Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) DarthSun válasza arn (#55450) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Biztos hogy nem tudom fejből de van olyan ami nem szól nélküle.

Más : lefuttattam a Final Reality- t a PhenomII+GTX285- ös gépen :D , Vista alatt, megy szépen.

(#55452) Bile Demon válasza DarthSun (#55449) üzenetére


Bile Demon
őstag

Köszi, mindenkinek, végülis sikerült beüzemelni. Sajnos nem úsztam meg a manualok olvasását, de végülis így a legjobb.

A CTCM.ZIP tartalmát tettem fel aztán az SBBASIC.ZIP-et.

Elvileg a Creative saját DOS-os (demonstrációs) szoftverei PLAY.EXE és RECORD.EXE-je stb. használja az említett .SYS-eket. Hogy játékhoz kell e azt nem tudom, eddig az SB16-nál nem hiányoztak.

Ami furcsa volt, hogy AWE32-t kiválasztva a DOOM2 nem akart szólni (meg Warcraft se meg más se), mindenütt csak 300-330-as címeket lehet választani, az AWE meg 620-on van, aztán AWEUTIL TSR-el végülis elindultak. Natívba eddig még csak a DUKE3D szólalt meg.

Van még valami tipp tuti natívan támogatott DOS-os játékra? És nem natív, de ami jól szól?

Bruhe

(#55453) rocketry23 válasza laskr99 (#55444) üzenetére


rocketry23
tag

Használom jelenleg is, egy soundblaster van benne. Érdekes módon működik.

(#55454) alvaro válasza Bile Demon (#55452) üzenetére


alvaro
senior tag

Duke3D és Blood is támogat elvileg AWÉt, bár szerintem pocsékul szól rajta a zenéjük, ha nem én csesztem el valamit. A Doom viszonylag rendben van, azt lehet hallgatni :)

Ezt az aweutil /s-t én is ki fogom viszont próbálni, nekem volt olyan problémám, hogy diagnose előtt nem szólt se az EMU, se az FM. Talán pont ez kéne neki.

(#55455) DarthSun válasza Bile Demon (#55452) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nézd meg a Tyrian- t vagy a Tyrian2000- et. A setupjában beállítható az Awe hang, ennek választásával a hullámtábla szól, az SB kiválasztással pedig az OPL vagy FM, kártyától függően hogy melyiket tudja. Ha az Awe és SB mód is szól akkor jól van belőve a konfig. Gyorsabb L2 cache- s procihoz a Tyrian2000 kell mert a simánál runtime error.

(#55456) arn válasza alvaro (#55454) üzenetére


arn
félisten

Az aweutil az awe reszet inicializalja, jatekokhoz tudtommal nem kell drv. A diagnose az sb16 reszehez jo.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55457) alvaro válasza arn (#55456) üzenetére


alvaro
senior tag

Diagnose-ban van FM és wavetable teszt is. Bár talán nem minden verzióban. Drivert meg sose használtam, fogalmam sincs, mihez jó...

(#55458) arn válasza alvaro (#55457) üzenetére


arn
félisten

Initre gondoltam :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55459) Bile Demon válasza DarthSun (#55455) üzenetére


Bile Demon
őstag

Megnéztem a Tyrian2000-et, mert azt tudtam beszerezni.
DOS 6.22 alatt szól minden. FM / EMU8k / GM emuláció.

Csak azt nem értem, hogy a DOOM-ban (DOOM 2 és DOOM 1-ből SE verzió) ha AWE32-t választok, akkor miért csak a 3xx címet lehet választani, ha kiválasztom a 330-as címet, akkor nem szól, mert nyilván a MIDI porton megy ki a nagy semmibe.
Miért nem lehet a 620-as címet választani, ha már mindenütt azt írják, hogy van natív supportja a DOOM-nak.
Csak akkor szól, ha elindítom az AWEUTIL-t, mármint /S nélkül.

Másik HDD-ről Win98SE alatt is szólnak a progik, ha General MIDI-t választok, ezek szerint ott alapból megy az emuláció?
Arra még nem jöttem rá, pedig kerestem, hogy ezt az emulációt, hol lehet konfigurálni? Ez AWE32 specifikus, vagy ez már Windows feature, tehát akármilyen hangkártyával így menne?

Bruhe

(#55460) DarthSun válasza Bile Demon (#55459) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincs feltéve most Awes gépem, majd megnézem. Doom alatt úgy emlékszem nem kell semmiféle címet választani, csak az Awet, kész. Ha meg az SB- t választod akkor az Awen is az FM/OPL fog menni. Valami nem ok még ott a driverbeállítások környékén. Javaslom törölj ki minden Awehoz tartozó sort, aztán a fent linkelt valamelyik Awe32 vagy AweGold telepítőt szedd le és azt tedd fel, azok automatice belövik majd.

Win98 alatt pedig az Awe32(64) midi synth- et kell választani a midi kimeneteknél, lásd ezen a képen jobbra fent : [link] . Annyi a különbség hogy itt az enyémen a hullámtábla 640- en van, mivel az IRQ az 7, az 5- ön GUS van. Meg is lehet fordítani persze, akkor 620- ra kerülne az Awe. Tehát nem kell semmiféle emuláció, valszeg az SW szintit választottad, az mondjuk úgytudom megy mindenféle hangkártyával, de az Awe ha van benne 32(24)MB ram, akkor egy jobb hangmintával szebben szól.

(#55461) arn


arn
félisten

Pedig konnyen lehet, hogy a wines drv emulal, mint sbliveon, amiven mar nincs nativ sb support. Dos alol lehet emsel gmit emulalni, de epp annyit er, mint az osszes tobbi, mas kartyakon...

Win alol tudsz normalis hangmintakat awera tolteni, dos alol ez csak vmi felkesz, nem igazan mukodo megoldas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55462) Bile Demon válasza DarthSun (#55460) üzenetére


Bile Demon
őstag

A config.sys-t és az autoxec.bat-ot a telepítő módosította, előtte kiszedtem belőle az SB16-os beállításokat.
SET BLASTER, SET SOUND be van állítva
először a CTCM/CTCU indul, kártya a 0-s PnP preset szerinti beállításokkal.
aztán a diagnose /s
aztán aweutil /s

DUKE3D, BLOOD, szól rendesen AWE-val a 620-as címen.
TYRIAN telepítőjében is szól az FM és az AWE is.
diagnose-ban is szól minden.
Szerintem jól van telepítve és minden OK.

DOS alatt DOOM2-nél:
-ha a Sound Blastert választom, akkor nem kér címet és szól az FM (CQM).
-ha az AWE32-t, akkor kér címet, 300, 310....330...360 stb. közül lehet választani. Jobb híján kiválasztom a 330-at, de úgy nem adott ki hangot, mert ilyenkor az MPU-401-en megy ki.

Akkor szólal meg, ha az aweutilt simán elindítom, /s nélkül. Így, kapcsoló nélkül nem tudom, mit emulál, de a progi a memóriában marad és elég jó háttérzenéje lesz a DOOM-nak.
Akárhogy is nézem, ez így nem natív AWE32 support.

Win98 alatt:
3 féle MIDI eszköz van:
-AWE64 MPU-401 kimenet
-AWE64 FM synth
-AWE64 Wave Table

A fenti 3 MIDI eszközt szerintem a Windows alatti MIDI-s szoftverek használják, ilyenek nincsenek nekem úgyhogy nem tudtam még mivel tesztelni.
Viszont akármelyiket választom ki, ugyanúgy szól, ha a DOOM-ban a GM kimenet van beállítva. Tehát olyan, mintha nem számítana a kiválasztott MIDI eszköz, erre az emulációra gondoltam, hogy nem tudom, hogy hol lehet konfigurálni.

Bruhe

(#55463) quailstorm válasza Bile Demon (#55462) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Windowsos beállítással tudsz tesztelni, ha innen leszedsz midiket: [link]
A media player, de bármelyik lejátszó (Winamp) azon fog kimenni amit a Windowsban beállítasz.
MPU-401 az a gameport, az neked nem érdekes, amíg nem veszel egy Rolandot.

[ Szerkesztve ]

(#55464) Bile Demon válasza Bile Demon (#55462) üzenetére


Bile Demon
őstag

DOS alatt is szól most a 330-as porton a kártya, emuláció nélkül.
Semmit sem változtattam. Tehát nem tudom mi történt. Win98-as CF kártya ki DOS-os be, próba és megy. :)

Win98 memória igény, Intel TX chipes alaplap (64MB-t cache-el), mennyire gond, ha memória bőség van? Érdemes downgradelni 64MB-re, vagy még mindig jobb a több lassú RAM, mint a SWAP file?

(#55463) quailstorm
Köszi, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#55465) quailstorm válasza Bile Demon (#55464) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az nem kérdés, hogy jobb mint a swap. Mindig nagyságrendekkel jobb, mint a swap. De azért a 98 el tud lenni 64MB-tal, nem látom hogy nagy memóriazabálót futtatnál.

Viszont, ha jól tudom 64MB-nál több RAM az nem azt jelenti, hogy teljesen ki van kapcsolva a cache, csak hogy nem cacheli csak az alsó 64MB-ot. Remélem ebben valaki megerősít.

[ Szerkesztve ]

(#55466) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok kezdem azt hinni, hogy Win 9x alatt működő GUS az nem több HOAX-nál...
2 GUS-al próbálkozztam, 2 OS-el, Win ME-vel és Win98SE-vel, 2 alaplappal, 2 driverrel (egyiket DarthSun küldte, másikat nakos1212) Odáig jutok, hogy felrakja a drivert, írja is az eszközkezelőben hogy oké minden, de persze nem szól.. BIOS-ban az összes ISA slotot Legacy-ra állítottam... IRQ-kat IO címeket DMA-kat össze vissza tologattam, de semmi, ütközést nem ír a Windows IRQ-ból csak az 5-öst nem tudom használni, mert arra írna ütközést e 7-9-11-12 próbálva, de semmi...
Van valakinek valami tippje hogy miért nem megy?
Minden esetben Socket7-ben próbáltam, küldön Intel chippessel és Ali chippes lappal... a lapokban semmi más hardver nem volt (A VGA-n kívül) BIOS-ban amit lehet tiltottam

(#55467) arn válasza bacsis (#55466) üzenetére


arn
félisten

gf1es gushoz sose volt normalis support, pnphez volt, de inkabb csak win95 ala, a 98ra mar csodbe mentek.

(#55464) Bile Demon: mmxhez boven sok a 64m, ha keves, hasznalj modernebb gepet :) a tipikus ram inkabb 32m volt 97-98ban egy penyanal, a celeronokhoz mar 64et raktak, 99ben a csucsgepekben volt 128m, 2000ben 256m.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55468) Bile Demon válasza arn (#55467) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem tudom mik a határai a P233MMX-nek, mert eddig csak DOS 6.22-vel használtam, 96MB RAM-al bontóztam, 64MB-t lát belőle a DOS és nem volt vele különösebb probléma.

Aztán a héten érkezett az AWE64 és egy Riva128 PCI. Ez adta az ötletet, hogy a Win98-al is kellene szórakozni, mert eddig hanyagoltam.

Win98-nál azért vagyok bizonytalan, hogy kiszedjem e a 32MB-t, mert az már állítólag felülről kezdi el használni a RAM-ot. Egyébként nem tűnik lassúnak. Csak gondoltam egyszerűbb itt megkérdetni, mert biztos többen is körüljárták már a kérdést, mint nekiállni benchmarkolni.

Bruhe

(#55469) bacsis válasza arn (#55467) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Win 95, win98 sőt millenium, egy kutya... Ha 95 alatt megy, megy 98, sőt me alatt is...
Ha EGA monitort életre keltettem millenium alatt, akkor ennek is mennie kéne... Bár vannak mostmár aggályaim...

(#55470) arn válasza Bile Demon (#55468) üzenetére


arn
félisten

En kiszednem... a riva128 3dben win ala nem az igazi ;) kinlodas lenne vele a korabeli jatekokkal, a voodoo elviszi a 97es wines jatekokat. 98ra egy p2+v2/tnt 99re p3+tnt2/gf passzol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55471) arn válasza bacsis (#55469) üzenetére


arn
félisten

Akkor irom ugy, hogy egy kiforratlan, 98 koraban x eves, bugos devel kinlodsz. Meg lehet amugy szolaltatni, de csak szivni fogsz vele. A gus dosos demokhoz valo kb, a tobbi max erdekesseg, barmelyik blaster jobb valasztas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55472) Lord Myn válasza bacsis (#55466) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem 3 GUS kártyám is volt (van... valahol... :) ) és a GF1-es alapúak (Classic, MAX) még Win 3.1 alatt futottak (ott nem volt probléma vele, max annyi, hogy sok MIDI szoftver nem támogatta a patch-caching-et, így manuálisan kellett feltölteni a memóriát), úgyhogy ezekkel nincs tapasztalatom. Viszont a PnP az simán ment Win95 OSR2 és WinME alatt, még úgy is, hogy 2 db SB Live! (egyik sima driverekkel, a másik EMU APS-re szoftmoddolva) társaságában volt.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#55473) arn


arn
félisten

Amugy pontosan milyen gusrol van szo, milyen verzioju es milyen lappal procival?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55474) DarthSun válasza Bile Demon (#55462) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Win98 alatt a midi eszközöket a ZDoom- al legkönnyebb kipróbálni, mivel bármi van beállítva a Win midi eszköznél, akkor is a saját beállításaiban szabadon kapcsolgathatók a gépen létező midik, ráadásul egyklikkre, ill egy bill leeütésre váltja azonnal, így a hangzás is könnyen összevethető (hasonlóan műkszik a Zandronum is).

(#55466) bacsis : Socket7/SS7, TX,VX,ALi,VIA - ezekbe tettem az első GUS- t, a GUSMAX- ot, amit sok éve kaptam. Ezekben a lapokban rendre nem ment, a töksüket és félig műkszik összes fokozata előjött. Egy video+a GUS, minden erőforrás szabad, a telepítő a DMA teszteket mégis failra hozza. Anno leírtam ezeket az élményeket - hogy nemértemafranc (meg vallási és nemekre utaló kifejezések is voltak), gyanús hogy rossz a kártya. Aztán bekerült egy P2 mellé BX- be és egyből ment minden.
Tehát: GUSMAX - P2/450, Classic - Pluto800, PnP pedig PIII Copper mellett van most. A Classic ráadásul az összes alaplapban a töksüketet produkálja, az AMD- s lapban pedig DOS/Win alatt is szépen megy, itt már a rosszak közé volt rakva a kártya, csak azért nem volt kidobva mert GUS.

(#55475) bacsis válasza arn (#55473) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

GUS classic,3.74es mind a 2..
Egy matsonin lap ali csippel,pr266-os cyrixel,illetve egy giga lap p1 200mmx-el ami volt próbálva...
Utolsó mentsvár, hogy megnézem, dos/win3.11 alatt megy-e...
Köszi DarthSuna tippet, akkor még p2-es gépbe is megpróbálom...
Esetleg annyit megtennél nekem, hogy megnézed, milyen io cím/irq/dma-val tudod használni a maxot?

(#55476) arn válasza bacsis (#55475) üzenetére


arn
félisten

Az eleg haklis a lap isa timingjara... dosos tesztet futass rajta, hogy az adott lapban minden ok e, tul gyors gepben pl lehet nem latja a ramot. Korabban 3.4es kartyam volt, az ment athlonig bezarolag minden gepben.

A biosban figyelj az isa orajelere, es timingra. Gyakran 1t az alap, es 8t felett hulyesegeket csinalnak a blasterek, gusok - a jatekok egy reszevel megy, de a masik fele nem detektalja, vagy osszevissza szol (pl indy4ben szetesik az fm hangja).

En 486ban, lassabb pentiumban probalnam eloszor (100mhz koruliben).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55477) DarthSun válasza bacsis (#55475) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Dual kiépítésben vannak, ráadásul a hálót is ki kell cselezni, az alábbi technika mindegyikre bevált, idézet a blogomból :

Az Awe32 - CT3900 egy jumperes változat, melyet beállítottam 220,5,1,5 ( IO,IRQ,LDMA,HDMA ) értékekre, ezen biztosan működnie kell.A kártyán levő IDE csatolót letiltottam, mivel az optikák az alaplapra vannak csatizva, így a 11- es IRQ szabadon maradhat. Biosban letiltottam a soros és párhuzamos portokat. A 9- es irq- t átbillentettem a csak Legacy állásba.Így ide ( tapasztalatom szerint ) a GUS nem fog települni, a hálókártyát viszont ez hidegen hagyja és szépen ráül a csali 9- esre.Bedobom az Awe- t és a hálót a lapba és kialakul az előbbi erőforrás-foglalás.DOS alatt feltelepítem az Awe meghajtót+szoftvereket.Ha az Awe driver indulásakor rendesen kijelzi a bejumperelt értékeket akkor egyelőre minden ok.
Utána következik a GUS. Behelyezés, telepítés+konfig.A GUS konfigurátor-programjában a maradék IO,IRQ,DMA értékek kényelmesen kiválaszthatók, nem ütköznek semmivel. Nálam 240, 10,3,4,0, és az SB mód a 7- es IRQ. A fenti rendszer fordítva is működik, tehát az Awe 240,7,3,7- re majd a GUS megint a maradékra, ekkor a GUS lesz elöl :-).

Lényeg hogy DOS alatt az IRQ alacsony (5 vagy 7) legyen, mert a játékok magas IRQ- n nem fognak szólni (kivétel a Doom). A háló hajlamos az alacsonyat lefoglalni, erre figyelni kell. Ha nem dualhang a kiépítés akkor könnyebb az egész természetesen.

(#55478) bacsis válasza DarthSun (#55477) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagyjából én is így szoktam csinálni.. AWE32 fel, elfoglalja ami kell neki, utána GUS-t a maradék erőforrásra... annyi hogy nálam a LAN IRQ-ja 15-ön van, ne zavarjon...
De a kérdés az, hogy ugyanez a felállás megy-e Win 9x alatt is?
Most akkor azt csinálom, hogy ezt a beállítást megnézemi, mit szól hozzá a jelenlegi Socket7 Win 98 alatt (nem fog menni) majd ugyanez a beállítás DOS/Win3.1 alatt..l. ha ott megy akkor a Win3.11-et felfrissítem Win98SE-re... meglássuk mit szól hozzá... ha úgysem megy, akkor még jöhet az, hogy megnézem egy P2-es 440BX-es lapban, vagy ahogy arn mondja, valami korai P1-ben akár Socket5-el...

(#55479) DarthSun válasza bacsis (#55478) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 15- ös lan nem zavarja az IDE csatornát ? 9- es lan és a maradék 11- es IRQ- n a VGA a legjobb, előfordulhat ha a VGA nem talál erőforrást - fekete kép, nem indul a gép, ha van kép akkor meg rejtélyes fagyások, képszétesés, stb.

Megy Win98 alatt, avval a maszek driverrel ami fent van a site- odon is, itt az eredmény, néhány évnyi gyakorlás után született :DD , Gold+MAX, ráadásul a Gold is PnP- s, tehát annyiban változik az eszme hogy előbb azt kell belőni a CTCU/CTCM- el -- [link] . Setup ugyanaz a technika mint fentebb. A gépben a 2 kártya - [link]

(#55480) envagyok


envagyok
veterán

Mai zsákmány
Egy MSI K9N SLI :)
Mondjuk lehet meghirdetem, mert egyszerűen már nincs helyem, de nem bírtam otthagyni.
És egy 8800GTS, de az sajnos átbaszás volt. Gépbe rakva szépen elkezdett füstölni.
Nem itt vettem, remélem nem faragok rá, eladó azt mondta levásárolhatom ha nem jó :/

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55481) DarthSun válasza envagyok (#55480) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hú, az kemény, nem vágta tönkre a lapot ?

Néha hátrány a sok cucc, már órák óta keresem a két MFM csatolót, de nem találom, pedig már viszonylagos rendszer van a szekrényekben, lehet valahova külön tettem, de gőzöm sincs :U

(#55482) envagyok válasza DarthSun (#55481) üzenetére


envagyok
veterán

Nem szerencsére.
Van egy 3k-ért vett tesztgépem, rendes lapba (értékes) bele nem tennék próbára semmit.
Múltkor egyik vga szó szerint tüzijátékot csinált. Valami cucc a nyákon izzó rózsaszín csíkot húzott.
Azt is túlélte.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55483) bacsis válasza DarthSun (#55479) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem ez vákt be.... a LAN-t több Win3.11-es gépen is mindig 15-re raktam, soha nem volt gondom...
Viszont ez vicces, ezt írtad:

Nálam 240, 10,3,4,0, és az SB mód a 7- es IRQ
10-es IRQ nem állítható, 9 és 11 van...
3-as IRQ sincs 5-el kezdődik
4-es DMA sincs, szintén 3 és 5 választható
0-s DMA sincs 1-től indul
:DDD

(#55484) bacsis válasza bacsis (#55483) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NAhh szóval marad a Win3.11-ről 98SE upgrade, hátha...
Nos belőttem a 7-es és az 5-ös IRQ-t a 3-as és az 1-es DMA-t... szól DOS és WIN3.11 alatt is az ALI csippes lapban, pofon egyszerű volt a konfigurálás...már megy a Win98SE Upgrader, meglássuk...

(#55485) DarthSun válasza bacsis (#55483) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem tiltottad le a soros-párhuzamos portokat. S7/SS7- ben nem ok amúgysem az egész. Még a Vibra is makacsul 0- ás DMA- t akar legtöbbször. Említettem sokszor hogy a GUS válogatós alaplapilag.

Nem vicces, még véletlenül sem, ott vannak a screenshotok, működik minden. Nálad 10- es IRQ- ra ment a VGA valszeg. Azt a 11- re szoktam, de végülis nemsokat zavar. GUS- nál mindegyik ott figyel, amit írtam.

Visszatérő probléma, már sokszor áttárgyaltuk. Sztem ha egyszer összeraksz egy GUS- os gépet és műkszik, hagyd úgy :) . Nem olyan egyszerű az egész, itt asszem csak arn- nek sikerült lazán, gyorsan, legalábbis amiről tudok. A többségnek nem vagy sok időráfordítással megy.

(#55486) DarthSun válasza bacsis (#55484) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek hogy összejön-e :U

(#55487) bacsis válasza DarthSun (#55486) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a Win98SE upgrader is szivat.. iylen szól sérült egy cab file... hát persze :W most előkotortam az eredeti CD-t, és újra neki esek...
Jahh a 486DLC-s GUS+AWE32-es gép évek óta teszi a dolgát, már 3 kiállításon is jelen volt és kiszolgálta a látogatókat (év közbe igaz csak porfogó szegénykém :B ) De most a "demóidnak" szeretnék egy bika GUS+AWE32-es gépet, továbbá ha összejönne, ez váltaná le a 486DLC-s vasat... sok játékban ott figyel a natív gus support de a 486DLC már nem bírja.. illetve a kiállításon ugye lehet próbálgatni a GUS és AWE32 közötti különbséget, de ugye eddig csak Win3.11 alatt lehetett... azért egy 98SE mégis csak "felhasználó barátabb" lenne a látogatóknak.. szal ezért küzdök ezzel a projectel :)
Aztán az majd csak hab lesz a tortán kideríteni, hogy miért látott a Win98SE a Creative CT3990-esen csak 512KB memóriát (2X1MB SIMM van jelenleg benne)

(#55488) Bile Demon válasza quailstorm (#55463) üzenetére


Bile Demon
őstag

Tettem fel valami régi Winampot 5.24. ez többé kevésbé működött, de random módon runtime errorral kilép. Ezután feltettem a 2.95-öst, ami legalább stabil.

Alapból a MIDI mapper a MIDI kimenete.

A MIDI mapper alatt azt érti, amit ott a Multimedia/MIDI alatt választok?

A Multimedia/MIDI alatt ha a AWE64 MIDI Synth (620)-at választottam akkor tök süket.
A Creative Music Synth (220)-al szól és FM hangnak tűnik.

Ha a Winampot kimenetet átteszem MIDI mapperről az AWE64 Synth-re, akkor volt, hogy szólt és akkor elég jól, de most pl. nem tudom reprodukálni...

Bruhe

(#55489) DarthSun válasza bacsis (#55487) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha felmegy amiatt nem lesz jó mert a Win98- nak WDM driver kell, A Win3.11- est hiába upgradeled nem veszi be a 98. Arra ott van a WDM driver a honlapodon.
Az Awe- n meg van egy jumper, amit át kell tenni hogy a SIMM foglalatokban levő ramot lássa, ne a ráintegrált 512K- t.

(#55488) Bile Demon : tuti hogy nem ok még valami ott...

(#55490) DarthSun válasza DarthSun (#55489) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

+ Még : a demoáradat jó része, amit küldtem az S7- en lassú lesz, régebbiek ok. P2/400 sokszor a minimum. PIII Copper és Pluto800- on már nincs sebességgond. A Winesek pedig inkább Awe- n jók. A Classic és Max midije nem megoldott Win alatt (kerestem, jó lenne egy célirányos synth a WDM mellé). A PnP az Utopiával már szépen hozza a GUS formát.

(#55491) Bile Demon válasza DarthSun (#55489) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én is attól félek. Ez a hol szól hol nem szól dolog... DOS és WIN98 alatt is hasonlóan adja elő, pedig minden annyira egyszerű.

Friss Win98, beépített hang driver. Kártya nem ütközik semmivel. 220/5/1/5 alapbeállításokkal.
Riva 128 is a beépített driverrel megy.

Szedtem le ZDOOM-ot többféle verziót, már előkészítettem, hogy éjjel még kipróbálom.
Aztán lehet debuggolni, valamikor kipróbálom egy tök másik gépben is az AWE64-et.

Bruhe

(#55492) bacsis válasza DarthSun (#55489) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

JELENTEM MEGY!!! Igaz nem úgy ahogy gondoltam...
igen, igazad volt... nem megy... megmaradt a Win3.11 alatt feltelepített GUS "settings" de nem indulnak a toolok, mert hogy "nem települ"...
Amit felraktál a bacsis-tuningra, ez a gus-bin0.10.zip, na ez az amivel többször próbálkoztam, beállíttottam mindent IRQ-t DMA-t stb, de semmmi...
Na mondom felrakom nakos1212 féle driverét, tudatosan azokkal a beállításokkal amit még DOS\Win3.11 alá raktam fel, és láss csodát szól :DD
Ezekkel a beállításokkal: 240h IO cím, 7\5 IRQ 3\1 DMA
Most már csak kíváncsiságból is megpróbálom úgy hogy szűz Win98SE-t vagy ME-t telepítek, hogy kiderüljön, hogy volt-e köze ehhez az upgrade-hez, vagy csak azért jó, mert eddig vaktában állítgattam az erőforrásokat, most meg tudatosan azt lőttem be ami DOS alatt is okés volt...
az AWE32-re köszi a tippet, azt láttam hogy van egy jumper hogy "dram enabled", na azon van.. gondoltam ez így jó.. akkor majd megpróbálom disabled-re rakni...

[ Szerkesztve ]

(#55493) quailstorm válasza Bile Demon (#55488) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MIDI mapper elvileg oda irányítja ahova a Creative MIDI mappert állítod.
Az AWE64 MIDI Synth-nek kellene lennie a Wavetable-t használó belső lejátszójának. Én FM módban sose használtam a saját value AWE64-em. Csak az SB Vibra 16-om, de az szörnyű.

Ez nem tudom segít-e.
MPU-401 emuláció nekem telepítve lett hozzá, úgy ment szépen W95 OSR2 alatt mindennel, DOS-os ablakban is.

(#55494) DarthSun válasza bacsis (#55492) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor alakul :C . Van másik WDM driver is ? A majd átdobhatnád, valamikor sokára megnézem, most késésben vagyok.

(#55495) nakos1212 válasza DarthSun (#55494) üzenetére


nakos1212
senior tag

sima vxd-set linkeltem neki, arra a wdm driverre kiváncsi lennék, mert azt xp alá is lehetmókolni akkor :)

(#55496) arn válasza quailstorm (#55493) üzenetére


arn
félisten

az awe64 fmje meg szornyubb... :) keress igazi opl3at.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55497) bacsis válasza DarthSun (#55494) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na most jön a parádés sztori!
Szóval az upgradelt Win98SE alatt 240h 7\5 3\1 hibátlan ki be kapcsolom újraindítom, Duke3d-t indítok, szól mint atom (igaz ki van szürkítve a "hangerő szabályozó ikon elhelyezése a tálcán", tehát hangerőt nem tudok álíltani"
Viszont amint átrakom a "normál" telepítésű Win98SE-s HDD-t ugyanaz a driver, ugyanaz a beállítások, és nem szól :DDD :U
utána gyors vissza rakom az upgradelt Win98SE-s HDD-t, ismét szól :DDD jahh és a Win3.11 alá telepített Gravis Patchmaker progi is tök jól működik immár... lehet tölteni a memóriát is meg minden...
Szóval vagy mégis csak van valami köze ahhoz hogy a Win3.11 lett upgradelve 98SE-re, vagy még arra gondolok hogy míg az origi win98SE-s HDD FAT32 míg az Upgradelt FAT16-os file rendszert használ... Egyiknek sincs köze hozzá, de már másra nem tudok gondolni...

(#55498) alvaro


alvaro
senior tag

Látom, van, aki a GUS/Windows párossal szív, nekem meg a cache-es 486SLC makacsolta meg magát. Eszement dolgokat sípol, az MR BIOS-nak érdekes beep kódjai vannak... Határozottan memória az egyik kód, aztán néha átvált "slave 8259 stuck intercept error" jelzésre - amiről, be kell valljam, halvány lila gőzöm sincs, mi a fene lehet, és mit tudnék még kipróbálni...

Memóriacsere volt az első kód nyomán, de azzal csak a 8259 errort unlockoltam, és most már az eredeti memóriaszettel is megkapom...

Innentől persze se POST, se semmi :(

Bacsis: Gratula a kitartással elért eredményhez!

[ Szerkesztve ]

(#55499) DarthSun válasza nakos1212 (#55495) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Itt a driverek között pirossal jelölve, Win2000 alatt is megy állítólag (nem próbáltam), akkor lehet hogy XP alá is bepréselhető. INF alapján kell betallózni, nem automata telepítős, de nem ördöngősség feltenni.

(#55500) bacsis válasza alvaro (#55498) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Eddig kb. Nettó 30 munkaórám van a projectben:U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.