Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) Sanchez638 válasza r0b3r (#55350) üzenetére


Sanchez638
addikt

Általában a híresebb játékok kapnak támogatást. Pl nekem a 2db 7900GT-vel pöc röf ment a Call of Duty 2 SLI-ben. De az Euro Truck-ban is kaptam plusz fps-t.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55352) envagyok válasza r0b3r (#55350) üzenetére


envagyok
veterán

Pedig jó játék :)
A gtx660 mellé is keresek meg egyet amíg nem normalizálódik a vga helyzet.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55353) cbmfan


cbmfan
senior tag

ismerősnél bontottunk pár gépet, egyikben ez fogadott:

nem csak a hűtés lefogatása gányolt... alaplap csavarja alul volt belül anyával, felső HDD tápcsatlakozójára rá volt forrasztva kábel és a kapcsoló hátlapon volt rögzítve. gomb nuku, valamivel be kellett nyúlni, hogy meg lehessen nyomni a kiálló rudat. 100% gányolás.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55354) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kicsit off:
Van egy szemét DeLiBao tápom ledszalaghoz. :DDD Sajnos átalakítós (EU plug), gondolom ezért adta meg magát idő előtt a vastag kábel. Felhólyagosodott. Betehetek a helyére egy monitor/táp kábelt? Akkor nem kéne hozzá átalakító sem.

AC 100-240V - 1.2A
50-60Hz
DC 12V - 4A
DLB-1204A

Ennyi van ráírva. A vastag kábele hólyagosodott fel, nem a véknya, ami a led szalaghoz fut.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55355) Sanchez638 válasza cbmfan (#55353) üzenetére


Sanchez638
addikt

De működött nem? :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55356) r0b3r válasza cbmfan (#55353) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ebben a házban L alakú táp volt. Gondolom belerakta a hagyományos At tápot és helyet kellett találni a kapcsolónak. Ilyen háza volt életem első számítógépének. A kétoldalt fémgombbal nyitható tetős fekvő. :D

(#55357) r0b3r válasza Sanchez638 (#55355) üzenetére


r0b3r
senior tag

486-nak van olyan hülye hűtője, hogy a kerámia tokozás oldalán kapaszkodik két műanyag köröm. Na az nekem is gyorskötözővel van rögzítve az alaplaphoz, különben az álló házban leesne. :D

(#55358) DBob válasza r0b3r (#55357) üzenetére


DBob
őstag

Az szomorú.
Egyetlen egy 486-os gépem se járt így. Ott már eltörtek valamit, a fülek elkoptak, vagy hasonló.

(#55359) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Adott egy Chaintech Cirrus Logic CL-GD5464 Laguna3D PCI grafikus kártya. Valaha Winbond chip volt benne, valaki viszont kilopta belőle a BIOS-t.
BIOS image van fenn a VGA Legacy oldalon.

Mit javasoltok, hogyan tudnék bele BIOS-t tenni? Bontott másik BIOSt meg tudom oldani, de égetőm nincsen (egyelőre). Mondjuk haveromnak asszem van.

(#55360) Sanchez638 válasza quailstorm (#55359) üzenetére


Sanchez638
addikt

Iday még hányszor kell leírni :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55361) RexMaximus válasza r0b3r (#55357) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Csatlakozom DBob-h, se anno se mosaniak kozott nem remlik ez. Vagy a karmok a ludasak, vagy az is megeshet, hogy a karmok mas bordahoz valoak, csak az ido folyaman megkeverodott :)

(#55362) quailstorm válasza Sanchez638 (#55360) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Most olvasom először, de úgy néz ki van haveromnak.
Látom volt már korábban, nem maradt meg. Engem inkább az érdekelt volna hogy lehetne egy S3 kártyán keresztül flashelni.

[ Szerkesztve ]

(#55363) cbmfan válasza Sanchez638 (#55355) üzenetére


cbmfan
senior tag

tudja a fene, hóesésben udvaron nem próbáltuk :) most várok pár napot, hogy szokják a helyet, utána kipróbálom a kupacot ami jött.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55364) r0b3r válasza RexMaximus (#55361) üzenetére


r0b3r
senior tag

(#55358) DBob, (#55361) RexMaximus

Most csak egy ilyen képem van, talán ismerős. A 4 műanyag köröm kapaszkodik elvileg a kerámia tokos proci oldalába, de az ugye sima, így nem sokat ér. Ezzel került hozzám a gép és ha jól emlékszem már kb 15 évvel ezelőtt is láttam ilyet, ugyanilyen procin. Törés, kopás nem látszik, alapból fura konstrukció. A körmök rövidek, nem érnek le a proci aljáig, és egyébként is ott már a foglalat van. Lehet, hogy inkább valami fémkupakosra való? Valami AMD K6/2 vagy ilyesmi? Sztem erre is olyan kellene, mint egy S370-re.

[ Szerkesztve ]

(#55365) laskr99 válasza r0b3r (#55364) üzenetére


laskr99
addikt

Ilyen van nekem, hibátlan, ahol nem fogja a köröm, alul,felül ott kicsit magasabb a borda alul, így nem tud kijönni. Én a borda alatt, kb karcmentes 486-ot találtam, megörültem.

[ Szerkesztve ]

(#55366) envagyok


envagyok
veterán

Valaki találkozott olyannal hogy geforce 7900gtx-nél, ha engedélyezett az SLI win7 64 bit alatt a játékokkal bekapcsolom a vsync-et elkékhalálozik a win?
Nem SLI módban tökéletesen megy a vsync. SLI módban since gond, amíg be nem kapcsolom a játékban a vsync-et

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55367) Sanchez638 válasza envagyok (#55366) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én a napokba sokat a Black Screen-el szoptam. AMD/ATi kártyáknál, de még a 280x-nél is elöjőtt.. Kb oprendszertől függetlenül. Win7 32bit alá betoltam a 4870-et és tűz forró a kártya és nem ad képet újra indításnál..

Rendes driverrel megy, de a saját winfos versájával nem.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55368) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Épp a Pentium 1-es gépem építésének vége fele vagyok a konfig a következő:
Pentium MMX 233Mhz
128MB Sdram
10GB Hdd

mivel korhű gépet szeretnék belőle össze hozni, hogy melyik kártya illene bele a 3dfx V1 vagy a V2?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#55369) r0b3r válasza Brucehun (#55368) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ugyanez az egyik konfigom, csak 6,4-es vinyóval. Abban Voodoo I-van. :DDD

(#55370) MasterDeeJay válasza Brucehun (#55368) üzenetére

1996-1998 ekkor Amd 5x86-om 150-re húzva volt 28mb rammal és S3-al ha jól emlékszem meg vargáné táp ami leégette az egészet.
Én Pentium1-hez voodoo1-et raknék. Habár a 233-as éppen határeset.
A voodoo2 valahol a pentium2 korszak eleje. Fincsi cerkával meg BH6-al

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55371) Brucehun válasza MasterDeeJay (#55370) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Ez mondjuk igaz :), A Voodoo 2 nekem SLI-ben működik a Slot1-es P3 450Mhz-s proci mellett :)

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#55372) arn válasza Brucehun (#55368) üzenetére


arn
félisten

32-64m ram
3-4g hdd
v1

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55373) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mondtam múkodj és tessék:


A Matrox Pulsart is végre kipróbáltam, ezt valamiért Matrox Millenium néven azonosította...

Azt valaki meg tudná mondani, hogy ezt miért dobja ki mindig közvetlenül a win98 betöltése előtt az Abit BH6-os gépem?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55374) DarthSun válasza flymi (#55373) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép ! AGP- sben nem is nagyon láttam :U Nekem egy PCI- s van Tridentben.

Egyértelmű a hiba sztem, még nem megfelelően van fent driver, vagy túl alacsonyra van állítva a felbontás/színmélység.

(#55375) flymi válasza DarthSun (#55374) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igazad lehet, azt hiszem egy Riva TNT drivere van fent... :B

Lehet hülye kérdés, de az összes NV1 kártya PCI-os volt? :U
Mibe fájhat vajon egy ilyen? Csak mert nem nagyon látni belőle eladó példányt sehol... Ergo arra következtetek, hogy van annyira ritka mint egy Fury Maxx, így gondolom árban is...

Személyes véleményem, hogy nem igazán szeretem a PCI-os kártyákat, ne kérdezzétek miért. Ha azt mondják nekem, hogy PCI, akkor egy univerzális foglalat jut róla eszembe és valamiért mindig egy S3 képe jelenik meg előttem. :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55376) arn válasza flymi (#55375) üzenetére


arn
félisten

szerintem sokkal ritkabb, mert sok vizet nem zavart anno, csak erdekessegkent emlitette mindenki. 95os, akkor az agp meg a habokban volt... epp csak kezdett a pci igazan elterjedni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55377) flymi válasza arn (#55376) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Egyszer láttam egyet tavaly ilyenkor tájt ebayen, de miután 10k fölé kúszott az ára ki is vettem a mentett hirdetések közül.
Tehát drága és ritka. Konstatáltam. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55378) RexMaximus válasza r0b3r (#55364) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Klasszikus 486 coolernek tunik, a kupakos prociknal mar socket 7 lefogatos megoldas volt. Az megeshetett, hogy nem bordahoz passzolo labak kerulnek ra valahogy az idok folyaman pl. Volt amikor en is megkevertem oket :)

Dobozobol bontott cuccoknal sose volt ilyen gondom meg ugy alltalaban sem. Mindegyik cooler fogta a procit egyben faszan ra is fekudt.

(#55379) r0b3r


r0b3r
senior tag

Ideért kínából az IDE 44pin/CF adapter. :DD :DD

Milyen op.rendszer lenne rá az ideális szerintetek? Win95? Akkor nem lesz usb... :( :U

Amd K6/2 500
256Mb Ram
2Gb CF Hdd
floppy, cd-rom
infra, usb, picimaci, stb... :)

(#55378) RexMaximus

Akkor ez most az ezerből egy... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55380) quailstorm válasza r0b3r (#55379) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennyi RAM mellé 95? Naneee. 98SE jó lesz.

(#55381) DarthSun válasza flymi (#55377) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A korabeli PCI kártyák elég vegyes beszerzések nálam is. S3 TrioV2 még megvan a korabeli+ingyen kaptam egy vagonnal sokfélét (ebben van a Trident is, bár lassúbb mint az S3 - S3- ból AGP- st is kaptam), R7000- et régen vettem viszonylag drágán, aztán az újabb ingyen kapottak a Riva és Matrox, PCI 486- ba prímák, bár a VLB kártyák gyorsaságát egyik sem éri el.

(#55379) r0b3r : 128MB ramot tegyél csak bele, 98SE- nek is elegendő, 256- al a K6-2 sokkal lassabb lesz, hacsak nincs a lapodon legalább 1MB cache.

[ Szerkesztve ]

(#55382) r0b3r válasza quailstorm (#55380) üzenetére


r0b3r
senior tag

Azt kezdtem el telepíteni, kell az usb. :DDD Egyébként a Bios-ban W98/Win2000-et ír... na az utóbbit már erős túlzásnak érzem. :DDD

(#55383) r0b3r válasza r0b3r (#55379) üzenetére


r0b3r
senior tag

De hogy a filléres apró pici, a hagyományosnál jóval kisebb jumpert lespórolta az adapterről a kis kínai, az bosszantó. :DDD Nem is találtam ilyen picit máshol, csak egy működő LS-120-as drive-on. :DDD

(#55381) DarthSun

Csak 512k van benne. :U

(#55384) DarthSun válasza r0b3r (#55383) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor jelentősen lassul 256 rammal, ezt csak a K6-2+, K6-III, K6-III+ procik közül valamelyik használata tudja ellensúlyozni. Bár akkor is lassul de csak 2-3%- ot nem pedig 15-20%- ot. Az 512 cache csak részlegesen látja be a 256MB ramot.

(#55385) alvaro válasza DarthSun (#55384) üzenetére


alvaro
senior tag

Jól sejtem, hogy olyankor még a különbség bemérése is megbízhatatlan, mert attól függ, hogy épp melyik memóriaterületre töltődik a benchmark? :F

(#55386) arn válasza DarthSun (#55384) üzenetére


arn
félisten

ez chipset es rev kerdese is. vmelyik kezeli mar rendesen, tudni kellene milyen chipset pontosan.

(#55385) alvaro: egy mematviteli grafika szerintem megmutatna :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55387) DarthSun válasza alvaro (#55385) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pontosan, a cache- elendő ablakot tologatni is tudja állítólag, de nekem rendre legalább 15-20%- al kevesebbet hozott a 3DM2001, 256MB- al. Az ablak helyzete viszonylag bizonytalan lehet, nagy szórások is vannak. Ha ilyen gépen a Wines Shiny tesztet futtatod, látszik hogy hosszabb ideig, lassan növekszik az eredmény. Gondolom közben optimalizál a lap. Játékokon is meglátszik, összevissza gyorsul-lassul az egész.

(#55388) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, de elég ritka az a lap amelyik kezeli ezt az anomáliát.

(#55389) r0b3r


r0b3r
senior tag

Gericom Hydrospeed 2000. Olvasva a régi fórumbejegyzéseket, mekkora egy hulladék lehetett ez a laptop a maga idejében. Gondolom most is az, csak rá lehet fogni, hogy retró. :DDD :DDD

(#55390) Sanchez638 válasza r0b3r (#55382) üzenetére


Sanchez638
addikt

őő nekem vannak eredeti Win 95 lemezeim és egy USB felirat is díszeleg rajtuk. Az poén?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55391) r0b3r válasza Sanchez638 (#55390) üzenetére


r0b3r
senior tag

Gondolom nem... :DDD

(#55392) laskr99


laskr99
addikt

Kéne egy kis help, hátha valaki bele futott már.

3Dmark99Max telepítésnél kicsomagolja magát, indul a telepítő majd "an error occurred during move data process -113" és alatta a hely:

Component:
File Group:
File: C:/Windows/TEMP/~WZS0F29.TMP/data1.hdr

XP, P4 3GHz @1.5GHz és 1GB rammal, S3 Savage 2000 64MB kártya.

[ Szerkesztve ]

(#55393) DBob


DBob
őstag

Nem szorosan ide kapcsolódik, de nem kevésbé releváns, mint hogy milyen országból származó alkatrészekből került összeszerelésre az 5.25"-ös meghajtó.

Mi a szokatlan az alábbi képen? Hardverrel kapcsolatos kérdés, természetesen.

(#55394) DBob válasza laskr99 (#55392) üzenetére


DBob
őstag

3DMark99 még bőven az NT kernel előtti időkben készült (igen, tudom volt WinNT 3.51 is), DX6-ra (emlékeim szerint).
Értem, hogy S3 Savage 2000 kártyához ez passzol, de a többi komponenshez nem. Ne erőltesd.

(#55395) Tim82 válasza DBob (#55393) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pl. a 16 Celsius fokos CPU (már ha azt jelzi ki a felső sávon).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55396) DBob válasza Tim82 (#55395) üzenetére


DBob
őstag

Az, 16°C-os CPU, szoba hőmérsékleten. Nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű lesz, hiszen épp megnyitva maradt ablak partíciókkal például :B

(#55397) DarthSun válasza DBob (#55394) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mennie kell még erősebb gépen is, nálam a Phenom2+GTX285- ön is szépen fut [link] . Lehet hogy nem lett feltéve a 99 legfrissebb patch- e. Bár akkor más a hibaüzenet, tehát a konkrét okát nem tudom hogy a fórumtárs gépén miért nem indul.

(#55398) frescho válasza DBob (#55393) üzenetére


frescho
addikt

retropie?

Azért a TVC-hez tartozó floppy meghajtó erősen retró topicba való. Vagy itt meg az lesz a szokás, hogy a nem PC-s dolgok lesznek kiutálva?

https://frescho.hu

(#55399) DarthSun válasza DarthSun (#55397) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, ott már a telepítő sem indul, akkor más, csomaghiba/CRC error, stb - tipp.

(#55400) quailstorm válasza frescho (#55398) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem az itteni célközönség jó része nem tud mit kezdeni a 8-bittel. De a "PC az nem retro, hanem szutyok" örökbecsű hozzáállást szerintem ne itt keresd a 8-bitesek ellen :DDD

Nekem megvolt a nagy hármas, Enterprise 128-at odaadtam barátomnak, most csak kenyér C64 van meg ZX Spectrum, de soha nem vettem rá magam, hogy használjam, ha volt is kis időm, akkor se. DOS-szal kezdtem, 8-bit kimaradt, 0-ról kéne bepótolni és nem volt rá energiám. Most meg ami lázba hoz, az a korai megbukott 3D gyorsítók, ezen kívül meg a mobiltelefon vonalat is tolom évek óta.

Bár a ZX-hez gumi meg fólia az kéne másik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.