Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) jokeph válasza bacsis (#56942) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az AGP-je biztosan teljes értékű x8-as, X1950 GT-vel használtam, meg egy Athlon X2 5200+ CPU-val.

A pci-e csatlakozóban X1650 XT-t használtam, nem éreztem hogy kevés lett volna (War3, COD1,2 játékokkal).

Az AGP portot ezen a lapon az Nforce3 250-es chip vezérli, a pci-e x16-ot pedig egy ULI (nVidia) M1695 chip, én úgy tudom hogy ez is teljes értékű, rev. 1.0-ás pci-e. ;)

A poén az, hogy kipróbáltam, egyszerre volt benne mind a két VGA (driverileg egyeznek, XP alatt), s ment hiba nélkül, persze nem dolgoztak együtt - mindig az a VGA volt aktiv, amelyikre csatlakoztattam a monitort. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56952) bacsis válasza jokeph (#56951) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm.. és bakke' télleg.. ezen a tetves lapon lényegében két "északi híd" van :Y :DDD
Ugye az NF3 250-nél nincs külön déli híd, egybe' van a cucc.. az ULI chipset a tényleges északi híd, és PCIe esetén az megy, míg AGP esetén az NF3 250.. beszarás micsoda párosítás :DDD azaz az NF3 250 bizonyos funkciója mindenképp működik, mert az ULI chipset melől hiányzik a déli híd, gondolom azt a funkciót az NF3 250 veszi át/helyettesíti... kéééész :R
DarthSun! olyan 300-400 fő jött el.. léynegében az előző kiállításhoz képest kb 3X többen voltak most :)

(#56953) jokeph válasza bacsis (#56952) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bezony. ;]

Az Asrockot mindig is csiptem az efféle "különc" csemegéi miatt.

A másik kedvencem tőlük, a K8 Upgrade-NF3, nativan S754-es lap, de egy AGP szerű csatiba létezik egy bővitő kártya S939 és AM2-es foglalattal is. :DDD :C

Az Alive Dual E-SATA 2-nél annyi volt a megkötés, hogy az AGP-s portba Vista és W7 alatt a Radeon VGA-k nem működtek (mivel nem irtak anno hozzájuk GART drivert), csak nVidia VGA jöhetett szóba. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56954) Sanchez638 válasza jokeph (#56953) üzenetére


Sanchez638
addikt

Abból nekem megvan az AM2-es kártya. Viszont Asrocknak ott a dual procis 754 és 939 vagy a 478 és 775..

Ami nem terjedt el, ECS-nek volot Intel-t és AMD-t támogató lapja.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56955) quailstorm válasza jokeph (#56953) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Remélem még idén összerakom :DDD
Minden le van már zsírozva hozzá, dobozos AM2 upgrade board, 3GHz-es kétmagos CPU a támogatási lista tetejéről. 4x1GB DDR2-800...
Most a gépben SATA HDD van, Radeon HD3850, Athlon 64 3000+, meg 2GB DDR1.
Alaplapi LAN sajna kiment még tavaly, sokáig, legalább egy évet ment élesben, nemrég lett nyugdíjazva.
Gigabites LAN kártya került bele, de aggódok, hogy esetleg a LAN után megy a chipset a levesbe...

Win7 x64 van rajta, mondjuk pár hónapja már nincs frissítve. Lesz előtte-utána teszt. De mivel az átalakítás kb. végleges kategória, nem estem neki előre. Ha nem akarok még egyet venni, akkor először le kell alaposan tesztelni 754-en.

(#56956) snake1977


snake1977
őstag

Az Asrock mindig úttörő volt az érdekes megoldásokban, elég sok öszvér lapott adott eleinte. :K :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#56957) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Van nekem egy régi monitorom, amit sajnálok kidobni hátha másnak még bármire jó lehet, de ingyen elvihetőnek se hirdetem meg, mert kaptam már ilyenért is moderátori figyelmeztetést.

Éppen ezért csak megmutatom és szólok, hogy én bizony ezt a monitort valamikor ki fogom rakni a lépcsőházajtó elé, ha valaki esetleg szeretne velem egyeztetni arról, hogy hol és mikor rakom ki, akkor keressen meg privátban.

A képek gyatra minőségéért elnézést kérek, tanúvédelmi program keretében kellett a felismerhetetlenségig eltorzítani, egyébként ennyire nem nikotinsárga csak gyertyafénynél készültek a képek egy félig pohos krumplival.

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#56958) arn


arn
félisten

to:mbraider 96 :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56959) Hosssszu válasza arn (#56958) üzenetére


Hosssszu
őstag

Úgy látom elég hideg van arrafelé...

(#56960) alvaro válasza arn (#56958) üzenetére


alvaro
senior tag

Az arcát is átkenhette volna szirszar lowres textúrásra :DDD

(#56961) kriszpontaz válasza alvaro (#56960) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Vakolókanállal kell megpofozni, és kész az a pár szükséges poligon :D.

(#56962) Sanchez638 válasza kriszpontaz (#56961) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hát ez kész . :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56963) r0b3r


r0b3r
senior tag

Kiváncsian várom a végét. :)
Van egy ilyenem, csak az teljesen működőképes, vinyóval együtt. :)

(#56964) petakpa1 válasza petakpa1 (#56893) üzenetére


petakpa1
őstag

Sikerült megcsinálni az újrapasztázást az MSI GX610 notebookomon.

Idle-ben kb 10 fokot, terhelés alatt pedig még annál is többet csökkent a CPU hőmérséklet. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel:))

A paszta szinte teljesen kiszáradt volt alatta, nagyobb darabokban jött le róla, de még éppen nem az az állapot, amikor már csákány kell hozzá:DDD.

Hűtő lamellái is ki lettek tisztítva, volt benne kosz szépen, így a fenti hőmérséklet csökkenéshez nyilván ez is hozzájárult:).

Ami érdekesség még, hogy a hűtés nem csak a CPU-t, hanem a CPU melletti VRM-ket, a SB-t, a GPU-t és a sideport memóriákat is hűtőtte, igaz paszta csak a CPU-nál volt. A többi helyen thermal pad-dal volt megoldva a chip felülete és a hűtőmodul közötti hőátvitel. Thermal pad-em nincs itthon, így ment vissza a régi, de nem hiszem, hogy ebből gond lesz, mert úgy sincs már játékra használva ez a notebook. Megszolgálta már az árát FC2-t, Crysis sorozatot is ezen nyomtam végig anno.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#56965) frescho válasza petakpa1 (#56964) üzenetére


frescho
addikt

Félreolvastam és 1 percig gondolkoztam, hogy milyen hüllő lehet aminek lamellája van :D

https://frescho.hu

(#56966) Sanchez638 válasza frescho (#56965) üzenetére


Sanchez638
addikt

Lamellás varánusz :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56967) r0b3r válasza frescho (#56965) üzenetére


r0b3r
senior tag

Hahó! MFM-es vinyó kínjaihoz lenne kedvetek? :DDD
A 30éves technika tartalmaz néhány bad sectort, de úgy tűnik, hogy talán mindet az első 12%-ban. Addig problémásan jut el a formázás, de utána 100%-ig szép a hangja. Mikor két partícióra osztom a 20Mb-ot, akkor az első 10Mb formázása után kiírja, hogy alig 100kb bad sector, de a második 10Mb-on nem talál rossz szektorokat. Máshogy egyelőre sajnos nem tudom ellenőrizni. Van rá valami ötletetek, hogy hogyan tudnám mondjuk csak az utolsó 16Mb-ot használni? Fdisk nem igazán szereti nem az elején kezdeni a partícionálást. Milyen programmal érdemes még próbálkozni egy XT-n? Vagy nem úszom meg hogy átszereljem a vinyót és a kártyát egy másik gépbe? :F :DDD

(#56968) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tallózgattam a kedvenc FTP- n, le van mentve OldMan driverkönyvtára. A korábban már tárgyalt ideológiája ellenére sokaknak hasznos lehet, benne vannak a jumpererdős 486 lapok dokujai is - [link].

(#56969) envagyok válasza flymi (#56940) üzenetére


envagyok
veterán

Ha érdekel pont most számítottam be egy autentikus bontatlan s939 gépet :)
Athlon 3200+, MSI K8N platinum (nForce 250 ultra) lap, Leadtek geforce 6800, FSP táp, ház,Odd, 4x256MB Ram

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56970) flymi válasza envagyok (#56969) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem lehet, eladnom kell az alaplapokat, nem szabad vennem... De azért kösz.
Jó felállású gép egyébként, mondom úgy, hogy AMD vonalat nem ismerem.

Épp most teszteltem egy MSI Ti4400-et, sajnos szemetel a képe, valószínű ram hibás, viszont a 9500 Pro úgy néz ki 100%-os.
Van még egy Radeon 7200 SDR (All-In-Wonder) is ami tesztre vár, fura egy kártya.
Egy-két kondit leszámítva egy az egyben ugyanez:

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56971) Alpi. válasza arn (#56958) üzenetére


Alpi.
addikt

MAde my day !! :)) :DDD :C

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#56972) Alpi.


Alpi.
addikt

Az a ram. :P

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#56973) laskr99


laskr99
addikt

Cyrix 486 DX2 DIE:

A proci alapból halott volt, meg volt sülve szóval nem bántottam élő dolgot közben.

[ Szerkesztve ]

(#56974) Tim82 válasza laskr99 (#56973) üzenetére


Tim82
nagyúr

"No CPU was harmed during the making of these photos."

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56975) laskr99 válasza Tim82 (#56974) üzenetére


laskr99
addikt

;] :DDD Ha van valakinek 3-486-P1 ami halott/sérült ne tartsa magában, erre még jók lehetnek :C

(#56976) arn válasza laskr99 (#56973) üzenetére


arn
félisten

szep, nem is ertem, miert nem uveget tesznek ra, mint a svajci orara. kivaghatnak az alaplapot is. ez nagyon kocka dolog? :DDD

ezt a sok vilagito biszbasszal szemben szivesen nezegetnem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56977) laskr99 válasza arn (#56976) üzenetére


laskr99
addikt

Hát igen :D De a mai procikon sajna már nem ilyen... Ez a fele lefele van ahol a műanyag van, ezért leszedése 500 fok és utána csiszolás óvatosan+maratás...

Ennek a művelete egyszerű.

Fogsz egy vésőt, csavarhúzót, majd a ragasztónál lapos szögben gyengén megütöd, akkor letörik a ragasztó.

Nekem elsőre egy kis csavarhúzóval pici letört, majd elővettem a nagy normált, annak a lapos fejű sarkával megütöttem, kipattant egy nagy darab majd 3. ütésre leugrott a fedél is :D

(#56978) arn


arn
félisten

csinalt mar vki regi szamitogephazra nagygeneralt? ugy ertem homokszorassal lecsupaszitani, ujrafesteni, a muanyagokat kifeheriteni - szoval hogy total ujnak hasson :) igazan szep allapotu ats hazra mar amugy nincs mas esely.

a retrobrighton kivul amugy van vmi mas modszer a regi muanyagok rendbehozatalara?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56979) DBob válasza arn (#56978) üzenetére


DBob
őstag

"a retrobrighton kivul amugy van vmi mas modszer a regi muanyagok rendbehozatalara?"

Van, persze.

(#56980) frescho válasza r0b3r (#56967) üzenetére


frescho
addikt

Vagy partícionált ketté vagy norton disk doktorral futtasd meg.

https://frescho.hu

(#56981) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha valalit érdekel fél tucatnyi 478 félkonfig tudja hol talál meg aprón...

Ezek a memóriák érkeztek nemrég sanchezsa-tól, még tesztelésre várnak. Talán jövő hét közepe felé meglesz.


Ennek az EVO párosnak kifejezetten örülök!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56982) Ranagol_5 válasza envagyok (#56969) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Engem erdekelne a cucc. :)

Mas:
Akartam buszkelkedni a tegnapi szerzemennyel:

Osszedugtam tegnap, telepitettem, alitgattam, aztan driver telepites utan amint bezartam az nvidia installer ablakat, mert vegzett, belilult a hatter, kikapcsolt a monitor, ujra indult a gep es tobbet nem adott kepet a kartya. Tipikus gpu hiba sutogetett kartyaknal.. En hulye meg nem neztem, hogy a srac nem ad ra meg probagarit sem, mert orultem az aranak, pedig ugy mar gyanus lett volna. :D
Mindegy, tanulo penz. A srac meg remelem gyogyszerekre kolti maganak. :U

Minden esetre, ha valakinek van elado GTX vagy Ultra, ne tartsa magaban. :DDD :R
Mar azthittem, hogy mar csak egy q9550 meg egy hatlap fog hianyozni, hat nem.
Legfeljebb megkapja a 4890-emet, az meg autentikus a maga 2009-es evjarataval egy Q9550 melle.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#56983) jokeph válasza Ranagol_5 (#56982) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hinnye, de kár érte.... :(

Nekem is van egy hasonló, MSI NX 8800 valamelyik, 512 MB, de bizonytalan, elraktam disznek, mutatósnak mutatós. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56984) flymi válasza Ranagol_5 (#56982) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Pont ugyanilyen vga-m van :C (a kék hajú lány), de már nem sokáig. Egy srácnak meghalt a 88gtx-e és javíttatni akarta, inkább felajánlottam, h vegye meg az enyémet. Karcmentes, tesztelt. Mert ilyen jó fej vagyok. :)
Mondanám neked is, de nincs több ami "fölös". Viszont van két döglött ultrám, macskát dobálni még jó.
Mennyi volt az a gyanúsan olcsó? Bár igazából tökmindegy, próbagarit mindig kell kérni. :K

jokeph: ultrákat meg hasonló forrófejű tuningolt gpu-kat már nem nagyon szabadna kíntatni. Teszt, ha okés akkor pipa és irány a vitrin. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56985) Ranagol_5 válasza flymi (#56984) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

5k volt. Az volt a magyarazat, hogy haverjae, azert nem valalt ra probagarit.
En sem a penzt sajnalom igazan, hanem a VGA-t. :(
Miutan megirta ma reggel, hogy o nem foglalkozik vele, szetszedtem, igy lattam csak, hogy sutve volt.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#56986) r0b3r válasza Ranagol_5 (#56985) üzenetére


r0b3r
senior tag

Egyébként ilyenkor szétszedés után miből látod, hogy sütve volt? Milyen látható nyomai vannak? :U

Talán sült hús illata van? :DDD :DDD

(#56987) Ranagol_5 válasza r0b3r (#56986) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Barnulas a gpu korul pl, sokszor mar a kartya hatuljan is latni, most siettem es nem neztem meg olyan jol, amikor atvettem. 1-2 helyen a forr pontoknal lehet latni, ha az on meg volt lagyulva.
Ha papir is volt a kartyan, akkor nyilvan az is megsargul/barnul. Szagan is lehet erezni, etc.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#56988) laskr99 válasza Ranagol_5 (#56987) üzenetére


laskr99
addikt

Sehogy nem javítható?

(#56989) bacsis válasza laskr99 (#56988) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

minden javítható, a kérdés, hogy van-e értelme...
úgy elvileg ez is... CSak normálisan le kell szedni a GPU-t őjra fluxozni/reballozni, vagy ugyenezt megjátszani a memória modulokkal... a kérdés hogy a GPU nem-e döglött meg teljesen, mert egy sütésnél repkednek a 200 fokok, illetve a kondiknak sem tesz jót az extrém meleg... persze lehet új GPU-t beszerezni, szal ha nagyon elvakult vagy rendbe rakhatod, csak nem biztos hogy megéri :)

(#56990) r0b3r válasza Ranagol_5 (#56987) üzenetére


r0b3r
senior tag

Meg gondolom a nagyméretű hűtő is sok mindent eltakar, amit esetleg észre vennél az átvételkor. :(

(#56991) jokeph válasza flymi (#56984) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sajna nem volt módomban nemhogy kintatni, de még egy jót játszani sem vele.... :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56992) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#56982) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem lassan jön a második GTX.

Viszont ez senkinek nem kellet? Ott árválkodott a neten.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56993) envagyok válasza Sanchez638 (#56992) üzenetére


envagyok
veterán

Én XT-re vadászok :))
Meg ez is gond volt:"Nem postázom, átvétel a III.kerületben, esetleg az Árpád-híd pesti oldalán."

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56994) Sanchez638 válasza envagyok (#56993) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egy gyakorlott ph-snak ez olyan nagy baj? :)) "Én XT-re vadászok" Mert ez nem haladja meg a ritkaság és a csúcs fogalmát :).

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56995) iday válasza Sanchez638 (#56992) üzenetére


iday
aktív tag

2007be erre csorgott a nyálam.
Akkor volt vagy 120000Ft.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#56996) envagyok válasza Sanchez638 (#56994) üzenetére


envagyok
veterán

Nem vagyok még gyakorlott ezek szerint :)
Mit lehet tenni, ha csak személyes átvétel van Bp-en, és én nem szeretnék 6-7000ftot elkocsikázni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56997) DarthSun válasza envagyok (#56996) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Feltekersz bicóval, nem árt egy kis testedzés :D

(#56998) arn válasza iday (#56995) üzenetére


arn
félisten

Pedig a 2900 nem volt egy sikertortenet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56999) jokeph válasza arn (#56998) üzenetére


jokeph
nagyúr

Annyira nem, hogy ajajj.... kb. akkora bukó volt, mint az nVidiá-nak anno az FX5-ös széria.

Nem is cseréltem le a bevált X1950 GT-t rá, nem volt értelme.

Az utód nálam a HD3850 lett AGP fronton, pci-e részen pedig később egy HD5670-re ruháztam be, mindegyik megvan még és működik. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57000) flymi válasza envagyok (#56996) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szólsz egy helybéli kollégának aki vagy megveszi neked vagy nem. ;] ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.