Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55251) DBob válasza Tim82 (#55250) üzenetére


DBob
őstag

Emlékeim szerint azzal sem lesz jó, mivel a böngésző nem húzza be a driver-ként funkcionáló speciális videó dekódert a lejátszáshoz.

Addig ment a youtube gyorsítás, amíg valóban flash volt.

(#55252) DBob válasza arn (#55233) üzenetére


DBob
őstag

És anno mennyire oda voltak a GUS-ért, mert hogy az levesz terhelést a CPU-ról audió lejátszás közben.

BOOOM!!!! WASTED!!!!!

;]

(#55253) MasterDeeJay válasza Tim82 (#55250) üzenetére

Elég sokat utánnaolvastam és macerásan de megoldható.
Youtube elhagyta a flasht, elvileg az óta html5-ből nem is szedné ki a codek magának a videót. Viszont youtube-ot megnyitva h264-el régebbi VLC-n keresztül --codec crystalhd parancsal indítva elvileg menne. Csak ugye ez erősen ront a használhatóságon hogy minden egyes videót a vlc ablakban játszana le.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55254) Tim82 válasza DBob (#55251) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor talán MiniTube-on vagy VLC-n keresztül lejátszva a YT-videókat még kihasználható a gyorsítás... talán.

En ezért tettem le anno a Crystal HD kártyákról, kb. az első generációs Apple TV-t (ami a motorháztető alatt egy Pentium M; a rátehető OSMC meg ki is tudja használni a kártyát) meg a régebbi Atom-os dolgokat érdemes vele gyorsítani, de kb. minden mobil Core 2 Duo azért önmagában is elég erős még egy 480p vagy 720p/30fps YT-videó lejátszásához.

Volt amúgy a témában egy egészen részletes cikk is a Logout-on, azbest volt a szerző.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55255) DBob válasza Tim82 (#55254) üzenetére


DBob
őstag

Pontosan.
Én is az egykori Atom CPU-k mellé tettem, mivel oda még kellett.

Egy 12V 1.5A tápegységről (az-az legfeljebb 18W teljesítményt leadó) járatom a gépet amiben van ilyen kártya, és 1080p kijön belőle gond nélkül. Emellett teljes értékű PC-ként is funkcionál, miközben kevesebbet fogyaszt mint egyesek routere.

(#55256) MasterDeeJay válasza Tim82 (#55254) üzenetére

Valamiért szeretem a kis fogyasztású notikat. Most is egy régebbi iskolás dell chromebookról írok, az simán viszi h264ify-vel a fullhd-t pedig celeron procis (atom? N2840) Full passzív az egész, nincs ventije. VP9-el meg nem az igazi. Többéves akkuval is 7-8 óra az üzemidő. Ha nagyon kell rá lehet rakni win10-et is de azzal biztos szar lenne minden.
A kicsi core2-ők ből van azért jópár féle ami nem szeretni a 720p-t, illetve oké hogy megy rajta de akkut szívja rendesen meg a venti is maxon pörög. Gyorsítóval tök halk az egész. ULV-esek azért ilyenre gyengék, de amibe azt rajnak az meg felbontásilag szokott lenni 1280-as, ha azt kirakom full képernyőre akkor egyből 720p-re rakja és kezdődik a tojássütés hangos szélzajjal.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55257) cbmfan


cbmfan
senior tag

tudna adni valaki egy működő 430HX chipset drivert Win98SE-hez? összes PCI-os videokártyával 3DMark99 csak fekete-fehér kockák halmazát produkálja, több különböző VGA driverrel.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55258) DarthSun válasza DBob (#55248) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kössz !, letöltöttem.

#55252 : sok GUS/Awe- s Scene induláskor írja hogy az ajánlott proci P2/400 :D

(#55259) laskr99


laskr99
addikt

Megkérdezte tőlem az egyik srác aki begyűjti a retro-nem retro hardvert és leadja,hogy az EDO meg a SIMM ram ér-e valamit. Mondom ér, kinek mennyit. A 486 lapokból is 15 darabot adott le nemrég..

(#55260) DarthSun válasza cbmfan (#55257) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak Win95- höz találtam, de lehet hogy megy 98 alatt is : [link]

(#55261) alvaro válasza DBob (#55252) üzenetére


alvaro
senior tag

Pedig tényleg. Ha a saját memóriájából az előre feltöltött hangokat játssza, mint ahogy egy trackelt zenénél szokták, akkor minimális figyelmet igényel a processzor részéről. Így egy kákabél 386sx16 is le tud vele játszani sok csatornás zenéket jó minőségben, miközben szoftveres keveréssel mondjuk a negyedébe beletörne a bicskája.

Nem véletlenül szerették a demóscene köreiben. Modlejátszót marha egyszerű írni rá, a gép teljesítménye meg megmarad az effektekhez.

Gond akkor van, ha szoftveresen kevert vagy dekódolt hangokat kell streamelni, akkor valamiért sokat tud lassítani. Pedig elvileg ugyanúgy lehet DMA-t használni feltöltéshez, ahogy SB-n lejátszáshoz.

(#55262) arn válasza alvaro (#55261) üzenetére


arn
félisten

Sok jatek sajnos nincs, ami igy hasznalna. De mar megnezek par kartyat, van e kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55263) r0b3r


r0b3r
senior tag

Szoktatok próbálgatni modernebb tápokat régebbi, akár AT/ATX alaplapokon? Kaptam pénteken egy tápot, úgy, hogy nem tudják, hogy jó e. Gigabyte GE-R460-V1. Olyan, mintha új lenne, még kosz is alig van rajta. Sajna 24Pines a tápcsatija és egyben van. Rádugtam egy Abit BH6 és egy Asus TXP4-re, úgy, hogy ugye 4 csati a levegőben van de egyik sem indul el. Másik tápom így működött. Ventilátorok kapcsolnak, de kép nincs, power led nincs. A zöld és a fekete vezetékeket összezárva elindítottam a tápot alaplap nélkül, kimértem a feszültségeket és minden jónak tűnik. Egy netes kép szerint minden lábon annyit mértem amennyit kell. Egyedül a szürke (Pwr Good) vezetéket nem tudom, hogy micsoda. Sajna 24 pines alaplapom nincs. :( Van valami ötletetek, hogy mi hiányzik neki? :F :U

Franc... a nagy 400V 270μF-os kondinak felnyomta a tetejéről a fekete műanyag lapot. még durrant el, de már púpos. :( Érdekes, hogy ennek ellenére a feszültségek jók, teljesítményt nem tudok mérni.

[ Szerkesztve ]

(#55264) arn válasza DBob (#55252) üzenetére


arn
félisten

Epic jatekok tamogattak pl, de jatekhoz sose volt jo igazan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55265) r0b3r válasza r0b3r (#55263) üzenetére


r0b3r
senior tag

Itt van egy cikk egy azonos feszültségű és kapacitású szintén LP Capxon kondiról. Az enyémben is ugyanilyen LP kondi van, csak Teapo gyártmány...gondolom hasonló "magas minőségű" kínai cucc. :DDD

(#55266) alvaro válasza arn (#55264) üzenetére


alvaro
senior tag

Sajnos a Turrican II fülszövegeiben kifejezetten azt írják, hogy bugos, recsegős a támogatása, és DOSBox alatt tényleg az is. Úgyhogy inkább SB16-tal játszom a különféle retró gépeken.

Mostanra kikristályosodott, hogy a lehetőségekhez képest gyors videokártyával 386DX-25 illetve SX-40 a határeset konfig, amin engedve a 44.1-ből még simán mozog. 386DX-33 pedig jónak tűnt 44.1kHz-es keveréssel is, még az első bossfight alatt is.

Sokkal gyorsabb gépen is jó, de a setup menüje BX-es gépen már meghal és indítja rögötn a játékot. De az legalább tökéletesen fut.

Ha nem Voodoo Rush van benne, mert azzal bugos, rángatózós a vízszintes scroll.

Na, megyek P4+6600GT-n nVidia Dusk demót nézni, ha már szétszedtem a Turrican-képes gépeket. Majd összerakok megint valamit, de most DDR-eket kéne tesztelni (meg persze ezt a tartalék P4P800-E-t).

(#55267) arn válasza alvaro (#55266) üzenetére


arn
félisten

En a 90es evekben kb egy evig kinlodtam vele a support miatt, aztan vettem melleje egy sb16ot. Demokhoz jo, kb ennyi, kesobb mar a modulok is jobbak voltak sb16tal, amikor elment swmixel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55268) alvaro válasza arn (#55267) üzenetére


alvaro
senior tag

Aha, Cubic Player, aztán Impulse Tracker MMX mixer, ezek már rendesen szóltak és egy legalább Socket 7-es gépen már nem jelentenek gondot. Egy Covoxhoz képes (sokáig az volt nekem kettő, igazi házibarkács darabok, az egyik sokkal sz@rabb volt a másiknál :DDD) még az SB is nagyon sok terhet levesz a CPU-ról, hatalmas élmény volt, mikor először volt nálam kölcsön rendes DMA-s hangkártya - nem SB, hanem WSS, de a DMP támogatta, csoroghatott a nyálam a 16 bites sztereó DMA lejátszásra.

Juteszembe, a Fast Tracker 1-2 nekem elég jól kimaradt az életemből.

[ Szerkesztve ]

(#55269) arn válasza alvaro (#55268) üzenetére


arn
félisten

Az ft2 sb mixere is baromi jol szolt... a gus okosabb kartya volt, mint a dummy sb, de kesobb ezek valtak a korlataiva. Egy negy ev alatt teljesen elavult, de kb ennyi ido alatt jutottunk el a 486tol a p2ig :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55270) DBob válasza alvaro (#55261) üzenetére


DBob
őstag

"Gond akkor van, ha szoftveresen kevert vagy dekódolt hangokat kell streamelni, akkor valamiért sokat tud lassítani."

És a use-case többnyire ez volt.
Még ha le is vett terhet a CPU váláról, már úgymondd sokszor mindegy is volt. 1992 október végén jelent meg a kártya, a P5 maggal szerelt Pentium pedig 1993 márciusában. De egy 486-os váláról se sok terhet vett le már a megjelenése pillanatában sem.

A 386SX-16 példád pedig olyan, mint ha egy Lamborghini Countach-ba 86-os oktánszámű üzemanyagot tankolnánk, mert csak arra futná. Aki meg tudott venni egy Gravis Ultrasound kártyát amikor még ért valamit (értsd, 96-97 előtt, mielőtt elterjedtek volna a Pentium-os gépek és a CD-Audio támogatott játékok alatt), az meg tudta venni mögé a "rendes" gépet is. Nem egy 1985-ös architektúra lebutított változatát, aka. 386SX.

Amitől "legendás" lett a Gravis, az a "kúlsága" volt. Cool volt akkoriban a demoscene, és könnyű volt rá programot írni. Cool volt a piros kártya, mert olyan még nem volt. Cool volt hogy szembement a de-facto kártyákkal és megpróbált kitörni a tömegből.

Annyi nem volt cool, amikor otthon nem szólt vele a játékok többsége natív támogatás hiányában. Nem volt cool amikor az SB kompatibilitás nem működött. Nem volt cool, amikor a kártya már magával sem volt kompatibilis (emlékszünk? PnP). Mindezek oda vezettek, mire eljött volna a központi driverrel való működés aranykora a Win95-98 párossal ami orvosolta volna az AWE32-vel szembeni kompatibilitási / midi minőségbeli problémáját, már halott termék volt.

Persze, isten ments, hogy bármi rosszat is mondjak a Gravis kártyákra. Volt az összesből legalább egy verzióm az évtizedek alatt, és az összes hibájuk ellenére még szerettem is. De az idő sokaknál megszépíti az emlékeket, és csak a jóra emlékeznek. Ilyenkor meg igyekszem a mérleg másik nyelve lenni ;)

[ Szerkesztve ]

(#55271) DBob válasza arn (#55264) üzenetére


DBob
őstag

Epic Megagames játékok nem csak natívan támogatták, de szándékosan lebutították mellette a Creative kártyák támogatását. Nem volt bátortalan az Advanced Gravis (sem) ilyen mutyikba beleszállni.

Majd Jazz Jackrabbitben például elhelyezett termékmegjelenés is volt található, Gravis Gamepad személyében. Amiket Gravis Gamepadról játsztva vettem fel...

(#55272) alvaro válasza DBob (#55270) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem a use-case az jobbára a natívan GUS-t támogató demók nézése, ott meg egyértelműen jót tesz a kártya. Játékra tényleg kevésbé használom, ott az SB terjedt el, a GUS emulációi meg elég nyögvenyelősek.

Egyébként egy 486-nak még elég szép teher egy 10-20 csatornás mod lineáris interpolációval.

Én megpróbálok maga a mérleg lenni, nyelvvel, tokkal, vonóval. Ja, az hangszer. Mindegy :D

Szerk. Ja, a Jazz Jackrabbit pedig sokkal szebben szól vele. Nem mintha hardveres akadálya lenne egy rendes SB16-os lejátszásnak.

[ Szerkesztve ]

(#55273) r0b3r válasza Sanchez638 (#55243) üzenetére


r0b3r
senior tag

Mit tartalmaz egyébként még az az eredeti telepítőlemez? Én csak egy 15Mb-os drivert találtam az MX300-hoz, azzal telepítettem fel. :U

(#55274) Sanchez638 válasza r0b3r (#55273) üzenetére


Sanchez638
addikt

Neten találtam én is, de emlékeim szerint telepítés után cd-t kért. De lehet régebben benéztem valamit.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55275) r0b3r válasza Sanchez638 (#55274) üzenetére


r0b3r
senior tag

A driver önmagában elég, csak az "A3D Demos" fül alatt kér eredeti cd-t. :K

(#55276) r0b3r


r0b3r
senior tag

MSI K9ND vagy Tyan Thunder h2000M alapú Opteron konfigokról mi a véleményetek? E kettő között vacillálok... :DDD

(#55277) juliabrilke válasza r0b3r (#55276) üzenetére


juliabrilke
addikt

Attól függ milyen processzorokkal lesz felszerelve és milyen feladatra használod?

(#55278) arn válasza DBob (#55271) üzenetére


arn
félisten

de maga a gus tenyleg forradalmi volt, amikor megjelent, az sb16 egy faek volt mellette (az asp jo dolog lett volna, de nem nyert tamogatast, igy el is hagytak). ami strategiai/tervezesi hiba volt:
* a 90es evekben minden megbukott, ami nem korrekt hwes sb tamogatassal jott. a kesobbi extreme es hasonlo toldasok mar nem segitettek a koncepcion.
* a hwes megoldas jo volt, de nem ismertek fel, hogy ez mennyire hamar szukosse valik, es nem lehetett elhagyni ezt normalisan. a 96 kornyeken piacra kerulo pnp logikus es szep lepcso volt, de gyk az interwave mar sok vizet nem zavart. ide vezethetoek vissza a windowsos problemak is, a gus fele hw kulon gondolkodasmodot igenyelt, amit nem tamogattak.

nem tudom mennyire eltel benne abban az idoben, amikor megjelent a gus - valoban draga kartya volt (akar az sb16 - pedig ez ala araztak hivatalosan), de a legtobb ember a 486rol meg csak almodott, penyat meg max kiallitason lattal erdekessegnek. igy belekerult sok 386osba is, foleg azert, mert "no gus, no demo" ment akkoriban - ha erdekelt a scene, kellett egy gus. de nalunk nem veletlenul van annyi kesoi verzioju gus classic, mert 95 kornyeken kezdtek jo arban kiszorni, mire mindenki megengedhette maganak.

a gus pnp kompatibilis annyira a gussal, mint az sb16 az sbel :) nagyreszt megy minden vele, ami gond lehet az az interwave eltero timingja a gf1tol. viszont szinte egy even belul a demok nagy resze tamogatta a soundlibeken keresztul hwesen.

az awe32 midije szerintem a korabbi gus szintjen sincs, az 1m rom borzaszto, a ramba valo toltogetest, meg hihetetlen, hogy nem tudtak dos ala normalisan megoldani. ehhez kepest a gus patchkeszlete kb 5m, igaz egyidejuleg max 1m hasznalhato belole, de azt toltod fel, ami kell. a gus classic midi demoi ugy szoltak, ahogy egy awe32 sose - az mas kerdes, hogy szinte senki sem foglalkozott ennek a normalis optimalizaciojaval (persze vannak kivetelek - a dark forces szvsz jobb, mint sound canvason).

a 93as epic jatekok ugy tamogattak a blastert, ahogy egy modlejatszo tudta a kor szinvonalan... proci szamolt mindent, a gyengecske hangmintak, meg az interpolalo guson fenyevekkel jobban szoltak, nem kellett azt butitani. gyakran egy sbpron jobban szolt vmi, mint egy sb16on a hwes sajatossagok miatt (szuro, alacsonyabb frekvencia).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55279) r0b3r válasza juliabrilke (#55277) üzenetére


r0b3r
senior tag

2352-es, CAM és esetleg játék, de főként azért mert ilyen még nincs. :DDD

(#55280) DBob válasza arn (#55278) üzenetére


DBob
őstag

Na, ezért vagyok én itt a mérleg másik oldalának ;)

"penyat meg max kiallitason lattal erdekessegnek. igy belekerult sok 386osba is"

Szerintem előbb lett itthon első generációs Pentium, mint Gravis Ultrasound. Magyarország épp lekerült a COCOM-listáról, így alapvetően a '90-es évek első negyedében alig volt itthon friss, új IT eszköz. És azok sem az úgymondd "szórakoztató termék" kategóriából kerültek ki (mert nem volt egyszerűen elérhető), hanem jellemzően munkára vásárolt gépek. Így Pentium előbb volt itthon mint Gravis Ultrasound. Pentium is többnyire egyedileg levámolva, külföldön vásárolva, márkáért.

Ugyanis sokan azt is elfelejtik, régen nem egészen úgy mentek a dolgok mint ma. Ha megjelenik ma egy új CPU, 1-3 hónapon belül hazai disztribútoroknál megkapni. Ha akarok egy új gadgetet venni magamnak? Megveszem ebay-ről pillanatok alatt, és pár héten belül itt van.
A '90-es évek elején akár egy év is eltelt, mire megjelent országhatáron belül az "újdonság". Személy szerint kizártnak tartom, itthon 93 közepéig egyáltalán látott itthon valaki is Gravist. Nem is volt hozzá még support se :U

"ha erdekelt a scene, kellett egy gus"

Vagy egy Amiga. Vagy C64. Vagy még egy Amiga.
De ha csak PCMASTERRACE vonalon mozgunk, akkor is a magukra valamit adó alkotó emberek kódolták más hangkártyára is. A szomszéd Józsika lámerdemója meg nem ez a kategória.

"95 kornyeken kezdtek jo arban kiszorni, mire mindenki megengedhette maganak"

Úgy látszik, akkor én senki vagyok. A Gravis kártyák még 97 körül is 15-20.000 HUF körül mentek (ami vásárlóerőt tekintve nem egyezik meg a mai 20.000 Ft-al); ekkor már egy komplett 386-ost megvettél ennyi pénzből. CD-vel, és SB klón hangkártyával. A Gravis mindig is drága volt, sokan inkább emiatt vágytak rá (meg korának RGB LED-es divatját is betöltötte a vörös nyákkal)

"a gus pnp kompatibilis annyira a gussal, mint az sb16 az sbel"

Na!
Az SB többek között azért lett sikeres, mert még az AWE64 is megszólalttatta a natív Adlib zenét és hangokat. Pedig a kettő között ~10 év telt el. Ami akkor NAGYON sok volt. A Creative kártyák mindig is 100%-ban kompatibilisek voltak visszafelé, natívan. Ami végsősoron az x86 architektúra sikerének is záloga volt.
Ennek ellenében én is, és a wikipedia is úgy emlékszik, a GUS PnP nem volt visszafelé kompatibilis. Venni kellett hozzá RAM-ot, ami nem segített a költségek csökkentésében. Illetve emlékeim szerint utána is mókolni kellett a driverrel (mint mindig), hogy működjön a visszafelé kompatibilitás. Ezért se használtam DOS alól sose GUS PnP-t, csak Windows alól. Nem akartam a sántára még egy púpot is tenni. ;)

"az awe32 midije szerintem a korabbi gus szintjen sincs"

Ennek valamelyest ellentmondd az, egyetlen-egy játékot ismerek ahol a GUS midi jobban szól mint az AWE. Ez pedig a Settlers.

"a 93as epic jatekok ugy tamogattak a blastert, ahogy egy modlejatszo tudta a kor szinvonalan..."

Öö...Az 1992-es Pinball Fantasies akkor ezek szerint csodát művelt!
Ott ugyanis nem 22 kHz + 8 bit a kimenő paraméter SB16 esetén, mint az Epic Megagames játékok esetén.
Persze, az is lehet, a Digital Illusions csapatot nem finanszírozta az Advanced Gravis cég ;)

(#55281) frescho válasza arn (#55278) üzenetére


frescho
addikt

GUS-t 486DX2 mellett használtam. Írtam rá sweep generátort meg minden fittyfenét C-ben ASM betétekkel. FFT-vel spektrum analizátorként is működött. A kártya átviteli hibáját pedig loopback kábelt rákötve kimérte és kompenzálta a program. Ha most kellene hozzáfognom akkor megint elő kellene venni a könyvet, mert mindezt elfelejtettem.

Az időpont elmaradt, ez valahol 96 magassága lehetett.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#55282) juliabrilke válasza r0b3r (#55279) üzenetére


juliabrilke
addikt

Opteron 2352 processzorral nagy csalódás lesz. :(
Jobban jársz ha már valamelyik 6 magos verziót próbálod meg, azonos órajelre levetítve is jóval erősebb.
Van pár ilyen gépem itthon, de 2-4 magos egyikben sincs.

(#55283) r0b3r válasza juliabrilke (#55282) üzenetére


r0b3r
senior tag

hmm... :U köszi, akkor inkább hanyagolom. :)

(#55284) Sanchez638 válasza r0b3r (#55283) üzenetére


Sanchez638
addikt

Sokan azért veszik meg mert sok mag.. De az max munkára jó.

Ugyan ez igaz az 1366-os rendszerekre is. Ott a 6 mag a munkára jó. Játékra egy magasabb órajelű i5/vagy rizsa/régebbi amd proci is elég.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55285) juliabrilke válasza r0b3r (#55283) üzenetére


juliabrilke
addikt

Előnye a nagyon olcsó ramok, akár 4-8GB-os modulokkal, virtuális gépezésre pont jó.
Nem lebeszélni akarlak a gépről, de 2x2,1Ghz kevés lesz, akkor inkább valamelyik 2,8-3Ghz környéki Opteron, amit maximálisan bele lehet pakolni.

(#55286) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nagy bánat ért tegnap, mert nem tudtam megszerezni egy originál eredeti dobozos és minden tartozékkal megáldott Aerocool HT-102 hűtőt... :( Kicsit magasabbra szöktek az árak, mint számítottam, úgyhogy amit végül nem költöttem el arra, abból most veszek két s370 alaplapot proccal, két S3 Savage4-et és egy MX400-at apróról. :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55287) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Üdv ismét. Lenne egy Gigabyte K8NF-9 lapom + x2 4200. Több videókártyával próbálom

7300GT Elindul (Ezzel fel is telepítettem), 7300GS(Low Profile)/2db 8600GT/x550/3870 ezekkel meg se nyikkan. 350w-os FSP táp, 6pin vga is van, csakhogy ne keljen át alakítani

Itt mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55288) flymi válasza Sanchez638 (#55287) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor nem a kártya a bibis? Nekem az S3 Savage4-el nem akar elindulni a tesztlap.

Más: Ráraktam a TT Subzero4 TEC hűtőt a 3,4 Prescottra. Borzasztó. :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55289) Sanchez638 válasza flymi (#55288) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mindegyik kártya 100% tesztelve. De csak az az egy indult el benne.

Tápegység kizárva, mert a 2x kisebb 7300gs se adott képet benne.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55290) flymi válasza Sanchez638 (#55289) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor passz. :U Itt a topicban ehhez én értek a legkevésbé.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55291) Sanchez638 válasza flymi (#55290) üzenetére


Sanchez638
addikt

Inkább itt több a valódi tapasztalat, mint sok másikba a szöveg alapú tapasztalatnál.

Próbáltam kicsomagolni a problémát. És Pci-e re gyanakszom. WD40 megfújkálom majd. Meg kap egy másik tápot, nehogy a végén kiderül, hogy az nem stimizik.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55292) r0b3r válasza Sanchez638 (#55284) üzenetére


r0b3r
senior tag

Kár... pedig kipróbáltam volna, hogy a WorkNC tényleg számol-e 8 magon... egy Quadro 4000-essel. ;] ;] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55293) r0b3r


r0b3r
senior tag

Facebook csoportban most vannak ám csemegék. Vinyó csomag, kártya csomag. :Y :DDD

(#55294) arn válasza DBob (#55280) üzenetére


arn
félisten

itthon volt a gravisnak hivatalos forgalmazoja, de nyilvan nincs statisztikam rola, hogy mikor kezdtek el arulni... viszont a gussal nem azert valt nepszeruve, mert hude szimpatikus kartya volt, hanem a gravis a scenereket es a scenepartykat tamogatta. ennek megfeleloen jol dokumentalt volt, a gravis egyfajta baziskent tekintett roluk, es valahol ez alapozta meg a jelenletuket, es a kultstatuszt is, mert a jatekosokat sose sikerult meghoditani.

nem eppen a "jozsika" lamerdemojarol beszelek... teljesen altalanos volt, gusra irtak a demokat, mert arra egyszerubb volt, es sokkal jobban is szolt, kevesebb prociero kellett hozza. kb 96tol kezdtek elterjedni a midas es tsi, amik megoldottak a kartyasupportot.

akkoriban inkabb az amigarol kacsintgattak at a pcs demoscenere, es nem forditva, nem volt meg az amiganak olyan nosztalgiafaktora (csak a c64nek), az egesz demoscene a jovorol es a technologiarol szolt. olyan dolgokat valositottak meg, amiket jatekokban nem lattal. volt is egyfajta szembenallas az amigasok es a pcsek kozott. pcs demokhoz meg gus kellett legtobbszor.

a gus classic 95 kornyeken mar teljesen elerheto kategoria volt, egy csomo scener havernak volt, nem szamitott mar "luxusnak" de a korabeli arazasa is az sb16 kornyeken volt, az awe32 sokkal tobbe kerult. a pnpre nem emlekszem, olyanom sose volt anno.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55295) laskr99 válasza r0b3r (#55293) üzenetére


laskr99
addikt

Láttam, VGA-hoz nem értek, HDD valszeg 20 gigás, a bill meg nem tudom milyen. A HDD csomag megérné nekem ha lenne benne 1xx vagy 2xxMB HDD, mert kell a 386-ba.

(#55296) arn válasza DBob (#55280) üzenetére


arn
félisten

a jatekos reszerol... az sb16 nem kompatibilis az sbproval, az sbvel sem mindig. van par olyan cim, ami fagy vagy nem szol bizonyos sb16on. ennyire a guspnp is kompatibils a gf1 gussal, tobb szaz demot neztem meg rajta. ram kell ra... de ha a gus classicbol kiszeded a ramot, magaval sem lesz kompatibilis :D a hwmix alapja, hogy ram van rajta.

a pinball fantasiesnek az eredeti verzioja 92es a pcs port 95os, igy nem csoda, hogy tamogatjak... 93ban baromi ritka volt meg az sb16 support a jatekokban (92-93 fordulojan kerult piacra), tobbnyire sbprot tamogatnak, ezert szol 8 bit 22khzen. egy filterezett modlejatszo a korabeli gepeket kinyirta volna, ezt a gus hwbol megoldotta. ezeknel a jatekoknal a legkontrasztossabb, hogy mire valo a gus, es hogy mi az erossege.

de meg a linkelt videon is jobban szol az sbpro, a gus meg plane, mint az awe32. ennel vannak sokkal jobb modul playerek blasterre, amik mar jobb filtereket hasznalnak, mint a gus hwes filtere.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55297) arn


arn
félisten

jah varjal, keverem a pinball fantasiest a pinball illusionsal, de az is 1994es.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55298) frescho válasza Sanchez638 (#55291) üzenetére


frescho
addikt

WD40? Bármit csak azt ne. Izopropil alkohollal takarítsd. Sima sebbenzin vagy alkohol is jobb. De a WD40 nem erre való.

https://frescho.hu

(#55299) Sanchez638 válasza frescho (#55298) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hát valamivel ami csinál valamit, mert kitudja milyen állapotok vannak a foglalatba.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55300) frescho válasza Sanchez638 (#55299) üzenetére


frescho
addikt

A WD40 nem erre való. Nem párolog el, a feloldott kosszal együtt vetet. Szóval szar. Kontakt spray, izopropil való oda.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.