Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) MaxWil válasza iday (#56846) üzenetére


MaxWil
csendes tag

Üdv!

Talán Ő lesz az?

Ha jó látom egy 24 MHz és egy 18,432 MHz-es kristály/oszcillátor az.

A hülyék már a spájzban vannak...

(#56852) r0b3r válasza frescho (#56850) üzenetére


r0b3r
senior tag

Az ciki, mert egy darab DD-s lemezem sincs... :( Akkor reméljük, hogy a 3 meghajtó közül valamelyikkel jó lesz.

Fülére készültem én is, de szerdán lebetegedtem. Csütörtök, péntek szabi, ma keltem ki először az ágyból. Nem ígérem, hogy így elindulok, talán vasárnapra, ha még érdemes. :F

(#56853) plömplöm válasza r0b3r (#56849) üzenetére


plömplöm
őstag

pld hestore

alulról végig egy hármas csavar, alul is és az alaplap felett is alátéttel.

ha nem tetszik, akkor ez: ret vagy lomex. bár, most nézem, a lomexnél ebből 3db van éppen :D

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#56854) plömplöm válasza plömplöm (#56853) üzenetére


plömplöm
őstag

letelt...

és én gondolkoznék az m3 helyett m4-en is, kevésbbé kotyogós, és abból van nekik most éppen 1264db :D , csak persze kell hozzá m4 csavar és alátét is

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#56855) r0b3r válasza plömplöm (#56853) üzenetére


r0b3r
senior tag

Igen épp ilyeneket rendeltem kínából is, mint ami a Hestore-os linken van. Csak megérkezni nem akar. :DDD :(
Körbenézek még először a közeli barkács boltokban, mielőtt 300-400Ft-nyi cuccot rendelnék több ezres postaköltséggel. :DDD

(#56856) frescho válasza r0b3r (#56852) üzenetére


frescho
addikt

PC-nél nagyobb az esélyed, főként ha nem valami korai darabbal próbálkozol. A 80-as évek második felében már nem volt ezzel gond ahogy emlékszem.

Én viszek magammal 2q gépet.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#56857) r0b3r válasza frescho (#56856) üzenetére


r0b3r
senior tag

Dell 325D (386DX-25) gépen próbálom épp formázni a HD lemezt 360Kb-ra. Eddig úgy tűnik nem fog menni.
Format a: /F:360
és format a: /4 , vagy mindkettő egyszerre kapcsolókkal próbáltam eddig, az eredmény ugyanaz, 1%-nál hibaüzenettel kilép.
A nagy sűrűségű lemez miatt semmiképp nem fog menni, vagy itt kéne kipróbálnom másik gépet és meghajtót? :F

(#56858) r0b3r válasza r0b3r (#56857) üzenetére


r0b3r
senior tag

Érdekes, hogy 320Kb-ra viszont engedi formázni. Az akkor ugyanúgy nagy sűrűségű lemez lesz csak kisebb méretben? :U

(#56859) DarthSun válasza arn (#56848) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondhatsz, legalább nem kell keresgélnem, ha nem fut, nem jól fut, tudom ellenőrizni a Rivával.

(#56860) iday válasza MaxWil (#56851) üzenetére


iday
aktív tag

Hali.

Igen ezaz!
Köszi!
Guugliztam én is, de semmit nem találtam, csak szövegeket.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#56861) r0b3r válasza frescho (#56856) üzenetére


r0b3r
senior tag

És elindult végre. :DD
A nagy floppy meghajtókat nem tudtam elindítani a lapon a 16 bites Winbond IDE vezérlővel, lekapcsolt HDD résszel sem, de a kis floppy driveok mennek szépen. :)
DSHD nagy floppy formázása végül nem ment 360Kb-ra, hibaüzenettel megszakadt 1%-nál, ahogy először a kis floppy is, mikor 720Kb-ra próbáltam formázni DOS alatt. Majd leragasztottam a Write Protect kapcsolóval szemközti nyílást és már formázta is mint a kis angyal. :D

Ezután már indult is a masina. :)

Van ötleted miért sípolhatja ki a videokártyát az elején? :F

A floppy rögzítés egyelőre igénytelen...sajnos a házból valamiért hiányzik a belső floppy rögzítő lemez, így azt még készítenem kell hozzá egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#56862) MaxWil válasza iday (#56860) üzenetére


MaxWil
csendes tag

Nincs mit!

Őrül-ök, hogy segíthettem :C

A hülyék már a spájzban vannak...

(#56863) frescho válasza r0b3r (#56861) üzenetére


frescho
addikt

Ügyes, megoldottad. Nem tudom miért fütyül. Eddig pakoltunk. Nagyzolósan fogalmazva a hit team készült a látogatók fogadására

Pár gép feladta. Volt füstgép IBM, apróra szétszedett Atari és levert biztosíték is. Személyi sérülés nem történt a tartalékosokat felkészítjük a harcbavetésre :)

https://frescho.hu

(#56864) flymi válasza frescho (#56863) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Úgy volt, h veszek ki szabit ha valaki a környékről menne és tudna helyet szorítani maga mellett az anyós ülésen, de az idén úgy látszik megint ki fog maradni...
Reggel hazaesek munkából, délelőtt elmegyünk nézünk valami használható jóféle kombi tűzhelyet, délután alvás, vasárnap megint meló...
Jó szórakozást, majd kérünk beszámolót! Ha lehet kevésbé remegős felvételt, mint amit sanchezsa csinált tavaj. ;] Bocsi.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56865) Sanchez638 válasza frescho (#56863) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pár óra és mi is lent vagyunk. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56866) arn


arn
félisten

Mik vannak :Y

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56867) frescho válasza flymi (#56864) üzenetére


frescho
addikt

Hoztam most statívot :) Nem ígéram, hogy sokkal jobb lesz, mert a teremben sok minden van - gépek, füst, szúnyogok... - csak éppen fény az hiánycikk.

Az összerakásról is csináltak timelapset a fiúk.

https://frescho.hu

(#56868) alvaro válasza frescho (#56867) üzenetére


alvaro
senior tag

Sebaj, mindjárt mégnezzük élőben...

(#56869) r0b3r válasza frescho (#56863) üzenetére


r0b3r
senior tag

Szép munka! Ha minden jól megy, lassan én is indulok. :)

Tegnap az mfm-es vinyó beüzemelése után pont az jutott eszembe, hogy a kiállitáson vajon hány ilyen mehet egyszerre? :D

[ Szerkesztve ]

(#56870) envagyok


envagyok
veterán

Nagy a csönd..
Rajtam kívül mindenkinek sikerült el enni Fülére :( ?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56871) jokeph válasza envagyok (#56870) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha vigasztal, én is melóban vagyok.... ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56872) r0b3r


r0b3r
senior tag

Szeretnék gratulálni a BRSZK szervezőinek és segítőinek!!!
Nagyon jó kis kiállítást hoztatok össze! :) :C :R

(#56873) arn válasza DarthSun (#56859) üzenetére


arn
félisten

hu igy fejbol nehez, ezekre emlekszem:
fudge - alien sex clone
fudge - mother lode

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56874) Tothg86 válasza r0b3r (#56849) üzenetére


Tothg86
tag

Szép házak! Az a ház jobb oldalt viszont... Az a matrica nagyon ismerős.. 2B Van egy olyan számtech bolt Nyiregyházán. Persze lehet valami teljesen más is. De tuti ez, ez a betutipus. Na majd megmutatom nekik :)

(#56875) r0b3r válasza Tothg86 (#56874) üzenetére


r0b3r
senior tag

Onnan érkezett, vagyis egy odavalósi sráctól vettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56876) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nah akkor innen ki volt lent ?:D Mert már én is eltévedtem a felhasználók között.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56877) Tothg86 válasza r0b3r (#56875) üzenetére


Tothg86
tag

Hehh, kicsi a világ, de ez most giga nosztalgia faktor nekem :D

(#56878) DBob válasza Tothg86 (#56877) üzenetére


DBob
őstag

2B, 3M, 4G; van itt minden kérem!

(#56879) envagyok válasza jokeph (#56871) üzenetére


envagyok
veterán

Sajnos nekem is összejött ma.
Retrópartyzánok veterán kiállítás (meg kellett jelennem, mert veterán klub tag vagyok, és több régi járműveket kiállítottuk), emellett az ország egyik legnagyobb motorostalálkozója a faluban, amin szintén hivatalos voltam, emellett nyitott napok a laktanyában, ahova a fiamat kellett vinni, szusszanni sem bírtam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56880) DBob válasza envagyok (#56879) üzenetére


DBob
őstag

Ejj..
Ma volt Retropartizánok? :\

(#56881) envagyok válasza DBob (#56880) üzenetére


envagyok
veterán

Vasárnap is van.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56882) petakpa1


petakpa1
őstag

Van egy régebbi MSI GX610 laptopom, benne a gyári Amd Turion 64 X2 TL-60 procival ami most, így, hogy 25-26 fok van a szobában gyakran 80-82 fokra is felmelegszik.

A gép nem volt még szétszerelve így még a gyári paszta van rajta, tehát kb 10 éves:DDD

Van értelme újrapasztázni? Van itthon Arctic Cooling MX-4?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#56883) Tim82 válasza petakpa1 (#56882) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van itthon Arctic Cooling MX-4?

Ha van, akkor is nagyon eldughattad, hogy tőlünk kérdezed. :)

Egyébként igen, egy kipucolás-újrapasztázás nagyon ráférne.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56884) petakpa1 válasza Tim82 (#56883) üzenetére


petakpa1
őstag

:DDD:DDD:DDD

Az . akart lenni a végén, de ? lett:DDD.

Oksa akkor majd nekiesek valamikor. Egyébként netezni még el lehet vele, igaz a speedtest.net oldal webgl-es verzója eléggé megizzasztotta ma a rengeteg reklámmal a jobb és bal szélső sávokban:D

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#56885) snake1977 válasza petakpa1 (#56884) üzenetére


snake1977
őstag

Erre találták ki a reklám blokkolókat ;) ott lesz az mx4 mellett ha keresnéd :DDD bocs nem tudtam kihagyni. :))

szerk.: ha van itt perfekt linuxos, aki ráér nekem segiteni egy kicsit (hdd klónozás szektorról szektorra), az dobjon egy privit nekem, köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#56886) kriszpontaz válasza r0b3r (#56849) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Üdv itt is, én voltam az eladó :D (486SX). Mondjuk én 33-ra emlékeztem, nem gondoltam hogy 20-as. Látod arra már nem emlékeztem hogy az egyetlen Vibra 16 hangkártyám nálad kötött ki, vagyis ebbe a gépbe szereltem be :).

[ Szerkesztve ]

(#56887) r0b3r válasza kriszpontaz (#56886) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nem is tudtam, hogy létezik 20-as én is 33-ast vártam, aztán volt csodálkozás, mikor egy kicsit jobban lekapartam a matricát a prociról. :DDD Lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni valami benchmark programmal, hogy akkor a 386DX-40 és a 386DX-25 -ös procim talán gyorsabb is lehet ennél a 486SX-20-nál? :DDD :Y ;]

(#56888) kriszpontaz válasza r0b3r (#56887) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A 386DX40 tuti lenyomja. :D

(#56889) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Egy kis zenés videós dolog a 4. BRSZK-ról.

[link]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56890) petakpa1 válasza snake1977 (#56885) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem használok olyat. speedtest is egy ugyanolyan ingyenes szolgáltatás mint itt a ph, azért hogy fennmaradjon elviselem a reklámokat.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#56891) Sanchez638 válasza petakpa1 (#56890) üzenetére


Sanchez638
addikt

[link] Azért ne félsd ezeket az oldalakat...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56892) snake1977 válasza petakpa1 (#56890) üzenetére


snake1977
őstag

Pedig az öreg lapos hálás lenne ha nem forrna fel sok reklámtól a cpu-ja. :)
Ha átpasztáztad írd meg mennyit esett a hőmérséklete, érdekelne mennyit sikerült lefaragni. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#56893) petakpa1 válasza Sanchez638 (#56891) üzenetére


petakpa1
őstag

92 milla éves árbevétel bőven kisvállalkozás, és az árbevétel tömeg semmit nem mond nyereségességről.

snake:
Rendben, majd beszámolok, de ki tudja mikor lesz időm rá:(

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#56894) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Tudja valaki mit lehet tenni fdisk utan, ha a windows 98-as boot lemezzel elinditott dos-on nincs format? :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#56895) DarthSun válasza Ranagol_5 (#56894) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Win98 CD- vel indítottad, CD-rom támogatással ? Mert akkor ottvan az csak > átmész a CD- re > belépsz a Win98 könyvtárba és abban van, indíthatod is.

(#56896) alvaro válasza kriszpontaz (#56888) üzenetére


alvaro
senior tag

A 20-ast talán le, de a 25-öst nem úgy tűnik. Mostanában elég sokat Turricaneztem 486SX25-tel és 386DX40-nel is, és az előbbi gyorsabb benne. Doom alatt még inkább. Érdekes kérdés, mi történne, ha az is ISA VGA-t kapna, de nem igazán szoktam 486 alá olyat tenni, ha van kéznél (laptól függően) VLB és PCI is.

Landmark alatt is gyorsabb, de azzal kevésbé számolok, figyelembe véve, hogy az 1kB cache-es (alaplapi L2 nuku) 486SLC nagyon durván szárnyal benne, közben pedig a durva busz limit miatt kábé olyan szerencsétlen, mint egy 386SX.

Érdekesség: szert tettem egy VIA chipsetes 486/VLB lapra, amin eszement módon vissza lehet venni az órajelet. 16MHz-en még tökéletesen működik minden, és megfelelően lassú is. 8MHz-en az alaplapi vezérlő elfelejtette, hogyan kell vinyóra írni :DDD 486-GIO-VT a neve egyébként, a manualban 2MHz-es órajel is szerepel, de azt már nem próbáltam :DDD 25-ös SX-szel teljesen korrekt, overdrive DX4-et viszont már visszafog egy jobb chipsethez képest.

[ Szerkesztve ]

(#56897) nakos1212 válasza Sanchez638 (#56891) üzenetére


nakos1212
senior tag

ennek az összegnek a végén nagyon kis része köt ki az ott dolgozóknál, a nettó árbevételre még rengeteg költség rájön.

(#56898) flymi válasza nakos1212 (#56897) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

a végén nagyon kis része köt ki az ott dolgozóknál -> Ugyanmár... Az éves záró egyenlegtől függ, hogy Balira vagy csak Mallorcára mennek a főnökök nyaralni. A dolgozóknak meg rendeznek egy év végi bulit (főnököknek ottalvós, titkárnő ba**ogatós) ahol leihatják magukat, aztán el van rendezve.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56899) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

Akkor nyomtassunk is :B
Adott egy HP 690C egykori "népnyomtató". Talán valamikor 98 körül vettem 15K-ért használtan. Sokat nem volt használva. Még az első színes patron van benne, természetesen kifogyva. Viszont ilyen állapotban is azóta is nedvedzik, nem vészes. A fekete többször cserélve kiürülés, de soha nem beszáradás / bedögölés miatt eredetire / utángyártottra egyaránt. Valahogy ezekből midíg tudtam venni a PH-n bontatlan, de lejárt példányokat fillérekért.
Kb heti egy oldal van vele nyomtatva.

Múlt hét óta, mintha patronra panaszkodna. Kivettem őket, és a 20 éves kiürült színes megint összetrutyizott mindent, érdekes módon még a patron és a vezetőfólia - érintkező közti részt is. Takarítás után patronok vissza, de becsukás után nem áll vissza alaphelyzetbe, mintha patron hiba lenne.
Ez a franc ugye nem hajlandó menni csak feketével, kell neki egy szines is, még ha üres is.

Lenne valakinek kölcsön egy szines patron a lomtárában? Nem baj ha üres, csak jó lenne kideríteni mi a gond, mert heti 1-2 oldal fekete nyomtatásra itthonról még mindíg szükségem lenne. Esetleg üres fekete is jöhetne... hátha annak murdelt meg az elektronikája.

Fekete patron száma 29, színes 49.

Köszi

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#56900) siti válasza envagyok (#56881) üzenetére


siti
senior tag

a beárazósban láttam, hogy kérded:
"Lehet ezt is túl drágán vettem :O "

nyugi, nem vetted drágán. minden annyit ér amennyit adnak érte. boltban 1500Ft az eper kilója, út szélén 1000ft, szomszéd meg 500-ért vette. na mennyit ér akkor az eper? ;)

persze nekem is volt olyan, amiért többet adtam, mint amit szerintem megér, vagy terveztem hogy szánok rá, de akkor legalább meglett és kipipálhattam. volt amit meg olcsóbban adtam, mint ami gondoltam hogy ér, hogy ne kelljen hónapokig árulni, mert nem volt kedvem. képzeld el mi lenne, ha magamtól vásárolnék :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.