paxnal olcsobb ikeas megoldas ilyesmi celra: [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55894) r0b3r válasza arn (#55893) üzenetére


r0b3r
senior tag

(#55895) quailstorm válasza RexMaximus (#55889) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lövök hármat aztán vagy ismered vagy nem: [link] [link] [link] [link]
Egyik az inkább mobilos, de brutál cuccok vannak ott, nem megfelelő tálalásban.

(#55896) MaxWil


MaxWil
csendes tag

Kedves RETRO PHanatikusok!

Az alábbi konfigurációnak keresek új, szerető gazdát!

CPU: AMD Am846 DX4-100
MB.: MSI MS-4144 v2.1 (256 KB cache)
Memory: 2x Powmem 710 (16 MB)
VGA: Trident TVGA8900D-R (1 MB)
FDD: Panasonic JU-257A605P
PSU: Astec SA145-3408 (145W)
Monitor: Philips 105s
Keyboard: Kanrich KB-M102
Mouse: BTC MUS2G
Printer: Panasonic KX-P1150 (Mátrix)

Jelen pillanatban az alábbi alkatrészek állapota még kérdéses:
- tápegység (valamiért nem indul, ma még ránézek elektromosan is)
- monitor (kb. 5 percig működött, utána meg fekete kép. Ha lesz komoly érdeklődő akkor ellenőrzöm, javítom)
- nyomtató (HDD és OS miatt teszteletlen)

Várom komoly szándékú érdeklődők jelentkezését! :R :))

[ Szerkesztve ]

A hülyék már a spájzban vannak...

(#55897) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mostanában megint rákaptam a linustech nézegetésére és ha már szóba került a "mancave", akkor itt egy video a 4 évvel ezelőtti Linus féle "manhouse"-ra! Fantasztikusan kaotikus! :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55898) arn válasza MaxWil (#55896) üzenetére


arn
félisten

csinalj rola fotot... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55899) arn


arn
félisten

azta, ilyet meg nem is lattam... vki hirdeti. ok, hogy draga a nyak, de ennyire? :D 2 memfoglalat, 4 cachefoglalat, lelogo procifoglalat. igazi sporolodijas lap.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55900) nakos1212 válasza arn (#55899) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nekem tetszik, kompakt es lenyegretoro.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.