Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) MaxWil válasza arn (#55898) üzenetére


MaxWil
csendes tag

Hali!

Sajnos a telóm csak erre képes... vagy én vagyok túl béna :DDD




A hülyék már a spájzban vannak...

(#55902) arn válasza MaxWil (#55901) üzenetére


arn
félisten

a haz jobban erdekelt volna :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55903) MaxWil válasza arn (#55902) üzenetére


MaxWil
csendes tag

Au.. ez kicsit illúzió romboló volt. :U
Kinek pap.. kinek a Papné.. :C

A hülyék már a spájzban vannak...

(#55904) r0b3r válasza MaxWil (#55903) üzenetére


r0b3r
senior tag

Szép darab és még fehérvári is. :DDD :C

"L" alakú tápegysége van? :U

(#55905) arn válasza MaxWil (#55903) üzenetére


arn
félisten

szep allapotu hazat a legnehezebb talalni... :) vki vigye el.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55906) MaxWil válasza arn (#55905) üzenetére


MaxWil
csendes tag

Így már értem... a kérdésed :DDD
Magamból indultam ki, hogy mindenki először az elektronikát nézi meg :P

A hülyék már a spájzban vannak...

(#55907) MaxWil válasza r0b3r (#55904) üzenetére


MaxWil
csendes tag

Ez jó kérdés. Megtalálásakor rendes AT táp volt benne, de mintha lenne hely (karom ) másfélének is?
Jelenleg belóg az alaplap fölé... :F

A hülyék már a spájzban vannak...

(#55908) r0b3r válasza MaxWil (#55907) üzenetére


r0b3r
senior tag

Erre az "L" alakú AT tápra gondoltam, aztán mikor rákerestem megláttam, hogy ezeken oldalt van a főkapcsoló. Azt nem tudom, hogy ezekből volt-e előlapi kapcsolós táp...majd a többiek megmondják. Mondjuk sztem addig jó, amíg belemegy a szabvány méretű AT/ATX táp. :)

(#55909) DBob válasza arn (#55899) üzenetére


DBob
őstag

Ez már a legvége volt a 486-os korszaknak, ez pedig az absolute budget kategória volt.

Valamikor, úgy 2002-03 környékén egy ilyen alaplappal szerelt géppel kezdtem el retrózni. Akkor egy P2 (vagy P3?) gépem volt, és egy ilyen 486-oson játszogattam le CP-vel zenéket.

(#55910) Ranagol_5 válasza DBob (#55909) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

En cp-vel masolgatni szoktam.. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#55911) DBob válasza MaxWil (#55903) üzenetére


DBob
őstag

Ilyen volt az első házam...régi szép idők.

*hosszan sóhajt*

(#55912) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

(#55890) r0b3r

Nekem tetszik amugy ez az elnevezes, benne van a lenyeg :). Polcos megoldas van most nalam, lejebb kibontom a pro kontrat.

(#55891) Tothg86

Igen, ez igy van, a vaz olcso meg a lenyeg, aztan egy jopofa ajto mar dragabba akar az egesz. Reszben ezert a haloban ugy oldottam meg, hogy ket vastag anyagu fuggony jatsza az ajto szerepet. Nehany ezresbol kijott igy ez :)

Garazsban alapbol nincs futes - de elektromos kutyukkel megoldhato ha kell. Szerencsere szaraz a hely nem nagyon hul le telen, nyaron meg nem nagyon melegszik fel (ezert “nyaralok ott” :) ).

(#55893) arn

Hasonlom van most, Gorm rendszer, nemreg epitettek le amugy (atnevezetek es mereteztek). Az olcsobb volt az ivarnal is. De ha megnezed amugy nem is annyira olcso az ivar.

pl ivar ez az 5 polcos ivar - 89x50x179 cm 22.990 (gormban egy ilyen kb 10kval olcsobb volt)
Pax vaz 75x58x201 cm 14.000 (van 236cmes vaz is)+ 5db polc (ivar peldabol kiindulva) 12.500 = 26.500

Az ivar nyitott, a Pax zart es konyebb tovabb fejleszgetni pl fiokokkal ivarnal baromi draga ha valami zartabb updatet akarsz. Peldaban 75cm-est Paxot vettem alapul hogy hasonlitson meretben de 50cm-t vallasztanek.

Mint sokaknal nalam is polc + dobozok dobozokban tarolas van. Nehezebb jol kiaknazni a helyet, de megoldhato. Nalam is atomra be van pakolva. Node ha valamihez hozza kell ferni akkor mindig pakolgatassal jar. Tuti abban a dobozban lesz a valami amire pakolva van valami, majd magaban a dobozbol is a felet kipakolhatom mire hozzajutok. Hacsak be nem neztem, mert akkor plusz korok jonnek (mar szamoztam a dobozokat es egy lapra irtam mi van bennuk). Aztan visszalegozhotok mindent.

No a Paxnal tobb lenne a mozgaster. Nem dobozokba pakolok dobozokat, hanem egy lepest kihagyva a polcra. Ami meg olyan azt fiokokba (pl cpu, memo).

Mindenre ralatok, minden egybol keznel van. Nem pakolgatassal jar a draga retro ido :). Bar nem ez volt a cel de igy eleg esztetikus lesz a hely, lakasba vagy olyan nem nagyon sufnis terbe alapbol ilyet tennek.

Igazabol egy nagy hatranya van ennek a tarolasnak, az az ara.

Csak a pc hazakat nem tennem ilyenbe. Ott nagyobb a kihivas , fene egye meg ezt a sok meretet :)

(#55913) RexMaximus válasza flymi (#55897) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ezt a videojukat en is szeretem :)

Node azert ok profi tartalomgyartok, ezt szolgalja ki az epulet itt. De azert ellenek ott :D

Csekkold ezeket, durva hova mentek innen. Itthoni szemmel elkepeszto meretek mar - mindez "csak" tartalomgyartasra, kemeny :)

Koltozos vlog - [link]

(#55914) Sanchez638 válasza RexMaximus (#55913) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van az a pénz ott...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55915) r0b3r válasza RexMaximus (#55913) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ugyanolyan fém polcrendszert pakolnak, mint az Obi-s, valami hasonlót szeretnék, de ha lehet fehérben. Remélem nem lesz nagyon gáz a lakásban. :U Meg valamelyik videójukban ott az állítható magasságú asztal is. Na az lesz még a következő terv, itt melóban is tök jól beváltak. Az Ikeás, tekerős még egészen megfizethető lenne otthonra. :)

(#55916) Sanchez638 válasza r0b3r (#55915) üzenetére


Sanchez638
addikt

Salgó polcot tervezek én is, ami a plafonig ér.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55917) RexMaximus válasza r0b3r (#55915) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Arra a tekeros asztalra en is palyazok - csak lenne hozza mas lap is mert a sima feher az nem tul elonyos. Lapot meg csak csak megoldom pl lapszabaszatban vagatok mast, de meg at is kene festeni... Budgetbol szandekossan ilyet nyomnak. Persze motorosnal van valasztek :)

#55914) sanchezsa

Mondjuk azert tolja is jo par eve a szekeret, szal nem sajnalom tole/luk :). Poen az elso videoit nezni pl vagy NCIX videokat (NCIX el is halt azota)

(#55918) r0b3r válasza Sanchez638 (#55916) üzenetére


r0b3r
senior tag

A Salgó sztem nagyon drága, még használtan is és az már tényleg csak műhelybe való. Helyette ilyet raktam a spájzba. Három darab 5 polcos 180 magasból lett 2db 7 polcos 225cm magas, majdnem plafonig érő. A falhoz rögzítve erős és atomstabil. Ha addig esetleg nem találok szebbet, akkor ilyen lesz a dolgozó szobába is. :)

(#55917) RexMaximus

Sztem megéri azt a kis többletköltséget, hogy mindjárt színben passzoló asztallapot vágatsz hozzá egy asztalos üzemben. Egy festett asztallap sosem lesz olyan tartós, mint egy fóliázott, hacsak nem valami speckó, drága eljárással csináltatod. :)

[ Szerkesztve ]

(#55919) MaxWil válasza r0b3r (#55908) üzenetére


MaxWil
csendes tag

Pont ilyesmi... lehet, hogy csak az L alak miatt tűnik úgy, de mintha vízszintesen és/vagy függőlegesen is be lehetne szerelni :C

A hülyék már a spájzban vannak...

(#55920) siti válasza r0b3r (#55918) üzenetére


siti
senior tag

nálam most ez a legolcsóbb megoldás tárolásra, igaz, most befőtt és borosüveg van rajta

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#55921) r0b3r válasza siti (#55920) üzenetére


r0b3r
senior tag

Mélyebb és magasabb lenne ideális nekem, mint az Ivar, vagy a Heine de az meg már drága. :(

(#55922) Sanchez638 válasza r0b3r (#55921) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vagy csinálsz magadnak.. Szerintem nem olyan bonyolult és biztosan kijössz anyag árba. + Tudod mennyit bír biztosan.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55923) siti válasza r0b3r (#55921) üzenetére


siti
senior tag

én vettem ebből hármat és így lett belőle több polcos, mint a gyári és még olcsóbb volt mint egy fém polc.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#55924) r0b3r válasza Sanchez638 (#55922) üzenetére


r0b3r
senior tag

Majd, ha nyögdíjas leszek talán ráérek ilyenekre. Most jelenleg annyi mindent kellene csinálnom a házban és a ház körül, hogy a világ összes pénze és ideje sem elég rá. :DDD Úgyhogy ezt inkább megvenném lapra szerelve. :DDD :B

(#55923) siti

Néhány gépet beüzemelni is szeretnék rajta és azok a 28cm-es mélységen nem igazán férnek el. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55925) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Egy kis gázplazma kollekció :)

...Csak egy része, többet nem tudtam kirakni :))

(#55926) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Végre vissza kaptam! Rokonságba a pci-e 1x és az optikai csati miatt legjobb volt oda.. Aztán eltűnt.

Meg megvan a 3. Chieftec házam is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55927) rocketry23


rocketry23
tag

Új szerzemény:

Samsonite Business Case:
IBM 770ED
Canon BJC-70 Színes, Bubblejet
Szinte minden tartozékával. (nem tudom pontosan mik voltak hozzá gyárilag)

Németországban intézte nekem barátom, ingyenesen volt elhozható :))

(#55928) Sanchez638 válasza rocketry23 (#55927) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hmmm olyan nyomtatóm van itt is, nem kell tartalékba?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55929) rocketry23 válasza Sanchez638 (#55928) üzenetére


rocketry23
tag

Köszönöm az ajánlatot, de nem tervezem aktívan használni hogy kelljen belőle cseredarab :R

Egyébként fura mód nincs beszáradva, nyomtat. :)

(#55930) Sanchez638 válasza rocketry23 (#55929) üzenetére


Sanchez638
addikt

:D Itt se a nyomtatónak van baja :D. Elv megvan, de nálam megy úgymond elektronikus hulladékba.. Kukába nem dobunk ilyet.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55931) Alpi. válasza envagyok (#55880) üzenetére


Alpi.
addikt

A ramok nem ugyan olyanok. :B
Mas tipusu ic-k, szukebb idoziteses darabok, de tudjak a Gtx lazabb idozitesu, magasabb orakeles beallitasat gond nelkul.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55932) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Egy Diamond Monster Sound MX300-at milyen gepbe erdemes rakni?
En a K6-3+-ba gondoltam, de kivancsi vagyok milyen konfighoz illene korban, amivel kvazi ki is lehet hasznalni a kepessegeit. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#55933) r0b3r válasza Ranagol_5 (#55932) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nekem BH6-os lapban van, PII 300, vagy PIII 700 mellett. Cnet P90-et ír 16Mb Rammal Win95-el minimum konfignak.

[ Szerkesztve ]

(#55934) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#55932) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nálam k6-III mellet van.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55935) Tothg86 válasza Ranagol_5 (#55932) üzenetére


Tothg86
tag

Néha lefordítom magamban ezeket az angolul nagyon szépen hangzó neveket. Magyarul szerintem valami katasztrófa:
Diamond Monster Sound: Gyémánt Szörny Hang :DD

(#55936) Sanchez638 válasza Tothg86 (#55935) üzenetére


Sanchez638
addikt

*Diamond Multimedia Monster Sound MX300 :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55937) Tothg86 válasza Sanchez638 (#55936) üzenetére


Tothg86
tag

Jóó, multimédiás szörny :)

(#55938) arn válasza Ranagol_5 (#55932) üzenetére


arn
félisten

ugyanakkor jelent meg, mint a live, 98 aug. vmi gyors p2, ill p3, k6-2/k6-3 a tarsa.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55939) r0b3r válasza arn (#55938) üzenetére


r0b3r
senior tag

Helló!

A közelmúltban foglalkoztatok -5V-ot támogató tápokkal. Elvileg ugye a régi AT csatlakozón van ilyen fesz., de az újabb ATX tápokon már nincs. Mi a tapasztalat a régi XT-286-386-486 alaplapokkal? Szükséges nekik ez a -5V? Szóval ha ezzel az ATX-AT átalakítóval szeretnék elindítani egy pl 286-os lapot, akkor a -5V hiánya miatt nem biztos, hogy menni fog? :U Mi a tapasztalatotok ezekkel az átalakítókkal, ha mondjuk egy ma is kapható FSP tápra kötöm? :F
Köszi!

(#55940) arn válasza r0b3r (#55939) üzenetére


arn
félisten

nagyon keves dolognak kell -5v, igy jo esellyel menni fog minden rendesen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55941) r0b3r válasza arn (#55940) üzenetére


r0b3r
senior tag

Na ennek örülök, köszi! :)
Lehet, hogy hülyeség, de nagyobb biztonságban érezném azt a kevés régi gépemet egy-egy jobb minőségű ATX táp mellett, mint a 20 éves ismeretlen eredetű és állapotú AT tápjaim mellett. :)

Egyedül az egyedi házas Dell 325D és a kis Flytech Carry gépem tápjaihoz kellene valaki, aki régi tápokat újít fel, minőségi alkatrészekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#55942) MaxWil


MaxWil
csendes tag

Szerintetek ez a kis drágaszág mennyit dob egy P1-es kategóriájú masinéria sebességén? :DDD

ISA-MEMORY-BOARD-DFI-MEGALITH-MEMO8000-S-WITH-8MB-SIMM-AND-ORIGINAL-BOX-DISK

Lelki szemeim előtt látom, hogy néhányan instant elélvznek ;] :P

[ Szerkesztve ]

A hülyék már a spájzban vannak...

(#55943) FinalCaleb válasza r0b3r (#55941) üzenetére


FinalCaleb
tag

Szívesen felújítom az AT tápokat, a topic lakóinak ingyen! :))
Ha valakit érdekel írjon.

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#55944) DarthSun válasza MaxWil (#55942) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem dob semmit egy P1- esen sajna, sőt lassít rajta, mivel az ISA busz sávszélessége sokkal kisebb mint a 9 bites SIMM ramoké. P1- esbe EDO vagy SD ram való. Ez a kártya még a 286-386-486 lapokat is csak lassítja. Azokban is az alaplapi foglalatokba helyezett SIMM- ek is sokkal gyorsabbak.

(#55945) bacsis válasza r0b3r (#55941) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Isten ment,s hogy buzdítsak bárkit is az én példámra, csak megosztom a tapasztalatomat!
Szóval az elmúlt jó pár évben, azt mondom, hogy legalább 100-150 AT-s táp/konfiggal volt dolgom... lényegében 20+ éves tápokról beszélünk.. egyetlen egy esetben halt meg a táp (nem vitt magával semmit)
Az esetek legalább 25%-ban olyan tápokról/gépekről beszélünk melyek legalább 3-5 év állás után lettek újból elindítva...
Most vagy lottóznom kéne, vagy szimplán nem kell (még) túlspilázni ezt a "hűű fel kell újítani az AT tápot csak mert 15-20 éves dolgot"

(#55946) laskr99 válasza bacsis (#55945) üzenetére


laskr99
addikt

A halott táp, újbóli felélesztése és utána felújítása számít? :U

(#55947) bacsis válasza laskr99 (#55946) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én csak leírtam a tapasztalatomat... és ennyi, nem több :)

(#55948) r0b3r válasza bacsis (#55945) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ha emlékeim nem csalnak, az elmúlt 20 év alatt még egyetlen egy táp sem ment tönkre amit használtam, így igazából nekem se lenne okom aggódni. Igaz a Vargáné és Codegen tápok nem is voltak sokáig nálam és mindig újonnan vettem őket. De azért egy Dell 325D és egy Flytech Carry esetében egy picit bennem van a félsz. Azokhoz tuti nem szerzek másik alaplapot, ha esetleg pont azt viszi el a táp. :DDD De remélem soha nem lesz ilyen gondom. :)

Egyébként tényleg venned kéne egy lottót... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55949) izee válasza bacsis (#55945) üzenetére


izee
senior tag

Szokták mondani, újrakondizás után gond nélkül tovább működik a táp ami jó. Nem az AT korszakra utaltak, az már rég volt, de elképzelhető hogy megállja a helyét az állítás.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#55950) FinalCaleb válasza izee (#55949) üzenetére


FinalCaleb
tag


FSP SPI-300G AT táp. 2006-os date code. Fuhjyyuu kondikkal van szerelve 10+ év állás után beindultak a kémiai folymatatok és 3- 4 már gázos. Működik, mivel durván túl van építve, de ebben az állapotban egyszer csak lekapcsolhat a védelem.

[ Szerkesztve ]

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.